Upiory przeszłości

Na rządowej stronie internetowej ukazała się informacja, że członek personelu medycznego, który odmówi szczepienia będzie mógł zostać wyrzucony z pracy albo skierowany do innych zajęć. Do jakich innych zajęć można skierować lekarza? Czy na przykład wybitny neurochirurg zostanie nocnym stróżem?. Czy w takim razie stróż, jeżeli się zaszczepi będzie mógł przeprowadzić trepanację czaszki?. Nie jest to pomysł nowy, niejaki Pol Pot, kierował lekarzy do kopania rowów a robotników do przeprowadzania skomplikowanych operacji, które oczywiście kończyły się śmiercią operowanego.
Eksperymenty medyczne na ludziach, przeprowadzane wbrew ich woli, jakimi można nazwać testowanie na nich nie sprawdzonej do końca szczepionki oznaczają, że ożywają praktyki  doktora Mengele. Przecież doktor Mengele przeprowadzał wiwisekcję obozowych bliźniąt nie dla zabawy lecz dla dobra ludzkości, a walka o dobro ludzkości wymaga jak  wiadomo ofiar.
Choroby bezobjawowe oraz przymusowa izolacja pacjentów nimi dotkniętych to znane i sprawdzone praktyki reżimu Stalina. Za czasów Stalina można było cierpieć na schizofrenię bezobjawową, która wymagała bezwzględnej izolacji od społeczeństwa, do pierwszego kwietnia tego roku ( prima aprilis?) można było cierpieć na bezobjawowy Covid -19, który tym bardziej wymagał izolacji.
Ożywają upiory przeszłości.
Powtarzalność historii jest całkowicie sprzeczna z poglądami Francisa Fukuyamy , który w wydanej w 1992 roku książce „ Koniec historii i ostatni człowiek” stwierdził, że liberalna demokracja i wolny rynek są tak doskonałymi ustrojami, że kończąc historię gwarantują jednocześnie koniec wojen i społecznych problemów. Polemizowanie z kompromitująco naiwnymi poglądami Fukuyamy nie ma dziś najmniejszego sensu lecz trzeba pamiętać, że jemu i jego akolitom zawdzięczamy (przynajmniej pośrednio) likwidację naszej armii, którą konsekwentnie przeprowadzono za rządów PO. Postulat likwidacji tej armii był stale obecny w debacie, której ton nadawali rodzimi utopiści. Obecnie wobec wojny rosyjsko ukraińskiej rację bytu straciły wszelkie rojenia o końcu historii, a demokracja liberalna nie rozwiązała  żadnych problemów ludzkości. Wręcz przeciwnie, postulując na przykład swobodę poruszania się ludzi i traktując jako ideał świat bez granic i bez narodowości spowodowała, że odżył problem wędrówek ludów i związanych z tym zagrożeń.  Wielkie wędrówki ludów, przede wszystkim Hunów i Germanów, doprowadziły jak wiadomo do upadku Cesarstwa Rzymskiego. Rzym początkowo wykorzystywał Germanów jako żołnierzy. Sytuacja stała się groźna, gdy zamiast małych grup żołnierzy w granicach cesarstwa zaczęły się osiedlać całe plemiona rządzące się własnymi prawami. Rzymianie ściągnęli sobie Germanów na kark na własne życzenie i na swoje nieszczęście. Podobnie jak obecnie Niemcy (czyli Germanie) ściągnęli sobie obcych kulturowo imigrantów z Azji i Afryki w nadziei na wykorzystanie ich zapału do pracy. Okazało się jednak, że przybysze przejawiają zapał wyłącznie do życia na niemieckich zasiłkach. Świat bez granic, zanik państw narodowych, całkowita swoboda przemieszczania się ludzi i kapitału to liberalne utopie, szkodliwe i niebezpieczne jak każda wcielana w życie utopia.
