Zagadka Odessy, zagadka teatru w Mariupolu

„Jedna śmierć to tragedia, milion śmierci to liczba w statystykach” Te słowa przypisuje się jednemu z największych zbrodniarzy XX w, po dziś dzień czczonemu przez niektóre kręgi w Rosji”

2 maja przypada kolejna rocznica wydarzeń w Odessie, w trakcie których śmierć poniosło 48 osób.

W tekstach zwolenników propagandy rosyjskiej często zbrodnia ta jest dowodem na zbrodniczą naturę Ukraińców, która powinna znaleźć odzew w działaniach Putina „niosących obronę rosyjskojęzycznej ludności obwodów Donieckiego i Ługańskiego”, gdzie pojawili się wspierani przez Rosję separatyści. Jak ta obrona wygląda, chyba każdy widzi. Miasta, wsie w ruinie, ludność uciekła lub ich kości na cmentarzach spoczęły.

 Dla zwolenników źródeł informacji, choć w tego typu tekstach niewielu podaje źródła fakty czerpię w Wikipedii, zakładając iż jest najmniej skażona propagandą obu stron. Przyjmijmy to za matematyczny aksjomat, którego się nie udowadnia. Ocena i logika tych faktów jest moją własną i z tą można dyskutować. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_w_Odessie

 Co wydarzyło się w Odessie 2 maja 2014?

 
W kolejną rocznicę tych wydarzeń, czas odsiać ziarno wydarzeń od Plewów propagandy. 2 maja 2014 między godzinami 14:00 a 15:00 w Odessie rozpoczęły się dwa pochody. Z jednej strony manifestowali zwolennicy jedności Ukrainy, w tym „kibice” Czarnomorcia Odessa i Mentalista Charków. W drugim manifestowali aktywiści wspieranego przez Rosję Antymajdanu. [https://pl.wikipedia.org/wiki/Antymajdan]

 Dochodzi do starcia między tymi dwoma pochodami, dochodzi do prowokacji. Wikipedia wspomina o ataku aktywistów Antymajdanu na pochód ugrupowań pro-ukraińskich. Odrzućmy i to, kto zaczął, dalej śledząc fakty. Już w starciach ulicznych giną pierwsze osoby, W wyniku starcia ze zwolennikami Majdanu grupa zwolenników antymajdanu schowała się w budynku Związków Zawodowych, który został obrzucony przez zwolenników majdanu „koktajlem nomen omen Mołotowa”. 

Stąd stawiam pytanie, może lakika, gdzie tu ta znienawidzona ikona propagandzistów Rosji oddziały specjalne Ukrainy Azow? Logika wskazuje iż chcąc być uczciwym między oddziałami Azow a najemnikami Wagnera należy postawić znaj równości. W zajściach nie biorą udziału wojska, żadnej ze stron.

Bo w Odessie Azow trudno się doszukać, choć może to tylko moje zdanie i brak informacji? Było to starcie między zwolennikami Majdanu i Antymajdanu, które wyrwało się spod kontroli, choć z pewnością władze miasta powinny podjąć kroki, by temu zapobiec.

 Teraz przeskoczmy do zbrodni w teatrze w Mariupolu. Bo ta zwykle jest przedstawiana jako alternatywa dla zbrodni w Odessie.

 

Teatr ten był miejscem schronienia się ludności miasta, głównie rosyjskojęzycznej, którą bronić obiecywał Putin. Teatr mimo wyraźnego oznaczenia, że jest to miejsce przebywania ludności cywilnej zostaje zniszczony. W ruinach ginie ok. 300 osób czyli połowa z tych, co miała tam się chronić.

Ukraińcy twierdzą, że to wynik nalotu rosyjskiego, Rosjanie że tam swoją bazę oraz magazyny materiałów wybuchowych przechowywały oddziały Azow. (Azow to taki chłopiec do bicia dla rosyjskiej propagandy)

Czy jest możliwe doprowadzenie do wybuchu zabijającego połowę z 600 osób tam przebywających? Nikt nic nie zauważył, nie zaalarmował? Co więcej bloger Ikulalibal w jednym ze swoich komentarzy twierdzi iż część z tych ludzi została powiadomiona i uciekła, stąd było ok., 300 ofiar a nie 600.

