Polska przegrała wojnę na Ukrainie

W emocjach pierwszych dni rosyjskiej inwazji na naszego wschodniego sąsiada, większość z nas gotowa była osobiście ruszyć z odsieczą Ukrainie. Ta emocjonalna reakcja była w pewnym stopniu uzasadniona – od wieków zagrażająca nam Rosja ruszyła z wojskiem i śmiercią na zachód. Instynkt wskazywał, że należy zatem jak najszybciej przeciwstawić się rosyjskiemu imperializmowi i czym prędzej nie tylko stawić czoła najeźdźcy, ale również nieść pomoc ludności ukraińskiej dotkniętej okrucieństwami wojsk agresora.
 
Temu ukształtowanemu przez historię instynktowi, towarzyszyła chrześcijańska postawa niesienia pomocy potrzebującym i poszkodowanym. I Polacy pomagają. Okazują pomoc zupełnie bezprecedensową. Nie znam żadnej innej sytuacji na świecie, w jakiej miejscowa ludność potrafiła przyjąć do swoich domów trzy miliony ludzi bez potrzeby tworzenia, modnych w krajach zachodnich, „obozów dla uchodźców”.
 
Ta głęboko humanistyczna i chrześcijańska reakcja Polaków na nieszczęście sąsiedniego narodu jest piękna. Jednak państwo, jako instytucja, nie jest stworzone w celu pełnienia roli organizacji charytatywnej, zwłaszcza w stosunku do obywateli innego kraju. Obowiązek państwa to dbanie o swoich obywateli i działanie w interesie Suwerena. Co zresztą w dawnych czasach zdarzało się podkreślać prezydentowi Dudzie.
 
Co zatem zrobił prezydent od czasu wojny na Ukrainie, aby dbać o interes Suwerena?
 
Nic, albo prawie nic.
 
A przecież wraz z powstaniem konfliktu na Ukrainie należało tak prowadzić rozmowy z władzami Ukrainy, aby może przynajmniej w zamian za niesioną pomoc uznały ludobójstwo na kresach. Ofiary Wołynia do dziś proszą o elementarne przeprosiny, a nazistowskie ukraińskie SS Galizien na jednoznaczne potępienie. Na takie samo potępienie z strony władz Ukrainy zasługują nie tylko banderowskie UPA, ale również dokonujące rzezi polskiej ludności po Powstaniu Warszawskim ukraińscy mordercy.
 
Potępienie tych zbrodni to podstawowy warunek do pojednania polsko-ukraińskiego, do jakiego nawoływałem. Pojednania krytycznego dla bezpieczeństwa obu państw.
 
Politycy PiS nie zrobili w tej sprawie nic. A jeżeli coś zrobili to efektu nie widać. W wyniku zaniechań prezydenta Dudy i rządu Morawieckiego, na akcji pomagania Ukrainie, Polacy skorzystają tak samo jak „skorzystali” na pomaganiu Żydom w czasie II Wojny Światowej.  Tysiące Polaków oddało życie, aby ratować Żydów przed śmiercią niesioną przez niemieckich okupantów. A mimo to po wojnie przyprawiono Polakom gębę największych w świecie antysemitów.
 
Mam niepokojące przekonanie, że historia się powtórzy i z czasem zaczniemy słyszeć o rzekomej niechęci Polaków do Ukraińców i polskiej ksenofobii jaka będzie powodem dla jakiego Polacy jakoby nie pomogli Ukraińcom w dostateczny sposób.
 
I tak oto zamiast cokolwiek zyskać na potężnym poświęceniu się Polaków, polskie państwo po raz kolejny przegwizdało wielki wysiłek polskiego narodu.
 
To, że kiedyś komunistyczne władze PRL-u zniweczyły wysiłki Polaków z czasu II Wojny Światowej nie dziwi.  Ostatecznie władze PRL-u zaangażowały wielkie środki, aby wolną Polskę zniszczyć. Nie tylko w przenośni, ale w sposób dosłowny włącznie z wyniszczeniem biologicznym zepchniętych do podziemia żołnierzy II RP słusznie nazywanych Niezłomnymi.
 
