W notce,z góry informuję,że tekst jest bez zgody właścicieli zajumany---przepraszam i za to.
"Trybunał Konstytucyjny w orzeczeniach z 14 lipca 2021 r. i 7 października 2021 r. uznał postanowienia traktatów unijnych za niezgodne z Konstytucją RP, wyraźnie kwestionując prymat prawa unijnego. Polska ma dwa miesiące na odpowiedź na wezwanie do usunięcia uchybienia– informowała Komisja Europejska.
Ponadto Komisja ma poważne wątpliwości co do niezawisłości i bezstronności Trybunału Konstytucyjnego i uważa, że nie stanowi on już niezawisłego i bezstronnego sądu ustanowionego uprzednio na mocy ustawy, jak przewiduje wymóg zawarty w art. 19 ust. 1 TUE– czytamy na stronie KE.
Komisja i ultimatum
Dziś KE poszła dalej w swoich działaniach i wyznaczyła Polsce bezczelne ultimatum.
Odpowiedź Polski na wezwanie do usunięcia uchybienia, otrzymana dnia 18 lutego 2022 r., nie rozwiała wątpliwości Komisji. Z tego powodu Komisja postanowiła dziś przejść do kolejnego etapu postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, wysyłając do Polski uzasadnioną opinię. Polska ma teraz dwa miesiące na podjęcie działań niezbędnych do przestrzegania prawa UE, w przeciwnym razie Komisja może skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości– czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej.
Ciężko sobie wyobrazić jak polski rząd ma „usunąć uchybienia”, którymi według Komisji Europejskiej są niewzruszalne orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Władza wykonawcza ma uderzyć w niezawisły sąd konstytucyjny? Tak ma wyglądać praworządność?"---koniec cytatu.
€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€
Teraz ja,sie zapytam,czyja to wina,że urzędasy z Brukseli/Berlina jadą po POLSCE jak po jakimś grajdole z PN.Afryki???
JAK SAM SIEBIE NIE BĘDZIESZ SZANOWAŁ,TO NIKT CIE NIE BĘDZIE SZANOWAŁ!!
Premier razem z prezydentem na klęczkach przyjmują niemrę Urszulkę von robaken...kim ona jest,że jest przyjmowana przez prezydenta i premiera PAŃSTWA???
Morawiec wszystko łyknął,podpisał,rączki ucałowal..i w Warszawie ogłosił SUKCES.
Duda z płaczem wyznał: "Ona mnie oszukała!" ile osób pracuje w kancelarii prezydenta? Nie ma nikogo z mózgiem?!
Cokolwiek zrobi TK,"premier",prezydent"...to już nie jest ważne...dali d... i po zawodach.
Teraz przypomniał mi sie wierszyk Ludwika Jerzego Kerna ;
" Od Au,od Au od Austerlitz bili nas w dupę,a my na to nic
bo taki już zwyczaj od Boga my mamy...
że bija nas w dupę,a my nic nie gadamy"
Cytat! Cenzura precz!

Jeżeli kogoś nie obudziła dęta srandemia, podczas której z teoretycznego "rządu dobrej zmiany" powyłaził na wierzch eseldowsko platformiany szlam, to pewnie nie obudzi go już nic.
W tej chwili to co sie dzieje w Krakowie,to jest zwykła anarchia! Mafie taksówkarzy,mafie złodziejskie,mafie rządzące prostytucją ,przeważa język ukraiński i czeczeński (?).
Ukry urządzają ostern [zamiast westernów] ,a Majchrowski tylko czeka jak Don Corleone...na wizytę szefów tych małych [na razie] band...na co czeka? Na walizki,...koperty to
obelga.
Polski juz nie ma...kogo obchodzi suwerenność,patriotyzm...polszczyzna...A XOJ Z TYM...spytaj młodzież .
