Koniec tej wojny i już!

 

To niesamowite! Z pewnością dla każdego przyzwoitego, trzeźwo myślącego człowieka.
Około 75 procent ludzi z tak zwanego zachodu wprost żąda, by natychmiast skończyć tę "głupią" wojnę.
I już!
Tak, jak po wyjściu z kina, po pełnym emocji i przerażenia filmie "Noc żywych trupów", mają już dosyć strachu i niepokoju. Trzeba wrócić do ciepełka domów, pizzy na ulicy i tej nudnej, lecz spokojnej pracy. Dać w żyłę, coś przelecieć, wyjechać do Honolulu, lub choćby na Kanary.
Pełen relaks po takim horrorze i dramacie.
Dosyć i już!
 

Poziom odmóżdżenia tych spolegliwych zachodnich owieczek; tych durnych i na nieszczęście amoralnych polityków, sędziów i prezesów. A także głupków takich, jak to pokazał król Wielkiej Brytanii, nie będący jeszcze monarchą Karol III, w Davos u guru miliarderów - , zidiociałym starcu Klausie Schwabie – a przede wszystkim, osobnicy, którym bogactwo kompletnie odebrało rozum .
Oni wszyscy, po tak głębokim zakażeniu wirusem neo-liberalizmu, który nie jest czymś innym, jak zmodernizowanym bolszewizmem, tracąc rozeznanie roli człowieka wobec natury, jak w tym Zielonym Ładzie, czy już nie mogąc się połapać, czy jest się kobietą, czy mężczyzną w tym idiotycznym genderze i LGBTQ+, zagubili się w zakresie podstawowych zasad człowieczeństwa, czego rezultatem jest uważanie przyjemności za szczęście.
Liczy się wyłącznie własna, egoistyczna przyjemność. Reszta niech idzie się walić.

Inną pandemią zaraził Owieczki Zachodu, nie wyłączając tamtejszych "myślicieli", nawet klasy Grety Thundberg, amerykański Japończyk (albo japoński Amerykanin) Francis Fukuyama w swoim dziele "Koniec historii" gdzie oświadcza, że obecny ustrój, struktury i zasady cywilizacyjne liberalno – demokratyczne, są tak świetne, że same, automatycznie rozleją się po świecie; najpierw Rosja, Turcja, kraje arabskie, a potem Chiny i reszta świata i staną się demokracjami na wzór zachodu - Niemiec i Francji, a na świecie zapanuje pokój i spokój, przez co świat cały stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą.
Taki właśnie będzie koniec historii, bo nie będzie już o czym pisać.

Jak 24 lutego roku 2022 zobaczyliśmy, Fukujama jest marnym filozofem i futurystą, albo też, nie wiem, ale tam to jest możliwe, był naćpany jakąś ayahuascą.
Owieczki i reszta stada strasznie się ucieszyły tą prognozą Fukuyamy. Już do końca będzie full wypas.
A tu nagle klops. Biją się i strzelają! Jak tak można?! Chcemy tego pastwiska, co było, jak obiecał Fukuyama – na zawsze.

Owieczki to stworzenia stadne. A takie zawsze mają swojego pasterza. W niższych zgrupowaniach tylko przewodnika, czyli jednego gieroja ze swoich. Ale to nieważne.
Ci z prawej (patrząc na północ) od zawsze mieli uwielbianych, wprost boskich pasterzy. Czy to jakiś car, czy potem Stalin, a dzisiaj Putin.
Ci z lewej oczywiście też mieli. Taki oszalały Fryc, polakożerca Bismarck, no i ten kompletnie zidiociały Hitler.
Współcześnie nadal dla ruskiego stada jest to Putin. A dla germańskiego długo była pastereczka Angela i od niedawna jest to kanclerz Scholtz.

Taka już jest genetyczna przypadłość owieczek spolegliwych (łac. fidelis ovium), że mają naturalną blokadę mentalną, która nie pozwala im obiektywnie oceniać rzeczywistości i swojego przywódcy. Zawsze darzą go bezgranicznym zaufaniem. Może być więc totalnie głupi, wprost kretynem, czy sadystyczną bestią i degeneratem – dla owieczek w danym stadzie zawsze będzie to opiekuńczy ojciec.
Oczywiście owieczki nie są klonami, lub automatami, więc pewne, zazwyczaj niewielkie różnice występują miedzy nimi. Czasami więc trzeba zaprowadzić porządek, zdyscyplinować, a nawet ukarać jakąś czarną owcę.
Do tego pasterz ma wiernych i lojalnych pomocników. To owczarki. Całe armie pilnujących porządku. Z ostrymi pazurami i krwawymi zębami. Albo śliskie i przylgliwe, jak jakiś tasiemiec bruzdogłowy, czy pijawka.

Dla karnych i ufnych stad owieczek pasterz – przewodnik to już nie byle kto, to dla nich już praktycznie Homo Deus.
To on myśli za nich (jak wiemy, to ciężka robota, której owieczki nie lubią) i mówi co robić. Powie skacz – to skaczą. Jak wszyscy to widzieliśmy, gdy Koń skakał.

