Kikut PRL-u

KIKUT PRL-u? - trwa nadal bunt grupy 30 sędziów Sądu Najwyższego, którzy odmówili orzekania z sędziami z nowej KRS! Szczyt arogancji i bezprawia, oto matuzalemy Temidy sądzą w III RP na podstawie nominacji otrzymanych w PRL-u, w państwie już nie istniejącym – czy to normalne ? Teraz okazuje się też, że niejaki  Igor Tuleja i pewna liczba sędziów jest niekonstytucyjna, albowiem orzekają na podstawie nominacji wręczonych im przez Bronisława Komorowskiego, gdy ten – po smoleńskim zamachu – zaledwie pełnił obowiązki prezydenta!  Formalnie działają zatem na podstawie wadliwych nominacji i ten problem wymaga osobnej terapii.

Tymczasem na pierwszym planie mamy grupę 30 sędziów z SN, ten kikut PRL-u, który fika w nowym państwie... A tu zastrzeżenia prof. Paweł Czubik przedłożył  prezesce SN, prof. Małgorzacie Manowskiej. Ona z kolei powinna je przedstawić Prezydentowi, który uznałby że owa grupa sędziów odmawiając orzekania w istocie zrzekła się urzędu i jednym podpisem miałby prawo przenieść ich w stan spoczynku. Byłby to akt rozsądku, co z pewnością nurtuje już doktora prawa, albowiem z prezydenckiej kancelarii dochodzą sygnały, że oczekuje na pismo z Sądu Najwyższego w tejże sprawie. Byłby to i akt oczyszczenia „nadzwyczajnej kasty”, bo czy to możliwe, aby urząd sędziego sprawowano w III RP na podstawie nominacji otrzymanej jeszcze w PRL-u!??  A zatem w czasach państwa skasowanego już wyrokiem historii. A jeśli było to możliwe, to znaczy, że nie mamy jeszcze III RP!!!

I że dochodzi do buntu ramoli z epoki PRL-u, którzy paraliżują Sąd Najwyższy, a wypowiedź jednego z nich nawołuje wręcz do ingerencji zewnętrznej ( zapewne z UE!). Oto słowa Michała Laskowskiego, prezesa Izby Karnej SN i byłego rzecznika prezeski starego SN, Małgorzaty Gersdorf: „Jesteśmy w takim punkcie, że już wszystko zagmatwało się w SN, i w ogóle w prawie i sądownictwie, że bez INGERENCJI ZEWNĘTRZNEJ , zgody politycznej , jakiegoś okrągłego stołu tego nie rozwiążemy...”

 Czy tak wypowiada się prawnik ? Zamiast poruszyć kwestie prawne wzywa do obcej interwencji, następnie sugeruje niejasną „polityczną zgodę” ( po naciskach!), co miałoby się wiązać z „jakimś okrągłym stołem” (!?) Braliśmy to w roku 1989, a właśnie skutki tego chorego, politycznego kompromisu widzimy dzisiaj. I komentuje to również prof. Majchrowski: „...na naszych oczach dokonuje się dziś w SN „mała Magdalenka”, a kasta czeka na zagraniczną interwencję...”

Niedwuznacznie sędziowie-emeryci z PRL-u podważają nominacje sędziów z III RP i liczą na wsparcie Komisji Europejskiej, nie liczą się i z suwerenną RP! Paraliżują Sąd Najwyższy, a zatem i państwo, które i tak ma zadyszkę właśnie dlatego, że szwankuje wymiar sprawiedliwości. Od 1989 roku ani jednej afery nie osądzono należycie, skarb państwa stracił miliardy, górą jest korupcja, nie jurysdykcja. Niestety, ale prezydenckie weto z r.2017 posłużyło aferzystom, którzy i tak, na wszelki wypadek, chronią się za immunitetami w senacie i gdzie popadnie. To jest chore państwo, a bunt ramoli pcha je do jeszcze większego upadku.

W tym ponurym scenariuszu jednak mamy stosowne wyjście, prezydent RP ma prawo zażegnać ten kryzys  i zarazem naprawić częściowo szkody wyrządzone lekkomyślnym wetem sprzed pięciu lat. A przede wszystkim ożywić martwy wymiar „sprawiedliwości”, dziś blokowany i przez tych, którzy mają mu służyć i na to przysięgali. Taka sytuacja sprzyja nie tylko aferzystom, ale i obcym potencjom z UE, gdyż Brukseli pasuje mętna praworządność, którą można naginać stosownie do okoliczności politycznych. Ale prawo jest wartością apolityczną i to przypomnieć trzeba wszystkim.

