Czy już wkrótce : “Polacy na Madagaskar?”

Szalejący nad Polską sztorm na naszych oczach zmiata wiele fasad i pozornych twierdz  odsłaniając nagość mitów wyśnionych w polskich patriotycznych głowach. Trwa wielka antypolska ofensywa, z łezką w oku możemy wspominać czasy kiedy nasi “młodsi bracia” w zasiedzeniu zarzucali nam brak zainteresowania ich cierpieniom zadawanym im przez Niemców podczas  holokaustu. Dziś w nowej odsłonie z desek teatru zniknęli Niemcy (za sprawą ok. $100 mld zapadni), a holokaustu dokonują Polacy przy pewnym udziale jakichś tam nieustalonych nazistów. Aż strach pomyśleć co przewidziano w III akcie tego przedstawienia, zapewne scena z  polskim samolotem bombardującym żydowskie kamienice w Warszawie osłaniane przez niemiecką artylerię przeciw-antysemicką , pardon przeciwlotniczą.

Niedawno przeprowadzono ankietę wśród młodych Niemców zapytując co takiego robili ich dziadkowie żołnierze podczas II wojny światowej. Większość odpowiedzi winna zatrwożyć historyków, młodzież usytuowała swoich dziadków głównie wśród dwóch ściśle wojskowych zawodów: kucharzy i członków orkiestry, pozostali oczywiście … pomagali Żydom! Teraz już wiemy dlaczego Hitler przerżnął wojnę…

W sojuszniczej Ameryce totalny bałagan pewnie w ramach spóźnionego prezentu pod choinkę USA zamiast znieść wizy dla Polaków, przyłożyli nam ustawą wzmacniającą pazernych roszczeniowców. Okazuje się też, że w tym ciągle formującym się globalnym świecie prawdziwa totalna opozycja w stosunku do polskich patriotycznych interesów to zagranica, a nie polska ulica! Wielu z nas naiwnie jak dzieci myślało, że totalniacy to PO i PSL z rozmaitymi nowoczesnymi KOD-ami, a to jednak tylko ulica. Również obserwując przez dekady zachowanie rządzących elit, Polska po przewlekłym PRL-u zachowuje się jak panienka lekkich obyczajów rzucając się w ramiona a to wschodowi, a to zachodowi, a teraz szuka nawet egzotycznych przygód...

W stosunkach polsko-amerykańskich i polsko-żydowskich zaczęły się schody i  jedyne co jest zacieśniane to pętla na szyi polskiego podatnika, albo używając języka dyplomatycznego min. Czaputowicza: “Polacy, nic się nie stało”. Wydaje się, że nasi “strategiczni” adwersarze  zdobyli i już demonstrują konieczne i korzystne zasoby i narzędzia do nacisku i oswajania polskich elit rządzących.

Ci z postronnych obserwatorów w obszarze postsowieckim, którzy cieszą się, że Żydzi dokopują Polsce, powinni wstrzymać konie. Po Polakach to na nich przyjdzie czas, bo taki jest bieg dziejów.  Najpierw przyszli po Szwajcarów, ale skoro my nie jesteśmy Szwajcarami, to nie był nasz problem...
Na dzień dzisiejszy kluczem do potęgi roszczeniowej przedsiębiorstwa holokaust i bicza przeciwko Polsce jest zamrożona Puszka Pandory w Jedwabnem wsparta na micie polskiego sprawstwa tej zbrodni. Jeśli zagłaskany, czy zastraszony (wsio ryba) polski rząd wykaże uwiąd w kwestii wznowienia ekshumacji, to już nawet przyszły Sejm będzie wyglądał  zupełnie inaczej, nie mówiąc o następnych dwóch kadencjach (i dekadencjach).

Kwestia tabu w sprawie Jedwabnego kojarzyć się może z obowiązującym w komunistycznym PRL-u  tabu w sprawie Katynia tyle, że nikt w PRL-u nie śpiewał o suwerenności. Po wizycie wicepremiera Gowina w USA można odnieść wrażenie, że polski rząd zachowuje się jakby zarządzał farmą strusi: obywatele głowa w piasek i wszystko będzie dobrze…!

Najlepiej “wypadł” wicepremier Gowin mówiący o swoich negocjacjach z lobbystami żydowskich organizacji roszczeniowych i rządu amerykańskiego w sprawie ustaw przegłosowanych w polskim Sejmie mających strzec polskiej godności, tożsamości i historycznej prawdy. Przy tym dodając, że trzeba je trochę poprawić, aby mogłyby być przyjęte… przez żydowskich lobbystów (a co tam Sejm i Naród!).  Gowin również apeluje do Polaków o respektowanie specjalnej wrażliwości żydowskiej…(?)

