Sumienie świata Rotmistrz Witold Pilecki

Pamiętamy. SUMIENIE ŚWIATA !
Czy w naszym społeczeństwie są osoby nie znające tej daty ?
25 maja 1948 roku Pan Bóg powołał do siebie Rotmistrza Witolda Pileckiego, syna Juliana Pileckiego i Ludwiki Osiecimskiej, ojca Andrzejka i Zosi.

Komuniści strzelając w tył głowy świętemu polskiego patriotyzmu Witoldowi Pileckiemu, jednemu z najdzielniejszych i najodważniejszych ludzi na świecie odebrali SOBIE prawo traktowania ich samych jak ludzi.
Godzina 21:30 wtorek 25 maja 1948 r., więzienie mokotowskie przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie - kat Piotr Śmietański zabija SUMIENIE ŚWIATA - Witolda Pileckiego....

Cześć i Chwała Bohaterom.
DLACZEGO MUSIAŁ ZGINĄĆ WITOLD PILECKI
Historycy tę kwestię już wyjaśnili a materiały są ogólnodostępne w IPN. Wyrok śmierci na Rotmistrza Pileckiego wydał konfident Gestapo Józef Cyrankiewicz najdłużej sprawujący władzę w komunistycznej Polsce Premier !
(https://opinie.wp.pl/czy-witol......(link is external))

Czy Witold Pilecki zdemaskował Józefa Cyrankiewicza jako niemieckiego konfidenta w KL Auschwitz?
Powojenne losy rotmistrza Pileckiego są ściśle związane z postacią Józefa Cyrankiewicza. Pilecki poznał go w obozie, wiedział o jego dwuznacznej postawie, niejasnych kontaktach z władzami obozu. Cyrankiewicz od początku pobytu w obozie pracował na tzw. „Kanadzie” (selekcji majątku po zabitych więźniach). Po wojnie, robiąc karierę polityczną rozpowszechniał informacje o swym pobycie w Oświęcimiu i o jego działalności konspiracyjnej. Jako bohater oświęcimski i założyciel rzekomej organizacji konspiracyjnej budował swoją niepodległościową legendę i patriotyzm. Pilecki, jako naoczny świadek, wiedział, że prawda była inna, był po prostu dla Cyrankiewicza niewygodnym świadkiem jego obozowej przeszłości.

Z tego też powodu, podczas aresztowania Pileckiego w 1948 roku Cyrankiewicz wystosował do sądu list w którym pisał:
„Oskarżony Witold Pilecki jest wrogiem Polski Ludowej, jest bardzo szkodliwą jednostką, dlatego powinien ponieść najwyższy wymiar kary”. Niewątpliwie głownie to postać Józefa Cyrankiewicza, przyczyniła się do mordu sądowego na rotmistrzu Pileckim.

Chwała bohaterom, niech pamięć o nich nigdy nie zaniknie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

16-10-2021 [13:28] - Pers | Link:

Rotmistrz Pilecki położył wielkie zasługi dla całej ludzkości, nie tylko dla Polaków.
W jego Raporcie, który władze brytyjskie odtajniły kilka lat temu nie ma jednego słowa o komorach gazowych.
Ciekawe dlaczego?

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-10-2021 [17:23] - Tezeusz | Link:

@Pers
Tutaj o tym pisali  podałeś źródło?
"Korzystałem z publikacji rubaltic.ru"

A ten wpis dokonał ,@Pers o sobie:
"Ten "ał-tor" to zresztą wyjątkowy idiota :)

Brawo za samokrytykę

Obrazek użytkownika u2

16-10-2021 [16:28] - u2 | Link:

"W jego Raporcie, który władze brytyjskie odtajniły kilka lat temu"

W Brzezince budowano na gwałt komory gazowe, niektóre były już gotowe.

http://www.polandpolska.org/do...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-10-2021 [18:09] - NASZ_HENRY | Link:

Spragnionego napoić, trolla nie karmić ☺☻