Nieistniejąca flota zatapia okręty

I nadszedł ten dzień gdy kolejny bloger tym razem @Radogost strzelił ruszkiewiczowi w facjatę z liścia
​Ból przeokropny, co zobaczycie pod pam..persa komentarzami

Jesteśmy z Wami duchem i myślami!
Polacy

Nieistniejąca flota zatapia okręty

Flota wojenna Ukrainy praktycznie nie istnieje. Flota wojenna Rosji wszechobecnie panuje na Morzu Czarnym, a jednak doznaje kompromitujących porażek od „nieistniejącej marynarki wojennej”.
Smutny był w Rosji tegoroczny „dzień zwycięstwa” 9 maja, bardziej przypominający „dzień smuty”. Putin, wyglądający na chorego, z kocem okrywającym kolana, o obrzmiałej od leków twarzy, wygłaszał przebrzmiałe frazesy o tym, jak to armii „rosyjskich bolszewików” ponownie zdarzyło się walczyć z „faszyzmem” odradzającym się na Ukrainie. Uderzał w struny „wojny ojczyźnianej”, choć te już dziś tak mocno nie brzmią. Dziś propaganda rosyjska wycofuje się z określeń „de faszyzacji”, gdyż Rosjanom ciężko to słowo wymówić, a i pojęcia tego nie pojmują. Jeśli już, stosują to pewni marginalni politycy Rosji w stosunku do innych krajów, jak ostatnio gdy jeden taki mówił o konieczności „de faszyzacji Polski” wzbudzając powszechny śmiech, lecz również ośmieszając twierdzenia propagandy rosyjskiej o „de faszyzacji” Ukrainy. Jeśli jakieś pojęcie stosuje się do kraju w którym idee faszyzmu znajdują poparcie u kilku osób, jak tych, co zorganizowali urodziny Hitlera, zastosowanie tego pojęcia, do kraju w którym można wykazywać znacznie większe poparcie dla tych idei, jak organizacje wspominające Banderę jako swojego bohatera osłabia jego moc. Polityk ten również zapomniał, że Putin jest wychowankiem KGB, organizacji powszechnie kojarzonej z również zabronioną ideologią Leninizmu – Stalinizmu – bolszewizmu. Dziecię ludobójczej ideologii walczy z inną ludobójczą ideologią. Czyli złodziej krzyczy, łapać złodzieja.
 
Lecz w czasie obchodów 9 maja triumfowała nie „Pabieda” a raczej „bieda” słabo zaopatrzonych wojsk, żołnierzy rozkradających przedmioty, które każdemu europejczykowi wydają się tak dostępne, że wysyłać na taką odległość jest bezsensem.
 
Teoretycznie, mocno teoretycznie, sprawna „druga armia świata” miała rzucić na kolana Ukrainę w akcji policyjnej określanej przez siebie i propagandę rosyjską, „ograniczoną operacją wojskową” otrzymała srogie baty. Flota wojenna Ukrainy z wielu przywar trapiących kraje post ZSRR jak korupcja, niedostatek pieniędzy, nie istnieje. Jedyny w miarę sprawny okręt wojenny zatopili sami Ukraińcy nie widząc możliwości jego obrony a nie chcąc by dostał się w ręce rosyjskie i służył do zadawania im ciosów.
 
Ciekawym pytaniem, na które starają się odpowiedzieć analitycy wojskowi, jest pytanie o to, dlaczego panująca na morzu flota tak sromotne klęski ponosi? Jak to możliwe, że okręt flagowy idzie na dno, po strzale dwoma rakietami z brzegu? Co legło u podstaw tej kompromitacji? Pewność siebie rosyjskiej floty czarnomorskiej, która pozwoliła na wyprowadzenie w strefę zagrożenia flagowej fregaty bez odpowiedniego wsparcia jednostek pomocniczych, czy też lotnictwa? A może powszechna w rosyjskiej armii korupcja i systemy obronne fregaty, które nie były w stanie obronić fregaty przed stosunkowo tanim, atakiem nowoczesnych rakiet. Cena dwóch rakiet przy braku strat ludzkich do ceny fregaty ze stratą wyszkolonych marynarzy jest zaniedbywalna. Dwoma rakietami Ukraińcy odrobili straty, jakie ponieśli samodzielnie zatapiając swój okręt, którego i tak nie byli w stanie obronić.
 
Ale przecież nie tylko na flagowym okręcie Moskwa zamykają się straty rosyjskiej floty czarnomorskiej. Rosja traci jednostki desantowe, mimo iż wyparła armię ukraińską ze strategicznej Wyspy Węży, panowanie Rosi nad tą wyspą jest czysto teoretyczne. Ukraina kilkukrotnie udowodniła iż rozmieszczenie na niej uzbrojenia pozwalającego kontrolować żeglugę w tym rejonie, w tym jakże niezbędną dla ukraińskich finansów żeglugę handlową skończy się zniszczeniem drogiego uzbrojenia.
 