Oczywiście świat się zmienia i teraz sytuacja jest bardziej skomplikowana, kiedyś nasi liderzy jeździli po słynne “wskazówki” (trzeba by zapytać o co tu chodzi  zegarmistrza PO Sławka Nowaka) do Moskwy, teraz niestety droga wyraźnie się wydłużyła...
I tu zarysowuje się konflikt między pragnącym suwerenności Narodem  Polskim, a politykami gotowymi sobie trochę ponegocjować z “obcymi” w tej sprawie.  Stary zwyczaj mówi, że ustawy Sejmowe powstają w Sejmie, ale pewnie politycy tęsknią do retro. Pamiętamy, że taki manifest PKWN z 22 lipca 1944 r.  z Chełma, został tak naprawdę zatwierdzony przez strategicznego sojusznika Stalina i wydrukowany przez sowieckiego drukarza w Moskwie.
 
Szykuje się okazja na przełomowe i głębokie reformy, będą wielkie oszczędności dla podatników można będzie rozwiązać parlament bo i tak nasze ustawy w/g wicepremiera Gowina pisane są zagranicą. A może coś ponownie przespaliśmy? Może zmieniło się prawo i zasady dziedziczenia ?  Trzeba uprzedzić Ormian, że po ustawie S. 447 Kongres USA pewnie poprze ich bezspadkowe roszczenia w stosunku do mienia na terenie Turcji po ludobójstwie z okresu 1915-1917 r. A może i Polacy dostaną teraz zastrzyk (gotówki) z majątku pozostawionego na Ukrainie, Białorusi, Litwie? Czy może sprawiedliwość jest zarezerwowana tylko dla Żydów?

Teraz po przegłosowaniu ustawy S. 447 i przed nami Polakami otwierają się nowe  perspektywy, otóż po wywalczonej niepodległości Kongres USA przyznał za służbę jednemu ze swoich bohaterów gen. Tadeuszowi Kościuszce ziemię dziś można powiedzieć najdroższą: pół Manhattanu! Czyli według nowej ustawy trzeba tylko zawiązać Fundację gen. Kościuszki  i wszystko co stoi na tej ziemi będzie nasze! Poległemu w 1779 r. pod Savannah gen. Kazimierzowi Pułaskiemu, też zapłacono ziemią, jak mnie pamięć nie myli chyba w stanie Ohio, więc do roboty!

Pamiętajmy również, że powstająca do życia po 123 latach Polska nie była ścigana i zobowiązana do spłacania długów swoich państw zaborczych, przecież zmian w stosunkach własnościowych na terenie Polski dokonywali nie Polacy, ale niemieccy i sowieccy okupanci!

Przez jakiś czas można było mieć nadzieję, że polskie elity tak blisko obcując z elitami żydowskimi mogą poznać, zaakceptować, a nawet przyjąć ich pewne cechy takie jak patriotyzm, oddanie, służba, bojowość i wierność swojemu Narodowi i Państwu, ale coraz mniej mamy nadziei. Czy elity polskie zasługują na swoją pozycję w państwie Polaków? Elity żydowskie nawet agresywnie dbają o interesy swojego państwa, więc dlaczego elity polskie ciągle szukają kompromisów, nawet dają się poniżać i wykorzystywać, czasem słychać nawet o agenturalnych uwikłaniach i V kolumnie. Czy Polska i Polacy nie zasługują na lepsze traktowanie naszych własnych spraw przez polskie elity? Chcemy widzieć patriotyzm polskich elit w sytuacji kiedy zagrożony jest polski interes narodowy i nasza przyszłość!

Pomyśleć tylko, że mieliśmy patriotyczne elity i społeczeństwo jednoczyło się w chwilach zagrożenia. Pamiętamy hasło: nie oddamy nawet guzika! Dziś jesteśmy świadkami okropnej dewaluacji, elity kombinują i kręcą w tajemnicy przed Narodem jak to obciążyć go wielo  miliardowym długiem na rzecz roszczeń, które już zamknęła i uregulowała umowa między Polską, a USA w 1960 r. Co więcej chodzi tu o prawny geszeft dotyczący zwrotu mienia bez spadkowego! Polski rząd musi zaprezentować swój kręgosłup, inaczej wkrótce zostaniemy rozjechani i nawet po swoje pojawią się Eskimosi!
Żyjemy w okresie niszczenia państw narodowych, tworzenia ponadnarodowych korporacji i rozmaitych unii, dziś Polska znajduje się pod atakiem przez jedną z nich przez korporację przemysłu holokaust.

Mamy wielu przyjaciół na świecie, z wieloma łączą nas rozmaite interesy, z niektórymi z nich mamy drobne nieporozumienia. Inni jak się rozzłoszczą to nawet nam grożą. Tu majaczy postać Israela Singera - sekretarza generalnego Światowego Kongresu Żydów w latach 1986–2001, który jeszcze w 1996 roku zapowiedział:

„Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (...) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”.

