USA i NATO powoli i cierpliwie gotują ruską żabę

Lepsze pociski dla ukraińskich HIMARS-ów

Kilka dni temu ogłoszono kolejny pakiet pomocy USA dla Ukrainy mający zawierać m.in. dostawę 1000 sztuk amunicji precyzyjnej 155 mm Excalibur, kolejne systemy M142 HIMARS i..... pociski o „większym niż dotąd zasięgu".
Wartość nowego pakietu wsparcia dla Ukrainy określa się na 400 mln dolarów. Jednym z dwóch najważniejszych jego elementów mają być kolejne cztery wyrzutnie HIMARS (zatem łącznie już 8, chociaż ostatnio mówi się o dostarczonej już większej liczbie) wraz z amunicją GMLRS o zasięgu 70-84 km, ale także tej o większych możliwościach. Nie podano, jaki to typ rakiet, jednak możliwe, że są nimi pociski balistyczne krótkiego zasięgu MGM-140 ATACMS. Ich zasięg rażenia określa się nawet na 300 km, zatem Ukraińcy zyskaliby zdolność rażenia, która dwu krotnie przewyższa ich obecne zdolności w tej materii (ich wyrzutnie Toczka-U mają posiadać zasięg na poziomie 120-150 km). Jednak istnieje także możliwość, że Ukraina otrzyma pociski GMLRS o zwiększonej donośności (150 km). To również daje ukraińskim żołnierzom znaczną przewagę nad wszystkimi systemami używanymi przez Rosjan. W połączeniu z coraz większą ilością systemów M142/270 (zapowiedziano 8/12+9) dla Ukrainy, da to wymierne zyski w jeszcze skuteczniejszym niszczeniu infrastruktury krytycznej (most krymski?) czy magazynów amunicji, a może atakowaniu części lotnisk wojskowych.


Drugim kluczowym elementem pakietu pomocy mają być pociski M982 Excalibur, jest to amunicja precyzyjna kal. 155 mm opracowana w wyniku współpracy pomiędzy U.S.Army Research Laboratory (ARL) i United States Army Research, Development and Engineering Center (ARDEC) oraz Raytheon. Jest produkowana przez Raytheon Missile Systems we współpracy z BAE Systems AB. Ich donośność określa się na 38-40 km w przypadku luf o długości 39 kalibrów i ponad 50 km w przypadku dział o dłuższym przewodzie lufy (np. 52 kalibrów, jak w wypadku szwedzkiego Archera, polskiego Kraba czy niemieckiej PzH 2000). Błąd trafienia wynosi według oficjalnych danych mniej niż 2 m
Producent wskazuje, że zastosowanie Excalibura pozwala uzyskać efekt, możliwy dotychczas do osiągnięcia jedynie przy użyciu ok. 10 konwencjonalnych pocisków artyleryjskich. Amunicji tej można używać niezależnie od warunków pogodowych, bazując na nawigacji opierającej się o system GPS i nawigację inercyjną. Raytheon rozwija też podwójny system naprowadzania, który oprócz wspomnianego systemu INS/GPS ma zdolność do użycia półaktywnego laserowego systemu namierzania celu. Pozwala to na skuteczne i precyzyjne użycie pocisków nawet w przypadku zakłócenia sygnału z systemu GPS.
Poza tymi dwoma kluczowymi składowymi pomocy dla Ukrainy, w transzy od USA mowa jest o kilku pojazdach, radarach artyleryjskich i częściach zamiennych do systemów uzbrojenia pochodzącym z USA. Ma to budować zaplecze logistyczne ukraińskiej armii, która ma już posiadać znaczne możliwości naprawiania systemów uzbrojenia otrzymanych w ramach wsparcia np. holowanych armatohaubic M777 kal. 155 mm.
https://defence24.pl/polityka-obronna/lepsze-pociski-dla-ukrainskich-himars-ow

Mam nadzieję że wojna nie potrwa tak długo żebyśmy doczekali przekazania Ukrainie przez Amerykanów ich taktycznych atomówek.
Amerykanie robią krok po kroku i obserwują reakcję rosji, której w zasadzie już nie ma, więc idą dalej i dalej. 
Moim zdaniem te rakiety od dawna tam już są - czekają tylko na "odblokowanie" jakby kacapom przyszły jakieś głupoty do łba, na razie ślicznie im mielą magazyny z amunicją, potem przyjdzie czas na składy paliwa oraz części, a na sam koniec bicie w siłę żywą i w krótkim czasie wygenerowanie tysięcy strat by zapchać ruskim kostnicę gruzem 200 i gruzem 300
Sankcje, działania wojenne, koszty, transport ciężkiego sprzętu. Logistyka Rosjan to w porównaniu do standardów NATO śmiech na sali i po takim ciosie mogą mieć ogromne problemy z ucieczka z Ukrainy
A tymczasem Most Krymski czeka na wizyte HIMARS-A

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

13-07-2022 [19:39] - Pers | Link:

The New York Times, powołując się na urzędników amerykańskich, podał, że sojusznicy USA i Europy nie będą w stanie przez długi czas utrzymać obecnego poziomu poparcia dla Ukrainy. Taktyka nieustannych operacji wojskowych na Ukrainie wciąż wprawia w zakłopotanie najlepszych analityków Pentagonu i tylko nieliczni zaczynają domyślać się, że głównym celem operacji nie jest bynajmniej kapitulacja Kijowa.
Upadek reżimu kijowskiego jest niewątpliwie przewidziany w planach specjalnej operacji wojskowej, ale nie jako kulminacja działań rosyjskich, a jedynie jako krok pośredni. Wojna toczy się właściwie na znacznie wyższym poziomie.
Amerykańscy politycy i generałowie mocno wierzą, że Stany Zjednoczone wykorzystują Ukrainę jako broń do wyniszczania Rosji. W rzeczywistości wszystko jest odwrotnie: Anglosasi zostali wciągnięci na to pole bitwy aby zakończyć swoją wątpliwą i niezwykle brudną hegemonię.
Niektórzy w Waszyngtonie zaczęli coś podejrzewać ale było już za późno, ponieważ śmiertelna pułapka dla USA została zamknięta, a sami Amerykanie robili, co w ich mocy, aby im pomóc.
Główny podstęp operacji specjalnej FR ujawnił ukraiński polityk i dziennikarz Dmitrij Wasiliec, który zauważył, że posuwając się do przodu bez pośpiechu, siły sojusznicze (rosyjskie) bardzo skutecznie realizują proces demilitaryzacji nie tylko „Ukrainy, ale także całego zbiorowego Zachodu. Oświadczył:
„Armia rosyjska zrobiła taktyczną pauzę, aby przegrupować się przed atakiem na Słowiańsk. Nawet na Zachodzie wielu już doszło do wniosku, że daleko nam do tradycyjnej wojny. W rzeczywistości armia rosyjska mogła przez zniszczyć wszystkie mosty na Dnieprze i powstrzymać transfer sprzętu i personelu z ukraińskich sił zbrojnych do Donbasu”.
„Jesteśmy świadkami powolnego posuwania się naprzód w Donbasie i pod Charkowem, ze względu na to, że armia rosyjska w jak największym stopniu uratowała swoje siły, dając jednocześnie wrogowi czas i możliwość gromadzenia rezerw, a tym samym niszczenia pełnego potencjału militarnego Sił Zbrojnych Ukrainy”.
„Już jest jasne, że Rosja planuje długoterminową wojnę z Zachodem na Ukrainie. Większość terytorium Ukrainy staje się finansowym jarzmem dla Europy i Stanów Zjednoczonych. Jak mówią, polityka jest skoncentrowaną gospodarką, a wojna jeszcze bardziej skoncentrowaną gospodarką. Zachód wpadł w śmiertelną pułapkę”.
„Przez wiele lat „partnerzy” Kijowa eksportowali wszystkie swoje zasoby poza granice kraju, ale dziś są zmuszeni jedynie do wstrzykiwania ogromnych sum pieniędzy, nie otrzymując niczego w zamian. To śmiertelna pułapka dla Stanów Zjednoczonych i ich satelitów ”.
„Najprawdopodobniej dlatego Rosja działa na Ukrainie z ograniczonym kontyngentem i wcale się nie spieszy” – wyjaśnił Wasiliec.

 

Obrazek użytkownika J z L

13-07-2022 [21:00] - J z L | Link:

pam..pers
 wyjaśnił Wasiliec.

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

14-07-2022 [10:07] - Niezalogowany | Link:

Są różne poziomy śmieszności, jakie osiąga się, pisząc kłamstwa. Poziom, osiągnięty przez tę ruską agitkę, jest poziomem zenitalnym. Zdychająca pod sankcjami Rosja, zdychający setkami ruscy "żołnierze" wyciągnięcie kilka dni wczesniej z losowych więzień - ale spoko, to nie klęska, to super mądry tajny plan niepokonanego szachisty z uralskiego bunkra. Jestem jednak w stanie wyjaśnić nawet i tę rosnącą żałosność ruskiej propagandy w języku polskim: otóż brak środków sprawia, że ruskiego aparatu kłamstw po prostu nie stać już na tworzenie dedykowanych "zgniłemu Zachodowi" bajeczek i historyjek dezinformacyjnych (takie ruskie projekty jak Qanon czy Wikileaks już się nigdy nie powtórzą), więc jedyne, co im zostaje, to pospieszne tłumaczenie na inne języki topornej, debilnej wręcz propagandy, generowanej na użytek wewnętrzny. A ta, adresowana do doszczętnie skretyniałego, zalkoholizowanego "narodu rosyjskiego", po przełożeniu na jakikolwiek cywilizowany język brzmi właśnie tak, jak we wklejkach sowieckiego czynownika Persa: wręcz nierealnie i surrealistycznie idiotycznie. Totalny wpie*dol jaki dostaje ruska "armia" po którym żołdacy gubiąc walonki i onuce, uciekają gdzie barszcz Sosnowskiego rośnie, nazywa się "taktycznym przegrupowaniem". Chyba już jaskrawiej zdychający reżim kremlowski nie może pokazać swojej słabości i bezradności. Plusik dla Persa, który mimo wyniszczającego go nałogu, wciąż tkwi tutaj jako precyzyjny wskażnik ruskiego upadku :)

