G-7 bez przełomu, G-20 z... Rosją!

Mam mieszane uczucia po szczycie G-7 w Bawarii. Z jednej strony był on ciekawą próbą rozbicia BRICS, czyli bloku tworzonego przez Brazylię, Rosję, Indie, Chiny i RPA. Dwa z tych państw: Indie i RPA zostały zaproszone do Niemiec. To dobry manewr, choć, niestety, przywódcy G-7 pokazali, że są niewolnikami „politycznej poprawności”, skoro nie zaprosili trzeciego państwa z BRICS czyli Brazylii tylko dlatego, że ideowo nie pasuje im prawicowy prezydent tego kraju Bolsonaro. Od spotkania na zamku Elmau można było oczekiwać pokazania wizji, jak realnie przeciwdziałać Rosji. Usłyszeliśmy kpiny z Putina, który jeździ konno z nagim torsem. Może i fajnie, ale jednak mało. Na szczycie G-7 gościem była też Indonezja – gospodarz szczytu G-20 w listopadzie 2022. Już wiadomo, że jest tam zaproszona Rosja i Putin. Na „pocieszenie” zaproszono Ukrainę i Zełenskiego zrównując w ten sposób kata i ofiarę.
Zaproszenie Putina na szczyt G-20 broniła, o zgrozo, niemiecka szefowa Komisji Europejskiej, pokrętnie tłumacząc, że będzie to okazja, aby władcy z Kremla... powiedzieć w oczy, co się o nim myśli. Rzecz w tym, że Putin ma w nosie krytykę. Dla niego ważne jest to, że mimo wojny na Ukrainie dalej jest dla Zachodu partnerem, którego się zaprasza do stołu ,gdzie zapadają kluczowe dla świata decyzje.
 
*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (29.06.2022)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

01-07-2022 [09:16] - Pers | Link:

//Dla niego ważne jest to, że mimo wojny na Ukrainie dalej jest dla Zachodu partnerem, którego się zaprasza do stołu ,gdzie zapadają kluczowe dla świata decyzje.//
Panie europośle, nie rozumiem pańskiego zdziwienia.
Jest pan wyjątkowo zdolnym politykiem. Na pana miejscu szukałbym już miejsca na liście do Dumy.

//Na „pocieszenie” zaproszono Ukrainę i Zełenskiego//
Dla mnie też to jest niezrozumiałe.
Co ma Ukraina ze swoim potencjałem do G20?
Z tego co wiem to Indonezja zrobiła to na wyraźną "prośbę" USA bo Indonezja, wbrew "zaleceniom" zaprosiła imiennie Pana Prezydenta Putina (PPP).
Coś nie wypaliła ta "całkowita izolacja"...

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-07-2022 [17:15] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz pełna twoja kompromitacja :
https://naszeblogi.pl/63100-ne...

Obrazek użytkownika Czesław2

01-07-2022 [09:33] - Czesław2 | Link:

KE na rozkaz Putina ma zdjąć blokadę Kaliningradu.

Obrazek użytkownika Pers

01-07-2022 [09:38] - Pers | Link:

Czesław
Pan Putin nie może nic "rozkazywać" KE.
Ale pana Kindżała z misją na Litwę może wysłać.
I będzie miał rację.
No ale Pan Putin to cienki Bolek i z pewnością tego nie zrobi.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-07-2022 [17:09] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz nie wstyd tobie jak kłamiesz ?
https://naszeblogi.pl/63100-ne...

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2022 [13:49] - sake3 | Link:

KE już pracuje nad tym by Finlandia na rozkaz Putina udostępniła swój teren rosyjskim turystom i handlarzom.Szpiegom pewno też. Przecież wazniejsze jest na dziś debatowanie jak odebrać Polsce fundusze z KPO i jak powrócić do tematu braku praworządności. Jestem też gotowa się założyć,że żadnego wejścia Finlandii i Szwecji nie będzie,KE zaraz się wypowie w tej kwestii po stronie Rosji.Ech życie.

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2022 [13:43] - sake3 | Link:

Panie europośle! Jak to jest,że zajmujemy się szczytami G7 czy G20,cieszymy rosnącą rolą Polski na arenie światowej a spotyka nas taki blamaż na własnym podwórku?Jak to możliwe by kandydat na prezydenta Polski Trzaskowski dał się jak małe dziecko podpuścić rosyjskim pranksterom Wawanem i Lexusem? Dlaczego nie wyciaga się żadnych konsekwencji wobec tego kretyna? On sam pieprząc dyrdymały w rozmowie z rzekomym merem Kijowa Witalijem Kliczką tak właściwie dokonał zdrady kraju Wylewał żale,szczuł na rząd,narzekał i zapewne przyjął szczodrą ofertę pomocy przy wyborach w postaci PR i ,,innych czynności'' które zapewne okażą się jakimiś prowokacjami bądź zadymami..To wyborów ma pilnować rosyjska agentura? A pan poseł się dziwi,że KE zaprasza Rosję na G-20.Nie tylko zaprosi ale i posadzi na najważniejszym miejscu i w wielkim nabożeństwie będzie słuchać co ten wielki człowiek ma do powiedzenia. A Trzaskowski lekko potraktował swoją wpadkę słowami ,,cóż zdarza się''.

