Chyba mnie szlag trafi....@maxowi jamnickiemu

Mateusz Morawiecki w Sejmie - YouTubeBył rok 2017 grudzień...sejm...i pucz Dudy! 

Odwołuje sie rząd Pani Szydło...tak bez słowa,minister Macierewicz dostaje dymisje od szatniarza w palacu  (sic) min.Waszczykowski wylatuje...bo Duda tak chce...

Rządu nie ma...ale są kumple z UD/UW pana Dudy: Gowin,Gliński i Ciapciakieicz...polecani przez żonę i jej rodzinę...diasporę żydowską z Krakowa.

Premierem zostaje ...no kto...żyd sprawdzony u Tuska....jako doradca ekonomiczny.

Jest jednak jeszcze jeden do wywalenia....Ziobro...znienawidzony przez Dudę...zaszłości krakowskie,ale szable!!! BEZ ZBYNIA NIE MA WIĘKSZOŚCI SEJMOWEJ....DUPA Z CAPA!

Ale drzazga zostaje...Ziobre należy zniszczyć....choćby sie mialo rozwalić Polskę...ZIOBRO TO TWÓJ WRÓG!!! 

2017---Zbyszek zostaje...ale jest niszczony przez cały rząd,opozycję i media...cena nieważna...płaci sie nawet Urbanowi i Platformie...ZIOBRO WON! 

Nadchodzi 2020...niby pandemia...PiS jest ugotowany w listowne wybory...NIC TO! JAK WYWALIĆ ZIOBRĘ???

Ziobro jest namawiany do secesji...ma szansę zbudować sam większość!! Bez zdrajców z PiS...W JARMUŁKACH.

Ale okazuje sie miękiszonem...boi się żydów w rządzie i w "okolicach" od MSZ...do sprzątaczki na salach sejmowych....

Morawiecki okazuje sie podwójnym agentem niemieckim..STUDENT i jeszcze jakis pseudonim....nieważne...Ziobrę trzeba zniszczyć!! 

Ile pożytecznych,opłacanych idiotów na rozkaz z sanhedrynu rządzącego w Polin...będzie pluło na Ziobrę? 

Przed chwilą była konferencja prasowa Moraweca,Pani Maląg i europosła...bełkot,brednie i rączki rozkłada i składa....kłamie aż mu dym leci uszami...premier.

Pamietam spotkanie Orbana,Salviniego i Moraweca na Adriatyku...na jachcie Salviniego...Orban sie smiertelnie obraził na Moraweca...o mało nie doszło do bijatyki

dopiero Salvini ich uspokoił....marynarze...włosi...mają słabą głowę i długie języki...

Max jamnicki...został obudzony i wyjęty z szafy..."zawieś na NB notkę na Ziobrę"...a pożyteczny idiota...musi...bo jak tu żyć za grosze?

A ludzie tacy jak on...wykopią nawet babcie z grobu...bo miała złotą koronkę w szczęce!

Brawo MAX! 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

02-01-2023 [16:06] - sake3 | Link:

Nawet jeśli przyznajemy w duchu rację Ziobrze to i tak musimy sobie postawić pytanie -jakie ma szanse rozwalając PiS w uzyskaniu miejsca dla siebie.Inaczej-co a mu rozwalenie PiS-u.

Obrazek użytkownika sake3

02-01-2023 [16:14] - sake3 | Link:

co da mu....

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

02-01-2023 [16:39] - AŁTORYDET | Link:

"Ziobro jest namawiany do secesji...ma szansę zbudować sam większość!! Bez zdrajców z PiS..."
No, ale w tym miejscu, to Pan pobłądził. Podobnie jak kiedyś Marszałek Dwojga Imion, który też miał większość do uchwalenia ustawy antyaborcyjnej. Rozumiem Pana Irytację, ale ratio, ratio, też jest ważne. Powiedziałbym: nawet ważniejsze.

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2023 [16:40] - smieciu | Link:

Zgadzam się, tak jak ciągle piszę, że mamy Ziobrystów (z ochroną J. Kaczyńskiego) i Dudystów.
Jednak co do szczegółów to nie byłbym już taki pewny. Przykładowo wydaje mi się jednak że o ile Gowin mógł być człowiekiem Dudy to Gliński niekoniecznie. Ten może jednak należeć do Ziobrystów.
Ale nie jestem znawcą prywatnych układzików między tymi panami.
Co do Morawieckiego to trudno go określić bo jego naturalnym zadaniem (jako premiera, szefa rządu) jest zadbanie by ten rząd trwał. Stąd kompromisy i lawiracje. Każdy sobie może znaleźć dużo na poparcie swojej teorii. Według mnie Morawiecki jednak też należy do Ziobrystów.