Stada, a potem również pierwotne plemiona nienawidziły obcych. Tych nieswoich.
Wszelkimi sposobami należy ich zwalczać. Owce mówią – to nie owce. To pasożyty – szarańcza, czy karaluchy.
Antropolodzy, czy inni grzebacze w przeszłości podejrzewają nawet, że stado Homo Sapiens, wytłukło (z pomocą sił Natury) stado Homo Neanderthalensis. Jak na tamte czasy (jakieś 30 000 lat temu) potężnie zbudowany Neandertalczyk, niestety nie był taki cwany jak Sapiensi. Więc musiał zniknąć.

Ukraińcy to stado kompletnie obce. Albo jak te ruskie owieczki twierdzą, takiego stada nie ma. To chorzy odszczepieńcy stada ruskiego – niebezpieczni, bo roznoszą zarazę, więc lepiej się ich pozbyć i zaorać.
Owce zachodnie (fidelis occidentis ovium) natomiast, początkowo traktowały te gladiatorskie bestialstwo walki ruskich i tych drugich, jak fajną darmową imprezę, która w końcu niestety przestała być darmowa i przyszło słono płacić za te wschodnie fanaberie.
Wojna, wojną – może sobie być, ale bez dotykania naszych swobód i dobrobytu.
Czy nie po to wymyśliliśmy wojny proxy, czy nie po to wróciliśmy do idei najemników na wynajem, by sobie postrzelali, pomordowali i co tam jeszcze lubią wyprawiać, aby tylko wszelkie awantury były z dala od naszych domów, kurortów i ścieżek rowerowych.

Jest całkiem naturalnym, co zresztą potwierdza nauka, psycholodzy i socjolodzy, po pewnym czasie, gdy tylko jest się obserwatorem, czy odbiorcą informacji, a nie bezpośrednio zaangażowanym w zdarzenie uczestnikiem, to nawet wzbudzający największe emocje przebieg akcji, po pewnym czasie – jedni mówią tydzień, dwa tygodnie, inni miesiąc, maksymalnie dwa – wygasa uwaga, ciekawość, a pojawia się znużenie, a nawet znudzenie. Każdy, nawet nieświadomie, chce powrotu do stabilnej i spokojnej sytuacji. Strach przed zagrożeniem powoli znika. Teraz rozmyślanie o nadchodzących świętach jest już ważniejsze niż wojna na antypodach zachodu.

Zapewne, jak zwykle, grupa moich czytelników, co w komentarzach demonstrują niechęć i pogardę do moich rozmyślań, lecz mimo tego są najwierniejszymi odbiorcami, będzie wybrzydzać: po co taka metafora – jak istoty ludzkie i nawet całe narody przyrównywać do stada owiec. To jest właśnie faszystowska dehumanizacja.
No pewnie... Czym wtedy jest rzeź na Ukrainie wobec dzieci, kobiet, starców, jaką prowadzą mongolskie hordy Putina?
Powiem więc dobitnie – tak, biedny lud rosyjski i narody zachodu, to potulne owieczki. I powiem jeszcze więcej – te stada zostały wyhodowane specjalnie. Zrobiono z ludzi poprzez “sprytnie” coraz prymitywniejszą edukację, poprzez sączony nieustannie lewacki i kretyński światopogląd w opanowanych przez bolszewię i różnych Sorosów media. Tworzono modelowych niewolników, takie właśnie owieczki, które są tylko po to, by je doić i strzyc..

No i właśnie już im się roztacza przyszłość, że będą zdychać w nędzy, głodzie i chłodzie, jeżeli zgodne za Scholtzem, Macronem, von der Leyen nie będą głośno wołać – stop Ukraińcy! Mamy już dosyć tych waszych podrygów, armat, czołgów i dronów. Siadajcie i słuchajcie dobrze, co wieli Russkij Mir wam zaproponuje.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [19:31] - u2 | Link:

To chorzy odszczepieńcy stada ruskiego – niebezpieczni, bo roznoszą zarazę, więc lepiej się ich pozbyć i zaorać.

Chory z nienawiści to jest Putler, który ostatnio się zdefekował na schodach. :-)

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2022 [20:00] - sake3 | Link:

Te świetne struktury i zasady cywilizacyjne Fukujamy tak same rozleję się po świecie jak same oczyściło sie nasze środowisko sędziowskie..

Obrazek użytkownika u2

03-12-2022 [20:14] - u2 | Link:

nasze środowisko sędziowskie..

Miałem okazję ich poznać przez kilka lat. Niewątpliwie to osoby wykształcone i z bagażem doświadczeń, mniejszym lub większym, ale również z absolutną władzą. A absolutna władza deprawuje absolutnie.

