DAVOS: Globaliści wszystkich krajów, łączcie się!

Wydaje się, że Świat zwariował. Wróć, ludzie są dalej zainteresowani normalnością. To światowe super elity zwariowały próbując na naszych oczach wdrożyć swoje upiorne marzenia  o bezwzględnym podporządkowaniu sobie całej ziemskiej populacji. Wojna na Ukrainie jest klasyczną “proxy war” między Rosją, a USA. Tak jak to było w Wietnamie, Afganistanie, czy przed II w.ś. brytyjskie imperium (zachód) umierało (tylko z zadowolenia), że mogło walczyć z Hitlerem (i Stalinem) do ostatniego polskiego żołnierza.Tak i teraz USA będzie robiła wszystko, aby walczyć z Rosją na Ukrainie do ostatniego ukraińskiego żołnierza, tym razem wspomagając ją militarnie. Przemysł zbrojeniowy zaciera ręce, potrzeba broni, sąsiedzi Ukrainy liczą na wymianę starego sowieckiego uzbrojenia na nowsze amerykańskie. Oczywiście, tak jak to nieraz w historii bywało, na deskach tego krwawego spektaklu giną normalni ludzie i niszczony jest ich życiowy dorobek, ale Davos ma się dobrze!
 https://thelibertydaily.com/wp... 
Pretendująca do statusu mocarstwa Rosja nie należy do bogatych krajów, jej GDP (dochód narodowy brutto) to ok. $1,48 bln i plasuje się za Koreą Płd. W przeliczeniu per capita GDP (na głowę mieszkańca) Rosja plasuje się na 85-tym miejscu między Bułgarią, a Malezją.  Polski GDP to ok. $550 mld, USA $20,94 bln, a Ukrainy $150 mld (ma spaść do $110 mld, zniszczenia wojenne oblicza się na ok. $550 mld). Prognozuje się, że GDP Ukrainy może spaść o ok. 45%, a w Rosji o ok. 11-20%. Amerykanie uruchomili dla Ukrainy znany nam z II w.ś. lend-lease program na który przeznaczyli ok. 33 mld pomocy militarnej i humanitarnej.

Jak dotąd źle przygotowana rosyjska inwazja Ukrainy okazała się kompletną klapą, stąd ostatnie czystki, których ofiarą miało paść ok. 150 wyższych dowódców wywiadu.  Wypada przypomnieć, że w ciągu trwającej 10 lat wojny w Afganistanie Rosjanie stracili ok. 14,500 żołnierzy, w trwającej 2,5 miesiąca wojnie na Ukrainie straty Rosjan szacuje się na 20,000 żołnierzy (w tym 10 generałów). Kilka dni temu Kijów odwiedził sec. Blinken i sec. Austin, to przecież architekci niesławnego wycofania wojsk USA z Afganistanu, jak byłbym Żeleńskim, to już bym się bał…
 
Nasz świat się zmienia, wojna Putina psuje plany niemieckiego wspólnika i marzenia na wspólną dominację w Eurazji. W perspektywie pomaga Polsce i wzmacnia pozycję USA w Europie. Do NATO chcą Finlandia i Szwecja, co zmniejsza status Niemiec i Francji, ku zadowoleniu Włoch i Hiszpanii, a wojna szybko zbliża do Ukrainy Polskę. Putin też już coś osiągnął, zajął Białoruś i destabilizując Ukrainę spowodował, że nie będzie mogła wejść do NATO.

Ostatnio szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow w wywiadzie dla włoskiej TV zapytany o rosyjską denazyfikację Ukrainy, której prezydent jest Żydem odpowiedział, że przecież Hitler też miał żydowską krew i czasem największymi antysemitami są właśnie Żydzi. Oczywiście doszło do oberwania medialnej chmury, a rosyjski ambasador w Izraelu został wezwany na dywanik. Rosjanie i ich zwolennicy ciągle trąbią o faszystowskim pułku Azow, którego liczebność szacuje się na ok. 2,5 tys. żołnierzy (głównie w Mariupolu), a cały ruch azowski (z partią Korpus Narodowy) na ok. 10,000-12,000. Rosji “specjalna operacja” na Ukrainie idzie jak po grudzie, również Putin w tych dniach rzekomo ma udać się na swoją operację związaną z gnębiącym go rakiem. Gdziekolwiek nie spojrzysz, wszędzie krwawo…

Uważni obserwatorzy jasno widzą, że nawet jeśli w naszej polskiej sytuacji być może trafimy z przysłowiowego “deszczu pod rynnę” to jednak powinniśmy pomagać mężnie walczącym Ukraińcom broniącym swojego kraju przed rosyjskim najeźdźcą. Przypomnijmy naiwnym, że dla Rosji Stalina polska AK walcząca od swojego  pierwszego dnia z III Rzeszą była organizacją faszystowską!  Trzymajmy się faktów historycznych, kiedy księstwo kijowskie było potęgą, o Moskwie jeszcze nikt nie słyszał. W naszych słowiańskich mitach był Lech, Czech i Rus, o Moskalu cisza.

