Polska-Meksyk 0:0. Popis geniuszu Czesława Michniewicza!

Umówmy się, nasi nie umieją grać w piłkę. No może czasami, no może w swoich klubach trochę, ale... nie. Poza Lewym, nie umieją. Jeśli chodzi o zagadnienie przyjęcia piłki, utrzymania się przy piłce pod naciskiem napierającego przeciwnika, co więcej - rozegrania wtedy przytomnie, przyjęcia podania i minięcia przeciwników, jeśli chodzi o oddanie strzału z daleka, procent utrzymania się przy piłce, czy zdolność konstruowania akcji od bramki, to wszystko jest do bani. Nie umiemy. Koniec kropka.

W tych warunkach przyszło grać z silniejszym, zdeterminowanym, lepszym i zdolniejszym przeciwnikiem. I co? I o mało nie wygraliśmy. Tylko dureń może mieć pretensje do Lewandowskiego, że nie strzelił. To się zdarza najlepszym. I nie ma co gadać, że sędzia go zdekoncentrował. To piłka. Nie zawsze wpada.

Natomiast trzeba podkreślić i chwalić, geniusz trenera, który w takich warunkach, tak potrafił ustawić drużynę, że przeciwnik, w zasadzie nie mógł grać. Świetne cofnięcie się na własną połowę skracało i zagęszczało pole gry. Bereszyński i pozostali obrońcy nie robili, jak zazwyczaj, kiksów, tylko sprawnie wykopywali byle dalej. Wykopy i interwencje Szczęsnego też były na wysokim poziomie.

Jednak najważniejsze było zdeterminowanie naszych zawodników do kontaktu fizycznego. Gdy Meksykanie próbowali czarować techniką, chcieli pokazać swoją szybkość i magię piłki, spotykali się z korkami słowiańskich graczy, którzy raz po raz, przybijali "stempelek" i wgniatali stopy, kostki czy golenie przeciwników w murawę boiska. Nie odstawianie nogi, twarda gra, były czarnym koniem Polskiej drużyny, na którym o mały włos nie dojechaliśmy do zwycięstwa.

Możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nieco ostrzej jeszcze zagrać z Argentyną. Nie, żeby sfaulować Messiego na twardo, ale jakby się to zdarzyło, to przecież nasze szanse by wzrosły. Z Arabią Saudyjską raczej bez stempelków, bo oni szybko biegają, tylko tradycyjna kosa na golenie, tak trochę tylko poniżej kolana i będzie dobrze. Lewandowski wypracuje jeszcze jeden karny, będziemy mieć drugi remis i wygraną i z 5 punktami wyjdziemy wreszcie z grupy.

I to wszystko dzięki Cześkowi Michniewiczowi, który zrobił naszym zawodnikom niespodziankę w postaci pozdrowień od najlepszych trenerów europejskich, Murinho, Chaviego itd. Dobry mecz, duża satysfakcja, jasne widoki na przyszłość. Gdyby jeszcze ta meksykańska publiczność nie gwizdała i nie buczała, gdy nasi mieli piłkę. No ale... temu też damy radę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-11-2022 [20:45] - u2 | Link:

To piłka. Nie zawsze wpada.

Polacy nie są faworytem grupy C. Wyżej notowany jest nawet Meksyk. Po zwycięstwie Arabii Saudyjskiej nad faworytem Argentyną zrobiło się bardzo ciekawie w grupie.

Obrazek użytkownika Maverick

22-11-2022 [21:12] - Maverick | Link:

Gra Saudyjczyków z polotem przeciwko Argentynie zaskakująca przewiduję porażkę Polinu 1 do 3 z Arabią Saudyjską.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Maverick

22-11-2022 [21:07] - Maverick | Link:

Polish team a very weak performance against Mexico. Summary of the
game. USA team was playing much better against Wales.

https://www.youtube.com/watch?...
Argentyna umotywowana porażką z Saudyjczykami teraz zrobi lanie Polakom. Nie wyjdziemy z grupy bo taka jest wola Boża.

Kara Boza istnieje, dlatego Lewandowski z opaską banderowską nie strzelił karnego w meczu z Meksykiem. Jako ze ostatnio wasalstwo obcym to norma w Polsce, dlatego z grupy chyba nie wyjdą. Moce niebios są znacznie silniejsze niz psychopatów, co upijają się władzą zamiast służyć obywatelom. Jak tego nie widzisz i nie rozumiesz to szkoda ze zyjesz, po takich nabranych poprzez obłąkanych nic tutaj na tej planecie nie pozostaje, oni wsiąkają w glebę jak deszczówka. Dadzą sobie wszczepić eliksyr, będą opowiadać bajki o wojnie nie rozumiejąc jej podłoza. Sami chętnie z siebie samych zrobią mięso armatnie na ołtarzu Belzebuba a potem będą to czcić.

Pocieszanie się i jakieś tam oblicznie punktów nie poparte techniką, zgraniem , ambicją niewiele znaczy a przy tym narażanie się woli Boga to tylko początek końca Lewandowskiego, który jeszcze do tej pory nie zdobył gola na mistrzostwach świata i chyba nie zdobędzie, bo mimo hupli jego kariera dobiega końca.

