Magia Rosstatu RF: biednych mniej o 2,2 mln za kwartał...

„Jeden je mięso, drugi kapustę, razem jedzą gołąbki”
– nowy sposób walki z biedą w Rosji.

Bieda, nędza, bezprecedensowe rozwarstwienie społeczne to kluczowe problemy kraju. „Biedni pracujący” to nasz narodowy wkład w światową teorię ekonomiczną. W naszym kraju osoba w wieku produkcyjnym może mieć pracę i nadal być biedna, zwłaszcza jeśli ma dzieci. Jeśli jednak spojrzysz na raporty Rosstatu, to w kraju okazuje się, że płace gwałtownie rosną.  ​​Kiedy zwykli ludzie się o tym dowiedzą, to z wyjątkiem śmiechu, złości i przekleństw, ta wiadomość niczego nie przyniesie. (...)   

                            

  https://tsargrad.tv/articles/p...                                                                                                                       
(Pronko zwrócił uwagę na prawdziwe problemy Rosji: „Nie uważajcie nas za idiotów”)

Rosstat odnotował gwałtowny spadek poziomu ubóstwa w Rosji po zmianie metodyki liczenia i dystrybucji setek miliardów rubli w przeddzień wyborów do Dumy Państwowej.
W trzecim kwartale liczba osób żyjących za „linią ubóstwa” zmniejszyła się o 2,2 mln osób, a ich łączna liczba – 16 mln – stała się najniższą od 2013 roku, wynika z opublikowanych w piątek statystyk.
Wskaźnik  względnego ubóstwa spadł o 1,5 punkta procentowego do 11% populacji,  i także stał się najniższym od 8 lat.
Dochody ubogich były uzupełniane wypłatami przedwyborczymi, na które państwo przeznaczyło w sierpniu i wrześniu 700 mld rubli. Pieniądze te trafiły do ​​emerytów żyjących średnio za 16 tys. ₽ miesięcznie oraz rodzin z dziećmi, wśród których według Rosstatu 23,6% znajduje się poniżej granicy ubóstwa.
Jednak sama „granica ubóstwa” również uległa przesunięciu: w ciągu roku Rosstat dwukrotnie zmienił metodologię obliczania najbardziej wrażliwego dla władz wskaźnika, który prezydent Władimir Putin nakazał zmniejszyć o połowę.

Jeśli w przeszłości minimum egzystencji obliczano na podstawie kosztu minimalnego zestawu towarów i usług, to od 2021 r. zdecydowano się na relatywne rozpatrywanie poziomu ubóstwa – za biednych uznano osoby, których dochody były mniejsze niż 44% krajowej mediany,
Ale w rezultacie szeregi Rosstatu „rozpadły się”, dane straciły porównywalność, a na polecenie doradcy prezydenckiego Maksima Oreszkina przywrócono starą koncepcję, z jednym tylko wyjątkiem - zamiast obliczać rzeczywisty koszt koszyka konsumentów biednych władze po prostu przemnażają egzystencjalne minimum w IV kwartale 2020 r. do poziomu ogólnej inflacji.
Ta tak zwana „granica ubóstwa” wzrosła o 5,6% w okresie styczeń-wrzesień. Jednocześnie wielokrotnie szybciej drożały podstawowe produkty, na które biedni wydają prawie wszystkie pieniądze: drób- o 30% w ujęciu rocznym, kapusta - o 104%, kasza gryczana - o 18% itd. Według szacunków FCG ( Financial Consultants Group) odzież podrożała o 15%.

Sondaże, które są przeprowadzane co miesiąc przez Bank Centralny Federacji Rosyjskiej, pokazują, że prawie jedna trzecia populacji pozostaje w Rosji subiektywnie biedna: 9% twierdzi, że nie ma nawet pieniędzy na żywność, a 25%, że stać ich na jedzenie , ale już nie  stać ich na kupno ubrań i butów .
Przypomnijmy, że w maju 2018 r. Putin nakazał zmniejszenie poziomu ubóstwa o połowę w ciągu 6 lat – do 6,6% do 2024 r. W ubiegłym roku, na tle pandemii, cel ten uznano za niemożliwy do zrealizowania, i w efekcie termin  przesunięto na rok 2030.

https://www.finanz.ru/novosti/...
“Росстат сотворил «чудо» с бедностью: Нищих стало меньше на 2,2 миллиона за квартал”
03.12.2021

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu
tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia

https://www.salon24.pl/u/bezmetki/1186431,magia-rosstatu-rf-biednych-mniej-o-2-2-mln-za-kwartal

JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA ŻEBRACZKI W MOSKWIE
Zakazany film na portalach rosyjskich
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

04-12-2021 [14:28] - Pers | Link:

To przerażające co opisuje bezmajtek...
Nie ma to jak w raju na ziemi za oceanem.

