Jak dalej potoczy się wojna na Ukrainie?

Rosja poprzez agresję na Ukrainę i powodowanie wojny światowej jest na ustach całego świata, ponieważ Ukraina walczy o swoje istnienie przy pomocy NATO i USA, z bandycką faszystowską roSSją. Wielu polityków i dowódców wojskowych zastanawia się jak długo ta wojna potrwa a trwa już rok.

Prognozy NATO
NATO uważa, że Federacja Rosyjska nie ma zamiaru rezygnować ze swojego głównego celu – przejęcia kontroli nad Ukrainą – i przygotowuje się do długiej wojny z ewentualną próbą nowej ofensywy. Taką prognozę rozwoju wydarzeń przedstawił w rozmowie z BBC sekretarz generalny NATO. Jens Stoltenberg podkreślił, że w tej sytuacji zachodni partnerzy powinni zaplanować długofalową pomoc dla Ukrainy.
Rosja zmobilizowała i uzupełniła szeregi swojej armii, wielu zmobilizowanych przechodzi obecnie szkolenie. Wszystko to wskazuje, że Moskwa przygotowuje się do kontynuowania wojny i może spróbować ponownie zaatakować – zaznaczył Stoltenberg.

Według Stoltenberga, najprawdopodobniej wojna na Ukrainie zakończy się przy stole negocjacyjnym, "jak większość wojen". Warunki tych negocjacji będą jednak uzależnione od układu sił na polu bitwy.
"Dlatego jeśli chcemy, aby traktat pokojowy ugruntował pozycję, jaką wywalczyła Ukraina jako suwerenne, niepodległe i demokratyczne państwo Europy, musimy udzielić jej wsparcia. W tym wsparcia militarnego, bo tylko tak przekonamy Rosję, by usiadła do stołu negocjacyjnego i uznała Ukrainę za suwerenne, niepodległe państwo europejskie"– podsumował sekretarz generalny NATO. Od początku rosyjskiej inwazji Ukraina otrzymuje z innych krajów różnorodną pomoc wojskową: od systemów obrony przeciwlotniczej po amunicję i odzież dla wojska. Dostarczona broń pomogła ukraińskim żołnierzom powstrzymać rosyjskie wojska i wyzwolić część okupowanych terytoriów kraju.

W ocenie samej Ukrainy
To, jak długo potrwa wojna, zależy od wsparcia USA; by ją skrócić, potrzebujemy większej pomocy - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z amerykańskim komikiem Davidem Lettermanem opublikowanej w serwisie Netflix. Przyznał też, że z Waszyngtonu dochodzą go mieszane sygnały na temat klimatu wokół pomocy Kijowowi. "Bez ich (Stanów Zjednoczonych) pomocy, byłoby nam bardzo trudno. Naprawdę bardzo trudno. I jeśli o tym mówimy, to kiedy skończy się wojna, też w dużej mierze zależy od wsparcia: żeby była krótsza, potrzebujemy potężniejszej pomocy" - oznajmił Zełenski w rozmowie przeprowadzonej w październiku w jednej z kijowskich stacji metra.

Pytany o postawę rosyjskiego społeczeństwa wobec wojny ukraiński prezydent skrytykował Rosjan za "tchórzostwo". Ocenił, że duży procent Rosjan wierzy Władimirowi Putinowi, zaś reszta "rozumie, jaka jest rzeczywistość, ale się boi". "To jest tak jakby zamknąć drzwi, zamknąć okna i chować się przed wojną. To tchórzostwo" - powiedział.

RoSSyjskie prognozy
Prezydent BANDYTA Putin też chce zwycięstwa mimo serii dotychczasowych przegranych. „Rosja ma nadzieję zdobyć kontrolę nad Donbasem (obwodami ługańskim i donieckim – red.) przed nastaniem zimy” – „Financial Times” cytuje anonimowego rozmówcę z Moskwy.
Armia rosyjska poniosła ogromne straty. Próbując je uzupełnić, Putin podpisał w czwartek dekret o zwiększeniu jej liczebności o ponad 130 tys. żołnierzy, co powinno umożliwić nabór w jej szeregi wystarczającej ilości ludzi do służby zawodowej bez jednoczesnego ogłaszania ogólnonarodowego poboru. „Putin nie jest gotów (do rozmów), póki Rosja nie dostanie całego obwodu donieckiego. Plan zmieniał się setki razy. Nikt w Rosji nie walczył z armią takiej wielkości jak ukraińska. To będzie długo trwało” – mówił rozmówca „Financial Times”. Jednak kilka dni wcześniej turecki przywódca Recep Erdogan przywiózł Zełenskiemu putinowską propozycję rozmów o zawieszeniu broni. Prawdopodobnie rację mieli Ukraińcy, że była to próba uzyskania przez Kreml przerwy w wojnie dla uzupełnienia strat armii.

