Kto służy w roSSyjskiej armii. Przeżyjesz szok

"Nawet kilkadziesiąt procent śmierci w rosyjskiej armii następuje nie w wyniku walk na Ukrainie, a z powodu pijaństwa, niedbałości i niewłaściwego szkolenia" - napisał niezależny portal Ważnyje Istorii, powołując się na analizy zachodnich think tanków. "Podczas inwazji na Ukrainę Rosjanie giną nie tylko w walkach z Ukraińcami, ale także zabijają się między sobą. Dotyczy to wszystkich oddziałów armii rosyjskiej" - twierdzą eksperci z brytyjskiego ośrodka RUSI. Znane są też opowieści z linii frontu o tym, że "swoi rozstrzeliwują swoich". "Oddziały rzedną jeszcze przed wyruszeniem na front"
Wśród głównych przyczyn "pozafrontowych" śmierci wymieniono niedbalstwo, pijaństwo, niewłaściwe szkolenie, zły stan techniczny sprzętu i brak kontroli nad nim oraz niedobór kadr średniego szczebla. "Oddziały rosyjskie rzedną często jeszcze przed wyruszeniem na front" - napisał portal Ważnyje Istorii.

Jedną z najczęstszych przyczyn śmierci jest - według portalu - nieostrożne obchodzenie się z bronią. Według ekspertów Conflict Intelligence Team (CIT) "spożywanie przez żołnierzy alkoholu w czasie służby jest główną przyczyną wypadków w siłach zbrojnych, takich jak urazy, bójki, zabójstwa". CIT jako jedną z przyczyn nieszczęśliwych wypadków wymienia też niski poziom kompetencji kadry dowódczej i przeszkolenia rosyjskich żołnierzy.
"Kolejnym powodem jest niedobór młodszych dowódców. W oddziałach nie ma podoficerów, którzy nadzorowaliby dyscyplinę i pomagali rozwiązywać konflikty, nie ma oficerów, którzy wnikaliby w to, kto służy w ich jednostce, jakim jest człowiekiem. Do tego dochodzi niski poziom dyscypliny" - cytują ekspertów z CIT Ważnyje Istorii.

"Naruszenie zasad prowadzenia lub obsługi pojazdów bojowych, skutkujące śmiercią osoby w wyniku niedbalstwa" - brzmi artykuł rosyjskiego Kodeksu karnego i jednocześnie kolejna częsta przyczyna śmierci rosyjskich żołnierzy - napisał portal.

Sprzeczki, samobójstwa
Ważnyje Istorii zwróciły też uwagę na to, że w jednostkach wojskowych często dochodzi do zabójstw z powodu zwykłych sprzeczek. Częste są też samobójstwa.
Portal przytoczył też raport amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW), który powołując się na słowa Aleksandra Chodakowskiego, dowódcy batalionu Wostok w tzw. Donieckiej Republice Ludowej, który 5 listopada stwierdził, że nawet 60 proc. wszystkich strat armii rosyjskiej może być spowodowanych "bratobójczym ogniem", ale eksperci ISW nazwali ten szacunek przesadą.

Eksperci wojskowi, z którymi rozmawiały Ważnyje Istorii, mówią, że nie da się oszacować udziału ofiar z rąk współtowarzyszy w ogólnej liczbie strat armii rosyjskiej podczas wojny, ale część z nich jest pewna, że przekracza on światowe normy i z każdym miesiącem agresji Rosji na Ukrainę rośnie.

W ramach mobilizacji na wojnę z Ukrainą do rosyjskiej armii i prywatnych firm wojskowych werbowani są nie tylko więźniowie, ale też m.in. osoby uzależnione od narkotyków - powiadomił w środę portal Centrum Narodowego Sprzeciwu, stworzony przez Siły Operacji Specjalnych ukraińskiej armii.

Narkomani są masowo powoływani do wojska i wysyłani na front, ponieważ dla komend uzupełnień liczy się głównie wypełnienie norm mobilizacyjnych. Taka praktyka występuje np. w północnej Osetii, na rosyjskim północnym Kaukazie - potwierdził żołnierz z tego regionu, który poddał się ukraińskiej armii i trafił do niewoli.Jak dodano w komunikacie serwisu, mężczyzna zażywał narkotyki również podczas walk w obwodzie zaporoskim, na południu Ukrainy. Rezerwista trafił na wojnę w ramach "porozumienia". Gdy został zatrzymany za prowadzenie samochodu bez wymaganych dokumentów, zgodził się pójść na front w zamian za odstąpienie od rozpoczęcia procesu sądowego w jego sprawie zatrzymanemu.

Przestępcy skazani za morderstwa i pedofilię
Wśród rosyjskich więźniów, którzy po półrocznej służbie na Ukrainie powracają do kraju i zostają ułaskawieni, są osoby skazane za najcięższe zbrodnie, w tym morderstwa. Mieszkańcy rodzinnych miejscowości kryminalistów obawiają się konsekwencji wypuszczenia ich na wolność - poinformowała na początku stycznia rosyjskojęzyczna redakcja BBC.
W ostatnich tygodniach rosyjskie media i kanały na Telegramie donosiły również o uroczystych pogrzebach "bohaterów", poległych podczas inwazji na Ukrainę. Znaleźli się wśród nich m.in. przestępcy skazani za morderstwa i pedofilię.