W Ameryce, najbogatszym kraju na świecie, mierzonym PKB, dzieci chorują w pobliżu otwartych basenów z nieoczyszczonymi ściekami. Był to jeden z wielu szokujących wniosków ONZ pod koniec 2018 roku, po dwutygodniowym badaniu skrajnego ubóstwa w Stanach Zjednoczonych.

Raport ONZ został opublikowany w grudniu 2018 przez grupę śledczych, którzy odwiedzili Kalifornię, Alabamę, Georgie, Portoryko, Zachodnią Wirginię i Waszyngton.
„Stany Zjednoczone są jednym z najbogatszych, najpotężniejszych i najbardziej innowacyjnych technologicznie krajów na świecie; ale ani ich bogactwo, ani potęga, ani technologia nie są wykorzystywane do rozwiązania sytuacji, w której 40 milionów ludzi nadal żyje w warunkach ubóstwa” – napisał Philip Alston, specjalny sprawozdawca ONZ ds. skrajnego ubóstwa i praw człowieka.

Kontynuował: „Spotkałem wielu ludzi, którzy przeżyli Skid Row w Los Angeles, byłem świadkiem policjanta z San Francisco, który mówił grupie bezdomnych, aby się ruszyli, ale nie miałem odpowiedzi na pytanie, dokąd jadą, czułem się jak tysiące biednych ludzie otrzymywało zawiadomienia o naruszeniach, które wydają się celowo zaprojektowane, aby szybko stać się niespłacalnym długiem, uwięzieniem i uzupełnieniem kasy komunalnej. Widziałem kanalizacje w Stanach Zjednoczonych, gdzie rządy nie uważają, że urządzenia sanitarne są ich obowiązkiem, widziałem ludzi, którzy stracili wszystkie zęby, ponieważ opieka dentystyczna dorosłych nie jest objęta ogromną większością programów dostępnych dla większości biednych ludzi, słyszałem o rosnącej śmiertelności i niszczeniu rodziny i społeczności przez opioidy, i spotkałem ludzi w Portoryko, którzy mieszkali obok zupełnie niezabezpieczonej góry popiołu węglowego, który sprowadzał na nich deszcz chorób, kalectwa i śmierci” .
Osady ścieków znaleziono w biednych obszarach, takich jak hrabstwo Lowndes w stanie Alabama, gdzie wielu ludzi nie stać na zainstalowanie szamba, co powoduje, że ścieki spływają do basenów z ich domów. Te nieprzetworzone odpady stanowią potencjalne źródło wszelkiego rodzaju chorób. W Lowndes spowodowała rozprzestrzenianie się tęgoryjca, pasożytniczej choroby jelit powszechnie występującej w najbiedniejszych rozwijających się krajach świata.
Odkrycie poziomów ubóstwa i chorób trzeciego świata w najbogatszym i najpotężniejszym kraju na świecie, choć szokujące, to tylko część historii. Wyniki Organizacji Narodów Zjednoczonych są zgodne ze spiralą spadkową Ameryki.
Jedyne, w co wydaje się, że amerykańskie przywództwo jest w stanie inwestować, to więzienia i wojna.

Teraz jest jeszcze gorzej niż w 2018 bo doszła pandemia.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2021 [17:51] - Tezeusz | Link:

Putin bandyta szykuje wojskowy przewrót na Ukrainie ,w wyniku którego zostanie utworzony marionetkowy rząd tak jak jest na Białorusi. Co do Ukrainy to jestem pewny ,że Putin nie da jej wprowadzić do UE a tym bardziej do NATO nawet za cenę otwartej wojny z NATO. Co do Polski to od dawna miedzy Niemcami a Rosją są ustalenia dokonania kolejnego rozbioru, jest to tylko kwestia doprowadzenia w Polsce do wojny domowej, do której już nie raz nawoływał Wałęsa a ostatnie 6 lat cała opozycyjna targowica prowokuje przez ich bojówki np. KOD , części sędziów i innych agenturalnych organizacji typu Otwarty Dialog. Wszystko po to aby doprowadzic w PL do sytuacji (domowa wojna) , w której sąsiednie kraje będą "zmuszone" do tzw. interwecji w wyniku której Polska znowu zniknie z mapy Europy. Rosja powiększy swój Obwód Kaliningradzki od Wisły na wschód a Niemcy poszerzą Brandenburgię od Wisły na zachód. Tylko tak dalej głupawe lemingi a w/w jest tylko kwestią czasu.

