Prawda o nas - głupi, nieodpowiedzialni i źli

Jesteśmy głupi. Gdyby pozwolić, iżby docierały do nas informacje produkowane przez ruskich, to mając do dyspozycji nasze własne źródła informacji o tym, co się dzieje na Ukrainie, wierzylibyśmy ruskiej propagandzie. Co więcej, w większości podjęlibyśmy działania przeciw własnym interesom, pod wpływem tej propagandy. Bo... jesteśmy głupi. Żeby temu zapobiec władze muszą stosować cenzurę. Dla naszego własnego dobra.

Jesteśmy nieodpowiedzialni. Gdyby zezwolić na wygłaszanie opinii nt. plandemii każdemu lekarzowi tak, żeby mógł mówić, co o tym myśli, to mając do dyspozycji z jednej strony wiedzę medyczną podawaną nieustannie w głównych mediach przez dostojnego ministra Niedzielskiego - wizjonera służby zdrowia 2022r. - opinie 99% medyków oraz opinie jakichś pojedynczych w sumie lekarzy z drugiej strony, to moglibyśmy sobie i innym zrobić krzywdę, dając posłuch tym całkowicie mniejszościowym zdaniom i zgodnie z nimi postępować. Dlatego trzeba karać lekarzy, którzy wyrażają zdanie, wskutek którego ludzie mogliby przyjąć postawy, które by im zaszkodziły, bo... jesteśmy głupi i nieodpowiedzialni.

Jesteśmy źli. Dlatego, jak to opisał bloger GPS, słusznie sądy RP wsparły decyzję właścicieli i zarządu firmy IKEA, że należy zwolnić z pracy pracownika, który zamieścił w wewnętrznym strumieniu informacji cytat z Biblii. Cytaty z Biblii są podżeganiem do przemocy, w tym mogą powodować występowanie mikroagresji. Gdybyśmy byli dobrzy, to Biblia z jej cytatami skłaniałaby nas do miłości wobec ludzi, do troski o nich. Ponieważ jednak jesteśmy źli, głupi i nieodpowiedzialni, to cytaty z Biblii pobudzić nas mogą do popełniania agresji wobec innych. Aby nas chronić, pozbawiono z pracy tego człowieka, zaś samą Biblię najlepiej by było umieścić w bibliotece, ze wstępem tylko po odpowiednich testach.

Tacy jesteśmy, w oczach władzy. Nieodpowiedzialni, głupi i źli. Dlatego właśnie władza musi nas traktować jak nie do końca sprawne psychicznie, zepsute dzieci. Opiekować się nami, dla naszego dobra poprzez odpowiednie kary, ograniczanie wolności, ograniczanie informacji, do takich, które nam - zdaniem dorosłych - będą służyć. Gdybyśmy byli rozsądni, odpowiedzialni i dobrzy - nikt by nas tak nie traktował. Ale... wystarczy poczytać komentarze w internecie,  żeby przekonać się, że tak nie jest.

Całe szczęście, że mądrzy i dojrzalsi o nas dbają, poprzez edukację, media, cenzurę, karanie i pobudzanie odpowiednich emocji, tak żeby każdy powiedział "chcę to mieć" - jak informował minister Pinkas. Co chcemy mieć?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

08-12-2022 [17:47] - Edeldreda z Ely | Link:

Zrób sobie tę przysługę i zrób drugie podejście 🙂

Obrazek użytkownika spike

08-12-2022 [12:34] - spike | Link:

@smieciu, tymi swoimi "poglądami" dowodzisz, że bystry to ty nie jesteś :)))))
W całej przyrodzie, gdzie występuje skupisko jednego gatunku, czyli stado, zawsze jest jeden przewodnik - "wódz", człowiek jest stworzeniem stadnym, też ustanawia przywdócę swego stada, zaczynając od rodziny, ktoś nią rządzi, podejmuje decyzje, najczęściej mężczyzna -mąż, ojciec, potem jest jakieś plemię, etc. kiedyś król, obecnie prezydent, premier, a co najśmieszniejsze, że ci którym się ten system nie podoba, też mają swojego "wodza", jakby im się udało obalić istniejący system, wprowadzą taki sam, nie da się rządzić zbiorowiskiem, gdzie wszyscy działają tylko dla siebie, nie dla dobra ogółu, zawsze musi być ktoś, to ostatecznie podejmie decyzję.

Śmieszne jest i infantylne traktowanie władzy jako niepodzielnego władcy, te czasy minęły, co pewien czas następuje zmiana władzy poprzez wybory i tak wrogowie władzy, sami zostają władzą i postępują podobnie, jak poprzednicy, albo dużo gorzej, jak obecna opozycja przejmie władzę, pewne jest, że większość będzie tęsknić za obaloną władzą, wisi nad Polską widmo "kolonizacji", gdzie lewactwo i dewianci będą mieli większe prawa niż normalna większość. :))))))))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika smieciu

08-12-2022 [14:27] - smieciu | Link:

@spike
Ludzie nie całkiem są przyrodą. A i tam bywają ciekawe rozwiązania zbiorowe nie całkiem polegające na wodzostwie.
Ale ogólnie właśnie o to chodzi z anarchii. O wyjście ze świata zwierząt. I wejście na nowy poziom.