Zwycięstwo Ukrainy
"To jest wojna o przetrwanie. Ale mam pewne nadzieje, że jeszcze w tym roku usłyszymy przyjemne nowiny" – mówi ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow. Podobnie uważa doradca prezydenta Mychajło Podolak.
Stany Zjednoczone miały "potajemnie" zmodyfikować zaawansowane wyrzutnie HIMARS, które przekazały Ukrainie. Powód? USA nie chcą, by były one używane do wystrzeliwania pocisków dalekiego zasięgu w kierunku Rosji. Państwa NATO przekazują walczącej Ukrainie ogromne ilości broni, paliwa, wyposażenia wojskowego, żywności, agregatów, instruktorów. Żołnierz Ukraiński dysponuje i walczy najnowszą bronią zachodnią w tym rakietami, czołgami, transporterami itp.. przeciwko masie pijanych zle uzbrojonych i nie wyszkolonych roSSyjskich bandyckich orkach ginących falami od kul obrońców.

Kto wygra w tej wojnie międzynarodowej ? pyta wielu lecz historia, jak wiemy, kołem się toczy i podpowiada rozwiązanie. Putin jak Hitler, a roSSja jak Wielka Rzesza -kto wygrał ? Demokratyczne społeczeństwa wygrywały i wygrają z bandytami...

Żródło :
https://dziennikarzobywatelski...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

04-02-2023 [12:53] - r102 | Link:

No trzeba jeszcze dodać coś z teorii spiskowych - ogólnie Ukraina od dawna była wyznaczona jako awaryjna Ziemia Obiecana - gdy w Izraelu pójdzie coś nie tak czyli zgniotą ich sąsiedzi - tak że może jednak Ukraina nie przegra ?

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2023 [13:09] - Pers | Link:

//Jak dalej potoczy się wojna na Ukrainie?//
A jak ma się potoczyć?
Maszyna do mielenia mięsa proceduje zgodnie z planem.
Bachmut już praktycznie otoczony, następna będzie Odessa.
Nowa granica będzie na Dnieprze - to plan minimum.
Żadne czołgi nie zdążą dojechać.

Masz jeszcze jakieś dylematy @fekaliusz?

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-02-2023 [13:27] - Tezeusz | Link:

@Rus..gówno
Dlaczego tak wali osranym gównem bandyty putlerka ze scierwoneonowego scierwa ?
Ktoś swiętował zwycięstwo osranego putlera po 3 dniach wojny na Ukrainie i co został po nim smród..i idiota..bez bloga.
Dukasz tylko tutaj gdyż Admin z łaski tobie pozwala..

Napisz coś w scierwoneonie tak dawno nie komentowalem twoje agitki.... a obowiazek obywatelski to co !

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2023 [14:40] - sake3 | Link:

@Pers....To już zależy wam na całej Ukrainie wbrew wcześniejszym ustaleniom,że chcecie tylko szukać faszystów i tylko w samozwańczych republikach? Przypuszczam,że owo szukanie nacjonalistów to był tylko pretekst dla społeczności zachodnich uczulonych na słowo faszysta czy nacjonalista.Od początku agresja była skierowana na całą Ukrainę.Teraz ja donosza meia chce cie napaść na Mołdawię też tam szukając faszystów i starą spiewką ropzisują referendum.Jak widać cały świat jest pełen faszystów. i czeka na Putina.Sprostacie zadaniu?

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2023 [18:53] - Pers | Link:

@sake
Do Dniepru to jeszcze nie cała Ukraina. Rosja nie chciała nawet Donbasu.
Ale trzeba było zatrzymać osiem lat ludobójstwa.
Zachodnia Ukraina Rosji nie interesuje.
Z dziką rozkoszą odda Polsce :)
Dla Rosji najważniejsze jest żeby NATO nie siedziało na jej granicach. Dlatego to co zostanie z Ukrainy nigdy w NATO nie będzie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-02-2023 [22:20] - Tezeusz | Link:

@Rus....gówno
"Dlatego to co zostanie z Ukrainy nigdy w NATO nie będzie"

