Abstrakcyjny Felieton Aktualny

I kiedy się spodli wtedy się pomodli:
Aniele Merkel – Stróżu Mój
Ty zawsze przy mnie stój…
Morgen Und abend. Amen.
Deutsche nasz…któryś jest…
Tuskowi nie pomoże ani kadzidło platformrsów ani modlitwa. Kłamstwo ordynarne goni polityczny humbug i lud już tego nie kupuje. Na widok dziennikarza Kłeczka kamerdyner popada w pląsy i gestykulacje niczym tańczący chasyd. No i odlatuje niczym prezio Bredzisław. Z Niemiec przywiózł przeświadczenie, że macierzyństwo to udręka na 20 lat. Pracując tam dowiedziałem się od Niemca, że dziecko kosztuje tyle co dobrej klasy Mercedes. Inaczej myślą islamscy imigranci, zatem odwieczny problem barbarzyńskiego Teutona rozwiąże się sam. I bez bombardowania co 50 lat jak dla zachowania pokoju postulował onegdaj Churchill.
Tydzień temu poszedłem do kantoru wymienić 200 CHF na złotówki. Okazało się, że banknoty tzw. 8 serii sygnowane wizerunkami znanych postaci od 29.04.21 można wymienić na nowe ale już tylko w Swiss Banku, którego w RP nie uświadczysz. Pojawiły się sprytne firemki od skupu tychże banknotów po 3zł za 1CHF przy aktualnym kursie 4,28. NBP nie jest zainteresowany skupem i wymianą szwajcarskiej waluty. A dlaczego nie, skoro cwaniacy robią biznes? Kantory nie wymienią też koron norweskich i szwedzkich (tych z postaciami) jak i 10-ciofuntówek z wizerunkiem królowej Elżbiety. To chyba masoński spisek, że cała Europa pozbywa się banknotów z wizerunkami znanych ludzi. Na nowych banknotach królują wieże, latarnie, jakieś budowle i wszelkie barachło, byle nie człowiek. W Internecie na stronach banków jest informacja, ale gdzie podziała się informacja w mediach i tubach propagandowych? Takie komunikaty o powszechnej (sic!) wymianie banknotów winny być w radio, telewibratorach, prasie zali wszędzie i być wielokrotnie powtarzane. Wyjmij Polaku walutę ze skarpety, bo za rok dasz te papierki do zabawy wnukom.
Rodaku – pamiętaj o tym
I znaj przelicznik srebrnik/złoty
No to teraz klasycznie – o energetyce. Zanim nam Morawiecki zamknie elektrownie i elektrociepłownie węglowe, coś na otrzeźwienie. W najbliższych latach powstanie 600 nowych elektrowni węglowych w pięciu krajach azjatyckich - 368 w Chinach - 107 w Indonezji - 92 w Indiach - 41 w Wietnamie - 14 - w Japonii" (Carbon Tracker). Nie wspominamy tu o niemieckiej energetyce węglowej, która nadal się rozwija ale mówienie o niej i problemie CO2 – jest w EU absolutnie zakazane. Hipokryzja brukselskich elit pod niemieckim nadzorem nie ma granic. Zaczyna się nieśmiało mówić o energetyce na bazie wodoru jak i wykorzystaniu tego gazu jako paliwa do pojazdów. Potencjał energetyczny wodoru to 120 MJ/kg. Wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej ekologicznie z wodoru będzie możliwe po wdrożeniu przemysłowych metod rozkładu wody w elektrolizerach bądź rozkładu naturalnego gazu (metanu) z wychwyceniem węgla. Analiza opłacalności wykorzystania wodoru w przemyśle wskazuje, że sukces związany z dekarbonizacją i rozpowszechnianiem wodoru jako nośnika energii będzie w dużej mierze zależeć od ceny tony za emisję CO2 (wg Publikacji Informacyjnej 11/1 PRS z czerwca 2021r.). Przeszkodę stanowi tu też cena czystego gazu. W roku 2000 jego produkcja kosztowała 40 razy więcej niż produkcja paliw ropopochodnych. Do 2010 roku współczynnik ten spadł do wartości 15, a obecnie wynosi już tylko 2 i niebawem może osiągnąć próg rentowności.  Wodór można też zastosować w ogniwach paliwowych, co już jest wykorzystane w hybrydowej Toyocie Mirai (można ją kupić w Polsce), kosztuje coś ok. 300 tys zł. Ale problemów z wodorem jeszcze jest sporo i wrócę do tego tematu za miesiąc.
W Afganistanie zginęło 44 polskich żołnierzy. A dzisiaj…
Halloween trwa już bez antraktów
Innego bytu dzisiaj nie ma
Pajace tańczą na niteczkach
Naród wybrany wybrał Bidena.
Tęczuje naszych czasów duch
Ba! Nieistotna życia treść
Zabrał żołnierzy prezio –zombie
I trwa w Afganistanie rzeź.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

12-10-2021 [15:51] - u2 | Link:

"Hipokryzja brukselskich elit pod niemieckim nadzorem nie ma granic. Zaczyna się nieśmiało mówić o energetyce na bazie wodoru jak i wykorzystaniu tego gazu jako paliwa do pojazdów."

Aby wyprodukować te pojazdy na wodór, to trzeba jednak zużyć dużo węgla :-)

Podobnie rzecz ma się z elektrykami, które są ekologiczne po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów.

A Polska ? Nie zasypia gruszek z popiele. Powstaje pierwszy polski samochód na paliwo wodorowe :

https://biznes.newseria.pl/new...

No i polski rząd planuje wydać 20 mld na rozwój samochodów wodorowych :

https://innowacje.newseria.pl/...

 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-10-2021 [19:13] - Marek Kudła | Link:

Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu !  Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką.  Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec.  To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą.  Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem. Młody Donad  miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i  szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. 
Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”.  Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle  szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
 

Obrazek użytkownika u2

12-10-2021 [21:28] - u2 | Link:

"Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. "

Ponoć spora część rodziny Tuska zatonęła w Bałtyku podczas ucieczki przed ruskimi. Był to ostatni kurs z Danzigu.