Czy ofensywa żydowska odsunie PiS od władzy?

Spójrzmy na teatr konfliktu polsko-żydowskiego i spróbujmy zrozumieć motywacje izraelskiej ofensywy przeciwko Polsce. Żydzi ostatnio ogłosili otwarty sezon polowania z nagonką na Polaków. Oczywiście zwykle jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Na pierwszy rzut oka  wyłania się teza, że nawet filosemicki PiS może stać na drodze dalszych zamiarów i planów Izraela wobec Polski. Dlaczego? Dlatego, że elektorat PiS-u posiada silną narodową tożsamość, jest zbyt pro-narodowy, religijny, zbyt patriotyczny co może odbić się na interesach, gdyż dąży do przywrócenia podmiotowości Narodowi Polskiemu. W obecnie wytworzonej sytuacji koła żydowskie chcą ukarać kierownictwo pro-narodowego PiS-u, który stawia jednocześnie na sojusz z USA i Izraelem. Tworząc dyplomatyczną zadymę i pokazując swoje wpływy i siłę Żydzi chcą doprowadzić do rozbicia jedności tej partii i oderwania jej od jej tradycyjnych patriotycznych wyborców (twardy elektorat PiS-u). PiS zapędził się w patriotyzm i dziś dostaje po łapach…

PiS nie chce ostro odpowiedzieć na żydowskie ataki, obawiając się ewentualnych kłopotów w stosunkach z USA (systemy Patriot, stacjonowanie żołnierzy USA w Polsce) więc w najbliższych wyborach może stracić część elektoratu. Twardemu elektoratowi PiS coraz mniej podoba się miękkość ich partii w stosunku do żydowskich żądań. Właśnie taki może być cel żydowskich ataków, oddzielić PiS od wyborców, przywrócić do władzy w Polsce partie i siły z którymi Żydzi o wiele łatwiej się dogadają w zabezpieczeniu swoich interesów. Przecież przed dojściem PiS-u do władzy przygotowano już ustawę sprzedającą polskie lasy, aby w ten sposób uzyskać środki na zapłacenie haraczu. Czy PiS zmężnieje, stanie w obronie polskich interesów, czy też padnie ofiarą własnej niemocy ?

Tymczasem atak “zagranicy” przy dość mikrej na niego odpowiedzi zachwiał sondażami politycznych partii w Polsce.  PiS natychmiast wyszedł z nowymi propozycjami dla społeczeństwa, które mogłyby utrzymać odpływ niezadowolonego elektoratu. Program jest prorodzinny, również zdejmuje niektóre kłody spod nóg polskiego biznesu...

Na naszych oczach zmienia się świat, Żydzi urządzają nam kolejne medialne i dyplomatyczne pogromy, a rządzące Polską elity chorują na przewlekłą dolegliwość miękkich kolan. Wszyscy pamiętamy słanianie się Kwaśniewskiego w Charkowie, czy jeszcze dobitniej i podlej w Jedwabnem. Wydaje się, że rządzące nami elity nie wierzą w wielkość polskiego ducha, w suwerenność i podmiotowość Polski, nie czerpią dumy i siły z historii Polski, w najlepszym wypadku gardzą całym tym polskim bagażem patriotycznym i nazywają się europejczykami. Jak nie Komorowski kłaniający się w pas Putinowi, to Tusk jak zakochany smarkacz odczytujący życzenia Merkel, czy obecna nasza “dobra zmiana” nabożnie wpatrzona w poniżających Polaków przedstawicieli Izraela. Prześladuje nas jakiś pech, naszym elitom wyraźnie brakuje kręgosłupa i chyba tego fundamentalnego przecież przeświadczenia, że władza w państwie demokratycznym pochodzi od  obywateli/wyborców, a nie od czynników zewnętrznych, międzynarodowych (wtedy jest to agentura).

Problem w tym, że III RP jest przedłużeniem PRL-u, a nie II RP. Wydaje się, że działa ciągle klątwa założycielskiego okrągłego stołu i dziś głodni i ambitni pretendenci gorliwie czekają, aż ukaże się łaskawa obca moc i pan rozda karty i mandaty ochoczym biesiadnikom. Nawet popularne zawołanie “Ulica i zagranica” celnie referuje zależność poszczególnych grup politycznych w Polsce od ich zagranicznych mecenasów. Zagranica aby zadbać o swoje interesy w Polsce selekcjonuje daną partię, która ma zapewnić poparcie ulicy (wyborców).

Jesteśmy świadkami brutalnych zachowań strony żydowskiej ciągle jeszcze tolerowanych przez polski rząd. Arogancja, buta i chamstwo, kiedyś wmawiano nam, że to tylko rzemieślnicy z przedsiębiorstwa holokaust z siedzibą w USA. Dziś  widzimy pełną koordynację diaspory z Tel Avivem. Głupia sprawa, ale w kulturach semickich i azjatyckich często grzeczność, takt, ustępliwość oznacza słabość, oznacza zielone światło do jeszcze brutalniejszego ataku. Taki instynkt dzikiego zwierzęcia.  Nasze zasady wypływające z chrześcijaństwa nie mają tu znaczenia, dla nich to tylko frajerstwo, które rozzuchwala do następnego mocniejszego uderzenia. Polskie elity rządzące nie mają zielonego pojęcia z kim grają.