Przyjmijmy, że USA, aby oczyścić pole zdecydowała się na walkę w obronie swojego super mocarstwowego statusu nie ze swoim największym przeciwnikiem, czyli z Chinami, ale z ich “junior partner” z Rosją. Walka ta wykorzystując imperialne apetyty Rosji ma doprowadzić do jej osłabienia, wykrwawienia przy pomocy broniącej swojej suwerenności Ukrainy, suto wspomaganej przez kraje NATO. Ukraina się broni, USA dostarcza uzbrojenia, a celem jest perspektywistyczne osłabienie Rosji. Czy USA sprowokowały Putina do zaatakowania Ukrainy? Pamiętacie jak Biden wypowiedział się o możliwości “małego wejścia”?  Sytuacja przypomina tę z 2003 r. kiedy Saddam Hussein badał ambasador April Glaspie USA podkreślając, że jest zainteresowany terytorium sąsiedniego Kuwejtu, który kiedyś był częścią Iraku. Otrzymał wymijającą odpowiedź, o słabym zainteresowaniu USA. Oczywiście kiedy Saddam wszedł do Kuwejtu, USA tylko na to czekały pomagając zlikwidować  agresora…

Odnośnie kwestii suwerenności Polacy zadają sobie pytanie ile jej nam pozostało po wejściu do UE, która przecież jest podległa Davos.  Co interesujące w/g Putina suwerenność Rosji obejmuje nie tylko obszary tego przecież największego geograficznie państwa, ale i obszary państw sąsiadujących!  Oczywiście ktoś może tu przywołać amerykańską doktrynę prezydenta Monroe z 1823 r. (właściwie sek. stanu J.Q. Adams, “Ameryka dla Amerykanów”), której demonstrację najlepiej ilustruje kryzys kubański z 1962 r. Zwolennicy Putina pytają, czy Rosja jest gorsza?

Zdajemy sobie sprawę, że dziś obserwujemy nowe zjawisko zmniejszania znaczenia państw narodowych (w tym mocarstw)  na rzecz opanowujących je oligarchicznych ponadnarodowych koncernów i stowarzyszeń. Te ponadnarodowe korporacje mają wyraźne ambicje wykorzystania istniejących struktur państw narodowych w celu stworzenia  na gruzach konstytucyjnych wolności, cyfrowego totalitarnego super państwa. Komitet centralny, czy sztab generalny tych totalitarnych zapędów znajduje się w Davos  (Światowe Ekonomiczne Forum) gdzie istnieje kuźnia janczarów NWO od dekad szkoląca przyszłych i obecnych liderów, premierów i prezydentów państw narodowych.
 
Żądni absolutnej władzy nad populacją świata szarlatani z Davos upodobali sobie komunistyczny model chińskiej cyfrowej dyktatury, którego próbkę mogliśmy doświadczyć na przykładzie restrykcji wokół epidemii C-19. Globaliści pomagając w budowaniu postkomunistycznej hybrydy totalitarnej kontroli w Chinach, nie zauważyli siły chińskiego nacjonalizmu reprezentowanej przez liderów tego państwa. Ewidentnie Chińczycy cenią sobie zachodnie technologie i wynikające z nich korzyści, ale tak jak kiedyś Stalin,  ideały światowej rewolucji wykorzystują dla budowania własnego imperium, podobne myślenie cechuje rosyjskiego Putina. Ta dialektyczna dysharmonia jest ciągle szansą do samoobrony państw narodowych wobec bezczelnych zakusów rewolucyjnej sitwy z Davos.

