Kretyn czy kret

Skandaliczne słowa Andrija Melnyka. Jest reakcja ukraińskiego MSZ

Ukraiński ambasador Andrij Melnyk w rozmowie z dziennikarzem Tilo Jungiem komentował historyczne spory na linii Polska–Ukraina, dotyczące Stepana Bandery. Bronił Bandery i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, która jest odpowiedzialna za rzeź wołyńską.
Jak relacjonowały media, w rozmowie z niemieckim dziennikarzem ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk został m.in. zapytany o masakry polskiej ludności, którymi miał dowodzić lider OUN Stepan Bandera. Ambasador miał powiedzieć, że we wskazanym okresie dochodziło zarówno do masakr Polaków, jak i Ukraińców. – To była wojna – stwierdził Melnyk

Jest reakcje ukraińskiego MSZ.

W rozmowie opublikowanej w środę na kanale YouTube niemiecki dziennikarz Tilo Jung rozmawiał z ambasadorem Ukrainy w Niemczech m.in. o jego stosunku do Stepana Bandery, przywódcy jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której zbrojne ramię, Ukraińska Powstańcza Armia, jest odpowiedzialne za prowadzone w latach 1943–1944 czystki etniczne na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Na uwagę, że w latach 1943–1944 Ukraińcy „dokonywali masakr na Polakach” Melnyk odpowiedział: „Tak, i podobne masakry dokonywane były przez Polaków na Ukraińcach, dziesiątki tysięcy. Trwała wojna”.

Oświadczenie ukraińskiego MSZ

Ukraińskie MSZ w swoim oświadczeniu stwierdziło w czwartek, że stosunki między Ukrainą a Polską są teraz w szczytowym momencie, a Ukraina dziękuje Polsce za bezprecedensowe wsparcie w walce z rosyjską agresją.
Jesteśmy przekonani, że stosunki między Ukrainą a Polską są teraz w szczytowym momencie. Ukraina dziękuje Polsce za bezprecedensowe wsparcie w walce z rosyjską agresją. Nie ma spraw, które nas dzielą, bo zarówno Kijów, jak i Warszawę łączy pełne zrozumienie potrzeby zachowania jedności w obliczu wspólnych wyzwań. Opinia, jaką ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk wyraził w rozmowie z niemieckim dziennikarzem, jest jego własną i nie odzwierciedla stanowiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy
– czytamy w oświadczeniu.

- Odbyłem rozmowę z moim przyjacielem Dmytro Kuleba w związku z fałszującymi historię wypowiedziami ambasadora Ukrainy w Niemczech, podziękowałem mu za szybką publiczną interwencję w tej sprawie - przekazał szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.

Incydent skomentował również szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch. "Ukraińskie MSZ dystansuje się od słów ambasadora Ukrainy w Niemczech na temat historii polsko-ukraińskiej. Bo trudno się od nich nie zdystansować" - napisał Kumoch.

https://www.tysol.pl/a86809-skandaliczne-slowa-andrija-melnyka-jest-reakcja-ukrainskiego-msz

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [20:32] - u2 | Link:

To była wojna – stwierdził Melnyk

No i ma ... rację. To była okupacja niemiecka Wołynia. Gdyby Niemcy nie okupowali Wołynia to rzezi by nie było. Niemcy chętnie biją w cudze piersi, ale nie własne. To są proste sprawy.

Niemcom z Die Welt i Rosjanom od Putlera na rękę jest odgrzewanie starych kotletów o Banderze, który w czasie Rzezi Wołyńskiej siedział w niemieckim obozie jenieckim. Gdyby był choć cień dowodu, że to on wydał rozkaz do rzezi to by beknął w Norymberdze. Niemcy i Rosja grają na odgrzanie starego konfliktu polsko-ukraińskiego.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

01-07-2022 [21:50] - RinoCeronte | Link:

W tym właśnie jest sedno problemu. Niemcy są przewrotni jak sam Ulrich von Jungingen, a nam potrzeba polityków na miarę Jagiełły...