Obrazek użytkownika Ijontichy

02-01-2023 [18:42] - Ijontichy | Link:

Ja jestem z Krakowa,znam z UJ Dudę i Ziobrę...nawet jak był u Kaczora "delfinem" Duda jest mściwy...jak Tusk...Gliński to tez żyd...a wszyscy w krakowskiej UD/UW to wyznawcy 
Michnika i Geremka oraz...I sekretarza KW PZPR Hausnera...dziwne? W Krakowie od zawsze rządzi komuch Majchrowski...nic nie jest dziwne...Duda na UJ-cie ma przesrane nawet 
teść już nic nie może....dlatego niszczy Ziobrę   ....jeszcze Kaczyński kazał Pani Szydło prowadzić kampanię Dudy...szalony i bezczelny pomysł.

Wdzięczność żydowska...Filip II Piękny i Izabela Kastylijska...wygnali żydów z Europy...Prusacy dołożyli...Polska ich przyjęła...jak zwykle głupota,teraz Ukraińcy...

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2023 [19:04] - smieciu | Link:

Wiem że Kraków jest mocno zażydowiony. Kumpel tam pracuje, w  żydowskiej firmie, opowiadał mi ciekawe historie. Nie jest jednak łatwo posługiwać się tym kryterium gdyż szybko się okaże że wszyscy mają jakieś związki z Żydami. A przynajmniej tak się wydaje.

Wdzięczność żydowska...Filip II Piękny i Izabela Kastylijska...wygnali żydów z Europy...Prusacy dołożyli...Polska ich przyjęła...jak zwykle głupota,teraz Ukraińcy...

I o tym wspominałem ostatnio. Habsburgowie, którzy przejęli Hiszpanię (nie przypadkiem) byli wrogami Żydów. Ludzie nie lubią Niemców ale warto zauważyć że dopóki Habsburgowie kontrolowali Cesarstwo (Rzymskie Narodu Niemieckiego) nie było wojny między Niemcami a Polską. Owszem Habsburgowie dbali o kontrolę nad Polską ale zdobywszy ją, pośrednio dbali też o Polskę. To było zadrą w oku tych drugich. I stąd się wzięli Prusacy oraz Żydzi. Którzy razem wyparli handlarzy niemieckich.
Prusacy byli nową niemiecką bajką.
Piszę to bo ludzie mają bardzo wąskie spojrzenie. Austriacy a Prusacy to wielka różnica.

Choć z drugiej strony może całkiem niewielka. Podobnie jak między ich alterego, Dudystami i Ziobrystami?

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-01-2023 [20:28] - Tezeusz | Link:

autorku Nie Duda a Pan Prezydent Duda. Chamstwo czy słoma z butów wystaje..

Obrazek użytkownika spike

02-01-2023 [21:12] - spike | Link:

Ja się przyznam, że już trudniej przechodzi mi przez gardło "Prezydent Duda", w istotnych sprawach dla Polaków, stanął po stronie lewactwa i dewiantów, zamiast stanąć po stronie tych, co na niego głosowali, bo mu doradzała jakaś "babcia", albo jakieś liściki do niego pisali, i to ci co go opluwają i poniżają, nazywając "długopisem", no w mordę!

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-01-2023 [08:17] - Ijontichy | Link:

@Tezeusz--fekaliusz . 2.01 -20.28
Ty sobie możesz go tytuować nawet Najjaśniejszym Panem...cysorzem i jak chcesz...nie obchodzi mnie to! 
Ja bedę go po nazwisku---Duda.

Vaffanculo!

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-01-2023 [09:54] - Tezeusz | Link:

@ilio idiota
z ciebie taki kultur.....jak z  twojej dupy cysorz a ześ cham to wiadomo..Faktycznie jesteś SF inaczej..syf..
Paniał soviet..

Obrazek użytkownika paparazzi

03-01-2023 [16:32] - paparazzi | Link:

Trotelreiner?

Obrazek użytkownika Darek65

03-01-2023 [09:28] - Darek65 | Link:

Duda jest Prezydentem Polski, ale czy jest Polskim i Polaków Prezydentem ?

Obrazek użytkownika Es

02-01-2023 [21:04] - Es | Link:

Wyciągane z kapelusza nazwiska poznajemy w ostatniej chwili przed wyborami. Za każdym razem okazuje się po nawet niezbyt długim czasie,  że wybraliśmy tych których nawet nie wiedząc o tym mieliśmy wybrać. I budzimy się  z ręką w wiadomym naczyniu. Jak możemy zweryfikować kandydatów. Jak możemy wybrać tych których byśmy chcieli a nie tych których musimy? 