Znana liczba ofiar bombardowania teatru w Mariupolu. "Okupant wiedział, gdzie uderza" - WP Wiadomości

 Jakie wydarzenie militarne mogło skłonić oddziały Azow do pozbycia się materiałów wybuchowych, które znacznie lepiej mogli wykorzystać niż zabijając rosyjskojęzycznych rodaków? 

 Nie zna Ukrainy ten, co twierdzi iż między wschodem i zachodem Ukrainy był konflikt. Ostatecznie prezydent Zełeński właśnie na wschodzie Ukrainy otrzymał największe poparcie w II fazie wyborów. Z pewnością nie jestem ukrainoznawcą ale wykańczając własny dom pracowałem z pewnym rosyjskojęzycznym Ukraińcem (złotą rączką), dziś on i jego rodzina spędzają mi sen z powiek, bo nie wiem, czy żyją, a pracując ręka w rękę dużo rozmawialiśmy, dużo mi opowiadał o swym mieście. Dla tych ludzi Rosja i Ukraina były jednością, ale nie w rozumieniu Putina a w rozumieniu Polaka w UE. Niby Francja, Niemcy to inne kraje, ale jadę do tych krajów i nie czuję się obco, choć powinienem się czuć bardziej obco, bo nie znam niemieckiego, francuskiego w stopniu w jakim wschodni Ukraińcy znają rosyjski. On pracował w Polsce, ale jego córka poznała chłopaka, co pracował w Moskwie i do niego pojechała tam szukać związku i pracy. To właśnie zniszczył Majdan wspierany przez zachód i ruchy separatystyczne wspierane przez Rosję. To właśnie zabiło starcie między zwolennikami dwóch koncepcji w Odessie,

 
W sprawie ludobójstwa w teatrze w Mariupolu uruchommy wyobraźnię.

Ukrywamy się w podziemiach teatru no powiedzmy nawet wielkości warszawskiego Teatru Wielkiego. Nie są to pojedyncze osoby a ok. 600 osób, w tym wszędobylskie, ciekawskie nastolatki. I da się zaminować, da się powiadomić część ludności o planowanym wybuchu i ludzie wszelkimi możliwymi wyjściami nie uciekli? Szanowny blogerzy, może byście ze swoją rodziną by nie uciekali, ale ja jestem przekonany, że ja bym wiał zabierając całą swoją rodzinę, nawet pod korony drzew. To był maj, nie było tak źle. 

 
W czasie gdy wydarzy się jakaś odrażająca zbrodnia wojenna pojawia się propaganda obu stron zrzucająca odpowiedzialność na drugą stronę. Tak był i całkiem niedawno, gdy pojawił się filmik pokazujący podrzynanie gardła jeńcowi wojennemu, mimo wydawałoby się niezbitych dowodów, znajomości nazwiska zamordowanego Pieskow stwierdził, że to trzeba wyjaśnić, że nie ma co się wypowiadać. Zostało to wyjaśnione? Propaganda kierowana jest do ludzi z wypranymi umysłami, bez dostępu do innej informacji niż ta proponowana przez daną propagandę. Tak to wiara w prawdę propagandy spowodowała, że wojska Rosyjskie uwierzyły iż na Ukrainie czekają na nich z kwiatami i białymi wstążeczkami. Swego czasu były dostępne w Internecie propagandowe filmiki jak to w szkole dziewczynka przypina do munduru żołnierza charakterystyczną kokardkę z białej wstążki, co było przedstawiane jako oczekiwanie rosyjskojęzycznych Ukraińców na wyzwolenie spod władzy Kijowa. To wszystko prysnęło jak bańka mydlana).  Chroniona wszelkimi metodami, nawet banowania tych, co inne zdanie mają. Ale NEON24 to forum ludzi myślących. My się spieramy, ale my myślimy.
 Zawisza Niebieski

ps.
zamieszczam tekst Blogera Zawisza Niebieski na usilną prośbę jednego z tamtejszych Putinopiteków. To jest ten od czyszczenia i penetracji Oka Saurona niejaki John
https://zawisza.neon24.org/post/171852,zagadka-odessy-zagadka-teatru-w-mariupolu

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2023 [09:29] - Tezeusz | Link:

Zapraszam do moich komentarzy pod materiałem :
https://naszeblogi.pl/66207-pr...
Nie będę się powtarzał kim i czy jest NEon24.

