770 miliardów za sprzedanie Pileckiego, Nila i Inki?

Któregoś dnia zadzwonił do mnie dyrektor zaprzyjaźnionej firmy i zapytał, czy część naszych ludzi nie mogłaby pomóc w ich projekcie, który okazał się większy niż planowano. Poszedłem więc do managerów:
- Słuchajcie, dzwonił Stephen. Mówi, że nie dają rady z kontraktem i proszą o pomoc. Pogadajcie z ludźmi czy ktoś nie chciałby w przyszłym tygodniu przez parę dni im pomóc. Oferują wszystkim na koniec dnia darmową pizzę.
Jeden z managerów roześmiał się:
- Peter, wiesz przecież, że nic nie jest za darmo. Jeżeli oprócz normalnej dniówki oferują jeszcze pizzę, to ci ludzie będą tam musieli nieźle zapieprzać.

Miał rację. Nic nie jest za darmo. To podstawowe prawo ekonomii. Co więc sprzedaje Polska za cenę 770 miliardów złotych, cenę jednak większą niż "darmowa pizza"? 

Część tych funduszy to pożyczka, jaką Polska spłacać będzie Unii Europejskiej w latach 2028-2058, a więc wtedy, gdy rządzić nie będzie już ani Morawiecki, ani Kaczyński lub Duda, tylko pokolenie naszych dzieci.  Spłacanie kredytu ma być możliwe dzięki wprowadzeniu nowych podatków jak np. podatek od transakcji finansowych, opłatę od plastiku i opłatę węglową, które nasze dzieci będą musiały płacić.

To zaciągnięcie kredytu jaki spłacać mają przyszłe pokolenia to jednak tylko niewielki problem tej katastrofy jaką jest nowy budżet Unii Europejskiej. Największy problem stanowi uwspólnotowienie długów i zaciąganie przez Unię kredytu, aby sfinansować Fundusz Odbudowy. Oznacza to bowiem nic innego jak uzależnienie finansów państw członkowskich od Unii Europejskiej, a więc w skrócie mówiąc oddanie finansowej suwerenności.

Podobny zabieg zastosowali Amerykanie ponad 200 lat temu w celu wzmocnienia pozycji amerykańskiego rządu federalnego, gdy rodziły się Stany Zjednoczone. Teraz robi to Unia Europejska by spełnić wizję Angeli Merkel o oddaniu suwerenności przez państwa członkowskie, co jest częścią wprowadzanego dzięki pandemii the New World Order, którego entuzjastami są Klaus Schwab, George Soros, Bill Gates, Justin Trudeau i Joe Biden, żeby wymienić tylko kilka nazwisk.

Zatem pomysł Zjednoczonej Prawicy, aby dogadać się z Lewicą i przegłosować osłabienie Warszawy w celu wzmocnienia pozycji Brukseli jest, że użyję porównania chętnie stosowanego przez PiS w stosunku do PO, Targowicą.

Wzajemne oskarżenia polityków z okazji unijnego budżetu zalewają ostatnio media społecznościowe.  Krąży w nich też mem zapewniający o tym, że Jarosława Kaczyńskiego nie da się kupić. Cóż, pozostaje nam mieć taką nadzieję.

Tak czy inaczej warto zapamiętać sumę 770 miliardów złotych. Ona wyjaśnia co będzie się działo co najmniej do 2058 roku, gdy Warszawa będzie pełnić już tylko funkcję administracyjną w naszym regionie „zjednoczonej Europy”.
 
I fajnie, że "jesteśmy w Europie". Ale nasi przodkowie oddawali życie za Polskę i stojąc przed plutonem egzekucyjnym nikt z nich nie wołał „niech żyje Europa”. Nie bądźmy śmieszni.

Czy wiedząc o pomyśle jaki przegłosować chce polski Sejm 4 maja, Pilecki poszedłby ochotniczo do Oświęcimia? Czy Fieldorf „Nil” odmówiłby współpracy z komunistami i z podniesioną głową stanął pod szubienicą? A Inka? Napisałaby, że zachowała się jak trzeba?
 
