Ukraińskie baty, czyli klęska polskiej dyplomacji

Analiza przemówienia Bidena pokazuje, że Ukraina właśnie pokonała Polskę 33 do 13. Przegrać na własnym terenie różnicą aż 20 punktów, to bolesna porażka.  Taki właśnie łomot dostaliśmy w samym sercu Warszawy.  U stóp Zamku Królewskiego prezydent Biden upokorzył Polaków, a przedstawiciele państwa polskiego przyjęli policzek z godnością.  Co więcej, z prawdziwą chrześcijańską miłością nadstawili nawet drugi.

Podczas gry, tonący w żółtawym błękicie prezydent USA aż 33 razy wspomniał Ukrainę w swoim dwudziestominutowym przemówieniu.  Nasza Ojczyzna dostąpiła tego zaszczytu trzynastokrotnie, aż o jeden punkt więcej niż NATO.  O ile sojusz północno-atlantycki został przez Bidena wspominany, to na temat kluczowego dla przyszłości Polski Trójmorza, POTUS nie szepnął choćby słowa.  Milczeniem potraktował także kwestię stałych baz wojsk USA w Polsce, lub jakichkolwiek innych sposobów na zwiększenie naszego bezpieczeństwa.

Czy to skandaliczne przemówienie Bidena traktującego gospodarza jak kelnera lub lokaja noszacego za gośćmi garderobę, otworzy Polakom oczy? Czy Polacy zobaczą wreszcie realny świat schowany za kulisami tego marnego spektaklu jaki został dla nas odegrany w Warszawie i sfinansowany z podatków jakie płacą Polacy? 

Czasem można się na kimś „nie poznać”.  Jeżeli taka sytuacja się przydarzy, zazwyczaj oznacza ona złe konsekwencje dla tego kto dał się zaskoczyć. Najgorzej, gdy osoba na jakiej się "nie poznaliśmy" ma duży wpływ na nasze życie osobiste.  Niestety, można się również „nie poznać” na politykach. Tutaj akurat prawdopodobieństwo chybionego osądu jest znaczne.  Każdy polityk od rana do nocy (a zazwyczaj również w nocy) wychodzi z siebie, aby tworzyć swój krystaliczny wizerunek.  Oczywiście są też politycy uczciwi i kierujący się dobrymi intencjami.  

Prezydent Biden ma wspaniałe intencje – całe resztki swojej energii poświecić postanowił na obronę Ukrainy przed rosyjskim agresorem, aby mógł ją oddać w ręce Larry Finka. Właśnie odwiedził Kijów a następnie Warszawę w jakiej wygłosił żarliwe przemówienie w całości poświęcone Ukrainie.  Biden nie jest oczywiście pierwszym prezydentem największego mocarstwa na świecie jaki przemawiał w Warszawie.  Ale z pewnością jak dotąd jedynym, który wykorzystuje Warszawę dla swoich korzyści nie oferując Polakom nic w zamian.

Poprzednik Joe Bidena, Donald Trump w lipcu 2017 nie głaskał naszych zachodnich sąsiadów.  Wprost i otwarcie wskazał na Niemcy jako państwo nie wywiązujące się ze swoich zobowiązań względem sojuszników.  Co najważniejsze Trump skoncentrował się na Polsce.  Przemawiając spod pomnika Powstania Warszawskiego, to w naszym kraju widział lidera regionu, co wyraźnie podkreślił poprzez jednoznaczne i publiczne poparcie inicjatywy Trójmorza jako jednej z najważniejszych inicjatyw w Europie.  To podczas jego wizyty zrodził się pomysł na Fort Trump – stałej bazy amerykańskiej armii w Polsce. Trump widział w Polsce partnera strategicznego, gracza dla jakiego warto było nadwyrężyć stosunki z Izraelem.

Wraz z przejęciem władzy przez Bidena wiele się zmieniło. Nasza pozycja na scenie międzynarodowej uległa znacznej degradacji. Obecny prezydent USA postrzega nas jako narzędzie do celu, a nie cel jakim było zrobienie z Polski gracza rozdającego karty w Europie środkowej.  W efekcie z rangi pełnoprawnego partnera zostaliśmy sprowadzeni do roli szatniarza w teatrze.

Nawet scenę do odegrania spektaklu kazano nam przybrać w obce nam barwy narodowe. Patrząc na relację z Warszawy miałem wrażenie, że oglądam jakiś spektakl z czasów Breżniewa. Przemawiający był w kondycji fizycznej przypominającej formę Leonida. Zewsząd otaczały go obce nam kolory, sowiecką czerwień zmieniono na złoto-błękitne sztandary, ale efekt ten sam.

A symbolicznym uwieńczeniem tego niestrawnego zakalca była robaczywa wisienka na zdechłym torcie w postaci gafy prezydenta Dudy dziękującego "bohaterskim żołnierzom rosyjskim".

W 2015 roku wstaliśmy z kolan.  Dlaczego teraz upadliśmy, i co było przyczyną naszego upadku?

=====
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kocur1

23-02-2023 [18:47] - Kocur1 | Link:

Chcialbym zapytac, jakim to trzeba byc kretynem, zeby od liczby wymienionych panstw czy systemow wyciagac tak daleko idace wnioski.Jak ty debilu podstawowke skonczyles? Donosiles na kolegow? Mamy teraz czasy w ktorych byle polglupek doszedlszy do jakiegoss napredce wymyslonego wniosku, uwaza go wrecz za objawienie Boze.....Zenada. Inna sprawa jest, ze w swoim przemowieniu Biden poskapil twardych konkretow, wiec z tego powodu mozna mowic o zawodzie wobec oczekiwan. Jak zwykle Polska, ktora nie zaluje pomocy o ofiarnosci nie zostala z tego powodu nagrodzona tak jak na to zasluguje. To oczywiste, ale zeby wyciagac pochopnie taki wniosek, ze wiecej razy Biden wymienil Ukraine a nie Polske to swiadczy o tym, ze Polska jest jest traktowana jak pacholek, ty trzeba byc cwiercinteligentem (a to i tak zbyt laskawa ocena dla ciebie debilku:)....

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-02-2023 [22:08] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
a co to zmienia? Powiem więcej szkolil żołnierzy amerykańskich, których wysyłano na rzeź do Francji w 1917.
========
Co Patton??? Ten Patton? George? Generał? No niech Pan nie wciska kitu, że ma Pan Pattona w rodzinie.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-02-2023 [19:46] - Jan1797 | Link:

Może z Platonem pomylił?😊 Jak dzieci, a tymczasem Niemcy nie mogą nie zauważyć w Delhi swojej flagi -grubo niżej.

Strony