Tej tragedii schować się nie da

Atak na raport państwowej komisji badającej tragedię smoleńską w TVN nie jest przypadkowy ani nie powinniśmy być nim zaskoczeni. Merytorycznie program TVN przypominał ściek komunistycznej propagandy, jaki widziałem po stanie wojennym. Pod pozorem naukowych faktów podawano oczywiste absurdy i przekłamania. W najważniejszej części zamieniono tezę badawczą, czyli raport Millera-Anodiny (Tuska-Putina) z wnioskami amerykańskiej instytucji badawczej. 

Komisja pod kierownictwem Antoniego Macierewicza dostarczyła do zbadania raport Millera i poprosiła Amerykanów o sprawdzenie, czy to możliwe, żeby tragedia wyglądała tak, jak ją Miller z Anodiną przedstawili. I oczywiście Amerykanie orzekli, że to niemożliwe. Bezczelna manipulacja TVN natychmiast wyszła na wierzch.  Mimo to politycy opozycji i sprzyjające im media przyjmują je za niezbity fakt. W gruncie rzeczy można się zastanawiać, po co to robią i dlaczego w tym momencie. W zamieszaniu spowodowanym wojną i wywołanym przez nią ogólnoświatowym kryzysem tragedia sprzed 12 lat mogłaby zostać wyciszona. Sprawę analizuje u tym numerze „GP” Piotr Grochmalski. Jest pewne, że dla polityków i instytucji zamieszanych w kłamstwo smoleńskie publikacja materiałów wyraźnie pokazujących zamach może być bardzo kłopotliwa.

Wojna i porażki Rosji już spowodowały powrót tematu na arenie międzynarodowej. O blokowaniu śledztwa mówił do polskiego parlamentu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. 

O tym, że Rosjanie mogli dokonać zamachu, powiedział w otwartych groźbach wobec Jarosława Kaczyńskiego zaufany człowiek Putina Dmitrij Rogozin. To działo się kilka miesięcy temu, kiedy Putin był silniejszy zarówno w Rosji, jak i na arenie międzynarodowej. Dzisiaj Putin słabnie i jego wpływy maleją. Mniej przez to chroni swoje aktywa. Upadający tyran może nawet sam, próbując się ratować, rzucić na stół jakieś informacje dotyczące zamachu. Zdają sobie z tego sprawę ci, którzy wtedy kłamali pod jego dyktando. Muszą się zabezpieczyć i uprzedzić fakty.    Wielu ludzi pytało mnie, jak jest naprawdę. Raport smoleński może przeczytać każdy. Zacznijmy od zapoznania się z nim. To solidny materiał. A wiarygodność TVN w tej sprawie jak taka, jak wtedy, kiedy podawał za niezbite dowody wymyślone rozmowy dotyczące nacisków na pilotów. 

Felieton pochodzi z najnowszego wydania Gazety Polskiej z 21 września 2022.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

21-09-2022 [12:09] - Czesław2 | Link:

Nowy podatek uni. Poczytajcie w kogo uderzy
https://filarybiznesu.pl/w-kog...

Obrazek użytkownika Czesław2

21-09-2022 [12:10] - Czesław2 | Link:

Powtarzam mój komentarz, ponieważ moderator schował wywiad Czarneckiego z tym komentarzem przez przypadek poi raz któryś
.Obowiązek sprzedaży energii poprzez giełdę przyjęty przez rząd i sejm uniemożliwia sprzedawanie bezpośrednie taniej węglowej energii bez unijnych podatków ( przyjętych przez rząd i sejm ) Polskim firmom

Obrazek użytkownika Czesław2

21-09-2022 [12:22] - Czesław2 | Link:

Do Baltic Pipe mamy zakontraktowane dotąd tylko 3 mld m3 gazu. O resztę walczymy z Niemcami w Norwegii. Na razie do zamknięcia bilansu brakuje 4 mld m3 przy braku zimy.

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2022 [13:30] - Jabe | Link:

Pod pozorem naukowych faktów podawano oczywiste absurdy i prze­kłamania. – Jakie?

Obrazek użytkownika u2

21-09-2022 [14:22] - u2 | Link:

Jakie?

Tutaj można się dowiedzieć :

https://prenumerata.swsmedia.pl//

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2022 [14:44] - Jabe | Link:

Jakie, pytam?

Obrazek użytkownika u2

21-09-2022 [15:51] - u2 | Link:

pytam?

Ja zaprenumerowałem i wiem. A kto nie wie ten trąba.

Obrazek użytkownika spike

21-09-2022 [20:26] - spike | Link:

Jakiś niedojda jesteś?, poszukaj i przeczytaj, skoro dla ciebie fizyka to ciemna magia, a tym bardziej logika, jest raport.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-09-2022 [13:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

Gazeta Polska nadal w forpoczcie udowadniania tezy iż to Tusk na polecenie Putina podłożył bombę w Tutce.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-09-2022 [15:40] - Tezeusz | Link:

Ależ gdzie tam putek nażarł sie grochówki osrał się pierdnął i powstał wybuch.. @ zdzicho pijesz nie pisz !

Obrazek użytkownika Pers

21-09-2022 [15:15] - Pers | Link:

Bajkopisarz w akcji.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-09-2022 [16:21] - Tezeusz | Link:

Obrazek użytkownika Kaczysta

21-09-2022 [16:19] - Kaczysta | Link:

Obrazek użytkownika spike

21-09-2022 [20:22] - spike | Link:

J od samej katastrofy nie miałem wątpliwości, że to sprawka Putina, ale największe zaskoczenie, jak wszystko zaczęło wskazywać na Tuska, że jest w to zamieszany, "żółwiki z Putinem" to potwierdziły, a jego działania w utrudnianiu dochodzenia, zaklepały jego udział, Tusk ma krew na rękach Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, jak całej delegacji katyńskiej. Wielu z jego otoczenia było w to wtajemniczonych, bez nich by nie dał rady. Nie tylko Putin i Tusk, są też inni spoza Polski, np. Niemcy, pisał o tym niemiecki dziennikarz.
Tragedię rozszerzają "samobójstwa" osób, które mogły mieć wiedzę o przygotowaniu zamachu, jak i jego przebiegu, zaczynając od remontu TUtki w Rosji i śmierć "samobójcza" człowieka, który miał wiedzę o tym, a kończąc na Lepperze, którego osoba pociągnęła jeszcze kilka zabójstw osób z jego otoczenia, red.Sakiewicz o tym mówił.

Dowodem koronnym na zamach, jest "pancerna brzoza", która nie miała prawa zostać złamana przez skrzydło samolotu, dowodzi tego fizyka i logika.
Jestem przekonany, że niedługo możemy się dowiedzieć prawdy, zależy to jak długo Putin będzie rządził, znajdą się ludzie, którzy ujawnią prawdę, już coś podobnego miało miejce, po zestrzeleniu koreańskiego samolotu, zostały ujawnione prawdziwe nagrania, że to Moskwa wydała rozkaz.