Azow - Bohaterski batalion armii Ukraińskiej

Czym jest ukraiński batalion Azow?
Bohaterskie ugrupowanie walczy we wschodnim regionie Ukrainy z rosyjskimi najemnikami od 2014 roku.Od pierwszego dnia brutalnej napaści rosjan walczą na pierwszej lini frontu zadając agresorom potężne straty w sprzęcie i ludziach.
Ostatni komunikat rzecznika batalionu mówi o ponad 420 zabitych rosjan przy własnych stratach ok.95 zabitych i zaginionych
Dla rosjan nie mają najmniejszej litości.

Przed rosyjską inwazją oszacowano, że członkostwo w Azowie wynosiło od 900 do 2500 a tak naprawdę dziś to blisko 6 tysięcy wprawionych w boju żołnierzy.
W przeciągającej się od 2014 roku kampanii Rosji przeciwko Ukrainie w południowo-wschodnich regionach Ługańska i Doniecka, która toczyła się z wielką intensywnością pomimo porozumień mińskich w 2014 i 2015 roku, jednym z czołowych ukraińskich sił był Azowski Oddział Operacji Specjalnych, czyli Batalion Azowski jako to było znane w przeszłości. Była niezależna milicja, która w 2014 roku została włączona do Sił Narodowych Ukrainy, była głęboko zaangażowana w walki o strategiczne miasto portowe Mariupol w 2014 roku i od tego czasu walczy w regionie. Niektórzy z jej liderów otrzymali nawet nagrody za męstwo.
Batalion Azowski, w porównaniu z innymi jednostkami, od 2014 roku jest mocno zaangażowany w walkę z prorosyjskimi separatystami i setkami znajdujących się tam rosjanami  To częste zaangażowanie może być tym, co doprowadziło do wypaczenia poglądów na ukraińskie siły zbrojne, a przynajmniej było podstawą budowania przez Putina swojej naciąganej ideologii

Chwała Bohaterskim żołnierzom batalionu AZOW
Chwała Wielkiej Ukrainie
Azowskim gierojom chwała
Śmierć moskiewskim zbrodniarzom

ps.
Legendarny kanadyjski snajper, działający pod pseudonimem Wali, dołączył do Legionu Międzynarodowego w Ukrainie. Wcześniej walczył w Iraku. Wraz z trzema innymi byłymi kanadyjskich żołnierzami, którzy przyjechali razem z nim, został ciepło powitany przez Ukraińców

Jeden z najlepszych snajperów na świecie, pochodzący z Kanady weteran wojen w Afganistanie i Iraku ukrywający się pod pseudonimem Wali, jest już w Ukrainie, by walczyć z siłami rosyjskimi w Legionie Międzynarodowym - informuje kanadyjski nadawca CBC.
Snajper Wali jest już w Ukrainie
W Iraku Wali zneutralizował cel znajdujący się w odległości 3540 metrów. Pomagał też siłom kurdyjskim w walce z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie.Podobnie jak około 20 tysięcy ochotników z ponad 50 krajów, w tym wielu weteranów, zaciągnął się do ukraińskiej armii, "by po prostu pomóc Ukraińcom" - podaje CBC.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-03-2022 [18:32] - Tezeusz | Link:

Piorą to sowieckie bandyckie ścierwo ile się da i niech to robią jak należnej za zabite niewinne Ukraińskie dzieci.
Zemsta na kacapskich ścierwach !

Chwała bohaterom z Batalionu AZOW.
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-03-2022 [19:11] - Kaczysta | Link:

Zachód jak ognia unika słowa Polska w kontekście pomocy humanitarnej dla Ukraińców.
Ewenement, w ciągu tygodnia milion
Milion! Cisza! Słowo Polska jest wstydliwe! Natomiast na całym świecie obozy koncentracyjne są polskie?!
Zdradzieckie mordy

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-03-2022 [20:42] - Tomaszek | Link:

Pojebało cię do reszty Kutaseuszu . Na zdjęciu tytułowym flaga z wolfsnagelem jednym a symboli SS to to pionowe przekreślone z , symbol  34 Dywizji Grenadierów SS „Landstorm Nederland”, w tle potrójna swastyka i dookoła pełno siczowej młodzieży z logo SS Galizien (pewnie armię europejską chcą tworzyć , wystarczy odnowienie przysięgi co ją dziadkowie Hitlerowi złożyli) , wiernych zawsze trzeciej rzeszy i składających przysięgę na wierność Adolfowi Hitlerowi. Niech sobie proszą o pomoc Scholza , to on realizuje przedłużenie paktu Hitler Stalin , wystarczy tylko mu przypomnieć , albo oddolnie jakąś Niemiecką armię utworzyć . zardzewiałe granatniki w spróchniałych skrzyniach jeszcze wczekają , może jeszcze trochę schmeisserów i historia zatoczy koło .
Ch...j ci w dupę chamie .

