Straty roSSjan od początku wojny: Dane porażają!

Rosjanie ponoszą na Ukrainie ogromne straty. Ponad 188 tys. żołnierzy zabitych
Od 24 lutego, czyli od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, armia agresora straciła już  188 tys- poinformował w czwartek w porannym komunikacie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Ponadto, jak czytamy w zestawieniu opublikowanym na Facebooku przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, siły rosyjskie straciły już m.in.
3003 czołgi,
5981 pojazdów opancerzonych,
1978 systemów artyleryjskich,
283 samoloty,
267 śmigłowców
2051 systemów artyleryjskich
1844 drony
6108 pojazdów opancerzonych.

Wojna na Ukrainie to klęska Władimira Putina
Putin już poniósł porażkę, ponieważ inwazja na Ukrainę okazała się poważnym strategicznym błędem Kremla. Rosja straciła w tej wojnie około połowy wszystkich swoich czołgów i większość precyzyjnych pocisków rakietowych - oznajmił na początku listopada amerykański wiceminister obrony ds. politycznych Colin Kahl.
Przed rozpoczęciem inwazji Rosjanie uważali, że zajęcie Ukrainy potrwa maksymalnie trzy dni. Jak się jednak okazało, siły ukraińskie potrafiły postawić silny opór, a aktualnie przeprowadzają wiele akcji kontrofensywnych, wypierając Rosjan z kolejnych miejscowości.
Na Ukrainie zginęło więcej rosyjskich żołnierzy, niż podczas inwazji Związku Radzieckiego na Afganistan w latach 80. XX wieku. Rosja wyjdzie z tej wojny słabsza, niż była przed rozpoczęciem agresji - podkreślał Kahl.

Powyższe dane dobitnie pokazują, że rosyjska agresja na Ukrainę została okupiona stratami, których tamtejsze wojsko nie widziało od kilkudziesięciu lat, a dokładniej mówiąc od czasów II wojny światowej. Od tamtego czasu straty o podobnej skali, choć też znacznie mniejsze niż w Ukrainie, Moskwa zaliczyła jedynie w trakcie wojny w Afganistanie w latach 80. ubiegłego wieku. Wg oficjalnych rosyjskich danych w tamtym konflikcie zginęło niemal 15 tys. żołnierzy, a ponad 50 tys. zostało rannych.

Żródło :
https://i.pl/rosjanie-stracili...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2023 [08:24] - Tezeusz | Link:

Te liczby strat sowieckiej faszystowskiej roSSji mówią same za siebie. Ukraina wspierana najnowszym sprzętem NATO bije "kolosa na glinianych nogach" Klęska roSSjan nie tylko militarna ale wizerunkowa na całym świecie to koniec mitu 2 Armii Świata, to koniec mitu roSSji cywilizowanej a początek a może tylko kontynuacja roSSji bandyckiej kałmuckiej...

Obrazek użytkownika Pers

22-01-2023 [08:50] - Pers | Link:

Ponad 100 tyś... To klęska.
Słyszałem że Ukraińcy stracili tylko ok. 1200 żołnierzy i dwa czołgi.
Tak podawało Radio Bankowa.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2023 [09:15] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz a co ty straciłeś - podsumowanie :'
Blogi w : NEon24, Salon24, Niepoprawni, Nasze Blogi, Wolne Media..
swój blog z 60 tys wejść... i co jeszcze.. nie piszę o reputacji.... .ja wiem,że masz to głęboko w dooopppiiieee ale taki masz charakterek...i wiadomo po co tutaj jesteś ( zostałeś już skompromitowany w materialehttps://naszeblogi.pl/64030-ch... ), nie oceniam co wypisujesz w necie - to już jest robota fachowców...Mnie nic do tego.
A jak w ścierwoneonku org...gdyż ..pl już poszło... odblokują przez ciebie i innych zablokowane osoby to będzie bal...oj będzie....czekam !