Obrazek użytkownika Darek65

03-01-2023 [09:32] - Darek65 | Link:

Problem polega na tym, że głosujemy na Kowalskiego, a okazuje się, że wybrany został Maliniak. Do zmiany jest Konstytucja napisana w Magdalence. To ona jest fundamentem wszelkiego politycznego zła. Ma wprowadzać zamęt i napięcia. Ordynacja wyborcza ma powodować, że wybierani są ci, co maja być wybrani.

Obrazek użytkownika Es

03-01-2023 [11:47] - Es | Link:

@Darek

Chodzi o to, zeby spróbować ograniczyć ilość tych Maliniaków , poprzez wymuszenie na PiS preselekcję, ale przy aktywnym udziale sympatyków . 
Jeśli to miałoby oznaczać swoiste prawybory- wybory na kandydata do listy kandydatów, to taką operację należy na kierownictwie pis wymuszać. Koniec z kandydatami wyciąganymi z kapelusza, koniec z szemranymi układzikami lokalnych dziedziców partyjnej władzy, wycinających każdego kto im zagraża nadmierną w ich ( tych dziedziców) przekonaniu aktywnością. To jest jedyna metoda wcześniejszej weryfikacji ludzi, którym powierzamy przywilej rządzenia To jest kwestia decyzji partii i nie wymaga zmian konstytucji, na co nie zanosi się jeszcze dekady. Ja chętnie  bym posłuchał jeśli ktoś zna inny lepszy sposób ograniczenia wpływu osób z niezbyt chlubną historią lub uwikłanych w skompromitowane środowiska.
Jeśli ktos by pytał lub stawiał zarzut- tak, to jest wyraz braku zaufania dla tradycyjnego procesu wyłaniania kandydatów i  decyzji partyjnego kierownictwa.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-01-2023 [11:49] - Czesław2 | Link:

Tylko jak chce Pan przekonać ludzi do wyjścia poza próg mieszkania w celu zrobienia czegoś dla Polski?

Obrazek użytkownika Es

04-01-2023 [01:20] - Es | Link:

@Czesław
Wbrew pozorom nawet w tej chwili wyzwolić jakieś resztki aktywności nie byłoby problemem. Ludzie mają zrobić to przede wszystkim dla siebie, bez wielkich uniesień w stylu walki za wolność waszą i naszą. Jeśli spodziewamy się poparcia w granicach załóżmy 35 procent, to na taki udział w "prawyborach" też można liczyć. Ale zgadzam się, że potrzebna by była kampania informacyjna.Trudniej raczej przekonać władze partii  do tak rewolucyjnych zmian, bo wymuszałoby to dzielenie się władzą, czy też raczej rezygnację z autorytarnej formy jej sprawowania. I PiS właśnie staje przed wyborem: stagnacja i zmiana u państwowych sterów, albo aktywizacja ludzi.

Obrazek użytkownika Darek65

03-01-2023 [13:27] - Darek65 | Link:

@ES
Myślałem o tym kiedyś. Tak, to dobry sposób, ale ma pewną wadę. Do takich zachowań potrzebne jest społeczeństwo obywatelskie, świadome swych możliwości i aktywne. Tym czasem takich ludzi jest może 20%. Reszcie obojętne jest, kogo wybierają. Oni głosują na swoją partię, ale nie patrzą, kto ją reprezentuje w ich terenie. Nie widzą powiązania swoich wyborów z tym, jak im się później żyje. I później dochodzi do kłótni, choćby na tym forum, między zwolennikami różnych partii. Tym czasem sprawa niejednokrotnie sprowadza się do tego, że jestem np. zwolennikiem PIS-u, ale już nie konkretnego człowieka w ich strukturach, choćby Morawieckiego lub lokalnego ich przedstawiciela, który tylko dlatego został posłem, że miał jedynkę na liście. Niestety, leży wychowanie obywatelskie, choćby w edukacji. Szkoła stała się przekaźnikiem pewnego materiału, wiedzy, ale już nie postaw obywatelskich. Nie uczy myślenia logicznego, refleksji, kojarzenia faktów. Jak dołożymy do tego szum informacyjny generowany przez pudła rezonansowe partii, zwane czasami mediami, to mamy obraz zniszczenia społecznego. Co na dzień dzisiejszy? Może wprowadzić kadencyjność. Na przykład posłem możesz być przez dwie kadencje, a później przynajmniej dwie musisz mieć "wolnego". Wyjściem była by zmiana ordynacji wyborczej na taką, jak np. w Niemczech, gdzie jest ordynacja mieszana. Tylko żaden przywódca liczącej się partii w Polsce, nie jest tym zainteresowany, bo to zagraża jego stołkowi i mogłoby wyciąć jego zwolenników. Polscy politycy, to w większości prostaki, co to awansowali z chama na pana, choć du...a cały czas ufajdana. Tzw. przywódcy partyjni nie potrafią myśleć w szerszych horyzontach, ileś lat do przodu. Obowiązuje zasada tu i teraz.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-01-2023 [18:14] - Edeldreda z Ely | Link:

@ Sake3, @Es, @Darek65, @Tricolour & @All

Ma rację jazgdyni pisząc, że doświadczamy ostatnio dużej reprezentacji roztropnych komentatorów bieżących spraw - to znak czasu. Sprawy dojrzewają. Żartowałam ostatnio do Es'a o Witku Gadowskim... A raczej - jako żart zostało to odebrane. Gadowski - 200 tysięcy szabel/głosów, mniej świecący na firnamencie - po 100 tysięcy...
Oglądaliście może kiedyś nagrania z tsunami w Japoni? Zatoki wzmocnione wałem, a na horyzoncie - białe grzbiety pierwszej fali... To Covid... Przez chwilę nie wiadomo, jak się zachować i jak poważne jest to, co się zbliża... Druga fala - nadmiarowe zgony (każdy na pewno kogoś drogiego pochował)... Kolejny dorzut wody - każdy może sobie tu wstawić coś, co wywołuje jego osobisty sprzeciw... A politycy zachowują się, jak ci nonszalanccy, ignorujący (pomimo ostrzeżeń zawczasu) niebezpieczeństwo ludzie, uwiecznieni na nagraniach... Markujacy tylko, że podejmują jakieś kroki... Ciągną za sobą walizki z dobytkiem... Ociągają się, bo nie do końca wierzą, że w XXI wieku żywioł będzie miał tyle czelności, by wyrywać drzewa, porywać domy z fundamentów oraz pozbawiać ludzi życia... 
Etap, który ma miejsce obecnie, to woda ciut nad poziomem zapór - tuż przed przelaniem - trzymają ją już tylko i na chwilę - napięcie powierzchniowe i nasza kohezja.

Obrazek użytkownika juur

03-01-2023 [18:51] - juur | Link:

"...ludzie, uwiecznieni na nagraniach... Markujący tylko, że podejmują jakieś kroki..." nie wiem czy to ten sam film ale na filmie, który widziałem część ludzi ucieka a część zdaje się ignorować komunikaty ale to nie nonszalancja tylko brak znajomości japońskiego bo w tym języku były nadawane komunikaty. W pewnym stopniu zatraciliśmy zdolność odbierania komunikatów czy znaków. Co jeszcze musi się zdarzyć by otrzeźwieć i i oceniać, nagie, fakty a nie gadki o kolejnych sukcesach.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-01-2023 [19:31] - Imć Waszeć | Link:

@Edeldreda z Ely. Chyba Pani nie doceniła polityków. Na moje oko to oni już od wielu lat uprawiają politykę metoda przeginania pały. Nie pamięta Pani już tych szambiarek z płynem dezynfekujących na ulicach, tych zamkniętych przychodni i ludzi pukających kijem w parapet? Oczywiście każdy kij ma dwa końca, albo inaczej mówią zawsze są co najmniej dwie optyki. Jedna jest dla czerni, przekaz dnia w TiVi, zaś inne wiążą się z bardziej świadomymi i mniej jednowątkowymi, nie liniowymi grupami ludzkimi. Ponieważ wojna wisiała na włosku już od kilku lat, a nie od Sylwestra poprzedniego roku, to niektórzy zastanawiali się nad tym "co będzie jak to Putin wpuści nam wirusa? Popsika czymś i będzie drugi?" Dlatego całe to bieganie na rzęsach i z sikawkami można było traktować jak szkolenia obrony terytorialnej i obrony cywilnej na wypadek gdyby stan psychiczny Putina pogarszał się szybciej niż było w rzeczywistości. W ten sposób wiemy już, że jeśli chodzi o organizację na wypadek wojny to jesteśmy w ciemnej du..., ale jeszcze nie całkowicie. Co najmniej ucho nam jeszcze wystaje. W każdym razie teza o rządzeniu nie tyle kryzysami co przeginaniem pały potwierdziły kolejne batalie o zwierzęta, wiatraki, futerka, zakonnice na zebrach, Reytany w UE w koszulach bez guzików i wreszcie uchodźcy (ci pierwsi i ci drudzy). Od ściany do ściany. Tak się nie robi sprawnej polityki, moja Pani.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-01-2023 [20:52] - Edeldreda z Ely | Link:

@Imć Waszeć 
Dziękuję za wypowiedź, która swoim pojawieniem się podniosła rangę mojej 😌

A jak trendy wśród młodzieży? 
Bo wie Pan... Wśród reprezentantów pokolenia X pojawiają się głosy zdradzające miętę do Kucy... I wie Pan... Jeśli chodzi o image, wyborcy Ci są nie do namierzenia. 

