Czerwcowa zmiana – minęła właśnie 30. rocznica

CZERWCOWA ZMIANA - minęła właśnie 30-ta już rocznica haniebnego obalenia rządu premiera Jana Olszewskiego (4 czerwca 1992), dokonana przez wrogów lustracji, a zatem przez układ post-komunistyczny w kiełkującej nieśmiało III RP. Do tragedii tej doszło mimo gospodarczych sukcesów i doskonale rozegranego usunięcia z kraju wojsk radzieckich, co jednak naraziło premiera na konflikt z prezydentem Wałęsą, który oferował Rosjanom tereny opuszczanych baz jako miejsca wspólnych i nieokreślonych przedsiębiorstw polsko-rosyjskich. Tę groźną koncesję – tworzącą w Polsce tajemnicze rosyjskie enklawy – uchylił w ostatniej chwili szyfrogram premiera Olszewskiego do Wałęsy, który wizytując właśnie Moskwę zamierzał podpisać (bez konsultacji z rządem) sporny punkt 7 traktatu, przyznający Rosjanom możliwość dalszego korzystania z terenów byłych baz. Jak słusznie ocenił rząd Olszewskiego status takich spółek byłby niekorzystny dla Polski, albowiem stwarzał możliwość tworzenia organizacji wyłączonych spod suwerenności polskiej i to na skrawkach naszego terytorium.

Przypomnienie tej sprawy jest istotne, bo Wałęsa wielokrotnie głosił banialuki, że to on wyprowadził wojska rosyjskie z Polski. Konflikt między premierem Olszewskim a prezydentem Wałęsą w kwestii punktu 7 traktatu nastąpił w drugiej połowie maja, jednak to sprawa lustracji zaważyła bardziej na odwołaniu rządu Olszewskiego. Lista 66. agentów, przedstawiona przez ministra Macierewicza, wywołała burzę jednocząc szeregi zwolenników byłego reżimu PRL, do których dołączył Wałęsa wycofując z mediów swoje uprzednie oświadczenie o podpisaniu „kilku dokumentów” w MSW. Mimo entuzjazmu Sejmu sprzed kilku dni, gdy projekt lustracji – na wniosek posła Korwina-Mikke – przyjęto ogromną większością głosów, los gabinetu Olszewskiego stał się nagle zagrożony. A Wałęsa – poparty przez ex-PZPR i dawne służby oraz Unię Wolności (koło ratunkowe byłych komuchów) – odwołał się do... Konstytucji, domagając się natychmiastowej dymisji premiera Olszewskiego.

Kto nie oglądał filmu o tym „konstytucyjnym” zamachu nie zdaje sobie sprawy z fatalnej roli Wałęsy w polskiej historii, zwłaszcza owej nocy 4 czerwca 1992 r., kiedy  jako prezydent III RP podał rękę peerelowskiej nomenklaturze i dla ratowania karier zaledwie 66. agentów poświęcił interes państwa i narodu, blokując oczyszczenie elit władzy. Niestety, to Olszewski musiał odejść a peerelowscy agenci i aparatczycy pozostali, III RP była więc nadal „k-rajem agentury”. Upadek rządu Olszewskiego i Macierewicza był zatem ciosem dla odradzającej się suwerenności, oznaczał cofnięcie się do lat, w których krajem trzęsły peerelowskie służby. Film „Nocna zmiana” jest ważnym dokumentem ukazującym tych zwolenników PRL i zarazem krzykaczy III RP jak Geremek, Mazowiecki, Michnik, Pawlak, Lis, Wachowski czy bardzo aktywny Tusk  – ich wspólny front z pomocą „Bolka” doprowadził do tej politycznej katastrofy.

Gazeta Michnika była także przeciwko lustracji publikując różne teksty oraz zakłamany wiersz pt. „Nienawiść” byłej członkini PZPR Szymborskiej. A młody Tusk  zdobywał ostrogi jako etatowy grabarz polskiej racji stanu. Cyniczna presja Wałęsy, dążącego do rozprawy z rządem, zaprzepaściła historyczną szansę dla Polski, którą mógł zrealizować rząd Olszewskiego. Intencją premiera było, „aby naród polski miał poczucie, że wśród tych, którzy rządzą krajem, nie ma ludzi, którzy pomagali UB i SB utrzymywać Polaków w zniewoleniu. Uważam, że dawni współpracownicy komunistycznej policji politycznej mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa wolnej Polski” (z wystąpienia telewizyjnego Olszewskiego 4 czerwca 1992). Mazowiecki i Bielecki milczeli, nie stanęli więc po stronie premiera. Niestety, w głosowaniu nad odwołaniem Olszewskiego zaważyło i to, że lider sporego KPN–u znalazł się na liście podejrzanych: 119 posłów było za rządem, 273 przeciw a 33 wstrzymało się od głosu. Inaczej mówiąc górą była zbieranina antypolska.