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [23:34] - u2 | Link:

Niemcy są przewrotni jak sam Ulrich von Jungingen

Na szczęście jest wujek Joe. Co prawda zawsze wolałem DJ Trumpa, on nigdy by nie dopuścił do tej bezsensownej eskalacji wojny, która trwa już 8 lat. A zgodnie z wizjami ks. Klimuszki czy inż Ossowieckiego to tylko początek wojny ogólnoświatowej.

PS. Proszę więcej wiary w przyszłość Polski. Ta niezmiennie jest świetlana :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Aquarius

01-07-2022 [22:35] - Aquarius | Link:

Za te twoje banderowskie brednie to ci w pysk się należy łajdaku. Kim ty jesteś do jasnej cholery?

Obrazek użytkownika Ryan

02-07-2022 [19:53] - Ryan | Link:

Niemcy to jednak podstępne bestie są. Melnyk który ich tam porządnie szturchał i wypominał brak pomocy był im wyjątkowo niemiły, więc posłali dziennikarza, który poruszył trudny temat ukraińskich rzezi, i ambasador/celebryta popłynął przez własną butę i głupotę.
Tak się wyciąga leszczy.

Obrazek użytkownika admin

01-07-2022 [20:51] - admin | Link:

Reakcja MSZ Ukrainy bardzo słaba. Muszą zmienić politykę historyczną, bo tylko sobie zaszkodzą 

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [21:05] - u2 | Link:

Muszą zmienić politykę historyczną

Historię jako oręż wykorzystuje Rosja oraz Niemcy. Oba mocarstwa chcą znowu podporządkować niepokorne nacje typu Ukraina czy Polska. Dlatego nie tylko manipulują historią, ale wręcz ją fałszują. Wszyscy winni, tylko nie oni. Winni mityczni naziści i komuniści, ale oni są gołąbkami pokoju. Tylko dziwnie działają rąsia w rąsię np. w budowie Nord Stream. No i dzięki tej współpracy mamy kolejną wojnę.

Obrazek użytkownika admin

01-07-2022 [21:14] - admin | Link:

A u was biją Murzynów 

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [21:17] - u2 | Link:

Z tego co wiem, to admin jednak młodszy ode mnie. W oryginale kumaci Rosjanie mówią : a u was niegrow linczujut. Wypisz wymaluj przypisywanie Banderze rzezi wołyńskiej, choć nie ma ani cienia dowodu. Co innego zabójstwo ministra Pierackiego. Za to Bandera został skazany na karę śmierci.

Obrazek użytkownika admin

02-07-2022 [06:19] - admin | Link:

U2 -- Nie chodzi o Banderę, ale o kontrfaktyczny symetryzm co do tego, co działo się na Wołyniu. Obowiązuje wykładnia Wiatrowycza (byłego ichniejszego szefa ipn) o "wojnie polsko-ukraińskiej" i nic się po prostu nie zmieniło. Nawet w język się nie gryzą, gdy byt ich państwowości zależy od nas

Obrazek użytkownika u2

02-07-2022 [13:52] - u2 | Link:

Od czasów ugody perejesławskiej i wchłonięcia Ukrainy przez Rosję Polska była w ciągłej wojnie na kresach. Granica była na Dnieprze, ale miliony Ukraińców mieszkało w granicach RON. Zaryzykuję tezę, że Ukraińców i Białorusinów było najwięcej w RON, ponad 5 milionów, kiedy Polaków i Litwinów było mniej. Z tym, że Polacy i Litwini byli dużo lepiej zorganizowani i dużo bogatsi.

Co do wykładni wojny polsko-ukraińskiej w ichnim IPN-ie to nie mam stosownej wiedzy, ale może admin podeprze się jakimś linkiem, aby nie gadać po próżnicy ? To co powiedział Andrij Melnyk, ambasador w Berlinie to prawda. Była wojna. Wołyń był okupowany przez Niemców. Zrzucanie winy na Banderę i współczesną Ukrainę za Rzeź Wołyńską jest niezgodne ze stanem faktycznym i prawem międzynarodowym.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-07-2022 [13:38] - RinoCeronte | Link:

"Nieszczęsna Europo! Sczeźniesz przez moralne szaleństwo swoich dzieci" - Tajny agent - by Joseph Conrad.  Ach ci Polacy zawsze wybiegają przed szereg...