Obrazek użytkownika angol

04-12-2021 [14:42] - angol | Link:

Persik ale tak ogolnie to jestes zdrowy.

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2021 [15:23] - J z L | Link:

 angol 
sorry
ale to kretyn z Donbasu
na wpis o rosji zawsze zmienia pam...persa

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2021 [15:34] - J z L | Link:

W Rosji za Putina bieda aż piszczy! Ludzi nie stać nawet na buty
Rosja Władimira Putina przymiera głodem. Aż nie mal 80 proc. mieszkańców Federacji Rosyjskiej nie może sobie pozwolić nawet na zakup najpotrzebniejszych rzeczy – informuje Federalna Służba Statystyki Rostat. Bardzo źle jest też ze zdrowiem Rosjan – śmiertelność wzrosła w co najmniej 32 regionach kraju.

Nawet ponad 20 mln Rosjan żyje poniżej granicy ubóstwa. Z badania jakie Rostat przeprowadził wśród 60 tysięcy kobiet prowadzących gospodarstwa domowe wynika, że 53 proc. rodzin nie stać na „wydatki niespodziewane”, takie jak pomoc medyczna czy remont mieszkania.

Co więcej, w aż 35 proc. gospodarstw domowych nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby każdy członek rodziny mógł sobie pozwolić na nowe buty. Około połowy rodzin nie może też pozwolić sobie w roku na więcej niż jedną wycieczkę.

Źrodło: IAR, Fronda.pl

P.S. Budżet całej Rosji jest mniejszy niż budżet jednego amerykańskiego miasta – Nowego Jorku. Według Banku Światowego PKB Rosji w 2017 wynosił zaledwie 2,7 procent światowego PKB. Mimo desperackich prób reformowania zarządzania budżetem wydatki wojskowe Rosji wciąż stanowią mniej niż jedną dziesiątą wydatków NATO, z czego połowa „ginie” z powodu „otkatów”, czyli defraudacji środków publicznych. Ludność Rosji wynosi 146 mln osób, podczas gdy na przykład Nigerii 186 mln. Ściśle mówiąc, Rosja to rozległe pustkowie, bańka mydlana, Afryka ze śniegiem.
Source: https://jagiellonia.org/w-rosj...

Co czwarte rosyjskie dziecko żyje w skrajnej biedzie
Półtora roku temu co czwarte rosyjskie dziecko żyło poza granicą ubóstwa. To armia 7,4 miliona biednych dzieci. Pandemia jeszcze nasila to negatywne zjawisko.
Na początku minionego roku 23 proc. rosyjskich dzieci w wieku do 18 lat żyło w rodzinach, w których miesięczny dochód był niższy od minimum egzystencji czyli 10,9 tysiąca rubli (553 zł). To była armia milionów dzieci żyjących w stałej biedzie - niedojadających, w bardzo złych warunkach mieszkaniowych; często doświadczających przemocy.
https://www.rp.pl/gospodarka/art589781-co-czwarte-rosyjskie-dziecko-zyje-w-skrajnej-biedzie

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-12-2021 [18:11] - Ula Ujejska | Link:

Józku
No i koniecznie trzeba dodać, że Rosja w tym kształcie istniej tylko dlatego że eksportuje do UE paliwa. Wystarczy uciąć jej to przy samym ryju a Rosjanie odstrzelą Putina w kosmos.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2021 [17:52] - Tezeusz | Link:

On nie jest zdrowy on uwielbia LGBT

Obrazek użytkownika u2

04-12-2021 [15:30] - u2 | Link:

„Jeden je mięso, drugi kapustę, razem jedzą gołąbki”
– nowy sposób walki z biedą w Rosji.

W czasach ZSRR w Rosji popularna była dieta jarska.

