I oto mamy przełom

Naczynie połączone, jak perpetuum mobile, działa zawsze. Gdyby Łukaszenka nie wycofał swoich żołnierzy i emigrantów z przejścia towarowego w Kuźnicy, nikt nie zaryzykowałby odebrania prawa jazdy Donaldowi Tuskowi – jakież to symboliczne. Gdyby nie działania antypolskie Białorusi i Putina, Polacy dalej czkaliby na przebudzenie, a tak już 11.11.2021 r., w Dzień Niepodległości, zaroiło się w kraju od flag narodowych. Warto więc zwrócić uwagę, że prawda, jak statek widmo, wciąż krąży wokół nas i tylko czeka na okazję do ujawnienia swojej bandery. Czeka na swoją załogę, kapitana i rozkazy.

Nikomu w najśmielszych oczekiwaniach nie przyszło do głowy, że jeden przypadek,  utrata prawa jazdy zneutralizuje doktrynę Neumanna, zatrzęsie portkami kilku kast panujących w Polsce i jednym ruchem sprawi, że nagle prawo zacznie obowiązywać wszystkich. Można powiedzieć, że to cud. Ale jeżeli te przełomowe wydarzenia potraktujemy jak cud, to natychmiast stracimy energię i wolę działania, kasty wrócą na swoje miejsce i ze zdwojoną siłą zaczną odzyskiwać dawne znaczenie, żołnierze na granicy nagle zaczną mieć większe problemy, a ci którzy odebrali prawo jazy Tuskowi zostaną ukarani największą możliwie karą. I jak zwykle wspólnie poniesiemy zasłużona klęskę. Przegramy z samym sobą. Nie mamy już drogi odwrotu. I ten szlaban postawiła nam historia.

Wydarzenie w Kuźnicy, mimo ustępstw Łukaszenki i Putina, nie mają charakteru regionalnego, lecz międzynarodowy. Zachowanie Merkel i Macrona w stosunku do Białorusi i Rosji, pozbawiło UE własnego odzienia. Nagle cały ciężar ratowania jej honoru spoczął na Polsce – kraju, który od 70 lat nie prowadził samodzielnej polityki zagranicznej, który nie ma własnej koncepcji kulturowej i którego obywatele żyją pod chmurą dotacji, pożyczek i podminowanej tożsamości. Innymi słowy, usiedliśmy na „gorącym kartoflu”, którego nie można ani nikomu podrzucić, ani w żaden sposób wychłodzić. Historia powiedziała „sprawdzam” i dopiero teraz zaczynamy rozumieć jak miałką wartość ma dla nas okres powojenny i postsolidarnościowy. Dopiero teraz zaczynamy szukać oktanów w paliwie, które produkowaliśmy przez ostatnie 70 lat. Kuźnice były naszymi Racławicami. Co dalej?

Dalej musimy zdać sobie sprawę z jednego, że po 1989 r. władza sama przyszła do działaczy „Solidarności” i podziemia posolidarnościowego. Zaskoczyła ich i dlatego bali się wziąć ją w swoje ręce, poszli więc na układ z komunistami. Potem było źle, ale z górki. Dziś jest podobnie, lecz skala o wiele większa, bo oczy większości państw Europy zwrócone są ku Polsce i czekają, tak samo, jak my przed Kuźnicami, na rozwój wydarzeń. Sytuacja jest taka sama, jak w 1939 r., jeżeli przeżyjemy – będziemy, jeżeli nie, nikt po nas nie będzie płakał, a świat dalej potoczy się swoim trybem. I po raz kolejny, lecz tym razem może z większym zrozumieniem, muszę odwołać się do II RP: tradycyjna inteligencja w 1918 r. swojej okazji nie zmarnowała. Chcąc wykorzystać dzisiejszą szansę, musimy otwórzcie szeroko bramy i serca prawdziwie niepodległej Drugiej Rzeczypospolitej, bo tam prawdziwa Polska się zaczęła i jedynie od niej możemy zacząć jakąkolwiek kontynuację. Innej drogi nie ma, bo wszystko wokół Niej jest sztuczne. I przestańmy już wyszukiwać bolszewickich argumentów przeciw. A co stanie się po 2021 r.?