Jedyna nadzieja dla nas i przestroga dla atakujących Żydów jest taka, że wszystkie potęgi, które dotąd brały udział w unicestwieniu Polski począwszy od carskiej Rosji, przez Prusy, Austro-Węgry, Rosję Sowiecką upadły. Nie ma też już NRD, Czechosłowacji, czy wspomnianej Rosji Sowieckiej, późno bo późno ale dostają w kość potomkowie szwedzkiego potopu, nękani przez islamskich kolonizatorów…

Zastanawia pośpiech i pełne determinacji napięcie jakie można zaobserwować w tych dniach ze strony rządu Bibi Netanjahu w Tel Awiwie w parciu do wojny z Iranem. Bibi robi wszystko, aby jakimś sposobem pchnąć Amerykę, a może i NATO w ogień wojny z szyitami w Teheranie. Trudno też zrozumieć dlaczego potrzebując przecież sojuszników jednocześnie dąży do pogorszenia stosunków z Polską. Przecież nie zdobędzie tym polskiej sympatii okazując na pogardę i wrogość? Powstaje pytanie jak zachowa się Trump, jeśli pójdzie na pasku roszczeniowej diaspory w przyszłych wyborach straci głosy 10 milionowej Polonii, która przeżywa renesans.  To jednak temat na odrębny tekst...

Polonia amerykańska w obliczu zagrożenia polskich interesów narodowych samorzutnie  podjęła inicjatywy idące Polsce z odsieczą. Niestety przez czas PRL-u rozbijana przez SB, a obecnie bojkotowana w swoich patriotycznych wysiłkach przez polski rząd jednak próbuje pomóc Ojczyźnie. Piszemy i podpisujemy petycje do miejscowych kongresmenów, czy do prezydenta Trumpa. Protestujemy szkalujące Polskę wypowiedzi w USA, dzwonimy do tutejszych notabli, walczymy w mediach społecznościowych, ale mamy przeciwko sobie doskonale zorganizowaną i wprost kontrolującą proces ustawodawczy w USA zasobną, zdyscyplinowaną diasporę żydowską.

Niedawno, po liście 59 senatorów (z obydwu partii) skierowanym do premiera Morawieckiego i wyrażającym zaniepokojenie sytuacją wobec braku polskiej uległości wobec żydowskich roszczeń lobbyści żydowscy zorganizowali list 50 kongresmenów (skierowany do Departamentu Stanu) zaniepokojonych postępującą “faszyzacją” tak w Polsce jak i na Ukrainie. Czyżby Żydzi po utracie dotacji niemieckich obawiają się, że Trump może część idącej dla Izraela pomocy  przekierować do Polski jako ważnego sojusznika w Europie? List ten podpisało grono amerykańskich komunizujących lewaków ludzi pokroju Barbary Lee, czy słynnego Hanka Johnsona, który zaniepokoił świat stwierdzeniem, że stacjonowanie dodatkowych 8,000 US Marines na wyspie Guam spowoduje, że wyspa się przechyli i wszystkich zatopi...

W jakimś sensie i tu ryba psuje się od głowy i zasługuje na wykop.  Kongres Polonii Amerykańskiej przypomina stronnictwo drżących i dodatkowo jego najbardziej patriotycznym liderom rząd polski niejako podcina skrzydła miast udzielić wsparcia i pomocy.  Wiemy, że trudno zmienić kurs aktywów dyplomacji po tylu dekadach jej agenturalności i wysługiwania się obcym interesom, ale naprawdę przyszedł na to już czas.

Wśród Polonusów nabrzmiała zagrożeniem i  trudnościami sytuacja rodzi nowych liderów wśród których wybija się wiele nowych twarzy jak Wojtek Jeśman z południowej Kaliforni (mój kolega z ZK Łowicz i ZK Kwidzyn z 1982 r, bynajmniej nie byliśmy tam strażnikami!), czy Waldemar Biniecki ze stanu Tennessee i inni. Wojtek był motorem międzystanowej polskiej grupy lobbującej  członków Kongresu w sprawie nieprzyjaznej Polsce ustawy bezpośrednio. Żydowscy lobbyści wykiwali wszystkich i optując za zmianą regulaminu doprowadzili do przyjęcia ustawy przy obecnych jedynie 92 kongresmenów (21% z 435) przez rejestrację siły głosu, więc nawet nie wiadomo kto z obecnych głosował za, a kto przeciw. Taka formuła głosowania zdarza się podczas głosowań nad sprawami mało ważnymi. Niestety taka jest rzeczywistość, Jeśman przedstawił ostatnio petycję do Prezydenta Trumpa, którą Polonusi podpisując proszą Trumpa o zastosowanie weta wobec tej “plemiennej” ustawy ewidentnie sprzecznej z zasadami prawa obowiązującego zarówno w Polsce, jak i w USA. Czas pokaże co z tego zorganizowanego bałaganu wyjdzie…

Pojawia się proste i logiczne pytanie, jeśli roszczeniowa diaspora jest w stanie “przekonać” i zagnać do kąta amerykańskich kongresmenów aby sprawnie przeprowadzić potrzebną im wersję ustawy, to czy nie stosują oni podobnych praktyk wobec polskich polityków?

To skomplikowane oddziaływanie Polonii amerykańskiej na manewry strony żydowskiego lobby w USA niestety przypomina mi historię ze stanu wojennego w Polsce opowiedzianą mi przez mojego kolegę Sławka G. Otóż wtedy naprawdę trudno było cokolwiek kupić, w sklepach królowały “nagie haki” i puste półki, więc mama Sławka dokonywała nie lada akrobacji aby “zdobyć” żywność. Pewnego dnia zadowolona mama wróciła z zakupów i powiedziała, że stała w świetnej kolejce, która była niesamowicie szybka i sprawna.  Na pytanie czy udało jej się kupić cukier, kolega usłyszał odpowiedź, że cukru zabrakło kilka osób przed nią. W żaden sposób to nie zgasiło jej zadowolenia z udziału w tak sprawnym przedsięwzięciu...