Pedofile, zwykli przestępcy kryminalni, złodzieje, narkomani , pijacy oto trzon roSSyjskiego faszystowskiego wojska, to co się dziwić, że kradną nawet muszle klozetowe i gwałcą dzieci.. toż to zboczeńcy nie mający nic wspólnego z ludzkimi odruchami.

Żródło :
https://dziennikarzobywatelski...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbychbor

19-01-2023 [10:00] - zbychbor | Link:

Pedofile, zwykli przestępcy kryminalni, złodzieje, narkomani , pijacy oto trzon roSSyjskiego faszystowskiego wojska, to co się dziwić, że kradną nawet muszle klozetowe i gwałcą dzieci.. toż to zboczeńcy nie mający nic wspólnego z ludzkimi odruchami.
Wypisz-wymaluj bloger @Tezeusz

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [10:24] - Pers | Link:

zbychor
On woli staruszki.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [12:22] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz ty wolisz, jak czytam twoje wypociny, sowieckie szambo...Cóż na miłosć do osranych......

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2023 [14:40] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Żadna notka o Ukrainie na NB nie może pozostać bez ... zesrania się jakiegoś frajera. Tak jest od lat.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [15:03] - Tezeusz | Link:

Rusofilowe ścierwa neonowe jeszcze plują na Polskę i Ukrainę.....jeszcze miejmy nadzieję, że już niedługo..

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [15:07] - Pers | Link:

@ujejska
Czemu nagle omijasz temat Ukrainy?
Już tak z nimi źle?

Obrazek użytkownika Ryan

19-01-2023 [16:19] - Ryan | Link:

to tylko ludzkie ścierwa Pani Urszulo
Śmieci,parchy i ludzkie odpady rodem z Kałmucji
mieszanka tej spod lasu i ruskiego muła

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [10:43] - Tezeusz | Link:

@zbych rus..
Wali od ciebie sowieckim debilizmem bandyty putlerka . Twój wkład intelektualny na NB przez 10 lat oprócz sowieckich agitek w komentarzach jak u dziecka - równa się ZERO. Zero to zero..

Obrazek użytkownika zbychbor

19-01-2023 [10:59] - zbychbor | Link:

Oburzenie @Tezeusza - bezcenne.
pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [12:23] - Tezeusz | Link:

@zbych twoja glupota wrodzona ?

Obrazek użytkownika u2

19-01-2023 [21:21] - u2 | Link:

@zbych twoja glupota wrodzona ?

To klon fekaliusza aka rus-kiewica. Spojrzałem na jego pierwszy post na NB, w którym zarzuca dla prof. Grzegorz Motyki, że to ... opcja ukraińska. Czyli ewidentnie kacapska śmierdząca onuca z tego fekaliusza :-)

Obrazek użytkownika zbychbor

20-01-2023 [10:36] - zbychbor | Link:

@fek2
doucz się Bałwanie, doucz się.
W Polsce są onuce: niemieckie, ruskie, ukraińskie, żydowskie i pewnie jeszcze inne.
W różnych miejscach siedzą krety i szkodzą.
Znak historię i wiem co z niej wynika, z przyjaźni polsko-ukraińskiej nic dobrego nie wyniknie, bo to nie przyjaźń, tylko kamuflaż. Z polskiej strony to wydaje się szczere, z drugiej tylko pozory. Jak Ukraina wygra wojnę, to tak się odwinie, że może trzeba będzie prosić Rosję, by nam pomogła. Bo kto pomoże? Świat nam nie pomoże, Niemcy będą się przyglądać, jak na Wołyniu.
Od tysiąca lat moi, podkreślam moi, przodkowie próbowali coś stworzyć z Ukrainą i się nie dało. Z Litwą, Białorusią, Estonią, Łotwą, Słowacją, Węgrami, Rumunią - tak, ale nie z Ukrainą.
To po prostu wróg. Pokazali swoje oblicze ostatnio podczas II Wojny Światowej. Potem też.

 

Obrazek użytkownika smieciu

19-01-2023 [11:35] - smieciu | Link:

Słyszałem następującą historię, nie wiem czy prawdziwą ani skąd źródło.

Trafia świeży Rusek w okolice frontu. Przygotowują go do walki. Rozkazują mu się okopać. Tylko nie dają łopaty ani saperki. Na to idzie do dowódcy i mówi że potrzebuje narzędzi. Ten znowu że musi sobie poradzić. Na co żołnierz że zaraz mu jeb... w zęby albo może i dobitniej wyrazi swoje uczucia.
Przygląda się temu inny rosyjski oficer. Odciąga żołnierza i mówi, choć ze mną. Przechodzą kilkaset metrów. A tam inny oddział. Naprawdę inny. Wszyscy świetnie wyposażeni i zorganizowani. Oddziały armii zawodowej. Ten nowy oficer mówi, widzę że masz charakter, zostaniesz z nami.