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-07-2022 [23:56] - Tomaszek | Link:

Ale historii nie zmienią . To kolejny , który się wyrwał przed szereg . Jacy politycy , taki naród . To nie polityka tylko , to świadomość , tego się nie zmieni .Po prostu powiedział prawdę chcąc nie chcąc . Z Rumunami z Mołdawii , Węgrami i Słowakami z Rusi zakarpackiej też . Tyle że mniejszości mniejsze to i ciszej . Zapytaj Adminie Ujejskiej i jej świty , czy przypadkiem notki niejakiego Tezeusza i Huskyego vel JzL nie były przygotowaniem gruntu .Spodziewajmy się dalszych rewelacji []

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-07-2022 [00:01] - Tomaszek | Link:

Aha 
A ten Melnyk to nie jakiś potomek Andrija Melnyka ? Byłoby tak jakby dzieci czy wnuki jakiegoś Gebelsa czy Himlera  w rządzie Niemiec . Tyle że Niemcy aż tacy bezczelni nie są .

Obrazek użytkownika admin

02-07-2022 [06:22] - admin | Link:

Tomaszek. Ktoś na TT zrobił risercz i tak, to potomek tego Melnyka. Ale to nie ma znaczenia. Ambasador realizuje politykę państwa a nie swoją. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-07-2022 [20:49] - Tomaszek | Link:

Czy ma znaczenie czy nie to pozostaw ocenie innych też . Bo pamiętaj że niedaleko pada jabłko od jabłoni .Po prostu się wypaplał .  A czego nie wypaplał ? . Reszta ich rządu i dyplomacja jesczcze nie . Siedzą póki co cicho i tyle . Póki co . Jeszcze zobaczycie jak się wojna skończy kto z kim się zbrata znów . 

Obrazek użytkownika Ryan

02-07-2022 [20:35] - Ryan | Link:

„Wypowiedzi ukraińskiego ambasadora są wypaczeniem faktów historycznych, bagatelizują Holokaust i obrażają tych, którzy zostali zamordowani przez Banderę i jego ludzi” – komentuje skandaliczną wypowiedź ukraińskiego ambasadora ambasada Izraela w Berlinie.

Obrazek użytkownika Aquarius

01-07-2022 [21:14] - Aquarius | Link:

Słowa wypowiedziane publicznie przez urzędującego ambasadora są jego prywatną wypowiedzią hahaha. Ten ambasador specjalnej troski i ukraińskie MSZ to jakiś nowy Latający Cyrk Monty Pythona? Choć to może obraza tej legendarnej grupy, nie ta klasa i nie ten poziom.

Obrazek użytkownika J z L

01-07-2022 [21:32] - J z L | Link:

Już samo to, że powtarza kłamstwo historyczne dotyczące wojny polsko - ukraińskiej jest skandalem. Ktoś taki jak ambasador powinien znać historię i wiedzieć, że po 1939 r. nie było Polski, z którą Ukraińcy mieliby walczyć. Najpierw była okupacja rosyjska, potem niemiecka
Ktoś taki jak ambasador powinien wiedzieć, że to Niemcy obiecali niepodległą Ukrainę i przyzwolili na rzeź Polaków. Z kim wojnę toczyli banderowcy; z dziećmi, kobietami, starcami, ze swoimi rodakami, którzy ostrzegali przed rzeźnikami?
Trzeba przyznać jedno: żaden ruski troll, żaden putinowski agent nie zrobił ostatnio tyle, by pobudzić pamięć dawnych polskich krzywd i dać paliwo nastrojom antyukraińskim
Dla mnie  Melnyk spełnia wszystkie kryteria agentury wpływu Rosji i Niemiec przygotowującej Ukrainę do poddania się

Obrazek użytkownika RinoCeronte

01-07-2022 [21:54] - RinoCeronte | Link:

Straszny burak i raczej nieuk niż agent z tego Melnyka. Ta unia z Ukrainą to marzenie "ściętej głowy". Melnyk rzucił łajno na wentylator...

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [22:00] - u2 | Link:

Melnyk rzucił łajno na wentylator.

Nie Melnyk, tylko niemiecki dziennikarz, bardzo dociekliwy.