PS. Od lat 90-tych słyszałem tezę, że aby zostać prawnikiem, adwokatem czy sędzią, to trzeba być krewniakiem resortowym. Coś w tej tezie na pewno jest. Profesja prawnicza nie jest profesją wolną, tylko właśnie nadzwyczajną kastą.

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2022 [20:18] - Jabe | Link:

Król acz nie monarcha, czyli Karol taki tytuł arystokratyczny otrzymał?

No i to tradycyjne utyskiwanie na bolszewicki neo-liberalizm. Co te słowa znaczą? Co się panu Heterodynie akurat podoba! W końcu żyjemy w czasach wolności tak dalekich, że wolno sobie płeć co dzień inną dobierać, to i słowa nie powinny nas wiązać znaczeniami.

Dalej nie czytam. Proszę o przystępne streszczenie.

Obrazek użytkownika spike

03-12-2022 [23:34] - spike | Link:

"wolno sobie płeć co dzień inną dobierać, to i słowa nie powinny nas wiązać znaczeniami."

czy ktoś komuś nie pozwala wybrać sobie dowolną płeć, ciekawe tylko skąd ją weźmie, skoro od mln lat w przyrodzie są tylko dwie, ale dlaczego i jakim prawem, żąda się od innych, by ten kretynizm prawnie uznały ??? były przypadki, że do faceta uważającego siebie za kobietę, ktoś się zwrócił "proszę pana", to ten go pozwał do sądu.

Jak sam piszesz, żyjemy w czasach wolności, więc sobie pozwalasz bredzić ile wola zapragnie, bo duszy jak każdy lewus, nie posiadasz :)))))
Skoro lewactwo twierdzi, bo nie udowodni, że jest więcej płci niż dwie, oznacza to tylko i wyłącznie skretynienie tego środowiska, a to jest niebezpieczne społecznie, powinno się was izolować, by zaraza się nie rozprzestrzeniała, a jest groźniejsza niż dżuma, bo HIV to wasza robota.

Obrazek użytkownika Kocur1

04-12-2022 [07:37] - Kocur1 | Link:

Ty durniu:)))))

Obrazek użytkownika paparazzi

03-12-2022 [20:58] - paparazzi | Link:

Syty głodnego nigdy nie zrozumie. Smutne ale prawdziwe.

Obrazek użytkownika Valdi

04-12-2022 [04:26] - Valdi | Link:

To błędna ocena sytuacji.
Moim zdaniem "owieczki" dobrze wiedzą gdzie najlepsze pastwisko. I to pastwisko mogą obecnie stracić.  Afryka się dla owieczek zamyka, Rosja też się zamknie jeśli Ukraina zwycięży. USA przeniosą punkt ciężkości na Polskę i Ukrainę (mam nadzieję nie tracąc uprawnień do nadzoru Niemiec).
Owieczki nigdy nie mówią prawdy ... upowszechniają mity, syntezy mitów które kreują w zależności od potrzeb. 
To bardzo długo działało i działa dalej. Obecnie jednak na szali stoi upadek zachodniej cywilizacji i okazuje się że jednak sporej części ludzkości taka perspektywa nie odpowiada.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [10:54] - jazgdyni | Link:

@Valdi

Nie powiedziałbym, że błędna. Absolutnie nie. Po prostu co innego rozumiemy pod użytym w felietonie pojęciu "owieczka". Wygląda na to, że nie odróżnia Pan skubanego, od skubańca. Nie chcę używać słowa motłoch, czy pospólstwo, lecz wiekszość, te jakieś 90% ludzi na zachodzie, co nie mają żadnego wpływu na poczynania władzy, banków i koncernów, to owieczki niewinne i potulne. Wyhodowane. Lecz nie rasy merynos, tylko tuman.
I one są na takim pastwisku, na którym ich umieszczono. Oczywiście, mogą sobie w celu lepszego życia wyemigrować do Burkina Faso. Przecież są wolni. Tylko... opuścić stado?

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [05:00] - jazgdyni | Link:

@###

Problem z ludźmi, których nazwałem owieczkami, a to 80% obywateli zachodu, a u nas może 55, jest taki, że oni nie chcą się obudzić. Czepiają się ułudy, że mimo wszystko znowu wszystko będzie tak, jak wówczas, gdy było im dobrze.
Myśl, że już nigdy tak nie będzie, że właśnie rozpoczęła się nowa epoka, a my musimy ostro walczyć, by nie zostać rzuceni na kolana, z zainstalowanym czipem i posłuszni, jak nigdy dotychczas, to dla nich jakieś science fiction, czy Orwell. Czyli fikcja, hehehe.
Ja rozumiem, że koszmar przeraża i najlepiej uciec od niego. Lecz to wielki błąd. Koszmar, ten RESET, dopiero się rodzi, jeszcze jest słaby i jak będziemy tylko stać i czekać, to przegramy.

