Bunt ramoli

BUNT RAMOLI - kilka dni temu prof. Jan Majchrowski przypomniał swoją rezygnację z urzędu sędziego ( w grudniu 2021) na znak protestu przeciwko przedziwnym obyczajom w Sądzie Najwyższym, gdzie działy się rzeczy nieprzystojne.Oto, na przykład, sędzia Józef Iwulski – zawieszony – przychodził i prowadził sprawy...Dostawał pełną gażę...Dowiedziano się też, że Iwulski należał kiedyś do służb sowieckiego okupanta czyli do bezpieki...Zdumiewające było to, że takie sprawy wychodzą na jaw dopiero w 34 roku istnienia tzw. III RP, w 34 lata po tzw. upadku komunizmu i skasowaniu PRL-u!!! No, ale peerelczycy od początku byli wrogami lustracji. Jak można było proklamować III RP, a jednocześnie trzymać w niej sędziów z peerelowską nominacją ??? To kraj wariatów! O wyczynach Iwulskiego mówił właśnie parę dni temu prof. Majchrowski w TV Republika.

Okazało się, że Iwulski stanął na czele 30 sędziów ( rozbójników!), którzy doprowadzili do rokoszu w Sądzie Najwyższym, a rezygnując z orzekania ( był to ukłon wobec UE naturalnie!) jakby żegnali się ze stanem sędziowskim. Taką interpretację podał prof. Majchrowski, a prof. Paweł Czubik złożył wniosek czy deklaracje tych „starych” sędziów nie oznaczają zrzeczenia się urzędu?  Prezes Małgorzata Manowska nie wyklucza dyscyplinarek, ale nimi nie grozi – jak mówi dla „Rzeczypospolitej” – aby nie zrobić przyjemności nikomu, kto chce na sztandarach dla Europy ponieść hasło, że znęcam się nad sędziami...Ale przyznaje, że oświadczenie tych 30 sędziów to „dziecinada i poziom piaskownicy”! W poprzednim wpisie wyraziłem nadzieję, że prezydent Andrzej Duda mógłby teraz jednym podpisem oczyścić SN z ramoli, którzy nominacje sędziowskie dostali w PRL-u! Więc teraz apelują, aby ich oświadczenia nie traktować jako odmowy sprawowania wymiaru...sprawiedliwości!?

Paradne, ależ to co mamy to po prostu ruina tego „wymiaru”!! Nie jest to nawet debata o niezawisłych sądach, bo pałac Temidy jest w gruzach, a prezes Manowska obawia się rosnącego chaosu, jej zdaniem „...SN jest rozdarty jak cała Polska i każda strona ciągnie do siebie.(...) Nienawiść społeczna tak nabrzmiała, że coś wreszcie musi pęknąć...” Oto skutki weta z 2017 roku, rośnie chaos, a prezydent dalej kluczy zamiast z chirurgiczną precyzją czyścić nadzwyczajną i starą kastę...Nie załatwią tego debaty na blogach, a namiastkę debaty wywołał mój wpis „Bezprawie stało się prawem” ( naszeblogi, 1-XI-2022), tekst o unicestwieniu praworządności w PRL-u, co komentujący zredukowali do dyskusji o sądach. Niezwykłe to...

Staram się zrozumieć ich troskę, poza internautą jabe, który jak zwykle staje po stronie peerelczyków i wyraża tylko ich racje. Internauta kocur1 nazwał go zatem dosadnie „ żałosnym debilem, bezmózgim lemingiem...”, podobnie piszą inni, nabijając się z Leszka Millera czy Wlodzia Cimoszewicza,  a angela zarzuca tym, co najdłużej rządzili, że stać ich tylko na kłamstwa...Wreszcie bard Lech Makowiecki cytuje swoją satyryczną piosenkę o...niezawisłych sądach!  Można i tak, lecz ruina przybytków Temidy domaga się jednak poważnej reformy, a nie piosenek... Wystarczy posłuchać prof. Majchrowskiego, prof. Czubika i pani Manowskiej, aby  przekonać się, że biesy chcą zdominować nadzwyczajną kastę. W dodatku są to stare biesy z chowu PRL-u, a ich nominacje są z epoki PRL-u, państwa skasowanego już wyrokiem historii!!! I  nie uznają sędziów z nowej KRS, ale kryzys jest głębszy, bo i prokuratura lekceważy sobie doniesienie prof. Majchrowskiego o możliwości popełnienia przestęptswa przez sędziego Iwulskiego, gdy ten – zawieszony – orzekał w sprawach sądowych. Niestety, od roku prokurator ignoruje doniesienie prof. Majchrowskiego, najwidoczniej politycznie Iwulski ma poparcie prokuratury.  