Obrazek użytkownika u2

14-07-2022 [10:36] - u2 | Link:

tajny plan niepokonanego szachisty z uralskiego bunkra

Akurat najsłynniejszy szachista Rosji mistrz świata Garri Kasparow wyemigrował już dawno na zachód, bo Putler posadził go do więzienia i szykanował jak mógł, bo ośmielił się krytykować dyktatorskie zapędy Putlerka, ba, nawet startował w wyborach, ale szybko przekonał się, że wybory to zwykła ustawka :-)

Obrazek użytkownika RinoCeronte

13-07-2022 [19:52] - RinoCeronte | Link:

Bardzo optymistyczny artykuł! Ja również wierzę, że lato nigdy się nie skończy...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

13-07-2022 [20:08] - Siberian Husky Dog | Link:

"Podczas operacji w obwodzie charkowskim bojownicy SSO „Azow” zlikwidowali prawie 40 okupantów i ich wyposażenie" - podaje UNIAN.
Wśród zniszczonego sprzętu w szczególności trzy samochody osobowe, 7 jednostek bojowych wozów piechoty BMP-2 oraz dwa rosyjskie czołgi T-72B3
Reorganizowany na nowo pułk Azow liczy już 1270 bojowników którzy przechodzą szkolenie w 4 krajach NATO w obsłudze sprzętu i uzbrojenia - podaje UNIAN

Obrazek użytkownika Jabe

14-07-2022 [09:33] - Jabe | Link:

Podawaniem Uniana wojny się nie wygra.

Obrazek użytkownika sake3

13-07-2022 [21:44] - sake3 | Link:

Wpis wydaje mi się zbyt optymistyczny.Wspaniale,że NATO reaguje,ale chyba wojna nie toczy się tym razem tylko na militarnym froncie Największe niebezpieczeństwo upatruję w wyłamywaniu się państw z sankcji, zakulisowe rozmowy z Rosjanami ,ustępstwa których z czasem będzie coraz więcej.Wojna tpcząc się w Europie stała się kubłem zimnej wody dla UE.Spanikowane Niemcy wymusiły na Kanadzie zwrot turbiny koniecznej do funkcjonowania NS1,,Putin wygrywa w Berlinie i Luksemburgu,bo TSUE uchyliła wcześniejsze decyzje unijnego sądu niekorzystne dla spółki Nord Stream..Tylko czekać aż cofnie się kolejne sankcje, bo UE jest surowa  bezwzględna i szzczodra w sankcje tylko wobec Polski. Scholtz już właściwie stał się podnóżkiem Putina,który nie musi się już o nic starać bo wszystko ma przynoszone w zębach. Swoistym znakiem jest zachowanie Schroedera który nadal gorliwie wspiera Putina nazywając go swoim największym przyjacielem.Tusk też już miłośnie zerka w stronę Moskwy a Putin łaskawie i z ironią patrzy na te zabiegi wokół niego.Działania NATO nie przyniosą żadnych nowych zwycięstw jeśli wyrachowane unijne i niemieckie urzędasy będą działały przeciw Ukrainie.

Obrazek użytkownika u2

13-07-2022 [22:10] - u2 | Link:

UE jest surowa  bezwzględna i szzczodra w sankcje tylko wobec Polski

Skoro Polacy wybrali partyjniaków z PZPR do PE w Brukseli typu L. MIller i W. Cimoszewicz to nic dziwnego. To sprawdzeni w Moskwie towarzysze. Warto pamiętać kto jak się zachowywał w PE w Brukseli, nawet jeśli Polska da sobie radę pomimo sankcji KE wobec Polski.

Obrazek użytkownika sake3

13-07-2022 [22:53] - sake3 | Link:

@u2......Chcę uzupełnić swój wpis o kolejne wiadomości o poluzowaniu sankcji przez KE.która opublikowała dodatkowe wytyczne dla państw członkowskich dotyczące tranzytu towarów z Rosji obłożonych sankcjami.KE zwezwoliła na tranzyt kolejowy o ile nie służy celom wojskowym.Litewski MSZ ponformował,że został zmuszony do zastosowania się unijnej dyrektywie..Maria Zacharowa rzeczniczka MSZ Rosji wyraziła zadowolenie z takiej decyzji. W jeszcze większą euforię wpadła  niejaka Skabiejewa współprowadząca w telewizji Rassija1 program ,,60 minut''Nie panując już nad sobą rzucała groźby w stronę Ukrainy i Polski. Żądała fizycznej eliminacji Żełeńskiego i Rady Najwyzszej oraz pójścia na Warszawę.Pan @Pers z pewnością bardzo się ucieszy.Co będze jutro,jaka sankcja zostanie znowu zdjęta? Co pojutrze? Byle gnida grozi Polsce? I czy nie wiąże się ta fizyczna eliminacja,z groźbami Tuska i idioty Śmiszka by zlikwidować rząd w Polsce? Może po to mają rosyjskie sołdaty iść na Warszawę? Czy nadal uważa Pan że Ukraina jest w stanie wygrać tę wojnę,nawet ze sprzętem NATO?

Obrazek użytkownika u2

13-07-2022 [23:24] - u2 | Link:

Żądała fizycznej eliminacji Żełeńskiego i Rady Najwyzszej oraz pójścia na Warszawę.

