Cenzura uber alles

Poniosło Donalda, stracił kontrolę nad sobą, ale partyjny slogan okazał się mocniejszy: „Kto kontroluje przeszłość – kontroluje przyszłość, kto kontroluje teraźniejszość – kontroluje przeszłość” jak czytamy w powieści „1984” Orwella. O to przecież im chodzi w systemie totalitarnym, także kibicom Platformy Obywatelskiej (tak naprawdę Oligarchów), bo kto panuje nad archiwum dziejów może swobodnie manipulować świadomością obywateli i zarazem sterować ich wyborczymi decyzjami. Idealnym stanem dla liderów takiej partii było to, aby „Historia była tabliczką – wycieraną do czysta i zapisywaną ponownie, ilekroć zachodziła potrzeba” (znowu Orwell, „1984”, str. 68).

Dlatego Platforma Obywatelska (sorry, Oligarchów) tak bardzo nienawidzi Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie przechowuje się dokumenty i dowody, które uwierzytelniają naszą historię. Ileż razy zdesperowani przywódcy PO zapowiadali więc likwidację IPN-u... A wtedy hulaj dusza, bez kontusza! Wszystko można wmówić rodakom, zatem cenzura nade wszystko! I właśnie Donald Tusk ocenzurował polską telewizję, bo odważyła się wyświetlić film ukazujący jego prorosyjską politykę z lat resetu 2007-2014. Film „Nasz człowiek w Warszawie” ukazuje wygibasy Tuska z Putinem, a to bardzo irytuje dziś wodza PO. Wniósł zatem pozew przeciwko TVP i domaga się zakazu rozpowszechniania tego obrazu (!), bo psuje mu obraz... Wbrew zasadom demokracji chce wymazania z naszej pamięci tego okresu dziejów, zupełnie jak w państwie opisanym przez Orwella!

Niesłychana to gafa polityczna, oto sam Donek strzelił sobie w stopę! A jest zaledwie pretendentem do nadchodzących wyborów, nie wiemy też czy PO oficjalnie wystawi go jako swego kandydata...? Były takie prognozy, dziś jednak skompromitował się gardząc demokracją, a zatem czy PO zaryzykuje, aby to on – imć Tusk – reprezentował interesy całej partii? Jeszcze nie dorwał się do władzy, a już grozi przywróceniem cenzury!?

Niedawno powstała świetna fraszka Marcina Wolskiego o Tusku, zakończona apelem, by wyłączyć Donalda!  Nikt, nawet może i Autor, nie przypuszczał, że Donald wyłączy się sam...!  I że zbłaźni się występując z pozwem przeciwko Demokracji!? W dodatku po ośmiu miesiącach od pierwszej emisji wspomnianego filmu! To co jest tematem na otwartą dyskusję miałby rozważać sąd? Był Tusk zapraszany demokratycznie do takiej debaty w TV, ale zignorował zaproszenie... Być może miał jakieś powody, aby uniknąć konfrontacji z masą rozsądnych argumentów... Bo jeżeli partia PO kładzie swą łapę na przeszłości i wyrokuje o takim czy innym wydarzeniu, że ono w ogóle nie istniało, to jest to toporne łamanie historii i demokracji.

Tymczasem demokracja nawet w nieukończonej III RP ma się całkiem dobrze i nie da się zawrócić do epoki Kiszczaka czy Urbana! A pan Tulicki pracuje nad drugą częścią filmu „Nasz człowiek w Warszawie”! Warto też wysłuchać debat telewizyjnych o żałosnym pozwie byłego „króla UE”, w których wystąpiły głowy mądrzejsze od Donalda jak prof. Cenckiewicz, prof. Grochmalski, prof. Domański, także redaktor T. Sakiewicz, M. Karnowski czy S. Pereira... Wszyscy oni  zgadzają się, że w demokracji prześwietlanie sylwetek kandydatów przed wyborami jest normalną procedurą, przyjętą na całej planecie. Inaczej było w PRL-u, do czego wyraźnie zmierza pan Donald, który ostrogi w zwalczaniu słusznych polskich inicjatyw zdobył podczas nocy czerwcowej 1992, biorąc udział w obalaniu rządu premiera Jana Olszewskiego. Trzydzieści lat z okładem tej antypolskiej działalności Tuska wystarczy, pora na złotą emeryturę i na zabawy z wnukami, o ile sądy na to pozwolą... Donald nie dorósł do demokracji.

