Pieniędzy chcecie? G... dostaniecie

Za to słowo w tytule,przepraszam,ale nie takie słownictwo tu od pewnego czasu dominuje.

W notce,z góry informuję,że tekst jest bez zgody właścicieli zajumany---przepraszam i za to.
 

"Trybunał Konstytucyjny w orzeczeniach z  14 lipca 2021 r. i 7 października 2021 r. uznał postanowienia traktatów unijnych za niezgodne z Konstytucją RP, wyraźnie kwestionując prymat prawa unijnego. Polska ma dwa miesiące na odpowiedź na wezwanie do usunięcia uchybienia

– informowała Komisja Europejska.

Ponadto Komisja ma poważne wątpliwości co do niezawisłości i bezstronności Trybunału Konstytucyjnego i uważa, że nie stanowi on już niezawisłego i bezstronnego sądu ustanowionego uprzednio na mocy ustawy, jak przewiduje wymóg zawarty w art. 19 ust. 1 TUE

– czytamy na stronie KE.
Komisja i ultimatum
Dziś KE poszła dalej w swoich działaniach i wyznaczyła Polsce bezczelne ultimatum.

Odpowiedź Polski na wezwanie do usunięcia uchybienia, otrzymana dnia 18 lutego 2022 r., nie rozwiała wątpliwości Komisji. Z tego powodu Komisja postanowiła dziś przejść do kolejnego etapu postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, wysyłając do Polski uzasadnioną opinię. Polska ma teraz dwa miesiące na podjęcie działań niezbędnych do przestrzegania prawa UE, w przeciwnym razie Komisja może skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości

– czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej.
Ciężko sobie wyobrazić jak polski rząd ma „usunąć uchybienia”, którymi według Komisji Europejskiej są niewzruszalne orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Władza wykonawcza ma uderzyć w niezawisły sąd konstytucyjny? Tak ma wyglądać praworządność?"---koniec cytatu.
€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€
Teraz ja,sie zapytam,czyja to wina,że urzędasy z Brukseli/Berlina jadą po POLSCE jak po jakimś grajdole z PN.Afryki???

JAK SAM SIEBIE NIE BĘDZIESZ SZANOWAŁ,TO NIKT CIE NIE BĘDZIE SZANOWAŁ!! 

Premier razem z prezydentem na klęczkach przyjmują niemrę Urszulkę von robaken...kim ona jest,że jest przyjmowana przez prezydenta i premiera PAŃSTWA???
Morawiec wszystko łyknął,podpisał,rączki ucałowal..i w Warszawie ogłosił SUKCES.

Duda z płaczem wyznał: "Ona mnie oszukała!" ile osób pracuje w kancelarii prezydenta? Nie ma nikogo z mózgiem?! 

Cokolwiek zrobi TK,"premier",prezydent"...to już nie jest ważne...dali d... i po zawodach.

Teraz przypomniał mi sie wierszyk Ludwika Jerzego Kerna ;

" Od Au,od Au od Austerlitz bili nas w dupę,a my na to nic
  bo taki już zwyczaj od Boga my mamy...
  że bija nas w dupę,a my nic nie gadamy"

Cytat! Cenzura precz!

Akceptacja KPO. Ursula von der Leyen już w Polsce. Trwa spotkanie z Dudą i  Morawieckim w Belwederze | Polityka - Wiadomości Gazeta.pl

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

14-02-2023 [09:02] - Chatar Leon | Link:

Zaraz zlecą się tutaj przedstawiciele elektoratu ślepego (tak to nazywam), który nie widzi, co stało się z PiSem i co stało się z zapowiedziami gruntownej reformy państwa i który nie widzi, co dzieje się z naszą suwerennością.
Jeżeli kogoś nie obudziła dęta srandemia, podczas której z teoretycznego "rządu dobrej zmiany" powyłaził na wierzch eseldowsko platformiany szlam, to pewnie nie obudzi go już nic.

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-02-2023 [10:15] - Ijontichy | Link:

Od 2015 PiS nic nie robi...ani dekomunizacji,ani reform sądownictwa,ani nie sądzi afer...ba! zwykłych bandziorów.
W tej chwili to co sie dzieje w Krakowie,to jest zwykła anarchia! Mafie taksówkarzy,mafie złodziejskie,mafie rządzące prostytucją ,przeważa język ukraiński i czeczeński (?).
Ukry urządzają ostern [zamiast westernów] ,a Majchrowski tylko czeka jak Don Corleone...na wizytę szefów tych małych [na razie] band...na co czeka? Na walizki,...koperty to 
obelga.

