Kiedy patrzysz w Otchłań, ona patrzy na Ciebie

...............

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mada

22-02-2021 [10:01] - mada | Link:

To taki profesor od teorii niczego.

Obrazek użytkownika SyrenkaW

22-02-2021 [17:14] - SyrenkaW | Link:

Oczywiście, ale takie zajęcia na studiach mają z nim studenci najróżniejszych kierunków.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2021 [18:30] - rolnik z mazur | Link:

@ mada, 
Retoryka to poważna sprawa i z genderstudy nie ma nic wspólnego. Co tu się uprawia to raczej erystyka. Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2021 [11:23] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
a mnie się podoba. Takich moralnych apostołów się u nas namnożyło co niemiara. A wszyscy wyznawcy Skowida. Pzdr

Obrazek użytkownika mada

22-02-2021 [17:03] - mada | Link:

  rolnik z mazur
To dobrze, że każdemu podoba się co innego. Inaczej wszyscy stalibyśmy w  kolejce do tej samej Agencji Towarzyskiej.

Obrazek użytkownika SyrenkaW

22-02-2021 [17:03] - SyrenkaW | Link:

Mi też się podoba.

Obrazek użytkownika sake3

22-02-2021 [15:38] - sake3 | Link:

Trwa walka z lodem i być może z powodzią na Wiśle,na naszych oczach Polska skręca w lewo za sprawą podjudzonej młodzieży,liderzy opozycji dokonują cudów w próbach obalania rządu a na NB miło,sielsko,filozoficznie.Żużel,pięknosłowie,sięganie w przeszłość by Broń Boże nie myśleć o teraźniejszości.Komu ma służyć cytowanie jakiegoś emerytowanego profesora retoryki jeśli tu i teraz tyle się dzieje w państwie.Skąd ten dystans do spraw dzisiejszych w Polakach zwanych konserwatystami? Skąd to potulne podporządkowywanie się opozycji,jej kłamstwom,atakom?Opozycja wykorzystuje każdy portal,każdego blogera,każdego komentatora prawica co najwyżej potrafi mówić o Covidzie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-02-2021 [17:19] - Pani Anna | Link:

Sake3
Grunt, ze ty wzmozona jak zwykle. Tym komentarzem doskonale sie okreslasz...  Gdybys troche wiecej czytala, rowniez filozofow to rozumialabys wiecej z otaczajacej cie rzeczywistosci. A ty jak zwykle opozycja, opozycji, o opozycji... Rzecza opozycji jest sie sprzeciwiac i probowac obalac rzady, nic nowego na swiecie. Nie rozumiesz, ze jezeli ten twoj ukochany rzad nie zmieni swojej polityki wobec narodu, to za 2,5r  moze nawet wczesniej na 100% bedziesz miala Holownie do spolki z Budka u wladzy? Opozycja poki co nie ma nic do gadania, a wszystko, co mnie boli i co dewastuje swiat wokol mnie zawdzieczam rzadom PIS i dlatego to glownie mnie i kilkoro innych interesuje. 

Obrazek użytkownika sake3

22-02-2021 [18:29] - sake3 | Link:

@Pani Anna.......Jeśli Pani mieszka w Polsce to obydwie będziemy miały rozkosze pod rządami Budki i Holowni. Z tym,że ja nie będę szczególnie zachwycona ,za to Pani rozanielona.Przecież szczując na rzad tak dzielnie Pani dla Hołowni i dla Budki pracuje.Pod rządami Hołowni,w symbiozie z Budka,Czarzastym,Kosiniakiem-Kamyszem,Lubnauer,istotnie czeka nas świetlana przyszłość.Nie wiem tylko w czym mój ukochany rząd ma zmienić swoje postępowanie wobec narodu,widać jego praca dla Polski w Pani oczach nie znajduje uznania.Nie wiem tylko czy Pani idole w ogóle zechcą na rzecz Polski pracować.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2021 [18:36] - rolnik z mazur | Link:

@ Anna, 
Nie przesadzaj z tym. PiS ma tyle do gadania w sprawie Skowida co " żyd za okupacji ". To inne diabły w tym kotle mieszają. A nasi tylko grzecznie wykonują co  każą. PiS po prostu powtarza co mu Berlin mówi vide maseczki. Makrela powiedziała, że pandemia będzie tak długo trwała aż wszystkich nie wyszczupia. Nie powiedziała ile razy będą szczepić pewnie aż do skutku. Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-02-2021 [19:30] - Pani Anna | Link:

Rolnik
Wiem, ze wykonuja zalecenia Berlina, ale chodzi o gorliwosc z jaka to robia. Oni doslownie dewastuja kraj, bo to, co Niemcy przetrzymaja,  Polske zniszczy. W Niemczech nie wywolano nadumieralnosci poprzez durne decyzyje pozamykania oddzialow szpitalnych i odciecia ludzi od normalnej opieki medycznej. Takze od dzisiaj wiekszosc landow otworzyla szkoly, a w Polsce uznaja widac, ze przez rok dzieci i mlodziez jeszcze niewystarczajaco zglupieli. Trzeba wychowac pokorne i ciemne bydlo. O to mi chodzi, o dzieci i 80tys niepotrzebnych zgonow.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2021 [20:37] - rolnik z mazur | Link:

@ Anna, 

To prawda dewastują. A bo to ich kraj? Najgorsze, że Polacy się tej dewastacji biernie przyglądają. Widać już stracili dawną odwagę. To przykre ale ja mam nadzieję, że w końcu się obudzą. Ja w każdym razie nie odpuszczę. Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-02-2021 [20:53] - Pani Anna | Link:

@Rolnik
Tak jak za komuny, niemal wszyscy widzieli, ale kto tak naprawde realnie sie buntowal? Teraz tez jestesmy w ciemnej d... i mnostwo ludzi juz sie w niej urzadzilo. Niech Pan powie lekarzom, ze maja brac sie do normalnej roboty juz nie za podwojne, covidove stawki, albo nauczycielom, ze maja wrocic do szkol. Zlinczuja. A najgorsi ci wszelkiej masci "eksperci" celebryci, wykreowani na pol bogow. Zaden z politykow rowniez sie nie przyzna, ze bral udzial w hucpie. Beda szli w zaparte, po trupach, niestety doslownie. Ggdyby chociaz wybory byly blisko, bylaby nadzieja, bo przeciez trudno zachowac dystans, kiedy trzeba obsciskiwac sie z wyborcami, calowac dzieci i staruszki. Znikad ratunku.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2021 [21:57] - rolnik z mazur | Link:

@ Anna, 
za komuny były duże skupiska klasy robotniczej, które można było zbuntować w miarę szybko. 

Ta hucpa z kowidem wtedy by nie przeszła. Jestem pewien. Wybory tu nic nie zmienią. 

Tak długo jak będzie woda w kranie i sklepy dobrze zaopatrzone to nic się nie zmieni. A nowe pokolenie już innego świata bez kagańca na pysku i zdalnego nauczania nie będzie znało. 
Zresztą sana widzisz jak staruszków się pozbywają. To czasy diabelskie. Leider pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-02-2021 [22:04] - Pani Anna | Link:

@Rolnik
Czasy diabelskie, trudno nie patrzec w te otchlan, ale trzeba sie starac, bo nas pochlonie.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-02-2021 [12:38] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna:
Teraz tez jestesmy w ciemnej d...
=====
Kto jest ten jest.

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2021 [13:47] - rolnik z mazur | Link:

@roz., 
ty widać w tej czarnej dupie... Czujesz się dobrze i zacząłeś się urządzać. Można i tak. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-02-2021 [14:19] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
Urządzać się zacząłem mając 20 lat. Teraz odcinam kupony. Nie narzekam na władzę, bo to jak teraz na starość śpię nie zależy od niej, a od tego jak sobie w życiu pościeliłem. Mam, bo byłem i jestem zdolny, pracowity i zaradny. Jak to powiedział Bernard - pozostając przy pisowni nazwiska stosowanej przez Waszą intelektualistkę @Panią Annę - Schaw: "Zdolni mają, niezdolni też, ale w gębie".
Czytając NB, trudno nie dawać racji temu znakomitemu nobliście.

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2021 [15:06] - rolnik z mazur | Link:

@ róż
Mało wiesz. Trochę się doksztalc skoro masz czas. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-02-2021 [12:36] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur:
...Najgorsze, że Polacy się tej dewastacji biernie przyglądają. Widać już stracili dawną odwagę. To przykre ale ja mam nadzieję, że w końcu się obudzą. Ja w każdym razie nie odpuszczę.
======
To dosadne stwierdzenie ustawia władzę nie tylko w stan czujności, ale w najwyższej gotowości!!! Jak się dowiedzą KTO nie odpuści, to nie tylko przestaną szczepić, ale odszczekają plandemię jeszcze dzisiaj. Kto wie, czy popełnią sepuku, wcześniej oddając cugle w ręce w ręce fachurów - Prawdziwych Polityków i Prawdziwych Ekonomistów.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-02-2021 [13:45] - rolnik z mazur | Link:

@ róż
Rozumiem, że ty z tych zdaniowanych. Ty już dawno odpuściłeś - takie prawo rabow. Tak mam naszych polityków za delikatnie mówiąc ignorantów bo w Berlinie lepiej wiedzą. Pzdr. 

Obrazek użytkownika SyrenkaW

22-02-2021 [17:24] - SyrenkaW | Link:

To nie do mnie z tymi zażaleniami, ja nie jestem strażnikiem prawicowej ideologii. 

