Dla gloryfikacji LWP stanowcze NIE

22 VI 1941 ppłk.Zygmunt Berling wraz z 13 innymi płatnymi zdrajcami,pachołkami Moskwy deklaruje swoją pełną służbę sowietom.
W tym samym czasie "NKWD" morduje tysiące Polaków
O ile wobec Niemców Polacy rzeczywiście zachowali postawę niezłomną, o tyle II wojna światowa w wykonaniu Berlinga i jego Ludowego Wojska Polskiego była całym pasmem zgniłych kompromisów, układów, ustępstw wobec Armii Czerwonej, umizgów i aktów kolaboracji z bolszewikami.
Tak należy oceniać Berlinga i jego  "Quasi Armie"

Wieczne potępienie dla tej ruskiej  szmaty!!!

22 czerwca 1941 roku podpułkownik Zygmunt Berling przesłał do sowieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych notę, w której wyraził chęć współpracy z Armią Czerwoną w walce z Niemcami. Deklarację podpisało również trzynastu innych powolnych Sowietom oficerów polskich w Moskwie.

"Jako członkowie jednego z narodów uciśnionych przez faszystowskiego agresora, jedyną drogę do wyzwolenia narodu polskiego widzimy we współpracy ze Związkiem Socjalistycznych Republik Rad, w ramach którego ojczyzna nasza będzie mogła się w sposób pełnowartościowy rozwijać"

Stalin zignorował wówczas propozycję przyszłego dowódcy Ludowego Wojska Polskiego. Wciąż liczył bowiem na porozumienie z prawowitym polskim rządem, przebywającym na uchodźstwie w Londynie.
Tymczasem, uchodzący przed błyskawicznie postępującymi na wschód Niemcami enkawudziści, w barbarzyński sposób pozbywali się "balastu", jakim byli dla Sowietów polscy jeńcy.
W więzieniach we Lwowie funkcjonariusze NKWD zamordowali około czterech tysięcy Polaków. Masowe egzekucje obywateli polskich miały również miejsce między innymi na Litwie, w Mińsku, Kijowie, Łucku, Stryju, Smoleńsku i Charkowie. W sumie Sowieci zamordowali wówczas około 50 tysięcy Polaków.
W 1943 r. Stalin nadał Berlingowi stopień generała brygady. Rok później sowiecki dyktator mianował Berlinga dowódcą 1 Armii Wojska Polskiego.
Berling znał prawdę o sowieckim mordzie w Katyniu, a mimo to, uczestniczył w kampanii propagandowej w celu uznania zbrodni za mord dokonany przez Niemców. „Cały dokumentalny materiał, zebrany przez Komisję, dowodzi niezbicie, że mordy w katyńskim lesie były popełnione na wyraźny rozkaz hitlerowskich goryli, że mordy te oznaczają konsekwentną politykę hitleryzmu, zmierzającą do wytępienia narodów słowiańskich”
 Był on twórcą I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Sformował ją - jeszcze jako pułkownik - przy pomocy władz ZSRS latem 1943 r. Jej żołnierzami byli w większości obywatele polscy, którzy po zajęciu przez Armię Czerwoną we wrześniu 1939 r. wschodnich województw Polski zostali deportowani przez NKWD w głąb Związku Sowieckiego.
Pomimo braków w wyszkoleniu oraz niedostatecznego wsparcia ze strony oddziałów sowieckich dywizja dowodzona przez Berlinga odbyła swój chrzest bojowy 12–13 października 1943 r. w bitwie pod Lenino na Białorusi, podczas której poniosła dotkliwe straty.
Berling podczas współpracy z NKWD - opowiadał się za przyszłą Polską jako republiką sowiecką oraz zarządzał wyroki śmierci na dezerterach i żołnierzach związanych m.in. z podziemiem niepodległościowym. 
Po odmowie ewakuacji z ZSRS z  Armią Andersa i przejściu na żołd sowiecki Zygmunt Berling zostaje przez prawowite władze Rzeczypospolitej zdegradowany do stopnia szeregowca

Warto przypomnieć że to jego żołnierze jako Ludowe Wojsko Polskie dokonywało też zbrodni na narodzie polskim. Choćby do dziś nierozliczona zbrodnia w Zawadce Morochowskiej
„W ciągu 10-20 minut wyrżnęli, dosłownie wyrżnęli 68 kobiet, dzieci i starców. Czegoś podobnego nie widziałem nigdy w życiu” – pisano w relacji z podkarpackiej wsi Zawadka Morochowska. Zbrodni dokonali polscy żołnierze. Nigdy ich nie osądzono.
„Okrucieństwo gorsze niż w czasach Nerona i Hunów” – podkreślał jeden ze świadków losu Zawadki. Wieś położona nieopodal Komańczy została spalona przez Niemców w trakcie II wojny światowej. Ale jej ostateczna destrukcja nastąpiła już po zakończeniu konfliktu. Dzieła zniszczenia dokonali Polacy.