Dlaczego jednak rząd, wydawałoby się opcji niepodległościowej, za jaką uważany był prezydent i premier PiS, poszedł drogą sprzeczną z polskim interesem?
 
Być może odpowiedź na to pytanie przynosi rok 2017 kiedy na margines zostali odsunięci Beata Szydło i Antoni Macierewicz oraz ich ludzie. Władzę oddano posłusznemu globalistom Morawieckiemu, o którym PAD powiedział „jest pan moim premierem”.
 
„Moim”, ale nie Suwerena.  Jakże często to piękne słowo „Suweren” ozdabiało przemówienia prezydenta Dudy podczas jego pierwszej kadencji. W ostatnich latach Suweren gdzieś jednak prezydentowi umyka. Jego miejsce zajęła „demokracja”. Ta sama „demokracja”, jaka w podejrzanych okolicznościach głosowania korespondencyjnego w USA nagle wyłoniła na prezydenta Joe Bidena, mimo, że jeszcze po północy po przeliczeniu większości głosów zadecydowanie prowadził Donald Trump.
 
Tak więc już nie Suweren, ale „zachodnia demokracja” kierowana w Davos wyznacza kierunek polityki PiS. To dla tej właśnie „demokracji”, jaka ma teraz być „ratowana” na Ukrainie, poświęca się majątek Polaków w postaci zmarnowanych pieniędzy z ich podatków, a także wielkiego zrywu społecznego w celu pomagania uchodźcom z Ukrainy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

19-05-2022 [07:39] - SilentiumUniversi | Link:

W Kanadzie ma Pan do czynienia z dość specyficzną grupą Ukraińców, to po pierwsze. A czy zagrywka va banque PIS w sprawie uchodźców da wyniki i jakie, jeszcze nie wiemy. Jedną z czarnych wersji dobrze Pan opisał

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2022 [18:45] - Jabe | Link:

A jakie są scenariusze?

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2022 [07:42] - Pers | Link:

//aby może przynajmniej w zamian za niesioną pomoc uznały ludobójstwo na kresach.//
Autor zbyt wiele wymaga od dzielnych Ukraińców.
To mogłoby popsuć ich dobre samopoczucie i przeszkodzić w walce z krwawym agresorem, także o naszą wolność.
No i co mieliby zrobić z tysiącami pomników Bandery i Szuchewycza?
Co z dziesiątkami tysięcy ulic, placów i skwerów?
Nie czepiajmy się takich drobiazgów...

Ale jest światełko w tunelu. Teraz Ukraińcy będą mogli w końcu czcić prawdziwych bohaterów - "ducha z Kijowa", "zmartwychwstałych obrońców wyspy węży" albo "babcię ze słoikami".
Są jeszcze ukraińskie Termopile czyli najbardziej heroiczna w historii ludzkości obrona Azovstalu.
 

Obrazek użytkownika u2

19-05-2022 [07:57] - u2 | Link:

A przecież wraz z powstaniem konfliktu na Ukrainie należało tak prowadzić rozmowy z władzami Ukrainy, aby może przynajmniej w zamian za niesioną pomoc uznały ludobójstwo na kresach.

Taki handelek śmiercią ? Już pisałem kilka razy, że Wołyń był wtedy pod okupacją Niemiec. Zgodnie z prawem międzynarodowym za zbrodnie na terenie okupowanym odpowiada okupant. Jeśli okupant nie rozliczył zbrodni, to jest za nie odpowiedzialny. Gdyby nie okupacja niemiecka to rzezi by nie było. Proste.

PS. Jak Rosjanie wkraczali na Wołyń w 1939 to nawoływali do mordowania polskich panów i pół-panów. Wcześniej Rosjanie zabili w latach 1937-38 strzałem w tył głowy 112 tysięcy Polaków w tzw. Operacji Polskiej. W Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie i Charkowie w 1940 roku w ten sam sposób Rosjanie zabili 22 tysięcy polskich żołnierzy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2022 [08:36] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
To w końcu kto jest winny rzezni Polaków na Wołyniu.

Kacapy czy Fryce? Rozumiem, ze Ukraincy to nie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [09:23] - Tezeusz | Link:

@ rolnik
"To w końcu kto jest winny rzezni Polaków na Wołyniu."