Obrazek użytkownika Pers

22-01-2023 [09:22] - Pers | Link:

Na NEonie straciłem bloga?
Nie wiedziałem... :)))

A jak ci się teraz pałuje? :)))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2023 [12:37] - Tezeusz | Link:

Pałujemy sukcesywnie pozostałych rusofili codziennie i twoje komentarze @Rus...gówno
 
Ruszkiewicz zapomniałeś dodać swoich słów :
"Na przeprosiny nie licz, to ścierwo żydobanderowskie od Sakevycza a tacy nie mają honoru ani zdolności honorowej. To śmieci."
Taki z ciebie entelegent...od ścierwoneonowych chamów..

 

Obrazek użytkownika J z L

22-01-2023 [15:42] - J z L | Link:

pam..pers
a ja pamiętam (i pewnie ty pamiętasz) jak na Szambie 24.ru pewien żydosowiecki pedał 333 dni temu wojnę wygrał po raz pierwszy
Jak ten czas leci

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika Pers

22-01-2023 [17:47] - Pers | Link:

@joszek
Kiedy będziecie mieli światło?

Obrazek użytkownika Kocur1

24-01-2023 [10:34] - Kocur1 | Link:

I myslisz debilu, ze jestes taki zabawny, zamieszczajac ten durny i prymitywny wpis?? Okresla on ciebie znakomicie, ty zalosne, antypolskie gowno....

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2023 [11:52] - Tezeusz | Link:

@Kocur
Co można wymagać od prymitywnego toy toya ścierwoneonowego debila antypolskiego gówna.. ?

Obrazek użytkownika u2

22-01-2023 [08:56] - u2 | Link:

inwazja na Ukrainę okazała się poważnym strategicznym błędem Kremla

Pisałem przed kacapską inwazją, że wojna z Ukrainą to największy błąd Putlera. Z przyjaznego kraju zrobił sobie wroga. I to nie jest malutka Czeczenia, tylko wielomilionowy kraj.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2023 [09:34] - Tezeusz | Link:

Rosjanie już wiele razy podali Ukraińcom na tacy cele dla artylerii. Biały wywiad Ukrainy działa bardzo sprawnie, a Rosjanie wciąż nie nauczyli się, jak ważne jest zabezpieczenie kontrwywiadowcze. To o tyle dziwne, że Kreml na co dzień kontroluje niemal każdy aspekt życia swoich obywateli.
Rosja brutalnie zaatakowała Ukrainę 24 lutego 2022 roku. Od tego czasu ukraińskie wojska bohatersko się bronią, wykorzystując słabe punkty wroga. OSINT (ang. open-source intelligence), czyli biały wywiad, w dobie powszechnego dostępu do informacji ma ułatwione zadanie. Dzięki badaniu materiałów z rosyjskiej telewizji, prasy i mediów społecznościowych Ukraińcy nie tylko wiedzą, gdzie są rosyjskie oddziały, ale także znają ich przybliżoną wielkość, potencjalne straty, a nawet stan zdrowia żołnierzy.
Z białego wywiadu korzystają analitycy, dziennikarze i hobbyści, poszukujący informacji o wojnie. W wielu przypadkach jest to główne źródło danych, a osoby potrafiące poruszać się w środowisku pełnym informacji są na wagę złota. Dlatego właśnie, kiedy po upadku PRL przebudowywano polskie służby, w wielu przypadkach do współpracy zaproszono doświadczonych dziennikarzy, którzy zjedli zęby na przetwarzaniu informacji.
Ukraińcy potrafią bardzo umiejętnie korzystać z informacji, które udostępniają sami Rosjanie. Ci, mimo zakazów i prób cenzury mediów, nadal ochoczo dzielą się zdjęciami z frontu, bezpośredniego zaplecza, a nawet punktów etapowych, pełnych wyposażenia, amunicji i innych zapasów. Dotyczy to nie tylko szeregowych żołnierzy, ale także kremlowskich mediów.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2023 [09:40] - Tezeusz | Link:

ZWIASTUN KOLEJNEGO MATERIAŁU..
Według ocen amerykańskich Polska i 8 państw NATO przekaże Leopardy Ukrainie bez zgody Niemiec za to za zgodą USA. oprócz czołgów będą także samoloty, rakiety, artyleria, żywnośc, paliwa, medykamenty itp... Żołnierze Armii Ukraińskiej już sie szkolą w Polsce na Leopardach.
Na własne życzenie Niemiec państwa NATO będą sie zbroić w broń zakupowaną z USA i Korei Południowej montowaną w Polsce. Niemcy zostaną na marginesie tego interesu. Ukraina zostanie stowarzyszona z NATO a jej przemysł zbrojeniowy na czas odbudowy Ukrainy przenoszony jest do Polski i innych krajów NATO. Polska z Ukrainą gospodarczo i militarnie stanie się ( już się w oczach wielu stała ) potęgą nr 1 nie tylko militarną ale i gospodarczą w Europie.. a roSSja... to już karzełek powoli zdychający. Kto dostanie gigantyczną kasę na odbudowę Ukrainy .. USA, Polska i reszta zostanie dobrana...
Zmiany nieodwracalne w mentalności Polaków i Ukraińców już się dokonały są dla siebie bardzo pozytywne wręcz rodzinne. Pracują Ukraińcy w Polsce zakładają mieszane rodziny, otwierają swój biznes... to się dzieje na naszych oczach za zgodą i przyzwoleniem obu narodów w ramach integracji... To są zmiany nieodwracalne i bardzo pozytywne dla obu narodów...zmiany akceptowalne także przez postępowy świat.Na oczach świata budowała się przyjażń między Prezydentami Polski i Ukrainy. Polak na Ukrainie traktowany jest jak... bohater...to są fakty....Polski Policjant czy Strażak tulący i karmiacy Ukraińskie wystraszone i głodne dziecko na dworcu, takie obrazki obiegły świat.. Takie sceny i fakty podziwiali przywódcy świata..... Taka jest Polska taka jest prawdziwa przyjażń..miedzy narodami.
Gdyby nie Polska i jej determinacja całego narodu pewno Ukraina zalana została by się całkowicie krwią niewinnych ludzi bez możliwości obrony. I to ten waleczny naród wie i docenia...

RoSSja w ocenie przeciętnego Ukraińca to już morderca, gwałciciel, złodziej a do niedawna był taki przyjaciel...putlerek zdechlaczek zrobił wszystko by z przyjaciela zrobić dożywotniego wroga....idiota ! tak IDIOTA chory psychicznie bandyta..Ale to na kolejny materiał...

Obrazek użytkownika spike

22-01-2023 [10:33] - spike | Link:

Szkopy oszczędzają swoje Leopardy na inwazję na Polskę, o której mówi jedna z przepowiedni, Polska prawdopodobnie dzięki obecnemu zbrojeniu się, odeprze ten atak.
Czas pokaże, nie będzie on łaskawy dla kolaborantów Hitlera.

"Oredzie-sw-lucji-ku-przestrodze":
https://www.salon24.pl/u/spike...

Obrazek użytkownika Jabe

22-01-2023 [10:33] - Jabe | Link:

Polska z Ukrainą gospodarczo i militarnie stanie się (już się w oczach wielu stała) potęgą nr 1 nie tylko militarną ale i gospodarczą w Europie...

Bajoku, nie ma powodu, by przy­puszczać, że ukraińskie zaplecze coś zyska.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2023 [13:23] - Tezeusz | Link:

@Jebe
skoro ty nie zyskałeś rozumu ? tylko sowiecki smród osranego bandyty putlerka.

Obrazek użytkownika Jabe

22-01-2023 [13:33] - Jabe | Link:

Dodajmy, że rozbrajanie Polski oddala ma­rzenia o potędze militarnej.

Obrazek użytkownika sake3

22-01-2023 [15:48] - sake3 | Link:

@Jabe.....Przecież opozycja cały czas mówiła i mówi o rozbrojeniu Polski po swojej wygranej w wyborach,czemuż więc się pan dziwi. Wam to chyba na rękę.

Obrazek użytkownika Jabe

22-01-2023 [16:31] - Jabe | Link:

Cała opozycja, czy może jakieś ugrupowa­nie, a może jeden człowiek? Stawiam na to, że nikt – boś kłam­czucha.

