KIM JEST BOGDAN BORUSEWICZ?

Kilka dni temu czytałem artykuł redaktora Jachowicza dotyczący skandalicznych działań Borusewicza, https://www.tvp.info/56550649/jachowicz-pozostanie-tylko-czarna-plama-na-dziejach-senatu  chroniącego Grodzkiego przed odpowiedzialnością karną. Jako że redaktor Jachowicz wspominał swoją znajomość z marszałkiem Borusewiczem, to umieściłem pod artykułem ciekawy link do dokumentalnego filmu na YT o Borusewiczu, z którego wynika, w mojej ocenie, że był to kret w Solidarności. 
Dziś dostałem informację od Facebooka (bo TVP korzysta z usług tej platformy jeśli chodzi o komentarze - w sumie nie wiem dlaczego), że mój komentarz narusza standardy. Wcale mnie to nie zaskoczyło :D

Zatem, skoro na fejsbuku panuje zamordyzm, to zapoznam z filmem większą ilość ludzi tutaj. Bo tutaj na Niepoprawnych może mi fejsbuk skoczyć :D

https://niepoprawni.pl/blog/gawrion/kim-jest-bogdan-borusewicz

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

25-10-2021 [23:07] - Jabe | Link:

Próby pociągnięcia do odpowiedzialności marszałka Grodzkiego są niewątpliwie podyktowane politycznie. Są o wiele grubsze afery, choćby związane z zarazą (respiratorowa, wybory – nomen omen – kopertowe), które nie są ścigane. Słusznie zatem marszałek jest chroniony immunitetem.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

26-10-2021 [07:00] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, "tfuj" każdy wpis jest podyktowany prostackim, plemiennym rozumieniem polityki. Tobie się wszystko z jednym kojarzy, podobnie jak jednemu z bohaterów opowiadania Hłaski wszystko kojarzyło się z d...ą. Żadnej w tobie dystynkcji...

Obrazek użytkownika Jabe

26-10-2021 [10:37] - Jabe | Link:

Tak, niestety, polską politykę należy rozumieć.

Obrazek użytkownika J z L

26-10-2021 [07:08] - J z L | Link:

Jabe
Poza posiadanie nr.PESEL to co Ty masz wspólnego z Polską
Tak dla znajomych pytam

Obrazek użytkownika u2

25-10-2021 [23:15] - u2 | Link:

był to kret w Solidarności

Już pisałem na NB, że 'porozumienia sierpniowe' podpisali trzej agenciaki wiadomych służb. Wałęsa, Jurczyk i Sienkiewicz.

To samo było z "doradcami" NSZZ. Wiadome służby nie mogły pozwolić sobie na niekontrolowany wybuch niezadowolenia społecznego.

Obrazek użytkownika angela

25-10-2021 [23:37] - angela | Link:

Ten komuszy tłuk  nie potrafi wypowiedzieć  nawet jednego zdania.
Obca agentura wie,  ze takie zera mozna łatwo prowadzić.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-10-2021 [00:06] - Ula Ujejska | Link:

Czarzasty do Frasyniuka: "Żeście komunistów pokonali? Wyście się z nami, k...wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li"
Borusewicz był jednym z sygnatariuszy tego dogadania się.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

26-10-2021 [07:11] - AŁTORYDET | Link:

Jest kilka relacji o działalności Borusewicza w podziemiu solidarnościowym. Kiedyś Ewa Kubasiewicz-Hue, w programie Jerzego Zalewskiego "Pod prąd", zarzuciła mu pomawianie Jej Męża, Czachora (niestety, nie pamiętam imienia) o współpracę z SB. Było to wierutną bzdurą, a Borusewicz zapytany wprost zaprzeczał. Z tego co wiem, to zarzucano mu też ukrywanie sprzętu poligraficznego. Moim zdaniem, gość mocno nieciekawy. Wygląda na mało bystrego, a zgodnie z legendą, miał być jednym z animatorów KOR-u. Jakoś to się nie składa na spójny obraz. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-10-2021 [08:04] - jazgdyni | Link:

Cześć Józefie

Już w latach osiemdziesiątych, gdy narastały wątpliwości co do Wałęsy, łączono z Bolkiem Borsuka, jako tego, który lokalnie miał się "opiekować", czyli Wałęsę nadzorować, zanim oddelegowano Wachowskiego. Andrzej Gwiazda, ludzie WZZW byli święcie przekonani, że Borusewicz to człowiek podległy służbom. I taka opinia była rozprzestrzeniana na Wybrzeżu. 
Dodam - niemalże połowa dzisiejszych głośnych "bohaterów" Solidarności tutaj, obecnie świetnie żyjący beneficjenci transformacji, to śmierdząca sprawa. Spaśli się, dostają medale, piszą zakłamane pamiętniki, a rezultat taki, że tu zawsze wygrywa komuna. Gdynia to drugi dom Millera. A w Gdańsku w niedzielnych wyborach ta nieszczęsna Pomaska, przegrała z klasycznym komuchem z Jastarni, Strukiem 

Obrazek użytkownika u2

26-10-2021 [08:09] - u2 | Link:

Pomaska, przegrała z klasycznym komuchem z Jastarni, Strukiem 

Z całym należnym szacunkiem. A kto to jest ta Pomaska ? No i kto to jest ten Struk ? :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-10-2021 [13:09] - jazgdyni | Link:

Brawo!

takie nieznane marionetki mają w 3mieście bardzo dużo do powiedzenia.

Obrazek użytkownika Jabe

26-10-2021 [10:39] - Jabe | Link:

Nie tylko jego łączono z „Bolkiem”.

Obrazek użytkownika Valdi

23-11-2021 [14:34] - Valdi | Link:

Cześć Janusz
Dopiero teraz zauważyłem ....
Miałem dosyć bliskie relacje z Borusewiczem w latach 1976 - 1979 . Generalnie nic nie wskazywało aby był umoczony we współpracę z SB. Potem wyprowadziłem się z Gdańska i straciłem bliski kontakt z Bogdanem.  W latach 80-tych doszły mnie różne dziwne wieści  ale trudno mi do nich się odnieść. 
Jednak są dwa wątki które już wówczas (76 -79) dały mi powód do rozmyślań.
1. Jego "służalcza" relacja z mec. Taylorem - ten typek już wówczas nie był idolem studenterii
2. Fakt, że Bogdan miał ojca w USA i nie za bardzo chciał o nim mówić (kilka razy pytałem się go o niego )
Osobiście jestem przekonany, że Taylor miał duży, jeśli nie decydujący, wpływ na Borusewicza.

Obrazek użytkownika juur

26-10-2021 [09:49] - juur | Link:

Borusewicz jest bardzo pewny, bezczelnie, prowokacyjny, że nikt nie znajdzie na niego kwitów. Można się domyślać kto "pilnuje" by ich nie ujawniać.  Andrzej Bulc nagrał wyznania Bolka,  obecny na spotkaniu był  Andrzej Gwiazda. A. Bulc taśmy przekazał Borusewiczowi by nie zaginęły. I tu ślad taśm się urywa.   Jeżeli przestaniemy słuchać co mówią Bolki, Borusewicze i inni a przyjrzymy się ich czynom to nie zostaje miejsca na wątpliwości kto jest kto.