Polski juz nie ma...kogo obchodzi suwerenność,patriotyzm...polszczyzna...A XOJ Z TYM...spytaj młodzież .

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [10:32] - sake3 | Link:

A co PiS jeszcze może robić?Zaszczuty i atakowany przez opozycję,wyśmiewany za patriotyzm,za odmowę przyjęcia sniadolicych imigrantów,właściwie nawet za to że istnieje.Każdy by się ugiął.Przecież to nasze społeczeństwo z zachwytem patrzy na pijawkę jaką jest UE.,wspiera swoimi protestami każdą decyzję przeciw PiS-owi.Jednoczy się z UE w szkalowaniu Polski.teraz polscy parlamentarzyści krytycznie oceniający korupcję w PE będą mieli ku zadowoleniu naszego społeczeństwa odebrane immunitety Polska jeszcze jest ale po wyborach jak wskazują sondaże dające wiekszość opozycji tej Polski już nie będzie. 

Obrazek użytkownika Darek65

14-02-2023 [11:27] - Darek65 | Link:

@Sake
To zapytam Ciebie, jak wygląda polityka informacyjna rządu ? Według mnie tragicznie. W TVP1 zza każdego krzaka wygląda Tusk. Widziałaś w TVP jakąś poważną debatę na temat naszych relacji z UE ? Patryk Jaki przedstawił wyliczenia naszych korzyści i strat wynikających z członkostw w UE. Odbyła się jakaś poważna debata ? Morawiecki mami Polaków mitycznymi pieniędzmi z KPO. Już sama nazwa, to według mnie absurd. Krajowy Plan Odbudowy. To podobno za PO Polska była w ruinie. Co my musimy dzisiaj odbudowywać i kto do tej ruiny doprowadził ? Można się z Konfederacją nie zgadzać, ale jest partią parlamentarną, legalną. Dlaczego nie jest zapraszana do TVP ? No na koniec kamienie milowe, a raczej młyńskie do Polskiej szyi. Takich zapytań można zadać wiele. I proszę, nie pisz, że Polacy nie dorośli do polityki PIS.

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [12:34] - sake3 | Link:

@Dare65....Czy pan chociaż stara sie mnie przez moment zrozumieć? Gdzie ja piszę że Polacy nie dorosli do polityki PiS? Ja tylko chće by wreszcie spojrzeć na działania UE wobec państw unijnych w tym Polski.i działań światowych organizacji wobec państw ,w tym Polski.Presja jaką one stosują dotyczy nie tylko Polski a w takim razie nie możemy obwiniać tylko Polski i polskiego rządu za bierność czy tumiwisizm.Dlatego podałam przykład paskudnych działań NWO.Czy pomysł ze spożywaniem larw i robactwa dotyczy tylko Polski? Czy wycofanie ze spożycia białka ,mięsa to nakaz tylko dla Polski? Zamiast więc tylko poprzestawać na krytyce Morawieckiego jako doprowadzajacego do ruiny powinnismy jako kraje europejskie zjednoczyc się w celu dania odporu.Jakiej poważnej debaty pan oczekuje? Przecież w każdej debacie w TVP ma pan to czego  oczekuje-wyżywanie się na rządzie w wykonaniu takich ekspertów jak Leszczyna ,Kidawa czy senator ciskający ogórkami.

Obrazek użytkownika Darek65

14-02-2023 [12:46] - Darek65 | Link:

@Sake
Umiesz liczyć licz na siebie. Czy Francuzi lub Holendrzy martwią się o nas?
"Jakiej poważnej debaty pan oczekuje? Przecież w każdej debacie w TVP ma pan to czego  oczekuje-wyżywanie się na rządzie w wykonaniu takich ekspertów jak Leszczyna ,Kidawa" - I znowu te insynuacje. Moje oczekiwania są inne i w ogóle nie uwzględniają durnej opozycji.  Jeśli mówię o poważnej debacie, to debacie ekspertów. Czy rząd poważnie odnosi się do tych nowinek o WHO ? Zamiatanie pod dywan.