Przeciwstawiając się atakom na Polskę w wojnie roszczeniowej może jednak błądzimy lobbując i wysyłając petycję do czynników amerykańskich, może powinniśmy zacząć od polskiego rządu?  Podpisać i wysłać petycję do polskiego rządu i Sejmu z zapytaniem kiedy wreszcie staną oni odważniej i twardo w obronie polskich interesów narodowych? Czy rząd polski powinien zagrozić wystąpieniem, wycofaniem się  z deklaracji terezińskiej z 2009 r., jak sugeruje zasłużony polski patriota w USA Jan Peczkis? Może z dopiskiem, prośbą o niezwłoczną odpowiedź, nawet z powodu zbliżających się wyborów. Chcemy wiedzieć, że Polski w nadchodzących ciężkich bojach będzie broniła jak najlepsza, najbardziej patriotycznie myśląca reprezentacja, której możemy w pełni ufać i nawet pomóc.

Można odnieść wrażenie, że coś tu nie gra. Tajemniczo milczy totalna opozycja. Również w rządowych mediach cisza, tematy poboczne, jedynie wrze w internecie. Polskim dobrodusznym politykom, którzy znajdują się w siódmym niebie na widok sierżanta Jonny Daniels wypadałoby przypomnieć, że jest on patriotą i lobbystą, tyle, że nie polskim. Polacy to widzą i życzą sobie, aby ich reprezentanci oddelegowani do reprezentowania spraw polskich nie myśleli o niczym innym jak o skutecznej obronie polskich interesów...

Jacek K. Matysiak
2018/05/01, Kalifornia.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

02-05-2018 [10:08] - Lektor | Link:

Tak.  Najpierw będziemy tam wywozić chamów z Nowoczesnej i te całe macice z feministek, dalej kłamców oszustów i zdrajców z PO i SLD - drzwi zamknie Tusk !

Obrazek użytkownika OLI

02-05-2018 [14:23] - OLI | Link:

Po 17 latach istnienia PiS + 10 lat historii PC - czas sobie powiedzieć, że PiS to jest partia zwrócona do wewnątrz, bez jakiegokolwiek planu dla Polski na jej istnienie pośród innych państw. Owszem - jakby nam pozwolili, to byśmy wam to i owo zrobili, ale skoro nam nie pozwalają, to rozkładamy bezradnie rączęta i płyniemy, gdzie nas nurt poniesie.
Poważne państwa mają plany realizowane po kilkaset lat (Rosja, Niemcy/Prusy, Anglia, Chiny itd). Plany, o których się nie opowiada, ale które się rozumie i i nie odstępuje od nich.
W Polsce na odwrót: dyskutuje się, zawiera się przeróżne egzotyczne sojusze ( z których najdziwniejsze są - z ostatnich 2 dekad: sojusz z Rosją, Izraelem i Chinami, chociaż temu z Niemcami czy Anglią też nic nie brakuje). Opowiada się, snuje plany, a jak zaczyna być śmiesznie, to się wynajduje nowych przyjaciół.
OK, w naszym położeniu geopolitycznym łatwiej o szczęśliwy zbieg okoliczności, niż o autentyczny sojusz.
Jednak to, że nie mamy ani jednego polityka, który by na poważnie próbował coś z tym zrobić - już nie jest OK.
Sorry, Winnetou - Kaczyński nie wyprowadzi nas z niewoli egipskiej, nie będzie naszym Mojżeszem. W PiS-owskim myśleniu nie ma miejsca na opracowanie sposobu na wyrwanie się z okrążenia - żeby to zrobić, trzeba by wybrać kierunek słabiej strzeżony przez nieprzyjaciela, przypuścić atak i wyrąbać sobie drogę do wolności.
Strategia PiS jest strategią trwania, tak samo, kiedy było w opozycji, jak i teraz, kiedy rządzi.
Służbę zagraniczną PiS wzięło - tak jak była - uformowaną jeszcze przez Geremka; nie jest w stanie wystawić własnego polityka, zdolnego pokierować sprawami zagranicznymi.
W jak niskiej cenie jest w PiS polityka międzynarodowa niech świadczy to, że prezydentowi za podpisanie pokiereszowanych przez niego ustaw reformujących sądy - zapłacono
zwiększeniem jego roli w polityce zagranicznej. Co kojarzy mi się daniem 4-latkowi wiązki granatów do zabawy.
Więc my się nie dziwmy temu, co się wyprawia na styku Polska-Izrael-USA w sprawie roszczeń żydowskich - my się raczej módlmy. Nad tymi sprawami rozpostarła się wśród polityków i w mediach strefa ciszy, jakby ktoś zasunął zamek błyskawiczny czarnego plastikowego worka z rozkładającym się trupem w środku.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

02-05-2018 [16:23] - Goral Supreme | Link:

Uffff! odetchnalem..Sa jednak ludzie realnie I logicznie oceniajacy rzeczywistosc..Dziekuje za komentarz.

