Narodowe rekolekcje

Rzadko odwołuję się w publicystyce do symboliki religijnej i staram się tylko w ostateczności podpierać wiarą, w której mnie wychowano. Tę rolę zostawiam duchowieństwu i lepszym ode mnie. Pojawiają się jednak chwile w życiu narodu, kiedy bardzo mocno powinno się stanąć w obronie tego, w co się wierzy, tego, co naprawdę ważne. Taki moment nadszedł. 

Czemu miał służyć atak TVN na Jana Pawła II? Zniszczeniu polskiej tożsamości, rozbiciu Kościoła i maksymalnemu skłóceniu społeczeństwa. To dla ich obozu politycznego było niezbędne, by rządzić 40-milionową społecznością, którą chcą zamienić w bezwolny tłum. Doraźnie ten atak miał przykryć wielką aferę pedofilską w PO. Wszystko wskazuje na to, że kolejne informacje o tej sprawie będą straszliwie kompromitujące dla wielu ludzi Platformy. 

Ale zamiast rozbicia społeczeństwa, nastąpiło jakieś wielkie poruszenie, może zaczyn czegoś większego. Widać to zarówno po reakcjach ludzi, jak i w sondażach. Osiemdziesiąt procent Polaków uważa Jana Pawła II za autorytet. W ciągu tygodnia PO, która miała być beneficjentem tej awantury, straciła 15 proc. swojego poparcia, a to dopiero początek. Polacy mobilizują się i dziesiątki tysięcy ludzi wybierają się na marsz do Warszawy. Podejmowane są też bardzo liczne lokalne inicjatywy. Osobiście uważam, że 2 kwietnia, w dniu śmierci Jana Pawła II, wszyscy powinniśmy znaleźć się w Warszawie. Pozostałe marsze tego dnia mogą być organizowane tylko dla tych, którzy nie mogą dojechać. Najlepiej w dużo późniejszych godzinach. 

Musimy się znowu policzyć. To nasze „liczenie”, do którego kiedyś wzywała Anna Walentynowicz, to takie narodowe rekolekcje. Tysiące ludzi dają świadectwo swoich wartości. Przy okazji wracają do nas wzruszające wspomnienia papieskich pielgrzymek, jego homilii, pieśni góralskich śpiewanych dla Ojca Świętego. To obraz wyrzeźbiony we wspomnieniach naszego pokolenia. Obraz, który będzie nam towarzyszył przez całe życie. Musimy go przekazać naszym dzieciom. Nie jest to łatwe w społeczeństwie zdominowanym przez media wrogie cywilizacji chrześcijańskiej. Ale cytując marszałek Elżbietę Witek: potrzebowaliśmy impulsu. I taki impuls właśnie dostaliśmy. Skorzystajmy z tego czasu, żeby opowiedzieć naszym rodakom, szczególnie młodemu pokoleniu, o wspaniałej historii mocarza, który niecałe pół wieku temu obudził polskie społeczeństwo. 

Felieton pochodzi z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 22.03.2023

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-03-2023 [12:26] - Chatar Leon | Link:

Narodowe rekolekcje to będą, kiedy to coś, co podaje się za "dobrą zmianę" powróci do realizacji jakichś dobrych zmian i poważnego reformowania państwa. Kiedy obok odcinania kuponów od pamięci o JPII władza zacznie kierować się nauczaniem JPII. Kiedy rząd stanie na straży suwerenności Polski. Kiedy mafie , kliki żerujące w najlepsze na obywatelach (bańdziory pandemiczno kowidowe także) zostaną pogonione i rozliczone.
Amen
(Jeśli chodzi o organizację przestępczą kojarzoną jako Partia Oszustów, to nie obchodzi mnie ona wcale. Tym bardziej śmieszą mnie indywidua, które prowadzą kampanię wyborczą pod hasłem "Jesteśmy lepsi niż Partia Oszustów", a imię Donald wymawiają częściej niż Jan Paweł...)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-03-2023 [12:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "2 kwietnia, w dniu śmierci Jana Pawła II, wszyscy powinniśmy znaleźć się w Warszawie."
2 kwietnia to dobra pora na Karaiby ostatnie chwile przed porą deszczową. Na pewno lepsza miejscówka niż Stolyca.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-03-2023 [13:44] - Tezeusz | Link:

@wielkopolski..idiota
Obraziłeś w swoich komentarzach Powstańców Wielkopolskich lewacki aktywisto.
Komuch to komuch

https://naszeblogi.pl/64811-ki...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-03-2023 [14:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie Powstańców Wielkopolskich obraziłem tylko ciebie bo na to zasługujesz.

