Rosyjscy i białoruscy zbrodniarze  Putin i  Łukaszenka

Rosyjscy i białoruscy zbrodnarze  Putin i  Łukaszenka staną przed sądem. 19 stycznia Parlament Europejski przegłosował trybunał dla Putina i Łukaszenki

Parlament Europejski przyjął uchwałę w sprawie powołania specjalnego trybunału do ścigania zbrodni agresji na Ukrainie, pisze Reuters  . Za takie zbrodnie odpowiada najwyższe kierownictwo kraju.
Oddano 472 głosy „za”, „przeciw” – 19, wstrzymujących się – 33.
Rezolucja Parlamentu Europejskiego stwierdza, że ​​UE i jej członkowie powinni dążyć do powołania specjalnego międzynarodowego trybunału do ścigania zbrodni agresji przeciwko Ukrainie popełnionej przez polityczne i wojskowe kierownictwo Rosji.
Parlament Europejski zdecydował, że należy stworzyć specjalny trybunał, analogicznie do procesów norymberskich po II wojnie światowej, w których sądzono przywódców nazistowskich, w ścisłej współpracy z Ukrainą i społecznością międzynarodową, najlepiej za pośrednictwem ONZ. Podobne trybunały zostały utworzone decyzją Rady Bezpieczeństwa ONZ w celu ścigania osób winnych zbrodni wojennych w byłej Jugosławii i Rwandzie.
PE uważa, że ​​utworzenie specjalnego trybunału wypełni poważną lukę w obecnej strukturze instytucjonalnej międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i powinno opierać się na standardach i zasadach, które mają zastosowanie do Międzynarodowego Trybunału Karnego. Posłowie podkreślili w rezolucji, że specjalny trybunał powinien postawić przed sądem nie tylko Putina, ale także Łukaszenkę i kierownictwo Białorusi.
Parlament Europejski uważa, że ​​specjalny międzynarodowy trybunał powinien mieć jurysdykcję do ścigania nie tylko Władimira Putina oraz przywódców politycznych i wojskowych Federacji Rosyjskiej, ale także Aleksandra Łukaszenki oraz przywódców politycznych i wojskowych Białorusi, jako państwa wspólnika, z którego terytorium i pod logistyką, przy wsparciu której Federacja Rosyjska prowadzi agresywną wojnę z Ukrainą,

PE podkreśla że prace przygotowawcze UE w sprawie trybunału specjalnego "muszą rozpocząć się niezwłocznie" i koncentrować się na stworzeniu mechanizmów dla trybunału specjalnego we współpracy z Ukrainą oraz wspieraniu władz ukraińskich i międzynarodowych w dostarczaniu dowodów, które zostaną wykorzystane w przyszłym trybunale specjalnym

za - Reuters | Breaking International News & Views

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [19:39] - Pers | Link:

@r-jasiu
//Rosyjscy i białoruscy zbrodnarze  Putin i  Łukaszenka staną przed sądem. 19 stycznia Parlament Europejski przegłosował trybunał dla Putina i Łukaszenki//

Po pierwsze primo - Parlament Europejski może sobie "głosować" co chce i nie ma to żadnej mocy prawnej. To taka fasadowa instytucja, żeby było gdzie wysyłać polityków na polityczną "emeryturę".
A po drugie primo @r-jasiu to zwycięzców się nie sądzi. To zwycięzcy sądzą.
Zawsze tak było i nie widzę powodów, żeby tym razem miało być inaczej.
Capito @r-jasiu?

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2023 [20:16] - Tezeusz | Link:

Co tam Parlament Europejski wobec ogromnej patriotycznej ufffff,  tffffuuuuurrrrczości Ruszkiewicza. Co tam...
Nie capito ! Tylu ma wielbicielu u fachowców..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-01-2023 [20:18] - Siberian Husky Dog | Link:

Sojusznik Rosji Iran uderzył Moskwę

Dobre gospodarcze stosunki między Iranem a Rosją nie wpłyną na stanowisko Teheranu w sprawie aneksji suwerennych terytoriów Ukrainy, powiedział Hossein Amir Abdollahian.
Iran nie uznaje aneksji przez Rosję okupowanych Krymów , obwodów donieckiego i ługańskiego. A dobre stosunki między Teheranem a Moskwą nie mogą wpłynąć na takie stanowisko. O tym oświadczył irański minister spraw zagranicznych Hossein Amir Abdollahian.

W rozmowie z TRT World powiedział, że stosunki między Iranem a Rosją są „doskonałe”, ale Teheran nie zamierza uznać okupowanych terytoriów Ukrainy za „ziemie rosyjskie”. Iran uznaje prawną suwerenność Kijowa nad tymi terytoriami.
„Uznajemy suwerenność i integralność terytorialną krajów w ramach prawa międzynarodowego, dlatego mimo dobrych stosunków między Teheranem a Moskwą nie uznaliśmy secesji Krymu, obwodów ługańskiego i donieckiego od Ukrainy” – podkreślił Hossein Amir Abdollahian.

Media w Europie i USA dziś pisały, że Putin musiał się mocno upokorzyć i prosić o rakiety w Iranie. W tym celu osobiście zadzwonił wczoraj do prezydenta Iranu Ibrahima Raisiego. Jednocześnie Teheran nagle opóźnia dostawy rakiet dla Rosji.co wobec grożących Iranowi sankcji nie jest niespodzianką

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2023 [20:33] - Pers | Link:

@huski
//Media w Europie i USA dziś pisały, że Putin musiał się mocno upokorzyć i prosić o rakiety w Iranie.//

Ty masz coś z głową @huski?
Jakie "upokorzyć"?
Iran dostarcza rakiety i drony a Rosja w zamian myśliwce. Dil doskonały.
A może Rosja jeszcze coś dostarczy... Ale o to już by trzeba Izrael spytać bo mają coraz większy żużel w gaciach :)
To Zełenski musi żebrać po całym świecie bo jest goły jak święty turecki. Nawet na wypłaty dla urzędników i żołnierzy nie ma.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-01-2023 [20:42] - Siberian Husky Dog | Link:

Prezydent Serbii Aleksandar Vucić mówił w Davos o tym, że w ciągu ostatnich 10-11 miesięcy czytał o sobie w światowych mediach, że "jest małym Putinem, marionetką Putina, przygotowującą się do rozpoczęcia wojny z sąsiadami". -  To okrutne kłamstwo, jak wiele innych - podkreślił Vucić. Polityk zaznaczył, że Serbia popiera integralność terytorialną Ukrainy.

- Tak, Krym jest częścią Ukrainy, Donbas jest częścią Ukrainy. Nic się tu nie zmieni, pozostaniemy na tych stanowiskach - powiedział Vucić.