Słyszałem także (tak opowiadają Ukraińcy), że Rosjanie ustawiają swoje wojska w 3 linie. Pierwszą stanowią różnego rodzaju świeżaki, często faktycznie mogą to być narkomani lub inni podobnie ludzie, którzy trafili do woja nie mając za bardzo do czego wracać. Drugą linią często są zwolnieni więźniowie, przestępcy. Ci dyscyplinują tych pierwszych. Obie wszakże są mięsem armatnim, za którym stoją zawodowcy umieszczeni w trzeciej ostatniej linii.

Obie te historie logicznie się zazębiają. Oraz tłumaczą także bardzo duże straty osobowe Rosjan. Zgrywają się także z opowieściami o czołgach które albo jeżdżą albo strzelają. I innymi w stylu zardzewiałe kałasznikowy.
Z drugiej jednak strony widać że te straty są zamierzone i zapewne kontrolowane. Rosjanie wysyłają z premedytacją na śmierć coś co według rządu jest ludzkim odpadem. Analogicznie z pewnością wiele sztuk sprzętu, którego zniszczeniem chwalą się Ukraińcy jest podobnym nie nadającym się do naprawy odpadem.

Powstaje pytanie dlaczego taka taktyka?

Według mnie chodzi o to o czym ciągle piszę. O charakter tej wojny, którą można postrzegać jednak jako farsę. Aczkolwiek tragiczną niewątpliwie. Mimo wszystko farsę gdyż trudno wziąć tego typu działania za prawdziwą walkę i wojnę. Co to za sztuka walki, która polega na wysyłaniu na rzeź swoich ludzi?

Ta sztuka walki choć nie bardzo sprawdza się w osiąganiu bitewnych sukcesów ma za to znakomity efekt medialny. Wróg może ciągle chwalić się sukcesami. I to całkiem rzeczywistymi. Wróg może wierzyć że wygra. Z drugiej strony nie można też powiedzieć że ten styl walki nie przynosi Rosjanom nic. Bo przecież wróg ponosi straty osobowe również. Może mniej liczne ale za to istotne jakościowo. Podczas kiedy Rosjanie wpuszczają w maszynkę do mielenia mięsa narkomanów i przestępców. To Ukraińcy najbardziej wartościowego, doświadczonego żołnierza.

Istota sprawy polega na tym że nic nie wiemy o ukraińskich stratach. Mówi się nam że jest super. Co jeśli jednak w  Ukraińcy wystrzelają się i dojdzie do sytuacji kiedy na po stronie Ukraińskiej pojawią się odwody z niskim morale podczas po stronie rosyjskiej do akcji wkroczą czekający na to zawodowcy?

 

Obrazek użytkownika u2

19-01-2023 [12:29] - u2 | Link:

Bo przecież wróg ponosi straty osobowe również. Może mniej liczne ale za to istotne jakościowo.

No jasne szmeciu, Dla ciebie Ukry to wrogowie :-)

Wczoraj usłyszałem od polskiego ochotnika, że straty kacapów są 3 razy większe. Oczywiście może zabraknąć żołnierzy i u Ukrów, giną w większości nie od kul tylko od zmasowanego ostrzału bombowego kacapów. Dlatego tak ważne jest dostarczanie ciężkiego sprzętu dla Ukrów, aby szybciej dobić twojego kacapskiego gada, który szykuje kolejną "ofensywę".

Obrazek użytkownika smieciu

19-01-2023 [12:34] - smieciu | Link:

Nic nie rozumiesz a mnie nie chce się komentować twoich typowych insynuacji i bzdetów.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [13:20] - Tezeusz | Link:

To po co komentujesz @ śmieciu

Obrazek użytkownika u2

19-01-2023 [13:30] - u2 | Link:

Nic nie rozumiesz

Nie ściemniaj, widać że dla ciebie wolna i niepodległa Ukraina to wróg, ba, dla ciebie szmeciu wolna i niepodległa Polska stoi w gardle kością :-)

Obrazek użytkownika Ryan

19-01-2023 [16:20] - Ryan | Link:

Kongres wysłał odezwę do Bidena ws. Ukrainy. "Stoją za nią republikanie"
Kongres USA wezwał administrację Joe Bidena do pilnego przekazania Ukrainie systemów uzbrojenia niezbędnych do pokonania Rosji.

Odezwę do prezydenta wystosowali kongresmeni z Partii Republikańskiej, którzy wcześniej nie opowiadali się tak jednoznacznie za zwiększaniem pomocy dla Ukrainy. 