Wejdż do obory wsadż nochala w dupsko świni i będziesz wiedział ! - proste !

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2022 [11:28] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeuszku

Rozumiem, ze ty nie wiesz albo czekasz az ustali się hagade i co masz myśleć. Nie denerwuj się zbytnio dzieciaku z tego powodu. Psychiatra ci wkrótce pomoże. 

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2022 [12:54] - Pers | Link:

Waldek
// Psychiatra ci wkrótce pomoże. //
Psychiatra jak go widzi to ucieka.

Obrazek użytkownika u2

19-05-2022 [13:28] - u2 | Link:

Psychiatra ci wkrótce pomoże. 

E tam, tobie Jungingen nie pomógł :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-05-2022 [23:26] - Tomaszek | Link:

Rolniku
Ubotowi czy Tezeuszowi to psychiatra na nogi nawet nie pomoże . To nie są przypadki kliniczne . 

Obrazek użytkownika Darek65

19-05-2022 [08:57] - Darek65 | Link:

"Gdyby nie okupacja niemiecka to rzezi by nie było" - być może by nie było. Bez względu na to, z jakich pobudek była i kto ją inspirował, to miała miejsce i głównymi sprawcami byli Ukraińcy. To fakty. Tym bardziej Ukraińcom powinno zależeć na uregulowaniu tej sprawy. Raczej nigdy nie przejawiali do tego chęci. Zakaz ekshumacji, zasłonięte lwy na cmentarzu łyczakowskim i inne podobne działania nie wskazują na to. Jeszcze w styczniu strona ukraińska zablokowała wjazd pociągów z Chin do Polski. Każdy m-c , to miliardowe straty. Zrobili to bez skrupułów. I jestem przekonany, że gdy minie konflikt na Ukrainie, to bez wahania wrócą do swojej retoryki. Obym się mylił.

@Piotr Węcław
Kolejny głos rozsądku na tym forum, na którym próbuje się kreować, a przynajmniej niektórzy, czarno-białą rzeczywistość. Ona taka nie jest. Jestem tego samego zdania, że PIS, na który większość głosowała, skończył się w 2017 wraz z przyjściem Morawieckiego. Duda, to figurant. Dla mnie sygnałem ostrzegawczym było zawetowanie ustawy sądowniczej. Sygnałem, który ostatecznie go skreślił w moich oczach było zawetowanie ustawy o odebraniu stopniu generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi. JUż nie wspominam o tym, że miał ujawnić raport o WSI.
Dla tych, którzy interesują się tematem. To właśnie nam szykuje Morawiecki - https://legaartis.pl/blog/2022...

 

Obrazek użytkownika Ijontichy

19-05-2022 [09:14] - Ijontichy | Link:

Zbliżony jest mój komentarz do tej notki,ale Admin musi sie wykazać...wyższością i omnipotencja.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-05-2022 [23:31] - Tomaszek | Link:

Otóż to Panie Darku . A my przy urnach i kolejnych wyborach będziemy leczyli dżumę tyfusem .

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

20-05-2022 [07:44] - Piotr Węcław | Link:

@Darek65
Dziękuję za link do artykułu o dochodzie gwarantowanym i podstawowym. Z angielskiego znany jest ten pomysł jako "universal basic income".  Pomysł ten to jedno z głównych założeń programowych współczensej międzynarodówki komunistycznej.  Nie widziałem, że w Polsce jest on aż tak dalece zaawansowany. Smutne.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-05-2022 [08:40] - Pani Anna | Link:

Bezprecedensową, ale głupota. Coś jest takiego w naszych genach, co pcha nas od wieków na zatracenie,  a co skrzętnie wykorzystuje każdy,  kto źle życzy Polsce i Polakom.
"Obozy dla uchodźców " jakkolwiek źle by się kojarzyły, to nie jest moda, ale przepisy prawa międzynarodowego,  które po prostu wystarczy stosować,  tak jak to się dzieje wszędzie z wyjątkiem  Polski. Wtedy jest czas również na weryfikację,  czy to są rzeczywiście ludzie, którzy stracili dach nad głową,  czy imigranci ekonomiczni, zachęceni wręcz do przyjazdu full socjalem dla każdego, kto ma ukraiński paszport.  Żadna pomoc że strony państwa nie może i nie ma prawa odbywać się kosztem własnych obywateli, własnym dobrze pojętym interesom i własnego bezpieczeństwa. 
Brak rozliczenia rzezi wołynskiej jest czymś,  co woła o pomstę,  jest wręcz pluciem w twarz 200 000 pomordowanych Polaków. I to się na nas zemsci.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [09:25] - Tezeusz | Link:

@ania
gary nie umyte bo wali dalej sowieckim gównem ! Przypalone ruSSkie znowu śmierdzą ! a fe ! A stary będzie wkurw...A Ścierwoneon likwidują masz już żałobę ! i to się na was zemści ! biedaczki sowieckie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2022 [09:31] - rolnik z mazur | Link:

@ pani Anno

za chwilę się okaże, ze to w sumie Polacy sa winni rzezi na Wolyniu bo po co tam mieszkali i samą swoją obecnością prowokowali do rzezi  milujacych pokoj Ukraińców. ( rezerwuję sobie prawa autorskie do tej wypowiedzi, bo nie daj boże komus z rzadzacych ta idea się spodoba) pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-05-2022 [10:40] - Pani Anna | Link:

@Rolnik
Ależ oczywiście,  że ma Pan rację.  Za chwilę zostaniemy oskarżeni również przez naszych gości,  że nie dość miejsca zrobiliśmy dla nich.
Jakoś całemu światu nie przeszkadza mówić o polskich obozach koncentracyjnych, o polskim antysemityzmie... Na pochyłą wierzbę każda koza skacze. Nie o to chodziło w biblijnym nadstawianiu drugiego policzka.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

20-05-2022 [07:46] - Piotr Węcław | Link:

@ Pani Anna
Niesienie pomocy innym kosztem własnych obywateli to fundament globalizmu zwalczającego tradycyjne państwa narodowe.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [08:40] - Tezeusz | Link:

Żona prezydenta Ukrainy wypowiedziała się ostatnio na temat Polaków. Zobacz co powiedziała.
Wojna na Ukrainie trwa już ponad 2 miesiące. Od tego czasu w mediach ciągle pojawiają się wypowiedzi polityków na temat konfliktu, Czasami także przeczytać możemy wypowiedzi osób publicznych na temat Polaków. Tym razem o Polsce wypowiedziała się żona Wołodymira Zełeńskiego. 
Na Ukrainie mawia się: wybieraj nie dom, a sąsiada. W przypadku krajów jest to niestety niemożliwe, ale jakże poszczęściło się Ukrainie z Polską!
-powiedziała Ołena Zełeńska. 
Dodała, że Polska przyjęła aktualnie najwięcej uchodźców z Ukrainy. 
W szkołach polskich jest już ponad 200 tysięcy naszych uczniów
Polska przyjęła setki ukraińskich dzieci z chorobami onkologicznymi
Nasze matki, które musiały wyjechać do Polski, urodziły tam już ponad 2500 ukraińskich dzieci
-zaznaczyła Zełeńska. 
Dziękuję, Polsko! To, co robicie dla nas, to więcej niż pomoc. Z takimi przyjaciółmi na pewno zwyciężymy!
-puentowała. 
https://prawy.pl/119998-zona-p...

Obrazek użytkownika Darek65

19-05-2022 [09:04] - Darek65 | Link:

"Polska przyjęła setki ukraińskich dzieci z chorobami onkologicznymi" - ok, dzieci, szczególnie chore, nie są niczemu winne. Tylko przepustowość naszej służby zdrowia jest ograniczona. Czy w tym czasie polskie dziecko otrzyma pomoc, jak będzie potrzebowało? Na początku maja byłem u neurologa. Termin kolejnej wizyty - 21/11/2023. Na moje zdziwienie terminem usłyszałem, niech Pan sobie wyrobi właściwy paszport.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [09:17] - Tezeusz | Link:

@Darek65
U ciebie na roSSyjskiej wsi pewno mają takie terminy u mnie w mieście w RP czekasz max miesiąc. Zdejmij gumofilce, umyj się, uczesz, załóż nową koszulę to nie będą ciebie traktować jak sowieckiego ciecia ! Co do paszportu zmień na Polski ! Co za problem ! Po co ci neurolog psychiatra przyjmie ciebie poza kolejnością !