Obrazek użytkownika sake3

22-02-2021 [18:15] - sake3 | Link:

@Syrenka....A ja się wcale nie zwracałam do Pana/i z żadnymi zażaleniami.Średnio mnie obchodzi jakiej ideologii Pan/i jest strażnikiem.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2021 [17:28] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
Jest zima to jest i lód pomimo ocieplenia klimatu. A poza tym - jeden naród, jeden wódz i jedna choroba. Pzdr
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-02-2021 [17:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Jest zima to jest i lód pomimo ocieplenia klimatu. "
Lód za oknem nie ma nic do ocieplania klimatu, skoro drogę północno wschodnią statki mogą pokonywać bez udziału lodołamacza, a Svalbard opłynąć można dookoła na laminatowym jachcie byle by solidnie wykonanym.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2021 [18:38] - rolnik z mazur | Link:

@ zdzichu, 
nie radzę próbować na jachcie z laminatu nawet najlepszym. Chinczyki trzymają się mocno. Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-02-2021 [19:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

Norweski odpowiednik Urzędu Morskiego ma na ten temat inne zdanie, ale co oni mogą wiedzieć na temat żeglowania na dużych szerokościach. https://www.icetra.is/media/en...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2021 [20:28] - rolnik z mazur | Link:

@ zdzichu, 
To niech sobie tam pływaja. Nie mam nic przeciwko. Dla mnie to nic fajnego. Gdyby było inaczej to Vende Globe powinni tam zrobić. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

22-02-2021 [18:33] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur....Z utęsknieniem czekam by choć raz ,jeden jedyny raz nie pisał Pan o szczepionkach,chorobie wiadomej i znanej jako covid przy każdym temacie. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2021 [20:32] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
a o czym tu pisać droga pani? O d... Maryni nie sposób jak rzeczywistość skrzeczy. Zresztą i tak już moich tekstów o plandemi nie puszczają
 pzdr

Obrazek użytkownika sake3

22-02-2021 [21:12] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.......To ja mam podpowiadać co pisać?Może Pana zainteresuje problem wprowadzania na rynek żywności syntetycznej wołowiny,roślinnego mleka i i innych smakołyków przez wielkie korporacje w tym Billa Gatesa?Czy opanowanie kolejnej gałęzi rynku nie jest podporządkowaniem ludności i narzuceniem ideologii dla osiągnięcia krociowych zysków?Czyli to to Pan pisał na zakładaniu kagańców społeczeństwom stanie się faktem?Kom jest ta Spurek jak nie emisariuszem na Polskę i UE?Przecież ta cwaniaczka swoje brednie wygłasza za pieniądze.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-02-2021 [21:45] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
ale to ta sama agenda 2030 i 2050. Kowid to taki wstęp do tego co pani pisze. Bez kowida nie ma sztucznego mięsa, mleka itd. To wszystko jest powiązane że sobą. Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-02-2021 [18:24] - Imć Waszeć | Link:

Myślę, że nie należy wyrabiać sobie zdania o drugim człowieku na podstawie cytatu wyrwanego z kontekstu, który dodatkowo odnosi się do kompletnie innego zagadnienia i innej osoby. Tu jest inkryminowany tekst w języku angielskim:
https://www.researchgate.net/p...
A tu więcej prac: https://www.researchgate.net/p...
Poza tym tu nie chodzi o żadne 56 płci. ;)

Obrazek użytkownika SyrenkaW

22-02-2021 [18:37] - SyrenkaW | Link:

Przecież mam jak najlepsze zdanie ;) 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-02-2021 [18:54] - Imć Waszeć | Link:

Ale koledzy odnieśli mylne wrażenie ;)

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-02-2021 [18:38] - Zygmunt Korus | Link:

Książka "Tako rzecze Zaratustra" Fryderyka Nietzsche'go była dla mnie "piłą" nie do przebrnięcia, mimo że kartkowałem ją przez wiele lat z uporczywą determinacją, by sprostać intelektualnej modzie. W przestrzeni artystycznej XX wieku była biblią awangardy, zwłaszcza konceptualizmu, u nas nieustannie powoływał się na nią krytyk sztuki Andrzej Kostołowski. Poszczególne myśli Niemca są serwowane na takim poziomie ogólności, że można pod te sentencje podłożyć wszystko i nic. Coś dla Hitlera przypasowało - to bierzemy z tego filozofa... I już mamy filozoficzne podłoże dla draństwa. Powyżej - być może - będzie Nietzsche przydatny dla dżenderyzmu...? "Z kim przestajesz, takim się stajesz..." Lustrzane odbicia: otchłań w sobie - przepaść na horyzoncie, potwory w duszy - bestialstwo czynne. Przy czym filozof ostrzega: uważaj! Bo to możliwe, ale niekonieczne.

Sądząc po liczniku i komentarzach, także materiały "w kwadratowych nawiasach" w stosunku do politycznej bieżączki, budzą zainteresowanie na tym forum.
Pozdrawiam Autora.