Wypal ten obraz w swoim umyśle

                       

To obraz rosyjskiej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Nic tylko terror, ludobójstwo, śmierć, zniszczenie.
Każdy, kto to popiera, jest perwersyjnie psychicznie chory.

I rzeczywiście, są.
Wielu z nich tutaj na NB to bardzo zdesperowani fanatycy tzw.putinopiteki, którzy zwrócą się w stronę terroryzmu, myśląc, że rządząca nimi RuZZia magicznie rozwiąże wszystkie ich problemy.
I desperacko spamują, czyniąc się tak poniżającymi i żałosnymi.

Gruzja, Mołdawia, Czeczenia, Smoleńsk ,Syria, a teraz Ukraina! Tysiące niewinnych cywilów bestialsko zamordowanych przez rosyjskich zbrodniarzy wojennych! 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

13-04-2023 [19:41] - Siberian Husky Dog | Link:

W Rosji nowym bożkiem jest Święty Młot

Wkrótce "księża" Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej opowiedzą nam nową historię o Chrystusie, który dowiedziawszy się, że Judasz chce go wydać Banderom, roztrzaskał mu głowę młotem kowalskim

Za kilka dni prawosławna Wielkanoc. Teraz będzie obchodzony w Rosji w nowy sposób. Putin i spółka staną ze świecami nie przed krucyfiksem, ale przed młotem.
Ogólnie rzecz biorąc, Święty Młot grozi, że stanie się nowym głównym symbolem rosyjskiej religii państwowej.
W cerkwiach Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej zamiast Chrystusa ukrzyżowanego na Kalwarii pojawią się wizerunki bojownika z młotem kowalskim na górze czaszek
W Rosji nie można czcić ukrzyżowanej ofiary przemocy. Jest to bezpośrednia dyskredytacja specjalnej operacji wojskowej. Widzowie telewizyjni doskonale wiedzą, że przemoc jest zawsze winą ofiary – nie trzeba było się opierać.
W obecnym rosyjskim systemie wartości bycie ofiarą jest haniebne, a bycie gwałcicielem jest fajne. Tu tylko gwałciciel może być prorokiem. A przedmiotem kultu nie jest to, na czym ofiara została ukrzyżowana, ale to, czym zabił gwałciciel, to znaczy nie krzyż Chrystusa, ale młot kowalski Prigożyna.

Patriarcha Zwycięstwa Dugin już faktycznie kanonizował Ojca Świętego Młota: „w Rosji ludzie akceptują Prigożyna bezwarunkowo. W tej wojnie ma on pierwszeństwo bez żadnych wątpliwości. Cokolwiek powie lub ma odzwierciedlenie właśnie tutaj, w sercach ludzi, w społeczeństwie, w szerokich rosyjskich, euroazjatyckich masach.To jeden z wielu paradoksów naszej historii – etniczny Żyd, oligarcha i osoba o dość burzliwym przeszłość - zamienia się na naszych oczach w archetyp czysto rosyjskiego bohatera, symbol sprawiedliwości i honoru dla całego narodu".
ps.
Jakie państwo, tacy są prorocy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-04-2023 [20:35] - Alina@Warszawa | Link:

Wypalenie tego obrazu jest bez sensu! Po co? Jaki to da efekt? 
Trzeba logować się na rosyjskich forach i dyskutować z nimi na żywo! To jest w zasięgu naszych możliwości! Nie ma innej drogi wpłynięcia na mentalność Rosjan, na obudzenie w nich refleksji, innego sposobu myślenia. Przy okazji zrealizujemy Jezusowe "Idźcie i nauczajcie". Oni wyznają Boga w Putinie! Cerkiew jest  wyznaniem autokefalicznym, czyli PODLEGA władcy. Jest to zupełnie przeciwieństwo katolicyzmu - Kościół Katolicki (czyli MY) organizacyjnie podpada tylko władzy papieża jako następcy Jezusa! Kościół Katolicki podlega jedynie władzy Boga.
Chodzi o nawrócenie Rosjan, a jedyna wiara, to ta pochodząca bezpośrednio od Boga, czyli katolicyzm z następcą Piotrowym w Watykanie. Nawrócenie takie, jak na początku chrześcijaństwa, kiedy poszczególne gminy chrześcijańskie tworzyły wspólnoty oparte na miłości do Boga i człowieka. Cerkiew prawosławna jest wobec tego herezją, jeśli dopuszcza zbrodnie na bliźnich. To trzeba uzmysłowić wszystkim Rosjanom, bo oni tego nie wiedzą. 
Zaś w wersji dla ateistów - Rosjanie są zaprogramowani zbrodniczym systemem operacyjnym (taki Windows-Putin), w którym prawa i rację ma tylko silniejszy i on ustanawia system prawny, który z prawami Boskimi określonymi przez 10 przykazań nie ma nic wspólnego.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

13-04-2023 [20:52] - Siberian Husky Dog | Link:

Tego obrazu nie da się zapomnieć!