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-12-2022 [08:40] - Ijontichy | Link:

Europa ginie...kościoły są zamieniane w meczety,dzwony kościelne ludziom przeszkadzają,wycie muezzina z minaretu przez nagłosnienie made in china jakos nie...Italia...sprzedaż 
terenu na którym stoi kościół...to norma.Katar,Arabia Saudyjska,Iran...płacą od ręki...cena nie gra roli.
Co przeciętna owieczkę z Sycylii,Hiszpanii,czy Islandii...obchodzi "jakas" Ukraina,czy bandyci Putina...to daleko...Azja...niech się pozbijają...co mnie to obchodzi.

Nawet juz ich nie obchodz własne pastwisko,może być nasrane,może być zalane krwią "tych" owieczek...to dzicy...na razie w gettach...I JUŻ NIE MAMY GDZIE UCIEC!! 

Ameryka,Australia [jeszcze sie broni] Azja ...[to znowu Chiny] zostaje Antarktyda...ale jak tam żyć??? Trawka nie urośnie...czyżby Fukujama jednak mial rację??? 

https://i.iplsc.com/-/0004684TSUTNRYGF-C429.jpg

Tu masz przyszłość...świata...

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [11:59] - jazgdyni | Link:

@Cichy Jon

Europa może nie, ale cywilizacja europejska zdecydowanie i nieodwołalnie upada. I dziwię się, bo PIS zachowuje się głupawo (choć możliwe, że tylko gra w bambuko), usiłując nie dopuścić do tego nieuchronnego upadku. Już teraz, a nawet od paru lat, nasza prawica powinna mieć legendarny Plan B, czyli co zrobić po tym haniebnym upadku i samemu zyskać jak najwięcej. Bo my nie jesteśmy Europa Zachodnia, więc możemy nawet na upadku skorzystać.
Przypomnę, że jak upadło Cesarstwo Rzymskie, to kawał Europy zaczął sie pięknie rozwijać, a nawet kwitnąć. Tacy Frankowie, czy Wizygoci stworzyli wtedy potężną Francję i Hiszpanię. Prawda?

Obrazek użytkownika Czesław2

04-12-2022 [09:44] - Czesław2 | Link:

@ JZG Jak w każdym koszmarze, będą wygrani i przegrani ( kosztem wygranych ). Te 80% "obywateli zachodu" nie dopuszcza myśli, że będą przegrani.
Tu artykuł ( jakoś dziwnie przemilczana wszędzie informacja ) skąd do nas biegnie postęp. To ciekawostka dla tych, którzy zastanawiają się nad wyższością Republikanów nad Demokratami i odwrotnie.
https://dorzeczy.pl/opinie/377...

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [12:01] - jazgdyni | Link:

Oj Czesławie

Dzisiaj mamy tak, że wygranych nie będzie. Zapewne też i przegranych. Może nie wszędzie, ale Europa, Azja, Ameryka Płn. na pewno.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-12-2022 [08:39] - Czesław2 | Link:

Panie Januszu, "ułuda" lewactwa jest bardzo prosta. Drukować kasę dla nas. No i obowiązkowe niewolnictwo pracujące na nas. Popatrz Pan na "polski" przemysł i "polskie" rolnictwo i "polski" handel. Wyjątki są, jednak w dalszej perspektywie zostaną w 100% przejęte przez kapitał drukowany narodu wybranego.

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-12-2022 [08:42] - Ijontichy | Link:

Wyścig...do "kapitału" wygrywają Chiny...<<żółta rasa zaleje świat>>czyja to przepowiednia?

Obrazek użytkownika Czesław2

04-12-2022 [08:59] - Czesław2 | Link:

Tak, za wydrukowany kapitał w USA ( nie tylko, EBC też) budują miasta widma i wykupują żywność na całym świecie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [12:05] - jazgdyni | Link:

Przypomnę - żeby coś kupić, zawsze musi być ktoś chętny sprzedać.
Pamięta Pan przekręty i handel ziemią gdzieś jeszcze w 2015 i 2016? Kto to sprzedawał? I to nie swoje.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-12-2022 [12:40] - Czesław2 | Link:

@JZG Toż przecież polski rząd chwalił się, że sprzedajemy żywność na całym świecie. Robili nawet promocje i gwarancje rządowe.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [13:24] - jazgdyni | Link:

Co innego żywność, którą akurat mamy dobrą, cenioną na świecie i akurat w nadmiarze, a co innego "eksportować" ziemię, na której ta żywność się rodzi.

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2022 [10:46] - sake3 | Link:

Autor zdziwiony,że tak wygląda reakcja świata.A jak ma wyglądać?Nie doceniliśmy siły rosyjskiej propagandy nachalnej ale i wielokierunkowej i Rosjanie to wykorzystali.Ulepszyli radiowe wygibasy lorda Hau-Hau z czasów II-iej WŚ rozciągając je rzutem na wszystkie media. Już od początku kwestionowano wojnę jako wojnę,teraz kwestionuje się ludobójstwo na Ukrainie,a największy ciężar przerzucono na dezinformację i nie uznawanie walki narodu ukraińskiego w obronie niepodległości.Co dowiadują się zachodnie społeczeństwa? Że ta wojna to nie wojna i że jest jakaś dziwna.Każde osiągnięcie militarne Ukrainy propaganda rosyjska określaa jako fejk,zaprzecza kradzieżom,okrucieństwom żołnierzy rosyjskich,obwinia Ukrainę o wszystko.O to ,że się nie poddała tworząc klopot dla zachodniego świata,o to że nie da się znaleźć tam nazistów i faszystów,pewno i Grecia oskarży,że Ukraińcy broniąc się przyczyniaja się do zmian klimatycznych.Rosyjska propaganda obliczona na człowieka zachodu zarażonego konsumpcjonizmem działa jak szwajcarski zegarek.