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2022 [09:33] - rolnik z mazur | Link:

@:Tezeuszku

tak, tak wyksztalcony z duzego miasta rozumiem, ze termin do psychiatry tez dostales poza kolejką. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [09:59] - Tezeusz | Link:

@rolnik
jak smakuje dupsko świni...czerwonej !

Obrazek użytkownika Darek65

19-05-2022 [10:31] - Darek65 | Link:

"Po co ci neurolog psychiatra przyjmie ciebie poza kolejnością !? - Będę miłosierny, zostawię miejsce dla Ciebie.
Pytanie do Admina, który jest uczulony na merytoryczną dyskusję - Czy nie przeszkadza Wam/Tobie słowny chlew, jaki uprawia tu niejaki Tezeusz? Chyba, że to naturalne środowisko dla Was?

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [11:18] - Tezeusz | Link:

@Darek
teój merytoryczny 3 letni wkład na NB to zeo...takie z ciebie zero !!! bez naturalnego twojego środowiska komuchów?

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2022 [13:34] - sake3 | Link:

@Darek65.....Dla was? To znaczy dla kogo? Może Pan przybliżyc ten termin?

Obrazek użytkownika Darek65

19-05-2022 [14:29] - Darek65 | Link:

@sake
Miałem na myśli właścicieli, zarządzających, kierujących NB. I tych, którym takie słownictwo nie przeszkadza.

Obrazek użytkownika Ijontichy

19-05-2022 [08:43] - Ijontichy | Link:

Autor!
1.Co innego sie mówi w czasie pierwszej kadencji,mając w perspektywie drugą.
2.Podczas drugiej kadencji,zwłaszcza pod koniec,mówi sie to,czego wymaga towarzysze,koledzy,żona i diaspora żydowska na świecie...oraz UE,czyli opcja rosyjsko-niemiecka.
Duda ma całą kancelarię w spadku po Komorowskim i BBN w spadku po WSI...sam chodzi na smycz i w kagańcu...skąd go kaczor wziął?

Odsunięcie Szydło,Macierewicza,Waszczykowskiego i reszty...to robota Merkel...i członków Davos...Kaczyński w 2017 już był na aucie...on był "byłym wodzem".

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [08:43] - Tezeusz | Link:

W Moskwie doszło do pożaru centrum biznesowego DM Tower
Materiały filmowe z pożaru szybko obiegły media społecznościowe. Doszło do zapłonu materiałów budowlanych i izolacji. Według wstępnych informacji przyczyną pożaru było zwarcie - podaje agencja Ria Novosti. Póki co brakuje więcej szczegółów odnośnie zdarzenia, między innymi odnośnie ofiar.
https://wgospodarce.pl/informa...

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [09:26] - Tezeusz | Link:

Rosyjska armia wciąż traci ludzi na Ukrainie. Putin sięga po... studentów
Według danych ukraińskiego dowództwa, Rosja straciła już w trwającej wojnie ponad 28 tys. żołnierzy. Dziś ukraiński sztab generalny doniósł o nowym planie na uzupełnienie luk w kadrze okupanta. Na front mają zostać wysłani... słuchacze uczelni wyższych.

Brawo Ukraina dojeb...kacapskim pedofilom !

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2022 [11:42] - sake3 | Link:

Polska nic nie wygrała ani nie przegrała na tej wojnie bo wojna się jeszcze nie skończyła.Ukraina nie jest przecież pewna wygranej i swego dalszego losu więc cóż dadzą takie rozmowy teraz?Wszystko  wskazuje,że Ukraina utraci niepodległość pomimo swojej determinacji , woli i męstwa,jak bowiem widzimy Zachód zirytowany przedłużającą się wojną swoją sympatię skierował na Rosję,zresztą związany interesami zawsze brał jej stronę.Widać to przecież w działaniach francuskiego prezydenta jak bardzo zabiega o to by Rosji mimo tylu zbrodni ,,nie upokarzać'' i ratować twarz Putina.Wiadomo,że dla ratowania jednego trzeba poświęcić drugiego i tym drugim będzie Ukraina.To z kim w takim razie chcecie teraz rozmawiać o uznaniu ludobójstwa na Kresach? Z Putinem? Z Ławrowem?