 
=====
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-05-2021 [08:41] - NASZ_HENRY | Link:

PiS stanął tam gdzie stało ZOMO ☺☻
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-05-2021 [08:57] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

No i co z tego,że Pan to napisał? Co z tego,że ja piszę?
Dla tego stada baranów ważne jest...TU i TERAZ..grill,nażreć sie kaszanką,pochlać piwska I ŁYKAĆ ORDYNARNĄ I PRYMITYWNĄ PROPAGANDĘ WE WSZYSTKICH MEDIACH.
Dowód,to dzikie kolejki w miastach,po sok z buraka wstrzykiwany w lewe ramie...żeby to był "kompot",ale nie!
Damy se wkłuć,bo będziemy mogli wyjechać na wakacje...damy se wrzucić zdechłego szczura unijnego [770 mld PLN] niech spłacaja nasze wnuki "nasermater".

Dlatego ja piszę---Polski już nie ma! Polaków wybił Jaruzelski 13.XII.1981 ...zostali tchórze i kołchoźnicy,gotowi sprzedać Matkę z kilka € lub $.
Co chamom zależy na Polsce? Une som europejczyki i majom stolice w Berlinie...TFU !!!
 

Obrazek użytkownika mada

03-05-2021 [09:06] - mada | Link:

Niestety, dużo w tym prawdy.

Obrazek użytkownika Jan1797

03-05-2021 [16:50] - Jan1797 | Link:

mada, moze tez autor spróbuje;
 ..................................................................które nasze dzieci będą musiały płacić.
Po raz trzysta osiemdziesiaty trzeci; 
Oznacza to, że kwota gwarancji Niemiec w ramach Funduszu Odbudowy,........itd 
tu;https://naszeblogi.pl/58407-ni... 
Warto przeczytać.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-05-2021 [18:02] - Piotr Węcław | Link:

@ Jan1797. Czyli cała nadzieja w tym, że Niemcy zablokują Fundusz Odbudowy. 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-05-2021 [18:02] - Piotr Węcław | Link:

@ Jan1797. Czyli cała nadzieja w tym, że Niemcy zablokują Fundusz Odbudowy. 

Obrazek użytkownika Jan1797

03-05-2021 [21:05] - Jan1797 | Link:

Przepraszam musiałem oglądnąć, niemożliwy jest dzisiaj podobny koncert;
Przykro mi źle Pan zrozumiał, wystarczy przeczytać pięć zdań, co tam pomijając link, zestawić
kto krytykuje, jak motywuje i reakcje sąsiadów. Nic nie dzieje się przypadkiem, przecież jeżeli
się mylę, zaszczują mnie i zjedzą. Nie mogę bardziej pomóc.

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-05-2021 [11:18] - Tezeusz | Link:

Co za bzdury. Skąd to info ? Od siebie w widzie porannego kaca. NIEBYWAŁE

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-05-2021 [11:19] - RinoCeronte | Link:

Pilecki powiedziałby, że nie wolno nam się poddać. Jak pisał Herbert, trzeba nam iść z podniesioną głową do samego końca... to jest godność.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-05-2021 [18:03] - Piotr Węcław | Link:

@RinoCeronte - pełna zgoda.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-05-2021 [11:37] - rolnik z mazur | Link:

@ trotelreiner, 
To prawda. Jaruzelski nie tylko wybił ale i oddał w wieczystą dzierżawę Apaczom i ich wodzowi 29.09.1985 roku podczas wizyty w Nowym Jorku. To trzeba przypominać, bo nic nie dzieje się bez przyczyny. Pzdr

Obrazek użytkownika Ryan

03-05-2021 [12:22] - Ryan | Link:

 >Trotelreiner
Kiedy Jenner wynalazł szczepionkę na ospę prawdziwą, przeciwnicy szczepień opowiadali, że zaszczepionym wyrosną rogi.
Po 225 latach opowiadają, że zaszczepionym instalują czipy lub zniknie im dusza.
Świat się elegancko rozwinął.Czasy troszkę się zmieniły. Możliwości i pomysły ludzi tez

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-05-2023 [18:09] - Alina@Warszawa | Link:

No to człowieku zrób coś zamiast wywnętrzać się w sieci! Masz jakiś konkretny pomysł - zrealizuj! Kto Ci broni!?

Obrazek użytkownika Jabe

03-05-2021 [09:22] - Jabe | Link:

Oskarżanie wszystkich innych o własne winy i własne niecne zamiary jest przecież normą w tym towarzystwie.