Paralelę pomiędzy upadkiem starożytnego Rzymu a upadkiem Europy bardzo ciekawie przedstawia młody historyk Dawid Engels. W 2013 Engels opublikował w paryskiej „éditions du Toucan” monografię dotyczącą obecnego kryzysu tożsamości Unii Europejskiej, zatytułowaną „Le déclin”. Wykorzystując dwanaście wskaźników, Engels porównuje w niej różne przejawy faktycznego (a nie postulowanego) systemu wartości UE z objawami kryzysu Republiki Rzymskiej.
Przymusowe przenoszenie ludzi z miejsca na miejsce zawsze było   sposobem zarządzania przenoszoną masą ludzką a właściwie sposobem jej terroryzowania. Zsyłani na Sybir musieli dostosować się do nowych trudnych warunków i do praw lokalnych społeczności. Przymusowe przenoszenie ludzi z miejsca na miejsce było praktykowano nie tylko za czasów rosyjskiego caratu, praktykowali  je również Stalin i  Hitler. Dobrowolne migracje ludzi też są sposobem zarządzania i pacyfikowania tyle, że tym razem tubylców, a nie przybyszów. To tubylcy dostosowują się do praw przybyszów usiłują ich ugłaskać i przekupić. Przymusowa alokacja zapraszanych serdecznie przez Merkel migrantów miała stać się jednym ze sposobów pacyfikacji Polski. Obok „głodzenia” czyli rabowania należnych nam funduszy i nakładania nienależnych kar za niepodporządkowanie się posunięciom zagrażającym naszemu bezpieczeństwu energetycznemu.
Naiwne teorie, że przybysze wnoszą świeżą krew nie tylko  w sensie kulturowym lecz również w sensie biologicznym i rewitalizują dekadencką społeczność i kulturę tubylczą nie sprawdziły się w starożytnym Rzymie i nie sprawdzą się dziś. Przez analogię do teorii krążenia elit Vilfredo Pareto, który za elitę uważał grupę najbardziej skuteczną w działaniu, a więc eliminującą elitę poprzednią można stwierdzić, że obcy kulturowo przybysze (czyli dla danej cywilizacji barbarzyńcy) zamiast wzbogacić kulturowo społeczność tubylczą dominują ją i w rezultacie przejmują władzę i teren. Prowokowanie wędrówki ludów czyli przemieszczania się dużych mas ludzkich niezależnie od tego czy kierujemy się szlachetnymi intencjami czy prymitywnym sentymentalizmem, czy wreszcie utopijną nadzieją na wykorzystanie imigrantów zagraża stabilności lokalnej kultury i losom mieszkańców gościnnego terenu. Niemcy nie potrafią wyciągać wniosków ze swojej historii. Nie ma w tym nic dziwnego, dawno się okazało, że starożytna zasada: „Historia Magistra Vitae Est” (historia jest nauczycielką życia) to tylko pobożne życzenie. Ludzie nie uczą się niczego na błędach swoich i na błędach historii, nawet jeżeli wydaje się, że ją rozumieją i nie sprowadzają do zbioru anegdot. Córka alkoholika wiąże się z alkoholikiem, uczeń wyrzucony z matury za ściąganie nadal ściąga, Germanie którzy podbili Rzym pozwalają się podbijać obcym.
Nieustannie wracają upiory przeszłości.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-04-2022 [18:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Wielkie wędrówki ludów, przede wszystkim Hunów i Germanów, doprowadziły jak wiadomo do upadku Cesarstwa Rzymskiego."
Pani Izabela wie o Rzymie i jego upadku tyle samo co gośka zwąca się ujejską o historii polskiego godła.

