RoSSyjska armia z HIV/AIDS, syfilisem, gruźlicą

Grupa Wagnera. Kim są?
Grupa Wagnera to działająca od 2014 r. firma oferująca usługi wojskowych najemników. Półlegalna organizacja działa głównie na zlecenie Kremla i jest zazwyczaj wysyłana w miejsca, gdzie oficjalnie rosyjskiej armii nie powinno być.
Wagnerowcy trafiają do różnych stref konfliktu na świecie, aby podsycać przemoc, destabilizować i plądrować regiony, w których się znajdują. Właścicielem Grupy Wagnera jest Jewgienij Prigożyn, rosyjski biznesmen i bliski współpracownik Władimira Putina. Wagnerowcy walczą po stronie Rosji w Ukrainie. Znajduje się tam do 50 tys. ludzi z tej formacji, wobec czego stała się ona kluczowym elementem kampanii Putina. Grupa Wagnera od pewnego czasu rozpaczliwie poszukuje jednak nowych członków. Jak się okazuje, nabór do grupy odbywa się już nie tylko w więzieniach. Ogłoszenia o rekrutacji pojawiły się na przystankach autobusowych oraz w firmach ochroniarskich.

300 wagnerowców trafiło do szpitala pod Ługańskiem. Lekarze odmawiają ich leczenia. "HIV/AIDS, syfilis..." - na to chorują
Trzystu rannych najemników z rosyjskiej Grupy Wagnera trafiło do szpitala pod Ługańskiem, większość jest nosicielami różnych chorób; lekarze odmawiają udzielania im pomocy - podał w niedzielę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w komunikacie.
"Do szpitala miejskiego nr 15. w miejscowości Juwiłejne w obwodzie ługańskim przewieziono do 300 najemników tzw. Grupy Wagnera. Jako że większość z nich jest nosicielami takich chorób, jak HIV/AIDS, syfilis, gruźlica i zapalenie płuc, lekarze odmawiają udzielania im pomocy medycznej" - głosi oświadczenie sztabu.

Grupa Wagnera prowadzi werbunek na wojnę z Ukrainą w rosyjskich zakładach karnych; część chorób, które wymienia Sztab Generalny może być wynikiem warunków w więzieniach. Początkowo informowano też, że najemnicy nie werbują więźniów skazanych za narkotyki, później jednak pojawiły się doniesienia, iż również oni trafiają na front. Cmentarz wagnerowców rozrósł się dramatycznie.  Zdjęcia satelitarne, wykonane 24 stycznia i opublikowane przez dziennikarzy "The New York Times", pokazują 170 miejsc pochówku żołnierzy z Grupy Wagnera. To prawie siedmiokrotnie więcej niż dwa miesiące wcześniej, co obrazuje zastraszające tempo, w jakim giną najemnicy Prigożyna podczas walk w Ukrainie.

Skazańcy, których dziesiątki tysięcy zwerbował Prigożyn, często są wykorzystywani w pierwszej fali ataku — według ukraińskich urzędników aż 80 proc. z nich ginie. Za nimi powinni podążać bardziej doświadczeni bojownicy, wyposażeni w termowizory i noktowizory. Jeśli siłom Wagnera uda się zająć pozycję, wsparcie artyleryjskie pozwala im na okopanie się i umocnienie pozycji. Słabą stroną Rosjan jest brak koordynacji między Grupą Wagnera a regularną armią — twierdzą autorzy raportu.

Wojska Ukrainy odpierają ataki tych bandytów zabijając ich setkami. To tzw "mięso armatnie bandyty putina" zle wyszkolone, żle uzbrojone, pijane pod wpływem narkotyków - to zwykła banda ludobójców straceńców. Taki obraz roSSyjskiego miru kreują ci ludobójcy na świecie.

Tak w rzeczywistości  wygląda bandycka armia bandyty putina. Armia złodziei, morderców, gwałcicieli i ludobójców nie posiadających ludzkich odruchów. To zbroja bandycka grupa przestępcza i tak powinna być traktowana jako mordercy złapani na gorącym uczynku z adekwatna karą za czyny wykonaną w sądach polowych.