To zapytam Ciebie, jak wygląda polityka informacyjna rządu ? Według mnie tragicznie. W TVP1 zza każdego krzaka wygląda Tusk. Widziałaś w TVP jakąś poważną debatę na temat naszych relacji z UE ? Patryk Jaki przedstawił wyliczenia naszych korzyści i strat wynikających z członkostw w UE. Odbyła się jakaś poważna debata ? Morawiecki mami Polaków mitycznymi pieniędzmi z KPO. Już sama nazwa, to według mnie absurd. Krajowy Plan Odbudowy. To podobno za PO Polska była w ruinie. Co my musimy dzisiaj odbudowywać i kto do tej ruiny doprowadził ? Można się z Konfederacją nie zgadzać, ale jest partią parlamentarną, legalną. Dlaczego nie jest zapraszana do TVP ? No na koniec kamienie milowe, a raczej młyńskie do Polskiej szyi. Takich zapytań można zadać wiele. I proszę, nie pisz, że Polacy nie dorośli do polityki PIS.
Umiesz liczyć licz na siebie. Czy Francuzi lub Holendrzy martwią się o nas?
"Jakiej poważnej debaty pan oczekuje? Przecież w każdej debacie w TVP ma pan to czego oczekuje-wyżywanie się na rządzie w wykonaniu takich ekspertów jak Leszczyna ,Kidawa" - I znowu te insynuacje. Moje oczekiwania są inne i w ogóle nie uwzględniają durnej opozycji. Jeśli mówię o poważnej debacie, to debacie ekspertów. Czy rząd poważnie odnosi się do tych nowinek o WHO ? Zamiatanie pod dywan.
"A co PiS jeszcze może robić?" to fundamentalne pytanie, w samo sedno. Czy nie może, czy nie chce to na jedno wychodzi. To po kiego... jest nam potrzebny?
Czy to będzie motyw przewodni PIS-u w najbliższym czasie "...byśmy zrobili ale Niemcy się nie zgadzają..."
To przeciez wina Tuska i złowrogiego Putlera. Co wy bez nich byście zrobili?. Pzdr
„Dwa razy dziennie we wszystkie dni tygodnia nieliczna, ale głośna grupa Ukraińców urządza tam hałaśliwe demonstracje polityczne wykorzystujące nagłośnienie i zakłócające godny, a jednocześnie rekreacyjny i turystycznych charakter tego miejsca” – czytamy w apelu Ruchu 16 Postulatów Jego autorzy domagają się od władz miasta „bezzwłocznego doprowadzenia do zakończenia sytuacji, która sprawia ból i bulwersuje zarówno krakowian jak i licznie odwiedzających to miejsce przybyszy z całej Polski i świata”.
Protestujący przeciwko pikietom Ukraińców na Rynku Głównym zwracają uwagę, że uczestnicy manifestacji używają polskich flag, a jednocześnie wznoszą okrzyki używane przez banderowców. Ich zdaniem ma to „wręcz znamiona obrazy i zniewagi tego, co dla Polaków święte”. – Ostatnio uczestnicy tych manifestacji zaczęli wysuwać już bardzo konkretne żądania polityczne wobec Polaków, domagając się – cytujemy „oddania Ukraińcom całej broni”, ponieważ my Polacy „nie oddajemy życia” – twierdzą autorzy apelu. Według nich tego typu „obraźliwe zachowania i poniżające sugestie to przejaw już nie tylko braku szacunku, ale wręcz prowokacji, której celem może być albo osłabienie polskiej armii, albo wciągnięcie Polski do wojny”. To treść listu do prezydenta Majchrowskiego .