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-04-2022 [19:16] - Tezeusz | Link:

@Pers vel zdzicho
Ty wiesz tyle o Polsce co znajomość lotu w kosmos.Twoja wiedza sowiecka.

Obrazek użytkownika juur

10-04-2022 [18:55] - juur | Link:

Mówią, że "ludzie uczą się na błędach", inteligentni na cudzych. Rzeczywistość może rodzić obawę, że inteligencja to bardzo "deficytowy towar".

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-04-2022 [18:58] - Chatar Leon | Link:

"Na rządowej stronie internetowej ukazała się informacja, że członek personelu medycznego, który odmówi szczepienia będzie mógł zostać wyrzucony z pracy albo skierowany do innych zajęć."
Tutaj to się nóż w kieszeni otwiera... Jakieś niedouczone byle co, nie posiadające wykształcenia medycznego, wyrzucające z pracy profesorów medycyny. I to na podstawie napisanego na kolanie rozporządzenia, prawdopodobnie pozbawionego mocy prawnej i niezgodnego z jakąkolwiek ustawą. Ten karierowicz, który jest niezatapialny od czasów SLD przez czasy Tuska i "dobrą zmianę", jako po prostu odpowiedzialny za zbrodnię, powinien wisieć na jednej z gałęzi razem z Putinem.

Co do drugiej części Pani wpisu na temat dobrowolnej migracji... Sądzę, że tutaj większym problemem może być zidiocenie tubylców i chęć rozpieszczania gości, aniżeli sami przybysze, którzy częstokroć wcale nie domagają się specjalnego traktowania czy przywilejów, a zapewne w sporej części bez większych problemów dostosowaliby się do norm tubylczych.

Obrazek użytkownika izabela

11-04-2022 [06:16] - izabela | Link:

Zgadzam się, poza tym nie są to uwagi skierowane przeciwko konkretnej nacji czy emigracji. Pewien mój znajomy , który osiadł w Niemczech w ramach emigracji stanu wojennego do końca swego życia korzystał z zasiłku na dokształcanie się choć był w Polsce dobrze wykształcony i  dyplomowany. Korzystał po prostu z socjalnych zdobyczy Niemców ( pochodził z Gdańska) i to ich prawo skłoniło go do lenistwa i wypchnęło ostatecznie na margines. Podstawowym zajęciem znajomej  mieszkającej  obecnie  w Brukseli jest przeliczanie tak zwanego chômage czyli zasiłku. Polak też potrafi.

Obrazek użytkownika Jabe

11-04-2022 [11:26] - Jabe | Link:

Chodzi o stworzenie sobie proletariatu.

Obrazek użytkownika adarus2

10-04-2022 [19:52] - adarus2 | Link:

Nie będę żałować lekarzy! Oni nie ulitowali się nad moim kumplem i z wylanym wyrostkiem wozili go od jednego zakaźnego do drugiego. Bo test coś lipnego pokazał. Sam też w czasie tego covidowego amoku potrzebowałem kilka razy pomocy medycznej i nigdy im tej "pomocy" nie zapomnę.

Obrazek użytkownika izabela

11-04-2022 [06:20] - izabela | Link:

Ja ni.e żałuję lekarzy Żałuję społeczeństwa zarządzanego w podobny sposób i leczonego przez takich lekarzy. Obecnie na liscie społecznego zaufania są u mnie na przedostatnim miejscu i staram się unikać z nimi kontaktu. Czasem niestety ten kontakt jest nieunikniony i bywa tragiczny w skutkach.

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2022 [20:22] - Jabe | Link:

Nie wiem, co właściwie oznacza termin demokracja liberalna, więc nie potrafię ocenić, czy się sprawdza. Wolny rynek natomiast zawodzi tam, gdzie go brak. To poważna wada.

Obrazek użytkownika izabela

11-04-2022 [06:30] - izabela | Link:

Wolny rynek na pewno istnieje na bazarze. Pana który sprzedał mi robaczywą rzodkiewkę omijam szerokim łukiem. Nie wiem natomiast ilu pacjentów musi umrzeć aby lekarz pogorszył swoje notowania na wolnym rynku. Co do liberalnej demokracji -nie będę wchodzić w buty profesora Marcina Króla.Trzeba go poczytać aby raz na zawsze zrozumieć, że demokracja liberalna to hipostaza czyli byt który istnieje tylko dla wierzących w jego istnienie. 