Po upadku tego pierwszego polskiego rządu w III RP ukazała się książka „Olszewski. Przerwana premiera” (Tygodnik Solidarność, W-wa, 1992, str.120). To wywiad-rzeka z premierem-Polakiem odepchniętym przez peerelczyków. A na okładce zdjęcie Olszewskiego, który pyta: „Czyja Polska...”. Do dziś trwa napór tych, co chcą odepchnąć PiS i zawładnąć  Polską, a nie mają wobec niej uczciwych zamiarów. I mówią wprost, że nie zależy im na niepodległości. Na ich czele dokazuje Schetyna, Budka lub Tusk, który powinien raczej być pod lupą prokuratury za liczne przekręty i za udział w smoleńskim spisku oraz za jego konsekwencje i oddanie śledztwa Rosjanom.  

Niewątpliwie obalenie rządu Olszewskiego rujnowało projekt budowy polskiego państwa, ponieważ III RP pozostawała dalej podszyta post-sowiecką agenturą, żywcem przejętą z PRL-u, a po smoleńskim zamachu już zupełnie poddaną obcym wpływom. Spektakularne wygłupy prezydenta Komorowskiego z jego czekoladowym orłem i świętem polskiej flagi były obrazem upadku IIIRP jako republiki suwerennej, a jego plany wzniesienia pomnika dla sowieckich bojców z wojny 1920 roku były zniewagą i szyderstwem dla polskości. Podobnie jak i jego idea ustanowienia 4 czerwca Dniem Wolności i Praw Obywatelskich dla upamiętnienia tylko częściowo wolnych(!) wyborów z 1989. Przegranych i tak w pierwszej turze przez PZPR, dlatego w drugiej – wbrew prawu - zmienili ordynację wyborczą! I to był wstęp do budowania demokracji?

Od początku tej proklamowanej szumnie III RP brakowało zdrowych fundamentów, a skutki zaniechania lustracji i dekomunizacji widoczne były podczas dwóch kadencji prezydenta TW „Alka”, a następnie po założeniu Platformy Obywatelskiej, inspirowanej przez służby peerelowskie pod nowym szyldem UOP-u i generała Gromosława Czempińskiego. „PO miała być odpowiedzią – jak można sądzić z daty jej powstania – na Prawo i Sprawiedliwość, które było śmiertelnym zagrożeniem dla byłych służb specjalnych PRL i związanych z nimi biznesmenów” (Resortowe Dzieci, Służby, str.38). Służby te do dziś mają duże wpływy, widać to w ekscesach burzliwej opozycji z kręgów PO, PSL i lewicy, próbujących podważać nieustannie rządy PiS-u.

Peerelczycy chcą znowu odebrać Polskę Polakom. To także są skutki braku lustracji i dekomunizacji w III RP, utrąconej właśnie zamachem stanu z 4 czerwca 1992 roku. I oto w 30 lat (a nawet więcej) po tzw. upadku komunizmu w 1989, w ledwie zarysowanych ramach III RP brykają i kipią wcale pokaźne relikty PRL-u, sabotują reanimację Polski prawdziwej, tej, którą wywalczyliśmy po zaborach w r. 1920.  
                                                                                                                       
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

08-06-2022 [08:12] - Czesław2 | Link:

Może zajmijmy się haniebnym obaleniem rządu Szydło? I zamianą jej na globalistę Morawieckiego. Chociaż, po unijnej kasie poglądy Szydło tez zmieniły się na jedynie słuszne.

Obrazek użytkownika u2

08-06-2022 [11:34] - u2 | Link:

haniebnym obaleniem rządu Szydło?