Jedno jest pewne, jeśli PiS nie opamięta się, padnie ofiarą strategicznej rozgrywki strony żydowskiej. Ktoś powie nie opowiadaj bzdur, przecież to właśnie PiS jest bardzo pro-żydowski! Wazelina PAD-a, menory pod najwyższym żyrandolem, rozdawnictwo paszportowe, ułatwienia biznesowe, łożenie milionów złotych z podatków Polaków na kolejne żydowskie muzea. Dbanie o zapomniane przez Żydów, przecież ich własne cmentarze, Polacy zastanawiają się dlaczego nie wywołuje to wszystko żydowskiej wdzięczności?

Elity mówią nam, że jest ciężko i niebezpiecznie i że musimy wybrać “mniejsze zło”, ale my chcemy wybrać większe dobro, dobro Polski i dobro naszych dzieci. Nie chcemy być obrażani, poniżani, nie chcemy zbliżać się do ludzi, którzy nas nie rozumieją i którzy nami oficjalnie gardzą. Nawet Ziobro z którego ministerstwa wyszła atakowana nowelizacja  ustawy o IPN, dziś mówi, że jest ona niekonstytucyjna (!) Tylko czekać jak następny minister powie, że istnienie suwerennego, Niepodległego Państwa Polskiego jest niekonstytucyjne…

Kto by pomyślał, że polski młodzieńczy prezydent będzie miał tak poważne kłopoty ze słuchem. Nie dosłyszał obraźliwych słów gościa prezydenta Izraela, twierdzącego, że to Państwo Polskie stworzyło Hitlerowi warunki do realizacji polityki zagłady Żydów. Gdyby wyborcy wiedzieli o jego chorobie, zdecydowaliby się może na innego kandydata? Jak tak dalej pójdzie Polacy również będą musieli poszukać sobie innego sojusznika, takiego z którym mamy coś wspólnego, wspólne zagrożenie, ciekawe kogo jeszcze atakują mocno Żydzi…?

Wszyscy wokół powtarzają “Uczmy się od Żydów”. Dziś już widać, że polskie nadskakiwanie, grzeczność i ustępliwość wobec Żydów doprowadziło nas do sytuacji wprost niesmacznej i wysoce kryzysowej. Więc przy następnej wizycie PAD-a w Tel Avivie powinien on wygarnąć Żydom i ich prezydentowi jakich to krzywd i niesprawiedliwości doznali Polacy od ich ziomków komunistycznych siepaczy Stalina. Jak wyławiali i odstawiali bolszewikom Polaków zaraz po “sojuszniczym” ataku na Polskę w 1939 r. pozbawiając ich dorobku życia, domów i czasem samego życia. Liczni Żydzi źle zasłużyli się Polakom i Polsce pod sowiecką okupacją.

Prezydent Duda w imieniu Polaków powinien domagać się przeprosin za akcje tych Żydów i również za prześladowania patriotów polskich po zakończeniu II wojny światowej. Przecież wszyscy znają nazwiska i twarze tych oprawców:  Różańskiego, Brystigerową, Światło, Fejgina, Wolińską, Michnika i innych. Niektórzy z nich uciekli do Izraela jak Salomon Morel, gdzie oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości ten kat Polaków żył z polskiej emerytury, aż do 2007 roku! Prezydent Duda powinien również zażądać, aby Izrael wziął wreszcie odpowiedzialność za zbrodnie Żydów wobec Polaków, oraz za pomoc zbrodniczemu czerwonemu totalitaryzmowi w masowym wysiedlaniu, zabijaniu (Katyń) i prześladowaniu Polaków. Po prostu uczmy się od Żydów...

Panuje totalny chaos w kategorii kto jest Polakiem, obywatelem Polski, a kto jest Polakiem pochodzenia żydowskiego czy ormiańskiego itd. Czy Michnik, Kuroń, czy wcześniej 3,4 mln Żydów nie było obywatelami II RP? Przecież nie jesteśmy rasistami i nie będziemy wykluczać ludzi ze względu na pochodzenie etniczne, religię, czy powiedzmy orientację seksualną. Więc w II wojnie światowej Polska straciła co najmniej 6 mln swoich obywateli. Nie było państwa Izrael, tak jak nie było państwa kurdyjskiego, zagładzie uległo 6 mln Polaków (z czego 3 miliony wyznanie mojżeszowego, iluś protestantów, unitów etc.), ale jakim prawem dzisiejsze państwo Izrael, czy jeszcze lepiej grupy prawników żydowskich żądają mienia spadkowego za obywateli polskich zamordowanych przez Niemców właśnie od Polski? Ci ludzie nie są krewnymi obywateli polskich zamordowanych przez Niemców w okupowanej Polsce, jeśli mają prawa spadkowe niech zgłoszą się tak jak inni polscy obywatele do polskich sądów.

Podobno Amerykanie naciskają na Żydów, aby nie skakali do gardeł Polakom, gdyż Polacy są również ważnymi sojusznikami  USA. Żydzi chcą zrobić swój blitzkrieg zdobyć przewagę, zastraszyć, stanąć na polskim gardle i wtedy negocjować. Przecież oni potrzebują polskiego poparcia i pomocy, potrzebują w Radzie Bezpieczeństwa ONZ gdzie Polska teraz zasiada. Potrzebują w Unii Europejskiej aby Polska nie poparła nałożenia na Izrael sankcji za okrucieństwa przeciwko Palestyńczykom.  Czy rząd Polski zapomina o swoich kartach, którymi powinien grać dla dobra Narodu?