Obrazek użytkownika sake3

03-01-2023 [21:09] - sake3 | Link:

@Edeldreda z Ely......Pan @jazgdyni owszem ,ma rację pisząc o reprezentacji komentatorów bieżących spraw,ale wczesniej miał całkiem inne zdanie.Pisał że na NB powinniśmy poruszac tematy uwolnione ,,od bieżaczki'' chocby dla zdrowia psychicznego.Teraz się zmieniło ,bo sprawy dojrzewają? Nie sprawy już dawno ,,przejrzały'' i chyba już za późno na wszelakie dyskusje.Z tej niechcianej bieżączki jedynie dwie są ciągnięte i to z wielką determinacją-walenie w rząd od pierwszych dni wygranej PiS i problem pandemii i szczepionek.Wszystkie inne odsunięto na bok jako nieważne bądź mało ważne.To jest to tsunami które niechybnie nadejdzie To suma wszystkich strachów i problemów które pominięto.Oczywiście już widze te wszystkie gromy jakie sie na mnie posypią,ale stawiam pytanie czy my nie jesteśmy też przynajmniej w jakimś stopniu winni? Czy zdaliśmy egzamin jako społeczeństwo? Oczywiście nie piszę tu tylko o nas na NB ale o społeczeństwie dumnie nazwane suwerenem? Ale czy mozna go nazwać obywatelskim? Stałe pretensje i złorzeczenia-rząd od początku wszystko robi źle--------500+ to patologia i za dużo,ale jednocześnie dlaczego tak mało bo tylko 500,za dużo patriotyzmu-za mało patriotyzmu,nie mamy wojska do obrony-po co tyle wojska,dlaczego rząd smie się upominac o reparacje-dlaczego rząd nie załatwił reparacji,za wysoki wiek emerytalny-za mały wiek emerytalny,dlaczego rząd zadziera z UE-dlaczego rząd ulega UE.To jakie kroki rząd ma podjąć,jeżeli i tak za każdy krok jest krytykowany?Kto tak ciągnie te walizki z dobytkiem? Przecież nawet nie smiemy wspomnieć o reklamówce z Biedronki z groszowym dobytkiem.Czy działania i skandaliczne wyroki kasty nie są tą falą która rujnuje nasze życie i powoduje nie mamy już wiary w nic? Spokojnie i beznamietnie patrzymy jak ,,nowe'' wlewa się do szkół ale nie mamy odwagi się przeciwstawić choc przeciez w szkołach sa nasze dzieci i wspólnie psioczymy na ministra.Mamy nawet jakieś autorytety? Chyba tylko zidiociałych celebrytów,którzy nigdy w życiu nie pracowali.Nie wiem jak pan @jazgdyni chce poprowadzić dyskusję czy znaleźć światełko w tunelu,bo chyba na to jest już za późno.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

03-01-2023 [22:15] - Edeldreda z Ely | Link:

@Sake3
Pozwolę sobie zacytować fragment poleconej dzisiaj Waszeciowi pozycji: "Ponieważ zaś wszelki dyskurs poddany jest również ograniczeniom czasowym, dlatego przejście od mówienia do działania zawsze jest sprawą działającej jednostki, która sama, korzystając z własnego rozumu, musi ocenić, kiedy dana kwestia jest dla niej na tyle wyjaśniona, że dopuszcza przejście do działania". 

Obrazek użytkownika sake3

04-01-2023 [08:48] - sake3 | Link:

@Edeldreda z Ely....Rozumiem,że powyższy tekst jest uprzejmą,zawoalowaną negatywną oceną mojego wpisu. Zapewniam,że to co napisałam jest dla mnie na tyle jasne,że w ogóle osmieliłam się to przekazać.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

04-01-2023 [09:00] - Edeldreda z Ely | Link:

@Sake3 
Nie miałam takiej intencji. Raczej chciałam, podkreślić ważną składową wydarzeń - czas...  