Obrazek użytkownika Jabe

11-04-2022 [11:37] - Jabe | Link:

Wydaje się, że lekarze, czy może raczej lecznictwo, powinni sobie liczyć, gdy pacjent jest zdrowy. Hydraulik zaś, gdy kran nie cieknie. Trudno jednak to zorganizować. Dlatego ludzie poszukują jak najlepszego lekarza i jak najlepszego hydraulika, i mu płacą.

W każdym razie do pilnowania poziomu kompetencji wynaleziono licencje. Myślę zresztą, że przypadek truciciela rzodkiewkowego nie różni się znacząco od lekarza mordercy.

Obrazek użytkownika nonparel

10-04-2022 [21:10] - nonparel | Link:

1. Szczepionki na COVID nie spełniają kryterium eksperymentu medycznego. Eksperyment medyczny ma ściśle określone procedury (badania pierwszej, drugiej i trzeciej fazy).  Nie wiem, jak określić masowe wprowadzenie szczepień na COVID przed ukończeniem tych procedur ale eksperyment medyczny to na pewno nie jest.
2. Wprowadzając masowe szczepienia na COVID w tak krótkim czasie pojechano po bandzie: damy wam szczepionki, które powinny być w miarę bezpieczne i jakoś tam działają, bo sytuacja jest ekstremalna i czas goni. No dobrze ale dlaczego w takim razie, skoro wiadomo już, że odporność poszczepienna trwa krótko, nie przygotowuje się w miarę trwania epidemii coraz bardziej skutecznych szczepionek. Ano dlatego, że tylko idiota wprowadziłby na rynek szczepionkę, która daje odporność na lata. Większy zysk można uzyskać sprzedając szczepionkę, która działa krótko - wtedy można mówić o trzeciej, czwartej i n-tej dawce.
3. Plany firm farmaceutycznych pokrzyżowały mutacje wirusa, który stał się bardziej zakaźny i mniej zjadliwy. Obecnie większość populacji ma przeciwciała. I dlatego COVID dziś znacznie rzadziej wygląda tak, jak na początku epidemii: chory oddycha tak jak ryba, która leżała na piasku, saturację ma jak woda z kranu i człowiek nie wie, czy skubaniec przeżyje jakimś cudem na high-flow czy tez go z woleja na respirator. Takich dziś jest mało. A swoją drogą ci z firm farmaceutycznych powinni to przewidzieć - tak się dzieje w większości epidemii.

nonparel
 

Obrazek użytkownika izabela

11-04-2022 [06:49] - izabela | Link:

Oczywiście, że nie spełniają kryteriów eksperymentu naukowego czy raczej medycznego. Jak zakwalifikować zatem to z czym mieliśmy do czynienia? I już nie mamy bo z dnia na dzień okazało się niepotrzebne.  

Obrazek użytkownika angela

10-04-2022 [22:15] - angela | Link:

Wejdzie ruski, to wszystkich pogodzi.
Szczepionych i nie szczepionych, i konserwatystów i liberałów, bo tam gdzie bez przerwy ktos wpycha kij w mrowisko i sieje niepotrzebny zamęt, obcy wciśnie się bez trudu. 

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2022 [22:53] - Jabe | Link:

Przeciwieństwem liberalizmu jest socjalizm, a konserwatyzmu – progresywizm. No chyba że stosuje się amerykańską terminologię.

Obrazek użytkownika izabela

11-04-2022 [06:35] - izabela | Link:

Z tym akurat się zgadzam. Podobno Putin ma dostać nagrodę Nobla za zwalczenie pandemii  bo wszelkie restrykcje okazały się z dnia na dzień niepotrzebne.  

Obrazek użytkownika angela

11-04-2022 [08:11] - angela | Link:

Czyzby niejaki Komarenko w temacie pandemii I szczepionek  zrobil swoje,  I zaraz po  napadzie Rosji na Ukrainę, zwiał z Polski .

https://gwiazdy.wp.pl/ivan-kom...