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [13:52] - u2 | Link:

Trzaskowski dał się jak małe dziecko podpuścić rosyjskim pranksterom Wawanem i Lexusem

Trudeau był ostrożniejszy w rozmowie z fałszywą Gretą Thunberg. Kiedy zaczęła zmyślać skończył rozmowę.

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2022 [18:44] - sake3 | Link:

@u2......Zastanawiam się nad rozmowa Macrona z Putinem,też trochę dziwną.Putin wykręcił się od dłuższej rozmowy usprawiedliwiając pójściem na siłownię a potem na hokeja.Nie wiem czy to pociągnąc pod arogancję Putina czy może to nie był Putin.

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [18:58] - u2 | Link:

czy może to nie był Putin

To był Putler. Zmienił sie na niekorzyść po wstrzyknięciu botoksu, bo chciał zaimponować Kabajewej. A Francja elegancja zainwestowała miliardy w Rosji. U nas w Polsce również zainwestowali sporo kasy, te wszystkie Oszołomy, pardon Auchony, Leroy Merliny, Carrefoury, Castoramy, Inter Marche. Kocham Francję za elegancję, ale mają naiwne mniemanie, że dzikusów można ucywilizować. Dzikus pozostanie dzikim, bo mu tak dobrze, zawsze był dzikim i dzikim umrze. Dziki nie chce się ucywilizować na zachodnią modłę :-)

Obrazek użytkownika Pers

01-07-2022 [14:10] - Pers | Link:

@sake
// A pan poseł się dziwi,że KE zaprasza Rosję na G-20.Nie tylko zaprosi ale i posadzi na najważniejszym miejscu i w wielkim nabożeństwie będzie słuchać co ten wielki człowiek ma do powiedzenia.//
Na szczyty G20 zaproszenia wysyła gospodarz szczytu czyli w tym przypadku prezydent Indonezji. KE nie ma tu nic do gadania. A była wręcz przeciwna zaproszeniu.
Twoja znajomość spraw międzynarodowych droga sake jest bardzo skromniutka...
Ale popracujemy nad tym :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-07-2022 [17:09] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz myśmy już nad tobą popracowali oto efekty.
https://naszeblogi.pl/63100-ne...

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [17:12] - u2 | Link:

Ale popracujemy nad tym

Nie ściemniaj srep. Działasz w pojedynkę, pod kilkoma nickami :-)

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2022 [17:21] - sake3 | Link:

@Pers....Nie będziesz już musiał nademna pracować. Wystarczy mi zaserwowana przez ciebie poranna dawka epitetów w stylu włazidupstwa,duszy niewolnika,nieznajomoci wszystkiego.Brakowało jeszcze tylko baby z magla i istoty o szczątkowej inteligencji co tak lubicie roztrząsać z panią Anną.Nie sądź zresztą,że się użalam nad sobą.,do swojej pogardy do wszystkiego co jest rozbieżne z twoimi zapatrywaniami zdążyłam się przyzwyczaić.Siedzę z kawą,słucham Oscara Bentona i czuję bluesa.Dobrze mi z tym.. 

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [17:57] - u2 | Link:

słucham Oscara Bentona i czuję bluesa

Sądząc po komentarzach do poniższego klipu to był ... Rosjanin :-)

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2022 [18:40] - sake3 | Link:

@u2........Ten klip pochodził z koncertu w Moskwie z 2019 roku Benton śpiewa go po angielsku ,nie jest Rosjaninem .Jest zresztą kilka innych wersji w tym polska pt.,,Warszawski blues''. Przy piciu kawy lubię słuchać ulubionych melodii.

Obrazek użytkownika u2

01-07-2022 [19:06] - u2 | Link:

Również grywałem na mandolinie jak Oskar. Ale amatorsko, Oskar to zawodowiec, wykształcony w konserwatorium. Grał pewnie ze słuchu, a ja rzępoliłem z nut, ale Polonez Ogińskiego w końcu opanowałem. Ulubiony kawałek Rosjan. Mi zawsze przypominał zsyłki na Syberię i żal po utracie Ojczyzny :-)