Żródło :
https://dziennikarzobywatelski...
https://niezalezna.pl/473130-3...
https://wiadomosci.onet.pl/swi...
https://www.gazetaprawna.pl/ma...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

29-01-2023 [10:53] - u2 | Link:

Lekarze odmawiają ich leczenia. "HIV/AIDS, syfilis..." - na to chorują

Celowo ich kacapy wysyłają na front. To takie żywe bomby biologiczne, tykające aby wybuchnąć epidemią.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-01-2023 [10:55] - Tezeusz | Link:

Tak wygląda właśnie rasiystowskie ludobójstwo ! Po co ponosić koszty penitencjarne i hospitalizacyjne/medyczne ? Wysłać na front jako mięso armatnie ! Niech zdycha na miejscu od kul albo niech zdycha bez opieki porzucone w szpitalach ! To naśladownictwo hitlerowskiej polityki eutanazji całych narodów, poczynając od Żydów ! Putler nie robi nic innego niż jego wzorzec i patron - Hitler ! Jest zbyt tępy żeby samemu coś wymyślić !

Obrazek użytkownika zbychbor

29-01-2023 [15:19] - zbychbor | Link:

Nie to co Ukry. Na Wołyniu ponad 150 pomysłów

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-01-2023 [16:14] - Tezeusz | Link:

@ zbych...rus
Faktycznie twoje komentarze nie tylko debilne ale chyba jak spod budki z piwem..Co za palant !

Obrazek użytkownika smieciu

29-01-2023 [15:50] - smieciu | Link:

Według tej stronki, Ukraina w 2020 miała najwyższy w Europie odsetek mieszkańców zarażonych chorobami wenerycznymi. Zaraz za USA i na podobnym poziomie co Litwa, Estonia, Łotwa, Białoruś i Rosja. Następne w kolejce, Bułgaria i Niemcy, już wyraźnie niższy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-01-2023 [16:00] - Tezeusz | Link:

 Ta strona to made in kacapia 

Obrazek użytkownika sake3

29-01-2023 [17:44] - sake3 | Link:

@smieciu.......Tak ,tak Rosja ma też najmniejszy wskaźnik alkoholizmu w świecie.

Obrazek użytkownika smieciu

29-01-2023 [18:27] - smieciu | Link:

@sake
Czyżby?
Wracając jednak do Ukrainy to ta nie ma dobrej passy. Syfilis ma się dobrze ale i AIDS także. AIDS na Ukrainie ma nawet swoją wiki. Aczkolwiek dane są dość stare. No ale przynajmniej z czasów kiedy nikt nie miał potrzeby nimi manipulować. A wynika z nich że AIDS miał się tam dobrze. Choć gwoli sprawiedliwości trzeba dodać że według mapki więcej jest go na wschodzie i południu niż na zachodzie Ukrainy.
Tak czy siak Ukraina nie jest tym czym się ludziom wydaje.
Naprawdę niesamowite jest to orwellowskie przestawienie mózgu jakie odbyło się dzięki Putinowi. Zanim najechał na Ukrainę ta była typowym albo i gorszym syfem trzeciego świata.
Po tym jak najechał stała się krajem honoru, czystości moralnej oraz państwowej uczciwości.
Bo chyba sake nie masz wątpliwości co do wysokich standardów moralnych rządu ukraińskiego?

Obrazek użytkownika sake3

29-01-2023 [18:42] - sake3 | Link:

@smieciu........Nie jestem zbliżona do kół rządowych Ukrainy więc nie mogę ocenić ocenić ich standardów moralnych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-01-2023 [18:56] - Tezeusz | Link:

@śmieciu
"Wracając jednak do Ukrainy to ta nie ma dobrej passy. Syfilis ma się dobrze"

Skąd wiesz załapałeś, biedaczek, to uważaj sam odpadnie albo amputacja i będziesz piał po kacapsku cieniutko ...