 

Obrazek użytkownika sake3

19-01-2023 [15:32] - sake3 | Link:

@smeciu......W każdej wojnie zawsze były sytuacje,że walczono lepszym czy gorszym sprzętem,bardziej lub mniej nowoczesnym.Wyniki wojny -wygrana czy przegrana nie zależą wyłacznie od strategii i mądrej taktyki dowódców.Różni też są żołnierze od bohaterów po tchórzy ciamajdy i dekowników.tak jest zresztą od wieków,ale zawsze nazywano to wojną a nie jak pan farsą.Cóż jest w tej innego ,że Putin nazywa ją denazyfikacją bądź operacją specjalną,pan farsą a Rosjanie wojną ojczyźnianą? Pamięta pan film ,,Parszywa dwunastka'' z Lee Marvinem ,Savalasem i plejadą innych gwiazd? Tam wszyscy przeznaczeni do specjalnej i trudnej akcji rekrutowani byli spośród najbardziej groźnych morderców i psychopatów.Film jest fikcją ale nader często własnie takich pozbawionych jakiegokolwiek morale werbowano do wojska w wojnie.Gdzie więc pan widzi farsę? Że wielka Rosja napadła na mniejszy kraj? Farsą jest tylko to,że pan i inni z takim uporem przkonujecie,że Ukraina ,,musi się poddać''.Nie sądzicie,że jeśli ziszczą się wasze przewidywania Rosja tak łagodnie traktowana przez społecznośc międzynarodową ruszy z operacją specjalną na kolejne państwo.Może to będzie Polska,kto wie.Wtedy też pan powie że to farsa? I co pan zrobi? Pójdzie walczyć,zwieje z kraju czy podda się,bo nie warto stracić ani kropli krwi.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [15:49] - Pers | Link:

@sake
//Rosja tak łagodnie traktowana przez społecznośc międzynarodową ruszy z operacją specjalną na kolejne państwo.Może to będzie Polska,kto wie.//
Po co Rosji Polska?
Państwo zadłużone po dziurki w nosie i z ogromnym odsetkiem idiotów.
Oni nawet całej Ukrainy nie chcą.

Obrazek użytkownika Ryan

19-01-2023 [16:13] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
czy jest w necie a tym bardziej na Leonku taka osoba która tak się upodliła i zeszmaciła jak ty?
dostałem właśnie mejla od pewnej osoby z administracji leonka i wiem że mają cię traktować jak pariasa który już puka w dno gnojownicy i to o spodu

Ave
Salute

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [16:45] - Pers | Link:

@r-jasiu
//dostałem właśnie mejla od pewnej osoby z administracji leonka i wiem że mają cię traktować jak pariasa który już puka w dno gnojownicy i to o spodu//
Przecież ja już ich olałem.
Czasami dam tylko jakiegoś kopa Zawiszy i to wszystko :))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [17:36] - Tezeusz | Link:

@Pers
dostaleś już tyle kopów za chamstwo i tffffuuuurrrrczość ale widać mało.

Obrazek użytkownika Ryan

19-01-2023 [18:28] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
ty ich czy oni ciebie

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [18:42] - Pers | Link:

@r-jasiu
//ty ich czy oni ciebie//
A ty czytać umiesz?
Prawie wszyscy (oprócz kilku nic nie znaczących idiotów) stoją twardo po mojej stronie.
Fakt obiektywny @r-jasiu i ty doskonale o tym wiesz bo ciągle tam przesiadujesz :)))
Mi to tylko Zawiszy trochę żal ale ma czego chciał. Takie kopy jak on zbiera...
 

Obrazek użytkownika sake3

19-01-2023 [16:16] - sake3 | Link:

@Pers.....A po co w taki razie Rosji kawałek Ukrainy? Po co kawałek Gruzji i maleńka Mołdawia? Po co biedna Białoruś na której położyli łapę?  Zawsze lepiej mieć niż nie mieć.Polską zaś musieliby się podzielić tylko z Niemczurami.Cyżby groźby Miedwiediewa wobec Polski że pójdą na Warszawę to tylko wynik nigdy nieskończonego ciągu alkoholowego tego duraka?

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [16:40] - Pers | Link:

@sake
//Pers.....A po co w taki razie Rosji kawałek Ukrainy?//
Bo na tym kawałku mieszkają sami Rosjanie, którzy przez osiem lat byli zabijani i prześladowani.
Rosja po prostu odbiera prezent Lenina. W prawie istnieje taka możliwość cofnięcia darowizny jeśli obdarowany zachowuje się niegodnie.
Na przykład w polskim prawie Darczyńca może odwołać darowiznę nawet już wykonaną, jeżeli obdarowany dopuścił się względem niego rażącej niewdzięczności. Przepis art. 898 par. 1 k.c. stanowi wentyl bezpieczeństwa dla tych darczyńców, którzy po dokonaniu darowizny spotkali się z rażąco nagannymi zachowaniami ze strony obdarowanych. Zawarcie umowy darowizny nakłada bowiem na obdarowanego moralny obowiązek wdzięczności wobec tego, kto przekazał mu określony majątek.

//Po co kawałek Gruzji i maleńka Mołdawia?//
Nie słyszałem, żeby Rosja rościła sobie jakieś pretensje wobec Gruzji czy Mołdawii.

//Po co biedna Białoruś na której położyli łapę?//
Białoruś nie jest wcale biedna, jest bogatsza od zadłużonej Polski.
A Związek Białorusi i Rosji powstał 8 grudnia 1999 roku.
Państwo Związkowe Rosji i Białorusi, określane zwykle jako Związek Białorusi i Rosji lub Związek Rosji i Białorusi – organizacja składająca się z dwóch państw: Rosji i Białorusi, mająca na celu doprowadzenie w przyszłości do integracji gospodarczej i walutowej tych dwóch państw.
Ta integracja się trochę ślimaczyła ale w obliczu zagrożeń na jakie narażona jest obecnie Białoruś obecnie mocno przyspieszyła.