Pytanie: Co jest prawdziwego w Prawie i Sprawiedliwości?
Odpowiedź: „i”.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

03-05-2021 [10:52] - Marek Kudła | Link:

W tobie kochany nie ma zaś nic prawdziwego.  Po prostu pustak !

Obrazek użytkownika Jabe

03-05-2021 [20:39] - Jabe | Link:

Pytanie dodatkowe: Ile jest prawdy w Zjednoczonej Prawicy?

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-05-2021 [09:50] - Pani Anna | Link:

Myślę,  że i Pilecki, i Inka, i wszyscy inni znani  oraz anonimowi,  którzy  oddawali życie  za Polskę zachowaliby się  tak samo,  bo oni tacy już byli.  Natomiast  co do Kaczyńskiego,  to nie jest już  ten sam polityk, co jeszcze  przed rokiem,  a właściwie  jego już  nie ma - od roku. Nie wiem dlaczego, czy to wiek, przeżyte  traumy, czy się  sprzedał,  nie potrafię  tego wytłumaczyć. Rządzi  bankster, byly doradca Tuska, więc  jak ma być? Przecież  wyraził się  jasno, że  Polacy mają  pracować  za miskę  ryżu. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-05-2021 [12:30] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anna
. .. i, że Polska należy do kogoś z zagranicy ", należy dodać to co powiedział nasz ulubiony przywodca, którego ciotki mieszkają w Tel-Awiwie i pewnie musi się ich słuchać jak na grzecznego chłopca przystało. Pzdr
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

03-05-2021 [16:03] - Marek Kudła | Link:

A wszystko zaczęło się od równouprawnienia kobiet i przyznania im prawa głosu w wyborach.  Nie wiem komu to przeszkadzało, że kobiety zajmowały się gospodarstwem domowym, rodzeniem i wychowywaniem dzieci.
Dzisiaj te równoprawne istoty nazywają siebie wściekłymi macicami, a ich dzieci łażą po ulicach i śpiewają „Hej, hej, aborcja jest OK”.  Mężczyźni to ciule, że dali siebie tak wydudkać !  Mamy przez to teraz na pęczki feministek, Lempartów, Lubnauerów, Suchonowów, Śród, Wielgusów, Spurków, Senyszynów, Prokop-Paczkowskich, Thunów, Diduszków i setek innych przygłupek, m.in. komentujących na NB !
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-05-2021 [19:02] - Pani Anna | Link:

@Kudla
A wy Kudła to do czego sie nadajecie? Oprócz  głupawego trollowania? Bo nie daj Boże,  żebyście  Kudła  dzieci robili, o wychowaniu nawet nie wspomnę.  Przy was Kudła  sok z buraka to elita. Nic PIS nie zrobiło  porządnie niestety.
 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-05-2021 [18:06] - Piotr Węcław | Link:

Też jestem ciekawy jak ma sie do tego wszystkiego PJK. 

Obrazek użytkownika sake3

03-05-2021 [10:13] - sake3 | Link:

Kiedy kilka miesięcy temu Borys Budka piał z zachwytu nad Funduszem Odbudowy proponowanym przez UE z rekomendacjami włacznie nie było nawet jednego głosu krytycznego wśród tu piszących.Wprost przeciwnie,krytykowano PiS za wyprowadzanie Polski z UE.Kiedy teraz Kosiniak -Kamysz wierny giermek PO piskliwie zapewniał,że przecież ONI wynegocjowaliby więcej  nikt nie kwestionuje ani nie oskarża o sprzedawanie Polski.jak zwykle winny PiS.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

03-05-2021 [10:24] - Marek Kudła | Link:

Ci z PO walczą o władzę ! Różnymi sposobami.  Oni są zdolni do poddaństwa wobec kondominium rosyjsko-niemieckiego, lub zdrady naszej Ojczyzny nawet za cenę upadku Rzeczpospolitej, utraty państwowości, niezależności, narodowości a w końcu wolności !!!   Jeśli dorwią się ponownie do koryta, to wszystko będzie im wolno: kraść, sprzedawać Spółki Skarbu Państwa, dewastować wojsko polskie i likwidować to co im przeszkadza !  Dlaczego jest nas Polaków tylko 30 %, a nie minimum 50 %  ?!!!
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-05-2021 [12:50] - Imć Waszeć | Link:

To straszne! Nie może być! Gore! A przecież przed rokiem 2010 we wszystkich głównych mediach wychwalano ich pod niebiosa, obsypywano medalami za walkę z komunizmami, mówiąc przy tym że "NZS rządzi Polską":

1. Bankier.pl: "Dawny NZS rządzi dziś Polską" (2009): https://www.bankier.pl/wiadomo...
2. Tygodnik Przegląd: "NZS rządzi Polską. Kiedyś razem organizowali strajki studentów, teraz zajmują najważniejsze gabinety": https://www.tygodnikprzeglad.p...
3. IPN i rząd obecnie: "Wystawa „NZS – pokolenia przemian 1980–2020”": https://ipn.gov.pl/pl/aktualno...
3a. https://ipn.gov.pl/pl/aktualno...

Czyżby to była taka manipulacja chirurgia pamięci i wpieranie dziecka z kąpielą? Kto tutaj kłamie: @autor czy rząd "dobrej zmiany"? Jak rozumiem bieg historii został amputowany w 1989 podczas któregoś wódczanego spotkania w Magdalence i odtąd to są tylko dobrzy i uczciwi ludzie, prawdziwi patrioci.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

03-05-2021 [10:26] - Marek Kudła | Link:

Jeśli ktoś decyduje się na krytykę PIS lub obecnego rządu, to niech to czyni, ale punktowo, wymieniając o co konkretnie chodzi.  Nie możemy natomiast uprawiać krytyki totalnej, takiej, że PIS jest zły, że PIS idzie tą samą drogą co PO, itd., bo to bądzie kłamstwo i bezmyślne łgarstwo !
Zdajmy sobie sprawę, że ci ludzie to żadne stowarzyszenie aniołów, dlatego drobne pomyłki mogą się zdarzać,  i zdajmy sobie sprawę z tego, że w wielu przedsięwzięciach mają jakby powiązane ręce, a to przez UE i TSUE, a to przez totalną opozycję i lewackich zajobów w PE, a to przez antypolskie działania gospodarcze i polityczne.
Pomyślmy, o ile szybciej następowałyby reformy kraju gdyby nie ci w/w hamulcowi !
 
Ponadto, w PIS obowiązuje kategoryczna zasada:  Jeśli członek popełni błąd, to albo jest zawieszony do wyjaśnienia, albo usuwany z partii !  I nie słuchajcie Polacy krytykantów, bo nie ma innej alternatywy dla Polski jak PIS !  Albo PIS, albo lewactwo !  A PIS to Polska !!!
 

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2021 [12:50] - Pers | Link:

Kudłą 
"A PIS to Polska !!!"

zibi - Czyli ok 75% dorosłych Polaków to już nie Polska?

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2021 [10:49] - Pers | Link:

To co napisał Autor to wszystko prawda!
Powstały po Magdalence układ polityczny cały czas funkcjonuje i ma się świetnie.
Polakom bardzo źle kojarzył się układ, w którym rządziła tylko jedna "przewodnia siła narodu" więc postanowiono spolaryzować społeczeństwo i rządzić za pomocą dwóch partii. Ten system krystalizował się ze 20 lat ale w końcu osiągnięto cel i powstał PO-PiS, który nawiązuje do modelu amerykańskiego i ma z nim wiele cech wspólnych.

Pierwsza i zasadnicza cecha to zasada, że "kopiemy się tylko po kostkach, wyżej nie". Brak programu cela+ to najlepszy przykład. Zwycięzca wyborów bierze cały łup i ma pełną pewność, że nigdy nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za przekręty. Medialne przepychanki to jedynie teatrzyk dla ubogiego motłochu czyli wyborców.