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2021 [15:50] - J z L | Link:

Warto zobaczyc ten film
pod wpisem
Warto

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2021 [16:30] - J z L | Link:

Ponad 50 mln amerykanów oczekuję na wizy migracyjne do Rosji
​Ambasady i konsulaty rosyjskie nie są w stanie nadążyć z wydawaniem wiz

Obrazek użytkownika Pers

04-12-2021 [16:35] - Pers | Link:

@husky
//Ponad 50 mln amerykanów oczekuję na wizy migracyjne do Rosji//
Liczba się zgadza ale chodzi o liczbę Amerykanów żyjących jedynie z bonów żywnościowych rozdawanych przez rząd.
Rosja nie wpuszcza byle kogo.
 

Obrazek użytkownika Pers

04-12-2021 [15:38] - Pers | Link:

Poziom ubóstwa w Stanach Zjednoczonych nadal bije rekordy. Zostało to potwierdzon przez publikację mrożącego krew w żyłach raportu US Census Office, który określił liczbę osób poniżej granicy ubóstwa w wiodącej światowej potęgi gospodarczej na rekordową liczbę 46,2 miliona.
Dane opublikowane przez Overseas Bureau of Statistics odnoszą się do 2010 roku i przedstawiają niepokojący obraz, z rosnącym ubóstwem, spadającymi dochodami i wzrostem liczby obywateli bez ubezpieczenia zdrowotnego.
Szczególnie niepokojący jest odsetek nieletnich poniżej 18 roku życia żyjących w ubóstwie, który wzrósł z 20,7% w 2009 r. do 22% w 2010 r. (16,4 mln). Jak można sobie wyobrazić, najbardziej dotknięte są mniejszości, przy czym Afroamerykanie cierpią na najwyższy wskaźnik ubóstwa.

Główną przyczyną dramatycznego obrazu nakreślonego przez amerykański spis ludności jest utrzymująca się bardzo wysoka stopa bezrobocia, w rzeczywistości wykorzystywana przez firmy i sam rząd do obniżania płac i anulowania pozostałych gwarancji dla pracowników. Najnowsze oficjalne dane o bezrobociu w Stanach Zjednoczonych wskazują na poziom bezrobocia na poziomie 9,1%.

Gwałtowna liczba ludzi poniżej granicy ubóstwa w Ameryce nie jest przypadkową konsekwencją niekontrolowanej dynamiki, ale wynikiem polityki celowo realizowanej przez klasę polityczną - Republikańską i Demokratyczną - w celu zwiększenia zysków dużych prywatnych firm. Proces, który trwa od co najmniej trzech dekad, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i gdzie indziej na Zachodzie doprowadził do gigantycznego transferu bogactwa na rzecz małego kręgu na szczycie piramidy społecznej, poprzez masowe obniżki podatków dla korporacji i deregulację sektora przemysłowego i finansowego.
Dane zawarte w raporcie US Census Office kontrastują w niepokojący sposób z tymi, które wskazują na rekordowe zyski dla międzynarodowych korporacji i finansowych gigantów z Wall Street, które nadal korzystają z napływu bilionów dolarów przez rząd i Fed.

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2021 [16:25] - J z L | Link:

Czy w Donbasie tez bija murzynow

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-12-2021 [18:07] - Ula Ujejska | Link:

Józku
A w USA bida aż piszczy hehehehe Ciekawe co na to Maverick piewca wolności i amerykańskiego dobrobytu? 😁😁😁

Obrazek użytkownika Maverick

04-12-2021 [20:36] - Maverick | Link:

Ulka widocznie nie rozumiesz co czytasz, ja stwierdzam że lewactwo i pseudo demokracja doprowadza do upadku i obniżenia standardu życia. A będzie tylko gorzej, nic nie wskazuje na szybką poprawę, długi rosną.
Niestety taką samą politykę zadłużania Polski prowadzi PiS deklarujący się prawicowym.

Obejrzyj sobie mój filmik o przecenie Ameryki:

https://www.youtube.com/watch?...
Lub ten:
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-12-2021 [22:49] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Bzdetów  wsiowego głupka nie oglądam z zasady, bo skoro tu bzdecisz, to bzdecisz wszędzie. Tylko nie bierz się za komentowanie zależności różnych posunięć gospodarczych różnych rządów - jesteś za głupi na to. Wklejasz często gotowce plus swoje trzy grosze i wychodzi z tego bełkot.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2021 [16:44] - Tezeusz | Link:

Pers a ty pochwalasz pedalstwo ? A fe !!!
https://spiritolibero.neon24.p...