Właśnie, i na to pytanie, jako Polacy, musimy odpowiedzieć sobie do bólu prawdziwie. Niemiecko-francuska polityka unijna została zdemaskowana, stanowiska określone i w zasadzie wszystko jest już jasne. Ale to „jasne” dotyczy stanowisk Merkel i Macrona, osób odchodzących ze stanowisk dowodzenia. Znaleźliśmy się w przestrzeni międzyfrontowej, którą z takim powodzeniem wykorzystywał Piłsudski, a która sprzyja dokonywaniu faktów dokonanych. Mamy więc wolną rękę i anarchię w kraju. Jeżeli przed ukonstytuowaniem się i stabilizacją kolejnych rządów w Niemczech i Francji nie wprowadzimy u siebie porządku, będziemy mogli tylko pomarzyć o jakiejkolwiek suwerenności czy niepodległości, a sytuacja w której się znajdziemy zmusi nas do płacenia kolonialnego haraczu. Skończyły się wycieczki, podchody i, jak powiadają w wojsku,  skończyło się babci sranie. Trzeba zawołać: Ojczyzna w potrzebie! Nie wiemy jaką politykę poprowadzi nowa Unia, ale wiemy, że dotychczasowa nasza postawa nie przynosi żadnych sukcesów. Musimy stworzyć swoje fakty dokonane. Najsolidniejszym i najbardziej naturalnym naszym sojusznikiem jest Turcja, w mniejszym stopniu Szwecja oraz USA. I to są trzy argumenty o różnym tonażu, w które musimy się zaopatrzyć przed nowym rozdaniem w UE. Przełom, na który dotąd, jak niewolnicy, czekaliśmy dokonał się jak zwykle na zupełnie innym poziomie. Do tego poziomu, jak na wojnie, musimy nagle dorosnąć – na szczeblu społecznym, jak i rządowym.

Zakwitły polskie flagi, polskie społeczeństwo zaczęło myśleć po polsku, samoczynnie zaczęto budować naturalną nam jedność z wojskiem, wreszcie dostrzegliśmy swój interes narodowy, zdrajcy tracą posłuch i pole manewru. Powoli żegnamy komunizm i postkomunizm, przyszedł czas na takie społeczeństwo, jakie zbudowała II RP, a więc społeczeństwo, które wiedziało co ma robić, nawet, gdy wymordowano mu przywódców. Te wzorce jeszcze istnieją, trzeba im tylko dać nowe życie. Przyszedł czas na zupełnie innych ludzi, odpowiedzialnych, dobrze wykształconych z wyrobionym poczuciem tożsamości. Nadszedł czas zmian. I oto mamy prawdziwy przełom. Czy podołamy?  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-11-2021 [18:42] - NASZ_HENRY | Link:

Donald odebrał telefon od barona von Loringhoven, że ten jest "mocno rozczarowany",  czym Tuska zdenerwował a ten nacisnął gaz do dechy i poszły konie po betonie ☺☻
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2021 [19:10] - Jabe | Link:

Zakwitły polskie flagi, polskie społeczeństwo zaczęło myśleć po polsku, samoczynnie zaczęto budować naturalną nam jedność z wojskiem – Przedawkowanie propagandy.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

21-11-2021 [19:49] - RinoCeronte | Link:

Jezu jak pięknie Pan to napisał! Proponuję jeszcze szklankę krystalicznej zimnej wody. Tym razem post factum.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

21-11-2021 [20:46] - Marek Kudła | Link:

Z nimi nie da się nic zrobić !  To wewnętrzni wrogowie Polaków. To zdrajcy Narodu Polskiego !  Dopóki nie pozbędziemy się ich, będą stale i do końca przeciwko Polsce i Polakom.  Będą jątrzyć, nienawidzieć, kłamać, bo wierzą, że dorwią się do koryta !.  By się ich pozbyć to wszyscy Polacy muszą wziąść udział w wyborach i usunąć ich kartami wyborczymi !!!
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

22-11-2021 [11:48] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek Kudła
Część jest taka, jak Pan pisze - niereformowalni, z różnych względów; reszta, to pieczeniarze albo głupcy. Pieczeniarze pójdą tam, gdzie wyczują siłę i jakąś korzyść. Głupcy, za darmo, pójdą za owczym pędem. Wyrównać sytuację może zmiana sposobu rządzenia. Nie, jak dotąd: my dajemy, a wy nas wybierajcie, bo przecież daliśmy, lecz my tworzymy plany i wspólnie odbudowujemy Polskę. Ale też wspólnie ponosimy za nią odpowiedzialność. Tak właśnie, jak było w II RP. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-11-2021 [21:36] - Ula Ujejska | Link:

PODOŁAMY! Im większy nacisk na Polskę, im więcej wrogich działań, tym bardziej się mobilizujemy i jednoczymy w obronie suwerenności. Większość Polaków już zdaje sobie sprawę z tego, że żyjemy w czasach przełomu: albo wolni i niepodlegli albo kolejne rozbiory i podległość.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

22-11-2021 [11:52] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Ula Ujejska
To ciśnienie, które wywołuje, jak Pani pisze: większy nacisk trzeba racjonalnie zagospodarować. Bez zmiany sposobu rządzenie, cała para pójdzie w gwizdek. Więcej, w komentarzu do wypowiedzi Marka Kudły.