Obrazek użytkownika Ptr

02-05-2018 [17:08] - Ptr | Link:

Milczą tydzień, zyskali tydzień. Chdzi o to , aby gdyby zły scenariusz miał się realizować, nie zyskali lat. Lat podczas których Polacy będą grilować i malować flagi.
Zły scenariusz ma przewagę kilku lat, ale jest ujawniony. Następuje upadek wiarygodności PAD i trzeba szukać korzeni tego stanu rzeczy. I moim zdaniem to głęboko zakorzenione wady w świadomości religijno-patriotycznej. To wychodzi w takich momentach prawdy. Ale w gruncie rzeczy najgorsze jest to ,że to syndrom króla SAP, kręcenie się w kółko po czym przystąpienie do Targowicy. Sytuacja jest poważna , a tu narty, flagi, przemówienia. 
Nie podoba mi się , że rząd nie rządzi, a problemy biorą na siebie indywidualni ludzie. Coś złego to niech Polacy indywidualnie protestują, piszą petycje, idą w we własnym pochodzie. Jeżeli stworzy się jeszcze jedna opcja polska to oczekuję ,że będzie jednoczyć przez podniesienie ducha i rządzić , a nie dzielić ( zapraszając do infantylnej zabawy) i rządzić. 
Poza tym jakim prawem ma być pojedynek Tusk Duda. Przecież jednego nie powinno dopuścić państwo , a drugiego partia.

Obrazek użytkownika Jan1797

03-05-2018 [23:14] - Jan1797 | Link:

Zapewne z powodu dystansu dzielącego autora tej notki od Polski wynika, zdolność postrzegania naszej
rzeczywistości co tyczy się również zalatujących, że tak powiem, „francuską” onucą komentatorów.
Dla „demokratycznej” 447 a moja opinia wynika z zestawienia opinii z Europy i Rosji odpowiedź
może być jedna, vide; https://www.youtube.com/watch?...
W tym kontekście autorzy tyrad à la, jesteście w Polsce bryndzowaci, czytelnie jawią mi się zauroczeni
nowo carskimi ukazami. Piotrze to, że eurofilce brylują wśród przedstawiających katastroficzne wizje
dotyczące Polski po ustawie, to wiesz? Stąd negocjacje z UE dotyczące praworządności należałoby
zawiesić, co gwarantuje również sukces za oceanem.
Pozdrawiam serdecznie, bo wystarczy wiedzieć, co zdarzyło się dzisiaj.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-05-2018 [17:33] - Imć Waszeć | Link:

Obecny MSZ nie jest uformowany przez Gieremka. Gadowski mówi, że jest uformowany przez bezpiekę od lat 50-tych. Klan Bierutów w polskiej dyplomacji (i kogo jeszcze?): https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-05-2018 [19:07] - rolnik z mazur | Link:

Dokładnie tak. 10/10. PiS nie ma planu na Polske i dlatego jesteśmy tak ośmieszani. Aż przykro patrzeć na to. Sam zresztą od dawna pisze o tym - może nie tak dosadnie W sumie taka smutna prawda. Wszyscy umoczeni w kanciastym stole won z polityki. Kury macac... Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika xena2012

02-05-2018 [20:19] - xena2012 | Link:

Z tej niewoli jaka nam się szykuje nawet stu Kaczyńskich nie da rady nas wyprowadzić. Straciłam nadzieję słuchajac dzisiaj premiera Mazowieckiego mówiacego we wzniosłym przemówieniu kto moze uwazać się za Polaka,.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-05-2018 [20:25] - rolnik z mazur | Link:

Głos zza światow? Wystarczy jeden z jajami. Tylko dlatego tak nami pomiata kto chce, gdyż ci nasi dowódcy to o kant d... Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Lektor

03-05-2018 [10:37] - Lektor | Link:

Aleś pan walnął komentarz - jak łysy o beton ! I li tylko Gorolowi (były robotnik polowy w PRG) się podoba.

Natomiast 
" czas sobie powiedzieć, że PiS to jest partia zwrócona do wewnątrz, bez jakiegokolwiek planu dla Polski "  to wniosek mieszkańca kukułczego gniazda.

Pan panie nie jesteż normalny !  Pańskie lewackie myślenie jest podobne to myślenia tego na pańskim awatarze. 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

06-05-2018 [03:35] - Goral Supreme | Link:

Panie Lobotomie Lector..
..." nie jesteż"...Hmmm. W Polskiej gramatyce uzywamy S z kropka w wyrazie "Jestes"..
Przed komentowaniem na Polskim Blogu,prosze zapoznaj sie chociaz z podstawami Polskiej ortografi i poprawnym slownictwem :-))
..." Pańskie lewackie myślenie jest podobne to myślenia tego na pańskim awatarze"..
Hmmm.Rolnik w Polsce (u was kulak) nie mogl posiadac "lewackiego myslenia'..Z natury rzeczy byl wlascicielem gospodarstwa rolnego..a ci w calosci reprezentowali mentalnosc I uzywali slownictwa Narodowo-chrzescijanskiego ( u was nazwano by to Reakcyjnym Imperjalizmem )
Stawiany  przez ciebie zarzut "Rolnikowi" nie zawiera podstawowych kwalifikacj i parametrow Logiki Formalnej..
Jest tym co potocznie w Polsce  nazywa sie  "Walesizmem" czyli prymitywnym i pozbawionym jakichkolwiek walorow intelektualnych staraniem aby nie byc uwazanym za Idiote..(w potocznym jezyku "Glabem")
Nie mniej doceniam twoje starania, aby za takiego nie uchodzic na NB...
 