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-04-2023 [00:09] - RinoCeronte | Link:

A tymczasem Rybus gra w Spartaku Moskwa...

Obrazek użytkownika u2

13-04-2023 [21:28] - u2 | Link:

Cerkiew jest  wyznaniem autokefalicznym, czyli PODLEGA władcy.

Cerkiew w kacapii była zinwigilowana przez KGB w 100% i nadal jest. Więc współcześnie patriarcha Moskwy Kirył aka Cyryl to de facto agenciak Putlera. Nie inaczej jest w Polsce. Niedawno metropolita Sawa wysłał wiernopoddańczy list do Kiryła, co wywołało oburzenie wśród wiernych w Polsce. Przypomniano sobie, że Sawa wiele lat był TW SB w PRL.

W kacapskiej cerkwi koduje się wiernym obraz Polaka-katolika-wroga. Ze 20 lat temu z ciekawości zapisałem się do pewnego forum dyskusyjnego RPC (ruskiej prawosławnej cerkwi). Szybko dostałem bana od popa, który krytykował poziom życia na zachodzie, a ja ośmieliłem się zwrócić mu uwagę, że jest dokładnie odwrotnie z tym poziomem życia na zachodzie i w kacapii.

Obrazek użytkownika Ryan

13-04-2023 [22:11] - Ryan | Link:

Anton Krasowski usprawiedliwia Rosjan, którzy ścieli głowę ukraińskiemu żołnierzowi. Tłumaczy, że brutalność jest nieodłączną częścią wszystkich wojen. - Czy potępiam naszych chłopców? Nie! I nigdy tego nie zrobię! - przekazał. O dziennikarzu  RT zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, gdy zszokował świat mówiąc, że ukraińskie dzieci powinny zostać "wrzucone prosto do rzeki z silnym prądem" i utopione.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-04-2023 [21:31] - Jan1797 | Link:

Trzeba logować się na rosyjskich forach i dyskutować z nimi na żywo!

Bez obrazy, trochę to  przypomina "opozycjonistów" urabiających ubecję. 
-----------------------------------------
Cerkiew prawosławna jest wobec tego herezją, jeśli dopuszcza zbrodnie na bliźnich. 

Nie ma żadnych wątpliwości, oczywiście tak. Kazania Cyryla są jednoznaczne w wymowie.

Obrazek użytkownika Ryan

13-04-2023 [21:37] - Ryan | Link:

Alina@Warszawa
Dyskutowanie na rosyjskich portalach mija się z celem
Natychmiast ruskie cioty banuja
Przykładem ruskie ścierwomedium Leonek 24r.u gdzie słynny duet ruskich sukinsynów R&R nie pozwolą na taką dyskusje
Na nieszczęście mnie jeszcze nie zbanowali choć ruszkiewicz wstecznego orgazmu dostaje bo jest w tym przypadku bezsilny

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-04-2023 [00:17] - RinoCeronte | Link:

Gra idzie o bardzo wysoką stawkę! Putin niczym czerwony pająk rozwija swoją pajęczynę wyłapując zachodnie insekty na ucztę.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-04-2023 [00:24] - Alina@Warszawa | Link:

Ja pracowałam owocnie przez 2 miesiące na KONT zanim mnie zbanowali. Uważam, że zrobiłam bardzo dużo: już nie piszą o Polsce "hiena Europy", wiedzą kto wygrał bitwę pod Wiedniem, i że WSZYSTKIE pomniki (których oni Polakom "nie niszczą") postawione ku pamięci Polaków, którzy zginęli, albo zmarli na wygnaniu, są wybudowane przez Polaków, za pieniądze Polaków (tak jak i inne nacje same finansowały swoje  pomniki zakatowanych, wywiezionych na Sybir). Mają piękną własną dokumentację na stronie "gułagmuzeum".
Muszę przyznać jednak, że sama dzięki Rosjanom douczyłam się współczesnej historii i naszej i ich. Nie bardzo mogli pojąć, że jestem tak samo przeciw mordowaniu Ukraińców, jak i mordowaniu Rosjan.
Jest nadzieja, że nie są wszyscy tacy jak "Putin". Może niebawem kierownictwo Kremla się zmieni i pojawi inny sposób myślenia i inna polityka. Są pierwsze jaskółki, że nie wszyscy Rosjanie dali się zwariować - po kolei giną nagle putinowscy propagandziści, którzy codziennie wylewają tony jadu, pogardy, wzywają do niszczenia wrogów, czyli do wstąpienia do armii. Ta propaganda jest tego samego rodzaju co propaganda w TVN.  Są w samej Rosji ludzie, którzy mają dość wojennej narracji i kierowania na rzeź tysięcy młodych ludzi, jest nadzieja, że kiedyś będą kierować Rosją.