Druga cecha to zadziwiająca zgodność w podejmowaniu szkodliwych ale niezwykle istotnych dla Polski decyzji w polityce zagranicznej, która w przypadku oddawania polskiej suwerenności jest ewidentna. Jedyna różnica polega na tym, że PiS realizuje bezpośrednio wytyczne USA a PO (i szerzej pojęta "opozycja") słucha pośrednika USA czyli Niemiec. Tarcia na tym polu wynikają jedynie z różnic, które dzielą USA i Niemcy. Niemcy, które kiedyś dostały od USA przyzwolenie na kontrolę ekonomiczną nad Europą chcą teraz wybić się na niezależność polityczną a to z oczywistych powodów nie może się Amerykanom podobać. Stąd właśnie pewne "różnice" między PO i PiS. Kierunek i cel pozostaje jednak ciągle taki sam - pozbawienie Polski resztek suwerenności i poddanie jej całkowitej kontroli organów ponadnarodowych. Ten układ wychował sobie całe rzesze lemingów po obu stronach barykady, którzy nawzajem oskarżają się o "zdradę, służalczość, zaprzaństwo" itp.

Obecna sytuacja jest o tyle ciekawa, że w grę wchodzą ogromne pieniądze (pożyczki!), które całkowicie zakopią Polskę i pozbawią resztek suwerenności. Obie strony idą tu łapka w łapkę, walka odbywa się jednak o to KTO położy łapę na tym lichwiarskim funduszu "odbudowy". W tym kontekście ostatnią wypowiedź Budki, rzekomo broniącego polską suwerenność należy traktować jako ucieczkę do przodu. Rząd PiS już nawet nie ukrywa, że zgodził się na wszystkie warunki tej ostatniej wyprzedaży Polski.
To wszystko przykrywane jest tematami zastępczymi - kowid, Ukraina, Rosja, Chiny itd.

Ostatni okres zaborów trwał 123 lata czyli ok. 5 pokoleń. Obawiam się, że teraz na odzyskanie suwerenności nie starczy nawet 10 pokoleń. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-05-2021 [13:11] - Imć Waszeć | Link:

Sytuacja przypomina skecz pt. "kto puścił bąka?" Prezentowane są różne techniki odwracania uwagi od siebie i zwracania uwagi na innych. Podobny temat poruszał kiedyś taki stary film, w którym transatlantykiem z USA do Europy płynie duża liczba ludzi, a tymczasem jakiś "wybitny" "psycholog" postanawia wykonać na nich eksperyment "naukowy". Nadawana jest audycja w stylu Orsona Wellesa, w której z każdą godziną podawane są coraz bardziej niepokojące wieści o lądowaniu kosmitów na Ziemi i niszczeniu miast. Początkowo towarzystwo nie dowierza i nawet bawi się szampańsko, jednak po pewnym czasie stres i lęk przed nieznanym zaczynają robić swoje. Zaczynają się wzajemne oskarżenia o pracowanie dla "kosmitów", potem o bycie "kosmitą". Jeden z pastorów "odkrywa", że "kosmita musi mieć zieloną dupę", co powoduje z początku konsternację i zażenowanie, lecz z czasem przeradza się w rzucanie oskarżeń o bycie "kosmitą" tylko z tego powodu, że ktoś nie chce przed innymi spuścić gatek. Najbardziej uparci zaczynają lądować za burtą. Wreszcie na horyzoncie majaczy zarys lądu i miasta - celu, do którego zmierza transatlantyk. Tłum przerażonych ludzi stoi pokładzie i wypatruje najgorszego. Po długiej chwili jednak okazuje się, że nie ma tam żadnych zniszczeń, żadnych dymów pożarów i trupów na ulicach. Jest tylko ten stojący w milczeniu tłum z durną miną i klucz topielców poruszających się majestatycznie w toni gdzieś za statkiem.

Tak to właśnie wygląda, a reszta w poście powyżej. Pastor Kiszczak narzucił wszystkim narrację i zabawę w "zieloną dupę" i dlatego trauma nie opuszcza tego środowicha aż do dziś.

PS: Podobieństwo do psychozy obecnej jest przypadkowe i zupełnie niezamierzone ;))

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-05-2021 [18:09] - Piotr Węcław | Link:

@Pers Dzieją sie złe rzeczy i jest niedobrze. Trzeba robić swoję i mieć nadzieję. "Lecz zaklinam niech żywi nie tracą nadzei".

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2021 [18:41] - Pers | Link:

 Piotr Węcław
"Dzieją sie złe rzeczy i jest niedobrze."
To wiem mniej więcej od czasów Pierwszej Komunii :) To był 75'

"Trzeba robić swoję i mieć nadzieję."
Ponoć Nadzieja to matka głupich ale kocha swoje dzieci.