Ta wojna wykazała iż skończyła się pewna era. Era w której dominację nad obszarem morskim, przy morzach śródlądowych zapewniają okręty wojenne. Choć jeszcze fregaty nie odeszły do muzeów historii marynarki wojennej jak w II wojnie światowej pancerniki, gdyż ułatwiają operacje na morzu, to jednak nowoczesne systemy oparte o drony i rakiety, mocno ograniczają skuteczność fregat. że te wymagają silnego wsparcia od jednostek pomocniczych, gdyż inaczej stają się drogim narzędziem kompromitacji.
 
Dziś trudno dopatrywać się spektakularnych sukcesów armii Putina, raczej widać spektakularne porażki i szramy na dumie militarnej Rosji. „Operacja wojskowa” z kilkudniowej przekształca się w długotrwałą, drogą jeśli chodzi o straty zarówno w sprzęcie jak i w kosztownych w wyszkoleniu ludziach, a szczególnie droga jest dla ludności cywilnej po terenach gdzie wojska rosyjskie i ukraińskie tańczą swój koszmarny kontredans. To jedni przejmują miasto, to drudzy. Z operacji, która miała bronić ludność rosyjskojęzyczną samozwańczych republik przed atakami wojsk specjalnych Ukrainy, stała się dla nich koszmarem, gdyż rosyjskojęzyczne Ukrainki potraciły zarówno mężów, ojców, synów jak i dorobek wspólnego życia. Dzieciom nie będą w stanie zapewnić marzenia każdego rodzica, „by memu dziecku zapewnić życie lepsze i bezpieczniejsze niż było moje”. Dziś już jest bezspornym, że ta wojna jak II wojna światowa zostanie zapamiętana przez ludność rosyjskojęzyczną wschodniej Ukrainy jako wojna, po której nie ma rodziny, co by bliskich nie opłakiwała. A w rosyjskich małych biednych wioskach, gdzie dla młodego chłopaka służba wojskowa jest przepustką do lepszego życia nie było słychać płaczu matek, żon i dzieci. Dziś również separatyści ponoszą duże straty. Ostatecznie oni wezwali Rosjan na pomoc i razem z tą pomocą giną. Tych należy pochować zgodnie z szacunkiem jaki cywilizowany człowiek ma dla zwłok innego człowieka, ale żalu ofiar tej wojny raczej nie wzbudzą, gdyż każdy powinien ponosić konsekwencje swoich czynów, a to oni przynieśli mieszkańcom samozwańczych republik ten smutny los.
 
Mówiąc o morskiej wojnie na Ukrainie dziś warto zadać pytanie, co oznacza ucieczka floty czarnomorskiej z Morza Czarnego. Czyżby Putin planował użyć najbardziej bestialskiej broni jaką jest broń atomowa i tak chce chronić swoją flotę? Oby do tego się nie posunął.
Radogost

https://radogost.neon24.info/post/167938,nieistniejaca-flota-zatapia-okrety

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2022 [08:21] - Tezeusz | Link:

@Pers nerwy ci puściły..

 "Nerwy puszczają, że cenzurujesz?//
Nic nie puszcza. Po prostu przestałem tolerować na moim blogu prowokatorów i idiotów od Sakevitza.
Niech się produkują u ciebie, ty lubisz takie klimaty. Ja taki "obiektywny" nie jestem :)
Ciebie może spotkać ten sam los, jeśli nie przestaniesz powtarzać w kółko tych samych kłamstw banderowskiej propagandy i unikać odpowiedzi na konkretne pytania.
Niniejszym ogłaszam mój blog "blogiem dla wszystkich normalnych Polaków". Ty możesz prowadzić także dla polskojęzycznych."
A sam włazisz nie proszony do innych i srasz roSSyjską propagandą prosto z Moskwy !!!

Neonek zlikwidowany, jego kalka jako Nowy Ekran w likwidacji - cieszysz się ?Teraz kolej na ścierwoneonowych antypolskich blogerów - pięknie prawda ?

Obrazek użytkownika Ryan

15-05-2022 [14:16] - Ryan | Link:

I pomyśleć że ten ruskiewicz miał tam kiedyś coś do gadania
Dziś to zero ma tyle tam do gadania co jego dziadek na gestapo
Rzeczywiście leją matoła w ryj ino drzazgi lecą
Ale należało mu się to jak ruskiej panience (z pobocza dróg) dziecko

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [14:34] - Pers | Link:

@rjanek
//Rzeczywiście leją matoła w ryj ino drzazgi lecą//
Oj leją... https://radogost.nowyekran24.c...

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2022 [19:28] - Tezeusz | Link:

@Pers
Neonek antypolski w likwidacji, co biedaczku zrobisz, gdzie swój jad wylejesz ? tak ki przykro ? hahahahaha

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2022 [20:19] - Tezeusz | Link:

"Won qurvo banderowska do Sakevytza.
Ty hujski naprawdę myślisz, że nikt cię tu nie rozpoznał?
W sumie to nawet możesz się znowu przydać, chłopaki będą mieli na kim trenować celność plucia w banderowski ryj na odległość.
To może być kiedyś dyscyplina olimpijska."

ale bydlo chamskie. @Pers wytrzeźwiej.