Obrazek użytkownika Pers

09-03-2022 [18:40] - Pers | Link:

@admin
Oficjalnie protestuję! Azow to formacja neonazistowska używająca symboli czysto nazistowskich.
Batalion Azow był pierwotnie ochotniczą milicją stworzoną w maju 2014 r., krótko po zamachu stanu w Kijowie. Pierwszym dowódcą jednostki był prawicowy nacjonalista Andrij Biletsky, który kierował paramilitarną grupą narodowo-socjalistyczną „Patriota Ukrainy” i był założycielem neonazistowskiej grupy Zgromadzenie Społeczno-Narodowe (SNA) w 2008 roku. W 2010 roku Biletsky, były parlamentarzysta,wyraźnie powiedział, że Ukraina miała „poprowadzić białe rasy świata w ostatecznej krucjacie… przeciwko dowodzonym przez Semitów Untermenschen (podludziom)”. Azow ochoczo wkroczył do walki, gdy nacjonaliści i neonaziści zaczęli nielegalnie przejmować władzę na Ukrainie, ścierając się z przeciwnymi siłami tzw. ruchu „antymajdanowego”.
Wydarzenia w Odessie 2 maja 2014 r. stały się jednym z definitywnych momentów tego okresu, ponieważ walki uliczne między neonazistami a protestującymi przeciwko Majdanowi skłoniły tych ostatnich do zabarykadowania się w lokalnym domu związków zawodowych. Dzięki wsparciu nowych władz ukraińskich, okrążony budynek został podpalony bombami benzynowymi. Prawie 50 osób zostało zabitych, spalonych żywcem lub podczas skakania przez okna, aby uciec przed płomieniami. Około 250 innych protestujących zostało rannych w tych przerażających wydarzeniach.

Azow brał udział w kolejnych działaniach wojennych w Donbasie i został w listopadzie 2014 roku włączony do Gwardii Narodowej Ukrainy, chociaż jej członkowie nadal nosili neonazistowskie i esesmańskie symbole i regalia oraz otwarcie wyrażali neonazistowskie poglądy. Ich logo nawiązuje do Wolfsangel, jednego z oryginalnych symboli używanych przez 2. Dywizję Pancerną SS Das Reich. 
W 2016 r. Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR) oskarżyło Batalion Azow, oficjalnie przekształcony w pułk w styczniu 2015 r., o popełnianie zbrodni wojennych, takich jak masowe grabieże, bezprawne przetrzymywanie i tortury.

Publikacja takiej notki to skandal!

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-03-2022 [20:03] - Tezeusz | Link:

Nasz ścierwo Neonowy troll @ Pers vel Jarosław Ruszkiewicz tak pisze :
"Polska - kraina ciężkich frajerów"
"Frajerzy wierzą jednak w kłamliwą propagandę, która twierdzi, że Rosjanie napadli na miłującą pokój Ukrainę, żeby wymordować wszystkich Ukraińców. Z ludzką głupotą nie da się dyskutować a dwa lata "pandemii" utwierdziły mnie w przekonaniu, że przynajmniej połowa Polaków to nie tylko frajerzy ale także idioci." itd o Polakach frajerach
"Oczywiście zmobilizowano naród frajerów czyli Polaków, żeby "murem za mundurem", organizowano koncerty dziękczynne i uczono naprędce nienawiści do tych biednych ludzi, którym między innymi dzielni, polscy żołnierze zburzyli domy. Operacja się udała i frajerzy, ups... Polacy stanęli "murem".
https://spiritolibero.neon24.i...(link is external)

Publikacja takiej notki to skandal!
Oficjalnie protestuję.
 
Cham !

