O czym myślisz?

Nie, nie co myślisz. Tylko - o czym, myślisz?

Może jest tak, że medio-polityczny oligopol, dyktuje to, co się znajduje w głowach ludzi. Każdego dnia narzuca tematy. To niewidoczni panowie zza kurtyny wstawiają w otwarte niczym puste wiadra głowy ludzi, TEMATY. I ludzie myślą. Myślą to, myślą tamto, o tym - w danym dniu i momencie rzeczywistości - co im ***** wkłada do głowy.

Łatwo zobaczyć jak tematy są narzucane, wkładane, inicjowane. Jak kompletnie bezwładna i bezsilna jest w wyborze tego, o czym myśleć, ludność. Ludzie myślą, że liczy się co sądzą, na dany temat. Dlatego temperatura sporów, indukowanych konfliktów, jest tak wysoka. Chodzi - niemal zawsze - o najwyższą stawkę, na najistotniejsze sprawy. Tak mocno i zaciekle się ludzie im przyglądają, je obrabiają, o nie się w jakimś sensie biją, że cała nieskończona liczba tematów ich już - omija.

Te "proponowane" są kolorowe. Mają wyzwalające emocje ilustracje w postaci barwnych lub mrożących krew w żyłach nagłówków, filmów, zdjęć. Są... nieodparte. I... już się zaczyna - jazda.

Szukajmy tego, co na zewnątrz "głównego nurtu". Bo on...  Mówmy o tym, co my sądzimy - częściej niż rzadziej. Ten głos, w świecie komunikacji elektronicznej, która dzisiaj jest nośnikiem 90% wszelkiej komunikacji, zostanie zepchnięty w niebyt, w ciszę, głuchą czasem. Mówmy jednak "swoją prawdę", wybierajmy swoje wątki i zagadnienia, bo może tylko tak, będziemy ludźmi, źródłami czegoś dla innych. Nie zaś pudłami rezonansowymi, kopanymi kolejnymi bodźcami emocjonalnymi przez cwaniaków rzygających pieniędzmi.

Nie pchajmy się do tłumu walącego w przygotowany bęben. Tłumu, który przez to staje się głuchy na słowa i potrzebuje głośniejszego huku, żeby cokolwiek usłyszeć. Mówmy swoje, cokolwiek, szczególnie to, co ważne, piękne, może wesołe nawet, co ludzkie, co z nas. Na to też jest miejsce. Takie postawy wzmacniajmy, z takimi rozmawiajmy. To może być dla nas wszystkich niezbędne do wyjścia z szaleństwa, jakie nam narzucają szaleńcy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-08-2022 [11:58] - Pani Anna | Link:

Trudno nie doceniać siły internetu, w którym wciąż i jeszcze dzięki Bogu można znaleźć takie miejsca/strony,  które chronią nas przed szaleństwem. 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

14-08-2022 [16:57] - Zbyszek_S | Link:

Trudno docenić siłę internetu :) Ona, jak pani pisze, ma zarówno w sobie skarby jak i błoto. Podsuwa ludziom błoto, ale w końcu ludzie mogą wybierać. No chyba, że nie chcą albo nie mogą.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-08-2022 [17:19] - Pani Anna | Link:

Żal tych, co nie mogą,  a tych co nie chcą... Trudno. Pan Bóg dał ludziom wolną wolę. 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-08-2022 [15:00] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Autor 
Ważny apel! Owczy pęd jest tak silny, że dopiero po fakcie do poszczególnego osobnika dochodzi jakaś tam prawda.