TO TYLKO CHWILE czyli refleksja nad czasem. Niecodziennik #3

"Życie składa się z chwil i małych kroków. Chwile przemijają jedna po drugiej. I dobrze – powiedział Mędrzec – bo gdyby trwały wiecznie, nie byłoby czasu na tęsknotę, a tylko ona jest prawdziwa. By ją zaspokoić, robimy kolejny krok".

To trochę szalone wydawać w tych czasach poezję. Mało kto ją czyta, a jeszcze mniej rozumie - powiedział do mnie dobry kolega, gdy zdradziłam mu, nad czym pracuję. Zastanowiłam się przez chwilę. Może ma rację? - pomyślałam. - Może cały trud pójdzie na marne i zostanę ze swoimi wierszami jak przysłowiowy już Himilsbach z angielskim? A jednak..., a jednak, gdy coś w duszy gra, gdy ogarnia jakaś taka tęsknota, to trzeba zrobić ten krok. Choćby wbrew rozsądkowi trzeba iść za tym głosem, bo życie to tylko chwile i szkoda każdej z nich na lęki, że coś się nie uda, nie spodoba, nie powiedzie.

I tak oto powstał mój trzeci tomik poezji pod tytułem, a jakże, TO TYLKO CHWILE, którego premiera jest właśnie dziś, 27 października. Czym jest ten tomik?

Po pierwsze, stanowi poetycki zapis refleksji nad czasem i doświadczeniem przemijania, które dotyka każdego z nas, a które wbrew pozorom wcale nie musi budzić obaw. Dla mnie jest ono przede wszystkim inspirujące i przypomina, jak ważne jest w życiu cieszenie się każdą chwilą. Bo życie to przecież tylko chwile, które nanizujemy na jego nić.

Po drugie, tomik ten jest podsumowaniem mojej poetyckiej drogi, jaką przeszłam w ciągu ostatnich prawie dwudziestu lat i czuję, że w poezji doszłam do celu, czyli – jakkolwiek to zabrzmi – powiedziałam w niej wszystko, co zamierzałam.
Zapewne będę jeszcze pisywać wiersze, bo są one cudownym sposobem wyrazu metafizyki życia, ale od pewnego czasu ciągnie mnie do prozy i w niej będę szukać spełnienia.

Ale teraz, przyznaję, chcę trafić ze swoją poetycką książką pod strzechy (aluzja nieprzypadkowa ;-)), więc ogłaszam światu (dobra, po prostu ogłaszam Wam), że taki tomik jest i jeszcze ciepły, czeka swoich Czytelników. By Wam ułatwić znalezienie, poniżej podaję linki do strony książki, gdzie możecie przeczytać:

O KSIĄŻCE TO TYLKO CHWILE 
O AUTORCE, czyli o mnie

oraz zakupić książkę dla siebie lub na prezent:
KUP KSIĄŻKĘ

Dodam, że książka jest bardzo ładnie wydana, poza wierszami jest w niej też kilka zdjęć Natury ilustrujących tematy, według jakich wiersze zostały ułożone. Nic w niej nie jest przypadkowe. A tu jeden z wierszy pt. Ona, z tomiku TO TYLKO CHIWLE

Ona

Nanizuje koraliki zdarzeń
na nić wspomnień i marzeń,
a potem odmawia na nich różaniec.
Tajemnica bolesna – codziennie,
chwalebna – od święta,
radosna – była raz.
I nawet już jej nie pamięta.

. ____
Zapraszam na TO TYLKO CHWILE :-)

TO TYLKO CHWILE

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

27-10-2022 [19:59] - Maverick | Link:

Czas przyśpiesza bo lucyferoanie przejmują kontrolę nad ludzkimi umysłami. https://halturnerradioshow.com...

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-10-2022 [10:25] - jazgdyni | Link:

Pani Bogumiło

Ślę wyrazy szacunku i podziwu.
Czas jest najbardziej tajemniczym zjawiskiem i w kosmosie i w naszym życiu. Ciężko się z tym mierzyć. U mnie już tak przyspieszył, że tydzień mija, jak kiedyś jeden dzień.

Serdeczności