Epidemia zidiocenia

   Osoby udzielające się w polskiej sferze publicznej zostały zaatakowane przez złośliwego wirusa idiotyzmu.  Oto kilka przykładów:

  Posłanka Klaudia Jachira rozrzuciła w Sejmie papierki udające banknoty.  Uczyniła to  w proteście przeciw drugiej kadencji dla prof. Glapińskiego, prezesa NBP.  Gdyby rozrzuciła prawdziwe, swoje własne pieniądze - to miałby to pewną wymowę.  A tak - to naśmieciła i tyle.  Poseł Franciszek Sterczewski został przyłapany na jeździe po pijanemu na rowerze.  Początkowo zasłaniał się immunitetem, ale później przyznał się do winy i zrezygnował z zasiadania w podkomisji do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Grupa aktywistów KOD próbowała przeszkodzić w spotkaniu PiS z wyborcami, po czym naubliżała wezwanym policjantom.  Została ona potraktowana  gazem łzawiącym.  W efekcie owi aktywiści mieli dostać sraczki.  Tak przynajmniej twierdzi blogerka Ula Ujejska {TUTAJ}.

  Wirus atakuje nie tylko opozycję.  Oto biznesmen Janusz Filipiak oświadczył, że elicie [a więc i jemu] należy się wszystko, a prosty lud ma żreć mniej mięsa [patrz {TUTAJ}].  Jego wypowiedź zręcznie wyszydził Piotr Wielgucki w swojej pogadance {TUTAJ}.   Należy też koniecznie wspomnieć o ministrze, który wyleciał z rządu wskutek konfliktu z urzędniczką na poczcie.  Kolejną ofiarą wirusa jest trener piłki nożnej, który pozywa do sądu dziennikarza z Wp.pl, bo ten ośmielił się wspomnieć o powszechnie znanej sprawie sprzed 20 lat, czyli o kontaktach Michniewicza ze znanym oszustem "Fryzjerem".  Byłoby lepiej, gdyby Michniewicz zajmował się piłkarzami, a nie dziennikarzami.

  Jestem ciekawa, w jakim tempie opisywana przeze mnie epidemia będzie się rozszerzała i do czego w końcu doprowadzi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

29-06-2022 [21:38] - smieciu | Link:

Jestem ciekawa, w jakim tempie opisywana przeze mnie epidemia będzie się rozszerzała i do czego w końcu doprowadzi.

Ja też jestem (średnio) ciekawy. Już od dawna cały ten teatr polityczny jest dla mnie absurdalny ale ludzie biorą to serio i mimo moich szczerych chęci nie bardzo mi się chyba udawało przekonać do swojego punktu widzenia. Często pisałem że mamy do czynienia z taką farsą że brakuje słów by to opisać. Ale ludzie wciąż biorą to serio. Wierzą że te pajace mają coś do powiedzenia że w Polsce istnieje jakaś polityka.
Prawda jest inna. Mamy do czynienia z błaznami. Politycznymi błaznami. Jednak ludzie, zwłaszcza głosujące lemingi muszą tą myśl odsuwać od siebie gdyż jak inaczej głosować? PiSowcy muszą wierzyć że opozycji faktycznie zależy na obaleniu rządu a nie na cyrkowych rozgrywkach. Gdyż tylko takie pole manewru dostaje u nas scena polityczna. Są małpami na posyłki i tak się zachowują. Ale lud nie może w to uwierzyć gdyż przecież nie może uwierzyć że cała te demokracja, lokalne rządy itp są czystą farsą.

Tylko że ich wiara będzie wystawiana na coraz cięższe próby. Rzecz jest prosta. Skoro ludzie potrafią łyknąć każdy idiotyzm to po co się wysilać? Czemu nie uczynić z polityki groteskowego cyrku? Po co się wysilać skoro odbiorca jest debilem? Albo emocjonalną, wszystko łykającą panienką?

Nie przypadkiem ostatnio ciągle piszę o Seksmisji Machulskiego. O Pudelku. Gdyż właśnie tak wygląda nasza publicystyczna rzeczywistość. Z jednej strony mamy medialny pudelek. A z drugiej spedalonego odbiorcę. Taki świat kobiet właśnie. Bezkrytyczny. Każdy kit przechodzi, wystarczy tylko nakręcić odpowiednie emocje. Błazeńskie? Tym lepsze, każdy PiSowiec zaraz przecież zapała świętym oburzeniem cyrkiem Jachiry nie rozumiejąc że tylko o to chodzi. O błazenadę emocji.

Tą samą rolę przykładowo, podczas białoruskiej zadymy, odegrała Kurdej Szatan o której pisałem na SN (szkolanawigatorow.pl). Do ludzi nie dotarł mój opis całego tego Pudelka, którego wykreowała jak dobra aktorka. W czyimś spektaklu gdzie ktoś dał jej tekst do napisania po to tylko by ludzie mogli podniecić się całą historią i jednoznacznie zrozumieć że mur na granicy z Białorusią jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Emocje. Słuszne oburzenie. Wyjaśnienie. Potępienie i skruszenie. Czy ktoś ma jakieś wątpliwości? Oczywiście nie! Gdyż odbiorca jest emocjonalną panienką a skoro nastąpiło ogólne potępienie oraz aktorki skruszenie to w czym ma być problem?

Ciężko jest pisać w takiej rzeczywistości. Ten sam problem dotyczy wojny na Ukrainie. W świecie kobiet nie da się pokonać emocji. A te łatwo nakręcać. Nakręca je Putin. Nakręcają je jego domniemani wrogowie. Ludziom wydaje się że tam trwa jakaś wojna. Podczas kiedy chodzi o emocje. O kreacje całej tej podniety. Która najpierw ma nastroić ludzkie umysły a potem pchnąć lud do zaplanowanych działań.