Obrazek użytkownika tricolour

21-11-2021 [21:40] - tricolour | Link:

@RS

Pańskie słowa o tym, jakim to podmiotem jesteśmy, brzmią karykaturalnie gdy cement na mur odgradzający od Białorusi musimy kupić na Białorusi, a stal w Rosji, bo ochoczo zlikwidowaliśmy całe gałęzie przemysłu, a teraz nawet zasypujemy kopalnie.

O naszej wschodniej granicy rozmawiają inni, nie my. Kim serio jesteśmy? 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

22-11-2021 [11:54] - Ryszard Surmacz | Link:

@ tricolour
To się zmienia. Wolno, ale stale. Najważniejsza jest świadomość.

Obrazek użytkownika tricolour

22-11-2021 [12:03] - tricolour | Link:

@RS

Mam nadzieję. Szkoda by było moich dzieci...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-11-2021 [12:58] - rolnik z mazur | Link:

@ RS.
piekny tekst pelen poboznych życzeń. Jestesmy w czarnej d... i się w niej urzadzamy. To jest w tm najgorsze. Prawda jest taka, ze jestesmy daleka prowincja Zwiazku Komunistycznych Republik Europejskich co dobitnie pokazuje nasze miejsce w szeregu. Skoro Merkel nie kryjac pogardy rozmawia z Łukaszenką czy z Putinem o naszych sprawach poza nami. Nic to - deszcz pada na Niemiecko Ruskiej granicy w Kuznicy. Tak chwalona II RP przetrwala raptem 20 lat.Pzdr

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

22-11-2021 [18:24] - Ryszard Surmacz | Link:

@ rolnik z mazur
Pańskie czarnowidztwo jest znane niemal w całej galaktyce. Jedno jest pewne, że jak chcemy być w czarnej d..., to tam będziemy. Ci, jednak, którzy nie chcą - nie będą, bo nie byli nawet w bezdennie głębokich zapaścią zaborach. A to diametralna różnica. Przyznaję jednak, że dziś to ostatni dzwonek i jeżeli go nie wykorzystamy, to Pan ucieknie do Niemiec, ale my będziemy płacili, nawet za Chrobrego. Ale Pan już nie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-11-2021 [07:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "przyszedł czas na takie społeczeństwo, jakie zbudowała II RP"

Tiaa 
Społeczeństwo, które uwierzyło w siłę, zwartość i gotowość oraz w to, że III Rzesza samoloty i czołgi ma z kartonu.
Społeczeństwo, które godziło się na wsadzanie do obozów koncentracyjnych krytyków władzy.
Społeczeństwo, które traktowało jak bożków purpuratów i przedstawicieli władzy.

Krótko pisząc, dla Pana Surmacza ideał społeczeństwa to otępiały i bezkrytyczny ludek.  

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

23-11-2021 [11:56] - Ryszard Surmacz | Link:

@ wzdzisiu
Tyle razy tłumaczyłem Panu, ściągnij Pan tę pikielhaubę. Tym razem widzę, że zbyt niebezpiecznie wrosła już Panu w mózg i jej ściągnięcie groziłoby utrata resztek rozumu.
W tekturowe niemieckie samoloty i czołgi, rzeczywiście wierzono, ale tylko na Śląsku i Wielkopolsce.   

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-11-2021 [12:08] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jak to było...? Nie oddamy nawet guzika.
BTW
Co ma przedwrześniowa propaganda do Wielkopolski i Śląska, akurat to nie były wiodące w sanacji obszary.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

23-11-2021 [16:16] - Ryszard Surmacz | Link:

Oj, Panie, Pan nawet nie przypuszcza, że już oddal wszystko.
Nie wie, co Pan pisze? Tekturowe niemieckie samoloty i czołgi, tak rzeczywiście w 1939 r. myślano na Śląsku i w Wielkopolsce. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-11-2021 [10:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pan Bloger próbuje udowodnić że kampanię wrześniową Polska wygrała i zakończenie II WŚ było jej sukcesem, bo jak inaczej można odbierać zachwyt nad II RP i jej fantastycznym nie podlegającym krytyce programem politycznym, społecznym i gospodarczym.

Mało tego, Pan Bloger pisze coś o przełomie, o flagach etc. To wszystko z powodu paru tysięcy migrantów za drutem kolczastym wyposażonych w "śmiercionośną" broń.
Jeśli to co jest chlebem powszednim służb hiszpańskich w Ceucie i Melilli od parunastu lat, dla Polski jest totalnym zagrożeniem, wymagającym wstawiennictwa Najświętszej Panienki, zbiórek na rzecz pograniczników, zespolenia Narodu dookoła rządu *, akademii ku czci etc..... to strach pomyśleć jak Batiuszka wyśle rzeczywiście uzbrojone regularne oddziały.