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/07/07/polscy-zolnierze-bestialsko-mordowali-niemowleta-i-starcow-nierozliczona-zbrodnia-w-zawadce-morochowskiej/

Po wojnie Zygmunt Berling szczerze o komunistach:
UB jest zasilone szumowinami z niemieckiej policji, SS… ,,To pozłotka na gównie” 
Dziś Polska mogła być jednym z najbardziej wiarygodnych sojuszni­ków Zw[iązku] R[adzieckiego], a jest jednym z najbar­dziej podejrzanych źródeł kłopotów. Bo czymże innym może być państwo sojusznicze, w którym rząd przyjazny Zw. R. musi się utrzymywać przy władzy nie siłą organizacji klasy robotniczej, ale przy pomocy UB w dużych ilościach zasilonego szumowinami z [niemieckiej] policji, SS itd. i służącej wiernie sekcie, bo tylko w UB mogą oni uchronić przez wierną służbę swoje głowy…

Berling zmarł 11 lipca 1980 r. w Konstancinie

https://dzieje.pl/postacie/zygmunt-berling-1896-1980
https://niezlomni.com/jak-zygmunt-berling-obrazowo-komentowal-sytuacje-komunistow-w-polsce-po-wojnie-polska-partia-to-pozlotka-na-gownie-oraz-zdradzal-kto-tak-naprawde-tworzy-kadry-ub/
https://twitter.com/AnitaSchelde

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

23-06-2022 [08:28] - Pers | Link:

Co za matoł to napisał?
Dlaczego nie ma tu nic o liście Berlinga do Stalina?

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [10:16] - J z L | Link:

pam..pers
Ruska szmato
Matole to sobie powiedz do matki i ojca że takiego debila spłodzili
Berling i jego armia LWP to wstyd dla Polski.

Sam on i jego armia to banda zbrodniarzy i nie zakrzyczysz tego pachołku komuny i putina
Won za Don

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-06-2022 [12:12] - Tezeusz | Link:

Kuźwa  ale wali ścierwoneonowym gównem osranego zdechlaka putlerka z faszystowskiej roSSji

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-06-2022 [12:30] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz
komentarz poszedł razem z linkiem.
https://spiritolibero.nowyekra...
Cieszysz się ?

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [09:22] - u2 | Link:

Kawaler Virtuti Militari za wojnę polsko-bolszewicką

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [10:20] - J z L | Link:

to prawda
tyle że wielu z takimi orderami w swojej dalszej "karierze wojskowej" się najzwyczajniej skurwiło na ruską modłe

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [10:44] - u2 | Link:

No nie za bardzo. To że legitymizował komuszków to fakt, ale komuszkiem sam nigdy nie był. No i ponoć napisał sam na siebie donos do Stalina :-)

https://myslpolska.info/2021/0...

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [11:47] - J z L | Link:

No gdyby tak to jeszcze był polski portalik to warto by było to czytać
Ale to portalik sowieckich gnid dla sowieckich wszy, taka malutka filia Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [12:16] - u2 | Link:

Portalik jak portalik, przynajmniej podaje treść listu. Zaś Kisiel również miał odrębną opinię o Berlingu :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Stefan Kisielewski w liście pisanym do Jerzego Giedroycia z 1963: Oburza mnie zawsze, gdy we wspomnieniach emigracyjnych oficerów czy polityków poniżany jest czy spotwarzany generał Berling. Wszak fakt, że ten, z legionowych wywodzący się formacji oficer, pozostał w Rosji i potrafił znaleźć wspólny język z komunistami, dla Polski ma większe znaczenie polityczne i praktyczne niż działalność najbardziej bohaterskich oficerów polskich na zachodzie.

