Czy Rosja zaatakuje Polskę?

Czy Polsce grozi niedobór żywności lub głód?
Na oba pytania jest tylko jedna odpowiedź. Nie!


     Po pierwsze rosyjskiej agresji na Ukrainie, wiedzie się koszmarnie. Plan szybkiego zajęcia Ukrainy zdecydowanie się nie powiódł. Jej ofensywa na Kijów została zatrzymana a straty jakie wojska rosyjskie doznały na tym kierunku zmusiły rosyjskie dowództwo do wycofania się z tego kierunku. Wprawdzie lepiej powiodło się na południu w kierunku na Mariopol Chersoń, ale i tu rosyjskie wojska utknęły i nie maja szans na dalszy marsz do przodu.

W takim układzie rozszerzenie wojny i agresji na Polskę traci jakikolwiek sens, bo ani na to sił, ani srodkow, ani potrzeba zwiększenia szans na własną klęskę.
     Jednakże głupota czy szaleństwo nie zna granic, a osoby dotknięte tą przypadłością do wszystkiego są zdolne i tylko w takim przypadku można by rozpatrywać ewentualny atak na nasz kraj.
Jest też poniekąd prawdą, że ten żołdak, który odpala, rakietę, strzela z armaty, czy innej broni nie ma zahamowań przy wyborze celu i jest mu obojętne czy strzela do bazy zaopatrzenia w Chersoniu, Lwowie czy Rzeszowie.
     Mając rozkaz odpali rakietowy pocisk w kierunku Kijowa jak i Warszawy. Może się nawet zdarzyć, że ze zwykłej złośliwości taki pocisk odpali właśnie na Warszawę, a nie na stację kolejową w Pierwomajsk.
Takie przypadki są możliwe, ale nie będzie to na rozkaz z Kremla, bo jak już zaznaczyłem Kreml nie ma interesu z poszerzaniu konfliktu  poza samą Ukrainę.
Nie dajemy mu do tego powodu, bo samo przesyłanie broni dla ukraińskiej armii to żaden powód, to jedynie handel, rzecz powszechna i dozwolona w kontaktach miedzy państwami.
     Zatem ogólnie możemy powiedzieć, że jesteśmy bezpieczni i poza obszarem działań militarnych Rosji.
Co do perturbacji związanych z wojną na Ukrainie, ze zniszczeniami wojennymi i problemami dla jej gospodarki, z sankcjami nakładanymi na Rosję, z ograniczeniami w handlu, ropą, gazem, nawozami sztucznymi i produktami rolnymi, można powiedzieć, że jesteśmy na tyle w dobrej sytacji iż mamy własne surowce i własną żywność.
Mam  spore pokłady węgla, miedzi, siarki, pól uprawnych i nadwyżki płodów rolnych  wartych wiele miliardów dolarów.
     Warto też sobie uświadomić, że głód miał miejsce w poprzednich wojnach gównie z tej przyczyny, że chłopa zabierano z pola i wcielano do wojska, że razem z nim zabierano konia, że bydło szło na konserwy dla walczących. Jednym słowem na roli zostawały kobiety, dzieci i starcy i nie było ani kim ani czym uprawiać ziemi, że to co było w spichlerzu rekwirowano na potrzeby armi, resztę skazując na głodowanie.
W obecnej wojnie nie potrzeba milionowych armii. Efektywne i niszczące działania zbrojne odbywają się mniejszą ilością żołnierzy, za to z użyciem broni powodującej znacznie większe straty tak w ludziach jak i w infrastrukturze.
     Chłop pozostaje na wsi, na roli, a nawet gdyby go wcielono do armi to i kobieta potrafi wsiąść na ciągnik i zaorać i obsiać pola.
Mieliśmy nadwyżki mleka masła, wołowiny, tych produktów dalej będziemy mieć pod dostatkiem. Żaden zatem głód czy braki żywności nam nie grozi.

https://informacjegospodarcze.wordpress.com/2022/05/17/czy-rosja-zaatakuje-polske/

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-05-2022 [18:03] - u2 | Link:

Jednakże głupota czy szaleństwo nie zna granic, a osoby dotknięte tą przypadłością do wszystkiego są zdolne i tylko w takim przypadku można by rozpatrywać ewentualny atak na nasz kraj.