* To zespolenie Narodu jest najbardziej pożądane dla PiS i jego przystawek. Ma to umożliwić wprowadzenie cenzury, zakazu publikacji niezgodnych z interesem rządzących, wsadzania do więzień każdego krytyka posunięć władzy, czyli stworzenie sytuacji będącej powtórką z II RP, gdzie klika legionowa kręciła potężne wałki na zakupach broni i inwestycjach, a za opisanie tego trafiało się do pierdla lub było się pobitym przez nieznanych sprawców.
Jeśli ktoś uważa, że przesadzam to zapraszam do oglądania TVP Info gdzie zdrajcą, łukaszenkową marionetką można zostać dlatego, że zawiozło się na granicę ciepły koc i używane buty dla nieszczęśników, którym udało się ominąć nasze służby. 
Czekać tylko gdy takiego zdrajcę - Owsiaka, Stuhra, jakiś wyborca pisowski, tezeuszek , tomaszek, lub gośka odstrzeli.
Pan Surmacz podskoczy z zachwytu i nazwie sztyletnikiem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-11-2021 [19:36] - Imć Waszeć | Link:

Widzę, że koalicja lewicowego defetyzmu opadła ten wpis jak szarańcza. No to zmuszony jestem do wyłonienia się z mroków Internetów i zapalenia ogarka nadziei. Oto trzy godziny uczty intelektualnej na temat "co powinniśmy teraz zrobić?": https://www.youtube.com/watch?...

Smaczek w zasadzie od 2:47:00: "...Moim zdaniem będzie coraz większa fuzja cywilna z systemami wojskowymi, dlatego że operatorzy, cały serwis, dużo będzie cywilnych ludzi nie tylko wojska, ten cały serwis czy to strzelamy czy to drony. Dlaczego wojskowy musi być operatorem drona? I dlaczego nie można na raz sześciu dronów prowadzić? Można. A później dlaczego sztuczna inteligencja nie będzie tym dowodzić? I dlaczego ma to nie być firma cywilna, która to robi? Coraz więcej będzie takich tematów filozoficznych, mentalnych, czy też wojskowych. Coraz więcej będzie takich rzeczy. Tak samo logistyka będzie coraz bardziej na dronach, zautomatyzowana i będziemy mieli mnóstwo pytań tego rodzaju.
- Czasami widzę jakie są ogłoszenia w polskim wojsku i tam informatyk za dwa trzysta, szesnaście godzin dziennie musi..., jeszcze musi po sobie posprzątać, odkurzyć...
- Trzeba skończyć z tym paździerzem. Zmienić filozofię... Mianowicie państwo polskie, zwłaszcza sfera publiczna jest przeżarta przez feudalne systemy. One wynikają z głębokiego niezrozumienia na czym polegają relacje międzyludzkie, dlatego że nie przeszliśmy przełomu nominalistycznego, który jest na zachód od Łaby. Większość ludzi w systemie publicznym (nie wszyscy) uważają, że to jest naturalne ten setting, że jak ja ci daję coś, to jesteś mi dłużny. Daję ci pracę, to ty mi wisisz. Nie jest tak, że ty jesteś dobry w tym co robisz i sobie dajemy, ustalamy wymianę, że to kosztuje tyle i nie jesteś mi nic winien poza ogólną sympatią. Jesteś wolnym człowiekiem i ja wolnym. Nie. Rozumiemy się? Tworzą feudalne uwarunkowania i to jest jedna z większych klęsk III RP, bo to powoduje np. braki zdolności reform organizacyjnych w różnych instytucjach i w wojsku. To jest wielki problem wynikający z takiego a nie innego układu kapitałowego w Polsce.
- To jest taki postkomunistyczny beton, który trzeba rozkruszyć.
- Unia Europejska wcale nie pomogła to rozbić, dlatego że utworzyła przepływy, które wzmacniają władzę polityczną po swoich łańcuchach wartości, feudalizując tak jakby feudałów w dawnej Rzeczypospolitej

(...) Dlaczego nie ma polskich naukowców za dużo? Bo są stekowani przez tych, którzy im nie pozwalają tego zrobić. Albo łykasz feudalne układy, albo WYPAD."

