Strach ma wielkie oczy

Pisałam już wcześniej, że najbliższe miesiące będą dla Polski decydujące. Okazało się wczoraj że być może, mogą to być nawet dni. Czy moskiewski zbrodniarz atakuje Polskę celowo czy przypadkiem? To wyjaśni międzynarodowe śledztwo. Czy to był tylko test sprawności decyzyjnej i bojowej NATO?  Bardzo możliwe, że jest to szersza ruska akcja. Finał prawdopodobnie będzie taki: Zachodnia Ukraina zostanie ogłoszona przez NATO  strefą zamkniętą dla wszelkich lotów pod groźbą strącenia przez natowską obronę przeciwlotniczą. Przedpole NATO musi być bezpieczne. Jak zareaguje Rosja? Myślę że jak zwykle: straszeniem, popierdywaniem medialnym itd. 
Kolejnym ruskim krokiem będzie graniczny atak emigrantów z okręgu królewieckiego pt. "Izolacja Polski". Rosjanie planują odciągnąć Polskę od pomocy Ukrainie, i nie ma co ukrywać, chcą nas i Świat przestraszyć - by wymusić "pokój ukraiński" na swoich warunkach. Ruskie ataki na obiekty cywilne wypędzą także do Polski kolejne miliony Ukraińców. Rosjanie doskonale wyczuli ten moment w którym mogą sobie pozwolić na tego typu prowokacje jak wczoraj. To przełomowy moment w tej wojnie. Podświadomość krzyczy do mnie pytaniem: Czy ze strachu znów nas i Ukraińców zdradzą o świcie? 

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

16-11-2022 [12:38] - Pers | Link:

@ujejska
To Ukraińcy wystrzelili te rakietę.
Nie kompromituj się bardziej niż zwykle.

Obrazek użytkownika admin

16-11-2022 [12:42] - admin | Link:

A jakie to znaczenie, czy oni wystrzelili, czy Rosjanie. AGRESJĘ prowadzi Rosja, a Ukraińcy się bronią. A gdyby się nie bronili, to byśmy musieli my

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-11-2022 [13:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ma takie znaczenie, że różne jazgoty, gośki, tezeusze uderzyły w nutę wojenną na NB, a w zaciszu domów zaczęły pakować walizki i planować drogę ucieczki.
Teraz kiedy dowiedzieli się, że wojny z tego nie będzie, mogą ze spokojem usiąść i dokończyć napoczęte flaszki likieru na kościach.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-11-2022 [14:31] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
Jesteś za głupi by zrozumieć kontekst tej notki. Owszem pakuję walizki ... za kilka dni jadę pod Chersoń pomóc dobić ruskiego gada 😁

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-11-2022 [17:23] - Tezeusz | Link:

@ Jak widzę wielkopolski rus... dzisiaj poszalał bimberek i zioło i już ZERO intelektu przez całe 6 lat tylko sranie na NB. Papierem ściernym se dupsko podetrzyj...

Obrazek użytkownika Jabe

16-11-2022 [13:39] - Jabe | Link:

Jeśli atak na terytorium Polski jest agresją, to jest to agresja ukraińska, jak się okazuje. Może to być wręcz pro­wokacja, więc temat warto zbadać. Tylko kto ma to zrobić? Chyba tylko „ruskie onuce” będą prawdą za­interesowane.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-11-2022 [10:12] - Niezalogowany | Link:

"Jeśli atak na terytorium Polski jest agresją, to jest to agresja ukraińska, jak się okazuje"

Bzdura. Atak jest definiowany intencją, nie faktem uderzenia rakiety na jakimś obszarze. Jeśli jem jabłko na balkonie swojego mieszkania i mi to jabłko wypadkie z ręki na głowę sąsiada, to nie oznacza to, że ja tego sąsiada "zaatakowałem".

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-11-2022 [14:28] - Ula Ujejska | Link:

Admin
W inkryminowanym przypadku rosyjskie rakiety samosterujące leciały nisko blisko polsko ukraińskiej granicy, zachowanie obrony ukraińskiej było więc normalną odpowiedzią. Na to liczyli Rosjanie, że być może przytrafi się takie nieszczęście jak wczoraj. Dlatego w notce piszę o celowym ruskim ataku a nie o "ukraińskiej pomyłce".

Obrazek użytkownika Jabe

16-11-2022 [14:32] - Jabe | Link:

Rosjanie liczyli na wciągnięcie NATO do wojny?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-11-2022 [10:13] - Niezalogowany | Link:

"Rosjanie liczyli na wciągnięcie NATO do wojny?"

Nie. Rosjanie liczą na poróżnienie Polski i Ukrainy. Oraz na Ciebie i Twoje dalsze wypowiedzi tutaj.