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2022 [13:00] - Pers | Link:

@sake
//.Ukraina nie jest przecież pewna wygranej i swego dalszego losu //

Jak nie jest pewna?! Co ty za bzdury opowiadasz sake?
Może ty zwątpiłaś ale dzielny naród ukraiński i jego armia z pewnością nie!

Coś dla ciebie. Poprawi ci humor :)  https://spiritolibero.nowyekra...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [14:39] - Tezeusz | Link:

@Ruszkiewicz wyślij link do Slużb uprzedzisz innych ale to badziewie agitkę faszystowskiej toSSji chyba już czytali.Cieszysz sie ?

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-05-2022 [15:47] - Kaczysta | Link:

to wieści z jego odbytu
turańskie bydło tak ma

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2022 [16:05] - Tezeusz | Link:

@u2
Regularnie wychodzi i to z...NEonka,jak mi wiadomo, to bydło jest popularne gdzie potrzeba...do czasu ! Do czasu !

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2022 [14:44] - sake3 | Link:

@Pers.....Dziekuję bardzo za troske o moje współczucie,zapewne w ramach pełnionej misjonarskiej posługi.Niepotrzebnie bo w maju dobry humor mnie nie opuszcza.Agitka jak zwykle kremlowska,mogłeś się bardziej wysilić a przynajmniej usunąć idiotyczne i idiotycznie brzmiące nazizmy,neonazizmy,faszyzmy.To dobre do kabaretu.Lepiej jak już piszesz swoimi słowami choć naśladujesz kremlowski styl.

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2022 [14:53] - Pers | Link:

@sake
//Pers.....Dziekuję bardzo za troske o moje współczucie,zapewne w ramach pełnionej misjonarskiej posługi//
Dokładnie, bardzo się zaangażowałem w ratowanie twojej zagubionej duszyczki droga sake :)

//Agitka jak zwykle kremlowska,mogłeś się bardziej wysilić a przynajmniej usunąć idiotyczne i idiotycznie brzmiące nazizmy,neonazizmy,faszyzmy.//
Ta forma publicystyczna nazywa się "felieton". Agitka to coś zupełnie innego.

//Lepiej jak już piszesz swoimi słowami choć naśladujesz kremlowski styl.//
Zawsze piszę swoimi słowami chyba, że zamieszczam tłumaczenie ale wtedy pod tekstem podaję autora.
Co do "kremlowskiego stylu" to pragnę podkreślić, że nazywam zawsze rzeczy po imieniu.

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2022 [18:14] - sake3 | Link:

@Pers......Ojej ,jeszcze jeden do ratowania mojej zagubionej duszyczki.I jaki niespotykany środek perswazji-felieton. Brzmi obiecująco bo inni mają takie stare i nudne  metody jak dobry samochód i spore konto.Ale nic nie poradzę że felieton wygląda jak świża,gorąca agitka prosto z Kremla.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-05-2022 [13:32] - RinoCeronte | Link:

Dokładnie TAK! Bingo.

Obrazek użytkownika Es

19-05-2022 [11:56] - Es | Link:

W związku z rezygnacją z urządzania obozów wszyscy wpadają w zachwyt i chętnie -odpowiadając na zapotrzebowanie Polaków na pochwały -go wyrażają, ale jednocześnie słysząc o rekompensatach i pomocy finansowej mówią : no to pokażcie kwity. Udokumentujcie wydatki. Mówi się czasem : kochajmy się jak bracia a liczmy się jak.. przedstawiciele wyznania handlowego". A polski rząd tutaj zatańcował się aż do utraty tchu.