Faktem jest, że sosnowiecki komuch o wyglądzie menela i jego dwór nie mógłby w wielu obszarach gnoić krakowian, gdyby nie dostawał ustawowych możliwości od "dobrej zmiany" (np. uczynienie z Krakowa poligonu dla wprowadzania chorych ideologii klimatycznych, tak zwana "strefa czystego transportu" i uznanie samochodów jednej trzeciej krakowian za nieczyste, to efekt morawieckiej ustawy o elektromobilności). Krakowski PiS od lat zresztą prezentował totalne skretynienie i był głuchy na realne problemy mieszkańców, umożliwiając machlojszczyźnie radosną i bezkarną twórczość (pisałem tu chyba o tym z 8 lat temu).
Natomiast sprowadzanie krakowskiej patologii do Ukraińców i użytkowników języka czeczeńskiego to już jakaś paranoja.
Czy mam rozumieć, że Szanowni Państwo, dotychczas powtarzający o cudownych "najlepiej zbadanych w historii szczepionkach", "aktualnej wiedzy naukowej" i geniuszu Niedzielskim wysyłanym przez rząd w celu składania hołdów WHO, teraz załapali, że z jak potwornym przekrętem mieli do czynienia?
Za likwidację kopalń Komisja Europejska zatwierdziła Program regionalny "Fundusze Europejskie dla Śląskiego" w wysokości 5 miliardów euro
....slaskibiznes.pl;
Ile zatem wyłożą za zalanie 400 tys. hektarów rolniczego gruntu ???
tak...subtelna różnica ,bandyta Kadyrow gada a Timmermans "daje" mamonę .Poza tym dobrze znam dzieje Ruchu Autonomii Śląska i działania p.Gorzelika,który o sobie mówił ,że nie jest Polakiem tylko Ślązakiem .Pracowałam w Firmie ze Śląska i tu mała dygresja ....pojechałam z Krakowa do Katowic i sekretarka prezesa (najwidoczniej zapomniała moje nazwisko ) zaanonsowała "panie prezesie przyjechała pani z Polski " (było to w 2004 r) Małe pytanko Kto marzy o federalizacji Europy ? dw.com;
Dzięki ,Dobra Kobieto ....oczywiście Gorzelik
youtube.com
(poprawiłam)
Tego typu teksty służą jedynie biciu piany. Nie znamy żadnych szczegółów, mapek itp. Czy jeśli ktoś napisze - zrobimy zbiornik retencyjny i zalejemy 1000 hektarów też będzie źle brzmiało?
Zanim zacznie się robić z igły widły trzeba poznać konkrety. Myślę że jeśli ktoś ma trochę do czynienia ze wsią to zauważył postępujący spadek poziomu wód gruntowych, wysuszanie gruntów. Przyczyny tego stanu rzeczy są różnorakie. Jedną z nich jest nadmierne osuszanie łąk itp, sięgające jeszcze dawnych czasów. Ja te zjawiska widzę na własne oczy w okolicy. Przez moje miasto przepływają dwie rzeki ale jedna z nich przekształca się systematycznie w coraz bardziej zarośnięty strumień. Poza tym w mojej okolicy są kiepskie gleby, które zwyczajnie zarastają zaroślami. Jeśliby zalać te piachy, krzywda by się nikomu nie stała.
Gospodarka wodna jest istotną sprawą i po prostu lepiej byłoby jeśli za to zalewanie i inteligentne zarządzanie wodą wziął się rząd. Jednak po prostu bardzo często jest tak że rząd olewa takie rzeczy. I przykładowo dopiero UE wprowadza ograniczenia w produkcji śmieci, jednorazowych opakowań itp. Czy te działania UE są złe?
Ten rząd, podobnie jak wcześniejsze zwyczajnie ignoruje pewne rzeczy czekając najwyraźniej by porządek zrobiła UE.
Proszę zauważyć,że chodzi o teren rolniczy (35 tys.gospodarstw rolniczych przestanie istnieć) .Nie wydaje się Panu ,że jest to problem podobny do sprawy holenderskich rolników .....tam chodziło o tzw.ślad węglowy a tu o tzw,bioróżnorodność ,nawet odrobinę to Pana nie zastanawia,no chyba ,że już przywykł Pan do myśli o jedzeniu mąki ze świerszczy i różnego robactwa,które tak pięknie konsumuje w reklamie m.in p.S.Hayek i N.Kidman.