Ameryka jaką znamy, zmienia się w zastraszającym tempie. Po patriotycznym i dbającym o biznes Trumpie mamy kosmopolityczną sterowaną przez globalistów administrację Bidena, która przymyka oczy na napływ nieudokumentowanych imigrantów z całego świata przez otwartą granicę z Meksykiem, a nawet ich zachęca. Inflacja wzrasta w zastraszającym tempie, podobnie ceny benzyny (Kalifornia, $5,5 do $7 za galon). Trwa lewacki atak na edukację, szerzenie genderyzmu, wszelkich “trans”, na sile przybierają próby pozbawienia rodziców wpływu na decyzje wychowania ich własnych dzieci. Sponsorowane są specjalne prawa dla najbardziej wymyślnych mniejszości, którym w ramach tolerancji ustępować ma większość. 

Żeby było ciekawiej kilka dni temu administracja Bidena (czyli praktycznie Ron Klein i Susan Rice) ogłosiła powołanie w ramach Homeland Security swoistego “Ministerstwa Prawdy” , którego uzbrojeni agenci mają szpiegować społeczeństwo, aby zidentyfikować obywateli wyrażających opinie mogące prowadzić do “przemocy”. Na czele agencji ma stanąć 33 letnia łowczyni nieprawomyślności Nina Jankowicz, która niedawno temu ogłosiła, że słynny laptop Huntera Bidena jest wymysłem propagandy Trumpa. Pamiętamy, że sam Joe Biden skandal z laptopem syna określił mianem rosyjskiej prowokacji. Takie ministerstwo “prawdy” prowadziłoby do dalszej sowietyzacji Ameryki jaką znamy i nam z Polski kojarzyć się może z pracą Służby Bezpieczeństwa tropiącej wrogów komunistycznej władzy. 

Wiadomo, że licho nie śpi i niszczącą ofensywę nie tylko rozwija na Ukrainie schorowany Putin. O wiele większą i groźniejszą w skutkach ofensywę podjęli globaliści wykorzystując status Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Przygotowują oni “Pandemic Treaty”, którego rozporządzenia i regulacje mają  dominować prawa poszczególnych państw narodowych, pozbawiając je suwerenności i konstytucyjnych praw obywateli, nawet wbrew ich woli. W ten sposób globalna biurokracja przy pomocy ponadnarodowych korporacji ma zdławić demokrację. Oczywiście w zanadrzu globalistyczni  lewacy mają słynne zmiany klimatyczne, którymi strasząc populacje sterują świat w kierunku medycznej i zielonej dyktatury. 

Celem powyższych usiłowań jest znany nam z Davos wytęskniony przez nich Wielki Reset.  Sprawcze role są już rozpisane, o ile nie przebudzimy się w swojej masie i przytakniemy jak na pamiętne zaproszenie tow. Gierka: “Pomożecie?”. Musimy znaleźć w sobie mądrość i odwagę, aby spiskowcy usłyszeli wyraźne: “NIE!”...

Mówią, że ryba psuje się od głowy, przynajmniej tak to wygląda na dzisiaj w USA. Nadchodzą jednak jesienne parlamentarne wybory i wszystko wskazuje na to, że Amerykanie przy urnach wyborczych “podziękują” Demokratom, czyli pożyjemy i zobaczymy. Jest szansa, aby ten cały lewacki cyrk zatrzymać…

Jacek K. Matysiak                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Kalifornia, 2022/05/03
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2022 [08:42] - Pers | Link:

//Pretendująca do statusu mocarstwa Rosja nie należy do bogatych krajów, jej GDP (dochód narodowy brutto) to ok. $1,48 bln i plasuje się za Koreą Płd. //
Nie wiem skąd ałtor wziął te dane ale według wskaźnika parytetu siły nabywczej (najbardziej wiarygodnego) Rosja jest na 5-6 miejscu razem z Niemcami.

//Jak dotąd źle przygotowana rosyjska inwazja Ukrainy okazała się kompletną klapą//
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Tak pisze prawdziwy fachowiec (tłumaczenie moje) :

Rosyjski sukces czy porażka?
Przekonani, że rosyjska ofensywa jest skierowana na Kijów, zachodni eksperci dość logicznie doszli do wniosku, że (a) Rosjanie zwlekają i (b) ich ofensywa jest skazana na porażkę, ponieważ nie będą w stanie utrzymać kraju w dłuższej perspektywie . Generałowie, którzy śledzili to we francuskiej telewizji, zdają się zapominać o tym, co nawet podporucznik dobrze rozumie: „Poznaj swojego wroga!” – nie tak, jak by się chciało, ale jakim jest. Z takimi generałami nie potrzebujemy już wroga.