PS. Ciekawa zbieżność z Melnykiem, który poszedł na współpracę  z Niemcami i jego oddziały OUN-M rzeczywiście dokonały Rzezi Wołyńskiej, a współcześnie oskarża się o rzeź tylko Banderę.

Obrazek użytkownika admin

02-07-2022 [06:23] - admin | Link:

JzL -- 10/10

Obrazek użytkownika J z L

02-07-2022 [06:36] - J z L | Link:

Ratowaliśmy Żydów a oni dziś twierdzą, że kiedyś ich "mordowaliśmy".
Ratujemy dziś Ukraińców. a tu i teraz ich dyplomata twierdzi, że kiedyś ich "mordowaliśmy". 
Jak "ładnie" historia zatoczyła koło.

Obrazek użytkownika admin

02-07-2022 [08:35] - admin | Link:

Żydzi mogą czuć wobec nas resentyment bo zdarzały się mordy, niestety. Ale oni wydawali nas bolszewikom na śmierć czy zsyłkę. Stąd późnkejsze pogromy. Ale nie mordowali nas masowo jak Ukraińcy. 

Obrazek użytkownika u2

02-07-2022 [10:07] - u2 | Link:

Proszę nie ściemniać. Masowo to mordowali Polaków Rosjanie na spółkę z Niemcami. Rzeź Wołyńska miała miejsce na terenach okupowanych przez Niemców. Zgodnie z prawem międzynarodowym za Rzeź odpowiada okupant niemiecki, bo jej nie rozliczył podczas wojny. Katyń chętnie Niemcy wyjaśniali, bo to nie była ich zbrodnia.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-07-2022 [20:39] - Tomaszek | Link:

Odpowiada nie za rzeź , tylko za brak ochrony . A na wykonawców to pewnie jakichś nazistów z tryzubem wymyślisz ? Kombinujesz jak koń pod górkę .

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-07-2022 [13:02] - RinoCeronte | Link:

"Nobody is perfect" jak mawiają optymiści...

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-07-2022 [11:19] - Tomaszek | Link:

Admin
"Żydzi mogą czuć wobec nas resentyment bo zdarzały się mordy"
Fakt , ale ile tych mordów jest przypisanych Polakom a działy się na terenach Polskich tylko . Ale Polaków tam już nie było . Ilu Żydow zamordowali Ukraińcy , Białorusini , Litwini na konto Polaków ? Obywatele RP? Nikt tego nie sprawdził ani nie podnosi tematu .
 

Obrazek użytkownika J z L

01-07-2022 [21:32] - J z L | Link:

Czkawka mnie dopadla

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [21:40] - u2 | Link:

Z kim wojnę toczyli banderowcy; z dziećmi, kobietami, starcami, ze swoimi rodakami, którzy ostrzegali przed rzeźnikami?

OUN-B, a właściwie OUN-M (nomen omen od Melnyka) walczyli po stronie Niemców, tak jak inne Waffen SS na Litwie, Łotwie, w Holandii i innych krajach. Stąd nawet dzisiaj wierzą, że Niemcy wyciągną do nich pomocną dłoń, choć Niemcy woleliby wspierać Rosję, ale wujek Joe im nie pozwala.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika J z L

02-07-2022 [06:53] - J z L | Link:

To nie była żadna wojna w/g współczesnej interpretacji czy terminologii .To była wojskowa operacja specjalna Rosjan, wykonana rękoma ukraińskich chłopów prostą bronią. Widłami i siekierami.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-07-2022 [13:06] - RinoCeronte | Link:

Krew pomordowanych jednak zapisana jest na czyjeś konto? No chyba, że Boga nie ma?

Obrazek użytkownika u2

03-07-2022 [23:04] - u2 | Link:

wykonana rękoma ukraińskich chłopów prostą bronią. Widłami i siekierami

Poniżej masz linkę do filmiku YT, wywiad z prof. Motyką, konsultantem do filmu Smarzowskiego o Rzezi Wołyńskiej. Prof. Motyka tłumaczy, że to nie była oddolna akcja 5 milionów Ukraińców mieszkających na Wołyniu tylko odgórna akcja 35-40 tysięcy członków OUN-UPA. Okrucieństwo było celowe, aby stworzyć wrażenie akcji oddolnej.

https://www.youtube.com/watch?...