Obrazek użytkownika sake3

22-01-2023 [19:55] - sake3 | Link:

To proszę sobie zadać trochę trudu i poszukać.Opozycja zgodna bowiem co do rozbrajania a z nimi niejaki generał Różański.To chyba właściwsze niż nazywanie kogokolwiek kłamcą,a panu nader często to się zdarza,

Obrazek użytkownika Jabe

22-01-2023 [21:36] - Jabe | Link:

Mam podstawy do nazywania Ciebie bezwstydną kłamczuchą. Bezczelnie głosisz tezy wyssane z palca, jak choćby ta: „Opozycja zgodna bowiem co do rozbrajania”.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2023 [13:22] - Tezeusz | Link:

Polska chce budować mniejszą koalicję państw gotowych przekazać ciężki sprzęt Ukrainie. Premier Mateusz Morawiecki skrytykował stanowisko Niemiec, które na razie nie zgodziły się wysłać na ukraiński front czołgów Leopard. Stąd propozycja mniejszej koalicji bez udziału Berlina. 
Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej stwierdził, że "Polska nie będzie patrzeć biernie, jak Ukraina się wykrwawia". - Ukraina i Europa wygrają tę wojnę - z Niemcami czy bez - zaznaczył premier. 
- Postawa Niemiec jest nie do zaakceptowania. Od rozpoczęcia wojny mija już niemal rok. Każdego dnia giną niewinni ludzie. Rosyjskie bomby sieją zniszczenie w ukraińskich miastach. Atakowane są obiekty cywilne, mordowane są kobiety i dzieci - mówił Morawiecki.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-01-2023 [17:25] - Pani Anna | Link:

@Jabe
Codzienna porcja "świata według sake": jak opozycja coś mówi, to być źle,  jak PIS robić dokładnie to samo, to być dobrze. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2023 [17:35] - Tezeusz | Link:

@anna
gary  znowu masz nie umyte i dalej wali gównem komuszym..nie ładnie..

Obrazek użytkownika sake3

22-01-2023 [17:38] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....A jednak miałam rację,straszne są skutki nabzdyczenia.Omamy na punkcie sake przechodzą w stan trwały.Nie wylatuję z twojej  lodówki paniusiu?

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-01-2023 [19:37] - Pani Anna | Link:

@sake3
Ale skąd.  Po prostu jesteś jak sitcom. Codzienne wejście na NB to kilka odcinków " świata według sake3 ". 

Obrazek użytkownika sake3

22-01-2023 [19:50] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....No to mam chociaż satysfakcję,że  mój serial rozświetla nawet paniusi horyzonty.Co jeszcze mogę dla paniusi uczynić? Z nabzdyczenia nie leczę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-01-2023 [20:00] - Pani Anna | Link:

@sake3 
Znowu ci się wszystko pomyliło i mieszasz rozświetlanie z rozśmieszaniem. Dlatego śledzę ten sitcom z tobą,  bo to coś jak kabaret za PRL. Uznaj to za komplement. 

Obrazek użytkownika sake3

22-01-2023 [20:11] - sake3 | Link:

@Pani Anna....O nie ,to nie komplement to wołanie o pomoc i ratunek z ciężkiej fobii w jaką paniusia wpadła.Cóż mogę polecić ? Może kanapka u dobrego psychoterapeuty i kojący jego głos,że żadej sake nie ma ,to tylko wytwór wyobraźni.. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-01-2023 [19:59] - Tezeusz | Link:

@anna gary
to raczej serial pt " brudne śmierdzące sowieckim gównem gary.." a smród wali dalej..

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-01-2023 [06:46] - Kaczysta | Link:

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price ogłosił, że na dniach należy spodziewać się informacji z Niemiec na temat przekazania na Ukrainę czołgów Leopard 2. W mojej ocenie, na 99% zapadły już pozytywne dla UA decyzję. Pytanie ile pójdzie czołgów? Stawiam na ok 120 sztuk.

Obrazek użytkownika Jabe

24-01-2023 [07:31] - Jabe | Link:

A kto zapłaci?

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2023 [08:30] - Tezeusz | Link:

Polska chce uniezależnić się całkowicie od broni niemieckiej. Leopardy zastąpi Abramsami i K2- to bardzo mądre podejście . A co z Leopardami? wszystkie na Ukrainę za kasę, za którą zakupimy K2 i Abramsy..Proste.

Obrazek użytkownika Jabe

24-01-2023 [16:12] - Jabe | Link:

Kto zapłaci?