Obrazek użytkownika juur

14-02-2023 [14:05] - juur | Link:

@sake3
"A co PiS jeszcze może robić?" to fundamentalne pytanie, w samo sedno. Czy nie może, czy nie chce to na jedno wychodzi. To po kiego... jest nam potrzebny?
Czy to będzie motyw przewodni PIS-u w najbliższym czasie "...byśmy zrobili ale Niemcy się nie zgadzają..."

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-02-2023 [17:53] - rolnik z mazur | Link:

@ sake

To przeciez wina Tuska i złowrogiego Putlera. Co wy bez nich byście zrobili?. Pzdr 

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [18:37] - sake3 | Link:

@rolnikzmazur.......Panie rolniku kochany ,dzisiaj Walentynki -żadnego miłego słówka,żadnego serduszka,żadnej usmiechnietej buźki się nie doczekam? Tylko Tusk,Putin czytaj ze zrozumieniem.i tym podobne....Ech życie.

Obrazek użytkownika terenia

14-02-2023 [10:38] - terenia | Link:

"Wielu krakowian i turystów przyzwyczaiło się już do codziennych pikiet Ukraińców przed pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie. Ale nie wszyscy – pojawił się apel do władz miasta o „zaprzestanie faktycznej okupacji Rynku Głównego w Krakowie przez nieprzyjemnych cudzoziemców”.
„Dwa razy dziennie we wszystkie dni tygodnia nieliczna, ale głośna grupa Ukraińców urządza tam hałaśliwe demonstracje polityczne wykorzystujące nagłośnienie i zakłócające godny, a jednocześnie rekreacyjny i turystycznych charakter tego miejsca” – czytamy w apelu Ruchu 16 Postulatów Jego autorzy domagają się od władz miasta „bezzwłocznego doprowadzenia do zakończenia sytuacji, która sprawia ból i bulwersuje zarówno krakowian jak i licznie odwiedzających to miejsce przybyszy z całej Polski i świata”.
Protestujący przeciwko pikietom Ukraińców na Rynku Głównym zwracają uwagę, że uczestnicy manifestacji używają polskich flag, a jednocześnie wznoszą okrzyki używane przez banderowców. Ich zdaniem ma to „wręcz znamiona obrazy i zniewagi tego, co dla Polaków święte”. – Ostatnio uczestnicy tych manifestacji zaczęli wysuwać już bardzo konkretne żądania polityczne wobec Polaków, domagając się – cytujemy „oddania Ukraińcom całej broni”, ponieważ my Polacy „nie oddajemy życia” – twierdzą autorzy apelu. Według nich tego typu „obraźliwe zachowania i poniżające sugestie to przejaw już nie tylko braku szacunku, ale wręcz prowokacji, której celem może być albo osłabienie polskiej armii, albo wciągnięcie Polski do wojny”. To treść listu do prezydenta Majchrowskiego . 

Obrazek użytkownika Darek65

14-02-2023 [11:07] - Darek65 | Link:

"„Dwa razy dziennie we wszystkie dni tygodnia nieliczna, ale głośna grupa Ukraińców urządza tam hałaśliwe demonstracje polityczne wykorzystujące nagłośnienie..." Nie bardzo rozumiem zdziwienie. Oni, jak dostali palec, to chcą ręki. Za chwilkę będą żądać praw wyborczych, uznania ich za mniejszość narodową. No cóż, tak to jest, jak nasi rządzący ogłosili się sługami narodu ukraińskiego https://twitter.com/PanasukPet...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

14-02-2023 [11:02] - Chatar Leon | Link:

No nie...
Faktem jest, że sosnowiecki komuch o wyglądzie menela i jego dwór nie mógłby w wielu obszarach gnoić krakowian, gdyby nie dostawał ustawowych możliwości od "dobrej zmiany" (np. uczynienie z Krakowa poligonu dla wprowadzania chorych ideologii klimatycznych, tak zwana "strefa czystego transportu" i uznanie samochodów jednej trzeciej krakowian za nieczyste, to efekt morawieckiej ustawy o elektromobilności). Krakowski PiS od lat zresztą prezentował totalne skretynienie i był głuchy na realne problemy mieszkańców, umożliwiając machlojszczyźnie radosną i bezkarną twórczość (pisałem tu chyba o tym z 8 lat temu).
Natomiast sprowadzanie krakowskiej patologii do Ukraińców i użytkowników języka czeczeńskiego to już jakaś paranoja.