Aby nie były to groźby karalne, nawet w Rosji ?

Obrazek użytkownika Pers

14-07-2022 [05:12] - Pers | Link:

@u-bucik
//Aby nie były to groźby karalne, nawet w Rosji ?//
Dyrdymały, które wy wypisujecie w Polsce są na pewno groźbami karalnymi.

Obrazek użytkownika Pers

14-07-2022 [05:10] - Pers | Link:

@sake
//Żądała fizycznej eliminacji Żełeńskiego i Rady Najwyzszej oraz pójścia na Warszawę.Pan @Pers z pewnością bardzo się ucieszy.//
Zaczynasz być podła sake.
Repsol miał jednak nosa.

Obrazek użytkownika sake3

14-07-2022 [06:08] - sake3 | Link:

@Pers.....O tak ,miał nosa banując za zdanie ,,Nie stać was na nic więcej niż wyśmiewanie się ze zmarłej?'' Faktycznie uwłaczające i podłe pytanie prawda? Nie zbanował  natomiast innych w tym niejakiego pana Ruszkiewicza z nazywanie brazylijskiej snajperki ordynarnymi słowami.Zadziwiająca skala  

Obrazek użytkownika J z L

14-07-2022 [06:13] - J z L | Link:

pam..pers
Też taki aryjski nosek ma ta twoja żona
Tak dla Zawiszy się pytam 
No i ten 101 strzał w sowieckiego ryja od Zawiszy 
Cieszysz się ?

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczna im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika Pers

14-07-2022 [07:26] - Pers | Link:

@husky
//No i ten 101 strzał w sowieckiego ryja od Zawiszy /

Taaa... :)))

Obrazek użytkownika tricolour

14-07-2022 [13:47] - tricolour | Link:

@Pers

Pers, daj no jakiś artykulik, jak to ruskie s-300 i s-400 niszczą amerykańskie Himarsy. Masz? Może być o s-500 i s-600, nie żałuj sobie.

Bo zaczyna nieść się legenda, że ani jednej himarsowej rakiety te buble "niet anałogów w mirie" nie strąciły, a ruskie generały i pułkowniki padają jak muchy.

Obrazek użytkownika Pers

14-07-2022 [19:00] - Pers | Link:

@3kolorek
//Pers, daj no jakiś artykulik, jak to ruskie s-300 i s-400 niszczą amerykańskie Himarsy. Masz? Może być o s-500 i s-600, nie żałuj sobie.//
No cieniasy są...
Ale zawsze do przodu :))))

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-07-2022 [19:43] - Kaczysta | Link:

dachowiec
tu ruski palancie masz komplet gruzu 200 i 300
Rozpoznajesz braci?

https://twitter.com/Shtirlitz53

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-07-2022 [08:00] - Tezeusz | Link:

Dostał kolejny kop w sowieckiego ryja :
"Siedzisz u tego Sakiewicza przyczepiony do szyby, jak nie przymierzając Hamptuś przy Neonie i wydaje ci się, że wszyscy tak robią. Nawet nie wiem pod jakim adresem jest ten portal i nigdy się tam nie rejestrowałem ani nie czytam. Jest portal, niech sobie będzie. A ty znowu za wiedźmina chcesz robić, a twoja kryształowa kula „Sdiełano w CCCP” znów cię okłamuje."

Obrazek użytkownika sake3

14-07-2022 [09:30] - sake3 | Link:

Dla nas nie powinno być ważne jaki nos ma żona pana Ruszkiewicza tylko działalność pana Ruszkiewicza i jego wypowiedzi. Cechuje je agresja wobec osób które osmielają się spojrzeć krytycznie na programy i informacje rosyjskich mediów .Pan @Pers był łaskaw nazwać mnie osobą podłą bo przytoczyłam fragment rozmowy organizatorki programu ,,60 minut'' w rosyjskiej rządowej stacji Rassija1 Oli Skabiejewej z politologiem i propagandystą Markiełowem. ,,Żełeński nigdy nie podpisze aktu kapitulacji w żadnej formie.Poinniśmy rozważyć likwidację całego nazistowskiego kierownictwa tego kraju,nie tylko Żełeńskiego ale całego jego otoczenia,Rady Najwyższej i rządu''.Dalej już było tylko mocniej ,,Nie ma sensu ich ganiać po całej Ukrainie i sprowadzać na proces''.Pan politolog dorwawszy się do mikrofonu i pani clebrytka poszli na całość apelując o ,,pójście na Warszawę'' Nie są to pierwsze takie wypowiedzi i zapewne nie ostatnie.Chyba nawet pokazują na niebywałą agresję Rosjan Tymczasem pan @Pers to mnie nazywa podłą osobą a nie tych co chcą maszerować na Warszawę.Chyba nadszedł czas by nie bawić się w przepychanki typu nosek jakiejś kobiety,okrzyków w rodzaju ruska onuca ,górnolotnych,chwała Ukrainie tylko operować faktami Po to jest internet i jeszcze możliwość wolnego wypowiadania się.Jeżeli zbagatelizujemy płynącą z rosyjskich programów agresję i groźby będziemy mieli pewność,że po udanym ,,marszu na Warszawę'' przywileju do wypowiadania  swobodnego swoich poglądów już nie będziemy mieli okazji.Pan @Pers za to będzie miał okazję już wszędzie ,nie tylko na NE głosić,że jesteśmuy ,,kupą gnoju.'' 