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [10:52] - u2 | Link:

działa jak szwajcarski zegarek.

Bez przesadyzmu sake. Propaganducha kacapska leży i kwiczy. Świadczą o tym m.in. kolejne sankcje nakładane na kacapskich ludobójców. A kacapskie czasy (czasy po kacapsku to zegarek) są najszybsze na świecie, nie wiedziałaś o tym ? :-)

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2022 [11:40] - sake3 | Link:

E tam....Wcale nie leży. Świadczą o tym głosy zachwytu ze strony Niemiec.Pani Merkel i pan Scholtz odetchneli z ulgą że kochany Władymir i drogi Siergiej już się na nich nie gniewają i chcą wspólnie prowadzić Europę ku świetlanej przyszłości.Jak tu więc nie mówić o sile propagandy? Nawet fircyk francuski już pewno dzwonił do Putina meldując,że on stawia 3:1 przeciw tej okropnej Polsce w dzisiejszym meczu.Potłuczony po wczorajszym upadku Putin leżąc w łóżeczku będzie miał więc i swoją chwilę radości.

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [12:11] - u2 | Link:

Potłuczony po wczorajszym upadku Putin

No sama widzisz sake, Putler gada jak potłuczony. Nie zwracaj na tego śmiecia takiej uwagi :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [12:11] - jazgdyni | Link:

Piszesz Droga Sake o działalności służb hau-hau, jak by niemal wszyscy Europejczycy byli dzieciakami z przedszkola, spijającymi z ust pani przedszkolanki każde słowo.
A kto ich oduczył myśleć samodzielnie? Kto podsuwał laptopy, playstation i smartfony. Geszeft był tak samo winny, jak ruskie pranie mózgów.

Choć... właściwie to jedna banda.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-12-2022 [11:37] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
Tym razem podoba mi się co napisałeś. Tak to właśnie wygląda. Zniewieściały zachód i zastraszony wschód. Owieczki milczą, bo przedkładają złudne poczucie bezpieczeństwa ponad wolność a jak wiadomo i tak skończą w rzeźni. Nie dajmy się do tej rzeźni wciągnąć. Pzdr 

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [12:16] - jazgdyni | Link:

@rolnik z mazur

Tym razem podoba mi się co napisałeś...

Niemożliwe!!! Zaraz będę musiał się napić, choć to przed podwieczorkiem.

Dziękuję z pewną podejrzliwością mimo wszystko

Obrazek użytkownika tricolour

04-12-2022 [12:29] - tricolour | Link:

Skoro ktoś "będzie musiał" to oczywisty staje się powód - co podejrzewałem od dawna - wmawiania innym chlania w weekend.

Tylko alkoholikowi przychodzi do głowy alkohol jako forma nagrody czyli stymulacji uczuć poprzez przymus wypicia. Oczywista jest też niepohamowana agresja bez adekwatnej przyczyny, już, natychmiast.

No, jakie to proste...

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [12:33] - u2 | Link:

Tylko alkoholikowi przychodzi do głowy alkohol jako forma nagrody

Skąd wiesz ? Widać, że musisz być alkoholikiem, skoro tak się na alkoholizmie znasz młokosie. Taki młokos, a już alkoholik.

Obrazek użytkownika tricolour

04-12-2022 [12:40] - tricolour | Link:

@u2

Popatrz jakie to proste - napisałem też, że jesteś fiutem.

Skąd wiedziałem?

😁😁😁

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [12:57] - u2 | Link:

twoj ojciec to chuj bezpłodny. 

Aby twój synek wiedział o tym twoim felerze ? :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [13:27] - jazgdyni | Link:

To jego czuły punkt. Pewnie drobny konsument małpek.
A kolonialnego sensu picia drinka po podwieczorku nie paniał. Inna kultura.

Obrazek użytkownika tricolour

04-12-2022 [13:43] - tricolour | Link:

@jzg

Wytlumacz mi, przyjacielu, meandry waszej kultury, cytuję: "Powołany przez Prokuraturę Krajową międzynarodowy zespół biegłych nie znalazł na ciałach ofiar katastrofy smoleńskiej obrażeń, które wskazywałyby na wybuch. Choć opinia biegłych została wydana już we wrześniu, prokuratura nadal nie podała jej do publicznej wiadomości. A właśnie tego domaga się część rodzin ofiar".