Obrazek użytkownika smieciu

29-01-2023 [19:17] - smieciu | Link:

@Tezeusz
Tak jak ciągle piszę. W tej wojnie najważniejsza jest propaganda. Stąd moje uwagi. Nie ma sensu trzymać żadnej ze stron gdyż wedle wszelkich danych są jedną i tą samą stroną.
Mamy obecnie do czynienia ze zmasowanym atakiem medialnym gdzie Ukraina gra niemal jakiegoś świętego a Rosja jest jakąś diabelską kreacją. Tyle że jeszcze rok temu było tam tak bardzo podobnie.
Na każdym poziomie. Czy poziomie syfilisu. Czy poziomie korupcji i brudnych interesów.
Nagle jednak kazano nam uwierzyć że jedni są dobrzy a drudzy źli. Przy czym znów i jedni i drudzy mają bardzo sprawne machiny medialne, których produkcje ludzie analogicznie podobnie bezproblemowo łykają. Putin kreuje się na zło i ludzie bezkrytycznie przyjmują każdą idiotyczną wrzutkę produkowaną w Rosji mającą pokazywać Putina czy Zacharową jako głupawych, zdegenerowanych władzą przedstawicieli upadającego imperium. Podczas kiedy ukraińska machina medialna kreuje Zełenskiego na sługę narodu ukraińskiego.
Skala przegięcia, manipulacji, bezsensu jest znów taka sama. Tylko jakby przesadzona w dwie przeciwne strony.
Piszę więc po to by może dotarło że ludzie patrzą na to samo. Ten sam byt. Który każe się oglądać z dwóch analogicznie fałszywych stron.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-01-2023 [19:21] - Tezeusz | Link:

@ Smieciu co ty pitolisz za wierutne bajki... Ukraina została napadnięta przez bandycką roSSje, mordowane są dzieci, kobiety, niszczone całe miasta przez zwyrodnialców roSSyjsko faszystowskiej bandy ludobójców to eksterminacja narodu Ukraińskiego przez skurwieli... a ty piepszysz farmazony jak potłuczony spod budki z piwem...Albo faktycznie masz coś z głową albo troll osranego bandyty putlerka...nie bądż takim palantem na jakiego się kreujesz.
"Ukraina. Wojna czy Farsa?" - farsą to jak wynika z twoich poglądów stałeś się ty.... wstyd !
 

Obrazek użytkownika smieciu

29-01-2023 [19:41] - smieciu | Link:

Jeszcze do tego wrócę. Narazie tylko kolejny raz sugeruję że skoro oba byty był w istocie tak podobne to może jednak są tym samym i prowadzą tą wojnę wspólnie. Takie podejście do tego „konfliktu” wiele rzeczy wyjaśnia. Pozwala na powrót do stanu z przed roku kiedy Putin nie był głupawym, nie rozumiejącym polityki ani wojny zdegenerowanym umysłowo carem. A Zełenski, był zwykłym aktorem grającym w pisanej dla niego sztuce.
Takie podejście sprawia że nie musimy skręcać swoich zwojów mózgowych by tłumaczyć ewidentne bezsensy. W takim podejściu role pozostają te same. Putin nie oszalał tylko przeprowadza wyrachowaną, diabelską ale jednak inteligentną grę. Podczas kiedy Zełenski wciąż jest aktorem w pisanej dla niego sztuce.
Putin rzuca na śmierć Rosjan. A Zełenski odgrywa swoją rolę w celu rzucenia na śmierć Ukraińców.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-01-2023 [20:08] - Tezeusz | Link:

@śmieć
"Takie podejście sprawia że nie musimy skręcać swoich zwojów mózgowych by tłumaczyć ewidentne bezsen"

Jakie ty masz zwoje mózgowe ?  żadne  takie sowieckie śmieci na pewno  ich nie mają. Lecz się na nogi bo na glowę już za późno..delikatnie napiszę...wyjątkowo delikatnie..Co za palant !

Obrazek użytkownika sake3

29-01-2023 [19:39] - sake3 | Link:

@smieciu.....Przecież nikt panu nie przeszkadza przedstawiać pani Zacharowej jako heroiny walczącej o dobry wizerunek Rosji czy Putina.Proszę podać jako przykład jej wystąpienia,wypowiedzi choćby w programach telewizji Rassija1. Jakość tych programów jest okropna a zachowanie prowadzących i ich gości w studio skandaliczne,ale skoro pan ma inne zdanie proszę o tym przekonać.