                                                                                                                                      Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

18-01-2023 [08:16] - Ijontichy | Link:

"....fragment tekstu...kopiuj i wklej...prof. Cenckiewicz, prof. Grochmalski, prof. Domański, także redaktor T. Sakiewicz, M.Karnowski czy S.Pereira..."
W trzech przypadkach,to funkcjonarjusze udzielający sie w mediach za ciężkie pieniądze.Donajęci ...
Dwóch panów profesorów...to eksperci,którzy też za ciężkie pieniądze tłumaczą tłumowi,dlaczego eksperci pomylili się w swoich ekspertyzach...jeden ekspert...może zostać.

Obrazek użytkownika u2

18-01-2023 [10:35] - u2 | Link:

funkcjonarjusze udzielający sie w mediach za ciężkie pieniądze

Nie ściemniaj, nie ukradzione z FOZZ, jak w waszym przypadku całej prawdy całą dobę :-)

Obrazek użytkownika Es

18-01-2023 [09:48] - Es | Link:

 Osobistym celem Tuska jest prezydentura, a nie premierowanie i pyskówki w Sejmie.
"prześwietlanie sylwetek kandydatów" jak najbardziej. Ale najpierw własnych. Najpierw zweryfikujmy własnych, aby mieć maksimum pewności, że nie zostaną skompromitowani przez stronę przeciwną, sami tego nie zrobią, lub gdy nadejdzie godzina próby zachowają się jak trzeba. Czego przytoczeni eksperci jednak głośno nie mówią. 

Obrazek użytkownika u2

18-01-2023 [11:33] - u2 | Link:

Najpierw zweryfikujmy własnych

Nie ściemniaj, wy pełomafia przecież weryfikujecie, macie sprawdzonych kadrowców :-)

Obrazek użytkownika Es

18-01-2023 [12:19] - Es | Link:

"Nie ściemniaj..."
Mogę ci jakoś pomóc? Czy wezwać jakąś pomoc? Może opieki potrzebujesz jakiejś. Powiedz. Nie wstydź się. Bez twojej zgody, lub orzeczenia odpowiedniej instancji nic sam nie mogę zrobić. A żal jak się chłopie tak męczysz.

Obrazek użytkownika u2

18-01-2023 [12:23] - u2 | Link:

Mogę ci jakoś pomóc?

Dzięki, poradzę sobie bez twojej "bratniej pomocy". Obejdzie się :-)

Obrazek użytkownika Es

18-01-2023 [17:42] - Es | Link:

Ech tam" bratniej" od razu. Kochajmy się,  owszem, ale tak... z umiarem. Pomoc bliźniemu po prostu. Skoro jednak mówisz, że sobie radzisz... masz rację: twardym trzeba być, nie mientkim. 

Obrazek użytkownika u2

18-01-2023 [19:30] - u2 | Link:

Ech tam" bratniej" od razu.

Gatunkowo jesteśmy wszyscy spokrewnieni, choć niektórzy dostają "małpiego rozumu" i tną brzytwą na oślep. Zupełnie tak jak ty :-)

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

18-01-2023 [14:39] - Lech Makowiecki | Link:

Marku, jak zwykle trafiona analiza.
Z Antypodów lepiej widać nasz postawiony na głowie świat...
Co do Orwella - napisałem kiedyś wierszyk na ww. temat;
z tomiku "Ja tu zostaję" (2015);

                   ORWELL

Przeczytałem Orwella... Czasem warto wracać
Do klasyki gatunku. Taka moja praca.
„Folwarku zwierzęcego” prześledziłem karty
Plus „Tysiąc dziewięćset osiemdziesiąty czwarty”...
Potem zadałem sobie to ważkie pytanie:
Czy pisarz był geniuszem w swym przewidywaniu?
Czy też stworzył świat fikcji – imperium nababów,
W którym się rozkochali rządzący na zabój
I – przedział po przedziale – wprowadzają w życie,
Depcząc wolę Narodu... Osaczając skrycie...

Gdy czytając tekst, z trwogą przewracałem strony,
Śledząc losy tyranów i uciemiężonych –
Telewizor na śmietnik zaraz wystawiłem...
Parę gazet na gwoździu w WC powiesiłem...
Teraz ćwiczę poker face* od rana przed lustrem;
Do mej głowy – łajdaki – nigdy was nie wpuszczę!
 
                                 ***
Tu mam prośbę do twórców powieści fantasy:
Kreślcie, proszę, pogodne, bezpieczne obrazy...
Bo gdy uda się stworzyć horror – dzieło sztuki,
A władcy kraju wezmą do serca nauki –
Folwark przejmą bezwzględne orwellowskie knury.
Wielki Brat zdusi opór. Znów wyrosną mury...

* poker face (ang.) – twarz pokerzysty, kamienna twarz.