Obrazek użytkownika Pers

09-03-2022 [19:40] - Pers | Link:

@tezeuszek
Ta notka jest o nazistach z Azow.
Trzymaj się tematu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-03-2022 [21:07] - Tezeusz | Link:

@Pers
A twoja chamska obrażająca Polaków. Tak teraz palantów uczą w Moskwie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-03-2022 [21:42] - Tezeusz | Link:

Tak pisze scierwoneonowy żebraczy debil :

"Tekst wychwalający nazistowskich zbrodniarzy na portalu Gazety (podobno) Polskiej. Tam sobie teraz uwiła gniazdko grupa banderowskich trolli, niektórzy znani z NEonu, skąd zostali z hukiem wykopani. To pokazuje do jakiego zbydlęcenia doszła propaganda banderowska w Polsce. NEon za pisanie prawdy podlega szykanom a takie nazistowskie ścierwa mogą sobie hasać swobodnie."

A co na twoje antypolskue poglądy slużby ? pewno są zadowolone ? Scierwoneonek antypolski powoli się zwija a jego agentura Moskwy ? 

Chwała bohaterskiemu Batalionowi AZOW. Bijcie tych bandytów morderców putka za wasze zabite dzieci..spalone szpitale rozstrzelanych staruszków., zgwałcone kobiety.  Bijcie to sowieckie ścierwo ile się da ! 

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-03-2022 [21:02] - Kaczysta | Link:

dachowcze z Toy-Toya
Dedykacja dla ciebie

Chwała Bohaterskim żołnierzom batalionu AZOW
Chwała Wielkiej Ukrainie
Azowskim gierojom chwała
Śmierć moskiewskim zbrodniarzom

Obrazek użytkownika Ryan

09-03-2022 [21:17] - Ryan | Link:

Chwała Bohaterskim żołnierzom batalionu AZOW
Chwała Wielkiej Ukrainie

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-03-2022 [13:21] - rolnik z mazur | Link:

@ autor

Zamilcz glupku

Obrazek użytkownika Jabe

09-03-2022 [21:11] - Jabe | Link:

A gdyby Autor musiał wybierać między patriotyzmem ukraińskim a polskim?

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-03-2022 [21:24] - Tezeusz | Link:

@Jebe
Jaką masz pogodę w Moskwie ?

Obrazek użytkownika sake3

09-03-2022 [21:40] - sake3 | Link:

@Pers.......cóż powiesz Persie na yo? ,,Żołnierze pojmani przez Ukraińców wyrazili ,,najgłęcsze przeprosiny dla narodu ukraińskiego.Zdalismy sobie sprawę,że nie ma tu żadnych faszystów i ucisku narodu ukraińskiego''.     Trochę trudno przypuszczać,że obywatele Ukrainy ze zrozumieniem przyjmą te przeprosiny stojąc wśród dopalających się pożarów na gruzch soich domach i miast.Jakoś nie mogli ich namerzyć ostrzeliwując szpitale dziecęce,płożnicze,szkoły ,obiekty cywilne i mieszkalne.W swoich agitkach przecież pisałeś przekonująco ,że są i zaznaczają swoją zbrodniczą działalność.11000 tysięcy żołnierzy zginęło uganiając się za mrzonkami cynicznego dyktatora wg starego sprawdzonego scenariusza obrony czegoś tam przeciw czemuś lub komuś tam.Widziałeś może tych mitycznych  neonazistów i faszystów? A może to byli kosmici?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-03-2022 [22:27] - Ula Ujejska | Link:

Elita wojskowa, kwiat ukraińskiej Armii: Legendarny Batalion Azow TUTAJ Obrońcy Mariupola i Odessy. Postrach ruskich morderców. Do dzisiaj od 2014 roku, zabili kilka tysięcy ruskich bandytów, zniszczyli kilkaset ruskich czołgów i samochodów zatopili kilka okrętów oraz zestrzelili kilkadziesiąt ruskich samolotów i innych obiektów latających. Cześć i Chwała Bohaterom!

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-03-2022 [22:41] - Kaczysta | Link:

Tak.To jest Legendarny Batalion Azow 
Chwała Bohaterom!
Wieczna Chwała !

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-03-2022 [22:41] - Kaczysta | Link:

Tak.To jest Legendarny Batalion Azow 
Chwała Bohaterom!
Wieczna Chwała !

 

Obrazek użytkownika terenia

10-03-2022 [00:04] - terenia | Link:

https://www.youtube.com/watch?...
Filmik sprzed paru lat.