Biorąc to pod uwagę, zachodnia narracja o rosyjskiej ofensywie, która ugrzęzła i której sukcesy są skromne, jest również częścią wojny propagandowej prowadzonej przez obie strony. Na przykład sekwencja map operacji, publikowanych przez Libération od końca lutego, prawie nie różni się z dnia na dzień, aż do 18 marca (kiedy media przestały ją aktualizować). I tak 24 lutego w France 5 [stacja telewizyjna] dziennikarka Élise Vincent oceniła terytorium zajęte przez Rosyjan jako odpowiednik Szwajcarii czy Holandii. W rzeczywistości jesteśmy bardziej na poziomie Wielkiej Brytanii.
Całość  https://spiritolibero.nowyekra...

Trzeba mniej oglądać amerykańskiej telewizji.

Obrazek użytkownika tricolour

03-05-2022 [10:49] - tricolour | Link:

@Pers

Ty Pers jednak słaby jesteś. Myślałem, że masz choć odrobinę szacunku do siebie, a ty zwykly kłamliwy tchórz.

Według parytetu siły nabywczej ta twoja szmatława rosja jest na 51 miejscu. Weź sobie zobacz statystykę.

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2022 [11:42] - Pers | Link:

@3kolorek
// a ty zwykly kłamliwy tchórz.//
Wybacz ale z ignorantami nie dyskutuję.

Obrazek użytkownika Valdi

03-05-2022 [11:20] - Valdi | Link:

"Trzeba mniej oglądać amerykańskiej telewizji."
Hahahaha
Czego ten gość szuka na Naszych Blogach ? 
Zdumiewający przypadek ...
To chyba dlatego że każdy prowokator może tutaj pisać. Z drugiej strony jest jak skunks którego większość stara się nie zauważać.
Coś mi się zdaje że niedługo będziesz musiał się ewakuować  spiritolibero daleko na wschód. Sam przyłożę do tego rękę jak dobrze pójdzie .... Tam będzie ci dobrze !

Obrazek użytkownika Pers

03-05-2022 [11:41] - Pers | Link:

@Valdi
Zacytuję pana prezydenta Dudę - "nie strasz nie strasz bo się ..."
Dotarło do Valdiego?

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-05-2022 [09:19] - Ijontichy | Link:

Kto ma krzyknąć te NIE? Ten tłum strepowanych obywateli...od Kongo,przez New York,Rzym,Berlin,Moskwę i dwa miliardy Chińczyków???
Ludzi już nie ma...jest motłoch wbity w maseczki,szczepiony płynem przeciw komarom,któremu się zakazuje nawet wyjść z domu.
Spełnia sie proroctwo S.Lema: Ciemnota zasnuwa cały świat...i ludziki maja wbijane do pustych łbów: NAJWAŻNIEJSZE TO NIE MYŚLEĆ.
Maja to powtarzane---radio telewizja,internet,prasa...80 lat temu pewien pisarz pisał :DWIE NOGI ŹLE,CZTERY NOGI DOBRZE...baranom to do dzis pasuje...

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-05-2022 [11:34] - Pani Anna | Link:

U nas też inflacja szaleje, ceny ropy przyprawiają o zawrót głowy,  trwa niekontrolowany napływ uchodźców,  których się do tego zachęca w sposób dotąd niespotykany na świecie,  a dumni obywatele ani nie pisną,  bo przecież "wolisz płacić 8 zł za litr paliwa, czy mieć Putina na karku?" Szantaz emocjonalny działa jak widać lepiej niż bomba, w tym atomowa. 
Tak się teraz prowadzi (i wygrywa) wojny.

Obrazek użytkownika Valdi

04-05-2022 [06:32] - Valdi | Link:

Czuje się pani zaszantażowana ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-05-2022 [12:14] - Pani Anna | Link:

Tak, czuję się szantazowana. Kiedy widzę ukraińskie flagi powiewajace nad polskimi urzędami i w Polsce. Kiedy myślę o naszym kraju, totalnie rozbrojonym, drenowanym kosztami utrzymania 3ml uchodźców,  którzy nie płacą dosłownie za nic, kiedy nie wolno mówić ani pisać swobodnie o zbrodni wolynskiej. Kiedy ucisza się ludzi i zamyka im portale za odmienne zdanie i brak hurraoptymizmu wobec postawy polskich (?) władz. 