Obrazek użytkownika u2

22-03-2023 [15:50] - u2 | Link:

dobra pora na Karaiby

To lecisz tam, harcerzyku z hitlerjugend ? :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-03-2023 [23:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

Zazdrościsz pisiorze? Najdowcipniejsze jest to że od wielu lat za takie wyjazdy bardzo dobrze mi płacą, pisiorstwo też.

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2023 [14:56] - sake3 | Link:

Ledwo pan redaktor umieścił notkę a już są dwie wspaniałe propozycje spędzenia tych rekolekcji,bynajmniej nie na marszu.Wprawdzie Bahamy nie na każdą kieszeń,ale z pewnością wielu skorzysta.Inna propozycja to rozliczanie Dobrej Zmiany z jej zbrodni i niedociągięć.Można to zrobić razem z panem Kołodziejczakiem z Agrounii dla podbicia emocji.Sam marsz jak przypuszczam będzie zaatakowany przez dyżurnych protestujących,ciekawe jaka stawka obowiązywac będzie w dobie inflacji.Ja myślę że rekolekcje narodowe to nie tylko religijna misja,ale rzeczywiście narodowa.To nie tylko obrona Jana PawłaII-go ale sprawa naszej tożsamości.Pozwoliliśmy żeby jakiś holenderski dziennikarzyna nieznany u siebie mieszał się w polskie sprawy i był przyjmowany z atencją w mediach w których prowadzący wywiad z tym osobnikiem z mopem na głowie patrzyli na niego z zachwytem.To wstyd,że nieznane bliżej indywiduum panoszy się w Polsce a Polacy widząc cudzoziemca niemalże całują go po rękach.PRzypomina mi to sprawę czarnoskórego też ,,dziennikarza'' S.Mola z Libii który w ramach dziennikarskich obowiązków zaraził świadomie kilkadziesiąt Polek wirusem HIV.Ten dziennikarzyna z Holandii wie jak zarobić w Polsce łatwy szmal.Narodowe rekolekcje powinny upłynąć pod znakiem przypomnienia naszych charytatywnych uczynków.Czy ktoś wie że Caritas Polska zebrała do końca lutego 11milionów złotych na pomoc dla Syrii? To katolicy wpłacali,własnie katolicy myślą o solidarności z najbardziej poszkodowanymi.Trzeba więc się spytać za co są więc tak atakowani,dlaczego dewastuje się kościoły,podpala krzyże?.Tu już nie chodzi o aborcję tylko o położeniu łap na kościelnych domach,kościołach,plebaniach. Wyraźnie widaćjak ,,Fakt'' codziennie pokazuje zdjęcie jakiegoś biskupiego domu.czy Muzeum w Wadowicach,wystarczy posłuchać jak do wyrzucenia z własności szykuje się pani Senyszyn.i jak podkręca atmosferę.Marsz to tylko symbol,rekolekcje to przemyślenia.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-03-2023 [15:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "S.Mola z Libii który w ramach dziennikarskich obowiązków zaraził świadomie kilkadziesiąt Polek wirusem HIV."
1. Mola był z Kamerunu.
2. Na początku swej kariery był lansowany przez księży.

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2023 [15:11] - tricolour | Link:

Zależy, jak się spojrzy. Faktem jest, że zaraził kilkadziesiąt kobiet. Ale faktem też jest, że na widok obcokrajowca kilkadziesiąt kobiet, w tym mężatek, poszły z byle kim do łóżka na skinienie. Dobrowolnie.

Gdzie dewastują te kościoły i podpalają krzyże?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

24-03-2023 [13:47] - Zbyszek_S | Link:

Bardzo dobry tutuł.