Obrazek użytkownika Adam66

10-04-2022 [23:08] - Adam66 | Link:

"Na rządowej stronie internetowej ukazała się informacja, że członek personelu medycznego, który odmówi szczepienia będzie mógł zostać wyrzucony z pracy..." - szukam i znaleźć nie mogę, czy można prosić o adres do tej strony?

Obrazek użytkownika izabela

11-04-2022 [10:44] - izabela | Link:

@ Admin Cytuję  ze strony Ordo Iuris . "W ostatnich miesiącach dochodzi też do dyskryminowania pracowników służby zdrowia w związku z dużymi emocjami jakie – także w środowisku medycznym – budzi podejście do walki z Covid‑19. W postępowaniu przed Naczelną Izbą Lekarska reprezentujemy lek. Ewę Wendrowską, która ma odpowiadać za podpisanie się pod opartym o szereg publikacji naukowych listem otwartym kilkuset lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do władz i mediów. Z kolei do sądu trafił już przygotowany przez prawników Ordo Iuris pozew przeciwko szpitalowi, który zwolnił fizjoterapeutę za brak szczepienia przeciwko Covid‑19.
Skala ideologicznej cenzury i prześladowania pracowników za poglądy w ich miejscach pracy narasta z każdym miesiącem, a do Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris zgłasza się coraz więcej ofiar dyskryminacyjnych działań pracodawców.". Informacji też nie mogę znaleźć ale ją dostanę od prawnika z CZD. Ciekawe dlaczego ją zniknęli?

Obrazek użytkownika izabela

11-04-2022 [12:25] - izabela | Link:

@ Admin. Prawnik z CZD zapewnił mnie,że te instrukcje,które były wypisywane na  różnych rządowych stronach nie mają mocy prawnej. Każdy zwolniony lekarz ma dochodzić swych praw przed sądem. Nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego to dodatkowo rujnuje służbę zdrowia. Zamiast leczyć lekarze mają się procesować.

Obrazek użytkownika izabela

11-04-2022 [15:57] - izabela | Link:

Obrazek użytkownika Roz Sądek

10-04-2022 [23:10] - Roz Sądek | Link:

Coś dawno nie było o szczepionkach.

 

Obrazek użytkownika Czesław2

11-04-2022 [07:38] - Czesław2 | Link:

Za to tu jest w TYM SAMYM TEMACIE.
https://niezalezna.pl/438229-s...

Obrazek użytkownika angela

11-04-2022 [08:22] - angela | Link:

Taak, temat szczepionek jest jak najbardziej teraz potrzebny?i pożądany?.
Uspokoiło się trochę, to trzeba znów podzielić towarzystwo.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

11-04-2022 [09:48] - Chatar Leon | Link:

@do tych których nudzi temat szczepionek

Wszelkie pretensje proszę kierować do właściwego resortu zwanego "ministerstwem zdrowia" oraz do producentów nieprzebadanych preparatów medycznych o niskiej skuteczności oraz znacznej skali skutków ubocznych, reklamowanych rok temu jako "dwudawkowe szczepionki chroniące przed zakażeniem wirusem Covid19 o stuprocentowej skuteczności". Ewentualnie do innych pyrciów, simonów, horbanów, szczeklików, fiołków i innych pierdołków, które przyczyniły się do szykanowania lekarzy leczących ludzi, do nadmiarowych zgonów, upadku firm, paraliżu państwa i rycia ludziom beretów przez dwa lata.

Obrazek użytkownika juur

11-04-2022 [10:28] - juur | Link:

W punkt.
Nie bardzo jest jak się odszczekiwać nie robiąc z siebie kompletnego idioty.

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-04-2022 [13:23] - Pani Anna | Link:

@juur
Oni już nie mogą być jeszcze większymi idiotami niż są.  Dlatego będą się odszczekiwać.