Obrazek użytkownika Es

22-11-2022 [21:53] - Es | Link:

@Maverick 
Ty zdaje się mentalnie i ze swoim modelem religijności zatrzymałeś się na poziomie Konopielki

Obrazek użytkownika Maverick

22-11-2022 [22:02] - Maverick | Link:

meksykański bramkarz zmarkował rzut w drugą stronę a pewny siebie Lewandowski, nie spojrzał drugi raz i nie zrobił swojego charakterystycznego zatrzymania w tym czasie bramkarz poszedł w drugą stronę przechytrzając Lewego. Na tym polega wola Boża.
Coś się mnie wydaje ze Polska nie wyjdzie z grupy.
Argentyna zmotywowana porażką teraz sprawi lanie Polsce.
A na koniec Polacy dostaną lanie od Arabów.

Argentyna - Polska 4 do 1.
Arabia - Polska 3 do 1.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

22-11-2022 [22:15] - RinoCeronte | Link:

Geniuszów ci u nas dostatek, ale i Tego przyjmujemy na znak należnego nam mistrzostwa.

Obrazek użytkownika An

22-11-2022 [21:29] - An | Link:

Dowcipny , ironiczny wpis 
Mam nadzieję,  iż trener Michniewicz ma jeszcze na nastepny mecz coś w zapasie , 
oprócz" super strategii"
Ja w kazdym razie czekam na kolejny  Pana wpis  , po nastepnym meczu

 

Obrazek użytkownika Es

23-11-2022 [00:36] - Es | Link:

Szczerze? Nie musimy się umawiać. Nasi nie umieją grać w piłkę, a szczególnie w klubach. Bo bylejakości są uczeni od poziomu trampkarzy. Czasem któremu coś tam trochę wychodzi i daje radę załapać się do jakiegoś zagranicznego klubu, gdzie dopiero nabiera jakiej takiej boiskowej ogłady. A rodzynek w postaci Lewandowskiego trafia się raz na 50 lat. 
Przyznam: nie znam się na piłce. Prawie wogóle. Z kopaczy polskich znam jedynie Lewandowskiego, bo coś osiągnął i jest o nim głośno(z zagranicznych to rozpoznam chyba jedynie Ronaldo i Mesiego).Nie wiem jakie są atuty żadnego z polskich reprezentantów. Ale z wrodzonego(chyba) masochizmu raz na rok-dwa przez parę minut spojrzę na jakiś mecz polskiej ligi, po czym upewniony, że poziom tego co zobaczyłem nie odbiega nadal od tego co robiliśmy z kolegami na szkolnym boisku, żegnam się z kolejnymi tego typu doznaniami na-średnio  następne dwa lata. Poziom chaosu, bezładnej bieganiny, żenującej kopaniny i rozpaczliwego rozglądania się gdzie ostatecznie poleciała piłka, co w całości przypomina skecz Friedmana sprzed lat: "to mój beret...nie to podanie, gdzie mój beret..." skutecznie przesunął moje zainteresowania w inne rejony  Nie oglądam też i innych lig. Ale mecze mistrzostw świata lubię obejrzeć. Grają o coś. Powinno im zależeć . Powinni starać się coś z siebie wykrzesać. Wydaje się, że przed tymi mistrzostwami nie zarobili tyle na reklamach jak przed poprzednimi, bo mniej zdaje się tymi reklamami zewsząd atakują, więc może się rzeczywiście postarają.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

23-11-2022 [09:27] - Zbyszek_S | Link:

Ale... o mało co nie wygraliśmy z Meksykiem!

Obrazek użytkownika Es

23-11-2022 [10:18] - Es | Link:

@Zbyszek
... i gdyby ci cholerni Meksykanie nie przeszkadzali, to bysmy z tym Meksykuem na pewno wygrali

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

23-11-2022 [16:48] - Zbyszek_S | Link:

@Es: Niestety, to nieokrzesany naród.

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-11-2022 [08:03] - Ijontichy | Link:

Która klątwa ma większa moc? Piechniczka w 1982,czy Tutanchamona?
Michniewicz dotrzymał słowa...nasi grali taki antyfutbol,że zęby bolały...III liga w Kongo....teoria spiskowa twierdzi,że "sie dogadali na remis"...a Lewy...cóż,przyzwyczajony,że 10 kolegów robi na niego, a on tylko przykłada nogę ...sam nic nie robi.
Ale chłopcy maja kasiore z reklam....to kładą lagę na mundial.
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-11-2022 [08:32] - Ijontichy | Link:

Post scriptum.
Tytuł z pewnego portalu:
" Kiedy Polska zostanie mistrzem świata w piłce nożnej?"

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

23-11-2022 [09:29] - Zbyszek_S | Link:

Lewy NAJLEPSZY!
Piechniczek faktycznie - na chama naszą piłkę w akcie zemsty tam no... że teraz kłopot.
A u nas liczy się, kto ile do siebie nagrabi, a nie jak wypada w konfrontacji z przeciwnikiem. Starczy spojrzeć na polityków :)

Obrazek użytkownika Es

23-11-2022 [10:10] - Es | Link:

@Ijon
" nasi grali taki antyfutbol" -może w tym szaleństwie jest jakaś metoda?gdyby w tym swoim graniu doszli do perfekcji? ... kto wie?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

23-11-2022 [16:48] - Zbyszek_S | Link:

@Es: dokładnie!

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-11-2022 [13:36] - Roz Sądek | Link:

Katar jest niedobry. Podobno nie toleruje tęczowych gadźetòw i nie leją piwa. I podobno wyzyskiwał robotników.
 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

23-11-2022 [16:49] - Zbyszek_S | Link:

Następne mistrzostwa odbędą się w Kaszlu