Masz jeszcze jakieś rozterki?

Obrazek użytkownika sake3

19-01-2023 [19:16] - sake3 | Link:

@Pers....Nie moje rozterki tylko podziw dla pana kłamstw.Choćby ta Gruzja do której Rosja nie rościła sobie podobno pretensji.To po co ją napadła i zagarnęła część ziem osadzając marionetkę Putina jako prezydenta? Ja nie spadłam tu z Marsa panie Pers i agitki kremlowskie z których pan korzysta na mnie nie działają.W Mołdawii Putin chce przeprowadzić referendum w sprawie zmiany władzy,na rzekomo bogatej Białorusi Rosjanie panoszą się jak u siebie.Wszędzie się kręcą,jątrzą,sieją propagandę albo bezwstydnie spieszą z ,,bratnią pomocą'' tam gdzie ich nikt nie zaprasza.Czechosłowacja,Węgry Polska..... Kiedy to od nas wreszcie wyszli pan chyba pamięta.Chce pan znowu mieć tu takich ,,przyjaciół' ? Moje rozterki to ja sobie rozwiąże ale u wiarygodnego źródła.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [19:33] - Pers | Link:

@sake
//Pers....Nie moje rozterki tylko podziw dla pana kłamstw.Choćby ta Gruzja do której Rosja nie rościła sobie podobno pretensji.To po co ją napadła i zagarnęła część ziem osadzając marionetkę Putina jako prezydenta? //
I znowu łżesz @sake...
Rosja nic nie "zagarnęła". Nie chciało im się nawet atakować Tbilisi, dali Gruzinom klapsa i grzecznie wrócili do swoich koszar.

Niezależna międzynarodowa komisja powołana do zbadania konfliktu w Gruzji, składająca się z europejskich ekspertów w dziedzinie wojskowości, prawa i historii, sporządziła raport sponsorowany przez UE i opublikowany 30 września 2009.
Raport konkluduje, że wojna została rozpoczęta atakiem Gruzji, który był niezgodny z prawem międzynarodowym. Dalej raport stwierdza, że gruziński atak poprzedzony był miesiącami prowokacji.
 „Ostrzał artyleryjski Cchinwali (stolicy Osetii Południowej) przez gruzińskie siły wojskowe nocą z 7 na 8 sierpnia 2008 stał się początkiem zbrojnego konfliktu na dużą skalę.”, stwierdza raport.
Tak podaje nawet wasza Wikipedia.

A jeśli chodzi o tę "osadzoną marionetkę Putina" to chciałbym ci przypomnieć, że Micheil Saakaszwili – gruziński i ukraiński polityk, adwokat, był prezydentem Gruzji od 25 stycznia 2004 do 25 listopada 2007 oraz ponownie od 20 stycznia 2008 do 17 listopada 2013. Od 15 sierpnia 2014 poszukiwany gruzińskim listem gończym.
Więc jak widzisz Putin nie wymienił nawet prezydenta na żadną swoją "marionetkę".
Jak chcesz ze mną dyskutować do najpierw się trochę doucz :)

Wybacz ale reszty twoich fejków nie chce mi się komentować.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [20:21] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz ale ja komentuję twoją tffffuuuurczość i to z powodzeniem. Cieszysz się...A może I Pan Żaryn się cieszy jak o nim piszesz  pewno  już wie..A co na to fachowcy ?
Wszystko zgodnie z opisaną procedurą :
https://naszeblogi.pl/64773-je...

 

Obrazek użytkownika sake3

19-01-2023 [20:47] - sake3 | Link:

@Pers.....Nie to,że nie chce pan komentować moich komentarzy ale po prostu pan się boi tego robić.Nic bowiem gorszego dla pana niż natknąć się na dociekliwego rozmówcę,który nie zgadza się z pana poglądami. Właśnie dla pana każdy w tym ja mającya inne zdanie nie jest adwersarzem w dialogu tylko wrogiem,którego trzeba albo zwyzywać albo zarzucić mu kłamstwo.Co zresztą w moim przypadku nagminnie pan robi.Wynika to z pańskiego fanatyzmu na temat Rosji.Ciekawe czy Rosja to uczucie zauważa i odwzajemnia.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [20:51] - Pers | Link:

@sake
//ale po prostu pan się boi tego robić.//
Ty chyba @sake ocipiałaś z rozpaczy :)))))
Jeden twój fejk rozebrałem na czynniki pierwsze i udowodniłem ci kłamstwo a przynajmniej głęboką ignorancję.
I moja sympatia do Rosji nie ma tu nic do rzeczy, po prostu trzymam się FAKTÓW.