 

Obrazek użytkownika Darek65

14-02-2023 [11:09] - Darek65 | Link:

Bywam kilkukrotnie w ciągu roku w Krakowie. W rozmowach ze mną, praktycznie wszyscy narzekają na Majchrowskiego. Ja ich zawsze pytam. To kto go wybiera od 20 lat?

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [11:00] - sake3 | Link:

@Chatar Leon........Krytykują powinniśmy spojrzeć na podstawy do tej krytyki.Poruszę tylko jeden-jak jest możliwość samodzielności w rządzeniu krajem krajami jeśli organizacje światowe chcą kontrolować nasze życie.Organ Światowej Organizacji Zdrowia opublikował założenia ,,traktatu pandemicznego''.WHO żada wnim dla siebie superkompetencji do ogłaszania pandemii.określania ,,prawdy naukowej'' ,decydowania co tą prawdą jest i zwalczania ,,dezinformacji''.Organizacja chce nawet zmusić państwa świata do przekazania pod jej kontrolę części ich budżetów.Te decyzje zapadły w ciszy gabinetów,bez żadnych konsultacji społecznych.Kierunek tych reform WHO to zagrożenie dla suwerenności państw,nie tylko POlski,bo doprowadzą do tego,że nie demokratyczne rządy a zależności od dotacji lobbystów urzędnicy WHO bedą nam urządzać życie.Po co to piszę?Musimy widzieć dalej niż tylko Polskę w tym nikczemnym planie.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

14-02-2023 [11:07] - Chatar Leon | Link:

@sake
Czy mam rozumieć, że Szanowni Państwo, dotychczas powtarzający o cudownych "najlepiej zbadanych w historii szczepionkach", "aktualnej wiedzy naukowej" i geniuszu Niedzielskim wysyłanym przez rząd w celu składania hołdów WHO, teraz załapali, że z jak potwornym przekrętem mieli do czynienia?

Obrazek użytkownika Darek65

14-02-2023 [11:31] - Darek65 | Link:

"WHO żada wnim dla siebie superkompetencji do ogłaszania pandemii.określania ,,prawdy naukowej'' ,decydowania co tą prawdą" - czy był o tym reportaż, debata publiczna w TVP ? Jak Pospieszalski próbował o tym mówić w TV, to go wywalili na zbity pysk.

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [12:43] - sake3 | Link:

@ Darek65.......Napisałam że te superkompetencje NWO przyznaje sobie sama w ciszy gabinetów i bez konsultacji z kimkolwiek.więc gdzie tu mowa o debacie w TVP.

Obrazek użytkownika Darek65

14-02-2023 [12:48] - Darek65 | Link:

Jak im na to rząd pozwala ..... To kto w końcu w Polsce rządzi ? Bo z Twoich słów wynika, że wszyscy oprócz polskiego rządu

Obrazek użytkownika terenia

14-02-2023 [09:56] - terenia | Link:

"Komisja Europejska planuje zalać wodą blisko 400 tys. hektarów użytkowanych rolniczo w Polsce."https://www.farmer.pl/fakty/po...     
Za likwidację kopalń Komisja Europejska zatwierdziła Program regionalny "Fundusze Europejskie dla Śląskiego" w wysokości 5 miliardów euro

....https://www.slaskibiznes.pl/wi...
Ile zatem wyłożą  za zalanie 400 tys. hektarów rolniczego gruntu ???  

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-02-2023 [10:06] - Ijontichy | Link:

Wyłożą! Nogi gołe na stół i każą całować w podzięce za łaskę,że więcej nie zalali!

Obrazek użytkownika terenia

14-02-2023 [10:15] - terenia | Link:

Otóż to....jakoś dziwnie się składa ,że Timmermans najpierw "kupił" Śląsk a teraz jest podobne działanie na Pomorzu .Mam historyczne skojarzenia,jeżeli chodzi o te dwa regiony Polski. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-02-2023 [10:18] - Ijontichy | Link:

Włącz sobie TV Silesia...tam już tylko język niemiecki,piosenki niemieckie,muzyka szwabska...i jeszcze są dotowani z budzetu.