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [12:26] - J z L | Link:

Rodziny pomordowanych żołnierzy podziemia (dzięki rozkazom Berlinga) też mają inne zdanie.
Łączy ich jedna opinia o nim
​Potwor i zbrodniarz w polskim mundurze

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [12:34] - u2 | Link:

Jeśli chodzi o zbrodnię we wsi Zawadka Morochowska to było w 1946 roku. A Berling został zdegradowany przez Stalina w 1944 roku. Jak już oskarżać to trzeba mieć dowody.

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [12:43] - J z L | Link:

Zbrodni dokonali żołnierze LWP którego ojcem założycielem był Berling. Dlatego napisałem że to jego żołnierze
Nie jest ważne z czyjego rozkazu dopuszczono się tej potwornej masakry
Zbrodnia jest zbrodnią
I jeszcze jedna uwaga o której mało kto pisze czyli  o rozmowie J. Stalina z Berlingiem na temat przyłączenia m. in. Zamojszczyzny w skład ZSSR

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [12:50] - u2 | Link:

Nie jest ważne z czyjego rozkazu dopuszczono się tej potwornej masakry

Mylisz się. To tak jak oskarżać Banderę za Rzeź Wołyńską, bo to on utworzył OUN. Ale nie wydał rozkazu do rzezi. Ba, był przeciwko powstaniu przeciwko Polakom w 1939 i siedział w obozie niemieckim jako jeniec. W międzyczasie Niemcy zabili jego dwóch braci w Auschwitz. Nie idealizuję Bandery. Kierował zamachem na ministra Pierackiego, za co został skazany na karę śmierci. Był zabijaką, ale również "zabijaką" był Piłsudski, który jest polskim bohaterem.

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [13:00] - J z L | Link:

Idzmy tym tropem
Kogo zabil Hitler?
Z tego co wiem Hitler osobiście nikogo nie zabił, nie przystawił nikomu broni do głowy

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [13:06] - u2 | Link:

Kogo zabil Hitler?

Bez przesady, Hitler wydawał rozkazy do bezlitosnego mordowania ludności cywilnej, więc jest winny ludobójstwa. Berling nie wydał rozkazu do masakry w Zawadce Morochowskiej, więc w tym przypadku jest niewinny. To są proste sprawy, trzeba tylko trochę sie znać na prawie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-06-2022 [14:06] - Tomaszek | Link:

Cytat z Wikipedii
" Bandera został osadzony w celi 73. W Zellenbau więźniowie polityczni mieli dużo lepsze warunki bytowania niż pozostali więźniowie: byli zwolnieni z apeli, mogli otrzymywać paczki, mieli dostęp do gazet[34]. Żona Bandery mieszkająca w Berlinie miała możliwość odwiedzania męża i przysyłania mu co dwa tygodnie paczek z żywnością i odzieżą[35]. Według historyka ukraińskiego Wasyla Rasewycza(ukr.), warunki w jakich przebywał w obozie Bandera były wyjątkowo dogodne: miał do dyspozycji dwupokojową celę – pokój gościnny i sypialnię – całość urządzona jak w normalnym mieszkaniu – z dywanami i obrazami, posiłki spożywał w jadalni SS, nie musiał nosić stroju obozowego i nie był zmuszany do pracy. W ciągu dnia cela, w której przebywał, nie była zamknięta i pozwalano mu na kontakt z żoną i ze światem zewnętrznym[36]. " Jakiś fajny ten obóz był , pewnie filia Ritza . I odj...b się tryzubi trollu od Piłsudskiego , gówno wiesz i trollujesz antypolsko gorzej jak Ruszkiewicz , on przynajmniej Leninowi , Stalinowi i ich bandzie pomników nie stawia .

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [15:09] - u2 | Link:

#tomaszew

To tak jak wielu innych niemieckich jeńców, nie konfabuluj śmierdząca kacapska onuco :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

W późniejszym czasie Bandera i Stećko zostali przewiezieni do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen i osadzeni w odizolowanym od reszty obozu oddziale dla więźniów specjalnych tzw. Zellenbau, gdzie w osiemdziesięciu celach przebywali również m.in. pierwszy dowódca Armii Krajowej Stefan Rowecki, ostatni kanclerz Austrii Kurt Schuschnigg, premier Francji Édouard Daladier, czy przywódca Komunistycznej Partii Niemiec (KPD) Ernst Thälmann.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-06-2022 [20:42] - Tomaszek | Link:

Nauka nie idzie w las , pewnie  tryzubi śmieciu  Hmm...eusza czy Hmm...jejsą doganiasz . Można se pomartyrologizować jak się siedzi w Ritzu koncentracyjnym . Pewnie  bzykanko było nie na zawołanie , ot i udręka , no i może zupa była za słona . A niemieccy jeńcy to Syberię rąbali jełopie . I jeszcze raz piszę , nie wycieraj sobie parszywego ryja polskimi bohaterami narodowymi jak dyskutujesz o jakichś śmieciach .