Obrazek użytkownika sake3

19-01-2023 [22:07] - sake3 | Link:

@Pers......A pan oszalał z nienawiści.To dla mnie nowośc,bo jak dotąd panowie szaleją za mną z miłości.No i co za słownictwo.To tez sporo o panu świadczy.Żeby miał pan ciekawą noc prosze rozebrac na czynniki pierwsze mój kolejny komentarz dotyczący wystąpienia patriarchy Moskiewskiego Cyryla I .Zagroził,że jeżeli Rosja przegra wojnę z Ukrainą nadejdzie koniec świata.Więc chyba coś nie tak z tym zwycięstwem Wielkiej Rosji którę pan nieustanie głosi.W czasie liturgii sprawowanej podczas prawosławnego świeta Trzech Króli w moskiewskim soborze Objawienia Pańskiego patriarchamówi o szaleńcach,którzy chcą pokonać Rosję i przeformatować oraz narzucić swoje wartości.,,Módlmy się do Pana,by oświecił szaleńców i pomógł im zrozumieć,że nie można pokonać Rosji.Podobne stwierdzenia padają z ust Miedwiediewa i Kadyrowa.Pytam więc kto chce pokonać Rosję,dlaczego tych trzech oficerów KGB tak twierdzi i bezwstydnie kłamie? Przecież prawda jest taka,że to Rosja napadła na Ukrainę.To Ukraina się broni.To oni są szaleńcami grożąc światu.uzyciem broni jądrowej.A pan powiela kłamstwa i obraża.Prosze się więc odnieść i do tego komentarza,a jeśli zechce pan nań odpowiedzieć to prosiłabym bez inwektyw.To w niczym nie pomaga.Miłego rozbierania na czynniki pierwsze.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [22:26] - Pers | Link:

@sake
Ja nie używam inwektyw. Poczytaj komentarze swoich kolesi to tam znajdziesz do oporu.

//Pytam więc kto chce pokonać Rosję,dlaczego tych trzech oficerów KGB tak twierdzi i bezwstydnie kłamie?//
Jak to kto?
Ci którzy faszerują Ukrainę bronią i nie pozwalają skończyć tego konfliktu. 
Już o tym mówią otwartym tekstem. Wszyscy politycy, ciut mądrzejsi, którzy wiedzą, że ta wojna nie ma sensu i trzeba przejść do dyplomacji są traktowani jako zdrajcy zachodu.
Dla zachodu jedynym, nie ukrywanym już celem, jest pokonanie Rosji i podział jej terytorium 
Gazet nie czytasz i telewizji nie oglądasz? Już z niczym się nie kryją.

//Zagroził,że jeżeli Rosja przegra wojnę z Ukrainą nadejdzie koniec świata.//
I w pewnym sensie ma rację. Rosja nie może tego konfliktu przegrać i nie przegra.
A dlaczego to już wiele razy ci tłumaczyłem więc nie będę się powtarzał.

//chcą pokonać Rosję i przeformatować oraz narzucić swoje wartości.//
Dokładnie tak. W Rosji ma zapanować gender i LGBT jak na zachodzie. Rosjanie jednak są innego zdania i mają do tego święte prawo.

//Przecież prawda jest taka,że to Rosja napadła na Ukrainę.//
Nieprawda i to też już wielokrotnie tłumaczyłem.

//.A pan powiela kłamstwa i obraża//
Nie powielam kłamstw, to wasza specjalność. Jak choćby z tą "napaścią na Gruzję" I "osadzeniem swojej marionetki". Udowodniłem twoje kłamstwo.
A nazwanie ignoranta ignorantem to nie obrażanie tylko stwierdzenie faktu.

Jeszcze masz jakiś problem?

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2023 [09:24] - sake3 | Link:

@Pers.......Nawet jeśli bym miała jakieś problemy czy pytania to nie zwracałabym się z nimi do pana tylko do kogoś obeznanego w temacie,obiektywnego nigdy do fanatyka jakim pan jest.Doskonale wiem ,że przy pana fanatyzmie wszelka dyskusja jest niemożliwa dlatego ja zazwyczaj zawsze tylko przedstawiam swoje poglądy,sugestie czy odczucia  nigdy ich nie narzucam i nikogo nie pouczam.Nie dlatego że jestem ignorantem jak pan twierdzi,ale jedynie obserwatorem zdarzeń.Szanuję zdanie innych jakiekolwiek by nie było Niech pan też szanuje i nie traktuje immych jak idiotów wmawiając im nieprawdę.Chociazby w tym,że Rosja nie napadła Ukrainy co pan wielokrotnie mi ,,tłumaczył'' W co mam wierzyć? Że Ukraina napadła Rosję? Może to Polacy chcąc odebrać Lwów, a może najazd i ostrzał z kosmosu ale nigdy Rosja? Po co pan się tak osmiesza w dobie mediów pokazujących prawdę -agresora i ofiarę agresji?

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-01-2023 [09:30] - Tezeusz | Link:

@sake3
Glupota tego rusofila czy jednak celowe działanie ? ale  to już zadanie dla fachowców. Wiedzą ocenią ?

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2023 [09:47] - Pers | Link:

@sake
Nikomu nic nie narzucam.
Prostuję tylko wasze fejki.

Możesz wymienić choć jedną "obiektywną" osobę, której wierzysz w sprawie Ukrainy?
Nazwisko albo nick.