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [10:42] - sake3 | Link:

@terenia.......Jakoś dziwnie się składa,że nie tylko Timmermans ale i Ramzan Kadyrow rosyjski bandzior i morderca pochodzenia czeczeńskiego oferuje Polsce pomoc Rosji w oderwaniu Śląska od Polski.Rosja chce bowiem na Śląsku metodą sprawdzoną na Krymie przeprowadzić referendum w sprawie  utworzenia Autonomii Śląskiej czyli niemieckiej.Już od dawna w Katowicach są urzadzane pochody niby Ślązaków w proteście przeciw Polsce.Jak to się więc pięknie układa -Timmermans raczka w rączkę z Rosją.Nawet  mu nie przeszkadza,że z taką niepismienną swołocza jak Kadyrow maja wspólne cele.              e 

Obrazek użytkownika terenia

14-02-2023 [11:09] - terenia | Link:

@sake3
tak...subtelna różnica ,bandyta Kadyrow gada a Timmermans  "daje" mamonę .Poza tym  dobrze znam dzieje Ruchu Autonomii Śląska i działania p.Gorzelika,który o sobie mówił ,że nie jest Polakiem tylko Ślązakiem .Pracowałam w Firmie ze Śląska i tu mała dygresja ....pojechałam z Krakowa do Katowic i sekretarka prezesa (najwidoczniej zapomniała moje nazwisko )  zaanonsowała "panie prezesie przyjechała pani z Polski " (było to w 2004 r) Małe pytanko   Kto marzy o federalizacji Europy ? https://www.dw.com/pl/cel-niem...ństwo-federalne/a-60525605 

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [11:27] - sake3 | Link:

@Terenia....Ja na Śląsku mieszkam,nawet blisko Katowic więc wiem jak to ponuro wygląda.

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [12:05] - sake3 | Link:

@Terenia......Lider partii RAŚ nie nazywa się Zgorzelik tylko Gorzelik.Jerzy Gorzelik wykładowca akademicki i samorządowiec.Partia od 2011 roku urządza w Katowicach marsze pod Urząd Wojewodzki .Tusk za swoich rządów przychylał się do powstania Autonomii Śląskiej..

Obrazek użytkownika terenia

14-02-2023 [12:16] - terenia | Link:

Sake3
Dzięki ,Dobra Kobieto ....oczywiście Gorzelik 

https://www.youtube.com/watch?...
(poprawiłam) 

Obrazek użytkownika Darek65

14-02-2023 [11:34] - Darek65 | Link:

Czy TVP trąbi o tym. Nie, nawet nie informuje. Jest takie powiedzenie, jak nie możesz kogoś pokonać, to go kup.

Obrazek użytkownika smieciu

14-02-2023 [11:03] - smieciu | Link:

@terenia
Tego typu teksty służą jedynie biciu piany. Nie znamy żadnych szczegółów, mapek itp. Czy jeśli ktoś napisze - zrobimy zbiornik retencyjny i zalejemy 1000 hektarów też będzie źle brzmiało?
Zanim zacznie się robić z igły widły trzeba poznać konkrety. Myślę że jeśli ktoś ma trochę do czynienia ze wsią to zauważył postępujący spadek poziomu wód gruntowych, wysuszanie gruntów. Przyczyny tego stanu rzeczy są różnorakie. Jedną z nich jest nadmierne osuszanie łąk itp, sięgające jeszcze dawnych czasów. Ja te zjawiska widzę na własne oczy w okolicy. Przez moje miasto przepływają dwie rzeki ale jedna z nich przekształca się systematycznie w coraz bardziej zarośnięty strumień. Poza tym w mojej okolicy są kiepskie gleby, które zwyczajnie zarastają zaroślami. Jeśliby zalać te piachy, krzywda by się nikomu nie stała.
Gospodarka wodna jest istotną sprawą i po prostu lepiej byłoby jeśli za to zalewanie i inteligentne zarządzanie wodą wziął się rząd. Jednak po prostu bardzo często jest tak że rząd olewa takie rzeczy. I przykładowo dopiero UE wprowadza ograniczenia w produkcji śmieci, jednorazowych opakowań itp. Czy te działania UE są złe?
Ten rząd, podobnie jak wcześniejsze zwyczajnie ignoruje pewne rzeczy czekając najwyraźniej by porządek zrobiła UE.
 