Obrazek użytkownika smieciu

29-01-2023 [19:49] - smieciu | Link:

@sake
Ale właśnie wyżej napisałem o działaniu ruskiej machiny propagandowej.
Te programy są skandaliczne celowo. Sami kreują się na kłamców i degeneratów! Robią to samo co Zełenski tylko w drugą stronę. Propaganda Ruska i Ukraińska jest tak samo nachalna. Tak samo przegięta. Tak samo fałszywa.
Po prostu tak samo nie pokazuje prawdy.
Owszem Putin nie jest dobry - ale nie na tym polega fałsz jego propagandy. W tej ruskiej propagandzie chodzi o to by przedstawić go jako szaleńca. Samotnego dogorywającego cara, który nie panuje nad sytuacją w swoim imperium głupawych degeneratów.
Podczas kiedy, jak uważam, panuje doskonale. I co ważniejsze nie jest sam. Nie jest zdemoralizowanym carem. Ale częścią światowego spisku a cała ta propaganda ma na celu sprawienie by ludzie nim nie myśleli. By im się wydawało że to tylko sam jeden Putin i że wystarczy pchnąć trochę czołgów by zakończyć sprawę.

Obrazek użytkownika sake3

29-01-2023 [21:12] - sake3 | Link:

@smieciu.....Propaganda nie ma pokazywać prawdy,ma obowiązek wyolbrzymiać albo pomniejszać wizerunki,sukcesy,działania.Putin jednak w rosyjskiej propagandzie nie jest przedstawiany jako szaleniec i nim zresztą nie jest.To nie psychopata a wyrafinowany gracz,dalekowzroczny tyle,że bezwzględny.To nie człowiek którego choroba ma usprawiedliwiać i dlatego jest niebezpieczny.Pisałam to zresztą wczoraj na blogu u pana Kokosa. Putin to psycholog który chce pociagac za wszystkie sznurki a studio ,,60 minut '' ma pokazywać jego potęgę.Używa wszystkich możliwych środków nawet stworzył fikcyjną Moskiewską Cerkiew Prawosławną z jakimś podejrzanym osobnikiem jak patriarchą.Nie panuje doskonale bo jest jednak zdemoralizowany likwidując wokół wszystkich przeszkadzających. Zreesztą nie wiem co pan uważa za panowanie doskonałe.Dziwne samobójstwa,dziwne upadki samolotów.O jego demoralizacji świadczy fakt jak zachował się po katastrofie okrętu podwodnego ,,Kursk.''Nie jest częścią światowego spisku,on sam razem ze swoimi doradcami i ideologami te spiski tworzy. Studio Rassija1 ma na celu odsunięcie od niego nazwy ,,ludobójca''.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-01-2023 [07:38] - Tezeusz | Link:

@sake3
Za @śmieciem rus...ciągnie się smród nie tylko komuszego szamba ale i gówna osranego bandyty putlerka ciągnie się to gówno jak jemu podobnych ścierwoneonowych szamb rus 24...tak nam tutaj znanych @persów, zdzichów i temu podobnych.

 

Obrazek użytkownika sake3

30-01-2023 [08:01] - sake3 | Link:

@Tezeusz.....Ja nie oceniam pana @smieciu tak surowo.Jak każdy z nas ma prawo do własnych przekonań i własnej interpretacji faktów.To właśnie decyduje o możliwościach i sensie dyskusji.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-01-2023 [08:25] - Tezeusz | Link:

@ sake3
Masz do tego prawo oceniać każdego według siebie. Ale mamy prawdziwą wojnę jesteśmy państwem przyfrontowym, atakowane są nasze granice w tej sytuacji wróg jest wrogiem i się ujainia np. w internencie poprzez swoje postawy. Prezentowane takie wrogie Polsce postawy to juz w wielu przypadkach nie wolna dyskusja - pisałem o tym z przykładami..
https://naszeblogi.pl/64773-je...

Może i "ostro" i bardzo dobitnie oceniam takie postawy tych osób ale czyż istnieje inna możliwość ich potępienia skoro " delikatna" dyskusja z taki ludżmi spełzają na niczym ! zobacz dyskusje @ wielkopolskeigo, @ Persa, @ śmeiciu, @ Mavericków i innych....Oni maja swoje argumenty..sowieckie. Na moim blogu NIE są przeze mnie tolerowane. Komu to się nie podoba omija mój blog..proste.
 