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [22:02] - u2 | Link:

Bełkocik w stylu srepa :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-06-2022 [05:50] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek 
Piłeś nie pisz bo wychodzi z ciebie nie tylko prymitywny sowiecki śmieć  ale i cham..

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-06-2022 [10:42] - Tomaszek | Link:

Hmm...eusz
Sam jesteś burak i cham . I do tego jeszcze plujesz w twarz setkom tyysięcy Polaków , ofiar Bandery  i jego kompanów .

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-06-2022 [22:24] - Tomaszek | Link:

Berling w LWP był tylko figurantem i pajacem Stalina . I gówno miał do gadania . A cała akcja w Zawadce Morochowskiej ( trzy incydenty ) były sprowokowane przez UPA  i nie dotyczyła Polaków tylko Ukraińców i był to odwet za zbrodnie Ukraińców na Polakach . "Oczywiście" nikt tam do UPA nie należał i nawet legitymacji nie znaleźli . W tym przypadku to najpierw odrób pracę domową i przygotuj się do lekcji . To nie peckanie ścian w Londynie , tego trzeba się nauczyć trochę lepiej .

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-06-2022 [22:05] - Tomaszek | Link:

Nikt go nie zdegradował , po prostu odsunął od dowodzenia  .

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-06-2022 [10:44] - Tomaszek | Link:

Ch z L
UPA to twoje podziemie ?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-06-2022 [11:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tiia lepiej było dla tych, którzy do Andersa nie zdążyli, zostać na Syberii. Prawdziwe Polskie Patrioty jak JzLw mogłyby wówczas zapalić świeczkę i rzewnie zapłakać nad ich losem.
A tak JzLw nie ma wyjścia, musi patriotycznie pozłorzeczyć pod ich adresem.

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [12:57] - J z L | Link:

Raz ci jeszcze powtarzam
​LWP to była zbrodnicza organizacja od chwili powstania do dnia gdy ostatni żołdak sowiecki opuścił granicę naszego kraju pod których rozkazami działali generałowie i oficerowie z tej szwejk-armii

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-06-2022 [13:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

Sądzę, że znakomita większość blogerów i komentatorów na NB w wieku 50+ o LWP się otarła jako bażanteria lub zasadnicza. Też byłem w LWP. Określanie tego tworu zbrodniczym jest daleko idącą przesadą. 

Obrazek użytkownika Ryan

23-06-2022 [17:41] - Ryan | Link:

Poznański Czerwiec (Czerwiec ’56) 

Do stłumienia powstania użyto 10 tys. żołnierzy i 400 czołgów.
Oddziałami Ludowego Wojska Polskiego dowodził wywodzący się z Armii Czerwonej generał Stanisław Popławski. W 2006 roku dr Łukasz Jastrząb ogłosił zweryfikowaną listę 57 zabitych i zmarłych w wyniku odniesionych ran. Jego badania potwierdził w 2007 roku Instytut Pamięci Narodowej, który ponadto uzupełnił listę Łukasza Jastrząba o nazwisko Andrzeja Styperka zmarłego w 1964 roku w wyniku postrzału kręgosłupa, do którego doszło w Czerwcu 1956.
80% ofiar śmiertelnych nie brało czynnego udziału w zajściach 

Obrazek użytkownika Pers

23-06-2022 [13:36] - Pers | Link:

wielkopolskizdzicho
Nie tłumacz.
To niepełnosprawny umysłowo.

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [14:38] - J z L | Link:

pam..pers
Każdy kto przysięgał na wierność Armii Radzieckiej i Związkowi Radzieckiemu jest zwykłym chujem do entej potęgi
Wyrobem polakopodobnym.Czyli zwykłym śmieciem
Zrozumiałeś to sowiecki szambonurku

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [15:42] - Ula Ujejska | Link:

Józku
Za odmowę takiej przysięgi dostawało się średnio po 2 lata pierdla i karna zsyłka do Orzysza. Taki los spotkał mojego męża i jego trzech braci. W efekcie musieli uciekać z Polski.