Jak się nazywa taka kultura?

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [13:56] - u2 | Link:

meandry waszej kultury, cytuję: "Powołany przez Prokuraturę Krajową

Nie ściemniaj młokosie, powtarzasz za der łonet, a der łonet za WSI24. Na szczęście te ubeckie szczujnie nie prowadzą postępowania w sprawie zamachu w Smoleńsku :-)

Obrazek użytkownika tricolour

04-12-2022 [14:08] - tricolour | Link:

@u2

O zamachu mowy nie ma. Nawet sejm ostatnio miał uchwalić, ze rosja jest terrorystą, ale pojawił się Dzierżyński i sprawie łeb ukręcił.

Wrócimy do sprawy gdy wbijecie pierwszą łopatę...

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [15:05] - u2 | Link:

O zamachu mowy nie ma.

Skąd ta ubecka cenzura u ciebie młokosie ? Po twoim ojcu, którego nigdy nie poznałeś :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2022 [15:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. https://wpolityce.pl/polityka/...
2. Chwilę po katastrofie padły słowa o przyczynach katastrofy, które nigdy nie powinny paść. One podzieliły nasz naród na parę lat. Do dzisiaj nie ma wyjaśnionych okoliczności i szczegółów tej katastrofy - ocenił Paweł Szefernaker.

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2022 [13:37] - sake3 | Link:

To koniaczki dla pana doktora w podzięce za udana operację wreczają tylko alkoholicy? Tak przynajmniej wynika z wpisu dwie szpalty wyżej.Wniosek-niealkoholicy nie potrafią się zachować w tak delikatnej sprawie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [13:43] - jazgdyni | Link:

Gość jest przeczulony jako członek AA ze swoimi obsesjami.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-12-2022 [13:06] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
Ja poczekam na po meczu . Zdrowa nieufność i podejrzliwość jest zawsze wskazana. Pzdr 

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-12-2022 [13:28] - jazgdyni | Link:

Też czekam. I wiem, że cuda się czasami zdarzają.

Obrazek użytkownika tricolour

04-12-2022 [20:37] - tricolour | Link:

Hehehe... I co z tymi cudami?

Cytuję: "Z kolei Jakub Kamiński z rozbrajającą szczerością przyznał, że... dopiero w pojedynku z Francją kadra zaczęła grać w futbol, czym zmyliła przeciwników. "Francuzi wiedzieli, że w pierwszych trzech meczach nie graliśmy w piłkę i czekali na te kontry. Myśleli, że będziemy te piłki tracić, ale tak się nie stało. (...) Dzisiaj pokazaliśmy, że naprawdę dobrze potrafimy grać w piłkę. Liczę, że w przyszłości tak będziemy grali" - nie owijał w bawełnę w TVP Sport"

Kaminsky, daliście żabojadom do wiwatu zmyłką, aż im w żabie pięty poszło. Żaby myślały, że wygracie, a wy z zaskoczenia przegraliście i w przyszłości też "tak będziecie grali" nie owijając.

Na zdrowie.

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [20:56] - u2 | Link:

Żaby myślały, że wygracie, a wy z zaskoczenia przegraliście

Ano młokosie, jak przegrywają to oni przegrywają, a jak wygrywają, to my wygrywamy :-)

PS. A jak twoje Niemcy wypadły ? :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-12-2022 [01:51] - jazgdyni | Link:

I brawo, brawo, brawo!
Lewandowski żabojadom strzelił karnego. Niemcom już nie musiał bo dawno odpadli. Taki ich upadek, że za rok to nawet nie wejdą do Ligi Mistrzów. Stracilli Lewandowskiego, a Afrykanie, czy Turcy go nie zastąpią.

Obrazek użytkownika tricolour

05-12-2022 [08:16] - tricolour | Link:

Hahaha...

Pajace cieszą się, ze niemce przegrały, zamiast się zastanowić, jak samemu wygrać. No to teraz jasne, dlaczego nie ma wbitej pierwszej łopaty - niemce nie wbiły, to nie ma. Wbiją Chińczycy, to będzie.

I nie stracili Lewandowskiego tylko stary dziad zrobił swój arbeit więc jest frei. Za dalsze utrzymywanie emeryta będą mieć pieniądze na pięciu nowych Lewandowskich. Lewandowski jest jak samochód - sprzedali go gdy jest jeszcze dużo warty, ale więcej z niego nie da się już wyjąć.To dlatego niemce sprzedali ci volkswagena, by ci sprzedać serwis tego volkswagena.

A ty, biedaku, byłeś zadowolony, że kupujesz..
 