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-05-2023 [18:38] - Kaczysta | Link:

Zajrzałem właśnie na Toy-Toya
Jedno co rzuca się w oczy to brak komentarzy pod wpisem tego pedała Dżona
Zamknął wreszcie parchatego ryja.Na dodatek @Kmieć zrównał szmaciarza z glebą
No i ilość komentarzy to marzenie pozostałych sowieckich debili

Obrazek użytkownika Ryan

02-05-2023 [19:01] - Ryan | Link:

Przestrzegam Cię Kaczorku byś NIGDY nie korzystał tam z poczty wewnętrznej.Ponieważ ta ruska dziwka johhnhuj ma nieograniczony dostęp do skryptu i wraz z repsolem czytają wszystkie wiadomości.Dokładnie wszystkie
Wcześniej to była "działka" ruszkiewicza.Dlatego od tamtego czasu mam ta świadomość że sukinsyny wszystko kontrolują i nie korzystam  

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2023 [19:13] - Tezeusz | Link:

@ Ryan
 Zgadnij a kto kontroluje na co dzień te ruskie onuce..ahhahahahahahahah
https://infowarfare.pl/2021/06...

Obrazek użytkownika Ryan

02-05-2023 [22:49] - Ryan | Link:

Mówiłem ci że ta ruskie ścierwo wróci na Leonka
Bawi się w dedektywa z Donbasu
Co za kawał chuja reszta buca
Ponoć znalazł nie mnie a blogera Husky.
Niech cwel nadal szuka 

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-05-2023 [07:22] - Kaczysta | Link:

ryan
Śmieć,parch,upodlone gówno i tyle w tym temacie
A mnie tak zwyczajne go żal.
To wynik trudnego dzieciństwa.
Gdy się od ojca wpierdol dostawało 5 razy dziennie to efekt mamy jaki mamy
Nawet sam nie wie jaką bekę mają inni z jego odejścia po raz 599 i 601 powrotu
Kretyn wyzuty z wszelkich odruchów człowieczeństwa bo o ambicji i honorze dowiedział się z Wikipedii
​A przed blogerem Husky powinien zamykać nawet lodówkę o ile takową ma

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2023 [07:34] - Pers | Link:

@matołki
//Kretyn wyzuty z wszelkich odruchów człowieczeństwa bo o ambicji i honorze dowiedział się z Wikipedii//
Już mówiłem gdzie was mam ptysie?
No... :))))

Obrazek użytkownika J z L

04-05-2023 [11:52] - J z L | Link:

Ryan
Pam..pers wrócił,Husky wrócił
​No dzieje się

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika EsaurGappa

02-05-2023 [22:19] - EsaurGappa | Link:

O tym ..."wydarzeniu" z Oddesy w ubiegły piątek rozmawiałem z Dmytro i Kostkiem moimi młodymi kolegami z Ukrainy.Na moje pytanie dlaczego doszło do tak krwawego rozrachunku między wami,odpowiedzieli mi że za te setki lat mordów i kaźni będą mordować każdego zdrajcę który w ich domu na ich ojczystej ziemi będzię wspierał tych popierdoleńców z ruskiego miru.
Smutne to bo widzę w ich oczach wielki gniew i chęć zemsty,większy niż mają Polacy względem swoich zdrajców.

Obrazek użytkownika u2

02-05-2023 [22:57] - u2 | Link:

Polacy względem swoich zdrajców

Ale, ale. Polakom podoba się dojcze welt. To nie wygląda jak ruski mir. Więc jest atrakcyjny dla Polaków przynajmniej z zachodniej części Polski. A jak wygląda ruski mir w praktyce to przekonał się dezerter Emil Cz. Czy rzeczywiście zginął, czy zmieniono mu tożsamość i wysłano go na tajną misję tego nie wiem, ale tak czy siak skończył marnie :-)

Obrazek użytkownika EsaurGappa

02-05-2023 [23:30] - EsaurGappa | Link:

Wysłuchałem wczoraj wywiad z śp Benedyktem 16  w którym to z wielką żałością ubolewał nad swoją ojczyzną.Mówił o wielkim wszeteczeństwie które dotkneło jego rodaków tak ludzi świeckich jak i kler.
Sam ongiś (co za wstyd) wierzyłem w mit wielkich pokojowo nastawionych Niemiec,w ich nawrócenie.Każdy człowiek rozumny powinnien wybaczyć swym katom,każdy powinnien dostać szansę na  zadośćuczynienie i odpokutowanie za swoje grzechy.Tak Rosja jak i Niemcy tą szansę stracili,przynajmniej w najbliższym czasie.Ja Polak katolik nie pragnę zemsty przecież widzę i czuję że mój gniew jest niczym w porównaniu do tego jaka sprawiedliwość czeka to plemię przewrotne na współ z rosjanami i żydami.A że są pośród nas ich wielbiciele nie moja to rzecz.

Obrazek użytkownika u2

03-05-2023 [21:59] - u2 | Link:

Ja Polak katolik nie pragnę zemsty

Ale, ale, reparacje wojenne to nie jest zemsta, to rodzaj zadośćuczynienia, rekompensaty. Taka pokuta za grzechy mówiąc językiem religijnym. Bogatych Niemców nie stać na reparacje ? Coś mi tutaj nie pasuje. A straszenie ogniem piekielnym Niemców i nazywanie ich plemieniem przewrotnym to dla maluczkich :-)

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2023 [23:23] - Pers | Link:

Kilka ciekawych komentarzy:
//Zagadka Odessy, zagadka teatru w Mariupolu
A, przyznajesz, ze
mordowaliście Rosjan? Brzydzę się Tobą coraz bardziej. Dlatego też nie piszę. Za dużo nie pisałem nigdy, ale teraz wole pisać do zeszytu a nie ...........//

//Upewniłem się po tej notce kolego Zawisza .
Jesteś wyjątkowo amoralną, mataczącą faktami...... Amen . Tolerowanie ciebie na tym forum to jakąś aberracja i masochizm.
zbyszek77//

//Zawisza smialo moze sie ubiegac o tytul
"Mistrza Popularnosci".
Czy aby NEon nie umarlby z nudow,
gdyby zabraklo tu kiedys jegomosci?

Zawisza realizuje tu jakis ukryty cel.
Bo przeciez nie mozna byc - az tak glupim.//

// Wstydź się Pan panie autorze, łomot Pan tu dostał, niestety nie potrafię zabrać głosu merytorycznego, ponieważ jak zawsze wspominalem nie moja to wojna, powiem tak, plus dla Pana, bo jest Pan niejako impulsem, abym przewartościował swój stosunek do nie mojej wojny, która jednak do mych drzwi łomocze, miedzy innymi dzięki Panu.//
Itp/itd
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-05-2023 [07:32] - Tezeusz | Link:

@Rusz....piszesz w ścierwoneonku cytuję :

"Panowie, "informatyk amator" to nowe wcielenie
znanego tutaj ścierwa banderowskiego niejakiego Huskiego.
Dajecie się podpuszczać a on ma rozrywkę.
Swoją drogą to skandal, że nie został jeszcze wyrzucony, dostał dożywotniego bana za donoszenie na blogerów NEon24 do prokuratury IPN. Krystian Rozmus ma w dowodzie."
wtorek, 2 maja 2023, 22:43:52

Klamiesz jak zwykle to sam Opara pisał do ciebie , że na NEon do ABW donoszą blogerzy tego portalu...
I bardzo dobrze spełniają swój  obywatelski obowiązek do czego i ja namawiam. Twoich słów obrażajacych blogerów NB cytować  nie muszę są zawarte są w :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

Napisz jakiś materiał chętnie go skomentuję..oj bardzo chętnie...i co najlepsze nie zadblokujesz tych moich  komentarzy nie da się...
http://pressmania.pl/jezeli-bu...