I to pisze ten co był pewien że osrany bandyta putler w 3 dni zajmie Ukrainę...co za du...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

04-02-2023 [21:29] - Siberian Husky Dog | Link:

Kolaborant Jewhen Kuźmin, zastępca „ludowej milicji Rosji w Enerhodarze” został dzis zabity. Namawiał do zbrodni, torturował ludność ukraińską i zarządzał pomocą i asystowaniem przy rosyjskich egzekucjach na cywilach
Został raz na zawsze zutylizowany

https://pbs.twimg.com/media/FoHB6MIWAAYjU-r?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika u2

04-02-2023 [14:54] - u2 | Link:

#fekaliusz

Bachmut już praktycznie otoczony, następna będzie Odessa.

Skąd masz te swoje dane fekaliusz ?

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2023 [18:41] - Pers | Link:

@u-bucik
Moje dane pochodzą z wiarygodnych źródeł.
Wy macie tylko radio Kijów.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-02-2023 [22:12] - Tezeusz | Link:

@Rus..gówno
"Moje dane pochodzą z wiarygodnych źródeł."
No pewnie od putlera...bandyty osranego..

Obrazek użytkownika sake3

05-02-2023 [14:05] - sake3 | Link:

@Pers....Dlaczego pan pyta o cudze dylematy,nie ma pan swoich? Tak obserwując pana twórczość widzę,że poprzestał pan na negowaniu każdej informacji podawanej przez ukraińskie źródła czy obserwatotorów i uważaniu ich za nieprawdziwej.Gdzieś poszły w kat materiały,artykuły różnych ekspertów czy wojskowych które pan tłumaczył (i to się panu chwali) i przedstawiał, oczywiście nie mam tu na myśli kremlowskich agitek.Wypowiada się pan głównie jednozdaniowo,niby ironicznie ale zawsze nieuprzejmie.Plan minimum? Wojna jeszcze nieskończona a propaganda rosyjska robi co może by ją przedstawiać w oczach świata jako wojnę o cywilizację słowiańską.Tymczasem wiadomo,że zaczyna się palenie książek pisarzy ukraińskich,palenie lub dawanie na przemiał.To nazistowskie metody a wy tak chcecie uwalniać Ukrainę od nazistów? Metodami nazistów?  Przyjęliście wersję zapijaczonego ideologa Dugina,że nie ma narodu ukraińskiego.Ta gnida twierdzi w swoich ,,dziełach'' że narodu polskiego też nie ma a najbardziej was mierzi polski katolicyzm .To co,wkroczycie i naszą literature też będziecie palić?

Obrazek użytkownika Pers

05-02-2023 [15:08] - Pers | Link:

@sake
//Tymczasem wiadomo,że zaczyna się palenie książek pisarzy ukraińskich,palenie lub dawanie na przemiał//
Łżesz, tak robią Ukraińcy.
Rosja nie walczy z żadnym językiem.
Potrafisz udowodnić to co napisałaś?

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-02-2023 [15:53] - Tezeusz | Link:

@ Pers
A potrafisz udowodnić,że nie obrażasz blogerów NB w sposób chamski i prymitywny - potrafisz ?

Obrazek użytkownika sake3

05-02-2023 [16:19] - sake3 | Link:

@Pers     Potrafię. Książki i publikacje są wycofywane ze zbiorów bibliotecznych w tym z zasobów szkół.W miejscowości Roweńki odnotowane są przypadki palenia ukraińskiej literatury w kotłowniach .Ministerstwo edukacji samozwańczej Ludowej Republiki Ługańskiej  przesłało do władz miejscowości i placówek oświatowych zarządzenie usunięcie 365 konkretnych książek z dołaczoną listą w języku ukraińskim.Wszystkie pozycje ukraińskie są sklasyfikowane jako ,,nazistowskie''.Donosi o tym portal Centrum Narodowego Sprzeciwu utworzony przez Siły Specjalne Ukraińskiej Armii. Wiadomość podana przez pn/PAP  Pan potrafi udowodnić nieprawdę?Czy jak zwykle powie(napisze) że to nieprawda Pan przecież nigdy niczego nie udawadniał i nie udawadnia wymagając jednak tego od innych.Proszę więc udowodnić to teraz. Czekam. 

Obrazek użytkownika Pers

05-02-2023 [18:01] - Pers | Link:

@sake
Dalej łżesz.
W Rosji nie ma ustawy zabraniającej używania j. ukraińskiego a na Ukrainie jest ustawa zakazująca używania j. rosyjskiego, posiadania ksiązek i tłumaczeń w języku rosyjskim.