Obrazek użytkownika paparazzi

04-05-2022 [22:55] - paparazzi | Link:

Anno, nie mów nic proszę cie,  w takiej chwili.....Anno....,?/Stan Borys/ w USA jeszcze gorzej bo fundusze emerytalne są uzależnione od giełdy a emigranci, jak by ich zwać, korzystają z jeszcze lepszych przywilejów. Globalny krach i inflacja jest wszędzie ale w Polsce najmniejsza, dzięki rządowi. Ukraina z Polską to siła przeciw Niemcom i Rosji. Kwestie historyczna zostaw dla mądrzejszych bo Rzesza i bolszewicy maja więcej krwi na rekach ale po kolei wszystkich rozliczymy. I nie czuj sie tak bardzo. Sorry za TY.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-05-2022 [18:57] - Pani Anna | Link:

@paparazzi
Nie ma za co. Czy inflacja w Polsce jest mniejsza niż w USA? Nie wiem, ale to zależy kto liczy i gdzie publikuje... Czy w USA imigranci również dostają z marszu obywatelstwo i pełne ubezpieczenie zdrowotne? Zdaje mi się,  że wątpię.  Proszę wziąć też pod uwagę średnią płacę,  ale taką naprawdę średnią,  czyli najczęściej wypłacana (dominantę), a nie uśrednioną łącznie z niebotycznym zarobkami różnych "rad nadzorczych". Krach dotknie nas jako kraju montowni, obcych banków i obcego handlu wielkopowierzchniowego tak czy tak. Przypuszczam, że przeżyje wieś i ci, którzy są z nią jakoś powiązani.

Obrazek użytkownika terenia

04-05-2022 [20:00] - terenia | Link:

Wysłuchałam wczoraj przemówienia prezydenta A.Dudy na Placu Zamkowym w Warszawie.
Bardzo mnie zastanowił zwłaszcza ten fragment (zresztą nie tylko mnie)   https://www.youtube.com/watch?...

Czy to są tzw.pobożne życzenia,pomyłka freudowska,czy też są gdzieś w gabinetach snute takie plany ???

Obrazek użytkownika u2

04-05-2022 [20:11] - u2 | Link:

Czy to są tzw.pobożne życzenia,pomyłka freudowska,czy też są gdzieś w gabinetach snute takie plany ???

Tak będzie. Wystarczy poczytać o.Klimuszko, czy inż. Ossowieckiego.

Obrazek użytkownika terenia

04-05-2022 [20:40] - terenia | Link:

Znam przepowiednie franciszkanina z Elbląga,ba w domowej biblioteczce jest Jego książka "Wróćmy do ziół" (dla mnie bardziej interesująca ,niż wszystkie przepowiednie ...jakoś tematy z ezoteryki nigdy szczególnie mnie nie pociągały,bardziej natomiast historia,biografie etc.)

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-05-2022 [20:48] - Pani Anna | Link:

Jednak coś się zmienia, pomorskie miasta odstąpiły od sponsorowania Ukraincom darmowych przejazdów komunikacją.  Dobre i to.

Obrazek użytkownika paparazzi

04-05-2022 [23:02] - paparazzi | Link:

Anno, a może radykalnie pójdźmy dalej , odmówmy schronienia dla uchodźców. Niech jada dalej, może na Białoruś. Rolnik z Mazur ma jakiś pomysł. Nie schprechal? Polska i Ukraina to trzon niepodległości. Lepiej nie mów nic. Szkoda ze nie ma Jugosławii ale niemcy wiedzieli o co chodzi.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-05-2022 [23:47] - Pani Anna | Link:

@paparazzi
Co do uchodźców zgoda. Co do nachodzcow absolutnie nie. Tu nikt nie sprawdzał i nie sprawdza kto jest kim i ilu rzeczywiście potrzebuje pomocy. Tłumne wyjazdy do ojczyzny na Wielkanoc tylko to potwierdzają. Między Polską a Ukrainą nigdy nie działo się dobrze, są rachunki krzywd...
Czego trzonem może być najbardziej skorumpowane państwo w Europie razem z Polską,  która niepodległa jest tylko na papierze?

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

04-05-2022 [23:32] - Jacek K.M. | Link:

 Pani Anna i paparazzi
Niestety Pani Anno, co do USA Paparazzi ma wiele racji (oczywiście nachodźcy nie otrzymują od zaraz obywatelstwa, ale akces do świadczeń, szkół, mieszkania, opieki zdrowotnej, tak.Tu sprawy zaszły już naprawdę daleko. A korupcja wśród wyższych elit naprawdę tu rozkwita... Pozdrawiam. Jacek