Nadzieja tu nie wystarczy. Trzeba działać jak kto potrafi ale przede wszystkim informować i uświadamiać.
Ludzie maja bardzo krótką pamięć. Czasami odnoszę wrażenie, że zapanowała powszechna amnezja. 
Ludziom, jeśli starcza na kaszankę i piwo, to w sumie jest wszystko jedno.
 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-05-2021 [20:00] - Piotr Węcław | Link:

@Pers  gdzieś czytałem, że w czasie IIWŚ około 10% polskiego społeczeństwa aktywnie włączyło się w ruch oporu. A to było bardzo patriotyczne społeczeństwo. Teraz odsetek zainteresowanych suwerennością jest na pewno znacznie mniejszy. Ale jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy.

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2021 [20:04] - Pers | Link:

Piotr Węcław 
"Ale jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy."
I tego się trzymajmy!
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-05-2021 [20:18] - rolnik z mazur | Link:

@ pers, 
pisy szczekają a karawaną jedzie dalej. Nigdy nie było więcej niż max 5 % kumatych w każdym społeczeństwie. Pzdr

Obrazek użytkownika HenrykH.

03-05-2021 [10:51] - HenrykH. | Link:

"Zatem pomysł Zjednoczonej Prawicy, aby dogadać się z Lewicą i przegłosować osłabienie Warszawy w celu wzmocnienia pozycji Brukseli jest, że użyję porównania chętnie stosowanego przez PiS w stosunku do PO, Targowicą."
Ten covid jednak osłabia zwoje.A czytając komentarze przyjaciół putinka zdaje się że dużą część mózgu im wyżarł.
Jedyny "bul " konfy i akolitów to to że kaczor z wami nie chciał gadać.
A od Inki to  się odpie...Tylko Pis o niej mówil  w czasach jak Mikke i reszta coś o pierdołach gadała.

Obrazek użytkownika sake3

03-05-2021 [13:18] - sake3 | Link:

@HenrykH.......Nie ma to jak obranie drogi ataku na rząd za pomocą patosu. Sprzedanie Pileckiego,Fieldorfa,Inki jak postuluje autor bloga dokonuje się przez rząd i PiS.Tyle,że kiedy to własnie PiS czcił ich pamięć,organizował rocznice inni potrafili się tylko wyśmiewać,że to ciemnogród ,kołtuństwo,nieciekawa tradycyjna forma przekazu która nie spodoba się młodzieży..Za ile sprzedają Polskę ci którzy dewastują pomniki bohaterów,w tym własnie również ,,Inki'' oblewając je farbą,malując wulgarne słowa,gwiżdżac na obchodach rocznicowych.Tego pan Węcław nie widzi?

Obrazek użytkownika paparazzi

03-05-2021 [19:53] - paparazzi | Link:

@sake3 masz racje, nie ma alternatywy. Ale błędów pełno.Po to glosowaliśmy by polityka była zgodna z nasza perspektywa. Nie mowie ze od razu Ameryka, choć upada, ale z bagna komunistycznego trzeba się wyciągać prędko. Patrz na inne demoludy. Atak neo-lewicy w krajach rozwiniętych jest niesamowity. Oni muszą przebudowywać struktury a u nas jeszcze się nie oczyściliśmy i takie Lamparty skaczą i lżą kogo chcą. Wiec PiS do dzieła o prezydencie z litości nie wspomnę.

Obrazek użytkownika Jabe

03-05-2021 [20:45] - Jabe | Link:

PiS czci pamięć, lecz to tylko gesty. Autor tu pisze o faktycznych działaniach, a one są zupełnie przeciwne.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-05-2021 [11:41] - rolnik z mazur | Link:

@ Piotr Węcław, 

I to totalny upadek Pl jako suwerennego państwa. Co prawda już dawno to nastąpiło ale oddanie suwerenności finansowej to gwóźdź do trumny. Pzdr

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-05-2021 [18:11] - Piotr Węcław | Link:

@ rolnik z mazur. Też tak uważam. Anglicy widzieli co sie święci i w ostatniecj chwili czmychnęli. Pzdr.