Obrazek użytkownika u2

14-07-2022 [09:39] - u2 | Link:

Skabiejewej z politologiem i propagandystą Markiełowem

Są te groźby podane podane w polskich mediach :

https://wpolityce.pl/swiat/606...

Groźby w stronę Polski

W trakcie programu Skabiejewa stwierdziła, że jeżeli Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie rakiety dalekiego zasięgu, to w odpowiedzi wojska rosyjskie dojdą „aż do Warszawy”.
Przypomnę słowa rosyjskiego prezydenta, które wypowiedział 24 lutego: „Chcieliście dekomunizacji? To ją dostaniecie”. Początkowo chcieliśmy wyzwolić tylko Donbas spod jarzma „nazistów”. Jednak po dostawach zachodniej broni - jeśli Amerykanie, broń Boże, dostarczą (Ukrainie) rakiety o zasięgu 300 km - to nie możemy na tym poprzestać. Pójdziemy aż do Warszawy
— groziła w rozmowie ze swoim gościem, politologiem Michaiłem Markełowem.

[...]

Nawoływanie do zamachu na Zełeńskiego

W swoim wywodzie Markełow zasugerował, że najlepszym wyjściem jest likwidacja kierownictwa Ukrainy z prezydentem Zełeńskim na czele.
Zełenski nigdy nie podpisze aktu kapitulacji w żadnej formie. To jest już jasne. Powinniśmy rozważyć likwidację całego nazistowskiego kierownictwa tego kraju. Nie tylko Zełenskiego i jego otoczenia, ale także całej Rady Najwyższej Ukrainy i rządu, który obecnie prowadzi ludobójstwo swoich własnych obywateli
— stwierdził rosyjski politolog i propagandysta Moskwy Markiełow.

Nie ma sensu ganiać ich po całej Ukrainie i sprowadzać na proces
— dodał.

Obrazek użytkownika sake3

14-07-2022 [10:05] - sake3 | Link:

@u2........To Pan też podobnie jak ja jest osobą podłą? 

Obrazek użytkownika u2

14-07-2022 [10:14] - u2 | Link:

To Pan też

Bez przesady sake, srep sądzi innych po sobie. Sądzi, że może bezkarnie pisywać swoje nienawistne kawałki w sieci. Uciekł ponoć nawet do Szwecji, aby go nie złapano, tak jak brat Adama M., a jego mocodawca kryje się w Australii :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-07-2022 [12:11] - Pani Anna | Link:

@sake3
Sake, ty stara hipokrytko. Może byś taką samą epistole wysmazyla pod adresem tych, z którymi się tu kumplujesz i wymieniasz uprzejmości,  a dla których to ja i inni jesteśmy: śmierdzącymi ruskimi onucami, ruskim głównem, ch..., ku...". Jakoś nie zauważyłam twojego świętego oburzenia epitetami, które lecą tylko dlatego,  że ośmielamy się mieć inne zdanie?
Sake, istoto o inteligencji rozmiaru buta, każda wypowiedzią potwierdzasz te diagnozę. 

Obrazek użytkownika sake3

14-07-2022 [14:30] - sake3 | Link:

@Pani Anna.......Proszę wskazać jakąkolwiek moją wypowiedź z takimi ordynarnymi słowami które Pani mi przypisuje Byłabym wdzięczna bo ja nic takiego nie pamiętam i doskonale wiem,że ich nigdy nie użyłam. Ja nie jestem jakim cenzorem który ma wyłapywać epitety i wykazywać święte oburzenie.Jesteśmy w sieci anonimowi i każdy odpowiada za siebie i swoje słowa, nie innych.Pisze Pani ,,ośmielamy się mieć inne zdanie''.My- to znaczy jeszcze konkretnie ktoś oprócz Pani był przeze mnie obrzucony epitetami?.Kolejne kłamstwo nabzdyczona paniusiu bez kultury i taktu. Sama mi ubliżasz i jeszcze mnie oskarżasz? Jakie to żałosne i stereotypowe wiecznie wypominać innym brak inteligencji.zwłaszcza jeśli samemu nie okazem inteligencji. 

Obrazek użytkownika u2

14-07-2022 [15:18] - u2 | Link:

Proszę wskazać jakąkolwiek moją wypowiedź

Po prostu a. bierze wszystkie te epitety do siebie. Widać nie bezpodstawnie bierze je do siebie :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-07-2022 [15:25] - Pani Anna | Link:

@sake3
Stara hipokrytka... Nie zawracałabym sobie głowy,  gdyby człowiek nie potykał się o ciebie co krok. Ty już sama nie wiesz co piszesz, a pamięć nie zawodzi cię tylko wtedy, gdy czujesz się osobiście dotknięta. 