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

23-11-2021 [21:47] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Imć Waszeć
Witam, witam!!
Śledziłem na żywo spotkanie Bartosiaka z Zychowiczem. Cenie Bartosiaka, ale nie cenię Zychowicza. Gdy dowiedziałem się o ich fuzji w sprawie książki, mocno się zdziwiłem. To, co Pan pisze, to cenne uwagi. O feudalizacji naszych stosunków dotąd raczej się nie mówiło. Najbardziej wyraziście było to widać na początku lat 90. Buractwo tworzyło firmy i myślało, że wszystkie baby do nich należą. Jako dziennikarz obserwowałem to z obrzydzeniem. Utkwił mi pocałunek czarnozębnego szefa z piękną blondynką, chyba sekretarką. Nie mogłem wyjść ze zdumienia, że coś takiego można robić bez cofki. Dziś jest tylko trochę lepiej.
Ale mnie zdziwiło kilka innych rzeczy. Np. stwierdzenie Bartosiaka, że Rosję trzeba tak pokonać, aby zaakceptowała swoją klęskę. To trudne, ale możliwe... To amerykanizmy, które świadczą o nieznajomości Rosji. Rosja i Niemcy nigdy nie zaakceptują żadnej porażki. Dalej, gdy prowadzący rozmowę Stanowski stwierdził, że wojna hybrydowa musi prowadzić do wojny kinetycznej, Bartosiak się zdziwił. Innym razem, w rozmowie z prof. Szeremietiewem, górował nad nim, ale widać było brak powiązania z praktyką.
Jednym słowem Bartosiak na naszej scenie politycznej i kulturowej jest objawieniem, to taki przybysz z kosmosu, który przywiózł geopolitykę pokazał z czym to się je. Słucham go, rozumiem jego język i sposób myślenia. Duży umysł, dobra pamięć, nie mniej jednak zdarza mi się przyłapywać go na sztubackich błędach. Myślę, że jak się nie zniechęci, wiele się u  nas nauczy. 
Pozdrawiam,
PS. zapodaj Waść jakąś muzyczkę. Zrobiłem sporo wysiłku, aby wejść głębiej w muzykę, ale w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że bez umiejętności grania, jest to niemożliwe. I wówczas dałem sobie spokój.  

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-11-2021 [23:32] - Imć Waszeć | Link:

Wiem, że Bartosiaka trudno jest zrozumieć bez odpowiedniego kontekstu, dlatego warto sobie obejrzeć kilka analiz ruskiej armii zrobionych np. przez portal Defence24. Zauważ, że niektóre z filmów zostały celowo zbanowane przez "społeczność", czyli po prostu przez ruskich agentów rękami amerykańskich żydów:) Na szczęście drugi film chodzi:
1. Dlaczego Górski Karabach powinien zmienić Wojsko Polskie? [Defence24 TV]: https://www.youtube.com/watch?...
2. „Duchy” z „Piratami” sposobem na morskich dywersantów z Rosji: https://www.youtube.com/watch?...
To jest właśnie dronizacja wojska.

Co do muzyki, to ostatnio mało słuchałem, bo wciąż nie udaje mi się domknąć obiecanego wykładu o geometrii algebraicznej i kryptografii współczesnej. Nie o to chodzi, że mało wiem, wręcz przeciwnie - przerobiłem materiał od kwestii historycznych (Weil) aż do współczesnych systemów krypto różnych państw, nawet tak dziwacznych jak w Azji - ale nie mam jeszcze pomysłu na przekazanie tej wiedzy w sposób przystępny. Przykładowo cała afera z kryptowalutą zwaną Bitcoin, to teoria i arytmetyka dla jednej tylko krzywej eliptycznej: Secp256k1, która ma postać taką: https://en.bitcoin.it/wiki/Sec...
Komunikacja szyfrowana (wymiana kluczy) pomiędzy komputerami w sieci, to teoria m.in. krzywej Curve25519, X25519 lub Ed25519 i całej rodziny krzywych NIST: https://en.wikipedia.org/wiki/....
Wiem jak w tym liczyć, jak usprawniać liczenie za pomocą komputera, jak przekształcać zagadnienie pomiędzy różnymi postaciami krzywej (Weierstrass, Montgomery, Edwards, Hessian, twisted i inne) i dlaczego to się robi. Znam już nawet całą teorię za tym stojącą wraz z dywizorami i przestrzeniami moduli. Znam też masę różnych sztuczek typu użycia krzywych eliptycznych do rozkładu liczb na czynniki. Większość tej kryptografii eliptycznej to obliczenia na poziomie szkoły średniej, ale w takim dziwnym środowisku (modulo p, reszt z dzielenia przez liczbę pierwszą p). Nie wiem, może brakuje mi jeszcze weny do opisania moich intuicji, ale to na prawdę jest proste jak piłowanie. ;)
Chciałbym to zrobić na poziomie ucznia szkoły średniej z setkami przykładów i praktycznych obliczeń. To właśnie okazuje się dość trudne, bo studentowi to feudał profesor może coś pobredzić pod nosem na wykładzie, a potem ten będzie i tak musiał "się nauczyć" sam (o ile potrafi, bo w większości polskich przypadków to marzenie ściętej głowy), a ja chciałbym uzyskać zrozumienie co najmniej na moim poziomie. Nie wiem tylko czy tu, bo tu nie ma możliwości napisania żadnego istotnego czytelnego wzoru - nawet głupiego równania stycznej. Ale wiesz ;)))), idąc za słowami Bartosiaka, powinienem to upublicznić i to szybko z wiadomych względów, żeby przełamać strach :]