Niepokojące jest to, że Żydzi nie karcą swoich ekstremistów, ale dają im dobre miejsce w swojej orkiestrze grającej przeciwko Polsce, a ich brutalny  język używają tak słynąca z ogłady ambasador, premier jak i prezydent Izraela. Natomiast polski rząd wprost wycisza, pomija i wstydzi się polskich patriotów z prawej strony politycznego spektrum. Polski rząd nawet wycisza solidnych naukowców, historyków z imponującym dorobkiem w dyskutowanym temacie (dr Ewa Kurek). Czyja taktyka jest skuteczniejsza? Spójrzmy pod kim trzęsą się kolana...

Polska była chyba ostatnim krajem europejskim naprawdę życzliwym Żydom, teraz Żydzi szkalują Polaków i Polskę na arenie międzynarodowej. Świat się zmienia, w czasie wojny liczni Polacy pomagali i współczuli Żydom stłoczonych w gettach. Dziś największym gettem świata jest Gaza otoczona solidnym murem, do pragnących się wydostać Palestyńczyków strzelają izraelscy żołnierze. Co stało się z pięknym żydowskim powiedzeniem:

“Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”

Czy już jest nieaktualne, czy pojawiło się jakieś nowe święte przesłanie?

Nie ma pełnej jasności czy nasi rodzice i dziadkowie byli antysemitami, ale po kolejnych żydowskich bezwstydnych atakach szkalujących często bezpodstawnie imię Polski i Polaków, my mamy duże szanse, aby nimi zostać…

Jacek K. Matysiak
2018/04/16, Kalifornia
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-04-2018 [09:12] - Marek1taki | Link:

Nie może być żadnej wizyty polskiej w Izraelu. Polskie władze nie wykorzystały możliwości załagodzenia ekscesu na etapie wydalenia ambasadora. Teraz możliwe jest tylko zawieszenie stosunków z Izraelem. O czym w ogóle mówić. Problem we władzach, które na naciski reagują jak poprzednicy.
Wymówką są pozory sojuszu politycznego i militarnego z USA. Gdyby jednak w ostatnim konflikcie Rosja zastosowałaby retorsje w postaci ataku na Polskę Abramsy nie wyjechałyby z garażu, a my nie zostaliśmy w ramach sojuszu uzbrojeni by Rosjanie obawiali się utraty Królewca w weekend. W ramach sojuszu USA przystawia nam majcher z paragrafu do pleców.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-04-2018 [12:54] - Imć Waszeć | Link:

Po wysłuchaniu szeregu publicystów i ich relacji dotyczących zachowań posłów PIS w rzeczonej sprawie, powiem rzecz wielce niepopularną lecz aż narzucającą się z taktycznego punktu widzenia. Tylko rozpoczęcie działań zmierzających do odsunięcia obecnej ekipy od władzy może wpłynąć na ich ostrość widzenia, postrzeganie polskiej racji stanu, właściwe pojmowanie polityki i spraw polsko-żydowskich. Wiem, że to stwierdzenie jest bolesne dla tzw. elektoratu pisowskiego, ale nic na to nie poradzę, gdy ktoś usilnie pakuje się kozie rogi, sam siebie i wszystkich wokół dutka. Można rzec jak typowy alkoholik. A nic tak nie otrzeźwia pijaczyny, jak kubeł zimnej wody na łeb. Już mówiłem, że ja stawiam Polskę ponad PIS i tego nie zamierzam zmieniać. Może jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Obrazek użytkownika gajw

16-04-2018 [13:03] - gajw | Link:

Elektorat pisowski już otrząsnął się z zauroczenia i zapewne nie zagłosuje na PIS mając na względzie to że partia rządząca nie reprezentuje Polskiej racji stanu. "Ufajcie" nie wystarczy, by zatrzeć wyczyny nowego rządu wraz z prezydentem. Elektorat pisowski to byli ludzie świadomi powodów oddania głosów akurat na PIS a obecnie partia ta może liczyć tylko na przypadkowych wyborców dla których kryterium wyboru to kolor garnituru prezesa.
pozdrawiam (zwłaszcza cenzora)

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-04-2018 [14:34] - RinoCeronte | Link:

A jaka alternatywa jest aktualnie możliwa? Niestety, ale ciągle PIS nie ma z kim przegrać...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-04-2018 [15:54] - Imć Waszeć | Link:

Gdyby ktokolwiek w PIS-ie  powiedział dość polityce upodlania przez Europę i Izrael, to natychmiast byłaby alternatywa. Haki lub strach przed samodzielnością rzeczywiście muszą być silne, skoro na wyskoki i groźby pozwala sobie tylko Gowin. Czasem mam taki śmieszny pomysł, żeby na tym tle w tej konkurencji mogła się sprawdzić "partia" dziennikarzy i blogerów. Mogłoby się okazać, że w kilku powiatach zebrałaby większość głosów tylko dzięki temu, że są to ludzie znani z jakichś mediów. Jeżeli PIS naobiecywał Niderlandów żydom, to i tak nie mamy nic mądrzejszego do roboty niż tworzyć partię i kopać okopy. Niech teraz sobie PIS z własnej kieszeni zaspokaja fałszywe roszczenia jak tak lubi. Już nie mówię, że to jest bezczelne złamanie polskiej konstytucji i prawa.

Literatura:
1) Różowa Pantera: http://rozowypanther.blogspot....
2) Gadający Grzyb: http://podgrzybem.blogspot.com...
3) Przybył o nowej elicie: https://www.youtube.com/watch?...
4) Ks. prof. Chrostowski bez ogródek o pisowskim podejściu do żydów: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika HenrykH.