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-05-2023 [08:24] - Kaczysta | Link:

Witaj Jarku ponownie,
@Jarek Ruszkiewicz SL wtorek, 2 maja 2023, 22:43:52
Jak widzisz, brakuje tu ciebie w stadzie "cywilizacji rosyjskiej", jak pewno by to określił Krzysztof Wojtas. Brakuje też "banderowcom" twoich tekstów o upadku Ukrainy, po których armia Ukrainy dostaje takiego kopa, że "bolszewika goni za rzekę, aż mało gaci nie pogubi". Nie wiem, jakie masz "konszachty z internetową pytią delficką", by stwierdzić iż "informatyk amator" to Husky, czy też nasz "Krystian Rosmus", co poprzez IPN chciał nasz portal reklamować. Z innej zdezelowanej kryształowej kuli inny wiedźmin wyczytał, że to moje alter ego. Kolejny, wyobraź sobie znając moje poglądy polityczne, uznał mnie za "Kaczystę"? Pamiętasz nasze spotkanie przy cytryńcu i obawy, czy aby noży nie chować, by "baranina" nie powstałą gdy z Krzysztofem Wojtasem swe poglądy miałem skrzyżować. Ale przecież trafnie wytypowałeś upadek Ukrainy w sierpniu 2022, więc i pewnie teraz masz rację. Ja jestem zwolennikiem faktów dokonanych, więc na wróżbach i modlitwach o jakikolwiek sukces Rosji się nie znam.
Sam popatrz, jak twoja pomoc potrzebna. Kula Lis "zagorzały bolszewik", dyskutuje zawzięcie z jedynym mądrym człowiekiem na portalu Neon, czyli z samym sobą. Tylko gania od bloga do bloga szukając kogoś, kto go wysłucha. Potrzeba im blogera z charyzmą, z jajem, jak by powiedziały niewiasty, bo ten Zawisza to tylko "nawalanki prowadzi", jak twierdzi pani Ania P-K.

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2023 [08:34] - Pers | Link:

@kwak
Widzisz jaki grzeczniutki?
Uczyć się od Zawiszy matołki :))))))

Obrazek użytkownika Ryan

03-05-2023 [12:38] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
kiedy odchodzisz z Leonka

Prad masz?

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2023 [13:31] - Pers | Link:

@r-matołek
G... cie to obchodzi.
Będę chciał to będę pisał i tobie nic do tego.
Jak tam dziś odwaga? Ciągle mniej niż zero?

Obrazek użytkownika Ryan

03-05-2023 [14:37] - Ryan | Link:

tak  tylko przypomnę ci ruski bucu
A jak tam twoja odwaga? Ciągle uwiąd absolutny?
I raz kolejny
Opara publicznie bardzo grzecznie mnie prosił, żebym znowu pisał. Wczoraj nawet zadzwonił i zaproponował, żebym zastąpił Zawiszę ale grzecznie odmówiłem bo zarobiony jestem i szkoda mi czasu.
Jak ty cioto wkleisz ten komentarz na Leonku to ja NATYCHMIAST ujawnię ci moje konto
Co ty frajerze na to?
Masz tyle palancie odwagi?
Czekam
Salute
Ave

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-05-2023 [18:17] - Kaczysta | Link:

Kilka ciekawych komentarzy w tym i Ryana
SZS
@SZS środa, 3 maja 2023, 15:49:07
"Ja też się zbanuję i nie będę wchodził na Neon do 10-ego". -

--- Ja to już zapowiedziałem wcześniej. Gnojowisko tu się robi!
zygmuntbialas
 
 
środa, 3 maja 2023, 15:56:23
ty homosiu bialas
@zygmuntbialas środa, 3 maja 2023, 15:56:23
w Opolu duzo takich pedalow jak ty mieszka?
Ryan1989
 środa, 3 maja 2023, 18:03:24

To nie wszystko, bo było i debil.
@zygmuntbialas środa, 3 maja 2023, 15:53:41
Ponieważ ja miałem zaszczyt nim być, muszę napisać, że jako były nauczyciel /niemieckiego/ jesteś wybitnie elokwentny i nie przypuszczałbym, że także lubisz publicznie demonstrować swój "wybitny charakterek" Gardzę takimi typami, co bezpodstawnie przypisują własne cechy innym - tak jak ty to robisz opluwając Zawisze. B/o.
Playset
 środa, 3 maja 2023, 16:16:59

Autor - daję pałę, bo to i tak więcej jak zero.
Uzasadniać tego nie będę, bo każdy sam potrafi sobie wyciągnąć wnioski. Od siebie tylko dodam, że informatyk który miał "uzdrowić" portal wybitnie mu szkodzi - bardzo nieładnie !!!!!
Playsett
 środa, 3 maja 2023, 16:40:44