Dlaczego UPA dokonała ludobójstwa Polaków na Wołyniu? Piotr Zychowicz i prof. Grzegorz Motyka

Obrazek użytkownika Chatar Leon

01-07-2022 [22:15] - Chatar Leon | Link:

Debil debila debilem pogania.
Ukraiński ambasador popełnił debilizm.
Ukraińskie ministerstwo bredzi o niczym.
Debilizmem skądinąd jest oskarżanie personalnie Stepana Bandery o sprawstwo ludobójstwa ludności polskiej, gdyż w tym czasie był internowany przez Niemców.
Debilizmem, trwającym wiele lat jest czczenie przez Ukraińców debila, który politykiem był żadnym a zajmował się głównie obsesyjnym organizowaniem zamachów na Ukraińców i Polaków, opowiadających się za porozumieniem polsko ukraińskim. Zresztą w ogóle Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów w okresie międzywojennym zabiła w Polsce więcej Ukraińców niż Polaków.

Obrazek użytkownika marsie

01-07-2022 [23:03] - marsie | Link:

Tu też o tym trochę jest:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!
 

Obrazek użytkownika sake3

02-07-2022 [07:09] - sake3 | Link:

Temat został tu już wyczerpujący podsumowany a ja tylko chciałam zwrócić uwagę na zmianę działań i zachowań ambasadorów w ostatnich latach..Ten urząd zawsze był związany z dyskrecją, rozmowami w gabinetach i kuluarach,godnym ale kulturalnym reprezentowaniu swojego kraju.Eleganccy,,nienachalni,nie przekraczający granicy dobrego smaku i działający bez rozgłosu.Teraz to się całkowicie zmieniło co tu w Polsce widac najbardziej.Ambasadorzy zamiast ciszy wybierają parcie na szkło,wtrącają się co jest przecież niedopuszczalne w sprawy państwa na terenie którego się znajdują i głośno wypowiadają. swoje prywatne opinie.Gdzieś znikła już kultura i dostojeństwo tego urzędu.Zajmują się sprawami do których nie są uprawnieni ani zobowiązani.Dziwi jak ambasadorzy biorą udział w promowaniu lgbt i piszą listy do polskiego rządu,w Polsce wielki niesmak budziły wypowiedzi ambasador Izraela Azari czy Mosbacher uzurpujących sobie prawo do wtrącania w polskie sprawy. pouczających rząd i nadmiernie krzykliwych.Zostały już chyba tylko cylindry i smokingi jako oznaka że jest się dyplomatą. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

02-07-2022 [08:19] - Ijontichy | Link:

TO PRZEDSTAWICIEL RZĄDU UKRAINY! 
Na jego stanowisku NIE MA PRYWATNYCH WYPOWIEDZI!!! 
"W polityce nie ma przypadków"---Machiavelli et książę de Richelieu 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-07-2022 [13:10] - RinoCeronte | Link:

Wentylator kręci sie coraz szybciej. Ktoś jednak w Berlinie i Moskwie rączkami klaszcze...

Obrazek użytkownika paparazzi

02-07-2022 [20:50] - paparazzi | Link:

Przecież żyje w IV rzeszy i się automatycznie dostosowuje. Inteligencja. A państwowość jeszcze się nie nie werżnęła. ;-).

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-07-2022 [21:47] - Siberian Husky Dog | Link:

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-07-2022 [17:59] - Siberian Husky Dog | Link:

Ambasador Ukrainy w Niemczech zwolniony
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwolnił pięciu ambasadorów ukraińskich, w tym ambasadora w Niemczech Andrija Melnyka - wynika z opublikowanych w sobotę dekretów szefa państwa. Zełenski zwolnił też ambasadorów na Węgrzech, w Norwegii, Czechach i Indiach

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-07-2022 [19:16] - Kaczysta | Link:

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski  powiedział  im Иди на хуй! 
Brawo

Obrazek użytkownika Pers

09-07-2022 [19:28] - Pers | Link:

@kaczuś
//Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski  powiedział  im Иди на хуй! 
Brawo//
Mylisz się kaczuś.
Melnik "za karę" zostanie wiceministrem Spraw Zagranicznych.
Taka to ta wasza Ukraina...