16-04-2018 [19:09] - HenrykH. | Link:

No cóż .Na tak zadane pytanie odpowiedź jest prosta p.Braun lub taki pastor z M.Kowalskim ,razem ok.2% głosów. Oczy bolą jak takie rzeczy czytam.
Czy naprawdę nie widzicie ile ten rząd zrobił dobrego,ile dał zwykłym ludziom ,mieszkającym tu nad Wisłą .Panowie doradcy z dalekich stron ,uwierzcie że normalni ludzie mają w dupi. sprawę izraelską ,tak jak i wiekszość elektoratu miała w nosie zadymę z UE .Obrażanie wyborców PiS-U doprowadzi do tego że bedziecie postrzegani jak palikot czy inny petru ,i rozmawiać  z Wami nikt nie będzie chciał.Pisanie o płaszczeniu sie przed izraelem ,hm ,no tak ,tak , gdyby tak do moskwy pojechali to by było wporzo i cool .
PiS ma z kim przegrać ,wszakże koalicja po i sld i reszte szajsu ma w waszych sondażach  więcej głosów .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-04-2018 [19:38] - Imć Waszeć | Link:

Ależ jest demokracja... podobno. Możecie nie rozmawiać z nikim i zachowywać się jak ta większość Paliko.... to znaczy Pisowców z zalinkowanego niżej filmu (zagadka: znajdź różnicę). Ja wiem co się wtedy stanie, ale widać, że wy musicie zrobić doświadczenie i zobaczyć, więc róbcie. Ja nie zajmuję się ani jazgotem, ani całowaniem tyłków. Moja rybka to obserwacja, zbieranie danych i wyciąganie wniosków. Jeśli wam to przeszkadza, to paciorek na drogę. PIS przegra ma pewno, bo w końcu zarówno Bizancjum jak i Cesarstwo Rzymu też upadły. Pytanie jest tylko takie, czy już w tym podejściu, czy może w którymś następnym. Im bardziej PIS będzie się odklejał od oczekiwań Polaków tym szybciej przerżnie. Na razie to właśnie robi, zapędzając się w idiotyczny filosemityzm. Jeśli Polaków to nie interesuje, to w czym problem? Po co nerwowo dolewać do koryta? Hmmm?

Ewa Stankiewicz: Płacimy ogromną cenę przez słabych i kolaborujących przywódców - https://www.youtube.com/watch?...
Nie należy kolaborować z nikim, tylko mieć i podkreślać swoją podmiotowość. Trzeba mieć własne interesy, a nie ładne uśmiechy i ciepłe uczucia dla obcych jak dama spod latarni co jest bez grosza.

Obrazek użytkownika HenrykH.

16-04-2018 [20:34] - HenrykH. | Link:

 Witam.To oczywiste że kiedyś PiS przegra ,może i nastepne wybory,ale z zupełnie innych powodów.Przegrać może z koalicją okrągłego stołu ,i to nie PiS JEST WASZYM WROGIEM  a ta  cała reszta od PO do partii Zmiana (w samorzadach  takie koalicje to norma).
Pan mówi o  tym kto jest bardziej do palikota podobny ,ja piszę  o tym , Panie analityku, czy ten rząd zrobił  coś dobrego czy nie  ..Oraz o tym ilu ludzi tu w Polsce interesuje się sprawami żydów.Na te pytania ,ani Pan ani też reszta wyborców P.KUKIZA,BRAUNA nigdy mi nie odpowiedziała .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-04-2018 [21:17] - Imć Waszeć | Link:

Tu jest częściowa odpowiedź na to pytanie: https://www.youtube.com/watch?...

PS: Uprzedzam potencjalne pytanie ;) Tak, ja to wszystko już odsłuchałem. Obecnie zajmuję się tym zagadnieniem: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika OLI

16-04-2018 [22:02] - OLI | Link:

@HenrykH. Po pierwsze - jestem tzw. "żelaznym elektoratem PiS", od samego początku aż do dziś. Patrzenie PiS-owi na ręce nie uważam za obraźliwe. Obraźliwe w moim odczuciu jest traktowanie swoich wyborców przez polityków jako ogłupiałą masę, której wystarczy dać parę groszy, a reszta jej nie będzie obchodzić.
Po drugie - z jakiego niby powodu zwykli ludzie mieliby się nie interesować sprawami polsko - izraelskimi.
Te zapomogi, już dane i te obiecane - nie wynikają z zapisów konstytucji; ustawa je przyznaje, ustawa może je odebrać. A jeśli Polska zostanie przehandlowana - nic nam jej nie zastąpi.
W czasie, kiedy Wałęsa ubiegał się o drugą kadencję, podobną do pańskiej argumentację przedstawiła mi rozgrzana politycznie wiejska listonoszka, mniej więcej tak: " Piniondze se momy, w sklepie wszystko jest, powinni my sie cieszyć, że momy dobrze, jak nigdy nie było. My som proste ludzie i co nos to obchodzi, co se oni tam u góry robio. Oni se tam krzywdy nie dadzo zrobić - nom - aby dobrze było, aby piniondz był".
Sęk w tym, że my tutaj rozmawiamy o polityce i o jej konsekwencjach, a nie o dobrobycie w wyobrażeniach wiejskiej nieuczonej listonoszki.
Straszenie tym, że wygra kto inny - tez przerabialiśmy w czasach Wałęsy. Wówczas powtarzano w kółko, ze musimy wybierać "mniejsze zło". Jak szybko historia zatoczyła koło...
Panu jest wszystko jedno, ale mnie jest, że akurat ta partia, na którą głosowałam, i prezydent, na którego głosowałam - że właśnie oni poddają Polskę żydom bez oporu i nawet nie uważają za stosowne mówić o tym w debacie obywatelskiej. W mediach - pełna blokada informacyjna, wszyscy wiedzą, że są tematy zakazane i które to są tematy.
Nie tego spodziewałam się po PiS-ie.