Obrazek użytkownika angela

02-05-2018 [14:49] - angela | Link:

Dajcie juz sobie spokoj z ta ustawa.Olac!!!! Narod juz taki wnerwiony, ze kto by sie z naszych rzadzacych ruszyl w tym kierunku, to traci wladze.
Wiecej na tym straca, niz zyskaja.
Mamy dobry uklad z Chinami, i niech nie podskakuja.
Zawsze macili i judzili.
Ich ustawa, niech ja sobie wsadza w buty, albo wyszla do niemcow. Ich sprawa.
Nie wiem tylko, jakie oni odbierali kamienice, skoro wszystko bylo zburzone.Te odbudowsne????
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

02-05-2018 [16:27] - Goral Supreme | Link:

Yeahhhh.Czyli tradycyjnie "na strusia" ...glowa w piasek I udawanie ,ze nic sie nie dzieje...Ciepla woda w kaloryferach jest..Tylko po co komu cieple kaloryfery przy upalach ktore panuja obecnie w Polsce ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-05-2018 [20:29] - rolnik z mazur | Link:

Mało tego jeszcze przyjdzie płacić za korzystanie z nich. Mnie osobiście denerwuje milczenie dowódców. Czyzby juz wszystko pozamiatane tylko boją się wyjawić za ile nas sprzedali w niewole? Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-05-2018 [22:33] - Imć Waszeć | Link:

Jeśli nas sprzedali, to a) nie są żadnymi dowódcami tylko agenturą; b) jeśli z jakiegoś powodu nie mogli inaczej postąpić i teraz muszą zwodzić, to nie powinni się pchać do komunii świętej, a nie tylko do polityki. Gdyby rzeczywiście szantaż wchodził w grę, to patriota by się wycofał i poświęcił, ale zwyczajne świnie będą brnąć dalej. Ale jeśli szantażu nie ma, to dlaczego wszystkiego nie zakomunikować ludziom w Polsce? Co w tym przeszkadza, jeśli nie inny szantaż? Czyli wróć do punktu poprzedniego o wycofywaniu.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

02-05-2018 [23:41] - Goral Supreme | Link:

Nie wycofia sie. Ida w zaparte..A poziom zaufania spada...
Kaczynski I Duda sa "trupami politycznymi"...
Kaczynski ma opcje...moze wycofac sie na "zasluzona emeryture"..
Macierewicz,Szydlo,Ziobro  I "skrzydlo Patriotyczne PIS" czeka cierpliwie na to...
Duda dostal w pamietnej "za piec dwunasta" tel.rozmowie z Merkel propozycje nie do odrzucenia...Bedzie syty jak Ryzy Matol..

 

Obrazek użytkownika Lektor

03-05-2018 [10:40] - Lektor | Link:

Ty gorol, coś o tobie  
http://pl.memgenerator.pl/mem-...

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

04-05-2018 [04:50] - ExWroclawianin | Link:

@Lektor

0/100 !!!

Tylko niepelnosprawny na umysle tak uwaza......i faktycznie nie pierd.....l  dziadu !!!

Obrazek użytkownika Goral Supreme

02-05-2018 [23:32] - Goral Supreme | Link:

Ustosunkowalem sie do pytan obszernie..Ale Admin preferuje chamstwo I grozby karalne niz rzeczowe komentarze..Pzdr.

Obrazek użytkownika Lektor

03-05-2018 [12:32] - Lektor | Link:

Admin ma rację !!!  A ty Gorol nie rób tego więcej i nie stosunkuj się obszernie, bo zarzygamy cały blog. 

Obrazek użytkownika Mariusz

02-05-2018 [23:23] - Mariusz | Link:

Za pięć lat wszystko się wyjaśni.Czy J.Kaczyński zdąży zrealizować plan dla Polski ? Poddamy ocenie w 2023 roku.Teraz możemy się tylko temu przyglądać i trzymać kciuki.

