Krysia Trześniewska, 14-letnia Polka z Zamościa

Zamordowana w niemieckim obozie śmierci KL Auschwitz.
Zarejestrowana jako więźniarka polityczna!!
Numer obozowy 27129.
Zdjęcia wykonane podczas rejestracji.
To się w głowie nie mieści...

Naziści zamordowali Czesławę Kwokę, polską katoliczkę, w 1943 roku w Auschwitz.
Według fotografa, zanim wykonano to zdjęcie, dziewczyna osuszyła łzy i krew z rozcięcia na wardze

W dzisiejszym dniu PAMIĘTAJMY o "Małym Auschwitz"-Niemieckim Obozie Śmierci dla Polskich Dzieci w Łodzi.
Niemcy dokonywali w nim nieludzkich ZBRODNI które przerażały nawet Żydów z "Litzmannstadt Ghetto".
 To nigdy nie może się powtórzyć.

Dziś 78. rocznica oswobodzenia Auschwitz – największej w dziejach fabryki ludzkiego zła. Ofiarom tego piekła jesteśmy winni wieczną pamięć.
Niemieckim katom zaś – wieczne potępienie.

ps.
Z tym sowieckim „wyzwoleniem” Auschwitz to trochę mitologia. Większość SS-manów ewakuowała się przed 27 stycznia. Scena w dokumencie „Kronika wyzwolenia obozu” - Sowieci wchodzą do obozu i rzekomo więźniowie witają ich jak wyzwolicieli, to propaganda, nakręcona kilka dni później.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

27-01-2023 [22:13] - RinoCeronte | Link:

Daj Pan spokój z tymi nazistami Mr Ryan. Po prost niemieccy dranie...

Obrazek użytkownika Ryan

27-01-2023 [22:29] - Ryan | Link:

Co racja to racja
To NIEMCY

Obrazek użytkownika u2

27-01-2023 [22:17] - u2 | Link:

Naziści zamordowali Czesławę Kwokę

Ano, naziści, czyli Niemcy, zastrzykiem fenolu :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

13 grudnia 1942 roku Czesława Kwoka trafiła do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau[1] razem z matką, Katarzyną Kwoką (numer obozowy: 26946[5]), pierwszym transportem z obozu przesiedleńczego w Zamościu, w którym znajdowało się 318 kobiet i dziewcząt[10]. Łącznie z obozu przesiedleńczego w Zamościu na przełomie 1942 i 1943 roku do Auschwitz skierowano trzy transporty więźniów, w których znajdowało się około półtora tysiąca osób, w tym około sto pięćdziesięcioro dzieci[11][12]. Z uwagi na braki w dokumentacji ich liczba jest trudna do ustalenia. Wedle innych szacunków liczba dzieci, przewiezionych z Zamościa do Auschwitz, mogła wynosić około dwustu[6].

Czesława Kwoka została zabita zastrzykiem fenolu 12 marca 1943 roku[12]. Jej świadectwo śmierci zostało wystawione 23 marca 1943 roku[3].

Katarzyna Kwoka również zginęła w Auschwitz 18 lutego 1943 roku[5].