Wieści z frontu wojny z polskimi lekarzami

17 marca br. w Poznaniu rozpoczął się proces 19 lekarzy, oskarżonych generalnie o propagowanie postaw antyzdrowotnych. Przypomnijmy postawy pro-zdrowotne, zgodne z aktualną wiedzą medyczną min. Niedzielskiego oraz ekspertów z jego rady doradczej:

 • zostań w domu
 • nie wychodź na dwór
 • bój się
 • załóż maskę
 • izoluj się
 • jak zachorujesz nie idź do lekarza
 • weź paracetamol
 • weź zastrzyk mRNA
 • idź do szpitala
 • gdzie czeka na ciebie zespół medyków z respiratorem
 • ostatnia prosta

Proces 19 lekarzy mających inne zdanie jest krokiem eskalacyjnym konfliktu sił dobra i zła, bowiem do tej pory, karano lekarzy indywidualnie, odbierając im prawo wykonywania zawodu jak ostatnio pana dr Zbigniewa Martykę kierownika oddziału obserwacyjno-zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Choć wcześniej, jak np. w przypadku dr Basiukiewicza, nie zawsze dochodziło do skazania, to już doktorowi Martyce odebrano prawo wykonywania zawodu lekarza na rok czasu.

Co się stało 17 marca w Poznaniu? Jak wypadło starcie? Otóż prawnik pozwanych mec. Arkadiusz Tetela złożył szereg wniosków uzasadniających wadliwe przygotowanie "aktu oskarżenia" wobec obwinionych lekarzy i naukowców. Sąd lekarski, po naradzie, uznał, że faktycznie w wytworzonej postaci, ów akt nie nadaje się do procedowania i polecił jego uzupełnienie i poprawę, a więc cofnął cały proces do etapu przygotowawczego i samo merytoryczne postępowanie przed sądem wobec 19 obwinionych NIE ROZPOCZĘŁO SIĘ.

Niejako równolegle, skazany w pierwszej instancji Zbigniew Martyka, zebrał na portalu zrzutka.pl nieco funduszy i rozpoczął kontrofensywę pozywając konkretne osoby do sądu powszechnego o ochronę dóbr osobistych:

Na podobnej zasadzie pan Martyka wytoczył sprawę paniom z TVN {LINK}.

Trudno oceniać szanse powodzenia tych pozwów, bowiem sądy powszechne nie mają generalnie kompetencji do oceny spraw merytorycznych, a więc zasięgać będą opinii biegłych. Tymczasem zdania wśród fachowców od medycy są silnie spolaryzowane i większość będzie prawdopodobnie opiniować, że racja leży po stronie tych, którzy zgadzali się z wprowadzanymi metodami walki z plandemią, zaś dr Martyka tej racji nie ma.

W posiedzeniu w Poznaniu, na którym oddalono, na dzisiaj "akt oskarżenia", brał ponoć udział obserwator z ramienia prokuratury, czytaj wysłannik pana ministra Ziobro, co jest ciekawe, bo cała spirala działań przeciw lekarzom pokroju Martyki, Basiukiewicza i wielu innych, nakręcona została na życzenie i z inicjatywy ministra zdrowia - tego samego rządu. Być może minister zdrowia dbał aby "dyscyplinować" lekarzy, to znaczy zamykać im usta i uniemożliwiać leczenie ludzi, a minister sprawiedliwości dba, aby to się działo zgodnie z procedurami?

Pan dr Martyka zebrał do tej pory 118 tysięcy złotych datków od Polaków, którzy chcieliby zobaczyć coś innego niż jednostronne inscenizacje obrony ostatniej prostej i wstrzykiwania mRNA. Strona, na której można wesprzeć jego wysiłki w celu obrony dobrego imienia, ale może i w celu bardziej ogólnym, przeciwstawienia się polityce struktur medycznych i politycznych wobec społeczeństwa,  mieści się {TUTAJ}
Datki sprawiają, że doktor nie czuje się sam i walczy, choć skutek naprawdę dziś trudno przewidzieć.

Na koniec mec Tetela przed obliczem sądu Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu:

"Z informacji opublikowanych przez firmę Astra-Zeneca wynika, że firma ta sponsorowała Wielkopolską Izbę Lekarską. Teraz, dzisiaj, sąd tej izby lekarskiej ma podjąć decyzję odnośnie winy bądź nie, lekarzy, którzy ... wypowiadali się sceptycznie w zakresie produktów tej firmy"

https://twitter.com/i/status/1638101922711314432

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-03-2023 [10:36] - jazgdyni | Link:

@Zbyszek

Cześć

Wiesz, jakie jest fundamentalne pytanie lekarza podczas pierwszej wizyty pacjenta, nieważne, czy w szpitalu, czy w przychodni, które natychmiast ustawia chorego na straconej pozycji?
To pytanie: - Czy pan pali? Jesteś uczciwy - odpowiadasz tak. W tym momencie na twoich papierach, czy w komputerze, przypominam - dokumentach poufnych, ale wszyscy lekarze, NFZ, MZ, ZUS, mają w to wgląd, zostaje napisane wielkie PALACZ! Od tego momentu, czy grozi ci cukrzyca, masz refluks, wrasta ci paznokieć i wypadają włosy, każdy kolejny doktor natychmiast zna przyczynę twojej choroby - palisz, więc sam sobie jesteś winien. I spodziewaj się szybkiej i bolesnej śmierci.

Bądź zdrów

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

30-03-2023 [12:27] - Zbyszek_S | Link:

Byznes is byznes. W udzielaniu odpowiedzi, jak w życiu, należy się kierować cnotami boskimi. Jedną z podstawowych jest cnota roztropności :) No ale nie zalecam kłamać, bo zresztą i tak by się wydało :)

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-03-2023 [11:28] - Pani Anna | Link:

No to doczekał się  Pan komentarza. Sami tu "najprawsi i najsprawiedliwsi". 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

30-03-2023 [12:29] - Zbyszek_S | Link:

Tak. Napisałem o tym kilka gorzkich słów na salonie {LINK}. Tutaj tego tekstu nie będę zamieszczał.

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-03-2023 [13:24] - Pani Anna | Link:

Ludzkość w swojej masie, powiedzmy w 90% to jeden wielki debil. Jeszcze 3 lata temu powiedziałabym,  że w 80%. Widać tempo i tendencje. No i widać, co jest ważne.  Nie wyzionął taki jeden z drugim ducha przy e - poradach, to co go to obchodzi. 

Obrazek użytkownika juur

30-03-2023 [20:21] - juur | Link:

Nie można piętnować debila za to, że jest debilem. Inaczej jeżeli ktoś, kto nie jest debilem w sposób świadomy z premedytacją podejmuje decyzje takie jak gdyby był nim był.  Nie można powiedzieć, że np. Niedzielski jest debilem czy ktokolwiek z jego rady medycznej. Niestety to świadome działania i mam nadzieję, że przyjdzie moment odpowiedzialności za całokształt.
Co do e-porad "ratujących życie" zmienia się narracja, są już passe. Nie tyle chodzi o porady a o e-recepty. W domyśle ktoś mógłby poprosić o Amantadynę i ocalić życie a to jest niedopuszczalne.
Znamienne, że są naukowcy którzy poświęcają życie na badania i czasem mają wątpliwości a taki Niedzielski czy Horban itd... nigdy niczego nie badali ale oni "wiedzą". Czy to w genach ta wiedza na każdy temat? Bo zawsze ma szkodzić rdzennym mieszkańcom, to musi być w genach.