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2023 [12:49] - sake3 | Link:

@Pers.........Owszem mogę,to polscy politycy,polscy nie polskojęzyczni dziennikarze,polscy nie polskojęzyczni  blogerzy.Jeszcze tacy są na szczęście co się nie ugięli pod rosyjską ,intensywną propagandą.Propagandą tak siermiężną,tak nachalną,że zęby bolą.Wystarczy posłuchać pijanego Sołowiowa.,i jego pijanych gości w studio telewizyjnym.Im mamy wierzyć? Pan poleca?

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2023 [13:06] - Pers | Link:

@sake
Ale kto konkretnie?
W tv są takie same fejki jak ty opowiadasz.
Podobno Ukraina wygrywa :)))

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2023 [14:46] - sake3 | Link:

@Pers.....Coś sie pan uparł jak dziki osioł na słówko fejk i jeszcze łaczy go ze mną.To pan jest tu największym bajkopisarzem.Kudy tam mnie do pana.Tylko za dużo w nich ponuractwa.W życiu też pan taki jest pozbawiony fantazji?

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2023 [16:02] - Pers | Link:

@sake
Coś się migasz :)))
Ani nie chcesz wskazać swojego autorytetu, ani nie potwierdzasz że Ukraina wygrywa...
Cienko :)))

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2023 [21:26] - sake3 | Link:

@pers.....Nie migam się tylko pan mnie strasznie znudził. Idę na kawę.

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2023 [21:48] - Pers | Link:

@sake
//Nie migam się tylko pan mnie strasznie znudził. Idę na kawę.//
Fejkowa maglareczka :))))))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-01-2023 [11:38] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz fejk nr 1 tutaj to chyba ty jesteś....Udowodnić ?
Ruszkiewicz zapomniałeś dodać swoich słów :

"Na przeprosiny nie licz, to ścierwo żydobanderowskie od Sakevycza a tacy nie mają honoru ani zdolności honorowej. To śmieci."

Taki z ciebie entelegent...od ścierwoneonowych chamów..

Obrazek użytkownika sake3

21-01-2023 [11:50] - sake3 | Link:

@Pers....No to chyba czas na obchody setnego użycia przez pana zwrotu maglareczka/maglarka.I  jak tu nie uważać,że jest pan nudny ? Nawet arcynudny.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-01-2023 [13:55] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz
Największym fejkiem tutaj jesteś TY ! dodam chamskim..

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [20:48] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz zapomniałeś dodać swoich słów :

"Na przeprosiny nie licz, to ścierwo żydobanderowskie od Sakevycza a tacy nie mają honoru ani zdolności honorowej. To śmieci."

Taki z ciebie entelegent...od ścierwoneonowych chamów..

Obrazek użytkownika u2

19-01-2023 [21:06] - u2 | Link:

Bo na tym kawałku mieszkają sami Rosjanie, którzy przez osiem lat byli zabijani i prześladowani.

Propagandą o "ruskim mirze" próbujesz fekaliusz usprawiedliwić ludobójstwo twojej kacapii na Ukrainie. Tam mieszkali i mieszkają Ukraińcy, nawet jeśli mówią po rosyjsku jak Zełeński.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [21:16] - Pers | Link:

@u-bucik
//Tam mieszkali i mieszkają Ukraińcy, nawet jeśli mówią po rosyjsku jak Zełeński.//
Jak "mieszkali"?
Cały czas tam mieszkają i nigdzie się nie wybierają.
W każdym razie teraz nikt  im nie zabrania mówić w ojczystym języku.
Rząd w Kijowie miał osiem lat, żeby się z nimi dogadać. Nie skorzystał z szansy i Ukraina się skurczyła o jakieś 20% terytorium i 80% PKB.
Życie...

Obrazek użytkownika u2

19-01-2023 [22:15] - u2 | Link:

W każdym razie teraz nikt  im nie zabrania mówić w ojczystym języku.

Nie ściemniaj fekaliusz, za mówienie po ukraińsku grozi w twojej kacapii śmierć.

Ukraina się skurczyła o jakieś 20% terytorium i 80% PKB

Skąd masz te dane fekaliusz ?

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [22:35] - Pers | Link:

@u-bucik
//Nie ściemniaj fekaliusz, za mówienie po ukraińsku grozi w twojej kacapii śmierć.//
Łżesz. W Rosji każdy może używać swojego języka bez żadnego problemu. Nawet w czasach ZSRR w każdej republice były dwa języki urzędowe - miejscowy i rosyjski, do wyboru.

//Ukraina się skurczyła o jakieś 20% terytorium i 80% PKB
Skąd masz te dane fekaliusz ?//
Na przykład z CNN, NYP, WPost, Fox News, The Guardian.
Nie podobają ci się te źródła?

I ty @u-bucik twierdzisz, że kończyłeś jakieś studia?
Chyba gotowania na parze na uniwersytecie w Wąchocku.

Obrazek użytkownika u2

20-01-2023 [13:59] - u2 | Link:

W Rosji każdy może używać swojego języka bez żadnego problemu

Nie ściemniaj fekaliusz, za mówienie po ukraińsku grozi kulka w łeb w twojej kacapii.