Obrazek użytkownika Pers

16-11-2022 [14:46] - Pers | Link:

@ujejska
Widzę, że logika to dla ciebie ziemia nieznana ale talmud jak najbardziej.
A jak już pojedziesz pod ten Chersoń to nie zapomnij wziąć dobry ponton.
Przyda ci się, żeby sforsować Dniepr.

Obrazek użytkownika Pers

16-11-2022 [14:42] - Pers | Link:

@admin
//AGRESJĘ prowadzi Rosja, a Ukraińcy się bronią.//

Trudno się nie zgodzić z twoim tokiem rozumowania @adminie szanowny.
To dlatego z pewnością USA/NATO musiały zabijać na Bliskim Wschodzie i gdzie indziej bo to oni odpierali AGRESJĘ na kochające pokój USA a USA tylko się broniły.
Zawsze wiedziałem, że warto tutaj zaglądać bo zawsze można się nauczyć czegoś nowego :)
Pozdrawiam jak zwykle serdecznie.

Obrazek użytkownika tricolour

16-11-2022 [16:58] - tricolour | Link:

@pers

Tak, masz rację - USA kopały ruskich po jądrach zabijając szwejów na bliskim wschodzie. Proste.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-11-2022 [17:20] - Tezeusz | Link:

No Ruszkiewicz a gdzie twoje chamstwo i obrazanie ludzi ?
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

Obrazek użytkownika Es

16-11-2022 [15:30] - Es | Link:

Broniąc się mieli do roztrzygnięcia dylemat: pozwolić żeby coś walnęło u nich, czy niech walnie u nas. Wybrali

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-11-2022 [17:22] - Tezeusz | Link:

@ Pers a kto puścił rusofilowego osranego bąka.....no kto ?

Obrazek użytkownika sake3

16-11-2022 [13:18] - sake3 | Link:

Sprawa niby wyjaśniona ,to nie był zamierzony atak.jednak pomijamy wypowiedzi Rosjan.Myślę tu o idiotyzmach i groźbach takich rosyjskich polityków jak wiecznie pijany Miedwiediew,czy propagandyści z telewizji Rassija1. Teraz od nich dowiadujemy się,że wybuch to podstępna polska prowokacja,ale oni to już nam pokażą swoją siłę.No to bać się czy nie bać tym bardziej że w Polsce dwie szuje Giertych i Lis też zaczynają mącić. 

Obrazek użytkownika Abot Kincz

16-11-2022 [13:39] - Abot Kincz | Link:

Miło, że używa pani słówka "prawdopodobnie" gdyż nie jest to ani przez chwilę prawdopodobne, jest natomiast wręcz nieprawdopodobne i doskonale wpasowuje się w pani przewidywania, z których prawdopodobnie (o, tu też pasuje) ani jedno się nie sprawdziło.

Obrazek użytkownika sake3

16-11-2022 [15:06] - sake3 | Link:

Cóż za wyszukana ekwilibrystyka słowna........

Obrazek użytkownika terenia

16-11-2022 [13:47] - terenia | Link:

Wystąpienie prezydenta i premiera (16.11.22 )
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

16-11-2022 [14:40] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska......Proszę za przykładem pana wielkopolskiegozdzicha przejść z likieru na kościach na napój preferowany przez niego -,,perfumę'' albo spirytus salicylowy.Będzie Pani mogła gadać i pisać tak mądrze jak on.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-11-2022 [14:49] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Jak już, to piję tylko "polskie żyto" - i za darmo reklamuję to na całym świecie :) Na menelskie wrzutki Zdzicha nie zwracam uwagi. Ja mu współczuję.

Obrazek użytkownika sake3

16-11-2022 [16:29] - sake3 | Link:

Coś z polskiego podwórka......Giertych o całe zajście obwinia PiS oskarżając rząd o prowokację.Misternie utkana hipoteza tego idioty zakłada,że tym sposobem rząd chce wprowadzić stan wojenny a w konsekwencji opóźnić wybory i wprowadzić atmosferę strachu.Nigdy bym nie sądziła że w tym wielkim przypominjący strusie jajo łbie drzemie taka fantazja
.Postanowiła mu dorównać euroidiotka Róża Thun oskarżając rząd o to ,że zapora na granicy przepuściła te rakiety.

 

Obrazek użytkownika Jabe

16-11-2022 [18:54] - Jabe | Link:

Słusznie, bo rozsądek nakazuje na zimne dmuchać. Pan Kaczyński sytuacje nad­zwyczajne lubi, a dobry obyczaj i prawo­rządność wręcz go uwierają (kowid, wybory).