Obrazek użytkownika u2

30-06-2022 [00:46] - u2 | Link:

ciągle piszę o Seksmisji Machulskiego

Film wszedł na ekrany kin w 1984 roku. Kolega był dwa razy na nim w kinie Luna w Warszawie. Tak mu się spodobał. No, momenty były, jak mawiał niezapomniany Marian Kociniak w Kulisach Srebrnego Ekranu :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-06-2022 [01:03] - Imć Waszeć | Link:

Jachira i Sterczewski to tylko dowód na to, że przed wyborami do parlamentu należy kandydatom robić test kompetencyjny z wiedzy ogólnej, egzamin z logiki i badania psychiatryczne. Można by było odrzucać bez dalszych formalności tych, którzy w jakikolwiek sposób uzależnili się mentalnie lub finansowo od instytucji z zachodu Europy, w tym z NGO-sów, bowiem zgodnie z notatką polskiego wywiadu z 1990 właśnie starej Unii najbardziej zależy na tym, żeby w parlamencie zasiadały głównie debile, szuje, sprzedawczyki i pomniejsze oszołomy. Jest to wyłożone jak kawa na ławę.

KOD zachowuje się dokładnie tak jak mu pozwala na to kultura całości społeczeństwa. Zaczęło toto się rozwijać w ciemnym PRL-u, wiemy dobrze dlaczego, nawet przybierało formy zabawne typu Pomarańczowej Alternatywy, lecz teraz coś w tym ustrojstwie pier..nęło i została tylko sama forma bez istotnej treści. Serio nie pamiętacie pierwszych "wolnych" sejmów w Polce? To wcale nie przypadek, że często używam tu zastępczej nazwy "szejm". Zresztą o czym tu deliberować, skoro wystarczy skoczyć na pokaz medycznego cyrku do najbliższego powiatu, gdzie objazdowa trupa naciąga emerytów na gruby szmal, sprzedając im cudowne maszyny do leczenia wszystkiego, powiedzmy komputer o wartości 300 złotych za 12 tysięcy, w którym zainstalowany jest licealny program do kolorowania modelu kręgosłupa w liczbie około 100 przypadków, co ma być koronnym dowodem skuteczności metody i posiadania choróbska przez babcię. Powiecie nie działa? Ja mamę musiałem siłą zabrać z tej "kliniki", bo po okazaniu minimalnego zainteresowania obskoczyło ją zaraz czterech "doktorów" (na oko chyba psychiatrii) i wrzaskiem, cmokaniem, rozmaitymi handełesami próbowało zdobyć podpis. To nie dzieje się w Zimbabwe, tylko w Polsce - kraju ponoć cywilizowanym, europejskim i mimo przeszkód postępowym. Od lat nikt z tym nic nie zamierza robić. A potem krzyk, bo "ludzie powinni się zabezpieczać przed oszustami", jak powie kiwający nogami uśmiechnięty jak żaba oficer na komendzie policji. I skąd potem zdziwienie, że policja nie ma żadnego szacunku w społeczeństwie? Oczywiście można KOD glanować, ale skończy się to marnie. Tu trzeba wyrwać "inteligenckie" korzenie.

Filipiak jest typowym nowobogackim bucem, który z kompletnego braku wiedzy o świecie poza jego biurem, braku doświadczenia życiowego oraz braku wyobraźni uczynił walor zwany przez takich jak on "elitarnością". Tacy mają zawsze najwięcej do powiedzenia co powinni robić, jeść i mówić inni. On to wie drogą nadprzyrodzoną i prowadzić eksperymentów już nie musi. Przez pewien czas nawet PIS był zachwycony polityczną pedofilią, uważając niesłusznie, że wystarczy zatrudnić u władzy czterystu młodych, czyli bez doświadczenia, a wszystko w państwie samo się ułoży. Cudownie się zsynchronizuje jak wyśmiewany przez Jana Pietrzaka "drugi etap reformy" Gierka.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-06-2022 [01:07] - Imć Waszeć | Link:

Gdyby dziennikarzy obowiązywały jakieś zasady i kultura, to nie byłoby potrzeby docierać do nich poprzez "niezawisłe" sądy. Tu znów akcja zrodziła reakcję i z powodu braku poszanowanie drugiej strony mamy wieczny burdel. Zasad brakuje nam jak chleba. Oczywiście ktoś mógłby jeszcze wynająć mafię z Rosji jak w latach 90-tych, ale wątpię czy współczesny idiota medialny jest świadom istnienia śmierci. Wątpię....

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Adam66

30-06-2022 [01:43] - Adam66 | Link:

@ Imć Waszeć
Odpowiedź może być tutaj, jeśli to nie jest ustawka, to jest to dowód, że polska edukacja już osiągnęła zachodnie standardy, czyli dno...
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Czesław2

30-06-2022 [06:21] - Czesław2 | Link:

Kiedyś na tym forum bloger, socjolog Trottelreiner napisał, że publikacja trendów IQ w społeczeństwie Polskim jest zablokowana. A zaczęła się praca nad tym problemem od Isaury i usilnie trwa nada.

Obrazek użytkownika Czesław2

30-06-2022 [04:39] - Czesław2 | Link:

PE zgodził się na zakaz aut spalinowych poi 2035 roku. Zrobiono i to za plecami całego społeczeństwa i poprzedzono kłamliwą propagandą o blokowaniu przepisów.
https://www.wnp.pl/motoryzacja...
W artykule nie jest jednoznacznie napisane, jak głosowala Polska.