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

15-05-2022 [20:26] - Kaczysta | Link:

Tezeusz

ale on to do swojej matki to pisał, i to nie pierwszy raz
wiesz
​rum na kościach lasuje resztki zwojów mózgowych i wtedy takie pomylki
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2022 [21:11] - Tezeusz | Link:

@Pers nie strasz nie strasz bo się zesrasz !

" Wszoku to ty będziesz banderowski sqrvysynu jak po ciebie przyjdziemy.
A teraz buda!"

Kto ma przyjść ? sowieci w workach ?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

15-05-2022 [22:49] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Pers straszy wszystkich dookoła. A my tutaj wciąż czekamy na te perskie komando oberwańców 😁😁😁

Obrazek użytkownika Kaczysta

15-05-2022 [18:17] - Kaczysta | Link:

ryan
Bo widzisz , jego godność to tylko imię i nazwisko a kończy się tam gdzie zaczyna się zespół odstawienia alkoholowego

Obrazek użytkownika u2

15-05-2022 [08:32] - u2 | Link:

Putin jest wychowankiem KGB, organizacji powszechnie kojarzonej z również zabronioną ideologią Leninizmu – Stalinizmu – bolszewizmu.

E tam zabronionej, na demonstracjach lewusków widac sierp i młot regularnie. Co innego jak na marszach niepodległości są niesione jakieś symbole narodowe, wtedy mówi się w merdiach o "faszystach" i "nazistach". Tak jak teraz Putler mówi o "nazistach" na Ukrainie :-)

PS. KGB był organizacją zbrodniczą nie z powodu ideologicznego, ale z powodu masowego mordowania ludzi.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

15-05-2022 [20:59] - Kazimierz Kozio... | Link:

tytuł chybiony. żeby zatapiać okręty nie potrzeba do tego w dzisiejszych czasach żadnej floty

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

15-05-2022 [22:18] - Ula Ujejska | Link:

Kazimierz Koziorowski
W żadnych czasach nie było potrzeba okrętów aby zatapiać okręty. Czasem wystarczył spory kamień z trebusza 😁😁😁

Obrazek użytkownika u2

15-05-2022 [22:20] - u2 | Link:

Oglądałem kiedyś komedię, w której matka chrzestna okrętu zatapia go butelką, którą miała go ochrzcić przed wodowaniem :-)

Obrazek użytkownika Pers

16-05-2022 [09:08] - Pers | Link:

Historyczne zwycięstwo armii ukraińskiej.
Ukraińcy w wyniku błyskawicznego kontrataku wyparli rosyjskiego agresora spod Charkowa aż do granicy a nawet dalej.
Żołnierze sfotografowali się przy ukraińskim słupie granicznym choć władze nie potrafią jeszcze powiedzieć gdzie to się stało.
Złośliwi i ruskie trolle twierdzą jednak, że Rosjanie sami się wycofali na z góry upatrzone pozycje i poszli się bić gdzie indziej.
W każdym razie wojska ukraińskie ostro kontratakują a agresor powoli ale uparcie posuwa się naprzód. 

Obrazek użytkownika tricolour

16-05-2022 [11:53] - tricolour | Link:

@Pers

Daruję ci twoje zajęcie Kijowa w trzy dni, bo szkoda taplać się w kloace.

Ale pytałeś buńczucznie, ze dwa tygodnie temu, jakie to miasta wyzwolili Ukraińcy - więc nie rób z siebie jeszcze większego idioty i weź do łba, że ruskie dostali kopa do siebie, do ukochanej rasiji gdzie na pewno przywitają ich chlebem i solą lub nawet strzelą na wiwat w plecy za nieudolność. Z pewnością bardzo się u was cieszą, że zajęcie z góry upatrzonych pozycji kosztowało tysiąc obdartych szwejów i sto pojazdów w jednej tylko - z góry zaplanowanej - potyczce nad rzeczką, około krzaczka.

A od siebie ci powiem, że jak długo będziecie tacy durni, żeby żyć propagandą, nie realem, tak długo będziecie śmieciem.

Obrazek użytkownika Valdi

16-05-2022 [20:40] - Valdi | Link:

@tricolour
Mam nadzieję że ten śmieć przekaże to Putinowi i Putin coś zrobi ...
Może Putin pocałuje go w brzuszek za to że musi się tak męczyć z Polakami.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2022 [18:40] - Tezeusz | Link:

A ruszkiewicz o sobie pisze tak :
"Naziole to tchórze a ten cwel z pewnością jest naziolem skoro pojechał bić się za UPAdlinę. Ruscy powinni te ścierwa z polskim peselem wszystkie wytłuc."
Tyle samokrytyki !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-05-2022 [20:28] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Wielu Polaków walczy po stronie Ukrainy, wielu polskich oficerów uczy Ukraińców taktyki i obsługi nowoczesnej broni. Sama czasem tam jadę na wczasy z atrakcją typu "polowanie na czerwonego lisa" 😁 Pomogłam w obronie Kijowa.