Obrazek użytkownika Kaczysta

23-06-2022 [15:53] - Kaczysta | Link:

Ula Ujejska
Bo tak powinien zachować się każdy polski patriota
Ja im nie dałem szansy na przysięgę
​Z mojej strony WKU zobaczyło środkowy palec

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-06-2022 [16:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

​"Z mojej strony WKU zobaczyło środkowy palec"
Płaskostopie, hemoroidy, żółte papiery czy może wujek "pałkownik", który załatwił tobie kategorię D?

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-06-2022 [23:26] - Tomaszek | Link:

Kaczysto 
A nie uważasz że doznałeś Łaski Bożej ?
To z pokazywaniem środkowego palca ma nic wspólnego . Ale wielu z twojego stanu nie pokazywało środkowego palca i tej łaski nie doświadczyli . 
Trochę pokory . 
Milczenie w tym przypadku może być złotem .

Obrazek użytkownika Pers

23-06-2022 [16:14] - Pers | Link:

@ujejska
//Za odmowę takiej przysięgi dostawało się średnio po 2 lata pierdla i karna zsyłka do Orzysza. Taki los spotkał mojego męża i jego trzech braci. W efekcie musieli uciekać z Polski.//

Z tego co słyszałem to uciekli bo ich ścigano za napad na sklep GS.
Zginęły trzy skrzynki nalewki na kościach.
Takiej fioletowej.

Obrazek użytkownika Ryan

23-06-2022 [17:30] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
ja cie
I tobie zabraklo i stad te biale myszki dzis

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [18:15] - Ula Ujejska | Link:

Pers
//Z tego co słyszałem to uciekli bo ich ścigano za napad na sklep GS.//
Kiepski dowcip i pewnie wywąchałeś to z ruskiej dupy.

Obrazek użytkownika Pers

24-06-2022 [14:22] - Pers | Link:

@ujejska
//Kiepski dowcip i pewnie wywąchałeś to z ruskiej dupy.//
Nie.
Tak ludzie mówią w twoim "wielkim" miasteczku.
Im wytłumacz, że to nieprawda.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-06-2022 [19:41] - Ula Ujejska | Link:

Pers
//Tak ludzie mówią w twoim "wielkim" miasteczku.//
No i znów ruska łachudro łżesz jak bura suka. Przestań wąchać ruską dupę a zobaczysz prawdę.

Obrazek użytkownika Kaczysta

23-06-2022 [19:28] - Kaczysta | Link:

dachowiec
w rankingu na najgłupszy i najbardziej debilny komentarz ten byłby w samej czołówce

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-06-2022 [22:01] - Tomaszek | Link:

Uhmm...jejska
Tak , tak odmówili , dostali po 2 lata odsiedzieli i uciekli . Pewnie nawet paszport dostali jak senior Trzaskowski bo poprosili a esbek im dał bo taki grzeczny był , co ?
A ty Ziutek z L
Uważaj na zakrętach i nie nów tego głośno na ulicy bo splunąłeś dziesięciu milionom Polaków w twarz . Polaków , nie ch...jopolactwa Londyńskiego takiego jak ty .( Dobrze poznałem to środowisko polskich  "przedsiębiorców " i managerów od lizania dupy ) . Wiesz ... oni starzy  może już , ale przypier...olić niejeden jeszcze może i umie  . I nie oglądaj się za siebie , bo ci z przodu ktoś przy...ebie .

Obrazek użytkownika J z L

24-06-2022 [14:02] - J z L | Link:

to i maszek 
Nie jestem idiotą bo jestem debilem ale nie jestem debilem bo przecież jestem idiotą.
Tak to  szmato czerwona można pokrótce streścić ten twoj komentarz
I spierdalaj parchu z tego bloga

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-06-2022 [02:16] - Tomaszek | Link:

Ch z L 
Ty  interesu pilnuj , bo znowu ludziom na wypłatę zabraknie . i będzie jakieś because i , no money . Reszta to Londyńska kindersztuba ch...jopolactwa miejscowego . Krótko ci odpiszę wal się palancie . Jak się zesrało to se gacie zmień jak masz .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-06-2022 [18:01] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Każdy kto przysięgał na wierność Armii Radzieckiej i Związkowi Radzieckiemu jest zwykłym chujem do entej potęgi
Wyrobem polakopodobnym.Czyli zwykłym śmieciem"
No nieźle. Nazwać zwykłym śmieciem i zwykłym chujem Przewodniczącego Solidarności Piotra Dudę. No i co na to Poseł PiS Leonard Krasulski? 