Obrazek użytkownika sake3

04-01-2023 [09:16] - sake3 | Link:

@Edeldreda z Ely........Ale my już tego czasu nie mamy,bo go zaprzepaściliśmy w jałowych dyskusjach,wzajemnej walce i krytykowaniu.Nie mam na myśli blogerów czy komentatorów na NB,ale całokształt narodu zwanego polskim.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

04-01-2023 [09:21] - Edeldreda z Ely | Link:

@Sake3 
Na przykład: posiadam konto 2 lata i 8 miesięcy, a czytuje NB jeszcze dłużej. Czyli co najmniej 2 lata i 8 miesięcy zajęło mi dojrzewanie by napisać to, co wczoraj napisałam. A mówienie, to nie byle jakie działanie... Ponieważ: "Każde wypowiedziane słowo wywołuje sprzeciw" - Goethe. 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

04-01-2023 [10:41] - Edeldreda z Ely | Link:

Mogłam zaniechać wypowiedzi o tsunami, milczeniem konserwując chociażby dobre zdanie Waszeci o mnie. A tak - nazwał mnie protekcjonalnie "swoją Panią" 😁 No, ale jak to pisał kiedyś Ijon - "Jesteśmy w Internecie, więc się nie obrażamy" 😎

Obrazek użytkownika sake3

04-01-2023 [11:41] - sake3 | Link:

@Edeldreda z Ely.....Nic nie musi Pani zaniechać, każde zdanie jest cenne i powinno być brane pod uwagę.Chociazby to o czasie który rzązi Wszechświatem,nami, jest wyznacznikiem naszego życia.Ma Pani rację

Obrazek użytkownika Es

03-01-2023 [22:45] - Es | Link:

@sake
Może lepiej, żeby @jazgdyni nie prowadził żadnej dyskusji, bo zazwyczaj sam tak bardzo jest za czymś, że aż jest przeciw- Indukcja ulicy Polanki jest, okazuje się,  niezwykła. Lepiej, żeby pozostał jednoosobową orkiestrą bujającą zagubionych marzycieli.

Obrazek użytkownika Ptr

03-01-2023 [23:29] - Ptr | Link:

Ten proces rozdzierania w przeciwnych kierunkach moim zdniem jest zaplanowanym i wdrażnym działaniem politycznym. Skąd ? Z ośrodka decyzyjnego poza Polską.
Obecnie mamy ROZDZIERANIE  na linii PiS +(PAD) vs SP + malkontenci z powodami. Wystarczy raz pokazywać marchewkę KPO , a raz kij ( kamienie milowe) a wówczas ludzie SP chwytają za "kamienie". I tak kilka rund. To robią świadomie. I trzeba umieć to przerwać. 
Poza tym ROZRYWANIE jest prostacko proste. Krytykować rząd tam , gdzie wzmacnia Polskę , otwiera nowe perspektywy (atom), wzmacnia sojusz z USA, Ukrainę, lub trójmorze.
Tam gdzie rząd prosi o coś Niemcy, prosi Unię, prosi opozycję - siedzieć cicho. Krytykować rzad,że nie poprosił o coś Unii,Niemiec , Francji. Bo ma poprosić o tę marchewkę,której oni i tak nie chcą nam dać.
Ta opcja niemiecka zaburza nam dyskusję polityczną - narodową. Opcja błazeńska zakrzykuje dramat.
Dodatowo dochodzi nieprzewidywalny PAD. 
To najdłuższe "powstanie" nie może upaść !  To nie jest powstanie ś.p.LK, ani PAD i PMM , ani tym bardziej skompromitownych elit drugiej Solidarności. 
Dla mnie to wola zaistnienia. Wola niezrealizowana,choć wydawało się ( po wizycie POTUS DT) ,że realizacja blisko.
kończę.

Obrazek użytkownika angela

02-01-2023 [21:58] - angela | Link:

A trafi , trafi, bo rząd trzyma się dobrze, jak na ataki ze wschodu, zachodu, Unii i wszelkiej innej  chytrej gawiedzi, która  przygląda się, i łyka ślinę, jak coraz to nowe blondynki odrywają od koryta.
To, co robią rzadzacy, w co inwestuja miliardy, to w ich sprzedajnych łepetynach się nie mieści, że taka kasa idzie do Polski, a nie do nich.
Dlatego takie wzmożone ataki.
Co obiecali Ziobro,??  że będzie nowym słońcem Peru? 
Niech uważa, bo słońce potera się teraz  po Polsce, jak  wyleniała skóra ze psa, na posyłki.
Zaplacone, to sługa musi. 
Jest powiedzenie, z szulerami do stołu nie siadaj, bo skonczysz, jak oni.
 

Obrazek użytkownika Jabe

02-01-2023 [22:46] - Jabe | Link:

Jaka kasa idzie do Polski, i co za nią sprze­dali?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-01-2023 [19:34] - Imć Waszeć | Link:

To jest tego rodzaju kasa jak podatek "zarabiany" na pensjach urzędników państwowych.