Obrazek użytkownika HenrykH.

17-04-2018 [08:56] - HenrykH. | Link:

Witam.Przepraszam ,ale ja jeszcze nie odkryłem co takiego rząd przehandlował żydom ,ani ze są  tym kierunku jakies tajne rozmowy .Jeżeli Pan pisze o Wałęsie  to chyba Pan wie jak skończył "karierę' polityczną .Tam też kryje się zagadka ,dlaczego do wyborów chodzi max 40% Polaków .Rozmawiam często z ludźmi Solidarności i na pytanie dlaczego pozwalali rządzić "lewicy" czy Kwaśniewskiemu odpowiedź była jedna :sprzedali się komunie i ja na   fałszowane wybory nie pójdę.Dopiero ostatnie draki wyborcze(samorządy itd..) doprowadziły do powstania RKW  i ludzie powoli ,naprawdę powoli,odzyskują wiarę w sens głosowania.Czesto pan Braun i reszta opcji narodowej krzyczy że PiS czy ZP  za mało rozlicza ,zamyka etc. a czy przy obecnej władzy w sądach  można liczyć na jakieś wyroki? .Wśród prokuratorów też jest masa kolesi po układach i dlatego niektóre sprawy tak wyglądają .Powoli to idzie ,ale jeżeli nie widzi Pan że sprawy idą w dobrym kierunku ...
Straszenie mniejszym złem .Szanowny Panie toz w prawie  każdej wypowiedzi ananasow  z totalnej + komuchów namawiają do szerokiej koalicji ,naprawdę woli Pan żeby Oni zaczęli rządzić. I to nie mnie jest wszystko jedno kto i jak rządzi  ,ale mówmy tu o faktach ,nie o mitach czy wrzutkach typu a po CO oni do Izraela pojechali.Czasami warto posłuchać co mówi w Radio Maryja p.Szydło czy p.Macierewicz ,a to jest 2/3 PiS-u.
Na koniec ,nie chcą Pana obrazić ,napiszę tak :po tym co Pan napisał to raczej "żelazny" Pan nie jest .Przez tą pogardę do "wiejskiej listonoszki" nikt nigdy wyborów nie wygra .A chcąc uprawiac politykę chyba o te wybory właśnie chodzi.
Nawiasem mówiąc ,gdzie Pan mieszkał ,u mnie na Pomorzu ta Pani piniondzów raczej by nie rozwoziła .:)

Obrazek użytkownika Dorota M

17-04-2018 [18:10] - Dorota M | Link:

Rozgoryczenie elektoratu PIS jest zrozumiałe, zwłaszcza po zmianie rządu, ale uważam, że starają się wszystkich ułagodzić, żeby nie było wrażenia wiecznej awantury, której społeczeństwo, w większości nie akceptuje, niezależnie od powodu konfliktu. Dlatego unikają ustaw mocno nakręcających do awantur, np czarne marsze. My chcemy radykalnych zmian, których w obecnej sytuacji nagonki na Polskę zewsząd, także ze strony niby naszych sojuszników, St Zj. zmusza rząd do ustępstw. Nasze rozgoryczenie rozgrywa agentura zarówno ruska, jak i izraelska, nie mówiąc o lewackiej UE. Nie mogą ze wszystkimi walczyć. Uważam, że pomimo naszego braku komfortu psychicznego w obecnej sytuacji, należy wspierać rząd, może z wyjątkiem Czaputowicza, którego uważam za grubą pomyłkę Morawieckiego. Zatem możemy się uprzeć, jako żelazny elektorat odnośnie własnie dymisji tego człowieka, który zgodził się na publikacje bardzo niebezpieczną trzech ustaw odnośnie TK, ale nie deprecjonować wszystkich działań rządu, bo doprowadzimy do wygranej koalicji opozycji, czego najwyraźniej życzą sobie tacy blogerzy, jak pan Pasierbiewicz, udający przyjaciela dobrej zmiany. Trzeba zwłaszcza w obecnej sytuacji politycznej mocno wyważać emocje, kierując się autentyczną troską o Polskę. Jestem przekonana, że niezależnie od ustępstw wizerunkowych stronie Izraelskiej, takich, jak stawianie im kilku muzeów, także obecny rząd nigdy nie pozwoli na oskubanie Polski z pieniędzy, których domagają się Żydzi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [18:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Brawo!