BTW
Ciekawe na co przysięgała Pani Basia pracownica Kancelarii Tajnej RM za czasów komuny, a obecnie powiernica najskrytszych tajemnic Prezesa PiS

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [18:25] - J z L | Link:

Każdy kto w tym momencie  przysięgał na wierność Armii Radzieckiej i Związkowi Radzieckiemu był zwykłym chujem do entej potęgi i nazwisko mnie nie obchodzi

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [18:34] - u2 | Link:

Każdy kto w tym momencie  przysięgał na wierność Armii Radzieckiej i Związkowi Radzieckiemu był zwykłym chujem

Na szczęście służby wojskowej nie odbywałem w czasach PRL :-)

PS. A poważniej Związku Zdradzieckiego nie ma już, podobnie jak "sojuszniczych armii" z Układu Warszawskiego. Jest NATO i nowi sojusznicy.  Generał Kukliński pomimo że składał przysięgę LWP jest dla mnie bohaterem, a nie ch*jem jak pisze JzL. Proszę więc miarkować słowa, bo wielu wspaniałych Polaków przeciwstawiło się komunie od środka i dzięki temu komuna się rozpadła.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [19:09] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek wielkopolski
//No nieźle. Nazwać zwykłym śmieciem i zwykłym chujem Przewodniczącego Solidarności Piotra Dudę. No i co na to Poseł PiS Leonard Krasulski? //
Każdy w życiu coś wybiera ... często dla świętego spokoju. To jednak nie zmienia faktu, że tysiące Polaków wolało iść do pierdla niż przysięgać wierność ruskiej dziczy. Bezimienni Bohaterzy walki o Wolność.

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [19:12] - u2 | Link:

tysiące Polaków wolało iść do pierdla niż przysięgać wierność ruskiej dziczy

Przede wszystkim Polacy masowo robili kategorię L, aby uniknąć woja. Dobre było Hare Kriszna lub Świadkowie Jehowych, aby się wymigać :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-06-2022 [11:46] - Tomaszek | Link:

@ Tres Debiles
Kategorii L nie było tylko o. Tego się nie robiło na kursach tylko przydzielała komisja lekarska trudno dostępna dla cienkich finansowo i układowo .Hare Krishna praktycznie nie istniała i była traktowana jak folklor . Jedynymi , którzy z reguły i w olbrzymiej przytłaczającej większości siedzieli z odmowę słuzby wojskowej byli Świadkowie Jehowy . Wielu  było też kleryków złapanych podstępnie , na jakieś paragrafy . Najczęściej stosowaną przez zwykłych ludzi metodą było rżnięcie głupa czy np samookaleczenia . Wypisujecie to takie bzdety i konfabulacje  jakbyście przybyli ze świata jajeczek na Wigilię i "podmoskownych wieczierów" zamiast kolęd .

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-06-2022 [13:57] - Tomaszek | Link:

Aha
Pod koniec lat 40stych to w takich np Bieszczadach wielu wybierało chwalebną służbę w UPA  , bo LWP to była hańba. 
Sława ku,,,wa jego mać gierojam .

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-06-2022 [23:14] - Tomaszek | Link:

Twoi poszli do pierdla . Pewnie na klawiszy .

Obrazek użytkownika Pers

23-06-2022 [19:41] - Pers | Link:

wielkopolskizdzichu
//"Każdy kto przysięgał na wierność Armii Radzieckiej i Związkowi Radzieckiemu jest zwykłym chujem do entej potęgi
Wyrobem polakopodobnym.Czyli zwykłym śmieciem"
No nieźle. //
Zobacz jak te niedorozwoje się zaplątały we własne sznurowadła :)))

Ale jest się przynajmniej z czego pośmiać.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-06-2022 [14:44] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz
"To niepełnosprawny umysłowo."

Piszesz o sobie - trafnie.Brawo !! 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [14:45] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Zapomniałeś o zbrodni w Gorajcach dokonanej przez LWP? Było tego więcej, ale jako potomek esbeków twardo będziesz bronił zdobyczy ruskich pachołków podobnie jak twoja panna "Dziuniek wielkopolski". Swołocz esbecka.