PS: Właśnie od tego powinienem zacząć, żeby wyjaśnić dlaczego liczenie na fraktalu (arytmetyka na smoku, którą opisywałem) ma sens. Grupy i ich działania, które są na klasycznych krzywych eliptycznych, to grupy abelowe... (cdn)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2021 [00:06] - Imć Waszeć | Link:

(cd) czyli iloczyny proste grup cyklicznych Zn (reszt z dzielenia przez n) i Z (liczby całkowite). Przy redukcji krzywej S do jakiegoś ciała skończonego F(q) mamy zagadnienie modulo q. To jest prawie to samo, co szukanie właściwości wynikających z cech podzielności (arytmetyka modulo p, to zwykła arytmetyka w systemie z bazą B=p, ale patrzymy tylko na ostatnie cyfry). Gdy przeszedłem do systemów pozycyjnych z bazami niewymiernymi typu (a+b*sqrt(c))/2, też znalazłem cechy podzielności, ale zupełnie inaczej pracujące. Nie będę tu rozwijał, ale cechy podzielności w systemach z bazami całkowitymi prowadzą do stwierdzenia, że każdy rozkład repunitu (liczby zapisywanej w danej bazie za pomocą samych jedynek) jest związany z pewnym iloczynem półprostym (czyli nieabelowym) grup cyklicznych. Gdy np. w systemie dziesiątkowym J(10;5)=11111=41*271, to np. liczby k=10,m=5,n=41 wiąże następująca własność: n|(k^m-1) (n dzieli... repunit pomnożony przez "dziewiątkę" systemu z bazą B=k, czyli k-1). Ale zarazem istnieje wtedy grupa Z(m,n,k), która jest produktem półprostym grup Zn i Zm względem pewnego automorfizmu. Iloczyny półproste grup cyklicznych nazywamy grupami policyklicznymi. W moim przypadku taka prosta zależność nie zachodzi, zresztą tam jest więcej liczb całkowitych niż standardowe, dlatego wykoncypowałem, że będą tu pojawiać się inne związki z innymi grupami. Wtedy przyszła mi na myśl analogia, którą widać, gdy zajmiemy się cechami podzielności nie ze względu na ich arytmetyczne własności, ale geometryczne. Czyli jaka rodzina permutacji przekształca liczby podzielne przez p w liczby podzielne przez p, a liczby pozostałe w pozostałe. Przykładowo w dziesiątkowym podzielność przez 3 wiąże się ze zdaniem "liczba jest podzielna przez 3, gdy suma jej cyfr dzieli się przez 3". Ale w wersji geometrycznej wyrazimy to jako "dowolna permutacja cyfr liczby podzielnej przez 3 daje liczbę podzielną przez 3". Podzielność przez p=41 albo przez 271 j.w. oznacza, że gdy zsumujemy bloki po 5 cyfr, to otrzymamy liczbę podzielna przez p, bo pierwszy raz ta liczba wystąpiła w rozkładzie repunitu z indeksem 5. Gdy spojrzymy na podzielność przez 2 lub 5 (dzielniki bazy), to zobaczymy inną regułę, która dotyczy tylko ostatniej cyfry. Podzielność przez "jedenastkę", to sumowanie cyfr na parzystych pozycjach, potem sumowanie na nieparzystych, a różnica tych liczb ma być podzielna przez 11. Trochę kłopotu sprawi zapisanie tych cech podzielności w formie geometrycznej, bowiem nie możemy wziąć tu zwykłych permutacji, ale ich nieskończone odpowiedniki (wzorce cykliczne). Analogicznie jest w innych systemach pozycyjnych nawet z bazą ujemną, lecz nie dotyczy to moich baz. Niektóre z własności zachodzą, zaś inne nie - wszystko zależy od bazy i jednoznaczności rozkładu. Podawałem kiedyś przykład cechy podzielności przez 2 w systemie z bazą B=(-3- sqrt(-19))/2: cyfry liczby muszą spełniać pewien wzorzec [PnnnP], [PnppnP], [PnnpnnP], [PnpnpnP], [PnnpppnP].... i różne kombinacie