Obrazek użytkownika u2

05-12-2022 [08:23] - u2 | Link:

Pajace cieszą się, ze niemce przegrały

To ty nie pajac młokosie ? :-)

Obrazek użytkownika u2

05-12-2022 [08:16] - u2 | Link:

Lewandowski żabojadom strzelił karnego

Już na początku meczu zauważyłem, że oficjalnym sponsorem polskiego zespołu jest ... Leroy Merlin, który chyba nadal działa u ludobójców w Rosji. No i w odśpiewanym hymnie jest fraza : dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy. Dlatego chytry Stalin znajacy historię, nie sprzeciwił się, aby Mazurek Dąbrowskiego był również hymnem PRL :-)

PS. Co do samego meczu, to za mało było dośrodkowań i główek. Mbappe to niski, krępy zawodnik jak Maradona, w grze główką na pewno jest słabszy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-12-2022 [13:26] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
Ja poczekam na po meczu . Zdrowa nieufność i podejrzliwość jest zawsze wskazana. Pzdr 

Obrazek użytkownika Es

04-12-2022 [13:59] - Es | Link:

Czy w tych rozważaniach i statystykach są uwzględnione owieczki kowidowe? Bo to jakby zmienia perspektywę.Chyba.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

04-12-2022 [14:21] - Edeldreda z Ely | Link:

@Es

Beee bee be..zdyskusyjnie zmienia 😌

Obrazek użytkownika Es

05-12-2022 [00:38] - Es | Link:

W każdym razie wpis beeeezdyskusyjnie zmienia postrzeganie autora, który albo zupełnie nie rozumie o czym pisze, albo wykazuje się niespotykaną hipokryzją. Jeśli po dwuletnim z okładem czynnym i aktywnym wspieraniu kowidowej propagandy, będącej jednym z elementów owego ogłupiania i specyficznych-w duchu NWO rządów nad spolegliwymi duszami, zaczyna wylewać krokodyle łzy nad marną ich mentalną i psychiczną kondycją , to z czym mamy do czynienia? Z hipokryzją właśnie, chwiejnością charakteru, czy popularną w okolicach Trójmiasta  jej  wersją, przez klasyka opisaną słowami : jestem za a nawet przeciw?

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-12-2022 [01:43] - jazgdyni | Link:

@Es

Poinformuję, że śmieszą mnie domorośli analitycy i krytycy, którzy są zatwardziałymi dogmatykami.
Pan absolutnie nie pojmuje rozumowania w trybie umysł otwarty. Klasyczna większość tych, którym mimo wszystko chce się myśleć i nawet wyciągać wnioski przyjmuje postawę dogmatyczną. Nie mają już wątpliwości, mają pewniki. Nie powiedzą nigdy wiem, że nic nie wiem. Nie mają tej uczciwości Sokratesa, żeby przyjąć, iż gromadzona latami wiedza jest tylko glebą do rozwijania i wzrostu umiejętności pojmowania rzeczywistości. Dlatego od czasu do czasu piszę o matematyce chaosu, wg. której działa wszechświat, o układach dynamicznych i stabilności, a także o istocie świadomości. To świadoma postawa, którą opisałem lata temu w zakładce i cyklu Ars Dilettanti, pozwala każdemu, że tak powiem, "filozofować".

Pańskie oceny są sztywnie przymocowane do rozmyślań, które zazwyczaj nie są tezami i nie są sztywnymi poglądami. Może kiedyś wreszcie zrozumie Pan, jak to jest być swobodnym i umysłowo wolnym od dogmatów. Po co Pan sobie zakłada klatkę percepcyjno - ocenną?

Obrazek użytkownika Es

05-12-2022 [11:23] - Es | Link:

Środa popielcowa co prawda jeszcze daleko, ale posypać głowę można zawsze. Zamiast ubierać przegrana sprawę w kolejne pokłady retoryki, można przyznać się do błędu. 
Jeśli jednak wspomina pan o dogmatach. Tak. Eliksirowi progresiści uwierzyli w dogmat nieomylności Who i nasłanego przez paru cwaniaków proroka Hebrejesusa, przemocą, wbrew zdrowemu rozsądkowi i naukowej wiedzy doprowadzając do społecznego zdrowotnego i ekonomicznego armagedonu. Teraz, gdy już ponad wszelką wątpliwość udowodniono perfidność szantażu i rozbójnicze wymuszenie szczepień w imię zysku i inżynierii społecznej, mówi pan : to nie ja, to oni. Mimo, że był pan cały czas bardzo aktywnym trybikiem i  kibicem procesu ogłupiania i represjonowania.
Jeśli mowa o Sokratesie. Postanowił pan z rozmysłem ze zgromadzonej wiedzy i przywileju samodzielnego wyciągania wniosków zrezygnować? 

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-12-2022 [04:19] - jazgdyni | Link:

@Es

Taka wymiana zdań z panem tutaj nie ma sensu. Z góry pan zakłada, że myślimy i mówimy identycznie. Może dałoby się to rozwikłać, gdybyśmy usiedli na dwie godziny przy kawie i uzgodnili, wprost zdefiniowali o co nam chodzi.

Ps. Jako poruszający się zawodowo po całym świecie, a na dodatek z medycznymi korzeniami, nie ustąpię i będę walczył zawsze z niebezpieczną bzdurą, że szczepienia są złem.
Jednakże w pełni się z panem zgadzam, że kowidowe szczepienia były jednym potężnym przekrętem w kraju i na świecie.

