Dinozaury nie wyginęły od uderzenia asteroidy!

​ ​ Siedziałem na niewygodnym dębowym krześle, które strzelało nie mniej niż mój schorowany kręgosłup, chciałem wreszcie wstać i położyć się spać, ale tłuściutki litr mazurskiej krowy bez ucha nie pozwalał oderwać się od stołu mojemu rozmówcy. Jako osoba, która zna zasady savoir vivre'u i kilka innych trudnych do wymówienia słów pozostawałem przykuty do miejsca wymierającej powoli jak wszyscy niezaszczepieni - dyskusji. Z niecierpliwością zerkałem na twarz czerwoną tak samo jak oblicze byłego ministra choroby i nagłej śmierci jego ekscelencji Szumowskiego, aby oderwać się od dojenia.

- Sytuacja nieciekawa co tu dużo mówic - wybełkotał po czym wymownie przełknął schar śliny i wydoił do cna literatkę. 

- Co tu dużo mówić hmm, to może ja nic nie będę mówił - pokiwałem głową w geście aprobaty

- Przestań chyba nie chcesz żebym tu tak usnął jak to ostatnie bydle bezbożne - przekierował wzrok w kierunku krowy mazurskiej po czym ponownie zagaił - Przecież dobrze wiesz, że samo to to się nie wydoi - zarechotał wykrzywiając usta - Za kogo ty mnie masz, zostanę tu tak długo jak będzie trzeba - odrzekłem - Drugi dzień świąt, jeśli dziś jej nie wydoisz, to przecież do jutra się zmarnuje. Dobrze więc o czym by tutaj... - nie zdążyłem dokończyć, przerwał mi entuzjastycznie. - Właściwy człowiek na właściwym miejscu, dobrze gadasz, masz potencjał, wiesz co? Za 10 lat widzę cię jako przywódcę tego kraju, co tam kraju - Europy!

- A no, dzięki, dzięki, ale wiesz właściwie to chciałem porozmawiać o dinozaurach, no bo wiesz te takie duże zielone albo szare jak w parku jurajskim chodzą sobie po trawie albo pływają do tego jedzom pijom.

- No pewnie, oczywiście jasne że tak, temat jest mi znany jak każdy inny - wymamrotał dojąc krowę do literatki

- Wiesz sprawa jest, krótko mówiąć śliska pozwól, że ci to po krótcę wyjaśnię. No od czego by tutaj, a tak jak już wspomniałem duże takie zielone potężne gady z kolcami i łapami takimi wielkimi i zębiskami takimi jak dwie takie krowy tłuste.

- To wiem, do rzeczy, do rzeczy! - ponaglił zniecierpliwiony, po czym przełknął 50 militrów mleka pełnotłustego, oblizał usta i powtórzyl proces dojenia.

-  No tak i niby nam je wszystkie tak dokładnie opisują, a to miliony, setki nawet milionów lat temu było, a oni mówią nam o tym z taką pewnością jakby to je sami na oczy własne widzieli i to z kości oni odczytujom, ja wiesz, osobiście nie mam powodów by im nie wierzyć, ale jedna sprawa mnie zastanawia, nurtuje nawet bym powiedział.

- Taaak, a jaka - spytał zerkając w kierunku krowy mazurskiej - No bo oni niby takie potężne i silne gady były, a je wszystkie jakiś kamyk z kosmosu spadający wykończył, gady takie wielkie jak trzy razy ten Fiat Seicento wujka, a niektóre to nawet jeszcze chyba dużo większe!

- Przeeeestań, chyba nie chcesz mi powiedzieć, że ty w to wierzysz - pokiwał głową zawiedziony - Bo widzisz, ty się uczysz, ale niestety zbyt wolno! Tak zbyt wolno! Jaki tam kamień z kosmosu, asteroida pozatym! - krzyknąl gestykulując tak gwałtowanie, że o mały włos nie przestraszył krowy mazurskiej ze stołu.

- Tak no to co się stało? Bo wiesz ja ostatnio to taki film oglądałem na National Geogr... 

- Gdzie, co?! - krzyknął wyraźnie poruszony - Włącz sobie TVP info, tam najnowsze odkrycia archeologiczne w pobliżu Gaudynek jasno i wyraźnie potwierdziły, że wszystkie dinozaury jak jeden mąż i żona zostały wykończone przez Koronawirusa.

- Ale jak to tak przez Koronawirusa? - spytałem nie ukrywając zdziwienia.

- No wiesz sam byłem zdziwiony, ale to amerykańscy naukowcy z Massachusetts wszystko potwierdzili, nie ma wątpliwości, wydrapali tego wirusa z jakiejś kości, ale on już martwy był i nie zagrażał, a pozatym oni już wszyscy i tak byli na niego zaszczepieni.

