Trampkarze naprzód!

 
Drużyna Polski po 36 latach awansowała do fazy pucharowej Mundialu. Dokonała tego w skrajnie złym stylu, sprawiając wrażenie, ekipy trampkarzy postawionej wobec drużyny piłkarskiej. Ale... tego dokonała i za pewien czas liczyć się będzie tylko awans, a nie styl.

Polacy nie potrafili: utrzymać piłki w obecności przeciwnika, celnie podać do kolegi, przyjąć podania, dogonić biegających Argentyńczyków, utrzymać się na nogach w kontakcie fizycznym. Było tragicznie. Strasznie. Katastrofalnie. Kwintesencją było podanie Kiwiora w 84 minucie do napastnika argentyńskiego, który wychodził mu na pozycję. Owszem, tym razem spudłował.

Jest bardzo możliwe, że na kształt gry wpływała chęć utrzymania przewagi nad Meksykiem, w klasyfikacji fair-play. Zatem 3 żółte kartki mogły nas kosztować odpadnięcie z turnieju. Polacy grali więc w ten sposób, że gdy Polak dobiegał do przeciwnika, to się zatrzymywał przed nim, pęd sprawiał, że pochylał się do przodu, a Argentyńczyk odjeżdżał z piłką.

Nadzieja w tym, że Michniewicz - nasz trener - mówi do rzeczy, nie ucieka, nie plecie. Nadzieja w tym, że nasi się rozluźnią. Że pokażą nam odwagę, twardość, piłkę.

Ostatecznie, liczy się jednak tylko sukces. Tylko wynik. I za to należą się reprezentacji gratulacje, mimo tego obrazu poniżej, obrazującego styl gry obu reprezentacji w komentowanym meczu

---------------------------------------------------------------

Blog domowy z pozostałymi tekstami {TUTAJ}

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Es

30-11-2022 [23:49] - Es | Link:

Nadzieja w tym, że Michniewicz - nasz trener - mówi do rzeczy, nie ucieka, nie plecie" .  Po meczu poskarżył się na nierówne boisko i odskakującą piłkę. A żeby się uwiarygodnić podparł się opinią, nie zauważając jakie pierdoły opowiada, że Brazylijczycy chyba nie będą chcieli już więcej grać na tym stadionie.  Piszę o tym po raz kolejny. Tacy ludzie powinni mieć zakaz pracy we wszelkich zawodach wymagających stymulowanie innych do wysiłku, do walki. Nie ma bardziej destruktywnego demotywatora niż żałosny trener wymyślający kompletne bzdury, aby tłumaczyć niepowodzenia.

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-12-2022 [12:18] - Tomaszek | Link:

Jakie niepowodzenia ?
Jest coraz optymistyczniej . Kiedyś był czesto zwycięski remis , teraz zwycięska porażka . Oby do przodu z takimi sukcesami .

Obrazek użytkownika Es

01-12-2022 [00:07] - Es | Link:

Być zmotywowanym jak polski piłkarz. Czego synonimem może od tej pory być to zdanie?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

01-12-2022 [09:21] - Zbyszek_S | Link:

Może bali się ostro grać, ze względu na kartki

Obrazek użytkownika Live free or Die

01-12-2022 [02:55] - Live free or Die | Link:

Ludzie dajcie spokój. To tylko piłka kopana. Albo i nie. Żenada.

Obrazek użytkownika angela

01-12-2022 [07:15] - angela | Link:

Argentyna, te orly na meczu z Polską, tez przegrali 2:0.  U naszych widac bylo wyraznie, że nie mają pary, szybkosci.
Człowiek to nie maszyna, że się ją ustawi i chodzi, drużyny mają lepsze i gorsze dni.
A trener tylko próbował   ratować sytuację, zeby jeszcze bardziej nie dołować zawodników. I bardzo dobrze.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

01-12-2022 [09:23] - Zbyszek_S | Link:

Dokładnie

Obrazek użytkownika Es

01-12-2022 [11:02] - Es | Link:

Można też powiedzieć: przegraliśmy z drużyną która przegrała z taką potęgą piłkarską jak Arabia Saudyjska. 
Pewnie że to nie maszyna. Ale da radę wykształcić w nim pewnego typu zachowania, pewnych nawyków i schematów, oraz zmotywować do walki i kształtować ambicje. Tymczasem jakiej motywacji dla zawodników można oczekiwać od trenera, który po przerżnietym meczu opowiada głupoty widząc przyczynę w nierównym boisku i podskakującej na nim piłce, albo innym razem o padającym deszczu? To blisko było nierówne tylko tam gdzie biegali... przepraszam- powinno być łazili nasi, czy tylko na nich deszcz padał?
" dołować zawodników...? Czy na boisko wychodzą wystraszone panienki, czy wojownicy? 