Obrazek użytkownika J z L

03-05-2021 [13:08] - J z L | Link:

To teraz czas na innych bohaterow.Tych z pozostalych krajow UE

Obrazek użytkownika juur

03-05-2021 [16:49] - juur | Link:

To proces trwający od początku tzw. transformacji mający na celu uczynić z Polski  kolonie, bez własnego przemysłu i możliwości korzystania z własnych zasobów naturalnych. Kredyt ma być tą kropką nad "i" po którym się nie podniesiemy. Młodsi nie pamiętają ale na przełomie XX w. została przeprowadzona wielka ogólnopolska akcja niszczenia, prywatnych, polskich firm, które odniosły sukces i mogły być zalążkiem liczącego się kapitału (czytaj konkurencji). Zakłady państwowe się po prostu zamykało. Nie dotyczyło to firm, które miały właściwy rodowód tak jak Kulczyk, Krauze, Niemczycki....itd. Zaangażowano cały aparat państwa: policję, prokuraturę, sądy, urzędy skarbowe, wojsko, żandarmerię i bóg wie kogo jeszcze. Groźby, szantaż, porwania  Najbardziej znane firmy to np. Optimus, JTT, Elkor, Olewnik i wiele, wiele innych. W efekcie tych działań wiele osób poniosło śmierć, zostało nędzarzami, firmy z dnia na dzień przestały istnieć. Nikogo przez ostatnie 20 lat nie pociągnięto za tą bandycką akcję do odpowiedzialności. Nawet nie próbowano wyjaśnić, kto koordynował akcję na taką skalę. Próbowano budować legendę, że to nieuczciwi urzędnicy czy też funkcjonariusze wybrali się po kasę. Ale skala przedsięwzięcia wskazuje na szczyty władzy.
Działania PIS doskonale się wpisują jako kontynuacja planu wygaszania Polski.
Dobrze jest mieć punkt odniesienia by uzyskać w miarę obiektywny obraz.
Proponuję Korę z przed lat 30 i w dniu dzisiejszym porównać z naszymi osiągnięciami przez 30 lat. Nie bardzo jest co porównywać. Korea światowy gracz a Polska ?
Uprzedzając, że nasz eksport... itd...Proszę sprawdzić jaka jest struktura eksportu i co w niej jest Polskiego oprócz rolnictwa. Typowa kolonia bez własnego przemysłu.

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2021 [17:39] - Pers | Link:

juur
"Nawet nie próbowano wyjaśnić, kto koordynował akcję na taką skalę. "

Nie traćmy nadziei!
"Dobra zmiana" ma jeszcze dwa lata :)))))))))

Jak to powiedział klasyk?
"Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna" a chyba nikt nie powie, że pan prezes nie jest mężczyzną.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-05-2021 [18:22] - Imć Waszeć | Link:

A te Kulczyki i reszta to nie mają przypadkiem posiadłości na Florydzie lub w Kalifornii? Nawet taki Adamowicz tam miał willę, a przecież obwinia się go o przywrócenie kultu Gauleiterów. Mam coraz większe wrażenie, że gdyby Hitler nie był taki głupi i robił co mu każą, to dziś miałby też swój drapacz chmur obok Rockefellera i jeździł na weekendy do Europy sprawdzić jak wojna idzie.

Obrazek użytkownika paparazzi

03-05-2021 [16:57] - paparazzi | Link:

Powiem tak, jak by Polska była tak administrowana i silna jak Niemcy to można brać a nawet i więcej.
Polska dopiero staje się podmiotem i nie wiadomo jak długo będzie ta walka trwać. Każde uzależnienie jest groźne czy to teraz czy później. Skutki będą opłakane co gorsze zgotowane przez ojców i matek dla dzieci.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-05-2021 [18:12] - Piotr Węcław | Link:

@paparazzi 100/100.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-05-2021 [22:49] - Marek1taki | Link:

Sprawa jest prosta wobec rozwarstwienia społeczeństwa. Chętni niech się zapisują na spłatę długów i będę mieli dostęp do dotacji z tego tytułu proporcjonalnie do wysokości zaproponowanej hipoteki.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-05-2023 [19:09] - Czesław2 | Link:

I jaki był wynik głosowania w Sejmie?