Mi tak naprawdę nie chce się udowadniać że to jest możliwe. I że ludzie posiadają wszelkie narzędzia by stworzyć społeczeństwo bazujące na zupełnie innych wartościach i zasadach niż dotychczas. Po co mam się wysilać skoro większość pragnie być popędzana batem przez swoich szefów?
Zwyczajnie anarchia nie jest dla wszystkich. A ja jestem przekonany że ci którym faktycznie zależy na takim społeczeństwie dostaną swoją szansę. A resztę czeka codzienne sprawdzanie swojego smartfona czy aby pasek poprawnego obywatela nie nabiera czerwonawego odcienia. Ale wyjścia z systemu już nie będzie.

Ciekawy w tej historii jest tak swoją drogą aspekt religijny. Gdzie przychodzi taki a taki i mówi: to jest do dupy, pieniądz, kasty, system uzależniania ludzi od innych. Zbudujmy społeczność na innych zasadach. A lud mówi: super. Po czym idzie za głosem swojego starego wodza, tej samej ciągle władzy, która mówi że tak było zawsze, tak wszędzie jest a i wódz, rząd wie co dla ludzi dobre.
To jest jak religia. Bo to jest religia. Mająca swoje dogmaty. Że tak właśnie musi być.
 
 

Obrazek użytkownika spike

08-12-2022 [22:59] - spike | Link:

"ludzie posiadają wszelkie narzędzia by stworzyć społeczeństwo bazujące na zupełnie innych wartościach i zasadach niż dotychczas"
- problem w tym, że sam nie rozumiesz co piszesz, by dało się osiągnąć co sobie marzysz, trzeba zmienić charakter człowieka, pozbawić go żądzy posiadania, własności, indywidualności, ogólnie mówiąc, człowiek nie znający zła, a to nie jest możliwe, bo wtedy człowiek nie będzie wolny, nie będzie miał wolnej woli - wyboru, tak zostały stworzone zwierzęta, które zabijają tylko z głodu, albo obrony i to nie zawsze, człowiek wybiera, zapolować dla przeżycia, czy korzyści.

Kiedyś przeprowadzono eksperyment z myszami, pewnie czytałeś, powstał na to podobieństwo też film SF, wszystko się źle kończyło.

Obrazek użytkownika smieciu

08-12-2022 [23:47] - smieciu | Link:

@spike
Tworzysz sobie jakieś wyobrażenia, które nie mają związku z tym co piszę. Może ty chcesz pozbawiać człowieka tych rzeczy. Ale nie ja. Czy ja kiedykolwiek gdziekolwiek napisałem coś w tym stylu?
Zaczynasz gadać jak sake. Ja piszę ma być A a ona to dlaczego ma być B?
Przecież ciągle piszę że ludzie SĄ obecnie OK i dlatego anarchia zaskoczy. Pozbawiać ludzi ich cech chcą tacy jak ty i ich rządy. Którzy tylko marzą by wszystkich zapoziomować na jedno kopyto za pomocą systemu ram prawnych. Który przekształci ludzi na ich modłę...

Coraz bardziej dochodzę do wniosku że naprawdę ludzie potrzebują jakiegoś cepa, który ich będzie walić po łbie bo nie wiem jak inaczej mają sobie uświadomić że ich świat jest żałosnym zbiorem absurdów bez ładu i logiki.

Obrazek użytkownika spike

09-12-2022 [01:03] - spike | Link:

"Pozbawiać ludzi ich cech chcą tacy jak ty i ich rządy. Którzy tylko marzą by wszystkich zapoziomować na jedno kopyto za pomocą systemu ram prawnych. Który przekształci ludzi na ich modłę..."

-przecież to są brednie, marzy ci się zmienić ludzkość, która kształtowała się setki tys. lat, system wartości i zasad został ten sam, zmieniło się środowisko i warunki w jakich żyjemy, twoje gadanie przypomina ideologię homodewiantów, ten sam sposób, chcą osiągnąć to, od czego ludzie uciekają, bo prowadzi do destrukcji społecznej i cywilizacji.
Ideologia anarchistyczna czy liberalna jest aspołeczna, niehumanitarna, tego nie widzisz, jak każdy fanatyk, jednego tu już mamy hiper-liberała :))))
Czy jesteś już tak ślepy, że nie widzisz przyczyny wszelkiego zła, skutkiem są wojny i nie tylko?
Owsik jest ideologiem liberalizmu "róbta co chceta", a znakiem rozpoznawczym kozioł, symbol Szatana, z głupoty go propaguje, czy świadomie ?

Anarchia i liberalizm nie są zgodne z naturą człowieka, nigdy nie będzie dominować.

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2022 [05:44] - Jabe | Link:

Nie to oznacza słowo „liberalizm”.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

08-12-2022 [16:33] - Zbyszek_S | Link:

"Tacy jesteśmy przede wszystkim w swoich oczach."
No cóż... każdy mówi "po sobie" :)
Chyba nie jest aż tak, źle!

Strony