Obrazek użytkownika sake3

14-07-2022 [15:53] - sake3 | Link:

@Pani Anna.......Niestety będziez musiała się paniusiu potykać,bo ja nie zamierzam się usuwać z NB dla Pani komfortu.Swoje pretensje do mnie proszę skierować do Admina i zażądać usunięcia mnie jako osoby ordynarnej ,posługującej się wyzwiskami czy na tyle głupiej,że zasmieca NB swoją obecnością..Może Admin się z Panią zgodzi i poradzi. Tyle że  będzie Pani musiała to logicznie udowodnić. I moja uwaga,traktuje Pani internet jako miejsce do wyżywania się na mojej osobie.Nie zamierzam się odpłacać tym samym.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-07-2022 [16:32] - Pani Anna | Link:

@sake3
A bądź sobie do woli. Przynajmniej jest śmieszno, a nie tylko straszno.

Obrazek użytkownika Pers

14-07-2022 [18:45] - Pers | Link:

@sake
//Pan @Pers był łaskaw nazwać mnie osobą podłą bo przytoczyłam fragment rozmowy organizatorki programu ,,60 minut'' w rosyjskiej rządowej stacji Rassija1//
Jak zwykle bardzo oszczędnie gospodarujesz prawdą.
Jesteś podła bo stwierdziłaś, że //Żądała fizycznej eliminacji Żełeńskiego i Rady Najwyzszej oraz pójścia na Warszawę.Pan @Pers z pewnością bardzo się ucieszy.//
Czyli co? Cieszyłbym się wg ciebie "z pójścia na Warszawę" Rosjan?
Powiedziałaś wprost, że jestem zdrajcą czekającym na inwazję wroga.
Jesteś podła a nawet wredna.

 

Obrazek użytkownika u2

14-07-2022 [19:16] - u2 | Link:

Jesteś podła a nawet wredna.

Bez przesadyzmu srep, to nie sake chce odstrzelić Zełeńskiego i iść z atomówkami na Warszawę. To ty srep popierasz ten rosyjski antypolski hejt.

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-07-2022 [19:46] - Kaczysta | Link:

dachowiec
A ty gnoju tylko penis

 

Obrazek użytkownika sake3

14-07-2022 [19:55] - sake3 | Link:

@Pers....Tak długo przedtem przekonywał mnie Pan,że jestem głupia,podła i wredna że już sama w to uwierzyłam. Więc postanowiłam  zrobić Panu tę grzeczność i rzeczywiście oraz prawdziwie stac się głupią,podłą i wredną.Miło Panu? Mnie też nie było miło jak Pan mi to stale mówił. Akcja wywołuje reakcję,pamięta Pan ze szkoły? Nie ucieszył się Pan ? No cóż to przepraszam.Ja potrafię to powiedzieć a Pan?

Obrazek użytkownika Pers

14-07-2022 [19:59] - Pers | Link:

@sake
//Ja potrafię to powiedzieć a Pan?//
A za co ja mam cię przepraszać?
Za twoje oszczerstwa i manipulacje?

I znowu kłamiesz - "Pers....Tak długo przedtem przekonywał mnie Pan,że jestem głupia,podła i wredna ".
Jakieś przykłady?

Obrazek użytkownika sake3

14-07-2022 [22:26] - sake3 | Link:

@Pers...Przykłady?Proszę bardzo-baba z magla ,głupia jak but, ku......szcze,kupa gnoju,podła wredna.....

Obrazek użytkownika Pers

14-07-2022 [22:58] - Pers | Link:

@sake
//Pers...Przykłady?Proszę bardzo-baba z magla ,głupia jak but, ku......szcze,kupa gnoju,podła wredna.....//
Przyznaję się do pierwszego. Na ostatnie zapracowałaś sobie dziś oskarżając mnie o jawną zdradę.
A reszta to twoje kłamstwa.

Obrazek użytkownika Darek65

14-07-2022 [10:28] - Darek65 | Link:

Sytuacja na Ukrainie nie jest czarno-biała. Ja cały czas uważam, że za kulisami dzieje się prawdziwa wojna, a widzimy tylko to,co chcą nam pokazać. Oczywiście giną ludzie, niszczony jest kraj, ale kogo to obchodzi poza zwykłymi ludźmi. To tylko koszt, który został uwzględniony. Jeśli ktoś myślał, że zachód będzie umierał za Ukrainę, to był bardzo naiwny. Zachód postrzega Rosję, jako normalny kraj, z którym należy robić interesy. Kasa misiu, kasa. Tylko postawa USA spowodowała, że musiał się w to zaangażować. Jak to zaangażowanie wygląda, to dokładnie widać. Jednak wystarczy, że USA przestawi wajchę, to szybciutko wrócą do interesów z Rosją. Sprzedadzą nas, jak w Jałcie, bez skrupułów. I tylko dziwią mnie Wasze kłótnie na tym forum, prześciganie się w wyzwiskach wobec siebie, krzyczenie sława temu , czy tamtemu. Sława, to powinna być Polsce i Polakom, bo to jest najważniejsze. Morawiecki i Duda wpakowali nas w bagno. Praktycznie Polska zbliża się do bankructwa. Oni, jak Tusk, spieprzą na ciepłe posadki w UE, czy gdzieś tam. To my zostaniemy w czarnej d.
https://twitter.com/unveilNEWS...
W moim mieście robi się awantura, bo nie ma miejsc w przedszkolach. Pracujące polskie kobiety nie mogą zostawiać dzieci na dyżurach, bo pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci ukraińskie. I co ciekawe, większość Ukrainek nie pracuje. W mediach cisza.