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2021 [19:03] - Kaczysta | Link:

Toy-Toy to zbieranina tępego żołdactwa, to zwykli bandyci dowodzeni przez transwestytów i pederastów. No może nie tacy zwykli bandyci, bo wielu z nich jest już transseksualnych więc nie ma co uczciwych bandytów obrażać.

Obrazek użytkownika Pers

04-12-2021 [19:44] - Pers | Link:

@kaczysta
//Toy-Toy to zbieranina tępego żołdactwa, to zwykli bandyci dowodzeni przez transwestytów i pederastów.//
Już nie. Poszaleliście kilka tygodni i właśnie dostaliście szlaban. https://dz.neon24.pl/post/1655...

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2021 [20:13] - J z L | Link:

Bingo
kaczorku
Udał ci się ten komentarz, oj udał
Cała prawda o takich jak @niebieski i jego partner życiowy @pies na trole
Dzięki za trafną analizę tego Szamba i neonkowej  ławeczki

Obrazek użytkownika Ryan

04-12-2021 [20:37] - Ryan | Link:

Kaczysta 

Ten portal już jest rozwalony. Dzięki adminom, którzy promują szurów, dominuje to chamstwo, zabobony, głupota i naukowy negacjonizm. Przoduje w tym Repsol, który nie dość, że szurów promuje, to sam komentuje jak oni. Poprawa techniczna to mały pikuś w porównaniu z pracą jaką należy włożyć, by ten portal merytorycznie odrodzić.
Póki co jest internetowym szambem.

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2021 [20:49] - J z L | Link:

ryan
No i kolejne BINGO
​Zrobiliscie mi fantastyczny wieczór
No i tak trzymać

Obrazek użytkownika Ryan

04-12-2021 [20:57] - Ryan | Link:

To akurat nie moje dzieło lecz Grześka Świderskiego który wali prawdę prosto w ryj tym dwóm kretynom
tu masz do persa koment

Jarek Ruszkiewicz SL#Mogliśmy się czegoś nauczyć?
Nie mam za grosz wyrozumiałości dla prymitywnego chamstwa, głupkowatego przysrywania, czy dla ataków ad personam, w czym Ty się lubujesz. Właśnie taka wyrozumiałość innych uczyniła z tego portalu szambo szurów.

 

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2021 [21:10] - J z L | Link:

No to piękna to walka buldogów pod dywanem
Nazwać analfabete repsola  oraz legendę SL szurem i chamem to NIEPOJĘTE
I to gdzie?
Na jego własnym Szambie?
ps.
idę się napić

Obrazek użytkownika Ryan

04-12-2021 [21:27] - Ryan | Link:

Na zdrowie
Wypijmy  za zgon gnojownicy i humor  jaki dopisuje persowi piszący o mnie w czasie przeszłym
Na koniec podsumowanie i zakończenie tematu w oczach kolejnego blogera

1*
O czym typie tu masz czelność smrodzić, co?
Gdybym chciał czytać/słuchać o "sukcesach", o których, ty @Dżon, tu nawijasz, to bym włączył TVPiSN24...
Rozjebałeś z Lipskim cały portal, bo przecież rozjebałeś WSZYSTKO co działało wyśmienicie, a w zamian Neonowcy dostali "gości" ( z którymi teraz bohatersko walczysz), i "łapki" pod komentarzami. I NIC, kurwa, WIĘCEJ!!! Wręcz mniej!!! Bo mnóstwo rzeczy nie ma, tych, które były. Mam ci wylistować tandeciarzu z czego okroiłeś Neon?

Mam głębokie wewnętrzne przekonanie, że ty typie, nie jesteś w stanie nawet starej Joomli ogarnąć a co dopiero Neonu. I w sumie nie od tego tu jesteś....
Tu zmiany programistyczne w kodzie portalu wprowadzają jakieś dzieci za "lizaki" a ty, z Lipskim, czeszecie dr. Oparę z kasy. Ale to na boku. Bo tę właściwą płaci wam "kaminiski-daniels"!!!

I w dupie mam czy mnie placku wywalisz.
Moi Czytelnicy mnie znajdą, typowy, poliniański, przetargowy, drobny cwaniaku.

Przypominam jeszcze raz na koniec.