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2021 [00:38] - Imć Waszeć | Link:

gdzie oznaczyłem n cyfrę nieparzystą, p cyfrę parzystą, P jakąś liczbę, która sama jest już parzysta (rekursja). Dwójka nie jest ani dzielnikiem bazy, ani "dziewiątki", czy "jedenastki" systemu, ale jest związana z równaniem, z którego wyliczana jest baza - trzeci pierwiastek. Wniosek: jeśli istnieje tu analogiczna zależność grupowa, to na pewno nie jest taka jak dla grup policyklicznych. Jeśli w ogóle są tu jakieś grupy. Skąd więc grupy w przypadku całkowitoliczbowym? Otóż wystarczy zauważyć jak zachowują się liczby podzielne przez jakieś p w blokach po k cyfr, ile ich jest i na jakie podzbiory (orbity) się rozkładają. Z drugiej strony to samo zjawisko pojawia się, gdy liczymy okresy liczb k/p. To jest właściwie ręczny opis tych grup policyklicznych. Nic dodać nic ująć. Ja zaś wychodzę od zagadnienia, które można przypisać do jakiejś krzywej eliptycznej, będącej w dziedzinie zespolonej po prostu torusem dwuwymiarowym. Natomiast arytmetyka na smoku i cechy podzielności, a zwłaszcza ich geometryczne odpowiedniki, to już zagadnienie dużo poważniejsze. Wszystko wskazuje na to, że jest to takie wielowymiarowe figo fago przypominające własnościami wielokąty i bryły regularne. Coś takiego jak we współczesnej kosmologii - rozmaitości Calabi-Yau. Dużo bym dał, żeby się tego w końcu dowiedzieć ;))), bo to coś jednocześnie może pomóc rozwiązać wreszcie inny wielki problem matematyki, związany z liczbą wersji rozkładów w pierścieniach bez jednoznaczności rozkładu. To na razie tyle w przelocie pomiędzy światami :]

Muzyczka:
1) Zaczniemy od starocia "Moloko - Sing It Back": https://www.youtube.com/watch?...
2) Nowe techno trance (szczególnie pierwsze 2 kawałki): https://www.youtube.com/watch?...
3) Idealnie pasuje do kontekstu to "Natalie Imbruglia - Torn": https://www.youtube.com/watch?...
4) A teraz bardzo niedoceniony kawałek "Marco Sfogli - Heartburn": https://www.youtube.com/watch?...
5) Znalazłem też francuski kawałek: "Sous le Ciel de Paris" (jest tego więcej): https://www.youtube.com/watch?...
6) To jest fantastyczne "Mister Sandman - The Chordettes": https://www.youtube.com/watch?...
7) Trochę dubu "Androcell - Pushing Onward": https://www.youtube.com/watch?...
8) Znów staroć "Pearl Jam - Black": https://www.youtube.com/watch?...
9) A na dobranoc "Quiet Desperation - Scatman John": https://www.youtube.com/watch?...
10) i...: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-11-2021 [14:08] - NASZ_HENRY | Link:

Te pańskie numerki to jak się mają do numerków w Toto Lotku ☺☻
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2021 [16:56] - Imć Waszeć | Link:

Wie Pan dlaczego tak trudno jest złamać kryptografię eliptyczną? Bowiem grupa punktów na krzywej eliptycznej nad dużym ciałem skończonym wygląda i zachowuje się jak ciąg losowy. Zresztą jest stosowany w pewnych generatorach liczb pseudolosowych.
1. "Pseudo-random Sequence Generation from Elliptic Curves over a Finite Field of Characteristic 2": https://annals-csis.org/Volume...
2. "A Random Number Generator Based on Elliptic Curve Operations": https://core.ac.uk/download/pd...
Powiedzmy raczej, że ma właściwości przypominające ciągi losowe, ale to nie znaczy wcale, że JEST losowy. Jeśli zobaczy Pan literaturę na temat RNG, to wszędzie tam stosuje się różne testy pozwalające określić siłę takiego generatora. Tutaj jednak aż czuje się w powietrzu nieadekwatność takiego podejścia, które wynika m.in. z niedoskonałości stosowanych metod. NIE ISTNIEJE idealny generator liczb losowych.

A swoją drogą, czy zastanawiał się Pan kiedyś nad takim zagadnieniem, że skoro np. w pierścieniu Gaussa Z[i] jest więcej liczb całkowitych niż normalnie, przy okazji są też różne liczby pierwsze, to czy można tą drogą rozszerzyć pojęcie powiedzmy wielomianu dodając niestandardowe potęgi iksa, np. 1+i? To taka dygresja, ale wiadomo, że możemy wykonać potęgowanie dwóch liczb zespolonych z^w. Podobnie możemy wykonać potęgowanie w różnych grupach, w szczególności w ciałach skończonych. Mają one obrzydliwe własności, ale nikt nie powiedział, że są nieprzydatne. Zob. Diffie-Helmans. Popatrzmy więc na to z drugiej strony:
3. "The Discrete Logarithm Problem in Non-Abelian Groups": https://fau.digital.flvc.org/i...