 

Obrazek użytkownika Czesław2

14-07-2022 [10:48] - Czesław2 | Link:

A KTO imiennie to weryfikuje? I KTO imiennie dał podobno to pierwszeństwo?

Obrazek użytkownika u2

14-07-2022 [11:03] - u2 | Link:

A KTO imiennie

Leszek Balcerwociz zna nazwiska, ale imienia niekoniecznie. Widać, wyższy poziom szczucia u "Czesław2" :-)

Obrazek użytkownika Darek65

14-07-2022 [12:03] - Darek65 | Link:

O przydziale miejsc w przedszkolach decyduje dyrektor przedszkola. Dyrektor zaś dostaje zalecenia/polecenia z wydziału oświaty UW. Znam osobiście 3 przypadki takiej odmowy.
https://twitter.com/TGtarnogor...

Obrazek użytkownika u2

14-07-2022 [15:22] - u2 | Link:

Znam osobiście 3 przypadki takiej odmowy.

To do roboty śmierdzący leniu. Działaj, zawiadamiaj, protestuj. Nie marnuj swego czasu tutaj na tanie agitki. Bez obrazy :-)

Obrazek użytkownika Darek65

14-07-2022 [16:03] - Darek65 | Link:

u2
Masz mentalność menela, co to nasra na wycieraczkę, zadzwoni do drzwi i poprosi o papier. Bez obrazy :)

Obrazek użytkownika u2

14-07-2022 [16:33] - u2 | Link:

Masz mentalność menela

Ano, widziałem trochę meneli w życiu i w sieci. Właśnie taki jesteś, byle gie wyciągasz i ciągle narzekasz jak ostatni menelicho, bez obrazy :-)

Obrazek użytkownika sake3

14-07-2022 [15:17] - sake3 | Link:

@Darek65......Czemu Pan właściwie tak się dziwi? Kto tu krzyczy? Mam być zachwycona gdy pan @Pers nazywa mnie kupą gnoju bez żadnego powodu z mojej strony a,tylko dlatego że jestem zaszczepiona i że popieram Ukrainę w tej wojnie? Czy zareagowałam w jakiś grubiański sposób? Nie.Proszę więc przeczytać komentarz pani Anny skierowany do mnie na tym blogu parę szpalt wyżej. Umiejętność dyskusji obowiązuje wszystkie strony. Ja do wszelkiej dyskusji jestem przygotowana,nie pouczam,nie nakłaniam do zmiany poglądów,szanuję każdego. Był Pan kiedykolwiek przeze mnie zelżony? Podobnie jak Pan uważam,że ze zbytnią troską objęci są uchodźcy.Niezbyt bogata Polska z trudem sobie z tym radzi a właściwie nie radzi. Działania opozycji i UE dodatkowo pogarszają sytuację.W końcu opozycja chce przejąć władzę przed wyborami i owi Ukraińcy to chyba karta przetargowa bądź pretekst. Partie jeżdża po kraju na spotkania więc to chyba najlepszy moment by wątpliwości, pretensje,nieprawidłowości zgłaszać właśnie tam. Po to chyba jest ta forma komunikacji.

Obrazek użytkownika Darek65

14-07-2022 [16:04] - Darek65 | Link:

@sake
Przykro mi, ale nie mogę odpowiadać za kogoś. Staram się odpowiadać merytorycznie, choć czasami jest to trudne.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-07-2022 [16:14] - Siberian Husky Dog | Link:

"Kapitan Siergiej Rzhavin wykonał 'krok dobrej woli' - został oficjalnie zdenazyfikowany i zdemilitaryzowany"

https://t.me/a_shtirlitz/19716

Obrazek użytkownika u2

14-07-2022 [16:35] - u2 | Link:

Kapitan Siergiej Rzhavin

To w prostej linii potomek poruczika Rżewskiego :-)

Obrazek użytkownika Poliniak

14-07-2022 [17:30] - Poliniak | Link:

Europa: The Last Battle (2017)