Obrazek użytkownika sake3

05-02-2023 [18:42] - sake3 | Link:

@Pers.....To poproszę o dowody. Nie interesuje mnie jak jest z używaniem języków na terenie Rosji .Pisałam o Ukrainie.Jak widzę fański fanatyzm wzrasta do tego stopnia,że nie pozwoli logicznie myśleć.Najłatwiej zarzucić komuś że łże ,No tak to umie pan najlepiej mistrzu inwektyw.

Obrazek użytkownika Pers

05-02-2023 [23:10] - Pers | Link:

@sake
Chcesz dowodów?
Starczy wejść na stronę Rady (to odpowiednik naszego Sejmu) i znajdziesz wszystkie ustawy o zwalczniu j. rosyjskiego w przestrzeni publicznej maglaro.
To też "fanatyczna propaganda"?

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-02-2023 [07:51] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz a jaką propagandę ty w sieci uprawiasz ? fachowcy to juz ocenią ?

Obrazek użytkownika sake3

06-02-2023 [09:00] - sake3 | Link:

@Pers......Maglaro? A kim pan jest żeby mi ubliżać? 

Obrazek użytkownika Pers

06-02-2023 [09:58] - Pers | Link:

@sake
Nie kłam bezczelnie to nie będę tak cię nazywał.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-02-2023 [09:58] - Tezeusz | Link:

@sake3
Kim jest Ruszkiewicz to już wiadomo został ujawniony co robi na NB a fakty są takie :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

Komentarz jest w tym przypadku całkowicie zbędny admin ma dobre serce tolerując coś takiego..Coś nie kogoś..Dialogi  i polemika z tym czymś nie mają żadnego sensu...Szkoda czasu ! Ruszkiewicz sam pisze tak - cytuję :

"Mój fan klub jest bardzo pokaźny i syjonista Ziemiński działa tutaj ramię w ramię z różnej maści żydobanderowskimi scierwami od Sakevycza i Gavrylienki. Zresztą to swołocz z jednego źródła."
"Na przeprosiny nie licz, to ścierwo żydobanderowskie od Sakevycza a tacy nie mają honoru ani zdolności honorowej. To śmieci."
" w Polsce nie rządzą Polacy tylko żydowskie kundle."
"To wyjątkowa banda debili. Jedna taka, @ujejska, pojechała ponoć na UPAdlinę i "przesłuchiwała rosyjskich jeńców". Ponoć "żaden jej nie podskoczył"...I zobacz, że to żydobanderowskie kurwiszcze jest tam podziwiane? Masakra..."
"Te kurwiszcza podpisują się @ula ujejska, @Ryan, @Tezeusz, @JzL (huysky), @Kaczysta, @sake3
"Co piszą k....y banderowskie od Sakiewicza"
"Ja po prostu lubię povqrwiać to żydobanderowskie bydło, twoich wielbicieli. Uwielbiam ich wycie :)"

Wystarczy ! olać chama !
 

 

Obrazek użytkownika sake3

06-02-2023 [10:46] - sake3 | Link:

Pewnie  ma pan rację,olać tego osobnika Myślę że chyba dość mojego godzenia się na jego lekceważenie czy nienawiść do mnie w każdym wpisie...Rodzi się jednak pytanie jak Polak może tak nienawidzieć innych Polaków i za co? Za inne poglądy niż ma @Pers? Ja osobiście nigdy mu nie ubliżyłam,nie wyśmiewałam jego poglądów,jedynie nie ukrywałam swoich. Do tych wszakże mam prawo,To tak na marginesie,właściwie chciałam zwrócić uwagę,że coraz więcej portali sieje rosyjską propagandę,chodzi o youtube.Może własnie warto zwrócić uwagę zamiast na Nowy Ekran własnie na działania Google w stosunku do treści innych niż rosyjska propaganda.Z youtube zniknęły niemalże wszystkie treści patriotyczne czy prawicowe. Zwrócono już na to uwagę na S24.

Obrazek użytkownika Pers

06-02-2023 [11:04] - Pers | Link:

@sake
Uczucie nienawiści jest mi obce.
A nabijam się z waszych berecikow zrytych propagandą.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-02-2023 [11:54] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz jesteś bezczelny..