Obrazek użytkownika Es

06-12-2022 [11:39] - Es | Link:

@jazgdyni
Jedyne założenie jakie z zasady przyjmuję to uczciwość dyskutantów  i posługiwanie się przez nich logiką w oparciu o posiadaną i dostępną wiedzę. Inaczej dyskusja zamienią się w grę uników, albo awanturę. 
Jednym z elementów kowidowego przekrętu, było narzucenie narracji jakoby przeciwnicy antykowidowych eliksirów-co do których jakości nie mieli złudzeń nawet producenci, a twórcy technologii mrna przestrzegali-byli przeciwnikami szczepionek w ogóle. Tymczasem można zapewne się domyślać jaka jedynie część promila kowidowych sceptyków stanowili tzw antyszczepionkowcy.  (Stygmatyzowani zresztą niesłusznie ) 
PS  posługiwanie się argumentem szczepien pprzeciwko chorobom tropikalnym, którym poddajemy się przed wyjazdami nie jest trafne w dyskusji o szczepieniach obejmujących całe populacje.
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

06-12-2022 [12:44] - Edeldreda z Ely | Link:

@jazgdyni & @Es
Panowie, gdyby kiedyś do tej kawy  rzeczywiście miało dojść, weźcie mnie ze sobą 🙏 Z przyjemnością posekunduję raz jednemu, raz drugiemu 😊 Od biedy mogę też prezentować, zapisane na kawiarnianych serwetkach cyfry, obwieszczające, która runda się właśnie rozpoczyna 🙃 

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-12-2022 [02:11] - jazgdyni | Link:

@Edeldreda z Ely 

Gorąco zapraszam. Jak mi mówią, robię świetne kawy (i różne). Nie tak dawno wygrzebałem historyczną maszynę (szwajcarską), wyremontowałem i się cieszę. Teraz - godz 02:00,  już jestem po drugiej kawie i rozpaleniu kominka. To najlepsze chwile każdego dnia.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

07-12-2022 [08:06] - Edeldreda z Ely | Link:

@jazgdyni

Panie Januszu, 
Co Pan - do kartuzów wstąpił, że się Pan tak w nocy zrywa? 

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-12-2022 [02:06] - jazgdyni | Link:

@Es

Bardzo jestem ciekaw (może Pan poda kilka) na jakich źródłach opiera Pan swoje przekonania, oraz czy jest Pan jakoś związany z medycyną i/lub mikrobiologią ( choćby, źródło nie z Google na temat  przekaźnikowego kwasu rybonukleinowego).
Czy wyłącznie ukształtował Panu Pogląd red. Gadowski?
Gdyby przyjąć Pański tryb rozumowania, jako sposób na życie, to nadal jeździłby Pan konno, a dom oświetlał świecami.
Dyskwalifikacja czegoś tylko dlatego, że jest to NOWE (tu> nowa technologia) to raczej nie droga konserwatywna, tylko prymitywna.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-12-2022 [07:44] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Bardzo jestem ciekaw (może Pan poda kilka) na jakich źródłach opiera Pan swoje przekonania, oraz czy jest Pan jakoś związany z medycyną i/lub mikrobiologią"
Pewnie  tych samych źródłach, na których opiera się blogerowa specjalistka od poczty węgierskiej.

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [14:05] - u2 | Link:

amerykański Japończyk (albo japoński Amerykanin) Francis Fukuyama w swoim dziele "Koniec historii"

Urodził się w USA, ma żonkę, która studiowała sowietologię i jest zagorzałą pacyfistką. A wiadomo jaka żona, taki mąż. Zdecydowanie pośpieszył się z tym końcem historii. Historia dzieje się na naszych oczach jak lubi mówić na swoim kanale Piotr Zychowicz. No i stawiam tezę, że historia nabiera niebywałego rozpędu, Będzie się działo :-)

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2022 [21:53] - J z L | Link:

 Putin boi się, że utną mu głowę. Jego następca będzie jeszcze gorszy

Problem z Putinem polega na tym, że nikt ze światowych przywódców już mu nie wierzy, nikt nie chce z nim rozmawiać, a nawet uścisnąć mu dłoni. A to praktycznie uniemożliwia Rosji udział w rozmowach czy negocjacjach. Dlatego uważam, że może zostać zastąpiony: stał się niewygodny - uważa rosyjski historyk Jurij Felsztyński

https://www.salon24.pl/newsroom/1268390,rosyjski-historyk-putin-boi-sie-ze-utna-mu-glowe-jego-nastepca-bedzie-jeszcze-gorszy

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-12-2022 [01:46] - jazgdyni | Link:

@J z L

Cześć Józiu

Nie pastw się nad Putinem. Facet, który już sr. na schodach jest już tylko godny pożałowania. W Moskwie mówią, że to się dzieje, bo jest chory, lecz to nie cała prawda - on już sra ze strachu.