Nowy Neon, to okaleczony po ciężkim wypadku inwalida, z gipsem w postaci "lajków" i znajdującej się nad łóżkiem inwalidy galerii z "gośćmi", którzy patrzą - niekiedy aktywnie - jak Neon zdycha...

P.S. Gdyby mnie łachudry wyrzucili z Neonu, to o miejscu publikowania dam znać na:
- zmiany na ziemi
- bacologia
- wierni polsce1
i
wierni polsce
 

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2021 [21:33] - J z L | Link:

Miało być o dobrobycie w rosji a skończyło się o wszarzach z Szamba
Definitywnie skończmy ten temat bo się zrzygam a szkoda drinka

Obrazek użytkownika Ryan

04-12-2021 [21:41] - Ryan | Link:

do jutra

Obrazek użytkownika Valdi

04-12-2021 [23:29] - Valdi | Link:

Dokładnie !
Mówiłem to już od dawna. Nie wiem jaki jest status tego szamba. Będę w kraju za parę miesięcy - może coś więcej się dowiem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2021 [16:44] - Tezeusz | Link:

Pers a ty pochwalasz pedalstwo ? A fe !!!
https://spiritolibero.neon24.p...

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2021 [19:18] - Kaczysta | Link:

170. liderów ortodoksyjnych odłamów judaizmu, ze Stanów Zjednoczonych i Izraela, podpisało oświadczenie, w którym nawołują do traktowania gejów i lesbijek z "szacunkiem i godnością".

Judaizm, zwłaszcza w swojej najbardziej ortodoksyjnej formie, zdecydowanie sprzeciwia się wszelkim przejawom homoseksualności. Tym większe zaskoczenie wywołało podpisanie przez rabinów, nauczycieli, psychologów, liderów społeczności "zestawienia zasad dotyczących homoseksualnych Żydów w naszej społeczności". Przygotowanie oświadczenia zajęło prawie pół roku - przy czym trzeba pamiętać, że w judaizmie dużą rolę pełnią lokalni liderzy, którzy indywidualnie nauczają w świetle tradycji. "Wszystkie istoty ludzkie zostały stworzone na podobieństwo Boga i zasługują na traktowanie z godnością i szacunkiem" - możemy przeczytać w oświadczeniu. "Pytanie czy homoseksualność jest uwarunkowana genetycznie czy środowiskowo, jest nieistotne w naszych zobowiązaniach do traktowania osób mających pociąg do tej samej płci z szacunkiem i godnością" - mówi punkt drugi. "Żydzi homoseksualnej orientacji żyjący w ortodoksyjnej społeczności są narażeni na emocjonalne, społeczne i psychologiczne wyzwania, które mogą sprawić im i ich rodzinom wielki ból i cierpienie" - podkreślili rabini w swym oświadczeniu, dodając także, że terapie mające na celu reorientację nie zawsze odnoszą pozytywny skutek.

"Dokument ten to produkt prawie 10-letniej pracy" - powiedział rabin Benjamin Lau, jeden z najpopularniejszych izraelskich rabinów nowoczesnej wersji ortodoksyjnego judaizmu. Oświadczenie nie ma wpływu na zmianę prawa religijnego, które neguje homoseksualność, z pewnością może mieć jednak duży wpływ na rozpoczęcie debaty publicznej dotyczącej tego skomplikowanego dla Żydów problemu.

W połowie lipca w naszych kinach gościł film Haima Tabakmana "Oczy szeroko otwarte", traktujący o miłości między mężczyznami w ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności.

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2021 [16:50] - J z L | Link:

AAA
I'm swapping a Florida apartment for a sleeping bag in Moscow

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2021 [18:31] - Kaczysta | Link:

 Na wsi niemal 40 proc. mieszkańców nie ma toalety we własnym domu.

Federalna Służba Statystyki Państwowej, w skrócie Rosstat, regularnie co dwa lata bada poziom biedy w Rosji. Ostatnie badanie, którego wyniki właśnie ujawniono, zostało przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku - odpowiednie ankiety wypełniło 60 tys. gospodarstw domowych z terenów całej Rosji. Wyniki ich opracowania - choć widać pewną poprawę w stosunku do badania realizowanego dwa lata wcześniej - są szokujące. Znaczna część obywateli atomowego mocarstwa, które między innymi prowadzi wojnę na Ukrainie, wysyła żołnierzy do Syrii i chce wspierać Maduro w Wenezueli, żyje, mówiąc krótko, w biedzie lub nawet nędzy.