To już zaczyna być żałosne ale i wstrętne !!
Jeśli Zawisza dał tygodniowego bana to należy taką decyzję uszanować!
A co Pan robi? Cytuje innego blogera, który w niewybrednych słowach wypowiada się na pański temat. Proszę zgłosić ten komentarz - zostanie usunięty, tyle, że Pan tego nie robi dlaczego? Bo nie byłoby tematu do szczującej notki.
Zanim Pan tutaj nastał stosowałam tutaj taką zasadę, że tego typu "pudelkowe" notki lądowały w LOCHU. Tak się zastanawiam, czy nie wrócić do tego rodzaju oceny?
A może sam Pan usunie ten żenujący wpis?

pozdrawiam
Astra - Anna Słupianek
 środa, 3 maja 2023, 17:26:37

@wicanie stary ruski sukinsynie
@Wican środa, 3 maja 2023, 17:58:37
won za don parchu skonczony
ty krzyzowko kurwy z mulem
Ryan1989
 środa, 3 maja 2023, 18:01:42
I najbardziej dosadny ze strony Ryana
Dżon -stary pedofilu
Dżon
Ty stary pedofilu i zoofilu

Jesteś tu wszo ruska dwie godziny na portalu i wydaje ci się gnoju że kim ty jesteś

Ty to nawet nie jesteś wart by PANU ZAWISZY buty pastować w pozycji klęczącej
Jesteś zwykłym Neonowym parchem i ludzkim śmieciem
Masz ryja przyklejonego do kompa codziennie i patrzysz co o tobie cwelu na NB piszemy
Więc zapraszamy dalej bo codziennie z ciebie i twojej żony repsola mamy bekę że o ruszkiewiczu nie wspomnę
Z pozdrowieniami dla CHUJA
Ryan
Zrobiłem scren i teraz szmato kasuj
Ryan1989
środa, 3 maja 2023, 17:37:12
ciekawe tyle czasu i nie jest skasowany
Jaja jak berety

Obrazek użytkownika Ryan

03-05-2023 [18:57] - Ryan | Link:

Ja tylko spełniłem"prośby" ruszkiewicza.Teraz czekam na jego komentarz o Zawiszy
Kosztowało mnie to utratę dwóch kont ale to najstarsze jest nie do ruszenia
Astra po prawie 2h godzinach skasowała komenty bo ten Johhnhuj wsciku jaj dostał
I słusznie zrobiła
Kto miał przeczytać to przeczytał, wiem bo już 2 e-maile dostałem z gratulacjami za to jak kutasowi wygarnąłem
Nawet cwelowi na pocztę wewnętrzna mój adres podałem

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-05-2023 [21:00] - Kaczysta | Link:

Ciebie Astra zablokowała i w tym samym czasie tego szmaciarza do lochu spuściła
I to kogo
Samego nadadmina.
Siedzi teraz w lochu obok swojej żony repsolowej i wyje
Przykre

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-05-2023 [09:14] - Siberian Husky Dog | Link:

@Ryan@Kaczysta@Tezeusz
Panowie
Jedna prośba
Nie wyprowadzajcie go z błędu.Jak każdy człowiek tak i on potrzebuje chwilę radości i spełnienia.A nie ma ich zbyt wiele.Trauma wojenna pozostawia swój ślad.
Nie jest dla mnie ważne co i jak się tam o mnie piszę.Ważne że piszą i pamiętają i to po tyłu latach.

A tak na serio dajcie sobie już siana z tym kimś i z tym portalem. Nie nabijajcie im odsłon.Jest tyle fajnych tematów.W świecie też się wiele dzieje.
Zmieńcie płytę i o to Was proszę
Pozdrawiam
8-))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-05-2023 [09:31] - Tezeusz | Link:

@Siberian Husky Dog
W punkt ale sam wiesz iż Ruskievitz to taki fajny temacik... pocieszny ? Ale masz rację na NB najlepiej tematy patriotyczne - zobacz ile ich piszę ! I pisać będę kolejne. Zapraszam.