Obrazek użytkownika Teutonick

03-05-2018 [00:02] - Teutonick | Link:

Tych szyitów przeniósłbym jednak do Teheranu, Bagdad jest już od dłuższego czasu zneutralizowany.
Poza tym pełna zgoda, jestem jedynie ciekaw owego renesansu - w końcu nasi rodacy są ponoć za oceanem liczniejsi od owych "wielce wpływowych" specjalistów od lichwy, stąd wypływa wniosek, że i nasz potencjał mógłby być tam, przynajmniej teoretycznie, większy. Nam, krajanom pozostaje życzyć powodzenia naszej dzielnej patriotycznej emigracji

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

04-05-2018 [09:25] - Jacek K.M. | Link:

Witam, dzięki za wychwycenie pomyłki. Naturalnie Teheran. Pozdrawiam...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

03-05-2018 [23:25] - Zygmunt Korus | Link:

Dwie kwestie dyskwalifikują PiS w poważnej dyspucie politologicznej: nachalny filosemityzm i całkowite zamknięcie się na Narodowców.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

04-05-2018 [04:52] - ExWroclawianin | Link:

@ Zygmunt Korus

100/100 !!!

Obrazek użytkownika OLI

04-05-2018 [07:57] - OLI | Link:

@Zygmunt Korus. Zgadzam się z Panem w jednym: potencjał środowisk narodowych jest marnowany.
Po tym stwierdzeniu - niestety, ale każdą swoją myśl będę zaczynać od "ale".
RN mógłby się pokusić o masowość - ale jest beznadziejnie rozdrobniony w sposób wykluczający wyłonienie struktur oraz poważnego przywództwa.
RN nawiązuje do koncepcji Dmowskiego, którego każdemu z narodowców wbito w pacholęctwie w głowę jak hufnala w końskie kopyto, ale te koncepcje "robią za" coś w rodzaju Ewangelii głoszonej bezrefleksyjnie i bezdyskursywnie, bez możliwości podważania takich elementów jak np. prorosyjskość.
RN przyciąga jak magnes ludzi gotowych do czynu i kochających Polskę, ale nikt nie panuje nad tym, kto i jaką ideologią to - ostatnie być może - nasze dobro narodowe karmi.
Więc liczne - zbyt liczne - rzesze młodzieży, która mogła by być naszą tarczą i mieczem, podsyłają sobie filmiki z Olszańskim/Jabłonowskim, Braunem, Zychowiczem, Chojeckim...
Zamiast poważnej myśli politycznej - indoktrynacja i pajacowanie...
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

04-05-2018 [11:34] - Zygmunt Korus | Link:

@ OLI
Kwestia podejścia... odwagi. Wystarczyłoby skinienie palcem Macierewicza w kierunku Winnickiego i mamy inną sytuację (w tym wypadku nawet z uwzględnieniem roli/obsuwy Hierarchii). Wcześniej czy później, może z innymi aktorami, tak się stanie. Polska na prowincji stale jest w starterach ku takiemu wsobnemu PATRIOTYZMOWI... Kraj większy od Italii - a taki Pokorny i Spolegliwy, a właściwie - ostatnio - Poległy i Sponiewierany. Ciamciaramciam, lelum-polelum, umiejętnie podskubywana nioska, by było pierze i puch na jasieczki oraz regularne jajko w gnieździe. Odwilże, poluzowywanie śruby, dysputy na poziomie magla... Im wyżej, tym głupiej, bezczelniej, na chama... ElemeleDudki, Gówin, Czapkutowicz e tutti quanti, o naczelnym Szczurołapie nie zapominając...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-05-2018 [13:01] - rolnik z mazur | Link:

Zastanawia mnie ta polityka uprawiana na kolanach i niepokoi. Przecież nie sami durnie są w PiS i chyba widzą, że ten nachalny wręcz filosemityzm to prosta droga do klęski wyborczej. Polacy to też widza. Tak jak PO całowało buty Niemcom tak teraz PiS całuje USa i Izraelitom. To po prostu wrewr niesmaczne. Jedyne wytłumaczenie jest takie, że deal zrobiony i licza, że jakos to suweren przełknięcia w mysl zasady Wicie rozumiecie chcieli my dobrze ale wyszlo jak zwykle...Pozdrawiam panie Zygmuncie ro z m.

Obrazek użytkownika OLI

04-05-2018 [13:26] - OLI | Link:

To milczenie  może być grą na czas. Najpierw będą dokonane deale, a dyskusja zaraz potem. A z faktami dokonanymi się nie dyskutuje.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-05-2018 [13:25] - Imć Waszeć | Link:

W zasadzie tak, ale ja widzę to ciut inaczej. PIS-B plus RN-B, czyli np. Macierewicz z Bąkiewiczem. Dlaczego? Bo łatwiej jest złączyć coś, co ponad przeciętność nie wystaje, albo mu się wydaje, że wystaje. W celu sklejenia tych dwóch ruchów PIS powinien wznieść się ponad Piłsudskiego i Sanację, zaś Ruch Narodowy poradzić sobie bez Dmowskiego i typowej rusofilii. Jest kompletnie nowa sytuacja polityczna, nowe przymierza i ani jeden ani drugi etos do niej już nie pasuje. Gdyby to wszystko się działo po 1918, to Piłsudski byłby pewnie antysemitą, a Dmowski proamerykański. Ponadto żydzi wyszli już z getta i mają przestępcze żądania, którym trzeba dać naszą zdecydowaną odpowiedź. W tym nie pomoże nam ani rusofilia ani całowanie amerykańskich pośladków. Musimy budować własną drogę.