"ja stawiam Polskę ponad PIS i tego nie zamierzam zmieniać..."
-----------------------
Ja to piszę od kilku lat, ale póki co, ze strony ortodoksyjnego elektoratu spotyka mnie kompletne niezrozumienie, wynaturzona nienawiść i posądzanie, że jestem stojącym na barykadzie agentem Platformy Obywatelskiej. Na Naszych Blogach celują w tym blogerzy; @gorylisko, @Hernryk Henry, @spike, @angela, @zbieracz śmieci, @Andzia, @Terenia, @Lektor, @paparazzi i tak dalej, a dokładniej mówiąc menażeria sprytnie manipulowana przeciw Polsce przez pewnego wysoce ustosunkowanego Żyda, który na moim blogu trollował pod coraz to nowymi nickami - goście mojego blogu wiedzą, o kogo chodzi.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-04-2018 [18:49] - Imć Waszeć | Link:

Ortodoksyjny elektorat w akcji - warto posłuchać i porównać z KOD-em lub nawet Palikotem, ale.... (fragment z myślącym panem koło 16:00 i wrzaskliwe tło spod budki z piwem):
https://www.youtube.com/watch?...

Problem w tym, że nie ma innych elektoratów. Zarówno elektorat PO jak i PIS, to są w zasadzie ci sami ludzie. Ta sama mentalność, tylko różne cele, choć osiągane tą samą metodą. Różnią się jedynie indukowanym przez propagandę medialną stosunkiem do pewnego koszyka politycznych/gospodarczych/społecznych pojęć kluczowych. To nie jest specjalnie istotna różnica, o ile ten koszyk nie wiedzie nas wszystkich ku zniszczeniu własnego kraju i narodu, czyli na manowce.

Zatem albo dążymy do stworzenia grupy związanej silnym wspólnym interesem (koszykiem) i niestety do tego trzeba stworzyć prostackie hasła, czyli propagandę dla wszystkich nienadążających umysłowo, albo tworzy się grupę bez właściwości, która na pierwszym wirażu rozpuszcza się w ciepłym moczu. Praw fizyki się nie zmieni. Problem w tym, żeby cynicznie nie blokować tępymi ciemnymi głąbami różnych ludzi światłych, bo wtedy mamy już pełzający terror analogiczny do uboli w latach 40-tych. Najskuteczniejsza metoda w takim przypadku, to wykorzystywanie wektora wzbudzanego przez tych światłych do generowania naszego własnego ruchu. Stąd właśnie należy się odwoływać zarówno do Gadowskich, Cejrowskich, Ziemkiewiczów, Karoniów, Przybyłów itp. jak i różnych innych Braunów czy Korwinów i wzmacniać nimi dryf ku celowi "dobrej zmiany". Ale jeśli zamiast nich sięga się po gieremkowców i wsiowców, to o czym my tu mówimy?

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-04-2018 [19:56] - Marek1taki | Link:

@ Imć Waszeć 18:49 "Stąd właśnie należy się odwoływać zarówno do Gadowskich, Cejrowskich, Ziemkiewiczów, Karoniów, Przybyłów itp. jak i różnych innych Braunów czy Korwinów i wzmacniać nimi dryf ku celowi "dobrej zmiany". Ale jeśli zamiast nich sięga się po gieremkowców i wsiowców, to o czym my tu mówimy?"
PiS ma prawo mieć swój rozum, czyli własne POmysły. Nie oczekiwałem też cudu prawicowego przemienienia. Byłem w stanie zaakceptować pisowskie pacta conventa zawarte z ludem. Jestem świadomy pisowskiego samozachwytu w dziele zbawienia świata.  Czas pokazał, że to dla PiSu już nie drogą do naprawy Polski. Nie jest nawet formą politycznej samorealizacji cudzym kosztem. Po selektywności działań i zaniechań widoczny jest cel. W przyszłości, do której PiS prowadzi Polaków nie ma Polski, nie ma Europy, nie ma naszej cywilizacji. Jest "ten kraj" w białoczerwonej wersji w nowym, lepszym, dozorowanym świecie. I oczywiście elektryfikacja.

Obrazek użytkownika Kaciszek

16-04-2018 [18:45] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

Te wszystkie wymienione osoby niestety mają rację co do osoby Pana Pasierbiewicza. Gdyby tak było jak on teraz pisze, że kocha Polskę ponad PiS i ponad wszystko to nie zaatakowałby premier Szydło po odwołaniu jej z urzędu przez prożydowskie lobby. A zrobił to w sposób obrzydliwy, naśmiewając się z jej ubioru i o ile pamiętam - załączając jej zdjęcie podczas modlitwy (z odpowiednio złośliwym komentarzem), co jest szczególnie odrażające, a używając jego obraźliwego słownictwa jest to wynaturzenie. Więcej już wpisów tego Pana nie czytam choć wydawało się, że jest to taki miły oryginał z Krakowa o dużym potencjale świeżej, oryginalnej myśli.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-04-2018 [00:36] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Kaciszek

"Więcej już wpisów tego Pana nie czytam..."
----------------------
I tego proszę się konsekwentnie trzymać.

Serdeczności!
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika OLI

16-04-2018 [09:16] - OLI | Link:

Jestem skłonna uwierzyć w tajny cyrograf podpisany żydom przez obecnie rządzących - jako warunek powrotu do władzy. W końcu ktoś zatopił niezatapialną platformę, i do dziś nie wiadomo kto. Taśm było ponoć więcej, a wypłynęły tylko te, co trzeba.
Może coś żydom obiecano, tylko proste dusze nie umiały przewidzieć, że cena będzie jeszcze rosła? A może gra nie toczy się o zapłatę, tylko o czas? Wszak w czas zamętu któż zauważy i będzie dbał o to, kto i co szabruje? Oczywiście można też czekać na chwilę, kiedy Izrael oraz ich amerykański komornik będą mieli inne, poważniejsze zajęcia, ale o aż taki wyrafinowany makiawelizm polskich polityków nie podejrzewam. Albowiem nie ma takiej sytuacji, w której przy dobrych chęciach nie potrafili by dać ciała.
Sobotnia konwencja PiS, skądinąd przemyślana i udana - nie jestże próbą zajęcia elektoratu rozpakowywaniem prezentów w czasie, gdy starsi będą zapijać biznesy szabasówką?
Przykro mi, zaufanie do rządzących mnie opuściło i nie chce wrócić.