Obrazek użytkownika terenia

14-02-2023 [11:33] - terenia | Link:

O spadku poziomu wód gruntowych dowiedziałam się pod koniec lat osiemdziesiątych w rozmowie ze śp.prof. M.Klimaszewskim (geograf i geomorfolog ).
Proszę zauważyć,że chodzi o teren rolniczy (35 tys.gospodarstw rolniczych przestanie istnieć) .Nie wydaje się Panu ,że jest to problem podobny do  sprawy holenderskich rolników .....tam chodziło o tzw.ślad węglowy a tu o tzw,bioróżnorodność ,nawet odrobinę to Pana nie zastanawia,no chyba ,że już przywykł Pan do myśli o jedzeniu mąki ze świerszczy i różnego  robactwa,które tak pięknie konsumuje w reklamie m.in p.S.Hayek i N.Kidman.

Obrazek użytkownika smieciu

14-02-2023 [12:09] - smieciu | Link:

Bioróżnorodność nie jest zła ;)
Ja nie jestem zaniepokojony tym zalewaniem gdyż widzę dużo większe problemy polskiej wsi. Przykładowo dewastację hodowli świń. Tego nie widzą mieszczuchy ale są wsie w których nie uświadczy się już żadnej świni. Zwykle zaś, przynajmniej w mojej okolicy, pozostały pojedyncze gospodarstwa się tym parające. Działania (rządu - jeśli założymy że rząd rządzi) sprawiły że nie opłaca się hodować, tak jak kiedyś paru świń. Albo dużo i przemysłowo. Albo wcale.
Polska więc, kraj o ogromnych możliwościach rolniczych sprowadza zatem tysiące ton wieprzowiny a ok 30% rocznego uboju w Polsce stanowią prosięta z importu. Genetycznie zmutowane.
Wieś stała się skansenem. U mnie jest to szczególnie dobrze widoczne ze względu na słabe gleby i małe gospodarstwa. Ludzie na wsi nie uprawiają niczego! Warzywa kupują w mieście podobnie jak całą resztę. Tak właśnie. Tym młodym nawet się nie che prowadzić ogródka warzywnego.
W praktyce więc w Polsce są pewnie miliony hektarów ziemi, która mogłaby być rolniczo wykorzystana ale nie jest.
Nie przerażają mnie te plany. Skoro się nie planuje rolnictwa to niech sobie chociaż jakieś robaczki wodne skorzystają ;)

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [16:30] - sake3 | Link:

@terenia.....Pytanie za 5zł.Jak zlikwidujemy wsie to gdzie będziemy hodować te zalecane świerszcze?

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [11:37] - sake3 | Link:

@smieciu.......No tak,ale czy UE w stosunku do innych państw Europy również ma podobne plany zalewania wodą? Podejrzewam bowiem że tylko Polska jest przeznaczona do testowania na niej pomysłów UE i że żadna europejska poza Polską wieś nie stanie się rezewuarem wody.Pan żąda szczegółow,mapek.Po co Przecież UE nie przywykła by państwo polskie kiedykolwiek sprzeciwiło się jej światłym decyzjom.Czy lasy inne niż polskie też przejdą pod zarząd UE? Może pan więcej i odpowie.

Obrazek użytkownika smieciu

14-02-2023 [12:13] - smieciu | Link:

Zalać wodą jest dużo trudniej niż osuszyć sake. Nie ma czego się bać. Jeśli UE byłaby łaskawa zbudować kosztowną infrastrukturę zalewową to dobrze, gdyż można by ją wykorzystać w razie potrzeby.

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [16:24] - sake3 | Link:

@smieciu.....Skoro jak widać jest pan tak obeznany w kwestii likwidacji polskich wsi chciałabym sie spytać w którym jeszcze państwie UE planuje zatapiać wsie.Ile przeznaczonych do tego hektarów mają oddać pod zalanie Niemcy,ile Austria ,ile Hiszpania.Mam bowiem podejrzenie że wszystkie wspaniałe unijne pomysły mają być wdrażane wyłacznie u nas.Po co,żeby niemieckie rodziny miały gdzie wypoczywać nad wodą i chlac piwo? A my pozbawieni wsi i jej produkcji bedziemy mogli jako niemiecka kolonia  zaopatrywac się w chleb,owoce,jarzyny w marketach niemieckich w Polsce. Tylko gdzie likwidując wsie będziemy mogli hodować świerszcze i pędraki jako źródło pożywienia? Skąd będziemy je sprowadzać,a może hodować na balkonach w mieście?. Zaiste świetne to perspektywy. I jaka przewidująca ta kochana UE zakazując nam wycinania zarażonych kornikiem drzew w Puszczy Białowieskiej ileż ważnego białka można uzyskać z hodowli korników.I pewno dlatego UE chce położyć swoje złodziejskie łapska na polskich lasach.Jak to pięknie układa się w całość.Wiwat Unia Europejska.