Obrazek użytkownika OLI

04-05-2018 [14:01] - OLI | Link:

@Imć Waszeć - od strony politycznej arytmetyki propozycja jest poprawna, i tym drzemiącym, bo nieuformowanym siłom byłoby po drodze.
Są dwa pytania:
1. czy ci aktorzy mają odwagę, by przedstawić taką koncepcję i narazić się różnym ortodoksom
2. w co naprawdę gra Macierewicz
Ad. pkt. 2.: AM zrobił wiele jako szef MON, i w sprawie śledztwa smoleńskiego. Tego nie zamierzam kwestionować. Jednak przykre doświadczenia z Wałęsą, Dudą, wygląda na to, że także z Kaczyńskim - każą zapytać, czyj jest Macierewicz, i czy na pewno wiemy, co zrobi, gdyby stanął na czele jakiejś liczącej się siły.
Doświadczenie, mówiące o tym, że agentura żydowska w Polsce zasuwa metodą koni rozstawnych - każe zachować ostrożność.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

04-05-2018 [16:11] - Zygmunt Korus | Link:

@OLI
"Czyj jest Macierewicz?" - to celne pytanie. Być może w tym tkwi problem, że jakiś nowy, niesterowalny koalicjant, miałby prawo powiedzieć "Sprawdzam!".

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-05-2018 [17:14] - Imć Waszeć | Link:

Jedno jest pewne. W obecnym układzie pookrągłostołowym rdzeń stanowi dobrze nam znana żydokomuna. To właśnie dlatego mamy takie ciągłe wykwity oskarżeń o antysemityzmy, faszyzmy, udział w holokauście, z tego klucza przez 25 lat układana jest polityka kadrowa w partiach, instytucjach, fundacjach i całym państwie oraz dlatego to właśnie z Polski idzie główny atak na (hic) Polskę i Polaków. Inaczej tego bajzla nie da się uzasadnić. Oczywiście żydokomuna musiała się oblepić rozmaitymi warstwami szabesgojów, żeby zapobiegać dekonspiracji i stwarzać pozory działania samych Polaków, ale to szczegóły techniczne, bo wektor działań jednoznacznie wskazuje sprawców. Ta technika pozorów, oblepiania i stopniowego odpalania coraz cięższych szrapneli jest widoczna w całym tym ogólnoświatowym mieszaniu nas z kałem, ale w Polsce jest widoczna przez znacznie dłuższy okres, choć społeczeństwo było latami skutecznie oślepiane (michnikowszczyzna). Zresztą popatrzmy tylko jak rozmaite antypolskie szuje są nietykalne i wszystko stanie się jasne. Czy to Rosjanie albo Niemcy prowadzą taką politykę u nas i chronią siebie? Chyba mało prawdopodobne. Ale oczywiście korzystają skwapliwie z chaosu robionego przez piątą kolumnę.

Obrazek użytkownika OLI

04-05-2018 [17:24] - OLI | Link:

@Imć Waszeć - 100/100. I oni mają przewagę, bo osiągnęli już te przyczółki, a Polacy się tylko tłumaczą mało rozumiejąc z tego, co się dzieje. Jeśli się Bóg nie zlituje, jest już 5 po 12-tej.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-05-2018 [18:35] - rolnik z mazur | Link:

Też tak sądzę 10/10. Dobrze to nie wygląda, żeby nie powiedzieć dosadniej. Ale skoro znany jest problem to i rozwiązania się muszą znaleźć. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-05-2018 [14:20] - rolnik z mazur | Link:

Musimy budować wlasna drogę ! Otoz to - dokladnie gdyz ani wspieranie się Piłsudskim czy Dmowskim nic tu nie wniesie a jedynie świadczy o braku własnych przemyśleń i pomysłów. Obawiam się jednak, że na na prawo od PiS za duzo wodzow a za mało indian i to niweczy szansę na stworzenie jakiejś sensownej siły politycznej. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-05-2018 [10:40] - Lech Makowiecki | Link:

Podobno z daleka więcej widać. Dziękujemy za ten polonijny komentarz. I trzymajmy się razem, to może przetrwamy jakoś tę nawałnicę. W 1918 udało się - dzięki chwilowemu osłabieniu naszych wrogów. Za chwilę świat znowu się zakołysze...

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

05-05-2018 [19:18] - Jacek K.M. | Link:

W 1918 r. Polska powstawała z ponad wiekowej tęsknoty za Niepodległą, powstawała czynem wplecionym w korzystne międzynarodowe okoliczności, choć bolszewicy chcieli ją zmieść z mapy Europy. To zagrożenie, mimo dalszego upływu krwi również nas umocniło. Dziś dotąd idący jak burza NWO nieco się chwieje, poszedł zbyt szybko i zbyt głęboko w niszczeniu wartości stworzonych przez człowieka przez tysiące lat. Zgodnie z prawami fizyki stworzył sobie przeciwnika, zmusił do do obrony "własnej".  Rosja słabnie przez co staje się nerwowa, Niemcy przechytrzyły samych siebie i swój interes. Chiny rosną w siłę i szykują się do skoku... Zobaczymy...