Obrazek użytkownika xena2012

16-04-2018 [20:33] - xena2012 | Link:

A może niezatapialna PO dorzuciła coś wiecej żydowskim roszczeniowcom? Cos co ich zainteresuje więcej niż liczne muzea i cmentarze obiecane przez PiS? Przypatrzyła bym się reprywatyzacjom których tempo kontroli przez komisję tak jakby stanęło w miejscu a PO i Gronkiewicz -Waltz zachowuja się w tej sprawie wyjątkowo butnie i arogancko.Dla PO pojęcie ,,Polska'' to niezrozumiały termin.Zdradzała Polskę już tyle razy że z nazwą Polin pogodzą się bez zmrużenia oka.

Obrazek użytkownika OLI

16-04-2018 [22:29] - OLI | Link:

Reprywatyzacja była robiona w dużej części metodami przestępczymi, i w dużej części przez gangi. Przed komisją Jakiego przewinęło się wiele tych osób.
Moje wrażenie jest takie, że złodziejska reprywatyzacja w jakiś sposób współgrała z żydowskimi roszczeniami. Żydzi z ratusza, we współpracy z żydami-prawnikami, harmonijnie współdziałali z hochsztaplerami uzbrojonymi w kapitał niewiadomego pochodzenia. Jeden z inwestorów wskazał na kierunek szwajcarski i międzynarodowe pochodzenie kapitału zainwestowanego w przebudowę "odzyskanej" kamienicy. W innym wypadku kamienica została zwrócona spadkobiercom, ale z naruszeniem obowiązującego prawa, gdyż należała do zasobu mieszkaniowego miasta, a testamenty i linie dziedziczenia zostały sfałszowane. Tak było w Krakowie i innych miastach Polski. Ślepi i głusi urzędnicy, kancelarie adwokackie, sędziowie orzekający bezrefleksyjnie i taśmowo, a wokół nich chmara najrozmaitszych fałszerzy, kombinatorów i hochsztaplerów.
A żydzi patrzyli na to i się nie burzyli, ciekawe dlaczego.
Teraz, gdy komisja Jakiego zahamowała ten proceder - podnosi się wrzask i ruszają roszczenia.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-04-2018 [11:32] - Imć Waszeć | Link:

W punkt. Podobno Wrocław warto w tym względzie dokładniej obejrzeć.

Obrazek użytkownika xena2012

16-04-2018 [16:55] - xena2012 | Link:

Ciekawy punkt widzenia postawił Pan na początku,warto się na nim zastanowić.Skad bowiem bierze się ta nienaturalna wręcz spolegliwość PiS-u wobec chamstwa i wybryków żydowskich w Polsce? Być może własnie opozycja juz jest z nimi dogadana w celu doprowadzenia do upadku obecnej władzy.Nie na próżno Sikorski z żoną ,Schnepf mącą ile sił w Stanach przeciw rzadowi.Po co taka idiotka jak Lubnauer jeździ pluć na Polskę w Izraelu? Krecia robota ma na celu odsuwanie się zniecheconego elektoratu od PiS.Dlaczego w takim razie zamiast lakonicznego ,,zaufajcie'' nie uświadamia się społeczeństwa co i ile obiecała PO-PSL Żydom za swoich rzadów,co oprócz lasów obiecał Komorowski.Nikt nie uswiadamia co bedzie z Polska jeśli faktycznie przyjdzie płacić tak olbrzymi bo idacy w miliardy bezprawnie i po zbójecku narzucony haracz ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-04-2018 [17:25] - Imć Waszeć | Link:

Czas 13:13: zablokowanie transmisji w TVP Info, zablokowanie emaili członków komisji w MON, terrorystyczne ataki cybernetyczne, stosunek PIS do sprawy podobny jak do aneksu WSI. Trzeba coś jeszcze jako dowód, że jest coś na rzeczy?

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2018 [17:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autor

"Jedno jest pewne, jeśli PiS nie opamięta się, padnie ofiarą strategicznej rozgrywki strony żydowskiej...."
-------------------
BINGO! Skąd to wiem? Z autopsji - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Gratuluję notki i pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz
 

Obrazek użytkownika xena2012

16-04-2018 [20:10] - xena2012 | Link:

Zastanawiające,że w obecnej sytuacji zamiast szukać przyczyn i wytłumaczenia uderza się zwyczajowo w żelazny elektorat PiS-u.Jak widać na tym blogu zamiast dyskusji nad tekstem Autora rozkreca sie krytyka tzw.ortodoksów.Za chwilę dowiemy się ,ze ,,ta menażeria''(nowe okreslenie) jest sprytnie manipulowana przeciw Polsce,tym samym odpowiedzialna za wszystko co złe.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-04-2018 [00:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Za chwilę dowiemy się ,ze ,,ta menażeria''(nowe okreslenie) jest sprytnie manipulowana przeciw Polsce,tym samym odpowiedzialna za wszystko co złe..."
----------------------------
Idzie Pani dobrym tropem.