Ja nie jestem zaniepokojony tym zalewaniem gdyż widzę dużo większe problemy polskiej wsi. Przykładowo dewastację hodowli świń. Tego nie widzą mieszczuchy ale są wsie w których nie uświadczy się już żadnej świni. Zwykle zaś, przynajmniej w mojej okolicy, pozostały pojedyncze gospodarstwa się tym parające. Działania (rządu - jeśli założymy że rząd rządzi) sprawiły że nie opłaca się hodować, tak jak kiedyś paru świń. Albo dużo i przemysłowo. Albo wcale.
Polska więc, kraj o ogromnych możliwościach rolniczych sprowadza zatem tysiące ton wieprzowiny a ok 30% rocznego uboju w Polsce stanowią prosięta z importu. Genetycznie zmutowane.
Wieś stała się skansenem. U mnie jest to szczególnie dobrze widoczne ze względu na słabe gleby i małe gospodarstwa. Ludzie na wsi nie uprawiają niczego! Warzywa kupują w mieście podobnie jak całą resztę. Tak właśnie. Tym młodym nawet się nie che prowadzić ogródka warzywnego.
W praktyce więc w Polsce są pewnie miliony hektarów ziemi, która mogłaby być rolniczo wykorzystana ale nie jest.
Nie przerażają mnie te plany. Skoro się nie planuje rolnictwa to niech sobie chociaż jakieś robaczki wodne skorzystają ;)
Co nas obchodzi postępowanie UE w stosunku do innych krajów. Po to jest Polski rząd, aby bronił Polski, Polaków i naszych interesów.
Na razie pod te g... prowadzone są prace ziemne, których celem jest, by z każdego euro, który weźmiecie w kredycie (bo jednak gówno dostaniecie, bądźcie spokojni) na KPO, do darczyńcy trafiło 90 eurocentów. To nie jest takie proste, by dać 100 centów kredytu, od razu zgarnąć 90 w ramach wszelkich kosztów i jeszcze mieć grubo ponad sto do spłacenia więc praca wymaga trochę czasu: trzeba czymś zająć kretyna, by się nie połapal i czekał kredytu jak nowiusueńkiego golfa, złożonego z dwóch trupów, totalschade. Niemiec płakał jak sprzedawał, potem gonił do granicy bo się rozmyślił, a teraz wydzwania, że chce odkupić - jak długo was to bawi, tak długo będzie żreć chleb z ukraińskiego zboża technicznego.
Więc spokojnie, na wszystko przyjdzie czas. Specjalna operacja idzie zgodnie z planem.
można powiedzieć, że Tusk oferował G...zawinięte w złotko a PMM twórczo rozwinął i oferuje to samo G... saute.
I co by nie mówić spotyka się to z ciepłym przyjęciem, jak widać powyżej.
Czy z ciepłym, to bym polemizował. Jednakże mając do wyboru lizać unijną dupę z przyjemnością, czy lizać z obrzydzeniem - wolę lizać z przyjemnością.
Chylę czoła przed tym, który tak trafnie opisał partyjne strategie.
PS. Przepraszam za osobisty wtręt, ale dziś Walentynki - otóż lubię lizać i z przyjemnością.
Zakupy koreańskiego złomu jako uzbrojenia w kontrze do krajowej produkcji łączy jedno, zwiększenie wydobycia czy produkcja broni wymaga odtworzenia przemysłu ciężkiego i ogólnie przemysłu a do tego nie można dopuścić bez względu na koszty. Okrągłostołowcy tyle już zrobili, zlikwidowali i nie można tego zaprzepaścić.
Dzisiaj KE to potwierdziła w parlamentarnych słowach tak by nikt nie poczuł się urażony.