Jak skończył Żyrik, który ciągle straszył Polszę to wiadomo. Czeka to każdego jego następcę. Obserwuję teraz tę tlenioną blondi z Kremla, Zacharową. Widać że bardzo się stara, aby być następcą Żyrika.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [18:48] - Ula Ujejska | Link:

U2
To tylko popierdywanie putinowskich przydupasów. Wojnę już przegrali, więc szczekają jak ciężko  ranny gad.

Obrazek użytkownika u2

17-05-2022 [18:51] - u2 | Link:

Jakaś masowa głupota ogarnęła kremlowskie elity. Sądzili, że nadal będą mogli sie wypasać na wczasach na zachodnich daczach nad jeziorem Como :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2022 [20:27] - Kaczysta | Link:

Pierwsze prawdziwe osiągnięcia broni dostarczonej przez aliantów w okolicach Izyum :

W wyniku bezpośredniego trafienia haubicy M777 w skład amunicji zniszczeniu uległy:
- kompania orków;
- 7 bojowych wozów piechoty;
- 1 cysterna

https://t.me/horevica/3237

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2022 [18:12] - Tezeusz | Link:

Faszystowska roSSja kraj morderców, złodziei, bandytów i skurwielstwa różniej maści kałmuckiego zbydlęcenia jest już znana światu dokładnie po ludobójstwach jakich dokonywała na świecie po II WŚ. Niech zaatakują NATO to po tym państwie bandytów zostanie pusta plama i worki nic więcej.....nic !

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2022 [18:45] - Tezeusz | Link:

A ruszkiewicz o sobie pisze tak :
"Naziole to tchórze a ten cwel z pewnością jest naziolem skoro pojechał bić się za UPAdlinę. Ruscy powinni te ścierwa z polskim peselem wszystkie wytłuc."
Tyle samokrytyki !

"Idź się przytul do twoich cwelowatych kolesi od Sakevitza, zaraz ci przejdzie.
Tu możesz służyć jedynie za obiekt treningowy w konkurencji "plucie banderowskim ścierwom w ryj".
Воно зрозуміло бандерівську тушу?"

Sowieckie ścierwo ?

Obrazek użytkownika Ryan

17-05-2022 [18:51] - Ryan | Link:

Ukraina otrzymała juz pierwsze trzy śmigłowce Mi-17.Dostarczone śmigłowe już wykonują misje bojowe. Stany Zjednoczone wysłały również ponad 60 proc. obiecanych pocisków. Według dostępnych informacji sojusznicy USA wysłali już 10 samolotów z pomocą wojskową do Ukrainy w ciągu ostatnich 24 godzin. Broń pochodzi z siedmiu różnych krajów
Armia ukraińska używa także 74 z 90 haubic dostarczonych przez USA. Okazały się one bardzo skuteczne w walkach z sowieckim wojskiem

 

Obrazek użytkownika Jan1797

17-05-2022 [21:11] - Jan1797 | Link:

Ryan,
Dzięki za dobre słowo 
"W chwili obecnej decydują się nie tylko losy Ukrainy, ale też innych państw, które mogą być ofiarą imperializmu Rosji w przyszłości" - podkreślił we wpisie. https://dziennikpolski24.pl/wo...

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2022 [19:26] - Jabe | Link:

No ale, czy będzie ciepła woda w ekranie?

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2022 [19:33] - Kaczysta | Link:

Ja to nie mogę wyjść z podziwu pilotom samolotów z USA,Polski czy W.Brytanii
Jak to q*wa możliwe by dziennie ładowało na Ukrainie 25-30 samolotów z amunicją i uzbrojeniem skoro ruszkiewicz(prawa ręka Szojgu) zniszczył już w trzecim dniu wojny wszystkie lotniska na Ukrainie.
To gdzie oni lądują?
W polach kukurydzy czy ziemniaków?

Obrazek użytkownika u2

18-05-2022 [08:30] - u2 | Link:

W polach kukurydzy czy ziemniaków?

Pamiętasz jak niezapomniany Bogumił Kobiela uciekał przed bombami na polu buraczanym ? Tak jak w hamerykańskim filmie North by Northwest :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2022 [20:21] - Kaczysta | Link:

to tak jak teraz ruszkiewicz z Donbasu
nawet pieluchy zgubił

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2022 [22:39] - Pers | Link:

@kaczuś
//To gdzie oni lądują?
W polach kukurydzy czy ziemniaków?//

W Jasionce pod Rzeszowem matołku.
Dalej boją się lecieć...