Kryzys Temidy jest zatem głębszy i dotyczy nie tylko kasty sędziowskiej, jakby wskazywał na to tytuł wpisu Andy51 „Rokosz 30 sędziów SN. Czy PAD pokaże, że ma cojones ?” ( 3-XI-2022) Okazuje się, że Iwulskiego umocowali w SN peerelczycy jeszcze w r. 1990, choć nie spełniał wymogów formalnych ( 10 lat stażu w SN) i nie przeszedł głosowania. Nic to, bo w III RP nadal ważniejszy był układ z ubecją i tu Iwulski nie zawiódł peerelczyków...A jednak sprawa wyszła wreszcie na jaw i IPN zamierza postawić Iwulskiemu zarzut zbrodni komunistycznych w związku z wyrokami karnymi, które wydawał w okresie PRL-u, w stanie wojennym.  Oprócz niego pojawiają się tam nazwiska innych sędziów jak Michał Laskowski, Piotr Prusinowski, Włodzimierz Wróbel, Dariusz Zawistowski...Wszyscy oni zrezygnowali z orzekania w sprawach sądowych obok sędziów z nowej KRS a – jak podkreśla prof. Paweł Czubik – ich rezygnację należy traktować jako zrzeczenie się urzędu. Z kolei pani Manowska – jak już wiemy z jej wypowiedzi dla „Rzeczypospolitej” tego nie wyklucza, lecz obawia się gromów z UE. Jest realistką, więc  wyklucza rozmowy ze zbuntowanymi sędziami, ponieważ słusznie uważa, że do zawarcia kompromisu trzeba dwóch stron. Najwidoczniej zakłada, że grupa 30 rozbójników nie ma dobrej woli kompromisu. Ostrzega też, że spodziewa się rosnących ataków zwłaszcza na Izbę Kontroli Nadzwyczajnej, która będzie oceniać ważność wyborów! I zapowiada, że uczyni wszystko, by dać odpór tym atakom. Próbę destabilizacji SN najlepiej mógłby zneutralizować jednak prezydent Duda, ale jak pyta Andy51 czy PAD pokaże, że ma cojones?

Sprawa jest delikatna, a przecież Duda nigdy nie był w PiS-ie ( błąkał się kiedyś w Unii Wolności, gdzie było sporo peerelczyków), a zatem przesiąkł  sympatią do nich i nawet wetował ustawę degradacyjną, co było kolejnym despektem dla reformy RP i dla budowy III RP, nadal nieukończonej. Jeżeli Duda nie zamierza dokończyć konstrukcji III RP, to zapewne nie oczyści Sądu Najwyższego, a to byłoby tragicznym dysonansem i wielkim ciosem dla Polski.  Ukończeniem konstrukcji III RP musiałby się zająć już inny prezydent, ale czy znowu trafi się nam doktor prawa ? Na horyzoncie nie widać takiego, poza Kaczyńskim, ale Polakom tak wypłukano mózgi, że nawet nie rozumieją, że właśnie Kaczyński byłby idealnym prezydentem kładącym ostatnie cegiełki III RP!! Obywatele naszego PRL-bisu gustują bowiem w kandydatach nawet bez magisterium czy wyższych studiów jak pokazały dwie kadencje TW Alka ( numer ujawniono w Sejmie tzw. III RP), lecz sami swoi dalej wspierali TW Alka...Zapowiada się niestety kolejna dekada PRL-bis – chyba że obudzi się Duda i zagra legalnie na nosie euroludkom z TSUE...Tym bardziej, że TSUE przyznało właśnie prezydentowi RP prawo do mianowania i odwoływania sędziów. 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

06-11-2022 [07:27] - u2 | Link:

Iwulski – zawieszony – przychodził i prowadził sprawy...Dostawał pełną gażę

Nadal dostaje.

bez magisterium czy wyższych studiów jak pokazały dwie kadencje TW Alka

Z tego co pamiętam to Olek K. miał absolutorium w PRL, a tytuł magistra uzyskał w ... Moskwie, więc nie chwalił się jaką naprawdę uczelnię ukończył :-)

Obrazek użytkownika Kocur1

06-11-2022 [11:18] - Kocur1 | Link:

Bardzo trafny komentarz. Najbardziej, niestety we fragmencie ''ale Polakom tak wyplukano mozgi...''. Dotyczy to przynajmniej 10 mln obywateli, ogladajacych TVN, Onet czy czytajacych GW, Newsweek a nawet Fakt. Przerazajaca jest glupota tych zmanipulowanych, bezmozgich lemingow, ktorym przez kilkanascie lat wmowiono (klamliwie) nienawisc do PIS-u tak wielka, ze teraz sa gotowi zaglosowac chociazby na Kube Rozpruwacza, aby tylko przeciwko PIS-wi. To jest chore. Jakim trzeba byc debilem, zeby nie widziec poprawy wlasnej sytuacji zyciowej (oprocz ostatniego okresu, w ktorym szaleje inflancja) i sytuacji Polski w swiecie...To jest przerazajace, ale postawa tych lemingow to raczej sprawa do dyskusji dla psychiatrow...Zycze powodzenia.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-11-2022 [13:41] - Tomaszek | Link:

To może przy urnach dmuchnąć w debilomat  na zasadzie alkomatu.

Obrazek użytkownika Zofia

06-11-2022 [14:05] - Zofia | Link:

@Kocur1
Wydaje mi się ,że już nawet psychiatra nie pomoże tym lemingom. To taki typ 30-40-50 latków, którzy nie oburzali się kiedy wydłużono im pracę do 67 lat  ale oburzają się , że ich dzieci muszą rozpoczynać lekcję np. o 11.00 czy 7.00 i uczyć się np. matematyki mając tabliczkę mnożenia w komórce czy historii, która im na nic nie jest potrzebna. Przecież umieją zamówić jedzenie czy ubranie przez internet .Z nimi nie ma żadnej dyskusji. Oni są już zakodowani przez TVN i GW. Wyraz twarzy zacięty, pięści zaciśnięte a na ustach od 3-8 lempartowych gwiazdek.

Obrazek użytkownika paparazzi

06-11-2022 [18:53] - paparazzi | Link:

Kłaniam się Panu, nic dodać, nic ująć a  "prezydent Andrzej Duda mógłby teraz jednym podpisem oczyścić SN z ramoli" pomarzyć można.