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-05-2023 [16:51] - Kaczysta | Link:

Jak tu nie pisać o Toy-Toyu kiedy tam trwa walka pedałów i pedofili z Zawisza o dupy.
Zawisza to podstępne bydle
Nie dość że Dżonowi przeleciał żone ikulalibal to jeszcze za karę że jest cienką w łóżku, to wyjebał ja dosłownie w kosmos z portalu
Ubaw przedni

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-05-2023 [21:59] - Kaczysta | Link:

Siberian Husky Dog
Ile razy mozna byc nakrytym przez GRU z Tot-Toy-a

@ Oświat
@Oświat środa, 3 maja 2023, 19:07:54
Zgłosił to Husky jako nadużycie jest coraz weselej . " 2023-05-03 15:54:47, informatyk amator, zgłoszenie pozycji jako nadużycie: Kolejny wpis tego nadadmina majacy na celu wywolanie awantury ten jego serial trwa juz m-ce Nienawisc do administratora Zawiszy wyssal z mlekiem Matki Czas na konkretne dzialania " Kończę komentarze , dobrej zabawy . Salute :)))))
Repsol
środa, 3 maja 2023, 21:11:15

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-05-2023 [12:09] - Siberian Husky Dog | Link:

Rosyjskie systemy obrony powietrznej w warunkach współczesnej wojny są absolutnie nieskuteczne i bezcelowe.Wojna w najbardziej jaskrawy sposób pokazała zacofanie rosyjskiej broni

Bardzo interesująca wiadomość o nalocie niektórych bezzałogowców na lotnisko wojskowe w obwodzie briańskim, w wyniku którego uszkodzony został samolot An-124, który rzekomo nie jest eksploatowany przez Siły Powietrzne Rosji.
Ta wiadomość jest interesująca, ponieważ...Prawdopodobnie chodzi o wojskowe lotnisko 
Lotnisko to znajduje się 170 km od granicy z Ukrainą.
Według doniesień rosyjskiej propagandy w nalocie brało udział 5 UAV, z których dwa zostały zestrzelone... z broni strzeleckiej (!!!), dwa trafiły w cel, a jeden... I nie wiadomo gdzie wszedł.

5 UAV, pokonały 170 km w rosyjskiej przestrzeni powietrznej nasyconej wzmocnioną obroną przeciwlotniczą i dotarły do ​​ważnego obiektu, tylko w rejonie którego próbowały zestrzelić drony przy pomocy broni strzeleckiej. Nie pociski przeciwlotnicze, MANPADY, systemy obrony powietrznej, a mianowicie broń strzelecka!
To dodatkowy dowód na to, że rosyjskie systemy obrony powietrznej są absolutnie nieskuteczne i bezcelowe w warunkach współczesnej wojny. Z kolei przestrzeń powietrzna Rosji nie jest po prostu pokryta białymi plamami pocisków przeciwlotniczych, ale sama jest wielką białą plamą z przeplatanymi pociskami przeciwlotniczymi. I to jest fakt.
Wojna z Ukrainą w najbardziej jaskrawej formie pokazała zacofanie rosyjskiej (czyt. sowieckiej) broni, w wyniku czego mogę serdecznie pogratulować wszystkim stałym klientom Moskwy „jakościowych” zakupów! To na paradę – to samo dotyczy zdjęć na Instagramie. A nie do nowoczesnej wojny.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-05-2023 [12:14] - Siberian Husky Dog | Link:

Prezydent   Ukrainy Wołodymyr Zełenski przybył z wizytą do Finlandii
Podczas wizyty odbędą się oficjalne negocjacje między głową państwa ukraińskiego a prezydentem Finlandii Saulim Niiniste.
Jak poinformowało Biuro Prezydenta Finlandii , rozmowy Zełenskiego z Niiniste będą dotyczyły walki Ukrainy z rosyjską agresją i wsparcia Finlandii dla naszego państwa, a także relacji dwustronnych między krajami oraz globalnej sytuacji geopolitycznej.
Po negocjacjach prezydenci zorganizują wspólną konferencję prasową.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-05-2023 [06:43] - Tezeusz | Link:

Brawo @Zawisza
"Mamy do czynienia z próbą przejęcia portalu przez tym razem grupę reprezentującą rosyjskich propagandzistów. Co gorsze wymagają oni bezkarności przy obrażaniu innych użytkowników portalu."

Tak pisze o scierwoneonku, a co ja pisalem przez kilka lat ? to samo...

Obrazek użytkownika J z L

04-05-2023 [11:35] - J z L | Link:

Koniec urlopu
Czas zabrac sie za tutejsze rosyjskie scierwa

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u