Obrazek użytkownika Pers

10-03-2022 [00:36] - Pers | Link:

To powinna koniecznie obejrzeć @ujejska i wszyscy wielbiący Azow.

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-03-2022 [06:46] - Kaczysta | Link:

dachowcze z Toy-Toya
Dedykacja dla ciebie
Chwała Bohaterskim żołnierzom batalionu AZOW
Chwała Wielkiej Ukrainie
Azowskim gierojom chwała
Śmierć moskiewskim zbrodniarzom

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-03-2022 [11:22] - rolnik z mazur | Link:

@ kaczysta
Ty nie tylko kaczysta ale i cwiercinteligent. O historii to tyle wiesz co mój kot. Wstydu oszczędź.

Obrazek użytkownika Kaczysta

11-03-2022 [20:53] - Kaczysta | Link:

ty z mazur 

Chwała Bohaterskim żołnierzom batalionu AZOW
Chwała Wielkiej Ukrainie
Azowskim gierojom chwała
Śmierć moskiewskim zbrodniarzom

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-03-2022 [08:27] - Tezeusz | Link:

@Pers umyj zęby bo waniajet !
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-03-2022 [08:48] - rolnik z mazur | Link:

@ mam wrażenie, że ten portal opanowali już ukraińscy patrioci. Niedługo będziecie głosować na ukraińską partię. Czas się wynosić znowu z temkraju.

Obrazek użytkownika Warmia

10-03-2022 [11:39] - Warmia | Link:

@rolnik
Wyp.....j stąd, roboty nam śmieciu zaoszczędzisz.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-03-2022 [12:21] - rolnik z mazur | Link:

@ warmia,

Rozumiem ze ty z akcji Wisla. To ty wypier....Ty w moim kraju czyli Polsce nie będziesz mi dyktowac co mam w robic. Kup kamasze kalacha i  do ojczyznt wpieriod walczyc a nie wp..... sie między wódkę i żak.    Q jedna

Obrazek użytkownika Warmia

10-03-2022 [12:38] - Warmia | Link:

Wszystko przygotowane do czyszczenia gruzu nad Wisłą. Dziwię się, że pierwszy snajper czyli Admin nie likwiduje systematycznie tego gawędziarskiego  śmiecia. Czas odsiewania nastał rolniku.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-03-2022 [12:42] - rolnik z mazur | Link:

@ oun- upa Warmia,
dokładnie q... z akcji Wisla. Gawedziarstwo się konczy. Sp.... do swojej ojczyzny, bo twoi rodacy mi polowe rodziny wyrżnęli.

Obrazek użytkownika Warmia

10-03-2022 [12:58] - Warmia | Link:

Znamy te narracje. Troppo tardi caro mio.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-03-2022 [13:19] - rolnik z mazur | Link:

Warmia
spier.... Stara ku.... Ukrainska. Won do ojczyzny walczyc z ruskimi. I nie sil się na języki. Po prostu sp....

Obrazek użytkownika Warmia

10-03-2022 [13:38] - Warmia | Link:

Śmieszny jesteś pajacu.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-03-2022 [15:54] - rolnik z mazur | Link:

@ oun- upa Warmia
A ty jesteś wrogiem mojej ojczyzny więc  spierd...kur...

Obrazek użytkownika sake3

10-03-2022 [14:24] - sake3 | Link:

@Pers.....Nie popisuj się Persie pisaniną propagandową,tylko jedź na Ukrainę szukać tych nazistów i faszystów. Niezwycięzona armia rosyjska jakoś nie może ich znaleźć i twoja pomoc będzie bezcenna.Zamiast bezproduktywnie walić w klawiaturę dokonuj wielkich rzeczy tam na miejscu.W końcu rosyjskie guru nr2-Ławrow powiedział dzisiaj w wywiadzie,że Rosja  nie napadła żadnej Ukrainy dając do zrozumienia ,że to Ukraina dokonała agresji.Jedź wspomóc tych napadniętych Rosjan tylko nie zapomnić wziąć ze sobą wałówki,żeby rosyjscy żołnierze nie musieli rabowac sklepów w poszukiwaniu żarcia,ani łapać po zagrodach kurczaków. 

Obrazek użytkownika angela

10-03-2022 [16:08] - angela | Link:

Ruskie  "Z",  to pewnie znak zorro.
Połówka swastyki ruskim pozostała, bo niemiaszki stchórzyly, obsikują zza płota.