Obrazek użytkownika angela

02-01-2023 [22:52] - angela | Link:

Nudzi się niektórym, RZĄD tkumaczy się, buduje wspomaga, pomaga, a niektórzy pewnie chcą ubogacenia kulturowo. Nuda.
" Wpuście ich, a potem sie zobaczy",  właśnie Niemcy  PATRZĄ .
To przez TEN  podły RZĄD,  zapora na granicy chroni niektorych przed ubogaceniem.
Pracują intensywnie nad powrotem Tuska i jego kamaryli, co kleli, wyzywali wojsko od psów, za wykonywanie ich pracy.

https://www.tvp.info/65425044/...

Obrazek użytkownika Jabe

02-01-2023 [23:44] - Jabe | Link:

Toż jesteśmy „ubogacani kulturowo”. Rząd jest przeciw, a nawet za.

Obrazek użytkownika Darek65

03-01-2023 [09:33] - Darek65 | Link:

Socjalizm, to ustrój, który dzielnie walczy z problemami, które sam stworzył.

Obrazek użytkownika Jabe

03-01-2023 [09:42] - Jabe | Link:

Dawniej była to jedynie cecha, Jarosław Kaczyński uczynił z niej zasadę działania. Gdyby nie było ciągłej wojny na górze, ludzie mogliby przejrzeć na oczy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-01-2023 [05:09] - jazgdyni | Link:

Byłoby dobrze, gdyby Instytut Zdrowia Psychicznego zanalizował autora tego tekstu. Psychoza jest ewidentnie widoczna. I ta krakowska patogeneza.

Ludzie niestety nie wytrzymują i karleją.

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-01-2023 [08:20] - Ijontichy | Link:

Ale ja w Krakowie głosowałem na Pania Wassermann, a nie na Małą Sycylię Trójmiejską...pozdrów pania Dulkiewicz...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-01-2023 [08:48] - Chatar Leon | Link:

Hahaha, a to też ciekawa historia jest.
Przy okazji okazji ostatnich wyborów samorządowych panią Wasserman PiS umieścił na jednym bilboardzie z pajacem z Platformy, znanym z robienia sobie śmichów ze Smoleńska,który to pajac ze dwa trzy miesiące przed wyborami metodą "na Gowina" przeskoczył z PO na pisowskie listy wyborcze. Wręcz symboliczne.
To jest krakowski PiS, o którego zdebilowaceniu mógłbym opowiadać długo.
Co do samej pani Wasserman, ponieważ podpisała się pod projektem ustawy o wprowadzeniu aparthaidu kowidowego, niech idzie tam gdzie ruskij korabel! Liche, lichsze, lichockie!

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-01-2023 [09:11] - Ijontichy | Link:

Niestety....sam widziałem bilbord Małgorzaty Wassermann....metr na metr...300 tysięczna dzielnica Krakowa...Gowin mial kilka bilobrdów sięgały 3 piętra..
Za to komuch Majchrowski....całe miasto oblepił.
Ale jedno jest pewne...intelektem Pani Małgosia....przewyższa nawet @Chatar Leona o cały rok świetlny.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-01-2023 [09:59] - Chatar Leon | Link:

@Ijontichy i pani Małgosia

A gdzie mnie tam do takich geniuszóf jak wy?

Obrazek użytkownika sake3

03-01-2023 [10:52] - sake3 | Link:

@Chatar Leon........Czy fakt,że pani Wassermann świetny prawnik,dobry polityk podpisała się pod projektem kwarantanny kowidowej ma ją dyskwalifikować?I Czy kryterium kowidowe ma być jedynym ważnym i przesądzającym w ocenie działalności polityka na poziomie lichy,lichszy,Lichocka? W takim razie takie warchoły jak Braun czy Korwin-Mikke są lepszymi od niej? Niby w czym? 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-01-2023 [11:27] - Chatar Leon | Link:

@sake
Pod projektem tzw. ustawy Hoca.
Proszę sobie wyguglać.

Obrazek użytkownika Darek65

03-01-2023 [13:32] - Darek65 | Link:

@Sake
Na jakiejś podstawie trzeba oceniać polityków. Dla niektórych jest to spory argument przeciw niej. Prawnik, poprzez swoją akceptację, nakazuje ograniczenie swobód obywatelskich ?

Obrazek użytkownika Es

04-01-2023 [15:16] - Es | Link:

Właśnie się toczy kolejne przeciąganie liny, albo Ziobry w sprawie kpo. Ale najciekawsze jest to co wynika z wypowiedzi Sęka tuż przed spotkaniem. Otóż okazuje się jednak, że te granty z kpo, co to miały być darmowymi pieniędzmi, to też jest pożyczka i trzeba je będzie spłacać. Mamy więc tak naprawdę dwie pożyczki różniące się tylko terminem rozpoczęcia spłaty które będziemy musieli wydać na to co sobie Berlin i bruksela zażyczy, a nie na rzeczywiste dla nas potrzeby. O  o do cholery jest ta rozgrywka? Morawiecki z Kaczyńskim usiłują nas jak już widać gołym okiem sprzedać razem z kapciami. Sprowadzili poprzez dwuletnią blokadę pod zmyślonym pretekstem zapaść gospodarki,  a teraz dodatkowymi kredytami na niepotrzebne bzdury robią z Polaków niewolników.