Serdeczności!
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-04-2018 [20:23] - Marek1taki | Link:

Napisał Pan pełne podsumowanie relacji polsko-izraelskich. Wystarczy zastanowić się czy w ostatnich miesiącach pod adresem rządzących padły pytania o te kwestie w tak spokojnym i wyważonym duchu. Czy padły ze strony mediów? Ze strony opozycji? A gdyby padły to jaka byłaby odpowiedź prezydenta i prezesa?
Sama hipotetyczność poruszania tych zagadnień przez wiodących nas ludzi stawia pod znakiem zapytania suwerenność.
Ostatnie Pańskie zdanie wskazuje na dalekosiężne cele ataku. Metoda sprawdzona i za przypomnienie definicji nastąpiło wykluczenie z PiS jednego senatora. Im bardziej się ofiara broni tym bardziej jest sobie winna - sama sobie zaciska pętlę. Ktoś uważa, że Polska jest myszą, która przeżyje bo znieruchomieje.

Obrazek użytkownika xena2012

17-04-2018 [06:19] - xena2012 | Link:

Ale kto ma te pytania skierować do rządzących i jak?W medialnym gąszczu informacyjnym próżno szukać odpowiedzi czy wyjasnienia.Jak na ironię wypowiada się jedynie Gliński dumnie informujac o ,,poprawie stosunków'' polsko-izraelskich. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-04-2018 [08:01] - Marek1taki | Link:

To jest wymowne, że nie ma kto zapytać. Ani dziennikarze TVP, ani antyrządowi. Ani politycy prorządowi, ani totalna opozycja. Zwłaszcza uderza, że totalna opozycja i totalne media nie atakują rządu i prezydenta za to co robią w sprawie relacji polsko-żydowskich. Wychodzi z tego konsensus w obozie polskiej polityki. Polskiej? A narodowi rzucają grosze jak dziadowi do czapki. W tle duże pieniądze dla obcych, ale nad tym cicha zgoda polityczna PiSu i totalnej.

Obrazek użytkownika Ptr

16-04-2018 [23:51] - Ptr | Link:

Dobrze Pan to opisał.
Chodzi o  tzw. twardy elektorat, ktory tak naprawdę decyduje o wszystkim w PiS. Już Pan Prezydent pokazał , że stoi w pełnym zrozumieniu swego miejsca w szeregu i reprezentuje odpowiednio obniżony poziom moralnego punktu widzenia. Bo to jest poprawne.
Widać , że są wpływy ludzi reprezentujących ten sam odpowiednio niski punkt widzenia. Propozycją dla elektoratu PiS jest wyluzujcie i nieco zegnijcie  karki i obniżcie punkt moralnej oceny do właściwego poziomu, bo to jest poziom najlepszy. Mnożą się świadectwa osób , które juz tego obniżenia spróbowały i rzeczywiście wtedy pewne kłopotliwe problemy przestają być widoczne, a one wypowiadają się jakby z gory , że oni to tu nic takiego nie zauważają.

Obrazek użytkownika admin

17-04-2018 [10:37] - admin | Link:

Bardzo proszę o umiar. Autora i komentatorów w formułowania pewnych tez, które niepotrzebnie podgrzewają emocje, radykalizują poglądy i prowadzą (chyba) do zupełnie innych skutków niż zamierzone. Jakże bliskie prawdy jest stwierdzenie, że skrajności są bardzo sobie bliskie. Widzę tutaj już koniuszek totalnej opozycji i najbardziej nieprzychylnych Polsce, lewackich, prorosyjskich lobbies, które za wszelką cenę chcą odsunąć PiS od władzy.. Wiem, wiem, macie dobre intencje. Ale takimi intencjami wiadomo co jest wybrukowane. Zalecam umiar jeszcze raz i refleksję.

Obrazek użytkownika OLI

17-04-2018 [13:29] - OLI | Link:

@Adminie - powiedzonko "gubić się w domysłach" ma swój głęboki sens. Znowu nie puścił mi pan komentarza, bo się znowu czegoś w nim dopatrzył.
Jest to obraźliwe, Adminie. Wychowałam się w rodzinie AK-owców, tak ze strony ojca, jak i matki. Wychowałam się na wojennych historiach, które mnie zaszczepiły tak przeciwko naszym zachodnim, jak i wschodnim sąsiadom. Aluzje typu "koniuszek totalnej opozycji i najbardziej nieprzychylnych Polsce, lewackich, prorosyjskich lobbies"  - chyba nie napisał pan tego na serio.
Wśród tych rodzinnych opowieści były i takie o żydach. O tych - dla przykładu - którym brat mojej matki nosił do getta jedzenie, dwukrotnie omal nie przypłacając tego życiem. Na koniec żyd, który pośredniczył w przerzucie żywności , zaczął go traktować jak swojego służącego, robiąc mu awantury. Nie muszę dodawać, że mój wujek zakończył wówczas swoją akcję niesienia pomocy. 

Znowu nie puścił mi pan komentarza i znowu z tymi samymi linkami.
Dzieje Palestyny 1880 1950 Izrael Intifada Film francuski z 1993
https://www.youtube.com/watch?...

Narodziny Izraela - film dokumentalny. Lektor PL
https://www.youtube.com/watch?...

Może to o te filmy chodzi? Czy na NB też dobrze rozeznają, o czym mówić nie należy?

PS. Dla pewności, na wypadek, gdyby i tego komentarza pan nie puścił- rozsyłam oba komentarze do wszystkich uczestników dyskusji w tym wątku.