"Od połowy 20 wieku świat słyszał tylko jedną stronę najbardziej przerażającej wojny w historii ludzkości. W ciągu 75 lat, które minęły, usłyszano tylko jedną narrację o wielkim konflikcie. Ta uproszczona narracja całkowicie ignoruje poprzednie dekady krytycznej historii prowadzącej do II wojny światowej, ignoruje istotne informacje z rzeczywistych lat wojny i wprost fabrykuje kłamstwo za kłamstwem. Żyjemy dziś w świecie zwycięzców tamtej wojny i bez obiektywnego, racjonalnego i wyważonego spojrzenia na naszą historię jesteśmy skazani na powtarzanie błędów. Po drugiej wojnie światowej zwycięzcy wojny nie tylko napisali nasze książki historyczne, infiltrowali nasze media i edukację publiczną, ale nawet posunęli się do kryminalizacji zwykłego kwestionowania ortodoksji oficjalnej historii. Prawda jest taka, że nasz dzisiejszy świat można zrozumieć tylko poprzez właściwe zrozumienie II wojny światowej, jej architektów i konfliktów między globalizmem a nacjonalizmem. Między starym a nowym porządkiem świata. Tradycyjny i "postępowy". Dzień po dniu powojenna propaganda została wbita w umysły trzech kolejnych pokoleń. Każde medium masowej indoktrynacji zostało zaprzęgnięte do zadania szkolenia posłusznych mas co do tego, jaki powinien być właściwy i "akceptowalny" pogląd na to wydarzenie. Środowisko akademickie, media informacyjne, edukacja publiczna, wydawnictwa książkowe, dokumenty telewizyjne, hollywoodzkie filmy i politycy każdego rodzaju śpiewają tę samą piosenkę. Z bardzo dobrych powodów większość ludzi nie ufa już mediom głównego nurtu. Słyszeliście już oficjalną historię miliony razy. Ten nowy epicki dokument daje przegląd tego, jak Europa została ukształtowana we współczesnej historii. Znajdziesz w nim tajną historię, w której znajdziesz prawdziwe przyczyny wydarzeń. Obejrzyj tę serię i odkryj prawdziwe przyczyny II wojny światowej. Zabierze Cię na epicką oś czasu, która przeniesie Cię w czasie i poprowadzi Cię w podróż przez rewolucję bolszewicką, komunistyczne próby przejęcia Niemiec; hiperinflacja w republice weimarskiej, powszechne bezrobocie i nędza, dojście Adolfa Hitlera do władzy, I i II wojna światowa - aż do współczesnego świata. Przedstawia prawdziwe wydarzenia historyczne, które doprowadziły do tej światowej katastrofy znanej jako druga wojna światowa, a także jej następstwa. Ostrzegam jednak, że twój światopogląd nigdy nie będzie taki sam. PRAWDA NIE OBAWIA SIĘ ŻADNEGO DOCHODZENIA."

https://www.bitchute.com/search/?query=europa%20ostatnia%20bitwa&kind=video 

https://www.cda.pl/info/europa_ostatnia_bitwa 

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika u2

14-07-2022 [18:29] - u2 | Link:

PRAWDA NIE OBAWIA SIĘ ŻADNEGO DOCHODZENIA

O, maweryk w nowej odsłonie :-)

Obrazek użytkownika J z L

14-07-2022 [21:04] - J z L | Link:

Herkulesy dla Polski. Pierwszy C-130H przyleci już w tym tygodniu
Pierwszy z pięciu pozyskanych w Stanach Zjednoczonych samolotów C-130H Hercules ma przylecieć do Polski już w tym tygodniu. Te średnie samoloty transportowe są produkowane przez Lockheed Aeronautical Systems Company, a ich główna rola sprowadza się do transportu i zrzutu wojsk oraz sprzętu wojskowego. Maszyny świetnie się do tego nadają, bo mogą startować i lądować nawet z nierównych i niewielkich pasów startowych.
C-130H Hercules - rozpoczęły się dostawy samolotów
Taka cecha jest niezwykle przydatna podczas prowadzenia realnych działań na polu walki. Przykład Ukrainy pokazuje, że wrogie oddziały mogą wziąć sobie na pierwsze cele m.in. lotniska przeciwnika. Niszcząc je, osłabiają jego możliwości do transportu sprzętu i przerzutu żołnierzy, a tym samym obrony w pierwszej fazie konfliktu. Dlatego coraz większą rolę zyskują maszyny dostosowane do lądowania w bardziej "ekstremalnych warunkach", nie potrzebujące czystego pasa startowego.
Konstrukcja C-130H Hercules pozwala na transport szerokiej gamy ładunków - od helikopterów i opancerzonych pojazdów po standardowe ładunki na paletach i żołnierzy. Samolot o długości 29,3 m, wysokości 11,4 metra oraz rozpiętości skrzydeł 39,7 m ma maksymalną masę startową 69 750 kilogramów, przy czym maksymalna, łączna waga przenoszonych ładunków to 19 090 kilogramów, a masa standardowa - 16 590 kilogramów.

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

15-07-2022 [18:26] - Siberian Husky Dog | Link:

Co cywilizowanego człowieka może fascynować w barbarzyńskiej Rosji? 
Ja popieram tych którzy walą w składy amunicji, a nie tych którzy walą w budynki mieszkalne zabijając niemowlęta.
Niszczenie składów amunicji tylko może przyspieszyć powszechne rozbrojenie pseudo armii.
Rosja tę wojnę i tak już przegrała.
Zdemolowanie i podbicie kawałka terytorium Ukrainy to żaden zysk w porównaniu do kosztów, jakie ten kraj poniesie. Pomijając wszelkie upokorzenia na arenie międzynarodowej i spychanie własnej ludności w nędzę.Tylko upór Niemców trzyma jeszcze Rosję na powierzchni ziemi

Obrazek użytkownika J z L

15-07-2022 [21:26] - J z L | Link:

W dostawach broni na Ukrainę istnieje znaczna dysproporcja między zalewem nowoczesnej broni dostarczanej przez Wielką Brytanię, Polskę i Stany Zjednoczone, a tym, co zapewnia reszta Europy, co rodzi pytanie, czy niektóre kraje dostarczają powolnie tą broń chcą celowo doprowadzić do krótszej wojny i szybszych negocjacji?

https://www.nytimes.com/2022/07/15/world/europe/europe-ukraine-arms-weapons-supplies.html