Obrazek użytkownika sake3

06-02-2023 [12:13] - sake3 | Link:

On  nie jest bezczelny,tylko nie ma nic do powiedzenia innego oprócz inwektyw. A że mnie sobie obrał? Pewnie dlatego,że nie zachowuję sie tak jak on.Na czym polega moja bezczelność wg @Pers? Że przytoczyłam doniesienia PAP? Czyżby PAP jako agencja polska była niewiarygodna? No tak polska czyyli ją trzeba skreslić. To jakie agencje wg @Pers są wiarygodne? Pewno moskiewskie tuby i banda zapijaczonych idiotów i idiotek z Sołowiowem w telewizji ,,Rassija1''

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-02-2023 [14:22] - Tezeusz | Link:

@sake3
Dlatego już nie ma gdzie publikować swoich agitek, stracił blogi. Dlaczego tutaj sra pisałem cytujac jego słowa i wszystko jasne. Admin mu czyni łaskę że  jeszcze nie wypiedzielił na zbity pysk jak to uczynili inni.

Obrazek użytkownika Pers

06-02-2023 [17:30] - Pers | Link:

@sake
PAP jest tak samo wiarygodna jak radio Kijow.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-02-2023 [18:08] - Tezeusz | Link:

@Pers
Twoja wiarygidność została ujawniona i ośmieszona..

Obrazek użytkownika sake3

06-02-2023 [18:49] - sake3 | Link:

@Tezeusz ......Dla pana @Pers wszystko co polskie jest niewiarygodne czy niepotrzebne.Czy chciałby zastąpić PAP? Pewnie kremlowskimi agitkami? Jak widzi Polskę bez własnej agencji prasowej?Jako Polskę chyba nie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-02-2023 [18:55] - Tezeusz | Link:

@sake3
Co do kremlowskich agitek tego kogoś to juz oceniają specjaliści, mają wiedzę, ja nie posiadam możliwości .....

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-02-2023 [11:10] - Tezeusz | Link:

@sake3
"chciałam zwrócić uwagę,że coraz więcej portali sieje rosyjską propagandę,chodzi o youtub"
I nie tylko pisałem już o tym m in w :
https://dziennikarzobywatelski...

Co może zrobić Polak patriota gdy natrafi na takie antypolskie materiały? zgłasza do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego  linkiem już podawanym.
https://form.abw.gov.pl/fm/for...

To nie donoszenie a obowiązek patriotyczny - dlaczego ? wyjaśnienie jest ujęte w materiale z mego bloga i :
https://naszeblogi.pl/65357-je...

Ja swój obywatelski obowiązek patrioty spełniam..nawet w stosunku do " berecików ścierwoneonowych zrytych propagandą"
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-02-2023 [19:18] - Tezeusz | Link:

Na slowo roSSja niektórzy  scierwoneonowi dostają orgazmu ze smrodem gówna bandyty putlerka..

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-02-2023 [14:10] - Tezeusz | Link:

26 stycznia USA uznały Grupę Wagnera za transnarodową organizację przestępczą oraz objęły sankcjami związane z nią podmioty.
 Al-Kaida, Państwo Islamskie - teraz Grupa Wagnera. Wielka Brytania: to organizacja terrorystyczna
Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych pracuje nad formalnym uznaniem za organizację terrorystyczną Grupy Wagnera, czyli rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej, która odgrywa ważną rolę w wojnie na Ukrainie - poinformował dziennik "Daily Telegraph". 26 stycznia USA uznały Grupę Wagnera za transnarodową organizację przestępczą oraz objęły sankcjami związane z nią podmioty.
https://niezalezna.pl/473882-a...

RoSSja faszystowska państwem terrorystycznym - BRAWO !

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

04-02-2023 [21:11] - Siberian Husky Dog | Link:

Rosjanie stracili prawdziwe militarne złoto

Siły Zbrojne Ukrainy pokazały efekt uderzenia w system Tor-M2, pocisku dostarczonego Siłom przez jeden z krajów NATO. To pierwsza udokumentowana strata rosyjskiej technologii przeznaczonej do ochrony Arktyki

W sieci pojawił się nowy materiał filmowy, na którym możemy zobaczyć efekt uderzenia w rosyjski system Tor-M2 pocisku dostarczonego Siłom Zbrojnym Ukrainy przez jeden z krajów NATO. Mamy tu do czynienia z wyjątkowym pojazdem, który powstał z myślą o obronie Arktyki.
Pancerz przeciwlotniczego Tor-M2DT, czyli systemu który przeznaczony jest do zwalczania środków uderzenia powietrznego na bliskim dystansie, został przebity na wylot. Pocisk nie tylko poczynił ogromne spustoszenie wewnątrz pojazdu i zabił załogę, ale również doprowadził do pożaru i całkowitego zniszczenia systemu