Co do totolotka, to nie mam obecnie danych. A co do moich numerków, to jest obecnie podejmowanych wiele prób zrobienia tego samego różnymi drogami. Wspólnym zagadnieniem jest tu algorytm komputerowy realizujący taką dziwną arytmetykę. Na przykład w tej pracy:
1. http://www.math.us.edu.pl/pkop...
Jak się Pan wczyta, to w Lemacie 3.1 jest właśnie mowa o repunitach, bowiem x^{q^k}-x=x(x^{q^k-1}-1), czyli sugeruje się tu związek, który ja nazywam uogólnionym MTF (małe twierdzenie Fermata). Z komputerami, a konkretnie z jakąś tam kryptografią będziemy mieli do czynienia, gdy q=2 lub jest potęgą 2. W rozdziale 5 jest zresztą przykład zastosowania opisywanych algorytmów do krzywej hipereliptycznej genusu 2. Coś takiego używa Microsoft. Niestety tutaj jednoznaczna faktoryzacja stanowi wyjątek.

Obrazek użytkownika Jan1797

24-11-2021 [17:44] - Jan1797 | Link:

Kontekst wojskowy jest raczej czytelny, stąd każdy z dwu krytykujących rząd generałów nie złoży ślubu
że ich formacja będzie w stanie cokolwiek lepiej zrobić. Z automatu stają się apolityczni. Dużo trudniej
gdy Bartosiak mówi o działaniach hybrydowych; -wyssanych z palca sondażach spod znaku agentury
co każą wierzyć w opozycyjną „prawdę" o Polakach tęskniących do haraczu przez się wydawanego na
lewo i prawo byle sąsiadom żyło się lepiej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2021 [18:14] - Imć Waszeć | Link:

@Janie. Wracając do poruszonego tematu, to jeśli pojawi się jakiś nawet mglisty ślad możliwości przełamania kryptografii wroga, to od tego momentu musi być morda w ciup i zero gadania. Ta wiedza musi być wykorzystana tylko i wyłącznie w Polsce, choć nie koniecznie przez armię z braku środków i ludzi na obecnym etapie. Nawet nie w strukturach NATO czy kręgach europejskich. To jest racjonalne podejście, bo każdy ma inne priorytety i skuteczna potencjalnie broń może nam się szybko wyślizgnąć z rąk, zaś przeciwnik się utwardzi. Dlatego np. zupełną głupotą jest pokazywanie przez ruskich i chińczyków Amerykanom, że mają dziurawe systemy i sieci. Ponieważ to się jednak nagminnie dzieje, więc cel musi być inny niż włamania po informacje. W Polsce nie ma wytworzonej kultury zarządzania sekretem, po części z tego powodu, że byliśmy satelitą ZSRR. Wtedy każdy, kto coś nowego wymyślił biegł w podskokach do swojego sowieckiego pana i referował mu odkrycie. Teraz jest tak samo, tylko różni goście mają różne związki sowieckie. A nam potrzeba własnej siły w każdej domenie wojny hybrydowej.
https://hcss.nl/wp-content/upl...

PS: Totalna oPOzycja to wojna hybrydowa Niemiec i satelitów przeciwko Polsce.

Obrazek użytkownika Jan1797

25-11-2021 [20:26] - Jan1797 | Link:

Fakt. Z drugiej strony, niektórzy politycy z SPD powinni trzymać buzię krótko
tam gdzie mowa o humanitarnym zachowaniu. Ten kij ma dwa końce.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-11-2021 [20:22] - Jan1797 | Link:

Autorze, cześć Waszeci,
Wpis dla wielu zbyt nowym spojrzeniem i różnice szczegółowe oczywiście pozostały.
Autor zapewne wie reszta mniej, Racławice to; teren nam sprzyjający i nie jeden raz
wciągnięto tam wroga. Co najważniejsze, rzut beretem od Bronocic ludzie tamtejsi to
nie paproki a Bartosze zorganizowani od pięciu tysiącleci. Wiedzą kim są, co daj nam
wszystkim....

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

23-11-2021 [21:49] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Jan1797
Pozdrawiam całe Podkarpacie!!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2021 [19:55] - Imć Waszeć | Link:

Jeszcze jeden film do tematu: https://www.youtube.com/watch?...