Czy Elon Musk jest satanistą?

Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie, przed paru tygodniami kupił Twitter.  Dużo emocji budziło to przejęcie przez największego bogacza najpotężniejszej platformy społecznościowej służącej politykom do walki o wyborcze głosy. 

Wielu uważało, że zmiana właściciela Twittera oznacza nową erę - zamiast wyładowanej lewicowymi aktywistami platformy informacyjnej powstanie nieco bardziej zrównoważone politycznie medium.  

Nawet Trump - ciągle zakazany na Twitter, pomimo jakoby neutralnego właściciela - na swojej nowej platformie Truth Social wyraził optymizm z powodu uwolnienia Twittera z lewicowych łap. Sam Musk, ogłaszając zakup swojej najnowszej zabawki napisał, że „ptak został uwolniony”.

Rzeczywiście dziesiątki o ile nie setki lewicowych działaczy niczym prawdziwe niebieskie ptaki wyleciało z Twittera w dzień po zmianie właściciela.  Czy jednak jest powód, aby cieszyć się z tego przejęcia? 

Niekoniecznie. 

W dniu popularnego w USA Halloween, Elon Musk postanowił zgodnie z tradycją, przebrać się w budzący grozę strój.  Za przebranie wybrał kostium przedstawiający diabła.  Na piersiach jego czarno-czerwonej zbroi widnieje duży symbol baphometa, na którego głowie umieszczony jest inny satanistyczny symbol - odwrócony krzyż.  Baphomet z odwróconym krzyżem zdobi również oba ochraniacze przedramienia diabolicznej zbroi Muska

Czy to tylko jednodniowy wygłup znudzonego pieniędzmi bogacza? Można by tak podejrzewać, gdyby Musk założył na głowę diabelskie rogi i wziął w ręce widły - tak od wieków przedstawia się diabła, zwłaszcza w mniej lub bardziej humorystycznych przedstawieniach.  

Musk postanowił jednak przywdziać strój znacznie bardziej symboliczny - zbroję noszącą znaki oficjalnie używane przez satanistów od końca XIX wieku.  Symbole jakie nie pojawiają się w bajkach dla dzieci, ale zawsze obecne są w działaniach ludzi poważnie przyznających się do oddawania czci diabłu.

Nie koniec na tym.  Musk nie poprzestał na noszeniu kostiumu w Halloween. Wizerunek opatrzony symboliką satanistyczną nadal używa jako swoje zdjęcie profilowe na świeżo zakupionym Twitterze. 

I tak oto satanistyczny baphomet stał się znakiem firmowym nie tylko najbogatszego człowieka na świecie, ale również decydującego co i komu wolno głosić na forum największej platformy społecznościowej.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-11-2022 [10:31] - u2 | Link:

decydującego co i komu wolno głosić na forum największej platformy społecznościowej

W sprawie powrotu DJ Trumpa zdał się jednak na internautów. Na razie 7 milionów głosów i 52% za powrotem Trumpa, którego śledziło na tłiterze ponoć aż 89 mln.

Obrazek użytkownika sake3

19-11-2022 [11:39] - sake3 | Link:

Podstawą do zwrócenia na siebie uwagi dzisiaj jest szokowanie.Dotyczy to nawet najbogatszego człowieka świata,który pomimo że jest znany i tak nie unika reklamy i nią epatuje.Chociaż....Satanistyczne trendy stają się coraz bardziej modne w USA.W szkołach w Wirginii działalność rozpoczyna ,,Pozaszkolny Klub Satanstyczny''.Wyrokiem SN w USA szkoła musi wynająć salę ,,Świątyni Satanistycznej'' skrajnie lewicowej organizacji. Precedens SN wymaga od rady szkół  umożliwienia swobodnego dostępu wszystkim organizacjom zewnetrznym bez względu na poglądy i bez żadnych wymogów.To uniemożliwia negowanie stopnia agresywności i obsceniczności przekazu czy ich zakwestionowania na gruncie prawdy.Taki mały kroczek w szkołach na Forum może stać się krokiem wielkim.

Obrazek użytkownika spike

19-11-2022 [16:45] - spike | Link:

Na portalu S24, jakiś czas temu był tekst o Musku opatrzony zdjęciem w tym satanistycznym stroju. Ja podobnie tam skomentowałem, ciekawe że nikt z komentujących się do tego stroju nie odniósł, a symbolika tam zawarta nie jest "bajkowa", jak pisze autor, można ją spotkać w staroksięgach, brakuje jeszcze by Musk witał się satanistycznym gestem dłoni, symbolizującej Szatana, jak to podobnie czyni nie kto inny jak sam Juras Owsiak.

W swoim tam komentarzu wspomniałem, czy aby Musk nie jest tym, o którym mówią przepowiednie Apokalipsy, bogaty i wpływowy, do tego młody. Jak mówi przysłowie "po czynach ich poznacie, więc musimy poczekać.

Obrazek użytkownika u2

19-11-2022 [16:58] - u2 | Link:

bogaty i wpływowy, do tego młody

No już nie taki młody. A i elektryki nie są przyszłością motoryzacji tylko napęd wodorowy.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

19-11-2022 [18:45] - Roz Sądek | Link:

@u2
 A i elektryki nie są przyszłością motoryzacji tylko napęd wodorowy.
========
Raczej pedały, o ile gnuśne i coraz bardziej leniwe społeczeństwa będą potrafiły jeździć na rowerach. Coraz więcej dyletantów bierze się za energetykę, co tam energetykę, już na przykładzie NB widać, że wszyscy znają się na wszystkim, co musi zakończyć się jak nie poważnym kryzysem, z którego świat będzie wychodził dziesięcioleciami, to w czarniejszym scenariuszu wszystko wróci do kamienia łupanego. Wracając do tematu, nie odkrywam ameryki - wszystko poza gazem, ropą i węglem wymaga subsydiowania. W niewyobrażalnej wysokości.