PS. Przez kilka wieków kacapia rozrosła się jak rakowa narośl na Ziemi. 50 razy w 5 wieków. Czas z tą waszą kacapską zarazą w końcu skończyć :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [17:38] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz
A Pan koordynator Służb Specjalnych Żatyn już wie co o nim wypisywałeś w scierwoneonku..jak myślisz zgadnij ? Tak napisałeś cytuję :

"Ten pan to zwykły kłamczuch propagandowy "

https://zawisza.nowyekran24.co...
Podpowiem..WIE

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [18:46] - Tezeusz | Link:

"Po co Rosji Polska?
Państwo zadłużone po dziurki w nosie i z ogromnym odsetkiem idiotów.
Oni nawet całej Ukrainy nie chce"

Czyli Ruszkiewicz, jak sam piszesz, albo jesteś  idiota albo rosyjski...a może jedno o drugie..

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [14:33] - Tezeusz | Link:

Ciekawostka !
Wystarczy napisać slowo roSSja a już się zlatują jak do sowieckiego gówna jego poplecznicy i czciciele bandyty osranego putlerka...
Przypadek ! chyba nie. Najbardziej ten smród gówna sowieckiego działa odżywczo na Scierwoneonowych.....ciekawe ?
@Persy, @Zbychy, brakuje jeszcze kilku zwabi ich smród kacapski..

Obrazek użytkownika zbychbor

19-01-2023 [15:48] - zbychbor | Link:

@tez
starczy że coś napiszesz, temat obojętny. Takie to infantylne i głupkowate, że nie można się powstrzymać.
A koprokomentarze - żenada.

 

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [16:06] - Pers | Link:

zbychbor
//Takie to infantylne i głupkowate, że nie można się powstrzymać.
A koprokomentarze - żenada.//
No wiesz?
Tak do największego "yntelektuara" NB?
Przecież jego miliony czytają.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [16:36] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz gdzie twój blog z 60 tys wejśc..w kosmosie ? Gdzie sie znajdziesz  to masz z liścia..Niepoprawni, Salon 24, Neon 24, Nasze Blogi...coś taki frechowny tak ciebie lubią ? chyba w ABW ! tam ciebie czytają pewno  na bank no może  nie miliony..
Czekam na twoje wspaniałe komentarze ścierwoneonowe uwielbiam je komentować... ! i te zasłużone pały..
A moje blogi czują się wspaniale...

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [16:38] - Tezeusz | Link:

@zbych ..rus
Zero to zero taki jesteś...zerowy intelektualnie a że śmród kacapski....cóż to wynika z twoich komentarzy..

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-01-2023 [08:04] - Tezeusz | Link:

zbych..rus..
Gdybyś ty był tylko infantylny i glupkowaty to bylo by wspaniale ale ty jesteś zerem....intelektualnym  to jest dopiero osiągnięcie ! głupota.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [20:30] - Tezeusz | Link:

Pan Ruszkiewicz vel Pers zablokował w NEon 24 wszystkich tych co nie popierają jego rusofilowych poglądów a sam na NB dryluje bez problemu.
Ale myli się zgodnie z procedurą opisaną :
https://naszeblogi.pl/64773-je...
komentujemy z zapałem jego wypociny na podany do dyskusji w tym materiale link i to jest uczciwie i patriotycznie.
Tak panie Ruszkiewicz ...To co dyskutujemy dalej i walimy jedyneczki w ścierwoneonku.

"Na przeprosiny nie licz, to ścierwo żydobanderowskie od Sakevycza a tacy nie mają honoru ani zdolności honorowej. To śmieci."

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-01-2023 [21:14] - Siberian Husky Dog | Link:

Stany Zjednoczone mają w najbliższych tygodniach rozpocząć przekazywanie Ukrainie za pośrednictwem Departamentu Stanu części skonfiskowanego majątku Federacji Rosyjskiej i wspierających terroryzm oligarchów

W/g najnowszych wyliczeń łączna kwota skonfiskowanego rosyjskiego majątku przez USA,EU,Wielką Brytanię i 19 innych krajów wynosi obecnie 429 mld dolarów

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [21:24] - Pers | Link:

@huski
Nie podniecaj się tak.
Rosja może w każdej chwili skonfiskować ponad 500 mld$ zachodnich aktywów w Rosji i jak będzie trzeba to to zrobią.
Ale czemu się nie dziwię, że się szczycisz złodziejstwem zachodu?

Tak się jednak składa, że zachód, a zwłaszcza USA, strzelili sobie w stopę. Już nawet Arabia Saudyjska ucieka od dolara a to oznacza, że skończyło się życie na koszt całego świata.
Jankesy będą się musiały wziąć do jakiejś uczciwej roboty bo już w tym roku grozi im niewypłacalność.
Ja pisałem o tym już wiele lat temu a ty się głupkowato podśmiewałeś :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-01-2023 [07:52] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz 
Faktycznie wiele pisałeś w scierwoneonku a co na te treści specjaliści ? Opara i Zawisza ostrzegali ciebie wielokrotnie pamiętasz i co mieli rację ? Chyba tak.. Blog zabrali ale czy tylko blog ?