Siły Zbrojne Ukrainy użyły do eliminacji systemu Tor, inteligentnych pocisków nowej generacji o nazwie M982 Excalibur. Wyposażone są one w GPS i wykorzystują sygnał satelitarny do naprowadzania się na wskazane cele.
Jak twierdzą przedstawiciele NATO, 92% pocisków tego typu uderzała w cel z dokładnością do 4 metrów i oferują zasięg do 70 kilometrów. W Ukrainie pojawia się coraz więcej pocisków M982 Excalibur, które idealnie sprawdzają się do neutralizacji tego typu rosyjskiej broni.
https://twitter.com/i/status/1621559306045849600
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-02-2023 [14:29] - Tezeusz | Link:

Po dostarczeniu rakiet dalekiego zasięgu przez USA Ukrainie- roSSyjska Flota Czarnomorska bul..bul...bul jak " Kursk" nawodne staną się podwodne...Pójdą na dno jak blog Toy toya.

Obrazek użytkownika u2

04-02-2023 [14:57] - u2 | Link:

Po dostarczeniu rakiet dalekiego zasięgu przez USA Ukrainie

Dlatego hamerykanie ich nie dostarczają. Kilka razy przytaczałem wizje wojny światowej. Było tam, że Chiny zaatakują Rosję i wtedy się zacznie. Czyli albo kacapy wykorzystają swój ostatni "atut" broń jądrową i wtedy Chiny będą musiały wkroczyć, albo kacapy dostaną jeszcze większego kopa bronią konwencjonalną od walecznych Ukropów i Chiny również wkroczą. Tak czy siak wojna światowa niechybnie wybuchnie. Ba, moim skromnym zdaniem już trwa.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

04-02-2023 [21:06] - Siberian Husky Dog | Link:

Po rozkazie Prezydenta Bidena zestrzelono chiński szpiegowski balon

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

04-02-2023 [20:05] - Siberian Husky Dog | Link:

„Wstydzę się, że jestem Rosjaninem” – mówi Depardieu i prosi Francję o... status uchodźcy

https://www.fronda.pl/a/Wstydze-sie-ze-jestem-Rosjaninem-mowi-Depardieu-i-prosi-Francje-o-status-uchodzcy,210983.html

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

04-02-2023 [21:58] - Siberian Husky Dog | Link:

Kojarzycie gościa, który paradował z czaszką ukraińskiego żołnierza z Azowstal?
Ktoś postrzelił go w głowę

https://pbs.twimg.com/media/FoIbMxpXwAEiFK_?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika gość z drogi

11-02-2023 [13:09] - gość z drogi | Link:

masz rację,  podobnie i ja to tak odebrałam 
pozdrowienia z drogi Zycia

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-02-2023 [08:31] - Tezeusz | Link:

Scierwoneonek sieje roSSyjską propagandą wprost oto przykład :
https://alfax-2020.neon24.org/...

Obywatelski obowiązek, z tego co czytam w internecie o NEonku- spełniony !, wielu go spełniło powiadamiając kogo trzeba. Wielu także czytelnikom taka postawa ścierwoneonka  jak widać się nie podoba. A Opara wiele razy ostrzegał, że portal może być zlikwidowany..... i pewno będzie.... a @ Pers już o tym wie dlatego dał dyla z przestrachu....Oby ta likwidacja tego antypolskiego portalika nastąpiła jak najszybciej.

Obrazek użytkownika Ijontichy

05-02-2023 [08:51] - Ijontichy | Link:

Nasz były bloger@ kemir ma odpowiedź: 

https://www.salon24.pl/u/okop/1281607,slon-w-ciasnym-pokoju

Umiesz czytac?
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-02-2023 [15:21] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
Są dwie możliwości:
1. Długotrwały konflikt ukraińsko - ruski podobnie jak izraelsko - palestynski, ktory będzie się ciągnął latami.albo
2 Drugi Afganistan dla Rosji.

Nie mozna zapominać, ze Rosja posiada bron " ultima ratio" czyli broń atomową i tu jest problem.
Dla mnie model - Izrael wschodu Europy jest bardziej prawdopodobny.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-02-2023 [10:34] - Tezeusz | Link:

@rolnik z mazur
"2 Drugi Afganistan dla Rosji."
Tutaj bym się z tobą zgodził.....