Trump jednak oskarżony i co będzie dalej

Rada przysięgłych wyraziła zgodę na oskarżenie i wytoczenie procesu byłemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

Dlaczego to ważne?

Bo nigdy do tej pory, były prezydent nie był pociągany do odpowiedzialności przed sądem i zagrożony w wyniku procesu karą do kary więzienia włącznie. To się dzieje po raz pierwszy w historii.

O co jest oskarżony Trump?

Technicznie rzecz biorąc nie wiadomo, bo zarzuty zostaną przedstawione na najbliższym przesłuchania Trumpa przed sądem, co nastąpi we wtorek. Jednak z wypowiedzi mediów i prawników wynika, że zarzuca mu się potajemne przekupienie pani Stormy Daniels, by zachowała milczenie, w trakcie kampanii prezydenckiej.

Sam zarzut pokątnego przekupstwa nie byłby wystarczający, więc prokurator dokonał interpretacji rozszerzającej i zarzuca Trumpowi nielegalne użycie pieniędzy, które przechodziły przez jego prawnika, a które pochodziły z jego prywatnego konta.

Wielu prawników ocenia te zarzuty jako naciągane i same w sobie nie wydają się być poważnym przestępstwem, ale to będzie przedmiotem postępowania przygotowawczego oraz samego procesu, gdy do niego dojdzie.

Co będzie dalej?

We wtorek 4 kwietnia 2023 Donald Trump musi się pojawić najpierw na policji lub w biurze prokuratora, a następnie w sądzie. W pierwszym etapie odbędą się typowe czynności wobec oskarżonego, jak pobranie odcisków palców, zdjęcia itp. W sądzie przedstawione zostaną zarzuty i padnie pytanie, czy obwiniony się przyznaje.

Czy Donald Trump może we wtorek być doprowadzony siłą? Tak. Są dwie możliwości:

  • zgodzi się dobrowolnie na poddanie się wszystkim wymaganym czynnościom i przybędzie samodzielnie. Jeśli nie -
  • zostanie aresztowany i doprowadzony siłą.

Przed sądem obwiniony może się przyznać lub nie do zarzutów. W przypadku przyznania się, sędzie wymierzy karę. W przypadku nie przyznania się, zaczyna się ścieżka procesowa.

Na tym samym posiedzeniu prawnicy Trumpa będą składać szereg wniosków przedprocesowych, w wyniku których sędzia będzie musiał podejmować odpowiednie decyzje, a w końcu doprowadzą do ustalenia terminu procesu.

Jakie mogą być skutki całego postępowania?

  • Trump zostanie skazany w procesie i wymierzona mu zostanie kara nie narażająca interesu państwa.
  • Trump zostanie uniewinniony lub do procesu ostatecznie nie dojdzie, ale zostanie wyeliminowany z wyścigu o ponowny wybór na prezydenta USA
  • Oskarżenie spowoduje przedstawienie go jako bohatera ludzi prześladowanego przez system, znalezienie się w samym centrum uwagi mediów i społeczeństwa sprawią, że znacząco wzrośnie jego popularność i startując wygra ponownie wybory.

Jak będzie? Ba.... któż to wie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

31-03-2023 [18:51] - Czesław2 | Link:

No popatrzcie, fundacja kwacha i wpłaty ruskich oligarchów idące w miliony nikomu nie przeszkadza. W Polsce nie ma ani jednego prawnika czy sędziego. I TAK MA BYĆ.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

31-03-2023 [19:22] - Siberian Husky Dog | Link:

Senator Ted Cruz -
Akt oskarżenia Trumpa jest zwieńczeniem 6 lat, w których Demokraci wykorzystywali organy ścigania jako broń do namierzania i prześladowania swoich wrogów politycznych. Tak działają dyktatury – USA mają być inne.
Akt oskarżenia Trumpa jest NIEBEZPIECZNY.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

31-03-2023 [20:39] - EsaurGappa | Link:

Kurwa mać dzień jak co dzień, w GoTV Chatgpt.com.
 A Gdzieś tam jacyś tam degenerci przyjaciel "Demokracji" katują naszego człowieka w Waszyngtoniii.Krainy Szalonegon SHOW!Kto go w media wrzuca na pierwsze strony gazet ...wszyscy o niego pytali więc jest...
 Słychać echo odchodzącego milenium,drugiego takiego nie będzie,śpiewu słów nie ma końca,szczególnie tych milczących w cierpieniu martwych nienarodzonych słów ...iskierek które się nie przeistoczyły w duszę ciało i rodzinę.Ten Fa-cet ma 50%-65% poparcia starych yankesów 50% sosu genetycznego 20 z wieku 33% centrali 12% dobrych nie Lewych łotrów i  0% tych co jeszcze sufit mają.Siedział cicho dojrzewał układał ostatni Pasjans i oto nadchodzi w Glorii Chwały on prześladowany on skazany ...buhahaha Donald jesteś ikoną 20Wieku ...fałszywym dolarem.

Obrazek użytkownika marsie

31-03-2023 [21:04] - marsie | Link:

Nic nie będzie!
Amerykańskie lewactwo wykreuje Trumpa na męczennika i wtedy on spokojnie wygra!
Trochę o tym tu:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Tzw. Demokraci dają ciała – ale kto im zabroni?
 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

01-04-2023 [06:44] - Zbyszek_S | Link:

Wzrost popularności i zwycięstwo jest możliwym skutkiem całej sprawy. Znacznie trudniej skupić na sobie uwagę i "wykreować się" na "wroga systemu" drogą tradycyjnej walki z konkurentami, jak np. z de Stantisem