Obrazek użytkownika Darek65

14-02-2023 [12:35] - Darek65 | Link:

Dziwne pytania zadajesz Sake.
Co nas obchodzi postępowanie UE w stosunku do innych krajów. Po to jest Polski rząd, aby bronił Polski, Polaków i naszych interesów.

Obrazek użytkownika sake3

14-02-2023 [12:49] - sake3 | Link:

To żadne dziwne pytanie.Ja tylko chciałam zwrócić uwage na skalę niemożności przeciwstawiania się tym globalistycznym zamiarom wskazując na ich zasięg i podporządkowania sobie świata.Pan tego nie rozumie?

Obrazek użytkownika Darek65

14-02-2023 [13:09] - Darek65 | Link:

No cóż, tłumaczenie tego niemożnością jest poddaniem się. Poza tym coś za dużo tych niemożności.

Obrazek użytkownika tricolour

14-02-2023 [14:57] - tricolour | Link:

Oczywiście pieniędzy chcecie i równie oczywiście gówno dostaniecie. 

Na razie pod te g... prowadzone są prace ziemne, których celem jest, by z każdego euro, który weźmiecie w kredycie (bo jednak gówno dostaniecie, bądźcie spokojni) na KPO, do darczyńcy trafiło 90 eurocentów. To nie jest takie proste, by dać 100 centów kredytu, od razu zgarnąć 90 w ramach wszelkich kosztów i jeszcze mieć grubo ponad sto do spłacenia więc praca wymaga trochę czasu: trzeba czymś zająć kretyna, by się nie połapal i czekał kredytu jak nowiusueńkiego golfa, złożonego z dwóch trupów, totalschade. Niemiec płakał jak sprzedawał, potem gonił do granicy bo się rozmyślił, a teraz wydzwania, że chce odkupić - jak długo was to bawi, tak długo będzie żreć chleb z ukraińskiego zboża technicznego.

Więc spokojnie, na wszystko przyjdzie czas. Specjalna operacja idzie zgodnie z planem.

Obrazek użytkownika juur

14-02-2023 [15:59] - juur | Link:

"Pieniędzy chcecie? G... dostaniecie" 
można powiedzieć, że Tusk oferował G...zawinięte w złotko a PMM  twórczo rozwinął i oferuje to samo G... saute.
I co by nie mówić spotyka się to z ciepłym przyjęciem, jak widać powyżej.

Obrazek użytkownika tricolour

14-02-2023 [17:24] - tricolour | Link:

@juur

Czy z ciepłym, to bym polemizował. Jednakże mając do wyboru lizać unijną dupę z przyjemnością, czy lizać z obrzydzeniem - wolę lizać z przyjemnością.

Chylę czoła przed tym, który tak trafnie opisał partyjne strategie.

PS. Przepraszam za osobisty wtręt, ale dziś Walentynki - otóż lubię lizać i z przyjemnością.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

14-02-2023 [18:17] - Roz Sądek | Link:

Nie wydaje się Państwu, że na NB w coraz większym tempie pogarsza się jakość używanego języka? Przecież coraz częściej nie jest to już język karczemny, czy rubaszny, ale po prostu wulgarny. Nie najwyższy czas by zwracać na to uwagę i to eliminować?
 

Obrazek użytkownika juur

15-02-2023 [08:37] - juur | Link:

Wyprzedzająco, bo ruskie onuce wykorzystają najnowsze dane o ograniczaniu wydobycia naszego węgla i zwiększaniu importu by zasiać ziarno nieufności do PMM.
Zakupy koreańskiego złomu jako uzbrojenia w kontrze do krajowej produkcji łączy jedno,  zwiększenie wydobycia czy produkcja broni wymaga odtworzenia przemysłu ciężkiego i ogólnie przemysłu a do tego nie można dopuścić bez względu na koszty. Okrągłostołowcy tyle już zrobili, zlikwidowali i nie można tego zaprzepaścić.

Obrazek użytkownika juur

15-02-2023 [16:23] - juur | Link:

"Pieniędzy chcecie? G... dostaniecie..."
Dzisiaj KE to potwierdziła w parlamentarnych  słowach tak by nikt nie poczuł się urażony.