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-12-2022 [07:20] - Ijontichy | Link:

Media: Najpierw pompowanie balona,teraz zakrywanie kalectwa naszych kopaczy...awansem. Odruch wymiotny....jak zwykle.
Ja ten "mecz" oglądalem do przerwy...potem już nie dałem rady...ostatnie minuty...koniec kalectwa...gwizdek...i RADOŚĆ !!! LUDZIE!!! RADOŚĆ Z PRZEPITOLONEGO MECZU!!! 
Niech mnie ktoś uszczypnie! 
I jeden błysk kamery na ROZEŚMIANĄ TWARZ LEWANDOWSKIEGO...ON JEST SZCZĘŚLIWY!!! 

Lewandowski....nie umie kiwnąć przeciwnika,nie zna słowa drybling,nie umie odebrać piłki na swojej połowie i pociągnąć z nią 60 metrów...ON STOI I MA ZOSTAĆ OBSŁUŻONY! 
Tak było w Bayernie...10 grało,a "terminator" kończył....w Barcelonie juz tak nie ma i wychodzi z niego ...NIC! 

Jak się nie pozbędziemy Michniewicza,tego z "salonu fryzjerskiego", to zapomnijmy o reprezentacji....ligę i tak mamy do dxxxx! 

Tyle na gorąco...no właśnie ;-(

https://media.wplm.pl/thumbs/576/OTYwL3VfMS9jY19lNjIzNy9wLzIwMjIvMTEvMzAvMTIwMC83NjAvMDRhMzU2ODY5MDhiNGFmZDgzZmI5MDgzMDVkOGQ2ZWIuanBlZw==.jpeg

Obrazek użytkownika HenrykH.

01-12-2022 [09:50] - HenrykH. | Link:

Przypomnę że to my wygraliśmy z Arabią a Argentyna nie.W turnieju zawsze jest słabszy mecz i ten taki był.Z Francją wygramy .

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

01-12-2022 [11:19] - Zbyszek_S | Link:

Jak dojdzie do karnych, to nie mają szans. A może nie dojdzie. Kto wie!?

Obrazek użytkownika Jan1797

01-12-2022 [22:12] - Jan1797 | Link:

https://www.youtube.com/watch?...
Wielce usatysfakcjonowany, pozdrawiam

Obrazek użytkownika paparazzi

01-12-2022 [23:36] - paparazzi | Link:

Z przyjemnością wysłuchałem.  Co za wirtuozja i ten relaks . Jakoby zyc na innej planecie.Dzięki.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-12-2022 [13:14] - Zbyszek_S | Link:

@jan1797: W odpowiedzi mogę tylko polecić mój tekst o tym, że... "Zakochałem się w gejszy"

Obrazek użytkownika Jan1797

02-12-2022 [19:44] - Jan1797 | Link:

Pozwoliłem sobie jedynie na nawiązanie do bieżących wydarzeń i relacji. Dziękuję za refleksję :-)

Obrazek użytkownika Es

02-12-2022 [09:39] - Es | Link:

No i życie pisze coraz nowe scenariusze. Japończycy pokazali, że krew samurajów nadal płynie w ich żyłach. W przeciwieństwie do polskiej husarii, po której pozostały jedynie łyse chabety i wyliniałe pióropusze
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-12-2022 [15:26] - Kaczysta | Link:

Polacy- mimo, że przegrali - to wygrali.
Niemcy- mimo, że wygrali - to przegrali.

Obrazek użytkownika Jan1797

02-12-2022 [19:50] - Jan1797 | Link:

100/100 :-)

Obrazek użytkownika Es

02-12-2022 [23:35] - Es | Link:

Jeszcze nic nie wygraliśmy. I przez tę mizerię, której hołdujecie nigdy nic nie wygramy. Czy teraz, czy w przyszłości, tak jak nie wygrywamy niczego ważnego od czterdziestu lat. No chyba, że przeciwnik gremialnie w czasie meczu dostanie ....powiedzmy... rozstroju żołądka.
Odnosząc to do boksu: to tak jakby uciekać z całych sił licząc, że przeciwnik potknie się i złamie nogę. No i łup...  mamy mistrza. Który za plecami będzie słyszał rechot do us.. śmierci.
Histeria nie tylko medialna przed każdym ważniejszym meczem i wykrzykiwanie:"Polacy nic się nie stało", tuż po jego przegraniu z kretesem i w haniebnym stylu, to jakieś surrealistyczne szaleństwo, z którego rozsądni ludzie powinni starać się wyzwolić. Udawanie, że wszystko jest w porządku, bo znowu psim swędem coś się udało, to najlepszy sposób na trwanie w tym bezsensie.