Bez przesadyzmu, gdyby rządziła nadal PBS, to Czesław2 nadawał by na PBS, że globalistka :-)

Obrazek użytkownika Ijontichy

08-06-2022 [09:22] - Ijontichy | Link:

Agentura została i czuje sie wspaniale...Polsat,TVN,RMF,INTERIA,ONET,a nawet radiowa TrUjka....to schowek dla agentury UB,SB,GRU,FSB, wszelkiej maści z MOSADEM 
na czele.
Facecik o nazwisku największej kanalii od Gierka do Jaruzelskiego...zaprzecza koneksja rodzinnym zasiadł w TrUjce...która jest jak Lenin..wiecznie żywa.

To oni stworzyli "nowe media",osrodki kształowania opini zwane sondażowniami...kto ma media,ten ma władze.

Prezydent Utrwalacz podaje im reke, wetując wszelkie próby wywalenia tych wszy...

Obalenie Pani Szydlo...szukaj w Famiglii Dudy....nad morzem  Śródziemnym...i tak weszli wszędzie...rząd,prezydent,media,obronność,finanse   to już okupacja starozakonnych.

Obrazek użytkownika ruisdael

08-06-2022 [10:17] - ruisdael | Link:

Oprócz, niewątpliwie garstki "kumatych", nie jestem pewien czy ten "naród" zasługuje na lepszy los, skoro po paru latach "obalenia komunizmu" wybrał TW Alka na urząd prezydenta i to na 2 kadencje. Warto byłoby, aby opiniotwórczy publicyści i redaktorzy oraz blogerzy z większą uwagą śledzili wypowiedzi (i książkę) p. Krzysztofa Karonia, który jednoznacznie wypowiedział się o możliwościach efektywnej walki PiSu (lub innej formacji niepodległościowej) z UE. W skrócie- taka ekipa musiałaby mieć poparcie i zgodę Polaków na czasową obniżkę stopy życiowej (która i tak nadeszła). W realu, taki rząd po ogłoszeniu swego planu z konsekwencjami, zostałby nazajutrz zmieciony. Dlatego jest jak jest.

Obrazek użytkownika juur

08-06-2022 [11:18] - juur | Link:

Skoro mówimy o wolności to premier jak zawsze niezawodny, podpisuje to co mu każą i cisza do czasu aż się nie da dalej tego ukrywać. I ogłasza, kolejny, ogromny sukces. Tusk też nas sprzedawał ale tego nie ukrywał.
Orlen wie jaki to sukces i wymienia w trybie ekspresowym wyświetlacze, gdzie unaoczni wymiar sukcesu. Jak mówią: wyświetlacz na Orlenie prawdę Ci powie.
Czy mają swoich wyborców za głupków? Na pewno nie. Mają ich, PO prostu, za nic.
Jak zawsze aktualne "pogłębianie dna przy starym korycie".
Apostołowie "Nowego Ładu" a sporo tu wyznawców, promują dogmat "mniejszego zła". Duża nośność bo rozgrzesza każde draństwo, przeszłe i przyszłe, automatycznie.
Niebawem zostanie ogłoszony program "zaciskania pasa". Oczywiście nie swojego tylko dla tych głupków na nich głosujących. I to jest bardzo demokratyczny program bo niezależnie kto aktualnie rządzi, zawsze działa tak samo. I kolejne tarcze, takie kocopoły, bo nie może być normalnie, że niby rząd daje ze swojego....I jak zawsze, finalnie zapłacą za to najsłabsi. Komuna w pełnej krasie.
I tak na marginesie.
Podobno kupujemy koreańskie czołgi? Czy przez głowy wybrańców narodu przeszedł cień refleksji, bo na pełną refleksję przestałem liczyć. Korea jako wolna, zaczynała w tym samym okresie co Polska z dużo mniejszym potencjałem początkowym. Na jakim poziomie jest obecnie Korea a na jakim Polska? To punkt odniesienia do czego doprowadziły rządy okrągłostołowców. I jak widać nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa...
Wiem, wiem... ci krytyczni co do "nowego ładu", KPO czy też nie chcący zbierać chrustu, mirabelek czy szczawiu to pachołki Putina i ruskie onuce...
Widać, że te dwa nurty z jednego pnia bo zestawiając chrust, mirabelki i szczaw mamy kompletną ofertę na lato i zimę.

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2022 [13:57] - Jabe | Link:

No właśnie — można powiedzieć, że Donald Tusk przegrał, bo był zbyt prostolinijny.