I tak np. z domknięciem miesięcznego budżetu ma problem 80 proc. rosyjskich rodzin. Ponad jedną trzecią Rosjan (dokładnie 35,4 proc.) nie stać na kupno dwóch par butów rocznie - by mieć chociaż jedną parę nowych na sezon. A ponad 10 proc. nie może pozwolić sobie na jedzenie mięsa lub ryby chociaż co drugi dzień.
Ponadto w 12,6 proc. rosyjskich domostw nie ma toalety - ich mieszkańcy korzystają albo ze wspólnego wychodka w budynku albo ze sławojki zbudowanej na zewnątrz. Na wsi z tego drugiego rozwiązania korzysta ponad 38 proc. jej mieszkańców.
Do tego około połowy Rosjan nie stać na taki luksus, jak tydzień wakacji w roku. Mniej więcej tyle samo jest nieprzygotowanych na sytuację, kiedy pojawi się konieczności pokrycia niespodziewanego większego wydatku.

Według Rosstatu w ubóstwie żyje co ósmy Rosjanin - niemal 13 proc. mieszkańców, czyli prawie 19 milionów ludzi. Wśród nich są ci, których nie stać na wspomniane jedzenie mięsa lub ryb chociaż co drugi dzień i tych, którzy nie mogą kupić ważnych lekarstw (takich jest dokładnie 11 proc.).

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2021 [20:46] - wielkopolskizdzichu | Link:

W USA  nie ma dostępu do wody 2 miliony osób a około 12 % gospodarstw nie stać na nią co czyni medianę amerykańską wcale nie lepszą niż rosyjską.
W Polsce nie zauważa się przyczyn początkowego sukcesu Trampka, dlatego że widzi się wyłącznie bogatych i średnio zamożnych mieszkańców brzegów Atlantyku i Pacyfiku.
Podczas gdy życie przeciętnie zarabiających to znaczy mało, i czarnych i białych w środkowych stanach i miejscach takich jak Detroit jest przerąbane.
Powoływanie się na to że  Amerykanie nie stoją w kolejce po wizy do Rosji jest idiotyczne.
Rosjanin miał źle już od czasów Iwana IV, przeciętny Amerykanin pamięta czasy gdy żyło się ciut, a niekiedy o wiele lepiej i mimo wszystko ma nadzieje ze to wróci.
Czy wiecie że przeciętny mieszkaniec USA ma swoich oszczędności w okolicach 300 dolarów, mam na myśli medianę. Oczywiście na koncie ma znacznie więcej ale jest obciążony spłacaniem kredytów. 
To spowodowało że Amerykanie z  nomadów zmieniających pracę i miejsce zamieszkania w ciągu parunastu lat ileś tam razy, zaczęli się bać zwolnień i płaszczą się przed pracodawcą ponieważ w momencie utraty pracy, tracą zdolność kredytową i lądują na bruku.

Dlaczego to napisałem. My się w Polsce nie przejmujmy się biedą w Rosji, ona tam była zawsze, przejmujmy się biedą w USA, które ma ponoć być naszym sojusznikiem, a istnieją obawy że może im zabraknąć ochoty na realizacje zobowiązań z powodów finansowych i społecznych.  

Obrazek użytkownika angol

04-12-2021 [21:35] - angol | Link:

Po jaka cholere kacapowi  kibel w domu, on nie sra bo nie je, kibel zbedny.

Obrazek użytkownika Ryan

04-12-2021 [20:33] - Ryan | Link:

Rosja
Kraj mlekiem,miodem i krwią płynący

Obrazek użytkownika Maverick

04-12-2021 [21:05] - Maverick | Link:

Niedługo w Polin zapanuje wszechpowszechna nędza,  do tego ma doprowadzić reset zaplanowany w Davos.

Obrazek użytkownika Valdi

04-12-2021 [23:45] - Valdi | Link:

Nie zasmradzaj powietrza trollu

Obrazek użytkownika Maverick

04-12-2021 [22:08] - Maverick | Link:

Niektórzy amerkańscy żebracy mają poczucie humoru:

Ten udaje Trumpa i zbiera na postawienie płotu na granicy z Meksykiem.

https://www.google.com/url?sa=...

https://www.google.com/url?sa=...