Czas by uzdrowić Temidę i właśnie prezydent Andrzej Duda mógłby też ukończyć konstrukcję III RP, która kuleje tak szpetnie w Sądzie Najwyższym. Dodajmy, że bez sprawnie działającej Temidy ( sądy i prokuratura) trudno mówić i o niepodległości Rzeczypospolitej, którą właśnie obchodziliśmy z takim pietyzmem 11 listopada. Nie wystarczą patriotyczne pieśni, by stwierdzić że cieszymy się niepodległością. A rozstrojona i skorumpowana Temida byłaby dla Unii Europejskiej instrumentem dla destabilizacji naszego państwa, które musi kierować się prawami mającymi źródło w III RP, a nie w zamierzchłej i nielegalnej już epoce PRL-u. Inaczej będzie to państwo pozorne. Te zasadnicze kryteria powinien rozumieć każdy obywatel, tym bardziej doktor prawa i prezydent wszystkich Polaków.  
                                                                                                                              

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

14-11-2022 [14:26] - u2 | Link:

30 sędziów Sądu Najwyższego, którzy odmówili orzekania z sędziami z nowej KRS

Piękny strzał w swoje własne kolano czerwonej kasty :-)

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2022 [15:04] - Jabe | Link:

Ani to nowe państwo, ani kikut PRL-u. Państwo jest bez zmian, tylko że rzą­dzący mają sentyment do rozwiązań rodem właśnie z PRL. Afer natomiast się nie osądza, bo aferzystów pro­kuratura przed sąd nie zaprowadza. Tylko że pro­kuratura podlega władzy wy­ko­nawczej. Gdyby problemy roz­wiązano, nie byłoby okazji do psio­czenia, że są problemy.

Obrazek użytkownika spike

15-11-2022 [01:22] - spike | Link:

"Afer natomiast się nie osądza, bo aferzystów pro­kuratura przed sąd nie zaprowadza."

"łżesz jak bura suka", jak zwykle, prokuratura jest praktycznie bezsilna, bo kasta chroni się za immunitetem, a jak już się uda takiego pod sąd zaprowadzić, to kasta stwierdza, że taki sędzia jest "roztargniony" i przez pomyłkę coś ukradł, ale zapomniał że zapity siada za kierownicę, że kogoś potrącił, że coś zmalwersował z kasy sądu etc. itd.

"Lewacką hołotę raz sierpem, raz młotem" :)))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Es

14-11-2022 [20:04] - Es | Link:

Trudno oczekiwać nawet od prezydenta nagłej , tuż przed końcem urzędowania zmiany optyki i anulowaniu w pewien sposób własnej, podjętej z premedytacją decyzji o zakonserwowaniu starego systemu. Nie ma zatem sensu pokładać nadziei w takim rozwiązaniu problemu. Zdumiewające są jednak te swoiste zapasy między rządem a prezydentem. Problem rozwiązać można przez wycofanie nominacji na sędziego, lub poprzez wykorzystanie zapisów prawa pracy. Ale ... To gorący kartofel, którego nikt nie chce złapać.
PS Kikutów ci u nas dostatek

Obrazek użytkownika u2

14-11-2022 [20:30] - u2 | Link:

Kikutów ci u nas dostatek

Kirkutów, nie kikutów. PRL tworzyły przede wszystkim osoby o wiadomym pochodzeniu, czy to się komuś podoba, czy nie. Dlatego Tusk wystrzelił z antysemickim hasłem Kaczyński żyd. Wiadomo ogólnie, że Tusk jest niemieckiego pochodzenia, więc jego antysemicki strzał nie dziwi mnie.

PS. Musiał głęboko skrywać ten swój antysemityzm, bo nie zrobiłby żadnej kariery w 3RP z takimi hasłami :-)

Obrazek użytkownika Es

14-11-2022 [21:45] - Es | Link:

@u2
To nie antysemityzm, tylko cynizm i wyrachowanie, a te same hasła raz są szkodliwe, a innym razem użyte w odpowiednim czasie pomocne. Stara bolszewicka szkoła wywoływania i korzystania z efektów propagandowych.

Obrazek użytkownika u2

14-11-2022 [22:25] - u2 | Link:

To nie antysemityzm, tylko cynizm i wyrachowanie

No nie jest to dwójmyślenie, tylko jasny antysemicki strzał. Jest to piękne samozaoranie firerka :-)