Obrazek użytkownika Ryan

23-06-2022 [17:37] - Ryan | Link:

Uroczysko „Baran” – uroczysko w Polsce, w Kąkolewnicy koło Radzynia Podlaskiego, zwane przez okoliczną ludność Małym Katyniem.
W tym miejscu, od jesieni 1944 do przełomu stycznia i lutego 1945 roku, w czasie stacjonowania 2 Armii Ludowego Wojska Polskiego, rozstrzeliwano żołnierzy AK, WiNu i BCh, dezerterów oraz ludzi uznanych przez nową władzę za wrogów.

Nie jest znana liczba osób, na których wykonano egzekucje.
 Najostrożniejsi mówią o kilkuset ofiarach, ale inni podają 1300 do 1800 zabitych. Zamordowano tam też 30 młodych mężczyzn aresztowanych w kościele w Trzebieszowie, oraz żołnierzy z oddziałów zza Bugu, w tym z 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty. Wyroki sądu wojskowego wykonywał m.in. naczelnik więzienia sierżant Bazyli Rogoziński. W 1980 utworzono symboliczną mogiłę. Oficjalne śledztwo wszczęto 8 marca 1991 r.
Świadkiem tych mordów był Józef Franczak, który po wejściu Armii Czerwonej na te tereny został wcielony do 2 Armii Wojska Polskiego (zdezerterował w styczniu 1945) i skierowany do Kąkolewnicy, gdzie mieścił się wojskowy sąd polowy.

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-06-2022 [14:22] - Tomaszek | Link:

Kolejny bezprawny atak na UPA . Oprócz LWP to jeszcze miejscowi . Pewnie dla tego że ich UPA nie rabowała i nie zabijała .

Obrazek użytkownika Kaczysta

23-06-2022 [15:41] - Kaczysta | Link:

Takich zbrodniarzy jak ten Berling to w LWP była cała masa vide Świerczewski 
Sowieckie przydupasy wydawały wyroki na wielu żołnierzy AK i cywili
​Niech ich piekło pochłonie a pamięć wymazana raz na zawsze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-06-2022 [19:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

Po nekropoliach warszawskich, drugą na której pochowani są w dużej ilości Powstańcy Warszawscy i Żołnierze AK jest  Cmentarz Wojenny im. II Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu. 
Dla JzL i jemu podobnych zapalenie tam świeczki oznaczać będzie gloryfikację LWP>

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [23:02] - u2 | Link:

zbrodniarzy jak ten Berling to w LWP była cała masa vide Świerczewski

O Świerczewskim (nick Walter - przypadek ?) w czasach PRL uczono, że "kulom się nie kłaniał". Dopiero w 3 RP zrozumiałem dlaczego. Po prostu był wiecznie pijany i ciągle robił uniki przed gęsto padającymi kulami :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

4 lutego 1947 został powołany na członka sejmowej komisji wojskowej z ramienia PPR[28]. W czasie pełnienia tych funkcji realizował ściśle stalinowskie wytyczne[12] polityczne, m.in. odmawiając prawa łaski żołnierzom AK skazanym na śmierć[12].

Obrazek użytkownika Ryan

23-06-2022 [17:35] - Ryan | Link:

Zbrodnia w Lublińcu Starym i Nowym – zbrodnia dokonana 21 marca 1945 roku przez oddział ludowego Wojska Polskiego na ukraińskiej ludności cywilnej ze wsi Stary Lubliniec i Nowy Lubliniec, która odmówiła opuszczenia terytorium Polski i wyjazdu do ZSRR.
Podczas akcji przeprowadzonej przez 2 Samodzielny Batalion Operacyjny Wojsk Wewnętrznych zamordowano w obu wsiach co najmniej 59 cywilnych osób. Prawdopodobnie w akcji brał udział również oddział istribitielnych batalionów. Podczas akcji spalono także większość zabudowań mieszkalnych i gospodarczych.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-06-2022 [23:24] - Siberian Husky Dog | Link:

W Sylwestra akurat wtedy gdy został zawieszony Stan Wojenny tj. 31 grudnia 1982 roku ojciec mojej znajomej zginął podczas "zabawy" sylwestrowej oficerów LWP w kasynie oficerskim w Warszawie
Urządzili sobie o północy fajerwerki z ostrej broni.Jeden z pocisków rykoszetem trafił go w skroń.Zmarł w szpitalu po 3 tygodniach.Sprawę skutecznie zatuszowano jako że zmarły był tzw.badylarzem a rodzinę zastraszono finansowymi sankacjami