Obrazek użytkownika u2

04-01-2023 [15:43] - u2 | Link:

O  o do cholery jest ta rozgrywka?

To banalnie proste. KE nie chce wypłacić KPO i pokazać jak rzekomo nieudolny jest rząd Dobrej Zmiany, a Dobra Zmiana negocjuje, bo nie tyle chce tej pożyczki, tylko nie chce stracić dobrego wizerunku Polski jako kraju o dobrej gospodarce. Jak już pisałem wcześniej jeszcze przed wizytą der Leyen w Polsce, kiedy uroczyście przyrzekała, że Polska już spełniła wszelkie warunki KE i bezwarunkowo otrzyma geld na KPO, tych pieniędzy Polska nie otrzyma do czasu wyborów, a po wyborach może być jakaś wojna :-)

PS. Wiara w słowa wrogich Niemców z KE i PE, którzy zapewniają że są wielkimi przyjaciółmi Polski jest bardzo dużym frajerstwem :-)

Obrazek użytkownika Es

04-01-2023 [16:57] - Es | Link:

Pytanie jest inne. Dlaczego znając prawdę wciskano ludziom taki kit, zamiast powiedzieć w Brukseli: my dziękujemy I jeśli jakaś pożyczka na coś rzeczywiście była nam potrzebna, poszukać jej na wolnym rynku? 
 Jak widać jesteśmy świadkami i ofiarami transakcji ciągnionej, której prologiem był wymuszony atak na naszą gospodarkę, a rozwinięciem podwójna pożyczka dla ratowania finansów publicznych. I w ten atak uwikłanych po uszy jest morawiecki. Mamy w istocie sytuację ze świata przestępczego, wymuszenia rozbójniczego, podobną do opisanej w filmie "Dług" . Z tej spirali nie mamy szans się wyrwać , chyba że Polacy zdołają otrzeźwieć.   

Obrazek użytkownika u2

04-01-2023 [17:04] - u2 | Link:

my dziękujemy I jeśli jakaś pożyczka na coś rzeczywiście była nam potrzebna, poszukać jej na wolnym rynku? 

To dokładnie takie samo pytanie jak poprzednio. Odpowiedź już podałem. Ale powtórzę specjalnie dla Es. Chodzi o wizerunek gospodarczy Polski. To dobrze, że są wątpliwości co do tego KPO, wyrażane publicznie przez ministra Ziobro, zwłaszcza w obliczu potężnego skandalu korupcyjnego w KE i PE ujawnionego w grudniu ubiegłego roku przez belgijską policję.

Obrazek użytkownika Es

04-01-2023 [17:35] - Es | Link:

Odpowiadasz mi  na wymyślone przez siebie pytanie? Twoja logiką przypomina tę z dowcipu o gościu, który śledząc niewierną żonę skrył się za własny samochód a puenta jego narracji o wyczynach żony było :  o...K wa jak mi felgi zardzewiały

Obrazek użytkownika u2

04-01-2023 [17:40] - u2 | Link:

wymyślone przez siebie pytanie?

To nie wymyślaj, nie sil się, dla Chopka do pięt nie dorastasz. Muzykę trzeba ćwiczyć od małego tak jak Chopek. Wtedy sięga się szczytów artyzmu :-)

Obrazek użytkownika Es

04-01-2023 [20:18] - Es | Link:

Chłopie. Widzę, że lubisz być wioskowym Jasiem. I robisz w tym karierę. Gratulacje 

Obrazek użytkownika Francik

04-01-2023 [21:10] - Francik | Link:

To pan Morawiecki jest największym frajerem w Polsce. O ile pamiętam brak weta w sprawie tzw. mechanizmu warunkowości tłumaczył ciemnemu ludowi tym, że pani Angela zapewniła go, że chodzi tylko o zapobieganie korupcji. "Wiara w słowa wrogich Niemców (...) jest bardzo dużym frajerstwem". Ludzie, którzy wówczas o tym ostrzegali byli odsądzani od czci i wiary.

Obrazek użytkownika Jan1797

04-01-2023 [21:25] - Jan1797 | Link:

Es Chłopie, nawet letnie domki potaniały, czas się pogodzić ze spadkiem cen.