Obrazek użytkownika juur

19-05-2022 [12:26] - juur | Link:

@Piotr Węcław
Jedna z niewielu wypowiedzi na gruncie zdrowego rozsądku z którą się zgadzam. Wypowiedź ta dotyka szerszego zjawiska a mianowicie  dlaczego politycy gardzą swoimi wyborcami? Wyrazem takiej pogardy wobec wyborców jest np. aktywna ochrona marszałka Grodzkiego, wypowiedzi Tuska, czy też wypowiedź Morawieckiego, który zdaje się nie wiedzieć nic o inflacji dwa miesiące temu i prognozach z tamtego czasu, czy też podpisanie zgody na warunkowość itd, itd....  O ile politycy mnie nie dziwią to wyborcy już tak, że to tolerują i godzą się na takie traktowanie. Niebawem na NB wróci hasło "wybierajmy mniejsze zło"....

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

20-05-2022 [07:48] - Piotr Węcław | Link:

@juur
Tak to niestety wygląda. Propaganda w mainstream okazuje się boleśnie skuteczna.

Obrazek użytkownika juur

20-05-2022 [12:31] - juur | Link:

Jak widać celem jest komuna na co wskazują, między innymi, eksperymenty z minimalnym dochodem gwarantowanym dla większości a w założeniu niczym nie limitowany dochód dla dobroczyńców zarządzających przedsięwzięciem (dochód wg. potrzeb bo Oni nie chcą dużo, tylko zawsze więcej). Zapowiadany dodruk pieniądza na przyszły rok nazywany podniesieniem płacy minimalnej. Wiadomo jakie będą efekty. Robią z nas dziadów.
Komuna w krystalicznie czystej postaci.
I jest na to zgoda. To mnie przeraża.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-05-2022 [12:31] - Chatar Leon | Link:

Po pierwsze, w polityce nie ma czegoś takiego jak wdzięczność.
Po drugie, należyte upamiętnienie ofiar ludobójstwa dokonanego na obywatelach polskich przez OUN UPA to sprawa przede wszystkim w gestii państwa polskiego. Niestety idioci z prawa i z lewa uciekali od tematu.
Po trzecie, warto rozróżniać między faktami a współczesnymi legendami i bajkami ukraińskimi. Fakty są takie, że UPA liczyła ok 30 tys., gdy w tym samym czasie 6 mln Ukraińców walczyło w Armii Sowieckiej. Tak, że na jednego upowca przypadało ze 200 ukraińskich krasnoarmiejców.
Po czwarte, ideologia integralnego ukraińskiego nacjonalizmu, która leży u podstaw ludobójstwa, to nie tylko sprawa po prostu nacjonalizmu i antypolskości, ale także sprawa doktryny społecznej. A chodzi tu po prostu o totalitaryzm, wzorowany zarówno na bredniach hitlerowskich jak leninowskich. Gdyby taki Bandera czy inny Szuchewycz zdobyli władzę i stworzyli państwo według swoich wzorców, zapewne po paru miesiącach wisieliby za jaja powieszeni przez samych Ukraińców.
Po piąte wreszcie: brednie głoszone pod hasłem integralnego ukraińskiego nacjonalizmu w dalszej perspektywie są szkodliwe dla samej Ukrainy i jako takie na pewno będą pielęgnowane wśród Ukraińców przez rosyjską agenturę (tę prawdziwą rosyjską agenturę, a nie wyimaginowaną).

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2022 [18:44] - Jabe | Link:

Suweren po prostu jest gdzie indziej.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-05-2022 [19:10] - Jan1797 | Link:

Być może odpowiedź na to pytanie przynosi rok 2017 kiedy na margines zostali odsunięci Beata Szydło i Antoni Macierewicz oraz ich ludzie. Władzę oddano posłusznemu globalistom Morawieckiemu, o którym PAD powiedział „jest pan moim premierem”.
@Piotr Więcław
Być może tak to wygląda z tym, że nie zauważyłem, aby pani Premier czy pan Macierewicz zmienili nastawienie do PiS. Może więcej wiedzą, stąd są w stanie równie dużo zrozumieć. Być może polityka, być może nie lekceważą przeciwnika, ale na pewno doskonale rozumieją, co aktualnie dzieje się w sferze bezpieczeństwa państwa PAD również. Trochę wiary i wiedzy, którą tu min można posiąść;  https://naszeblogi.pl/62594-cz...
Kwestie historyczne dobrze wyjaśnia w komentarzu pan Chatar Leon

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2022 [21:00] - Jabe | Link:

A bez wiary nie da się tego ogarnąć?