Logika wojny jest nieubłagana i mordercza

Nocny atak Izraela na obiekty wojskowe w Iranie jest konsekwencją polityki zagranicznej Teheranu. Być może ten atak zmusi kierownictwo kraju do ponownego rozważenia swoich poglądów na pomoc wojskową dla Federacji Rosyjskiej.Zakład wojskowy w Isfahanie, trzecim do co wielkości mieście Iranu, był w sobotę wieczorem celem ataku dronów - poinformowały irańskie media, powołując się na ministerstwo obrony w Teheranie 
Według dziennikarzy The New York Times przedstawiciele Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej oskarżyli Izrael o atak i obiecali odwet na izraelskich statkach naftowych.Według "The Jerusalem Post" operacja ataku dronów na irańskie instalacje to sukces zachodnich wywiadów. Według informatorów dziennika Isfahan zaatakował Mossad (izraelski wywiad) wraz z partnerami. 
Zawoalowane groźby ataku na obiekty nuklearne Iranu, swojego odwiecznego wroga, Izrael wysuwa od dawna. Ma je zrealizować jeśli uzna, że dyplomacja światowych mocarstw z Teheranem jest ślepą uliczką.

Do nocnego ataku na Twitterze odniósł się doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. "Logika wojny jest nieubłagana i mordercza. Surowo obciąża agresorów i wspólników. Panika w Rosji — niekończąca się mobilizacja, obrona przeciwrakietowa w Moskwie, okopy oddalone o 1000 km, przygotowanie schronów"

To, co dzieje się w Iranie, można nazwać jedynie konsekwencjami ich polityki. Być może w inny sposób skierują swoje wsparcie do krajów terrorystycznych i nie będą pomagać zbrodniczej Rosji w popełnianiu bestialskich zbrodni
Wiadomo, że Rosja żebrajac gdzie tylko się da stara się pozyskać od Iranu broń, której im brakuje jak pociski balistyczne, drony szturmowe Szahed i inną broń.Iran ma praktycznie samych wrogów w regionie, więc miejmy nadzieję, że ten kraj zmieni swój wektor polityczny na bardziej cywilizowany.
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-01-2023 [20:47] - Ula Ujejska | Link:

Jeden atak nie zmusi Irańczyków do niczego. Tylko brutalna siła wielokrotnie zastosowana, jak wobec ruskich zbrodniarzy zadziała odstraszająco plus amerykańskie sankcje.

Obrazek użytkownika Ryan

29-01-2023 [21:03] - Ryan | Link:

W/g izraelskiej prasy,produkcja dronów w Iraku spadnie o 50% w najbliższych 9 m-cach.To skutek zniszczeń "dachu" jak pisze rosyjska i irańska prasa

Obrazek użytkownika RinoCeronte

30-01-2023 [08:09] - RinoCeronte | Link:

Skrzypek na dachu? 

Obrazek użytkownika Pers

29-01-2023 [22:36] - Pers | Link:

@r-jasiu
//Nocny atak Izraela na obiekty wojskowe w Iranie jest konsekwencją polityki zagranicznej Teheranu.//
To dokładnie tak samo jak rosyjska operacja specjalna na Ukrainie.

Ale rozumiem twoją słabość do Izraela.
Jak fikną bardziej to Persowie zrobią im jesień średniowiecza.

Obrazek użytkownika Maverick

30-01-2023 [01:56] - Maverick | Link:

Każde imperium prędzej czy później upadnie:

https://www.youtube.com/watch?...