Obrazek użytkownika sake3

30-01-2023 [09:07] - sake3 | Link:

@Tezeusz.......Czy to do mnie kieruje pan słowa-,,komu się nie podoba omija mój blog,proste''....Jeżeli wszyscy będziemy mówić jednym głosem,nie zwracając uwagi na inne zdania czy krytykę,uspokojeni pozorną akceptacją nie będziemy mieli realnego spojrzenia na fakty Rozbicie termometru nie oznacza ustąpienia gorączki.Eliminacja głosów przeciwnych nie spowoduje że będziemy jednomyślni i że przeciwnika już nie ma.Dlatego i głosy przeciwników powinny być dopuszczane chocby dlatego,żeby udowodnić swoje racje.Panowie @Pers,@Maverick,@Wielkopolski zresztą oprócz złośliwości nic ciekawego do dyskusji nie wnoszą,pan@smieciu przynajmniej się stara.Jeśli natomiast wyraża pan życzenie bn pana blog omijała,no cóż zastosuję się.

Obrazek użytkownika Pers

30-01-2023 [09:50] - Pers | Link:

@sake
//Panowie @Pers,@Maverick,@Wielkopolski zresztą oprócz złośliwości nic ciekawego do dyskusji nie wnoszą//
Dla ciebie ciekawe jest tylko to co powiedzą w maglu.
A jak spytam o twoj "autorytet" to nie potrafisz odpowiedzieć.

Obrazek użytkownika sake3

30-01-2023 [10:51] - sake3 | Link:

@Pers......Przecież pan nigdy mnie nie pytał jakie są moje autorytety. czy to w życiu , w polityce, na NB. Pan potrafi tylko złośliwie oceniać moją inteligencję rozmiarami obuwia,albo nazywać maglarką.Prosze zadać sobie nieco trudu czy choć jeden pański wpis nie miał na celu poniżanie mnie.Proszę też wskazać choć jeden mój wpis w którym bym się to ja zachowywała tak samo jak pan.

Obrazek użytkownika Pers

30-01-2023 [11:35] - Pers | Link:

@sake
//Przecież pan nigdy mnie nie pytał jakie są moje autorytety//
Albo znowu kłamiesz albo skleroza.
Kłamstwa juz ci udowadniałem.
Ja mogę znaleźć ten komentarz.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-01-2023 [13:05] - Tezeusz | Link:

@Pers
A tobie udowodniono co ? chamstwo, chanstwo, chamstwo ..manipulacje...dowody ?  brak kultury także i co jeszcze ? nie oceniam twoją tfuuuurrrcczzooośc od tego są specjaliści. Oni to już odpowiednio ujmą . Normalka.

Obrazek użytkownika sake3

30-01-2023 [13:14] - sake3 | Link:

@Pers....Proszę bardzo przytoczyć.Na sklerozę u mnie grubo za wczesnie,klamstwem się nigdy nie posługiwałam a pana nigdy nie uraziłam,nawiasem mówiąc chyba jako jedyna na portalu uprzejmie traktując.To co pan uważa za kłamstwo może wcale kłamstwem nie być,a tylko innym poglądem.Czas wreszcie dostrzec różnicę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-01-2023 [13:29] - Tezeusz | Link:

@sake3
Nikt tutaj nie obraża @Persa, Pers za to obraża i wyzywa nawet wulgarnie nas, fakty opisane w 6 materialach.

Obrazek użytkownika Jabe

30-01-2023 [17:40] - Jabe | Link:

Obrazek użytkownika sake3

30-01-2023 [21:06] - sake3 | Link:

A nie jest?

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-01-2023 [11:07] - Tezeusz | Link:

@ Pers
Twój autorytet jest opisany w detalach oto on :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

Nic dodać nic ująć same fakty ! Masz problem ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-01-2023 [11:09] - Tezeusz | Link:

@ sake 3
"wyraża pan życzenie bn pana blog omijała,no cóż zastosuję się."
Te słowa kierowałem do @ śmiecia, @ Persa, @ Mavericka, @ wielkopolskiego....

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-01-2023 [16:17] - Tezeusz | Link:

Według prawa wojennego wagnerowcy nie są żadnymi żołnierzami tylko płatnymi mordercami dokonującymi zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości. W stanie wojny egzekucja na miejscu. Szkoda na nich amunicji. Powiesić.Fundacja pani ochojjskiej niech się tym zajmie.