- A no to chyba że tak, dobrze jednak że mamy te szczepionki...

  
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JanAndJan

27-12-2021 [08:00] - JanAndJan | Link:

@SyrenkaW
Dwóch OCALAŁYCH z pożogi dziejów -
ni to kloszardów, ni kaznodziejów.
Łypiąc narządem przez pryzmat krowy,
takoż kończyli nocne rozmowy:
bo wiecie kumie, z tymi gadami -
co to ich nie ma, a my gadamy.
Co wyginęli ode kamyka, jako gadajo  telewizory.
Eeep! ...z tego wynika, że do tej pory - ani uczone, ani doktory,
nie pomyślały o tem... wicie.. wi -Eeep - rusie,
nie trza ni masków, lokdałnów, szprycy!!
Wystarczy  je...Eeep - nąć kamolem ścierwo
 i je zakopać, choćby w piwnicy.
Tak uradzili mazurscy bardzi,
mało rozumni lecz we łbach - twardzi.
Dziękujta Pany i politycy, za tej mazurskiej krowy moce. Kamoli zapas i wkurw w narodzie, a i łopata czeka w piwnicy..
na dinozaura, co to go niema.
Bo Wicie kumie: z tym dinozaurem - to - wielka ściema. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-12-2021 [08:17] - NASZ_HENRY | Link:

Dr Kopacz kamieniami wykończyła dinozaury, to powszechnie uznany fakt ☻☺
 

Obrazek użytkownika SyrenkaW

27-12-2021 [08:46] - SyrenkaW | Link:

To fakt ludzie rzucali w dinozaury kamieniami, bezsprzecznie, wielokrotnie ponawiali ataki, jest tu więc pewna nieścisłość która należałoby wyjaśnić, zwołać komisję poselska, czy coś w tym stylu. Może być tak wtedy że jedne padały z przyczyn naturalnych na koronawirusa inne zaś od wielokrotnych uderzeń kamieniem wściekłego neandertalczyka czy tam kogoś kto to tam sobie wtedy żył i pił i tymi kamieniami z ochotą I zacietrzewieniem w te dinozaury rzucał, wymierzając im bezlitośnie kolejne razy, proszę wyobrazić sobie takiego dinozaura jak 3 fiaty Punto - jeden kamień nic by tu nie zdzialal. Perfidne i bezlitosne kamienowanie biednego zwierzęcia, byle tylko napchać bęben!

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-12-2021 [11:17] - Pani Anna | Link:

No jasne, że kamieniami, bo przecież ludzie nie mieli jeszcze wtedy strzelb, ani żadnej innej nowoczesnej broni.

Obrazek użytkownika angela

27-12-2021 [08:43] - angela | Link:

Widac, ze wielu tęskni do pani minister Kopacz, kiedy na szczepionki "piniedzy nie bylo", a i lekarstwa też by nie kupili.
Właśnie szalejący na ulicach, rwący się do władzy, byly premier, krol jewropy, taki scenariusz nam szykuje.
Po co wypychac ludzi z Polski za granicę, wystarczy puścić epidemię samopas, a Polska szybko się wyludni, pewnie niektórzy tutaj byliby bardzo zadowoleni, bo nikt do szczepien by  nie namawiał, bo szczepionek by nie bylo.
A  z wirusem to   kamieniami by wojowali 😂😂. 

 

Obrazek użytkownika SyrenkaW

27-12-2021 [08:50] - SyrenkaW | Link:

Skoro z takimi dużymi sobie poradzili przy pomocy kamienia to i z malutkimi tym łatwiej, chyba pan nie rozumie jak wielkim gadem był taki np. Tytanozaur!

Obrazek użytkownika JanAndJan

27-12-2021 [09:30] - JanAndJan | Link:

@angela
Mam!! Długo mnie to męczyło, a to takie proste. Już wyjaśniam. Posiadam taką dysfunkcję, dar, że wiele osób, sytuacji itd. wywołuje z mojej pamięci piosenki i, takie tam wierszowane. Przypadłość rodem (a, jakże) z piosenki Tropicale Thaiti Granda Banda pt. Małe Oratorium Piosenkologiczne. I oto dzisiaj rano, po przeczytaniu Pani komentarza - jest, moje ukochane  Toto - Pamela
https://www.tekstowo.pl/piosen...
 I refren, dla zaszczepionych: 
Pamela (Angela), nie łam mojego serca
Tylko pamiętaj, może się tym razem nie uleczyć
Pamela nie ma drugiej szansy, dla tego,
kto opuszcza to wszystko za sobą...
Prawda, że piękne i a propos
Pozdrawiam